Keresés

Részletes keresés

Matus Erika Creative Commons License 2012.11.04 0 0 41686

Sziasztok!
A családommal(2 feln. 7 éves kislány) úgy döntöttünk hogy jövőre Bulgáriát választjuk nyaralóhelyül :) Napospart..Aranypart..stb
A szállás még nincs kiválasztva, még nézelődünk, érdeklődünk...Mindenképp félpanzió, de all inclusive ellátás is érdekel
Ha valaki tud ajánlani egy jó szállodát( mely gyermekbarát jó ételeket kínál) vagy tapasztalatból mondani valamit a helyről, az nagyon jó lenne :)

Bulgáriában mit takar az all inklusive ellátás. Anyukák írjatok, még sosem voltam a gyermekkel tengernél, egyénileg utaznánk.. minden info aranyat ér.. Beszámoló is érdekel privátba is. Köszi

utazo idegen Creative Commons License 2012.11.04 0 0 41685

Szia! Pont ez az a lényeg hogy ő saját magának építi nem akar szállodát csinálni belőle ezt nagyon határozottan kijelentette sőt még a Bulgár tv ben is nyilatkozta (Skat Tv). Állitolag 14 éve kezdte építeni (ki tudja). Tavaly a tulaj nem volt sehol csak a kertész aki rendben tartotta a kertet Ő meg azt mondta,hogy lehett hogy lecsukták ez volt a kertész válasza.

Előzmény: Béci 72 (41682)
Jeff. Creative Commons License 2012.11.04 0 0 41684

A helyszínen kölcsönzök velocipédet (bolgárul: велосипед). Néhány hotelben hivatalosan is kölcsönöznek, de a szálláshelyek házigazdái is szívesen kerítenek biciklit akár több napra is.

Előzmény: Béci 72 (41683)
Béci 72 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 41683

Szia!

 

Ebben teljesen igazad van!Fiatalabb koromban fél Nyugat-Európát bejártam bringával,főleg a hatalmas hegyek vonzottak.Ez a szenvedélyem azóta is él,csak az időm lett kevesebb.Bulgáriába viszel magaddal bringát,vagy ott szoktál bérelni?

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: Jeff. (41677)
Béci 72 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 41682

Szia!

 

Lehet,hogy hotelként akarja működtetni,ha elkészül?

A falain futó növény mintha borostyán lenne,többek között ebből is gondoltam,hogy talán már korábban épült.Az enyhén giccses stílus a modern bolgár építkezéseknél több helyen is megfigyelhető.Szeretik a különféle tornyokat.Néhány naposparti hotelnél,apartmanháznál,meg biztos még számos más helyen is követik ezt a stílust.Ha nem túlzott mértékű,nekem bejön.

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: utazo idegen (41678)
Béci 72 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 41681

Szia!

 

Például,ha megéheznétek Bulgáriába menet-jövet,akkor még akár hasznos is lehet...

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: Pötyi71 (41680)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 41680

Ez mi a bánatos harangvirág? Hogy illik ez ide?

Előzmény: djparadi (41679)
utazo idegen Creative Commons License 2012.11.04 0 0 41678

Szia! Én beszéltem a tulajjal  nem volt a másé hanem az ővé. Ő építi 14 éve. Szerintem kicsit gicses de szép. Van a bejáratnál egy nagy kőtábla és a szüleiről ír benne. A tábla mellet ott van egy régi fekete oldalkocsis Orosz motor is.A tulaj qvaddal jár be ki. de az udvar valami gyönyörű a kis folyó hiddal a kert közepén a tó a htyúkkal a pávákkal vadkacsákkal.Sőt még a tulaj szobájába is belehet menni a kanapén ülni egyszerüen nagyon tuti

 

Előzmény: Béci 72 (41676)
Jeff. Creative Commons License 2012.11.03 0 0 41677

Természetesen Szozopolból fogok kibiciklizni a környékre. Az is egy élménydús program lehet bárkinek, ha a nyaralás helyszínét és környékét keróval bejárja. : )

Előzmény: Béci 72 (41672)
Béci 72 Creative Commons License 2012.11.03 0 0 41676

Szia!

 

A neten rákerestem a Ravadinovoi kastélyra:tényleg nagyon szép,de nem úgy néz ki,mintha most épülne.Kicsit hasonlít stílusban a Loire-völgyi francia kastélyokra.Nem lehet hogy az új tulaj csak tataroztatja?Mindenesetre a lényeg az,hogy egy"gyöngyszem"a képek alapján,és a következő bulgáriai nyaralásunk során tuti,hogy megnézzük!

Köszi a tippet!

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: utazo idegen (41675)
utazo idegen Creative Commons License 2012.11.03 0 0 41675

igen arról a kastélyról irok . De a tulaj magának építette mert valamikor volt róla szó,hogy eladja de meggondolta magát.

Előzmény: Jeff. (41671)
utazo idegen Creative Commons License 2012.11.03 0 0 41674

Úgy tutsz körbe nézni a djuni mellett a tengerpartól besétálsz egész az üdölöig . Az iden a párommal besétáltunk.Ez kb 10 perc

Előzmény: Béci 72 (41669)
utazo idegen Creative Commons License 2012.11.03 0 0 41673

Sziasztok ! Igen a Djuni külföldi kézben volt de most már atvették a Bulgárok. De nagyon drága hely lett. Amúgy nagyon szép helyen van de nagyon örzik.Primorszko fele az út most már teljesen le van zárva csak a djuniig megy csak az új uton lehett közlekedni.Tényleg nagyon szép de piszok drága.Az árba beleszámolják azt a szolgáltatást amit még igénybe se szeretnél venni.

