Keresés

Részletes keresés

Thomas Creative Commons License 2008.03.22 0 0 2999

Időjárás..... ugy döntöttem, hogy kihuzatom.....a derekamat, hátamat. Eső, jég, hó, napsütés egy nap alatt..

 

Cipő, ez egy uj tipus, már a 2008-as széria még nincs fenn a neten a kinálatban. Kiatu black. Olyan mint a Casual Wide, csak más egy kicsit a varrás minta. Nubuk.

Elmentem benne a boltba dombnak fel... érdekes volt. Éreztem, hogy a vádlimat erősebben megdolgoztatja. Meg kell szokni, de jó. MIndig is puha talpu cipőt kerestem, ez volt az utóbbi években a fő cipőválasztási kritérium, hogy lehetőleg tartós és puha legyen a talpa....

 

Semmi elesés, kellemes mozgásélmény, nyilván majd amikor már többet lesz rajtam. De utána elég "drasztikus"  a mezitláb, vagy a keményebb talpu cipő....

 

Főzés közben a konyhában is jó volt, nem volt kellemetlen állni....

(majd elviszem muzeumba is, mert oda pl ezért ne tudok menni, mert nem tudok állni..., hátha szereti a kulturát is...:-) )

bela2200 Creative Commons License 2008.03.22 0 0 2998
Nem tudom ki hogy van vele sorstársak, de az elmúlt pár nap - negativ csúcson a maival - valami rettenet. Nagyon remélem, hogy az időjárásra kenhető minden, ami a hátamban zajlik :-(.
boszori Creative Commons License 2008.03.22 0 0 2997

Gratulálok hozzá!

Elárulod melyik típust vetted meg?

Izgatottan várom a beszámolót, hogy mennyire lehet benne közlekedni! Hasraesés, stb...?

Előzmény: Thomas (2996)
Thomas Creative Commons License 2008.03.22 0 0 2996
Cipő... a talpa nem durván mintás ezért nem való nagy sárba, hóba sztem. Igaz nem néztem a kifejezetten turacipők talpát.
Fazon, szerintem egész pofás női sportcipők illetve szandálok is vannak.

Viszont alighanem a hölgyek megértik, hogy mitjelent az egy cipő boltban, hogy meglátni és megszeretni.....

No, majd beszámolok, hogy milyen a cipő :-).
Egyelőre csak a lakásban járkálok vele de nagyon tetszik.
Előzmény: sziporka66 (2995)
sziporka66 Creative Commons License 2008.03.22 0 0 2995
Szia boszori!

Van labdám+ gumiszalagom is.

Othol még jó, csak a suliba nem tudom elvinni.

A cipőnél azt mondta az eladó télen nagy hóban jeges úton, nem igazán ajánlott.

Ezért érdemes, ha utcára is használod, egy nyárias, őszies változatot venni.

 

 

Előzmény: boszori (2991)
boszori Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2994

Ja, még valami!

Azért egy hátránya van, télen gumi lévén nekem kicsit hideg, ilyenkor vékony pokróccal, vagy hosszabb pulóverrel védekezek ellene.

 Kb. 6 ezer Ft volt, de időnként vannak akcióik. A nagyáruházakban már 1500 Ft-ért is láttam. Sőt valaki említette, hogy a Decathlon áruházban is van.

 Az is számít, mennyire formatartó, a gyengébbekből előbb-utóbb ellipszis alakú lesz, akkor pedig megint nem használ.

 Na, ezt jól kiveséztem azt hiszem!

boszori Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2993

www.r-med.com

Én náluk vettem, Fit Ball a labda neve. Fontos, hogy a testmagasságnak megfelelő méretet kell venni, azt hiszem 3 méretben van.

  Láttam nagyobb áruházakban is, ott lényegesen olcsóbban. Ott nem mertem megvenni, mert senki nem tudott róla felvilágosítást adni az anyagának a megbízhatóságát illetően. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne lehetne jó.

 Az r-mednél viszont (ahová vásárlás előtt többször is betelefonáltam) elmondták, hogy ha esetleg kidurranna akkor nem hirtelen hagyja el magát, hanem fokozatosan (talán szálhasadásos módon, vagy valami ilyesmit mondtak, de nem akarok hülyeséget írni) ereszt le. Csak elképzeltem az én kis gerincemet, hogy mint egy lufi pukkanna ki alatta valami, és popóval a földet érem, hát szóval én ezt a drágábbat választottam.

