Keresés

Részletes keresés

mileskij Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30904

Sziasztok!
Baj az ha az anyanyulak előtt az önetetőbe állandóan van kaja?(Pannon fehér)

Valamint a legjobb eredmény elérésére és gazdaságosan írjatok egy jó takarmány összeállítást,miből mennyit ,  anyák és süldők részére!?

Köszi előre is!

Jency76 Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30903
molrobi Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30902

Szia. Ezt ugye te sem gondolod komolyan?

Előzmény: Deryan (30892)
Deryan Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30901

Ezt én fertőtlenítésre használom:

http://betadine.egisvenynelkul.hu/termekleiras

 

A nyulad füle csúnyán be lehet gyulladva.

Előzmény: sanyinyúl (30898)
Deryan Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30900

Szívesen! Próbálok segíteni, ahogyan tudok. 

 

Szerintem ennyi kezelés után a fül belső felülete ki lehet száradva és viszkethet, azért kellene a fülek belső felületét - ha mással nem babaolajos vattával - finoman áttörülni.

 

Most olvasgatom itt a fülcseppek használati utasítását. Ha a dobhártya sérült, akkor nem szabad bele cseppenteni a szokásos fülcseppeket.

 

Én az Otipaxot használom néha, amikor huzatot kapok vagy amikor a klóros víz nagyon kiszárítja a fülem, akkor a külső járatokat ezzel törlöm át vagy babaolajos vattával.

Előzmény: sanyinyúl (30898)
fatanimal Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30899

"Eladó sorba" kerültek Morgó és Jar-Jar kölykei! 2 fekete hőstény, 3 havanna bak. További info: http://nyulaim.freewb.hu

sanyinyúl Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30898

Köszönöm a választ Deryan! Milyen fülcseppre gondolsz konkrétan? Nekem eszembe jutott, hogy Betadinos vattával törölném ki finoman a fülét (amelett, hogy Neostomosan-nal azért kezelem). Ha jól tudom az gyulladáscsökkentő és baktériumos, gombás felülfertőződésre is jó.

Előzmény: Deryan (30896)
Deryan Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30897

Akkor a foltos szó értelem szerűen helyes :)

Előzmény: Jency76 (30895)
Deryan Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30896

Ezek szerint a nyulad nem csupán símán atkás ha ennyire vérzik a füle. Ezt szerintem ennyi kezelés után már nem szabad atkára kezelni.

Valami gyulladásenyhitő olajos fülcseppel még meg lehetne próbálni. A cseppet egy kis vattára tenni és a nyúl fülét ezzel belülről gyengéden áttörölni. Egy cseppet bele cseppenteni, de ne használj fültisztító pálcikát, mert méginkább megsértheted a fül egyébként is sérültnek tűnő részét.

A fülgyulladás kikezelése hosszadalmas. Igy házilag bizonytalan.

 

1-1 nyulat én is olajjal szoktam kezelni ha atkát veszek észre a törzsállományban. A süldőket, amikor 10-20 vagy többet kell kezelni, akkor használok Neostomosant, amivel eggyúttal a ketreceket, kifutókat is lefertőtlenítem.

Előzmény: sanyinyúl (30880)
Jency76 Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30895

tanán minimálisan foltosnak mondanám, bár inkább úgyfejezném ki, hogy a kékes szín nem helyenként intenzívebb...de ez majnem félülés függvénye

Előzmény: Deryan (30894)
Deryan Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30894

Brustfell: mell szőrzete

Szerinted mint jelenthet a fleckig ha a 3 magyar jelentés ismeretében a nyulad bundájára nézel?

Előzmény: Jency76 (30889)
Deryan Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30893

Hm. ha kedvesek, aranyosak voltak a szervezők, akkor lehet, hogy a németnyelvű feliratoknak nem tulajdonítottak akkora jelentőséget. Más okai is lehettek a dolognak, ők biztosan tudják, hogy mi. Én csak találgatok :)

Előzmény: Jency76 (30891)
Deryan Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30892

Nem seggnyalás. Eszetlenség, szervezési hiányosság. A német bíráknak volt nyomtatványa, a magyaroknak nem, sőt arra sem voltak felkészülve, hogy valahol nyomtassanak, fénymásoljanak annyit, amennyi utólag kell.

