Keresés

Részletes keresés

Nedvig Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31737

Nagyon szépen köszönöm.

Jó hallani, hogy ilyen sikeres volt a kezelésed. Gondolom még folytatod az étrendkiegészítőkkel és a tinktúrával. A sport valóban gyógyító, csak nekem már nincs erőm a gyerekeim és a nagy háztartás mellett még sportolni is, örülök, ha aludhatok. Milyen kiegészítőket szedsz?

Előzmény: Naive Ben (31734)
pankaa78 Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31736

Az ideggyulladás nálam izomgyengeséget, zsibbadást csinált, olyan érzést, mintha valami menne a bőröm alatt tetőtől talpig, égő fájdalmak (evőeszköz használatától, vagy kréta kézben tartásától - tanítónő vagyok, így ez nagyon gáz volt), illetve a perifériás idegeken ciszták jelentek meg, amitől a csigolyák mellett hirtelen éles fájdalmak voltak. Ezekre B komplexet, német gyógynövényes készítményeket  és thiogammát kaptam, 6 hétig infúzióban, most már tablettában. 

Előzmény: Nedvig (31735)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31735

Igen, nekem is a fáradékonyság tűnt el hamarabb és az agyi köd, memóriazavar, szédülés, mozgáskoordinációs zavar (estem, botlottam, nekimentem dolgoknak), de jött helyette más, izületi fájdalmak, nyakmerevség, térddeformáció, csontfájdalom, vállfájdalom...hú nagyon sok más. Gyerekek mellett még pihenni sem tudok -csak hétvégén-, korán kell kelnem, pedig alig bírok kijönni az ágyból. 

Milyen az az ideggyulladás?

Előzmény: pankaa78 (31730)
Naive Ben Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31734

Betegtárs manageli az facebook oldalt, találkoztam már vele személyesen is.

Egyébként a felsorolt tünetlistádban nagyon nagy átfedést látok az én régebbi tapasztalataimmal. Bennem nagy tiszteletet ébreszt, hogy ilyen hideg fejjel számolsz be a tüneteidről, és az elszenvedett megaláztatásról. Amikor én abban az állapotban voltam, képtelen lettem volna ilyen indulatmentesen, és önsajnálat nélkül írni.

Az első fél évben én is javarészt feketén beszerzett antibiotikummal kezelgettem magam (kínlódva közben az állami egészségügy mindannyiónk által ismert hozzáállásával, meg ebből fakadóan a hozzátartozóim szkepticizmusával), de sajnos csak kis mennyiségekhez jutottam hozzá, így nem is hoztak érdemi javulást. A géndiagnosztikán én is több hónapnyi várakozási idővel szembesültem, de én elfogadtam az időpontot, és édesapám segítségével elmentem oda (olyan állapotban már nagyon meredek lett volna önállóan felautóznom odáig), és az első kúra közepétől kezdve javulok. 3 kombinált orális kúra, majd egy infúziós ceftriaxon kúra után már kb negyed annyi bajom van, mint amikor a géndiagnosztikára bejutottam tavaly decemberben. Mondjuk ezt nem 100%-ban az antibiotikumoknak tudom be, szerintem nálam sokat számított a sport, és az étrendkiegészítők (kiemelten a Carden tinktúra) is.

Előzmény: Nedvig (31723)
pankaa78 Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31733

Több, mint 90%-ban egyeznek a tüneteink.

Előzmény: Nedvig (31662)
pankaa78 Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31732

40 évesen se hisznek az embernek :) Neurológián kivizsgáltak, megállapították, hogy valami izombetegségem van, de fogalmuk sincs, mi... antidepresszánst írtak fel... na, akkor indultam el magánúton a végére járni. MR-en léziók látszanak a fehérállományban, a diagnosztikán mondták, hogy ilyen kullancs szokott csinálni, ezután mentem Balaiczához. Eddig nagyon pozitív a dolog, a német klinika anyagait elolvastam, valahogy jobban hiszen nekik, mint a hazai dokinak, akik szerint egyszerűen depis vagyok, azért sorvadnak az izmok és épülök le. 

Előzmény: Nedvig (31729)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31731

Én 2 éve kínlódom, de már 4 éve is jöttek furcsa szemtünet, pl. úszkáló homály és el nem múló bal szem mögötti tompa fájdalom és bal fül fájdalom. Minden lelet negatív volt. Orbita MR, agyi MR, orr-fül-gége, szemészet. Állandóan orvoshoz jártam.

