Keresés

Részletes keresés

world2000 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 2602

Üdv!

 

Abban kérnék segítséget,hogy:

A felettem lévő paneltulajdonos kigyújtotta a házát és a tŰzoltók által okozott vízbefecskendezés az én lakásomat is érintette!

A kormos víz folyt a falamon és beáztam!

Mivel tudom ezt eltüntetni a leghatékonyabban?

conrat Creative Commons License 2012.09.11 0 0 2601

Egy kérdésem lenne a gletteléssel kapcsolatban. Kb 2 hónapja lett glettelve a szoba. Így fog még maradni télen is, de lehet hogy az egyik szobának még télen neki állok. Az lenne a kérdés, hogy csiszolás helyett a vizes szivaccsal való "simítás" nem lehetséges-e. Arra gondolok, hogy ahol csak kicsit kellene finomítani a dolgon, ott lehet-e bevizezett szivaccsal elsimítani a falat, vagy rosszat teszek-e a glettelésnek?

Julám Creative Commons License 2012.08.23 0 0 2600

Én úgy szeretném, hogy van egy sablon, és at a falra illesztev, vagy ragasztva festékes szivaccsal vagy ecsettel befestem.

Előzmény: Teaway (2597)
--atis-- Creative Commons License 2012.08.21 0 0 2599

Köszönöm a hozzászólásokat, Lazurán alapozója, lazurán vékonylazúr, utána Sadolin cseresznye vastaglazúr lett, mivel ez a szín van mindenhol a házon. Remélem tartós lesz.

Előzmény: Casio70 (2591)
mj620di Creative Commons License 2012.08.20 0 0 2598

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni hogy valkidra mehet a két réteg glett?

Kössz!

Teaway Creative Commons License 2012.08.20 0 0 2597

Stencil mellett festeni, vagy stencilről átrajzolni és utána festeni?

Előzmény: Julám (2588)
Dalnoki Creative Commons License 2012.08.19 0 0 2596

Köszi a hozzászólásokat.

Azt nem szeretném, hogy miután beköltöztünk, akkor váljon le az összes falról a festék, így lehet veszek egy nagy levegőt és nem kockáztatot........kaparok.:)

 

bicskeyd Creative Commons License 2012.08.19 0 0 2595

Szia!

Én simán rákentem olcsó diszperziós festéket mert gyorsan kevés pénzből kellett csinálni, már vagy 3 éve és nem mondták, hogy gond lenne vele.

Üdv:bicskeyd

Előzmény: Dalnoki (2593)
Casio70 Creative Commons License 2012.08.19 0 0 2594

Kaparás! Kaparás! Kaparás! Aztán falfix, glett 2-3, csisz, gurít, flekkel, gurít és késsz! :)

Előzmény: Dalnoki (2593)
Dalnoki Creative Commons License 2012.08.19 0 0 2593

Sziasztok!

A következő kérdésben kérném a segítségeteket:

 

Vettünk egy családi házat, amit felújítottunk. A falak enyves festékkel vannak lekenve. Mit kellene ezzel csinálni, hogy diszperzittel rá lehessen kenni. Tudom, hogy a kaparás lenne a legjobb megoldás, de egy 280 m2-es háznál ez jó pár száz m2-t jelentene. Van rá egyszerűbb megoldás is? Ha telibe glettelem kaparás nélkül az nem jó?

 

Minden segítségnek nagyon örülnék, hogy a kaparást megspórolhassuk.

Casio70 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2591

A lazurán saját alapozója és arra a lazurán! Árban is korrekt és szerintem a minősége is jó!

Előzmény: --atis-- (2589)
Teaway Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2590

Nálam Xilamon és Xiladecor, legutóbb Lignodecor. Időjárástő függően 3 évente át kell festenem.

Előzmény: --atis-- (2589)
--atis-- Creative Commons License 2012.07.31 0 0 2589

Sziasztok!

Akác deszkákból lévő kerítésemet szeretném felújítani.

