Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

ivódzsima Creative Commons License 2012.09.03 0 0 65711

szia!

 

láttam, hogy van Ignisben is vvt, de a forma miatt kellett a Swift... sajnos az elsők között vettem WR-t, és akkor még nem volt motorválaszték..ráadásul az automata váltó miatt is várnom kellett egy pár hetet...

 

nincs baj a Swiftemmel, eszem ágában sincs cseréni, csak némi nosztalgiát érzek a nagy raktér miatt...most le fognak hurrogni, de a fanyalgókkal ellentétben én csak jót tudok mondani erről az 1.5 ös GS-ről...ötször hívtak vissza, de szerencsém volt, mert rozsda nem volt, csak kárpitcsere, meg a jobb ülés alatt valami, kézifék, stb...ezek nem befolyásoltak semmit(igaz, akkor megszeppentem)...a nejemnek is aut. szwiftje van, meg van elégedve... főleg, hogy Ő soha nem cuccol, mertugye mit szólnak a barátnők...

 

ja, az automata váltóval 16 év alatt nem volt gondom(azóta van klf automata Szuzukim...)

 

a gyár előtti parkolóban láttam egy  hathengerest, minden földi jóval felszerelve... na az...

 

szia!

Előzmény: kkn (65708)
ivódzsima Creative Commons License 2012.09.03 0 0 65710

szia!

 

láttam, hogy van Ignisben is vvt, de a forma miatt kellett a Swift... sajnos az elsők között vettem WR-t, és akkor még nem volt motorválaszték..ráadásul az automata váltó miatt is várnom kellett egy pár hetet...

 

nincs baj a Swiftemmel, eszem ágában sincs cseréni, csak némi nosztalgiát érzek a nagy raktér miatt...most le fognak hurrogni, de a fanyalgókkal ellentétben én csak jót tudok mondani erről az 1.5 ös GS-ről...ötször hívtak vissza, de szerencsém volt, mert rozsda nem volt, csak kárpitcsere, meg a jobb ülés alatt valami, kézifék, stb...ezek nem befolyásoltak semmit(igaz, akkor megszeppentem)...a nejemnek is aut. szwiftje van, meg van elégedve... főleg, hogy Ő soha nem cuccol, mertugye mit szólnak a barátnők...

 

ja, az automata váltóval 16 év alatt nem volt gondom(azóta van klf automata Szuzukim...)

 

a gyár előtti parkolóban láttam egy  hathengerest, minden földi jóval felszerelve... na az...

 

szia!

Előzmény: kkn (65708)
chip foose Creative Commons License 2012.09.02 0 0 65709

"A Swift egy városi kisautó. Fiataloknak való, gyermektelen pároknak, hölgyeknek.

Nem családi verda, nem túraautó."

 

Nem csak városban használom, épp nem mondhatnám fiatalnak magamat és gyermektelennek sem, hölgynek meg pláne nem!

Az igaz, hogy nem családi verda, de elvitt mindenhová, az első vizsgára hozzá sem kellett nyúlni! Nem mondom, hogy nincsenek hibái, mert én is cseréltettem váltókulisszát meg nyikorog a fék, de öten eltudunk menni nyaralni vele, nem kopott szét az ülés, nem rozsdás a csomagtartó és 6,5-nél nem eszik többet, még klímával meg 205-ös gumival sem!(nem bántom) A kötelezőkön kívül még nem került pénzbe, ellenben a rönó dci fél év alatt kizsebelt! :))

Előzmény: Törölt nick (65705)
kkn Creative Commons License 2012.09.02 0 0 65708

Persze ezekbe az Ignis 99 lovas 1.5-je ke4rült a párhuzamos gyártásból, hiszen a Swift túrta ki, annak meg már 100 felett van a motorja.

Előzmény: ivódzsima (65704)
tyu Creative Commons License 2012.09.02 0 0 65707

Szeptemberben lesz 6 éves, 1,3-as GLX AC CD, 68.500 km-nél van az óra.

Akku tavaly januárban csere.