Előzmény: Törölt nick (31672)
pankaa78 Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31730

2 hete fogyott el az antibiotikum és jártak le az infúziók. Sok tünetem megszűnt, vagy csökkent. Ideggyulladás megszűnt, néha a lábamban van kis zsibbadás, de elvétve. A fáradékonyság fokozatosan javult. Először heti egy jó napom volt, majd kettő, aztán három, a kúra végén volt 2 jó hetem. Ez a fáradékonyság kezd megint visszajönni, délutánra vonszolom magam, ha már végem van, akkor szédülök, úgy megyek, mint aki részeg, nehezen tudok gondolkodni, mellkasom és nyakam fáj. Viszont nagyon örülök, hogy az állandó izomfájdalom megszűnt. Ez már nagy eredmény, nem is várhatok csodát egy kúrától. Kezdenek működni az izmok, próbálok tornázni, erősödni, mert sokat fogytam, a combom szinte eltűnt. Szerintem én ennek az egésznek a kiszámíthatatlanságát tudom nehezen kezelni. Egyik pillanatban jól vagyok, elindulok valahova, aztán hirtelen, mint akiben lemerül az elem, alig bírnak el a lábaim.  

Előzmény: Nedvig (31728)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31729

El sem ismerik a betegséget, nem hogy támogatnák. A 70 éves háziorvos 2 perc alatt rámhívta a következő betegét, mondván: "Ilyen fiatalon nem lehet 60 tünete". Mármint nekem. Negyven felett -lehet, hogy 20 évesnek nézett?. És elküldött.

Előzmény: pankaa78 (31726)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31728

Ezek szerint még nem vagy tünetmentes? Milyen tüneteid vannak most?

Előzmény: pankaa78 (31726)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31727

Az egyik ismerősöm kr. lyme- és kérdezte, hogy nekem mik a tüneteim. Elmondtam és tátott szájjal mondta, hogy "nekem is". Neki pozitív volt a lelete, nekem negatív, poz. p41.

Előzmény: Törölt nick (31674)
pankaa78 Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31726

Sziasztok! Járt valaki Dr. Balaicza Erikánál? Arra lennék kíváncsi, hogy mik a tapasztalatok, az ő módszereivel mennyi idő a gyógyulás? Egyértelmű tüneteim voltak egy évvel 2 kullancscsípés után: izomfájdalmak, izomgyengeség, fejfájás, szédülés, memóriazavarok, ideggyulladás (zsibbadás, mintha valami böködne belülről mindenhol égő érzés a bőrön), bélgyulladás, apró piros kiütések stb. Lakos elküldött, arra hivatkozott, hogy volt 2 negatív Elisa tesztem, így nem tartotta szükségesnek, hogy másik tesztet csináljon. Felkerestem Dr. Balaicza Erikát, kivitték a németországi lyme klinikára a vért, visszajött az eredmény, hogy borrelia pozitív, ráadásul ehrlichia és yershinia baci is van mellette, na meg 2 vírus (CMV és EBV), amelyek a lyme-osok többségénél jelen vannak és nehezítik a gyógyulást. Az immunrendszer működését is vizsgálták, CD57 értéke 10 lett. 6 hétig szedtem a doxiciklint, kaptam mellé immunerősítő infúziókat, egyéb kiegészítőket, gyógytea, vitaminok stb. Több kúrára lesz szükség, mert az antibiotikum elhagyása után 2 héttel újra erősödni kezdtek a tünetek. úgy érzem, senki más nem foglalkozik a problémámmal, a magyar kórházakra nem számíthatok. Magyar kórházban feküdtem bent néhány hónapja, ahol leírták a zárójelentésben, hogy a lyme-ot kizárták... Nagyon sokat segített a 6 hetes kezelés, csak az nem mindegy, hogy mindezt hányszor kell végigcsinálni, hogy ne térjenek vissza a tünetek és egész nap tudjak dolgozni/gyerekeimről gondoskodni (ne nekik kelljen rólam...).  A Németországból behozatott gyógyszereket/infúziókat "aranyáron" adják. Volt, aki így csinálta végig? Lehet támogatást kapni valami úton-módon ilyen kezelésekre? Ha évekig kell ezt finanszírozni, abba az egész családom belerokkan minden értelemben.... 

Nedvig Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31725

Neked milyen tüneteid vannak, ami az én listámban nincs?