Tudnátok ajánlani technológiát? Olvastam, hogy a vékonylazúr a jó ide, de pl. a Sadolinra azt írják, hogy elsősorban fenyőre jó. Akácra mi menjen? Alapozásnak lenolajkencét kenjek, vagy jobb a lazúr saját alapozója, vagy mindkettő?

Julám Creative Commons License 2012.07.30 0 0 2588

Kellemes estét!

 

Kérdezem, hogy tudtok-e ötletet adni abban, hogy hol lehet szép falfestésre használható sablont (stencil) venni?

Nem a faltetoválásra gondolok, hanem arra, amikor a sablon segítségével  a falra festhetem a mintát.

 

Köszönöm.

Casio70 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 2587

mész

Előzmény: Törölt nick (2586)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.30 0 0 2586

 Helló !

 

A hozzáértőktől kérdezem, hogy a pince falat mivel érdemes festeni ??

 

 Üdv G2

Bubo.Bubo. Creative Commons License 2012.07.29 0 0 2585

ja, itt is az egyszerű dobozos ragasztót írják - ne felejtsd el jól bekenni a szélét, mert felpöndörödik, inkább csorduljon ki, vizes törlővel jól le lehet törölni (bár, ha alatta festett fal van, lehet, hogy jobb pontosan dolgozni)

 

ha be tudod rajzolni a falra, hova akarod tenni, be lehet a falat is kenni (elvileg hígított ragasztó kell a falra), a csíkot meg jól be kell kenni, a széleire vigyázva

 

én a gyerek szobájába tettem micimackós 10 centis bordűrt, de ahogy emlékszem, a falat nem kentem le előre, da a papírt jó alaposan bekentem

Előzmény: pudzi (2584)
pudzi Creative Commons License 2012.07.29 0 0 2584
Ez egy nagy tubus volt, mint pl a szilikongél. Nem 1-2 m csík lesz hanem Kb 40m. Majd nézek valahol máshol egy olyat amit itt használnak http://www.anrodiszlec.hu/article_info.php/articles_id/26
Előzmény: Bubo.Bubo. (2583)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2012.07.29 0 0 2583

valami félreértés lehet, mert van tubusos tapétaragasztó, ami javításokra, kisebb dolgok felragasztására van (azt hiszem, ez is Metylan), mert egy kevés csíkhoz nem éri meg bekeverni a dobozos ragasztót

 

ha több métert akarsz feltenni, érdemes mégis valami erősebb dobozos ragasztó egy részét bekeverni

Előzmény: pudzi (2580)
pudzi Creative Commons License 2012.07.29 0 0 2582
Akkor meg se próbáljam azzal? Mondjuk én is furcsaltam amikor mondta az eladó. Sztem az tömény ahhoz h szépen lehessen vele ragasztani egy ilyen széles papírt.
Az alapozót akkor majd úgy keverem ahogy a leírásán van, 1:4 vagy esetleg 1:3.
Előzmény: Casio70 (2581)
Casio70 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 2581

Szia!

 

A tapéta csíkhoz nem jó a tubusos pisztolyba való ragasztó! Vagy bordur ragasztó kell vagy metylan special! Az 1:1 ben kevert falfix lehet erős lesz az sem jó! A száradási idő sok mindentől függ de ezt majd meglátod!

Előzmény: pudzi (2580)
pudzi Creative Commons License 2012.07.29 0 0 2580
Helló!
Köszi a tanácsokat! Most jövök épp a helyi festekboltbol. Az lesz ahogy te is javasoltad. Vettem alapozót. 1:4 higitasi arány van rá írva de a csaj 1:1 javasolt. Szted? Veszünk egy 15l fehér diszperzites festéket, párom még kiválasztott 3 szint azt kikeverik majd a megadott mennyiségben mi meg majd a nyaralónál osszekeverjuk. Glettelni nem tom h kell e majd, ott fog kiderulni.
Na igen, 2 réteg biztos kell majd neki, de nem nagy felületek. Mennyi idő kell amúgy Kb a szaradasnak ha jó meleg van? 3-4ora Kb? Az alapozóra 2-3 van írva más fajtára meg 12 órát ír. Na majd meglatjuk.

