Keresés

Részletes keresés

gergerg Creative Commons License 2011.11.06 0 0 6090

Kaptam néhány magoncot, tavalyelőtt ősszel lettek a magok elvetve, most 1,5-2m magasak. Aki adta, állítja hogy ezekből a magokból mindig jó fajta termésű fa lesz. Most nem nagyon tudom mit ketzdjek velük. Szeretnék egy sort ősziből a ribizli sor fölé, (majd megmutatom ha jössz) de nem tudom hogy ebből csináljam-e. Meg azt sem hogy szemezzek-e rá, vagy maradjon úgy. Nagy dilema.

Előzmény: Flanell (6088)
delon77 Creative Commons License 2011.11.06 0 0 6089

Sziasztok!

 

A ház meletti kertben az eddig nmem metszett barackfa nagyon magas lett mintegy 4 m és teljesen fel van kopaszodva mind a három fő ága ami 6-8 cm átmérőjű. Hogyan lehet ebből a fábol kicsit tömötteb fát csinálni és egy kicsit kisebbet levághatóak a fő ágai és ott ki fog még törni valahol a fa???

Flanell Creative Commons License 2011.11.06 0 0 6088

Saját tapasztalatom erről nincs, viszont azt olvastam, hogy vadőszi alanyon vagy bármilyen magonc alanyon rövidebb az élettartama, mint mandulán.

Előny: gyorsabb növekedés, termőre fordulás.

Az viszont már saját tapasztalat, hogy nem minden fajta magonca fejlődik jól, tehát alanynak sem alkalmas mind. Pl. a Championról írják, hogy annak kiváló gyökere van. Ellenben a munkahelyemen lévő apró szemű parasztbarack alanyként semmit nem ér. A volt barackosom szomszédjában lévő fehér húsú akármik viszont rettentően nyomják a ráoltott fát, mindig elkértem a szomszéd szőlője alatt kikelt magoncokat.

Előzmény: gergerg (6087)
gergerg Creative Commons License 2011.11.06 0 0 6087

Üdv!

 

 Őszibarack magoncokkal kapcsolatban lenne néhány kérdésem. Nem a termés és ellenállóság érdekel, hanem a növekedési ereje, és élettartam. Én azt vettem észre hogy a magoncok korán öregednek. Ha magoncra van nemes szemezve az milyen fát eredményez?

Csarli1 Creative Commons License 2011.11.06 0 0 6086

Piacra.

Ezért fontos a piros fedőszín, és a keménység.

Előzmény: Törölt nick (6084)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.06 0 0 6085
Előzmény: Csarli1 (6083)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.06 0 0 6084

Az lenne a kérdésem milyen célra termelnéd elsősorban.mert ugye a magyarok nagyon jó beltartalmi értékűek lekvárnak,pálinkának,rostos lének nagyon jók,de...pulton tartani nem,mert nagyon gyorsan puhulnak.Ellenben a nyugati /francia,kanadai,olasz,de a németek is/ fajták előállítói nagy hangsújt fektetnek a húskeménységre is.

 

http://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=fr&u=http://www.crosviguier.com/abricotiers/orangered%25C2%25AE-bhart-cov/&ei=eZO2TvfAKsnwsga6ocXSAw&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=8&sqi=2&ved=0CE4Q7gEwBw&prev=/search%3Fq%3DOrangered%2Bbhart%26hl%3Dhu%26biw%3D1024%26bih%3D573

%26prmd%3Dimvns 

 

Ez egy francia oldal jó fajtákról.Nekem az Orangered és a Hargrand  van ezek közül ami már terem.Ezek nálunk is beszerezhetőek jó esetben.Van  még Bergevalom is ,ezt tavaly szemeztem,tavasszal ültetem a helyére.A Hargrand nagy termőképességű,nagyon finom,kemény húsú,kicsi maggal /a kicsi mag egyébként  is jellemző a nyugati fajtákra/.Fedőszín narancssárga /nem sötét/,vörös beütés minimális.

Az Orangered nálam nem bőtermő,de ez lehet az én hibám is...Közepes méretű,kemény,szintén finom.Szép ,mosott vörös fedőszínű.

Moniliára gyümölcs/  sztem a magyaroknál kevésbé érzékenyek,a hidegtűrésük jó,de az én területem adottsága  ugye más mint a tiéd,így nem minden adat lehet mérvadó.

 

Azért leírom az össz meglévő kajszifajtámat :

 

Termő /min 1szer már termett/ : Orangered,Hargrand,Bergeron,Ceglédi bíbor,Ceglédi arany,Ceglédi óriás,Harmat,Pannónia,Sylred,Pinkcot,Mandulakajszi

 

Még nem termett: Barbora,Kuresia,Kioto /ez lehet hogy meghal.../,Aurora,Big Red,Bergeval

 

Idén szemeztem : Sweet Red,Tardicot

 

..ja még egy oldal ahol érdemes körülnézni : http://www.boku.ac.at/iam/apricot/cv_bhart.html

Előzmény: Csarli1 (6083)
Csarli1 Creative Commons License 2011.11.06 0 0 6083

Tisztelt Hölgyeim és Uraim információt szeretnék kérni kajszi fajtákról 4 hektárt akarok beültetni.