Kuplungom gyári, soha nem nyekergett, nem kellett kennem, arra kell vigyáznom, hogy vagy keményen, vagy finoman adagoljam. Ha a kettő között van valahol a kuplung kezelésem, akkor elkezd rángatni. Finom gáz elengedésre vagy kinyomásra és újra felengedésre abbahagyja.

Ülésem gyári állapotú, pedig 110 kg vagyok, csak én vezetem és javarészt farmerben.

A váltóm 0 km óta finoman fütyül 60-80 km/óra között. Valószínűleg az általad is említett nyelestengely csapágy fogja megadni előbb-utóbb magát. A garancia alatt még nem volt tudomásom a csapágy alulméretezettségéről, ezért nem is jeleztem hibának a fütyülést.

Benzinszivattyúm csak az üzemi nyomás kialakítása alatt (5mp) zúg, utána már nem hallom.

Az elégtelen katalizátor üzemmód sem jött még elő.

A többi megvan.

 

Ez az általad leírt hibák többségének hiányát jelzi és azt a következtetést lehet levonni belőle, hogy a suzukinak vagy több beszállítója van-volt, vagy a fenti alkatrészek minősége igen nagy szórást mutat.

Előzmény: D-Z (65699)
kkn Creative Commons License 2012.09.02 0 0 65706

Nagy ritkán volt. Egy a TV ügyvédjében is szerepelt, mert blama volt, hogy elcserélték a motorját a gyárban. Forgalombahelyíeezéskor sem bukott ki, csak az első műszakikor, vagy adásvételnél. A gyár visszavette, és adott másikat. Talán 3 darabbnál nyúltak mellé a gyártás során, amikről visszajelzés jött. Igazából a papírok miatt borultak ezek ki, amúgy szerintem örülhettek, hogy véletlenül elcserélték a motort.

Előzmény: ivódzsima (65704)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.02 0 0 65705

A Swift egy városi kisautó. Fiataloknak való, gyermektelen pároknak, hölgyeknek.

Nem családi verda, nem túraautó. Aki ezt nem veszi figyelembe, az csalódni fog benn.

Előzmény: ivódzsima (65704)
ivódzsima Creative Commons License 2012.09.02 0 0 65704

Automata Wagonból ültem át egy automata 1.5 GS háromajtósba...ez hét éve volt, de a mai napig visszasírom, ha cuccolni kell...    ha  lenne ilyen príma motorral Wagon, mint az 1.5 GS-é, azonnal visszacserélném...

Előzmény: kajesz1 (65701)
ivódzsima Creative Commons License 2012.09.02 0 0 65703

Automata Wagonból ültem át egy automata 1.5 GS háromajtósba...ez hét éve volt, de a mai napig visszasírom, ha cuccolni kell...    ha  lenne ilyen príma motorral Wagon, mint az 1.5 GS-é, azonnal visszacserélném...

Előzmény: kajesz1 (65701)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.02 0 0 65702

Akkor vegyél használtat. Még mindig jobb, mint boldogtalannak lenni egy újjal....

Előzmény: kajesz1 (65701)
kajesz1 Creative Commons License 2012.09.02 0 0 65701

Köszi !

 

Beülünk a családdal egy swift-be ha szűkebb leéljük a wagon-t, sajnos sehol sem adnak egy 10-11 éves wagon-ért (alap 1,3-as) 700.000 papírt csak ebben a kereskedésben. Használt esetén : 300.000-et új más modell esetén 400.000-et ha sajátba adom el akkor max 500.000 kapnék érte. Igazatok van abban is hogy 3, 5 milláért milyen nagy tágas autókat lehet kapni, de én ~2,6-ot áldozok rá. Megnézem meglátjuk igazából nem izgulok max marad a wagon.

 

Előzmény: D-Z (65700)
D-Z Creative Commons License 2012.09.02 0 0 65700

WR+ után tágasságban suzukiból max az SX4 jöhet szóba, de az meg elég iszákos, az 1,6-os motor lomha is, az 1.5-öt nem ismerem. Hidd el, én is WR-ből ültem át, minden kicsi lesz hozzá képest, amit suzukiból venni tudsz. A Splash is szűkebb, olyan mint egy magas Alto. Az 1.2-es motorja viszont takarékos.

