Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.24 -2 0 2175

Hallgatni fogok rád, ezt az útvonalat is néztem a Vörös-kő felé, de a térképről nem tudtam eldönteni hogy lefelé mennyire vészes a forrásig.

Ha azt mondjátok hogy ez a legjárhatóbb verzió akkor jó, legyen ez. Vörös-kőnek egyébként van kilátása?

Tehát akkor:

Apátság-Bélkő-Őrkő-Cserepes-kő, majd le a Vörös-kőre, onnan ereszkedés a forrásokhoz, aztán végül le Felsőtárkányba. (Busz meg elég gyakran van visszafelé.)

Őrkőre is fel szeretnék már végre menni, mindig csak elmegyünk alatta a kéken, pedig éppen az Őrkő panorámája a füzet címlapfotója!

És nem mellesleg Bikk Pubinak is van onnan egy nagyon szép, kedvcsináló  felvétele a közelmúltból...

18-20 km körül saccolom, de majd leméricskélem pontosan. Két-három hét múlva már hó sem lesz, (az sokat kivesz), esetleg sár.

 

1szkuternek:

 

Szerintem jelenleg ez a legjobb térkép, (osm) azt a kis mérőkét én nagyon-nagyon szeretem benne, sokkal jobb vele útvonalat tervezni, számolni mint bármi mással, tervezéskor arra kanyarítom amerre akarom.

Az a funkció telitalálat!

Másik fórumban egy hozzászólás kapcsán ezzel számoltam ki a minap a magyar és a lengyel határ egymáshoz legközelebb eső két pontját is (kb 77.7km) 

 

viewArticle

 

Előzmény: Törölt nick (2174)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.24 0 1 2174

A szintvonalakat kell figyelni a térképen, mert Bélapátfalváról fel kell menni a Bél-kőre és onnan a fennsíkon lehet menni bátran, de a Vörös-kő forráshoz pedig le kell ereszkedni. A legjobb szerintem a Vörös-kőn átmenni, látványra is és GPS nélkül tájékozódva is. Egyébként pedig Felsőtárkánytól fel a legbiztosabb.

Előzmény: 1szkuter (2172)
perempe Creative Commons License 2017.02.24 0 0 2173

én pár éve egy biciklis sráccal megcsináltam az OKT-re vezető Cserepes-kő-lápát, de ellenségemnek se kívánnám. (ő a hátára vette.) nincs ott út, és nagyon köves! inkább a Vörös-kő keleti oldala, amin szerintem felmentem már, de nem emléxem rá most.

 

kb. egy éve csináltam forrásos túrát: Felsőtárkányról a P+, Z, majd jelzetlen dózerúton mentem az Imóig, fel a Hereg-réttől induló dózerútig, majd onnan a Toldi-kunyhóig, le a forrásbarlangot és a felső forrást érintve a Vörös-kő-forráshoz. (egyedül szar volt találkozni vadkannal a felső forrás előtt pár száz méterrel. be volt vackolva, és mikor közeledtem, felállt; a meredek hegyoldalban kerültem. szerencsére nem követett. a felső forrástól lefelé vezető, hegyoldalban futó ösvény se vmi jó, pláne sáros időben.)

 

aki az Eger-Felsőtárkány-Miskolc busszal megy, az a Tamás kútjánál szálljon le, és jelzésen menjen az Imóig. (visszafelé a Stimecz-háztól a dózerúton érdemes menni, pláne sár esetén.)

Előzmény: Törölt nick (2169)
1szkuter Creative Commons License 2017.02.24 0 0 2172

Szia!Erre voltam én is kíváncsi,hogy Bélapátfalváról a Vörös-kő forrás  hogyan közelíthető meg...

A KÉK túraútvonal és a ZÖLDn találkozásától még egy kicsit kell menni és jobbra letérni...ez erdei út vagy milyen út?Esetleg van tábla,hogy ott kell lefordulni?Ez az alsó kitöréshez visz?

 

Hobo-bobo által belinkelt http://turistautak.openstreetmap.hu/ -on a km-ert ki tudtam számolni...

 

nunavumiuq-végigmértem a szintbeli köveket,tényleg nem sok km-ben...köszönöm a tippet.

Remélem eső nélküli időt fogunk ki és sok jó élménnyel jövünk haza.