 És még ki is cserélték vásárlás után, mert először a fix változatot vettem, ha megnézed a honlapjukat, látni fogod, hogy van egy gumilábakkal felszerelt verzió is, az szerintem kényelmetlen, ezzel a teljes gömmbbel jobban lehet mozogni pár centiket is ide-oda.

 Egész más, mint széken ülni és nem lehet róla leesni, mint sokan hiszik. Egy széken ülni rugalmatlan, kemény, rossz érzés a labdához képest. Pont az a lényeg, hogy folyton mocorog a gerinced, un. aktív ülést végzel, engem meggyőztek az ezzel kapcsolatos írások.  Nekem másfél éve megvan, kb. fél éve még utána sem kellett pumpálni. Az elején is csak azért, mert kerestem a megfelelő keménységét a lasztinak. (nekem a bicikli pumpája jó hozzá)

 

Lehet, hogy ezért nézegetem ezt az MBT cipőt is annyira, ebben is ott van az a gömbölyű rész, ha tudnám, hogy a labdáéhoz hasonló érzésekkel lepne meg, hát már nem is gondolkoznék rajta ennyit, kerül amibe kerül. Kár, hogy nics valami próbahordás-féle.

Előzmény: aned (2992)
aned Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2992
szia, milyen labda ez pontosan és hol vetted/mennyiért?
nekem is az üléssel van a legnagyobb gondom, ez tényleg olyan jó?
Előzmény: boszori (2991)
boszori Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2991

Nem próbáltad még a labdán való ülést?

Nekem nagyon bevált, én másfél éve csak ezen ülök a számítógép előtt.  Amikor előjött a nyavalyám, ülni egyáltalán nem tudtam. Akkor hallottam a labdáról és nem bántam meg.

Sőt, tornázni is lehet a segítségével. Bár Rezsőnél még nem láttam::)))

Előzmény: sziporka66 (2971)
boszori Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2990

Látom te is kedvet kaptál hozzá.

Jó lenne hinni benne, hogy ez tényleg használhat. Én már felpróbáltam, elég bumfordi, de kit érdekel, ha tényleg hatásos.

Előzmény: Thomas (2976)
ring9 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2989
Bíró Gábriel beszélt valamilyen kockázatról is? Amennyit hallottam erről az eljárásról, némi plusz fájdalom és pár nap kényelmetlenség a katéter miatt akár vállalható is lenne, ha ezzel esetleg megelőzhető több évi szenvedés. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy én a helyedben másként döntöttem volna, ezt nem tudom, csak kíváncsi vagyok az eljárás lehetséges negatív következményeire is (azon kívül, hogy nem használ). 
Előzmény: Pitykéné (2986)
Pitykéné Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2988
Már nincs 67% , csak 50-79%-ig jár rehab járadék. Nem akarlak elszomorítani, de esélyed sincs. Én tavaly megkaptam az50%-ot, ami most 40-nek felel meg. Mozgásszervire ennél többet nem adnak, csak ha hordágyon tolnak be. Ráadásul azt mondták tavaly népbetegséggé lett nyilvánítva, ami még kevesebb esélyt ad.
Előzmény: aned (2982)
Pitykéné Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2987
Orvosok azért sem beszélnek róla, mert nem tudnak róla. Az én orvosom azt mondta hogy nem tudja elképzelni, hogy vannak olyan enzimek amik fel tudják oldani a hegszövetet. Hülyeségnek tartja az egészet. Bár azt mondta próbáljam meg.
Előzmény: ring9 (2985)
Pitykéné Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2986
Én beszéltem Bíró Gábriellel telefonon.
Azt mondta hogy a hegemet kb 25 % eséllyel tudja gyógyítani, így nem vállaltam. Nagyon kedves volt. El kell menni hozzá vizsgálatra. Mindent újra csináltat nem fogad el máshonnan eredményt majd javaslatot tesz. Nem minden esetet vállal el azt mondta, csak ha szerinte is jó eséllyel gyógyítható.
Viszont árat nem tudtam kihúzni belőúle. Azt mondta azt csak az eredmények tükrében mondd.

A férjemnek úgy néz ki nem vakbele volt, viszont annál rosszabb, mert chron szindrómás és most úgy néz ki kiterjedt az egés bélrendszerére.
ring9 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2985

Sziasztok!

 

Itt a fórumban Julie29 nick alatt valaki leírta a gerinckatéteres eljárást (hsz-ok 844- 1059-ig vannak, magáról az eljárásról 854 alatt írt), amit neki maga Bíró Gábriel csinált meg. Érdekes, bár nem olcsó "mulatság". Gondolom, az orvosok azért nem beszélnek róla, mert a kórházakban nem bevett módszer.