Előzmény: kajesz1 (65693)
D-Z Creative Commons License 2012.09.02 0 0 65699

Amiket felsoroltam, nem az odafigyelés hiánya miatt jöttek elő... A rozsdásodást pár hete csinálták meg másodjára, mert újra rozsdásodott a furatoknál, pedig új kétoldalas ragasztóval rögzített kárpit volt, leragasztott furatok a patentek helyett.

 

NYilván olyat, hogy 5 éves korában akkut kellett cserélni nem írom fel hibaként. De amiket felsoroltam azokon nincs mit megelőzni, hisz gyárilag szar. És a kuplung munkahenger hetenkénti kenegetését nem is írtam... Pedig elég röhejes, hogy a pedál kinyomására olyan hangot ad, mint amikor behúzom a kéziféket.

 

Az üléshez meg kellene vennem ülőlapra szivacsot és kárpitot, mert kb 3 év alatt úgy néz ki a külső oldala a sportülésnek, mint egy tizenéves melósautóban, és nem a koszosságára gondolok.

 

A swift vmivel olcsóbb volt mint anno a konkurensek, de tartósságban messze alattuk van, ez alól talán a motor kivétel. És mostanra az árelőny elpárolgott, a swift áráért (új autóról beszélek) elég sokmindent kapni.

Előzmény: Pityorka (65689)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.02 0 0 65698

Persze nem vagyok a helyében, de ha az említett célokra keresnék autót akkor évi 20.000km futásnál valami ilyesmit vennék:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/kia/ceed/kia_ceed_1.6_crdi_lx-5160418

 

Alatta meg ilyesmit:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/kia/ceed/kia_ceed_sw_1.4_lx_exclusive_szolgalati_auto-5929487

 

 

De kevesebb pénzböl is van megfelelö:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/kia/ceed/kia_ceed_sw_1.4_l_acaudiometal-340.000-ft_kedv-6071801

Előzmény: Törölt nick (65697)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.02 0 0 65697

Hát nekem nem lenne égö! Szerintem egy nagyszerü autó, a kis 1,5 Dci-vel meg alig fogyaszt.

Én magamnak veszek autót, nem a többi embernek, ha nekem megfelel, akkor leszrom ki mit gondol.

Előzmény: kkn (65696)
kkn Creative Commons License 2012.09.02 0 0 65696

Vegyen akkor egy Dustert, de az sokaknak égő, hogy Dacia logó mögött lássák őket.

Előzmény: Törölt nick (65695)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.01 0 0 65695

El kellene döntened, hogy a számodra legmegfelelöbb autót akarod megveni, vagy mindegy mit, csak új legyen?

 

1 felnött meg két gyerek, esetleg két felnött meg két gyerek, esetleg bevásárolni, kirándulni, netalántán még nyaralni is, söt utánfutózni is...

Ez nem kisautónak való feladat. Meg lehet oldani vele, de néha küzdös. Nekem soha nem volt ilyen gondom, max ketten használtuk. Aztán mikor gyerekünk lett jött helyette egy kombi.

Ha nem is kombi, egy kompakt középkategóriás mindenképpen kellene.

Ha a fogyasztás annyira fontos, akkor meg vegyél kis dieselt.

Számolgass kicsit. 

Ha 100km-en 2 litert spórolsz egy diesellel, akkor ha egy évben 10.000-et mész csak, az is 200liter. 5 év alatt meg 1000.

Ha kétszer ennyitmész a megspórolás kétszer ennyi. Ha az üzemanyag tovább drágul (nagyon valószínü), akkor még több....

 

 

Előzmény: kajesz1 (65691)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.01 0 0 65694

Csupa ellentmondás amiket írsz, úgyhogy a döntés a te kezedben van.

Előzmény: kajesz1 (65691)
kajesz1 Creative Commons License 2012.09.01 0 0 65693

Nem is a csomagtartó mert abban tényleg nincs különbség, viszont a vontatható súly az a splash-nél üres ufó (ha visszavizsgáztatod 200kg-ra) nem is értem hogy lehetett így elb.