Előzmény: Bikk Pubi (2165)
Bikk Pubi Creative Commons License 2017.02.24 0 0 2171

Az, hogy melyik út jobb lefelé, az térd. technika, bátorság kérdése is. Hóban, mikor van lépés, minden további nélkül lemennék, de akkor örültem, hogy felfelé megyek. A forrás az alsó kék pötty, ahonnan a nyilazás indul, az a felső-forrás, onnan van a patakmeder.

Előzmény: Törölt nick (2169)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.24 0 0 2170

A 3 lehetőségből, különösen lefelé én a Vörös-kőt választanám, az önmagában is jó célpot az oda vezető úttal együtt.

Előzmény: Törölt nick (2169)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.23 -1 0 2169

Köszönöm a tanácsokat, akkor ha jól értelmezem a szavaitokat ez az út/csapás a Cserepes-kő felé járható nagyjából:

 

kép forrása, a lentié is: http://turistautak.openstreetmap.hu/

 

Ezzel együtt lehet hogy a Bélapátfalvai indulás jobbnak tűnik, egy ilyen bizonytalanabb, különösen nehéz csapáson csak jobb lefelé menni. A Bélkő felé pedig kényelmesen fel lehet menni 800 méter fölé, jó utakon.

Valamikor márciusban jó lenne ha összejönne egy ilyen túra...

 

 

 

 

Előzmény: Bikk Pubi (2168)
Bikk Pubi Creative Commons License 2017.02.23 0 0 2168

Úgy látom, jól elírogatjuk a tanácsokat keresztbe.

Bikk Pubi Creative Commons License 2017.02.23 0 2 2167

A Toldi-kunyhó felé is fel lehet menni (jobb oldali nyíl), de ez is meredek. A függőleges nyíl a Simakő-lápa. Mikor a Cserepes-kőtől mész az Őserdő felé, egy lokális minimumon (ahol lelépsz az oldalazó útról) jobbra visszafelé indul egy erdészeti út. Ezen tudsz lemenni, de a végén a vízmosás medrében, vagy a meredek parton kell megoldanod. Addig azonban van vicces lejtő, vadregényes szurdok, szikla.

Előzmény: Törölt nick (2164)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.23 0 1 2166

Úgy emlékszem, hogy a Toldi-kunyhó felé van cikkcakkos kijárt út, talán csak az eleje a nehezen járható patakmeder. A forrástól viszza is lehet menni és az elágazástól fel a Cserepes-kő felé, az egyértelmű völgy, csak meredek. Vagy magát a Vörös-kő sziklát is meg lehet oldalról célozni és utána a jelzettlen gerincút érdekes. Mindezt felfelé vagy ugyanezezek fordítva.

Előzmény: Törölt nick (2164)
Bikk Pubi Creative Commons License 2017.02.23 0 2 2165

Olvadáskor. A nemzeti park honlapján rögtön megírják.

 

Tavaly felmentem.:-)

Az olvadás úgy alakult, hogy a forrás február végén már működött, éppen ezért hétvégénként járt a kisvasút is. A tömeg miatt csak a második szerelvényre fértünk fel, de ez jobb is volt, mert így a kutya is kényelmesebben elfért. A Stimecz háztól még majd' három kilométer a forrás, kényelmes dózerúton, persze sárral. A forrástól balra indul egy jól járható szekérút, amin ~800 méter után elértem a Cserepeskő-lápa alá, ahol az út visszafordul. A jobboldali Vöröskő-lápának kezitcsókolommal köszöntem, de a nagyjából egyenesen induló kapaszkodónak kezdtem neki. Ez sem semmi, de megoldható. Szerencsére vannak kövek, bedőlt fák, ahol visszafordulva lehetett gyönyörködni a völgyben (értsd: megvárni amíg a lila karikák visszaváltanak pirosba). A kéket ott értem  el, ahol a Zn indul a Kopasz-rét felé, nosza én is elindultam arra. A kerékpárúthoz érve azon mentem balra, így fölülről nézhettem végig a töbör-sort. Amúgy egy nagyon szép, fenyvessel kísért útról van szó. A pirosnál a Katonasírokhoz mentem, mert a menetrend ezt kívánta. A szerpentin (itt már K-P-S) nagy balkanyarjánál azért mentem pár száz (1-2) métert előre, mert van egy bájos szikla áttörés, amiért megéri kitérni. A síroktól meg már Bélapátfalva jött. Most a kéken, de jobb lett volna a P+-on mert a gépek nagyon sarasra túrták az utat.