 

Iszonyú fárasztó ez a nappali kórház, ma úgy érzem magam, mint akit kerékbe törtek. Tegnap annyira elfáradtam, hogy du fél órán belül elaludtam (lehet, hogy nem használ, de legalább úgy kicsinál, hogy az alvás már nem probléma). 

 

Pitykéné! Mi újság a férjeddel? Tényleg vakbélgyulladása van, vagy szerencsére vaklárma volt?

Előzmény: ica66 (2983)
sziporka66 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2984

 Aned

  DVD-R. az jó.

Maj ird a boritéba melyik kell, vagy mind kettö.

Mindegyik 1-órásak a 10x 10 percesek is.

 

Gábor

kedden küldöm mind két kazit, az 1-órást, és a 10x10-perceseket.

 

Ica66

Én nem ismerem ezt az eljárást,most találtam az interneten,gondoltam felteszem,hátha valakinek van valami tapasztalata.Láttom már régi eljárás.

 

Csak tudnám, miért nem emlitették ez orvosok ??

Előzmény: aned (2982)
ica66 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2983
Engem érdekelne ez a  „gerinc katéteres” eljárás, ha valakinek van róla tapasztalata,  vagy címe, telefon száma, legyen szives írja meg.

Előzmény: sziporka66 (2980)
aned Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2982
üdv,

milyen dvd küldjek: + vagy - vagy mindegy?
Egyébként bármi tudja mik az eseélyek egy nem műtött porckorongsérvesnek a leszázalékolásra ( 50%, 67% )
lehet hogy megválik tőlem a munkahelyem, és amúgy sem szabad napi 8-10 órát folyamatosan ülni, márpedig jelenleg én ilyen helyen dolgoztam, ha nem dobnának ki akkor én mennék el, az egészség mindennél fontosabb!!!
Előzmény: sziporka66 (2973)
aned Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2981
szia ring9,


köszönöm az információkat, valóban nem szedhető aflaminnal együtt a flector, és sajnos nem bírja a gyomrom a diclofencot így valószínűleg a flectort sem hiába is szednék mellé pl tisacidet a gyomorsav ellen.
egy ismerősöm viszont a tapaszt használta, lehet azt később megpróbálom.
tegnap estétől ismét szedem az aflamint de a midetont nem, helyette b1 vitamint és proenzi3-at és napi 4 gerincmasszírozást kapok a páromtól izomlazító helyett.
ma voltam úszni, egész jó volt, de másfél óra után jó nagyokat beleszúrt, de összeségében hasznosnak ítélem meg.
dr. kiem gyakorlatait napi 3szor csinálom ( kivéve a teniszlabdást ) , remélem javulni fogok így.
Boldog Husvétot és jobbulást mindenkinek!
Előzmény: ring9 (2970)
sziporka66 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2980

    2005-02-19 11:10:23 - Biró Gábriel

    #14

    Minimál Invaziv Rácz Katéter Sok esetben egy gerincműtét nem javallott. A Rácz katéter jelentősége a gerincoszlop betegségeinek kezelésében.

    <!----> Az utóbbi évek tapasztalatai, a gerincműtétek nem kielégítő erdményei,olyan módszerek alkalmazására késztettek idegsebészeket,ortopédokat, rheumatológusokat és fájdalomterapeutákat,amelyeket a minimál invaziv eljárások csoportjába sorolunk.

    Mit jelent ez?
    -a maximális invazív módszerek a műtétek
    -a minimális invazív módszerek elönyei, hogy műtéti módszerek nélkül,célzottan a károsodott,kóros elváltozásokat a műtéti trauma kiküszöbölésével kezeljék.

    A tapasztalataink és a statisztikai adatok jelzik, a gerincsérvek, gerincsérv utáni állapotok műtéti erdményei rosszak.
    Ezért a minimál invaziv eljárások alkalmazása egyre fontosabb helyet foglal el a gerinc betegségeinek kezelésében.

    A Minimál Invazív Eljárások egyike a Rácz Prof. katéteres módszere.

