Keresés

Részletes keresés

mithogyan Creative Commons License 2015.11.03 0 1 14956

Ma a felülvizsgálatom után pontosan 3 hétre kézzelfoghatóan papíralapon is megkaptam a határozatom. Minden úgy van, ahogy korábbi érdeklődésemre elmondták, C2 44 % egészségi állapot.

Érdekesnek találom, hogy míg 2009-ben és 2011-ben mindkét aránylag súlyos betegségemet figyelembe vették, úgy volt meg az 53 % ÖEK, most csak a második betegségem szerepel a szakvéleményben és arra kaptam az 56 % ÖEK-et.

Sajnos és úgy látszik az rosszabbodott, az első pedig műtött betegség, mellyel együtt kell élnem... meg azzal a tudattal, hogy "foglalkoztathatóságára reális esély semmilyen körülmények között nincs". :( 

Szerettem, imádtam a munkám, az első és egyetlen munkahelyem volt 34 évig, de a stressz, meg a rendszertelen étkezés megtette a magáét. :(

 

pimmi Creative Commons License 2015.11.03 0 0 14955

köszönöm, de ezekkel tisztában vagyok, a kérdésem ez volt:  de környezettanulmányt is csinálnak a sok papíron kívül, ez mi pontosan, és mire számítsak, köszi

Előzmény: BJszakért (14954)
BJszakért Creative Commons License 2015.11.03 0 1 14954

pimmi

A méltányossági közgyógyellátás szabályai 2015. március 1-től kikerültek a szociális törvényből, ettől az időponttól kezdődően biztosítása nem kötelező.
Méltányossági közgyógyellátás iránti kérelmet utoljára 2015. február 28-án lehet benyújtani.
A korábban hatályos szabályokat kell alkalmazni, tehát az ellátásra való jogosultság egy éves időtartamban fennáll az alábbi esetekben:
 Ha az ellátásra való jogosultságot 2015. március 1-jét megelőzően megállapították, vagy
 Ha az ellátásra való jogosultság megállapítása iránti eljárás 2015.02.18-án folyamatban van.

 

Az önkormányzatok a települési támogatás keretében biztosíthatnak támogatást a gyógyszerkiadások viseléséhez.

 

Szoc . ellátások változásáról szakmai honlapom ezen linkjén bővebben 13) pontban az ott lévő jognyilat tiszteletben tartása mellett:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

Azért vagyunk itt a Földön, hogy egyedi különlegességeinkkel hozzájáruljunk a világ sorsához.” ~ Anthony Robbins

Ha bizonyos módon cselekszel, szokást formálsz. Ha szokást formálsz, ezzel jellemet teremtesz. Ha jellemet teremtesz, ezzel meghatározod a sorsodat.” ~André Maurois

 

A magyar társadalombiztosítás vége címmel Mihályi Péter közgazdász 2012.2013-ban beszélt, itt a fórumon is beszéltünk erről (is), és szakmai honlapomon hírek linkemen található több érdekes cikk tartalmáról, amely befolyásolja jelenleg is az Emberek életét, néha érdemes felidézni, tudatosítani ezeket, lásd itt tehát ezeket a linkeket:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=72&Itemid=485

 

Végül: lásd a 14935 hozzászólásomat lentebb:....akik 8 napon belül kötelesek visszaküldeni hiánytalanul a kért iratokat a Rehab Hatóságnak,....

Amennyiben az ügyfél az előírt határidőn belül nem gondoskodik.....

 

Minden eset más!! Szakmai honlapomon megtalálja elérhetőségem, ha esetére konkrét, hiteles választ szeretne (rehab gazd szakértő, menedzserként): http://www.versenykepesseg.eu/

Ha egészségem, időm, családom engedi, válaszolok készséggel kizárólag a versenykessseg.eu végű email címre érkező levelekre a szabadidőmben.

 

Most mennem kell.

Az élet egy hosszú dal; olyan sok változata van, és sosem tudhatod, milyen lesz a következő dallam.~Isteni sugallat c.film

 

sz16 Creative Commons License 2015.11.02 0 0 14953

Ruth22 Creative Commons License 2015.11.02 0 0 14952

Kedves Hagyma boly emlékszem erre a TV beszélgetésre Juszt Lászlóval...