Tavalyelőtt májusban is működött, akkor a Simakő-lápán mentem le hozzá.

Előzmény: Törölt nick (2158)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.23 -2 0 2164

Köszönöm a választ!

Az országos kék felé az a szaggatott vonal valami útféle lehet?

Vagy esetleg ki tudok-e menni a Toldi-kunyhó felé a kék +-re, aztán a zöldön fel?

Vagy esetleg más, járhatóbb lehetőség?

Vagy legjobban járok ha a Bélkő felől az OKT-ról inkább lefelé megyek a Vöröskő-forrás felé?

Bocs a sok kérdésért, próbálok egy túrát összeállítani Bélapátfalva és Felsőtárkány közt, a forrás érintésével, buszközlekedés egészen jó a két falu közt a visszajutást tekintve.

Előzmény: Törölt nick (2161)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.23 -2 0 2163

Nagyjából egy éve felújította a vodafone, áldassék a neve! :-)

 

Tavaly júniusban Kohász Kéktúrát járva ide is felmentem, a létra izgalmas picit, tériszonyosok hendikeppel indulnak:-) 

 

Aztán ősszel is felmentem, szerintem ez (Bálvány), a galyatetői és a karancsi kilátó az ország három legszebb kilátópontja.

Előzmény: ***RS*** (2159)
1szkuter Creative Commons License 2017.02.23 0 2 2162

Köszönöm mindenkinek a tájékoztatást!

Petra-25-néztem én is az erdész ház melletti parkolást,de úgy gondoltuk,hogy a vadas park miatt ez nem lenne jó...ebben megerősítettél,így ezt elvetettük.

Igazából 3 napunk van a teljes napi túrázáshoz.

A tervünk - Bél-kő megjárása...Vörös kő forrás Felsőtárkány felől...Fátyol vízesés Bélapátfalváról.

A térkép náluk lesz,így meglátjuk meddig jutunk és meddig tudunk még elmenni.

Biztos sok látnivaló elmarad ,de ha időnk lesz visszatérünk...

 

 

Előzmény: Petra-25 (2149)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.23 0 1 2161

Kell valami nagy olvadás vagy özönvíz és utána 10 nap. De ha nagy a várakozásod akkor lehet, hogy csalódás lesz, egy kiépített szökőkútra hasonlít leginkább. És fel lehet menni, de jelzés nincs és meredek.

Előzmény: Törölt nick (2158)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.23 0 0 2160

Igen, már lassan 1 éve felújította a Vodafone.

Előzmény: ***RS*** (2159)
***RS*** Creative Commons License 2017.02.23 -1 0 2159

Tudja valaki, hogy fel lehet-e már menni a Bálványon lévő Petőfi kilátóba?

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.23 -4 0 2158

Pubi, annyit beszéltetek/hallottam már ezekről az időszakos forrásokról, hogy azok meg már engem érdekelnének.

Mikor, mely időszakban lehet legnagyobb eséllyel látni ezeket, mondjuk a Vörös-kő-forrást?

Másik kérdés: A Vörös-kő-forrástól fel lehet menni a Cserepes-kő felé? Mert akkor kirajzolódna egy Felsőtárkány-Bélapátfalva túra tervezete...

Előzmény: Bikk Pubi (2157)
Bikk Pubi Creative Commons License 2017.02.23 -2 1 2157

Együtt szoktunk túrázni.

A kendő egy Dekás láthatósági vadász karszalag, mutatja, hogy nem elkóborolt ebről van szó. Amúgy nem is megy messze, parancsra megvár, hívásra bejön, kényes helyzetben látványosan láb mellett tartható.

Tevemadárnak, bár gondolom, sejtetted:

A fénykép az említett úton készült.

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.23 -4 1 2156

Örülök ha felkeltettem az érdeklődésedet, (meg esetleg másét is) valahol ez is célom. Kevesen ismerik ezt a csodás ámde tragikus sorsú hegyet.

 

Amúgy nem tartozol magyarázattal, csak már várom a beszámolót! :-)

 

Bikk Pubi!