    Mire Jó?
    -gerincsérv műtét utáni állapotok kezelése-hegesedések, az u.n postnukleotomia syndróma
    -gerincsérvek kezelése
    -arthrótikus elváltozások
    -gerinccsigolyák eltolódásából következő gerincfájdalmak kezelése
    Mikor?
    -ha a konzervativ kezelés(gyógyszer,gyógytorna, fizikoterápia) nem vezet a fájdalom csökkentéséhez.
    Mit csinálunk?
    -műtöben, műtéti körülmények szigorú betartásával, ambulánsan(nem szükséges egy kórházban tartózkodás)egy atraumatikus, speciális katétert vezetünk be a károsodott régióban-sérv, hegesedés-helyére
    -a katéter 3 napig "benntmarad"
    -naponta kétszer egy gyógyszerkoktélt fecskendezünk be a katéteren keresztül.
    -a 3.napon eltávolitjuk a katétert és elkezdödik egy speciális háromdimenziós manuálterápiás(gyógytorna)kezelés.
    Mit fecskendezünk be?
    -gyulladáscsökkentő gyógyszereket
    -enzymet, az összenövések feloldására
    -fájdalom csökkentő gyógyszereket
    -ozmózist elöidéző koncentált sóoldatot
    Miért?
    -a gyulladás csökken
    -a hegesedés feloldódik
    -a fájdalom csökken
    -a sérv megkissebedik"aszalódik"
    Miért jobb ez a módszer?
    -a rizikó egy mütéthez viszonyítva kicsi
    -a szövetek károsodása kiküszöbölődik
    -a fájdalom rögtön csökkenthető
    -a korai rehabilitáció lehetséges
    -a beavatkozás korlátlanul megismételhető
    -jók a hosszútávú erdmények
    A fájdalom csökken, a gerincoszlop mobilizálása hamar elkezdhető és az izomerősités lehetősége hamar megadatott.

    Kedvencekhez ad

      2005-01-24 10:19:00 - Biró Gábriel

      #13

      ÁLLITOLAG EZ AZ UJ ELJÁRÁS.

    ica66 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2979
    A  Rezsi torna szuper, egy baj van vele csinálni, kell !! 

    Fokozatosan szabad tornázni, mert izomlázat okoz, az elején olyan izmom is fájt, amiről nem is tudtam, hogy létezik.

    Néha nagyot akar az ember,  aztán az élet megtanít arra,  hogy a kis dolgoknak is örülni kell.

    Előzmény: sziporka66 (2973)
    ica66 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2978
    Pitykéné, nem akarok okoskodni, de egy orvos jó lenne, ha látna !!
    Előzmény: Pitykéné (2974)
    sziporka66 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2977
    Nekem a jobb láb utolsó kettő kis ujja nem mozgott (a többi jó volt) és a talpam zsibbadt

    Pár napra rá bénult a boka.

    Vagy nem tudsz sarkon vagy lábuk hegyen járni.

    Folyton lecsapódott.

    Nem akarlak megijeszteni.

    A jobb oldalamon is történt a kiszakadás.

    Ha még egy héttel később kerülök a kés alá, a boka bénulása végleges lett volna.

    Mimnél tovább tart egy bénulás annál nehezebb vagy egyáltalán nem lehet helyre hozni.

    Én úgy be pánikoltam, hogy azonnal rohantam az orvoshoz, ha nem is volt időpontom, engem nem érdekelt.

    Azonnal meg vizsgált.

    A videót meg nézzem

     

    Ne haragudjatok, kell a fészket készitenem.

     

    Előzmény: Pitykéné (2974)
    Thomas Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2976

    Sziasztok,

    Torna, uszás, mozgás... Mind ez fontos, csak időt és helyet kell rá találni. Ráadásul ezek sem mindig ingyen vannak, pl az uszoda jegy sem.

    Emlékszem diák koromban kifliben számoltunk. pl egy mozijegy hány kifli stb. Most meg lassan eljön, hogy kezelésben kell, hogy számolja. Egy masszázs, gyógytorna pl Kiemnél az alap a "kifli" és minden mást ebben lehet számolni...

     

    Mindezt csak azért irtam le, mert szerintem érdemes megnézni a következő oldalon a videót, illetve animációt.:

    http://www.swissmasai.hu/

     

    De csak akkor ha a Bill Gates legujabb merénylete a Vista engedi frissiteni az explorer alatt a flash playert, Szerencsére a Firefox lejátsza...

     

    A lényeg, a bemutató szerint igen érdekes helyeken csökkenti a terhelést illetve növeli az izommunkát. Igaz az ára kb 5 Kiem. Viszont onnantól "ingyen van".

    Majd beszélek a nyuszival....