Még egy a fiatalos fűzöld modellt kivonták a gyártásból helyette medvebarna.Sajnos a vont súly miatt a splash nem játszik. Ritkán vontatok de ha kell új autónál nem az a célom, hogy a rendőröket kerüljem.

Előzmény: kkn (65692)
kkn Creative Commons License 2012.09.01 0 0 65692

Splash és Swift II csomagtere alig pár literben tér el, az arányuk is alig tér el. A Splash magas hátulja miatt kisebbnek tűnik, mint amekkora. Swift II 211 liter, Splash 202. Mindkettő az alapmodellnél, válaszpadló nélkül értendő. Splashnél válaszpadlóval már csak az afölötti értéket adják meg, holott attól még ugyanakkora a raktér.

Előzmény: kajesz1 (65691)
kajesz1 Creative Commons License 2012.09.01 0 0 65691

sziasztok!

 

No az az igazság, hogy a kia-tól csak 1 lépcső ix30 , majd a kombi golf és így el lehet jutni a 400-as lexus-ig is.

Viszont sajnos a földről kell nézegetnem az autókat így ha nem 3hengeres autót (skoda) szeretnék venni és nem egy lutri használtat marad a clio;dacia;suzuki splash vagy swift.

Igazából a splash lenne talán a nyerő pakolhatóság szempontjából de erre nem csatlakoztathatok ufót (200kg). Hiszen a csomagteret csak ezzel és a tetőboxal tudom ellensúlyozni.

Dacia nem tudom valahogy a sandreroba beleülve az az érzésem, hogy ladába esetleg tatába őlök. A wagon r-hez képest is jelentős illesztési hézagok, megoldások.

Viszont a fogyasztás fontos. Igazából mire kellene napi szinten: 1 felnőtt + 2 gyerek fuvarozása városban iskola, ovoda, munkahely , esetleg+ 1 felnőtt. + kirándulások + nyaralás.

Na most erre ha lehet nem áldoznék ~ 1 millát ráadásul a gyári adatok szerint városban jelentős a fogyasztáskülönbség. Az esetek döntő részében egy kombi üres lenne, kivétel a nyaralások.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.01 0 0 65690

Pontosan. Nekem 135.000km-nél még gyári volt a féktárcsa, viszont a hátsó kerékcsapágyak már voltak egyszer cserélve, meg a szervokormány vezérlöpanelje is.

De ez szerintem nem sok 5 év és 135E alatt...

Előzmény: Pityorka (65689)
Pityorka Creative Commons License 2012.09.01 0 0 65689

Egyik autó se rossz, karbantartani kell és annyi. Clio-k is jók, meg a Swiftek is.

Enyém 7 éves közel 100e km van benne, de eddig csak a folyadékok, meg a kopó cuccok lettek cserélve, (fékbetét+tárcsák, gumik.) Tény hogy van hiányossága a Swiftnek, de ez mindegyik autónál így van. Oda kell figyelni minden autóra, akkor nincs gond.

Előzmény: D-Z (65686)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.01 0 0 65688

A csomagtartóban a kárpit alatt rohad, már amelyik, az enyémet újrafestették, de igazából még felületi rozsda sem nagyon volt. Másoknál meg durvább, biztosan nincs száraz fütött garázsuk, vagy nem tudom miért jelentkezett mindenkinél máshogy.

Előzmény: Banpity (65687)
Banpity Creative Commons License 2012.08.31 0 0 65687

Sziasztok :))

 

Ha már esetleg (biztos) kérdezték akkor bocs de mi ez a csomagtartó , padlólemez , rozsdásodás , kárpit dolog ????

D-Z Creative Commons License 2012.08.31 0 0 65686

A kis csomagtartó akkor hátrány, ha napi szinten szükség van rá. Ha csak a nyaraláskor kell nagyobb, akkor ott a tetőbox. Én egyszer járok egy évben nyaralni, akkor meg mivel ketten vagyunk leborítom a hátsó üléseket. De egész évben nincs rá szükség.

 

Idén is így volt, bár sok olyat is vittünk, ami nem feltétlenül szükséges... (nyugágyak, követőmechanikás állvány).