 

A kutyán a piros (narancssárga) kendő a vadászok túlkapásai miatt van?

Ha így van teljesen érthető. 

 

Erre talán nem lőnek:-)

 ez a mieink

Előzmény: Tevemadár (2155)
Tevemadár Creative Commons License 2017.02.23 -1 2 2155

Kedves Bikk Pubi, hobo-bobo!

:-)

Nagyon köszönöm a kielégítő válaszokat! :-)

 

Megmondom őszintén bobo képei nagyon felcsigáztak :-) Március 15 -re tervezzük, de nem minden áron. :-) (időjárás) Nekünk ez "elég" közel van (Debrecenből), ezért ha nem most, de valamikor mindenképpen megszeretnénk nézni. :-) (Kellemes egy napos kirándulásnak tervezem.)

 

-

 

off

 

Bobo! Természetesen tervben van a Bányász-körút. Ősszel sajnos amikor jó lett volna az időjárás addigra elromlott... :-( Most tavaszra tervezzük. Hétvégékre (valamikor), amivel sajnos az a baj, hogy az esőmentes időjárás nem mindig olyankorra esik. :-) De nagyon várjuk :-)

 

on (bocs az off-ért mindenkitől)

 

Bikk Pubi, a kutya saját? Jópofa nagyon. :-) Irígyellek, ha saját, klassz lehet kutyával túrázni :-)

Előzmény: Törölt nick (2152)
Bikk Pubi Creative Commons License 2017.02.23 -1 3 2154

Nem volt nagy kunszt, a kép most vasárnap készült:

Előzmény: Törölt nick (2153)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.23 -1 1 2153

No, Pubi már megelőzött. :-)

Egyébként ő sokkal jobban is ismeri a Bükköt mint én.

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.23 -1 1 2152

Szia Tevemadár!

 

A szürke, a kék és az okkersárga nyilaknál le lehet menni, de nem nyújtanak sokkal többet mint a tanösvény.

A Bányaudvarba, vagyis annak peremére visznek ki többnyire. 

Az az út, amelyért leginkább érdemes felmenni, vadregényessége, nyers szépsége, kilátása miatt az a narancssárga nyílnál van, a Simon vára alatt megy fel a bányaudvarra.

Ez szintén a bányába vezető autóút volt, ez volt a régebbi, nem is volt leaszfaltozva, viszont ahol a térképen megszakad ott eléggé veszélyes, mert be van omolva, (robbantva?) törmelék borítja, és meredek szakadék van mellette.

Egyszer télen jártam be, először ott vissza akartam fordulni, havas, jeges volt, nagyon veszélyes.

Aztán ez lett belőle, azóta is emlegetem:

 

2015.02.16, éppen ennek a túrának a leírása, címe is ez

A Bélkő

 

viewArticle

 

"...Vagy negyedórát fotózgattam, aztán továbbindultam, éppen azon morfondíroztam hogy miért is nem errefelé vezetik a tanösvényt, amire nagyon gyorsan választ is kaptam:
Hatalmas sziklaomlás tüntette el az utat több tíz méter hosszan, a hegyoldal meredeksége felvette az eredeti állapotot, amelyen vastagon volt a hó is, és az átkelés lehetetlennek tűnt rajta, legalább is a hegyről való lezuhanás nagyon reális veszélye nélkül biztosan! Váááá!!
Ismét negyedóra, de ez most tétova téblábolással telt. Volt egy nyom, valakinek már sikerült az átjutás, meg pár muflonnak is bejött a dolog, ez biztató...de ha csúszok akkor nincs megállás, vazzz, lenéztem, hát nem jött meg a kedvem az biztos, de a visszaforduláshoz sem volt túl sok...
Újabb negyedóra és fent voltam. Lábaim remegtek, a kezeimmel egy nagyobbacska tehéncsordát is meg lehetett volna fejni, de fent voltam. 
Ezek azok a helyzetek amikre érvényes az anekdota:
- Ember, minek jött maga ide, hogy meghaljon?
- Nem uram, hanem hogy ezt átéljem!..."

 

 


1. erről az útról lehet látni a Mátrát, a Tátrát, és a Karancs-Medves-vidéket is tiszta időben

2. necces, nem ajánlanám feltétlenül mindenkinek. De a hó talán már elolvadt, bár ebben nem vagyok olyan biztos...