Előzmény: Tiw (31675)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31724

Nekem koponya tünetem nincs. Nyáron jobban voltam, mint pl.most. Rettenetesen fájnak az izületeim, olyan izomlázszerű és égő érzés. Lehet, hogy a sok szegfűszeg por és a shittake gomba miatt valami méregtelenitési reakció...nem tudom még egyelőre. Nekem sem egyszerre vannak ezek a tünetek, hanem jönnek-mennek. Amikor kinyomom a pattanásom,mert ezek is lettek az arcomon jó sok, fájó, heges, akkor a mutató ujjam végét nem érzem vagy a középső ujjam máskor. Az ezüstkolloiddal vigyázni kell, mert kék lehet a bőröd örökre.

Előzmény: Tiw (31676)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31723

Tudja valaki, hogy a lyme betegek oldala-t a facebook-on orvos, vagy beteg szerkeszti?

Nedvig Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31722

Természetesen, mivel maximalista vagyok, voltam szájüreg vizsgálaton, negatív volt. 

 

Macskakarom (nem sokat ér, ahogy írták sok oldalon), 5-HTP (nem biztonságos, utána olvastam).

Hatalmas csalódás volt Dr. Balaicza "team", olyan érzésem volt, mintha a pénztárcám kellene, a gyógyítás pedig nem olyan lényeges. 10-15 perc adatfelvétel nyögve nyelősen, könyökölve, teát iszogatva, tervet írogatva, miközben nincs is alapja -16 ezer forintért!. A terápiás terv ahhoz kellett, hogy a rajta szereplő készítményeket meg is vásároljam a következő 5 perceben! Kiiszkoltam onnan gyorsan, még jó, hogy nem vettem pl. 5-HTP-t. Amúgy lehet, hogy jó orvos, nem volt alkalmam igazán megismerni. Szerintem inkorrekt ennyi pénzt elkérni a betegektől és ez vonatkozik Lakos doktor úrra is.

Előzmény: Candico Leblanc3 (31679)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31721

Én találkoztam egy krónikus lyme kóros hölggyel Lakosnál, akit kezelt, akkor 3 éve volt beteg...akkor kezdte kezelni. Szerintem akkor kezeli a krónikusokat, amikor már látványosan bedagad a térde is -letagadhatatlan, hogy kr. lyme-os...

Előzmény: pozo (31682)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31720

Igen, korábban kezdődőtt, már legalább másfél éve kínlódok vele. Voltam fül orr gégészeten is, hogy vizsgálják meg a nyelvem és mintát is vettek fél éve, antibiotikum kúra után. Negatív lett! Negatív a candida tesztem vérből és a hüvelyi is. Gomba sehol. Rengeteg bio-kult-ot ettem antibiotikum közben, előtt, után..A nyelvem hegye vörös, ég és jönnek mennek a szúró foltok. Sőt zsibbad is a nyelvem. Gomba okozhat ilyet?

Előzmény: Candico Leblanc3 (31680)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31719

Ja és a László kórházból azért rughattak ki -utólag gondoltam át- mert megmutattam nekik Lakos negatív akut lyme tesztjét. Egy fiatal orvos úgy nézett rám, mintha elmebeteg lennék, hogy ott vagyok. Nagyon megalázó volt közel 2 órás várakozás után, ráadásul időre mentem. Hogy lehet az, hogy ez az ominózus orvos ott dolgozhat? 

Nedvig Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31718

Egy mosollyal elküldött több mint egy éve. Azóta már duzzanatok is vannak a térdemen, az egyik eldeformálódott...valószínű, hogy ezeket a jeleket várja -mert biztosra akar menni?

A rendelőben egy hölggyel beszélgettem és kérdezte a tüneteimet...elmondtam. Azt moindta, hogy neki is ezek voltak 3 éve. Akkor kezdte el kezelni őt Lakos, amikor már a térde is be volt dagadva, akkor először -vagyis ő krónikus lyme-os Lakos szerint. Miért kell megvárnia Lakosnak, amíg az izületekre is rámegy és szemmel látható? Kezdetben a szédülésem és rosszullétemet, bizsergés és még 40 tünet pszcihésnek gondolta és simán elküldött, nem kezelt, még próbát sem tett, hátha jobban leszek az antibiotikumtól. Szerintem óriási tévedésben van, gondatlan volt velem szemben. 2 nap alatt megküldte email-ben a leletet, amiben 1 mondat állt, hogy akut nincs. Én nem tartom helyesnek -a fogyasztókat megtéveszti-, hogy az oldalán lyme kór diagnosztizálását hirdeti, miközben akut lyme-ot néz. Én nem akut lyme tesztelését rendeltem nála, mégis azt kaptam. Lehet, hogy nem is néz? 2 nap alatt elkészülhet a teszt eredménye? Nem csak hasra csap és saját véleményét írja tesztelés nélkül? Sokszor eszembe jutott ez a lehetőség..mert rutinosnak tarthatja magát.