Kedves Mr.Kovács, mindkettőnknek az maradt meg, ami jobban fáj...

Szeretettel köszönöm Nektek: Ruth

 

Előzmény: hagyma boly (14947)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.02 0 0 14951

Hallássérült vagyok,majdnem siket,pajzsmirigy betegség,Endokrin orbitopathia (Graves-Basedow-kór),kettőslátás.

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.02 0 0 14950

Bocsánat elírtam,November 10-n kell mennem

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.02 0 1 14949

Mivel hallássérült vagyok,édesanyám hívta fel a Fiumei utat és ott mondták,hogy a Váradi utcába adjam be.Mavolt 2 hete,hogy leadtam és ma jött a levél,hogy személyesen kell mennem Október 10-n felülvizsgálatra.A papíron amikor először küldték az állt,hogy 8 napon belül postázzam vagy személyesen adjam le.Papirokból megállapítják,hogy kapom-e továbbra is az ellátást de viszont úgy látszik nem fogadták el és ezért kell mennem személyesen.

beteg62 Creative Commons License 2015.11.02 0 1 14948

Szia pinkibaba !

 

 Jó helyre küldted papírokat? Nekem is kb. 1 hónapja jött ugyan így, hogy 8 napon belűl papírokat küldjem vissza .

De nekem Fiumei útra kellett küldenem vissza. Eddig még nem jött válasz. Nekem is az volt levélben , hogy ha orvosi papírok alapján el tudják dönteni új besorolásom akkor nem fognak behívni komplex vizsgálatra, amit ugye én is 2012 jan.-ban kértem.

hagyma boly Creative Commons License 2015.11.02 0 1 14947
ibi43 Creative Commons License 2015.11.02 0 1 14946

Szia!

D kategória esetén a 2012 évi minimálbér (93.000.-) 65%- a.

Igen, daganatos betegek 1-1,5 évre kapják a magasabb besorolást. Úgy gondolják ebbe belefér a műtét az esetleges chemo illetve sugárkezelés.

Ezt követően ha nincs áttét, a beteg alacsonyabb kategóriába kerül. Tovább ezzel nem foglalkoznak. Daganat eltűnt, a beteg él.

Az már más kérdés, hogy mennyi mellékhatása van a chemonak. Ha ezek előjönnek, azok új betegségnek számítanak csak aztán nem tudni ezeket hány %-os egészségkárosodásnak ítélik.

 

Előzmény: Ircsi57 (14942)
pimmi Creative Commons License 2015.11.02 0 1 14945

Sziasztok, lejár a közgyógyom, és én méltányosságin kapom, vagyis mot az önkormányzattol kell kérni ami itt havi 5 ezer 6 hónapra adják meg, de környezettanulmányt is csinálnak a sok papíron kívül, ez mi pontosan, és mire számítsak, köszi

mrkovács Creative Commons License 2015.11.02 0 1 14944

A D kategória reá vonatkozó passzusa a min.bér.50%-a , amely így 2015-ben 52500 Ft.

Előzmény: Ircsi57 (14942)
ibi43 Creative Commons License 2015.11.02 0 1 14943

Szia!

Én is hasonló levelet kaptam, de abban nem volt konkrétan meghatározva, hogy papírok alapján döntenek.

Ezt lehetőségként említették és nem zárták ki a személyes behívást.

Egyébként ma 1 hónapja, hogy beadtuk a papírjaimat.

Előzmény: Törölt nick (14941)
Ircsi57 Creative Commons License 2015.11.02 0 1 14942

Nem tudom emlékeztek-e rá, a múltkor írtam, hogy az unokahúgom 5 hónapja volt  felülvizsgálaton állapotrosszabbodás miatt, és még nem kapott határozatot, 29.000.- Ft-ból él. /Debrecen/

Ma viszont megkapta, és  70 %-os az egészségromlása,  és egy évre visszamenőlegesen kérheti a rokkant ellátást.

Nem tudná valaki megmondani, hogy kb. mennyi lesz a járadéka? Hosszú évekig kapta ezt a huszonpárezer forintot, előzőleg rokkant nyugdíjas volt, de elvették tőle.