    Pitykéné Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2975
    Nekem a flector nem használt+ a gyógyszertáros néni azt mondta egyszer meg ne vegyem, mert ugyanaz, mint a diclofenac csak drágább kiadásban.
    Lehet, hogy perverznek tartotok, de én nem szedek semmit. A műtét előtt szedtem rengeteg gyógyszert mert úgy éreztem másképp nem megy, de aztán a kórházban is hiába kínálgattak fájdalom csillapítóval, csak az első éjszakára vettem be, mert attól féltem. De mondhatom semmivel nem szenvedtem jobban, mint azok akik egymás után kapkodták a bogyókat. Én azt vettem észre hogy egy idő után már bármit bevehetek nem használ.
    Az izomlazítót muszáj volt elég sokáig szedni, mert nagyon be voltak görcsölve az izmaim. De már azt sem vagyok hajlandó.
    Az orvosoknak az volt a véleménye, hogy idézem:legyek csak nyugodtan gyógyszerfüggő, nekem már úgy is így kell leélni az életemet. + az idegsebész szerint ez a fájdalom ujjabb fájdalmakat és betegségeket generálhat. Én viszont úgy gondolom, hogy a gyógyszer is.
    Nem azt mondom, hogy ha nagy gáz van nem kapok be valamit, de az már tényleg a legvégső eset.
    Pitykéné Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2974
    Volt a kórházban egy plakát amin a különböző terhelések voltak ábrázolva. Ha jól emlékszem az ülés 190%!!!!! az állás 100%.
    Sokkal terhelőbb ülni, mint állni, nekem a gyógytornász is ezt mondta.
    Bár nekem most egyik sem megy. El is vagyok keseredve rendesen.
    Egész éjjel azon gondolkoztam hogy le lehet-e élni egy életet ilyen fájdalmakkal. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem felőrli az idegeimet.
    Szerintetek lehetséges az, hogy csak az egyik lábujjam nem mozog?
    Egyre inkább érzéketlen a lábfejem.
    Előzmény: sziporka66 (2971)
    sziporka66 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2973
    Ring9 nem sértöttem vagy vettem a lelkemre, az ilyen dolgok távol állnak tőlem.

    Azért szeretem, mert lassan teszi a gyakorlatokat, nem mind egy erobik.

    Kiemeli, azt hogy mit nem szabad a gerinc vagy a térd problémásoknak.

    A mély hát ezen bellül a törzs a has izmait dolgozza meg, de lassan mind, ha egy személyi edzőnél lennél.

    Nekem nagyon jól bevált én tünet mentes vagyok.

    Az biztos, hogy nehéz a torna, de amit nem tudok meg csinálni belőle, azt nem erőltetem.

    Most hogy mütötték a térdemet, kitörést, guggolást nem csináltam, viszont, a felsőtest részt lehet tornáztatni. Amit nem tudok, meg csinálni annyira, nem erőltetem, vagy nem annyiszor.

    Van olyan imerösőm aki a  kazi elejét, csinálja(gerinc, mély hátizom,kar) a másik napon a másik felét (has,fenék, oldal törzs).

    Egy olcsó üres dvd-ha van othol elküldöd egy borítékba +200-ft.

    Felvetetem, és visszaküldöm.

    A pattus küldött 400-ft, visszaküldtem 200-ft, mert az már teljesen felesleges volt.

    A lemez nem kell, hogy drága legyen, csak rá férjen legalább 1-órás anyag.

    Ez csak a Vitál TV-n van, nem tölthető le, a boltokba nem kapható.

    Többen kértek tőlem, akik nem is fórumoznak, meg kellene írniuk milyen nekik az

    Rezső torna ??

    Lehet nekik más, lenne a véleményük.

    Engem nem zavar, mert ha nekem bevált nincs mit hozzá fűznöm.

    Persze mindenkinek más a teher és álló képessége.

    Egy torna nem lehet mindenkinek jó, legyen, hisz a betegség és a fájdalom sem egyforma.

    Én szeretek othol egyedül tornázni, Nem kel eljárnom a pénzt költenem, nem vagyok időhöz kötve, akkor hagyom abba, amikor én akarom, azt a gyakorlatot csinálom, amit én akarok, stb.

    Néha elmegyek usziba, ennyi.

    Elötte is hajlékony voltam, most meg főleg, de nem tudom pontosan mitől?

    Én is csodálkozom rajta??

     

     

    Előzmény: ring9 (2972)
    ring9 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2972

    Kedves sziporka66!