Előzmény: Törölt nick (31687)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31717

Hogyan gyógyítja a krónikus lyme kórt? 20 napos antibiotikummal?

Előzmény: Candico Leblanc3 (31683)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31716

Amúgy nagyon jól le annak írva itt a dolgok, de vajon ilyen jó kis anyagok miért nem lelhetőek fel kis hazánkban is? 

Előzmény: bob87 (31714)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31715

Már-már magyarul van :D

 

Ezt végre én is értem, mert én angolul nem tudok.

Előzmény: bob87 (31714)
bob87 Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31714
klarixka Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31713

Ha beszámítod a pénzt amit AB-ra költesz és más gyógyira - ott a pénz. Ez kb. Mo. 8500+ szállítás. Komolyan nem világvége. Itt egy adag nem kompenzált AB kb. ennyi (mármint Romániában(. Tekintve, hogy eddig minden AB-t megvettem. Azt nem mondom, hogy nem volt eredménye, csak annyit hogy féltem a májam és aszervezetem a mellékhatástól. Abból viszont már volt rendesen részem. Részemről (nem reklám amit írok!!) nagyon elégedett vagyok tekintve, hogy nem szedek fejfájáscsillapítot, csak béres C-t.

Előzmény: Törölt nick (31705)
ghepard Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31712

Én például nem vagyok hívő, legalábbis nem abban az értelemben, mint amit a hívőre értünk általában. Én is hiszek sok dologban, meg megvan az akaraterőm is - ezek kellenek (a hit, akarat, lelkierő, életerő), de ezekkel még mindig nem rakja össze az ember az említett kémiából azt a bizonyos könyvet. Ugyanazokból az anyagokból megszámlálhatatlan féle könyvet lehet készíteni. Az egyik jó lesz a másikat meg senki se fogja olvasni. Ahhoz hogy egyáltalán legyen valamilyen könyv a végén, azt az alapanyagot - nagyon pontosan kell adagolni, pontos időben így úgy mozgatni, keverni kavarni, sok sok nagyon precízen időzített művelet után a végén meglesz a könyv. Tehát nem elég az asztalra (gyomorba, testbe) tenni az alapanyagokat.

 

Az ember 99.9%-ban ugyanazokból az anyagokból van felépítve. Tehát minden meg van benne a jó működéshez. De hát akkor miért nem működik jól? 

Előzmény: Törölt nick (31711)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31711

Ezt pont jónak írod, mert én erősen hívő is vagyok. Minden egyes tűrhető állapotban megélt nap után hálát adok, hogy már volt egy kellemesebb napom, és hiszem, hogy később lesz több is.

A hit és a belső erő megvan nálam.

Előzmény: ghepard (31708)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31710

Mindent, kivéve a béta-laktámokat.

 

Mára valahogy jobb a lábam. De nem tudom, mi volt neki tegnap jó, rengeteg aszkorbint betoltam.

Előzmény: boxerkutya (31709)
boxerkutya Creative Commons License 2015.10.09 0 0 31709

Eddig melyik AB-ot tudtad szedni legalább 6 hétig ? Úgy emlékszem, hogy néhányat nem bírt a szervezeted.

Előzmény: Törölt nick (31707)
ghepard Creative Commons License 2015.10.09 0 1 31708

Hát irogat ide valaki, aki talán már a 20. AB kúráján is túl van. Ki tudja mennyi lesz még. A kémiától várjátok a megoldást, az alternatívok többsége is csak kémia. Miből gondolod, hogy az elég és megoldja a problémákat? Ha magadba is raksz minden anyagot, sokat még túladagolva is - attól még nem olyan biztos, hogy minden OK lesz. Az nagyon egyszerű lenne, ha beveszel valamit és az majd elintéz mindent. Hiába raksz le minden anyagot egy asztalra, ami ahhoz kell, hogy a végén egy könyv álljon össze - ahhoz, hoyg ez megtörténjen sokkal de sokkal több kell, mint maga az anyag.......

Előzmény: Törölt nick (31707)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!