Segítségeteket előre is  köszönöm. /Szegénykém olyan izgatott, hogy a sok éhezés, fagyoskodás után talán egy kicsit jobb lesz./

Ja, még annyit, hogy 2016 juniusában kell visszamenni felülvizsgálatra. Vajon miért? Addigra kigyógyul a daganatos betegségéből?

Üdvözlettel: Ircsi.

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.02 0 0 14941

Üdvözlök mindenkit!

 

Történetem a következő,1990-ben 67%-ra levéglegesítettek,míg 2012 Januárjában beadtam a papírokat,hogy a felülvizsgálatra jelentkezem.Eddig nem is jött semmi, október 1-n kaptam levelet,hogy 8 napon belül csatoljam a korábbi leleteimet.Amit be is adtam a Váradi utcába a rehabilitáció központban,levélben az állt,hogy papírok alapján döntenek.Ma jött egy levél,hogy November 10-n jelenjek meg a szakértő bizottság előtt.

Ruth22 Creative Commons License 2015.11.02 0 0 14940

Köszönöm szépen Mr. Kovács,

Szeretettel: Ruth

Előzmény: mrkovács (14939)
mrkovács Creative Commons License 2015.11.02 0 2 14939

Nem a nyugdíjról van ott szó , hanem a társadalombiztosításról.

Előzmény: Ruth22 (14938)
Ruth22 Creative Commons License 2015.11.02 0 0 14938

Kedves Mr.Kovács,

valahol olvastam, hogy az emberek nem vették észre, de még az alkotmány módosítást megszavazók sem, hogy kivették a nyugdíjjogosultságot az alkotmányból. Adja Isten, hogy Neked legyen igazad.

Szeretettel: Ruth

 

Előzmény: mrkovács (14936)
sz16 Creative Commons License 2015.11.01 0 2 14938
mrkovács Creative Commons License 2015.11.01 0 2 14936

Az nem olyan egyszerű mivel alkotmányos védelem alatt áll. Tehát a ha jogi útra kerül egy nyugdíj ügy van esély a nyerésre. Minden más esetben (ide tartozik a rok.ell. is) - nincsen. Természesen nem magára az eljárásra ( felülvizsgálati procedúra) értendő , annak megvan a maga rendje (I.II és a mü.bir).

Előzmény: Ruth22 (14933)
BJszakért Creative Commons License 2015.11.01 0 2 14935

levelibéka,...és hozzá hasonló személyek, akik 8 napon belül kötelesek visszaküldeni hiánytalanul a kért iratokat a Rehab Hatóságnak,....

Amennyiben az ügyfél az előírt határidőn belül nem gondoskodik a Beutaló, valamint a -teljes körűen kitöltött - Nyilatkozat, továbbá az azokban foglaltak alátámasztására szolgáló szakorvosi leletek, és a rendelkezésére álló előzmény szakvélemények/szakhatósági állásfoglalások rehabilitációs hatóság számára történő visszajuttatásáról, az ügyfél nem mentesülhet a személyes vizsgálat alól,

ill. akkor sem mentesülhet a személyes vizsgálat alól, ha nem lehet egyértelműen dönteni a visszaküldött iratok alapján, döntést hozni a Hatóságnak.

(Végrehajtási rendelet szerint)

 

Levelibéka esetében a jelenlegi minősítési kategóriája B2 (2011.12.30-ig rszj, majd átfordított rehab ellátás), ha ezt minősíti hatóság, akkor maradhat ugyan az az ellátási összege, ellenkező esetben változhat. (komplex minősítésről szóló r.szerint)

 

Minden eset más!! Ezt már hangsúlyoztam. Szakmai honlapomon megtalálja elérhetőségem, ha esetére konkrét, hiteles választ szeretne (rehab gazd szakértő, menedzserként): http://www.versenykepesseg.eu/

Ha egészségem, időm, családom engedi, válaszolok készséggel kizárólag a versenykessseg.eu végű email címre érkező levelekre a szabadidőmben.