Ami érdekel: piros fedőszín, téli hideg igénye, virágzás ideje, méret, nem baj, ha jelenleg itthon nem elérhető, csak legalább Európában termelésbe legyen.

Területem sík alföldi homok kb. 50 cm-re hordalékos talaj, észak-déli sorirány lehetséges.  

mmjutka Creative Commons License 2011.11.03 0 0 6082

Köszönöm!

Azt olvastam, hogy ez magnemes, és nagyon ellenálló fajta, viszonylag kis méretű terméssel.

Előzmény: Ali-bá (6081)
Ali-bá Creative Commons License 2011.11.03 0 0 6081

Nem tudok olyat, hogy teremne valakinek az itt járók közül. Képen már láttam, kis méretű fácskát és még azt tudom, hogy fehér húsú.

Előzmény: mmjutka (6080)
mmjutka Creative Commons License 2011.11.01 0 0 6080

Sziasztok! Tudtok segíteni?

A Poncihter barackról szeretnék minél többet megtudni. Sajnos a neten alig leltem vmit.

Köszönöm!

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.31 0 0 6079

Ma végeztem a gödörásásokkal...persze ez  nem jelent 100 %-os ásást.A 34 gödörből felét tudtam rendesen kibányászni /mondjuk a körték alá kisebb gödröket ástam ill. az az M9 alanyú almák alá is kisebbek lesznek/.A körte soron kívül a következő őbarack-orsó sor volt a fő cél . Ez a fentiből 15 gödröt jelentene, 10-et sikerült a többit csak félig engedte a talaj. 6-ot el is ültttem. Ahol régóta nem volt művelve max 15 cm-t lehetett haladni,egy részében kb 25-30 ra jutottam...mindegy,majd tavszra leázik aztán folyt köv.

 

Mellesleg most derült ki,hogy a tavalyi szemzésnyilvántartásomat elcsesztem,így nem mindegyik elültettről tudom most,hogy mi is az ...várhatok amíg terem :( Még jó,hogy szemzéskor volt annyi sütnivalóm,hogy az újak mellé saját került,vagy szőrös mellé kopasz,így majd be tudom azonosítani,mert az eredeti szemzési sor megvan /csak hát sok nem eredt meg belőlük.. és azok bezavartak a képbe-mivel ne vágtam ki őket,hanem most augban újra rájuk szemeztem.

Az idei nyilvántartást már normálisan csináltam.

gergerg Creative Commons License 2011.10.31 0 0 6078

Én csak azokat a gyümölcsöket mondtam neked amiket oltani szeretnék (mivel nem ismerem a kínált alanyokat) de megtudnád mondani milyeneket fogok kapni? Csak hogy addig is utánna tudjak nézni és tudjak tervezgetni.

Előzmény: Csarli1 (6077)
Csarli1 Creative Commons License 2011.10.29 0 0 6077

Számozás az érési időre utal, a gyenge növekedés viszont alany vagy talaj esetleg tápanyag probléma.. Moníliára használj Chorust  esetleg Merpánt július végén megéri.  

Előzmény: Ali-bá (6075)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.29 0 0 6076

Nagyjából azt tudom mondani,mint Csarli. A moniliára oda kell figyelni,de sztem tafrinára nem érzékenyebb,mint a többi.

Viszont /lehet kicsit elfogult vagyok vele./ máskor szoktunk többből befőttet csinálni ,idén már csak abból,utánozhatatlanul legjobb annak,én spec frissen is szeretem,nekem az íze nagyon bejön,az meg hogy rágni kell...hát az almát is kell,nem ...Ami még pozitívum /nálam legalább is/ rengeteget bír teremni,kicsiben nem árt ritkítani,mert szétszakad,annyi van rajta...és ritkítva szép méretes.Nekem a régi termő nem tudom melyik /az eredeti fát még apám ültette kb 22-23 éve./ fajta,aztán van egy olasz, a Federica ez idén termett először,jó lesz ez is,de ez korábbi ill. szemeztem Csarli Babygold 6-osából /úgy néztem az én régim nem olyan/.Szóval egynek mindenképpen jó ha szorít helyet az ember.

Előzmény: lszab (6072)
Ali-bá Creative Commons License 2011.10.29 0 0 6075

Én is szeretem rágni a gyümölcsöt és egyik kedvencem a gumi barack. Babygold 6, de még inkább a 7. A 6-os nálam gyengén növekszik, mindenáron teremni akar és mind a kettő éréskor erősen moniliásodik. (Csak tavasszal permetezem őket tafrina ellen esetleg nyáron tetű ellen vadászó permetezést kapnak, de érés előtt-közben semmit. Amennyi enni kell igy is megterem.)

Előzmény: lszab (6072)
rámenős Creative Commons License 2011.10.29 0 0 6074

Üdv mindenkinek.  Lenne egy kérdésem.