Előzmény: molrobi (30886)
Jency76 Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30891

lásd 30865

 

Én is azzal kezdtem, hogy nagyon tetszett... Ami még jobb lett volna, ha az etetők itatók nem kifelé vannak, mert a fényképezést ez sokszor zavarta...

 

Amúgy minden elismerésem a szervezőknek. Aranyosak voltak...

 

 

Üdv: J.

Előzmény: molrobi (30890)
molrobi Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30890

Szia. A bőkezűségről annyit, hogy láttam Újzélandi nyulat a "fej és fülek" pontoknál a maximumtól csupán egy ponttal kevesebbet kapni, holott a füle hátulján tisztára ki volt kopva a szőr. Magasak voltak a pontok, de engem mint írtam, inkább a megjegyzések érdekeltek volna, ha ránézek, én is próbáljam megérteni, hogy egy igazi szakértő milyen szavakkal illetne egy adott állatot, vagy éppen egy színt hogyan is kell nevezni, stb. Így maradt a bámészkodás. Arról nem is beszélve, némely tenyésztő nagyon kedves volt, látta ha érdeklődöm, odajött, és szóba állt az emberrel, de sajnos volt olyan, aki megállt a nyulai előtt egy kb. két méter sugarú körben a "menő cimborákkal" magasröptű és nagyképű beszélgetést folytatni összefont karokkal, őket nem is érdekelte, hogy elállták az utat a látogatók /pórnép/ elől, a nyulaikat képtelenség volt rendesen megnézni. De ezt csak egy helyen tapasztaltam, összességében nem akarom lehúzni a kiállítást, mert jó volt, a főszereplők a nyulak tették a magukét, szépek voltak.

Előzmény: Jency76 (30889)
Jency76 Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30889

Szia!

 

Mi is ezért kellett, hogy megvegyük a katalógust, meg persze amúgy se árt. De némettel én se vagyok kibékülve, mert például amit vettem annak a szörzetéhez azt írták (14/15), hogy fleckig, ami szótár szerint/ jelentheti: foltos, piszkos, pettyes  De most akkor melyik?

 

Testfelépítéshez meg azt írták valami olvashatatlan rövidítés után: Brustfell (mellhártya???)

 

Amúgy amit még megjegyeznék, hogy múltkoriban írták itt az urak, hogy a pontozók igencsak "bőkezűen" osztogatják a pontokat. Hát itt is alig volt nyúl 94 pont alatt...

 

 

 

 

Amúgy köszi mindenkinek a dicsérő szavakat, nekem is tetszenek a nyulaim, bár ez elsősorban az ő érdemük...

Előzmény: molrobi (30886)
N.Jani Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30888

Igen. Az.

Előzmény: molrobi (30886)
N.Jani Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30887

Jó szemed van a nyúlhoz! Gratulálok az új szerzeményhez!

 

A hozzá-nem-értőkkel pedig ne foglalkozz!

 

10 éven belül még Magyarországon kb. 5-6 régi-új, illetve új fajta megjelenése, bemutatása várható!

Előzmény: Jency76 (30879)
molrobi Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30886

Sziasztok. Én is voltam tegnap Szikszón, nagyon tetszett, nagyon szép nyulak voltak. Engem az zavart csak, hogy a bírálati lapok németül voltak kitöltve. Az elején egy pár magyar óriás nyúlnál még magyarul volt, aztán végig németül. Tudom, hogy német bírák voltak, de Magyarországon vagyunk, Magyar közönség előtt. Én nem tudok németül, pedig érdekelt volna pl. a tesfelépítések leírása, mint volt az elején, hogy pl. "csontos far, görbe hát", stb. vagy a színek és fajták pontos hivatalos magyar elnevezései. Ezeket csak a fent említett kb. tíz nyúlnál tudtam elolvasni, aztán csak németül minden. Ha Németországban egy versenyen Német emberek előtt Magyar bíró lenne, magyarul töltenék ki a lapokat??? Tiszta seggnyalás.

japipapi Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30885

Szia, sanyinyúl!