Gondolom a mennyezetre is 2 réteg kell majd.
A kettő közé tapéta csíkot rakunk majd. Az eladó azt mondta nem kell tapetaragaszto jó a sima tubusos pisztolyba való ragasztó is. Erről mi a véleményed?
Előzmény: Casio70 (2579)
Casio70 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 2579

Szia!

 

Ez igy táv segítségbe nem olyan egyszerü. Szerintem kapard át óvatosan ahol laza, aztán gletteld le amit nagyon kell! Én mivel régi felület lealapoznám az egészet 1:3 ba higított héra falfixel száradás és mehet rá a festék! Az én véleményem az hogy egyszeri festés nincs szóval innentől bármilyen festéket kereshetsz. Ha erős színt szeretnél én a héra prémiumot javaslom, ha pasztelt akkor 16l héra plusz szinező amit szeretnél! De az a biztos ha festőt hivsz aki korrekt áron tisztességes munkát végez!

Előzmény: pudzi (2578)
pudzi Creative Commons License 2012.07.28 0 0 2578
Sziasztok! Párommal elhataroztuk, hogy kifestjuk a szülei nyaralojat. Egy kisebb szoba van, pici előszoba és konyha és egy fürdőszoba. Nem meszelt falak vannak hanem ha jól tudom úgy mondják diszperzites. Kb 10 éve volt festve.
A kérdésem az lenne, hogy kezdjek neki a festesnek?
Nyilván a kisebb, málò részeket kaparjam le és gletteljem ki. Amúgy a fal és a rajta lévő festék jó állapotban van, ezért gondolom nem kell lekaparni ahogy néhány helyen olvastam.
Azzal vagyok dilemmàban, hogy, lekell e előtte festenem a falat alapozoval? ami kiegyenliti a fal nedszivokepességét és ezáltal nem lesz foltos.
A másik, hogy a plafon és a fal színe közé egy tapéta csíkot tervezünk rakni.... Ezt, hogy érdemes megteni, hogy szép egyenes legyen?

Festett itt már valaki a Poli farbe festékkel? Elvileg ebből elég egy réteg is. Ez valóban így van?

Mire figyeljek még a festésnél?

Előre is köszönöm a tanácsokat!

Üdv : Gábor
Casio70 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 2577

Igen használható.

Előzmény: 86c (2576)
86c Creative Commons License 2012.07.27 0 0 2576

sziasztok

 

egy egyszerűnek tűnő kérdésem lenne, mia különbség egy sima diszperziós bel illetve kültéri /homlokzat festék/ között?

használható a kültéri a lakásban, konyhában esetleg melléképületek falán? Tartósabb erősebb bevontot ad mint egy sima beltéri?

 

köszönettel

 

 

Casio70 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 2575

Szia!

 

Mészre simán nem glettelünk! Ha nincs sok réteg mész a falon akkor átkaparod és mondjuk héra falfixel amit 1:3 arányba meghigítasz le kened és utána glettelünk és festünk! Az ecsetes kenés sem biztos hogy megoldás lesz! Mindenképpen falfix!

Előzmény: hokedli3 (2571)
hokedli3 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 2574

Köszönöm, megpróbálom.

Előzmény: Dunit (2573)
Dunit Creative Commons License 2012.07.24 0 0 2573

 Nos ilyenkor a festést nem hengerrel, hanem ecsettel kell készíteni.

 A hengeres felhordás ugyan a profi, de mindenkinek ez valamiért nem megy.

 Az első réteg legyen valamivel hígabb, sőt a másodikat is kell egy picit hígítani. A hengeres felvitelnél viszont nem kell a higítás.

 

Jó munkát !

Előzmény: hokedli3 (2571)
Dunit Creative Commons License 2012.07.24 0 0 2572

 A diszperziós falfestékek kitünőek. Pl. a tilatex stb.

Előzmény: csokis3 (2570)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!