Találkozott valaki kékesvörös vagy inkább lilásvörös gumibarackkal?  Táborfalván a postahivatal kertjében volt egy fa, de mire odáig jutottam, hogy szemzek belőle, kipusztúlt.

 

Csarli1 Creative Commons License 2011.10.29 0 0 6073

Ha elraktad befőttnek, és május körül felbontod olyan, mintha most vetted volna le a fáról.

Taphrinára és moníliára egy kicsit érzékeny, de nem vészes. Babygold 5, Babygold 6 , Babygold 7-esen kívül még a Baladint és a Loadelt lehet termelni.   

Előzmény: lszab (6072)
lszab Creative Commons License 2011.10.28 0 0 6072

Engem érdekelne, hogy a tapasztalatotok szerint a gumibarackok/konzervnek valók

 

- igénytelenebbek e egyáltalán a normál őszinél ? ( a fórumban utalások vannak tafrina és monilia érzékenységére)

 

- mennyire hajlamosak a hullásra?

 

- közül ízre melyek a finomabbak/kóstólt valaki már mást mint babygoldot ?

 

Előre is kösz

 

 

Előzmény: Törölt nick (6071)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.28 0 0 6071

A Manon-t is nagyon csípem,de vhogy elég keveset terem /sőt.../pedig már nem kis fa ,egyébként egészségesnek tűnik..szóval.,a régebbi fajták közül meg a Suncrest amitalán az átlagnál jobban bejön,ja é s én nagyon szeretem a gumibarackot.Igaz,hogy ezt rágni kell,de az íze...hm.:)

Előzmény: Macko68 (6067)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.28 0 0 6070

Rendben,köszönöm :)...és természetesen a viszonzásra is áll az ajánlatom /akármilyen formában/.

Előzmény: lszab (6069)
lszab Creative Commons License 2011.10.28 0 0 6069

Igen, augusztus közepén értek nálam. Ha kell, tavaszra is küldök néhány ágacskát, csak emlékeztess rá nyugodtan újra.

Előzmény: Törölt nick (6064)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.27 0 0 6068

Nehéz ügy...igazából olyan ami nem jó,nincs....de ha mindenképpen választani kellene a kevésbé savasakat tenném előre,pl Royal Glory,Big Top.,de mondom én mindegyiket szeretem,ami van ...ezért is vannak.

Előzmény: Macko68 (6067)
Macko68 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 6067

Atifoci! A fajták minősítésének szubjektív oldala is van és tényleg függ a termőhelytől. Ha úgy teszem fel a kérdést, hogy a saját őszibarackjaid közül melyik ízlik legjobban, akkor az első 3-5 helyre mit írnál be? A különböző évjáratokat minőségét átlagolva.

Előzmény: Törölt nick (6041)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.27 0 0 6066

Nálam meg azok voltak a szebbek,a Weivák maradtak jövőre /meg a Maxmák,de abból csak pár darab van,nem az a fő profoilom/

Előzmény: mjos (6062)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.27 0 0 6065

Mivel Csarli révén van lehetőségünk új alanyokat beszerezni,így néhányan persze hogy élünk vele,mert szeretnénk kipróbálni,mit tudnak...de ettől függetlenül "hagyományos",nálunk elérhető alanyokkal is lehet kísérletezni.Én is próbálom az őszimagoncra kajszit,szilvát,myrabolánra nektarint stb.

Nagy öröm,ha az ember saját gyártmányú fáiról ehet gyümölcsöt :))

Előzmény: Fecoboy24 (6061)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.27 0 0 6064

Persze,hogy érdekel.Más közegben talán mást produkál...Tavasszal  vagy majd augusztusban ? Cserébe szívesen adok oltóvesszőket,elég sok fajtáról tudok.

Egyébként az érési idejük az valóban kései ?

Előzmény: lszab (6060)
tp329 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 6063

Rendelj és tanulj meg szemezni!

Nem fogod megbánni! (szerintem)

 

A most vásárolt alanyokat esetleg a tavasszal, de inkább csak majd nyáron/ősszel lehet szemezni. (oltani)

Most esetleg növényházi teleltetés esetén tudnám elképzelni, de az elég macerás lehet, ha nincs valaki rá jól felkészülve.

Előzmény: Fecoboy24 (6061)
mjos Creative Commons License 2011.10.27 0 0 6062

Helló!

A tavasszal vásárolt alanyok nagy részét aug. végén szemeztem. Az Ishtara alanyokat viszont csak jövőre fogom, mivel ezek nem nőttek meg eléggé.

mjos

Előzmény: Fecoboy24 (6061)
Fecoboy24 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 6061

Lehet egy kicsit szentimentális a kérdés de legalább választ kapok.

ugye most azon vagytok,hogy új alanyokra oltsatok, szemezzetek új fajtákat.

Nos gondolom akkor csak az alanyt veszitek. Ezeket mikor lehet szemezni vagy oltani?

Mert már olyan is megfordult a fejemben ha már most is lehet akkor ha vki beszemezné nekem és úgy küldené persze egy árat mondva a szemzésre lehet én is rendelnék.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!