     

    Az "álnevet" azért említettem, mert Te írtad korábban, hogy Téged takarhat a b1868 nick is, mert egy időben a férjed felhasználónevét használtad  (nyilván nem jogosulatlanul, nem erre akartam utalni), és feltételeztem, hogy ezt a hsz-t is Te írhattad. És hát végül is valamennyien álnéven - egy kitalált felhasználónéven -írogatunk ide, nem emlékszem, hogy valaki is a teljes saját nevét használná.

     

    Te a Rezső miatt lettél ilyen hajlékony és rugalmas, vagy korábban is az voltál, és Rezső csak a műtétek után segített ezt megtartani? Már annyi lelkendezést olvastam Róla, hogy mostmár tényleg kíváncsi vagyok rá, ha nem gond, lehet, hogy esetleg később én is bejelentkeznék egy DVD-re, ha máshonnan nem tudom letölteni/megszerezni.  

     

    Neked is kellemes, pihengetős ünnepet kívánok!

    Előzmény: sziporka66 (2971)
    sziporka66 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 2971
    Szia ring9

    Nem áll néven írtam, csak nem volt számítógépünk és nem kaptam még felhasználó nevet.

    A könyvtárba ment mindig a férjem, ha írni akart, engem meg akkoriba nem érdekelt ez a masina.

    Most pár honapja van, de már bánom, mert tanulok rajta és ez nekem rengeteg idő, mire megírok egy levelet. 

    A gerincnek hosszabb távon nem jó (ez a kezdők átka).

    Mondta az ideg sebész, nagyon kerüljem az ülést, ugyanis a gerincnek ez a legnagyobb teher.

    Pedig az alkalmasságin az orvos azt monda, hogy csak ülőmunka jöhet számításba.(így suli, tanulom a fortélyt).

    A két orvos nem egyezik, de hosszabb távon szerintem sem tesz jót az ülés.

    A gyógyszerekre mellé Qcamatelt kellet, volna szednem, ha bár ez is olyan mind a fürdő, egyénre szabott.

    A repce méz és a joghurt megoldotta a problémámat.

    Gyógyulgassatok a hétvégén.

     

    Előzmény: ring9 (2970)
    ring9 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 2970

    Szia aned!

     

    A por neve Flector (EP Rapid), és csak receptre kapható, van tapasz, és krém is belőle. Diclofenac hatóanyagú (ez gyógyszerben biztos ismerős), és az az igazán jó benne, hogy rendkívül gyors lebomlású, hamar hat, viszont rövidebb ideig, és van az a fájdalom, amire már nem elég. Aflaminnal azonban nem igazán ajánlanám, csak ha az orvos engedi. Én egy másik gyulladáscsökkentőt szedek, de 6 órán belül amellett sem szabad inni (állítólag kilövik egymás hatását).

     

    Az izomlazítók hosszú távú szedéséről az a véleményem, mint sziporka66-nak (2697 hsz alatt írta, még b1868 álnéven), és én úgy vettem észre, hogy jobban fájok tőle, így abbahagytam az orvosok nagy fejcsóválása ellenére. A magánorvosom azonban megdícsért érte, azt mondta, hogy minden más izmot is lazít, amit nem kéne, a derekam meg rá sem bagózik. De ha Neked beválik, biztos lehet jó hatása is, ezt Te érzed.  

     

    Nekem szerencsére vasból van a gyomrom, nem zavarják a gyógyszerek, de a biztonság kedvéért pár naponta megiszom egy Normaflore-t (ez recept nélkül is kapható, kb. 1500 Ft.), vagy kérj valamilyen gyomorvédőt az orvostól, ha mégis rákényszerülsz a gyógyszerszedésre. 

     

    edi67! Na aggódj, senki nem hibáztat Téged, én is mindenképpen eljutottam volna dr. Kiemhez, Te csak egy kis megerősítést adtál hozzá. Ismerve a gerincemet, én nem is számítottam arra, hogy olyan "csoda" történhet, mint Veled. Azt mondják, hogy a porckorongból kiszakadt darab tápanyagutánpótlását elvesztve kb. néhány hét (hónap) alatt összemegy, ilyenkor már az segíthet, ha jól helyezkedik el, távol az idegektől, és így ágyazódik be. Így aztán ilyenkor talán kisebb a doki feladata, egy jó mozdulattal is segíthet, de egy nem kiszakadt sérv "visszadolgozása" már nem megy munka nélkül, egyik napról a másikra.   

     

    Mindenkinek köszönöm a gyógyvizes tapasztalatokat!

    Előzmény: aned (2969)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!