Sajnálom, nyulad. Ha, nem javul a kemikália hatására sem, - sokan meg fognak kövezni-, használj tiszta növényi olajat és egy tiszta szárnyas tollat. Óvatosan kenegesd meg. Van egy kis hűtő hatása is van, de mindenképpen lezárja az atkák légző nyílásait, megfulladnak és leválnak a sérült bőrről. Az olaj lezárja a fertőzés útját is, elősegíti a varasodást és nyuszi füle meggyógyul. Ez népi medicina, amikor még nem volt gyógyszertári kutyulék minden nyulász ezt használta. Én - ha éppen szüksége-, még ma is. Olcsó, hatásos. Természetesen az ólat alaposan takarítsd ki, naponta és fertőtleníts. A festő mész és klórmész keverék a fertőtlenítő szerem.  Gyűlölöm a felesleges labor megoldásokat. A szalmás alomba keverj - ha van-, száraz dió levelet, ettől menekül minden parazita. A fültisztítót soha sem használom, mert esetekén többet ártok, mint használok, beletömöm a fül mélyébe a sok parazitát, biztos elhullás következik.

Előzmény: sanyinyúl (30880)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30884

nagyon szépek ezek a lepkék...

Előzmény: Jency76 (30879)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30883

neked is kihajtott a szalmabála :)

Előzmény: Jency76 (30878)
G.Zoli Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30882

Szerintem egyszer max 2x elég lekezelni neostomozannal. A baj inkább az hogy egy kicsit későn vetted észre és nagyon lehúzódott a gyulladás. Sajna ebbe bele is pusztulhat.

Előzmény: sanyinyúl (30880)
sanyinyúl Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30881

Gyönyörű nyulaid vannak! A macskáról már nem is beszélve... :)

Előzmény: Jency76 (30879)
sanyinyúl Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30880

Köszönöm a segítséget, de azt hiszem nem lesz jobb. Már kb. 2 hete kezelem és nem javul. Ma reggel az egész ketrec vércseppes volt, a füle pedig tiszta rászáradt vér. Megint kipucoltam neki... 

Nem lehet, hogy ez már valami más? Már annyi atkaölőt adtam neki, hogy szinte képtelenségnek tűnik, hogy van atka, amelyik ezt képes túlélni. 

Előzmény: Deryan (30875)
Jency76 Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30879

A többiről is csináltan egy párat, különösen érdekes a színe az újz. vöröshöz képest.

Jency76 Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30878

Csináltam pár képet:

 

Jency76 Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30877

Sziasztok!

 

Hát látom a zempléni nyúl felvetett pár érdekes gondolatot. Én mondjuk főleg azért vettem meg, mert venni akartunk a lányommal valamilyen anya nyulat. Erre futotta nem fizetek 10-20 ezer forintokat egy nyúlért. Ez megtetszett, vagy szerzek hozzá egy bakot, vagy nem. Addig is megnézem mi lesz, ha a lepketarka német óriásommal tovább kersztezem :) , és hogy finomak lesznek-e az utódaik :) ....

 

 

Ha majd kisüt a nap lefényképezem.... Egyszerűen nagyon szép azért vettem meg, nem azért, mert 2 hét alatt éri el a 8 kilós vágósúlyt....

 

 

Ha már itt járunk a ti (vagy mi) gondolkodásotok szerint a törpenyulaknak mi értelme van? Annak is van már 1000 féle fajtája, tenyésztője, egyesülete stb... De ha valakinek tetszik miért ne csinálhatná?

 

De mondjuk a rex nyulakat meg már nem kérdőjelezi meg senki, pedig az is úri huncutságként indult...

Előzmény: juhosttt (30873)
Deryan Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30876

Jó annak, aki friss tejet ihat! 

 

Mindenféle gyümölcs-, zöldség turmixban, házi kefírben, joghurtban el lehet nyomni a "mellék íz"-t.

Előzmény: juhosttt (30863)
Deryan Creative Commons License 2013.11.24 0 0 30875

Minden nap 1x kezeld le a nyulat.

 

A biztonság kedvéért én az összeset le szoktam kezelni az első alkalommal, ha az atkát valamelyiknél észlelem.

Egyébként a fülüket mindjárt megnézem ha csak egy kis fejrázogatást is észlelek valamelyiknél.

A kifutókban tartott nyulaknál könnyen észre lehet venni. A ketreceseket nem árt rendszeresen megnézni.

Előzmény: sanyinyúl (30860)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!