3. utána még itt is van még egy kis sziklamászás, a háttérben a Karancs-Medves-vidék, és egy kis Tátra, pedig már  11 óra körül volt (melegedett, csökken a látótávolság)

4. kép, forrás FORTEPAN, 1976-ból, az ominózus utat mutatja, szemben, fénykorában

 

Tevemadár, kérdeznék tőled valamit... ugye tudod mit? :-)

Remélem azért legalább tervben van az a Bányász-körút! :-)

 

 

 

Előzmény: Tevemadár (2150)
Bikk Pubi Creative Commons License 2017.02.23 0 1 2151

Ugyan nem engem kérdeztél, de a narancs nyílnál indul fel az út.

Előzmény: Tevemadár (2150)
Tevemadár Creative Commons License 2017.02.23 -1 0 2150

Szia hobo-bobo!

 

Megkérdeznélek, hogy a Bélkőre, ahol ezeket a képeket készítetted, hol kell "felmenni" (vagyis, azt az Apátságnál, gondolom)? (Mellékelek egy Mapsource screenshotot, ahol nyilazgattam azokat, ahol szerintem le kéne térni a tanösvényről. )

 

 

Köszi :-)

Előzmény: Törölt nick (2140)
Petra-25 Creative Commons License 2017.02.23 -1 3 2149

Hobo-bobo topiktárs nagyon jó javaslatokat adott nektek.Felsőtárkány: A Varró házig fel tudtok menni kocsival, és ott a kocsit ott lehet hagyni az erdészház előtt. A kutya miatt nem javaslom a lakókocsit,meg a "vadkempigezést"  mert Pista nem örülne neki a mini vadaspark miatt. Aztán amit javasolt Bánkútra.A Fehér Sas előtt leparkolsz, Bálvány, és vissza (Ha ismered a térképet, és gyakorlott túrázó vagy, akkor tovább mégy a Z+-en, és ahol az jobbra fordul, ti balra mentek jelzetlen úton, sípályákon át Csurgóra, majd a Faktorrét, és az Országos Kéken Háromkő, Tarkő vissza a műútig, és azon tovább Nagymező fele, majd a Z-n Nagymező, Csalános, Bánkút. Csak vizet kell vinni, kényelmes séta, egy kb. 4-5 óra.

De Szilvásváradról is felmehettek a fizetős úton Olaszkapuig. De közben megálló a Gerenna vár alatt, és a Felsősiklónál. Majd Olaszkapu-Zsidórét, Tarkő, és vissza. Szint kevés, kényelmes félnapos túra. Lakókocsit ezekre az utakra nem célszerű vinni, de Bélapátfalván ott lehet hagyni, és egy kocsival kényelmesen lehet mozogni.

Csak azt nem értem, hogy amikor a topiktárs javasolt egy túrát, hogy fáradtál el a felénél ami kb.8 km, akkor hogy akarsz 15-20 km-t lenyomni?

Előzmény: 1szkuter (2143)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.23 -2 1 2148

Úgy nehéz nézelődni hogy se kocsival se gyalog nem tudod megközelíteni a látnivalókat.

Kaptál jó pár ötletet és elmondod melyik miért nem jó.

 

Toyotáról meg le lehet ám akasztani a lakókocsit, a Szomjas Csuka mellett egy hónapig is állhatna, akkor sem nyúlna hozzá senki.

Előzmény: 1szkuter (2146)
Bikk Pubi Creative Commons License 2017.02.22 0 0 2147

Tömegközlekedéssel el tudtok jutni Szilvásváradra, Szarvaskőre, Felsőtárkányba (Egerben átszállással), onnan meg visszasétálhattok Bélapátfalvára. Egy nap meg a Bélkő körbejárása.

Előzmény: 1szkuter (2146)
1szkuter Creative Commons License 2017.02.22 -1 0 2146

Én már a Három-kőnél olvasva is elfáradtam...körutat kell tennünk....

Napi max 15-20 km tudunk megtenni,de inkább kevesebbet :)

Kényelmesen ,nézegetve...

Sajna ,ahogy a térképet nézem elég nehéz olyan körutat találni,ami ennek megfelel :(

Előzmény: Törölt nick (2145)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!