Szép hetet

Ruth22 Creative Commons License 2015.11.01 0 0 14933

Kedves Mr.Kovács,

úgy hallottam, hogy az új törvény szerint a nyugdíj sem jog, már leszedhetnek belőle amikor akarnak :-(

szeretettel köszönöm: Ruth

Előzmény: mrkovács (14925)
Irén Konc Creative Commons License 2015.11.01 0 1 14932

Igaza van mindannyiotoknak akik hozzaszoltatok ezidaig.Eleg zavaros ,en is azt kerestem hogy hova es hany napon belul kuldjem vissza. Olyan nincs sehol,mar atneztem tobbszor.Targy:Vizsgalaton valo megjelenesre kotelezes.Mar irtam lentebb ,hogy 1995  ota nem hivtak vizsgalatra.A regi besorolas szeriti 50%-os munkakepesseg csokkenes .Komplex elott ,Rendszeres szoc.jaradek. Rokkant nyugdijas en sosem voltam.Bemegyek 6- an ,tulleszek rajta.Mert nem tudom eldonteni.Amugy Debreceni vagyok,helyileg is oda kell mennem.Koszi mindenkinek a valaszokat.

ibi43 Creative Commons License 2015.11.01 0 1 14931

Szia! 

Szerintem előre szerkesztettek egy nyomtatványt és minden felülvizsgálatra várónak kiküldték, holott lehet, hogy már rég el volt döntve, hogy behívják.

Előzmény: levelibeka158 (14930)
beteg62 Creative Commons License 2015.11.01 0 2 14929

Irén Konc ! Szurkolok neked majd.  Te milyen státuszban voltál eddig és hány százalékos?  Korod?  Nekem vissza kellett küldenem papírokat kitöltve és valamennyi orvosi papírt utóbbi időszakról. Azt írták,hogyha így ezek alapján el tudják dönteni állapotom akkor nem fognak be hívni személyes vizsgálatra. Nekem konkrétan Fiumei útra kellett vissza küldenem papírokat. 

 

ibi43 Creative Commons License 2015.11.01 0 2 14928

Kedves l-158! 

Irén tulajdonképpen egy idézést kapott,  mikor, hol kell megjelennie és mit vigyen magával. Szerintem orvosilag igszolható indok nélkül ne maradjon távol és vigye a papírjait.

Tőlem szeptemberben kérték be, de fél napi nyomozásba meg telefonálgatásba került mire megtudtam, hogy hová kell beadni a beutelót, nyilatkozatot és orvosi papírokat, ugyanis feladóként Kormány Hivatal volt feltüntetve. Manapság meg már szinte minden hivatalos hely Kormány Hivatal.

Nekem azt írták, küldhetek másolatot is, ha a háziorvosom hitelesíti. Hát ezt nem vállaltam be. 240 oldalt fénymásolni és ráírni, hogy az eredetivel egyező, plusz bélyegző és aláírás, ezzel arra a napra megbénítottam volna a rendelést.

Előzmény: levelibeka158 (14927)
Irén Konc Creative Commons License 2015.11.01 0 0 14926

Koszonom a jo tanacsokat!A jovohetem idegolo lesz ,az biztos.De ebbol az alig harmincezer forintbol se lehet megelni.Vagy meg ez se marad,majd meglatom.Latni akarnak ezek szerint.Majd irok ,hogy mi volt.Tovabbi szep napot mindenkinek.

mrkovács Creative Commons License 2015.11.01 0 2 14925

Ez egy kicsit száraz téma sok írást lehet találni róla a neten. A lényege talán az h a rokkantellátás nem áll alkotmányos védelem alatt , mint pl. a nyugdíj. Egy idézet talán segít jobban megérteni , ime :                             

 

"Az Ab szerint a rokkantsági nyugdíjra való jog nem alanyi jog, csak meghatározott feltételek fennállása esetén a kiesett jövedelem pótlására szolgáló ellátás ,,,,,,, " - ergo táppénzszerű valami

Előzmény: Ruth22 (14920)
beteg62 Creative Commons License 2015.11.01 0 2 14924

Ha van hasonló sorstársam itt és már túl van az új eljárás szerinti felülvizsgálaton. Esetleg új határozata is meg van már, akkor várom tapasztalatait. Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!