 

A fogyasztási adatok nagyon lábfüggőek, a clioval is lehet keveset etetni, főleg az 1,2 TCE-vel. Ha nem forgatod keveset eszik, de előzésnél a turbo elég sokat tol rajta. A swift is csak addig eszik keveset, amíg a fordulatot 3500 alatt tartod, mert addig nagyon szegény keverékkel megy. Ha forgatod az is eszik rendesen.

 

Egyetértek Nachstern-el, olyan autót kell venni, ami az igényeknek megfelel. A swiftet nem feltétlen kell mindenkire rátukmálni, mert aztán csalódás lesz a vége.

 

A hibákról annyit, hogy MINDEN autónál van vmi hiba, a swiftnél van több tervezési/gyári probléma, amivel vagy együtt tud élni vki, vagy nem. A clióknál régebben FHP jeladó volt a véres kard, ami 8000Ft gyáriban, vagy egy tisztítás, meg a Sagem trafókat érdemes volt lecserélni. Cserébe nem rohad ki a segge, nem hullik törvényszerűen darabokra a nyelestengely csapágy, nem zúg a benzinszivattyú, nem hullik az ülés szivacsa, szakad ki a kárpit a ki-be szállástól, nem kopik le hónapok alatt a "bőr"kormány, egy akkucserétől nem ingadozik az alapjárat és elégtelen katalizátor üzemmódot sem mutat hibalámpával. Ezek mind a saját swiftemben estek meg, nem általánosítottam...

 

Én is a  WR+-t cseréltem le a swiftre, mert rohadt az ajtókon az ablakkeret. Így utólag nem tenném ezt meg újra.

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.31 0 0 65685

Most is így van, nézd végig a Hasznaltauto.hu-n fenn lévö új autókat, mind lista ár alatt jóval, pl tettem fel egy Ford linkjét, az több mint egyM Ft kedvezménnyel van, teljesen újan!

Azzal pedig nem értek egyet, hogy a Renault rosz lenne, a családban volt egy Laguna, meg van egy Clio. Mindkettö példásan tette, teszi a dolgát. Az új autó, az mindig jó!

 

De én nem akarom lebeszélni a Swiftröl, söt ajánlom is, de csak ha megfelelnek a paraméterei. Ha nem, akkor nem lesz öröme benn, pedig fontos hogy legyen.

Előzmény: gilmat (65684)
gilmat Creative Commons License 2012.08.31 0 0 65684

Ezt a Kia Ceed dolgot osztom én is...

Egyik kollégám úgy indult, hogy kell neki egy 5 ajtós. Elküldte az igényeit minden Kia szalonnak emailen, hogy mennyiért adnák, és így folyamatosan versenyeztette őket. Aztán addig jutott, hogy a kb 5millás autót megvette mindenféle plusszal (téligumi, stb) 4,1ért...és ráadásul kombit :O

Szóval a kereskedők nagyon komolyan túllicitálták egymást.

Persze ez 2008ban a válságkor volt.

 

Ha kis autó, akkor én tuti swiftet vennék... Inkább kisebb csomagtartó egy Swiftben, mint egy nagyobb egy Renaultban.

Ok, elfogult is vagyok, mert nekem is egy 2006-os Swift GLX-em van, de alapjában is jobb, szebb, megbízhatóbb autónak tartom a swiftet. De ez csak egy vélemény... nincs Cliom, nem is volt...és soha nem is lesz ;-)

Előzmény: Törölt nick (65679)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.31 0 0 65683

Igen.

Még mindig jobb Kajesz1-nek pár különbözö tanácsot adni, mint rábeszélni a Swiftre aztán majd olvashatjuk, hogy túl gyenge, sokat fogyaszt, nincs csomagtartó, stb.

Ha kisautóra van szüksége, akkor nagyon is ajánlott. 

Nekem 2005-2010 között volt Swiftem, mert csak ketten használtuk, úgy meg mindig volt elég hely benn.

Ha kisautót vennék, újra Swiftet vennék!

Előzmény: chunter (65682)
chunter Creative Commons License 2012.08.31 0 0 65682

ez még itt az új swift fórum?.. :P

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!