Előzmény: Béci 72 (41665)
Béci 72 Creative Commons License 2012.11.03 0 0 41672

Szia!

 

Honnan fogsz kibiciklizni?Csak nem Magyarországról?Akkor ez tényleg nem az a megszokott nyaralás!

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: Jeff. (41671)
Jeff. Creative Commons License 2012.11.02 0 0 41671

Sziasztok!

Bizonyára a ravadinovoi kastélyról ír utazo idegen barátunk a hsz.-ban. A szozopoli útelágazó kerengőből nyíló úton kb. 2 km-re található a kastély. Az útról már remekül látható. Kiváló kirándulási lehetőség azoknak, akik többre is vágynak egy átlagos tengerparti nyaralásból. Régebben már jártam ott, az idén kihagytam, de jövőre bizonyára ki fogok biciklizni ismét! : ) Én is ajánlhatom mindenkinek! 

Előzmény: utazo idegen (41664)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 41670

Utoljára 2005-ben voltam ott. Akkor a partról tessékelt ki az

őr,ő mondta nekem.  Az egész komplexumot lefoglalta valami holland utazási iroda. De ezek szerint már nem csak ők veszik igénybe.

Előzmény: gradinar (41668)
Béci 72 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 41669

Szia!

 

Akkor igazán beengedhettek volna egy kicsit körülnézni...

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: gradinar (41668)
gradinar Creative Commons License 2012.11.02 0 0 41668

Tudomásom szerint a hollandok sajátították ki maguknak.

 

Rosszul tudod, bolgár tulajdonban van, és normál, mindenki számára hozzáférhető AI üdülőhelyként üzemel.

 

G.

Előzmény: Pötyi71 (41666)
Béci 72 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 41667

Szia!

 

Köszi,akkor jól emlékeztem.Én 2006-ban jártam arra,és nagyon megfogott a szép környék és kilátás.Kár,hogy nem engedtek be,pedig az őrökön kívül nem volt ott senki,már jócskán vége volt a szezonnak.

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: Pötyi71 (41666)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 41666

Djuni, de Djüni is  a becses neve az üdülő komplexumnak. Teljesen elzárt terület. Mi még 1992-ben végig tudtuk járni, akkor még nem zárták le. Csodálatos a hely, a domboldalról olyan panoráma van a tengerre, hogy bámulatos. Tudomásom szerint a hollandok sajátították ki maguknak.

Előzmény: Béci 72 (41665)
Béci 72 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 41665

Szia!

 

 

Akkor Ti sem keveredtetek torlódásba,hisz a 14 órás menetidő szerintem jónak számít.Primorsko felé az út és a tenger között emlékeimben él még egy jóval korábbi túránk során látott hatalmas hotel komplexum.Nem nagyon emlékszem a település nevére,talán nem is volt falu,csak a hotel,közvetlenül a tenger mellett.Meg szerettem volna belülről is nézni,de a biztonsági őr finoman eltanácsolt.Tudsz erről a hotelról valamit?Talán Djuni,vagy vmi.hasonló a neve?

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: utazo idegen (41664)
utazo idegen Creative Commons License 2012.11.02 0 0 41664

Sziasztok! Csodálatos időtt töltöttünk párommal kint. Mi hajnali 5 órakkor indultunk kocsival és este 7 és negyed 8 fele voltunk Sozopolban. Nagyon jó időt fogtunk ki míg kint tartokodtunk. Rengeteget mászkáltunk szinte bebarangoltuk Bulgáriát.Most is sirjuk vissza és mindig a nyáron készült képeket és videokat nézzük .Arkutinoban ahol nagyon kevessen vanak és csodálatos tiszta Ahogy megyünk Primorszko fele az Új úton ott jobbra van egy most épűlő kastély. 5 leva volt a belépő de minden hely megnézhető volt sőt még a tulajjal istalálkoztunk. A kastély középén 1 nagy tó amiben fekete és fehér hatyúk úszkáltak a lábad közt pedig szabadon a pávák szaladgáltak . Nagyon szép volt.Akkor bejártuk azokat a kempigeket ahol annak idején még a szülőkkel sátoroztunk. Egy kis nosztalgia. Utána ropotámo folyó hajókázás este Szozopolban hajókázás.Fürdés Arkutinoban ahol nagyon kevesen vannak és kristlytiszta a víz. Itt örzött parkoló van egésznap 4 levába került.Hajnali 5 óra induláskor du 1-2 óra fele voltunk Szofiába. Így is fél óra alatt kikeverdtünk a városból. Most már Jámbolig kész a sztráda de állítolag jövőre már egész a tengerig megy.

Béci 72 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 41663

Sziasztok!

 

 

Az apartmanház nincs messze a Burgasz Hoteltől,zárt udvara van,így a kocsinknak is volt helye.A strandra kiépített pallósor vezet,a homokdűnéken át.Mi általában a "napernyőerdők" között lévő üres sávban telepedtünk le,ahová leszúrtuk a saját ernyőnket.

A víz nagyon jó meleg volt,többnyire tiszta,egyszer-kétszer azonban sávokban salátaszerű növények jelentek meg.A gyerekek nagyon élvezték a nagy hullámokat és a finom homokot.

Neszebáron kívül idén eljutottunk Várnába is,ahol többek között megnéztük a delfinek műsorát,a tengeri parkot,valamint egy hüllőkiállítást.

Sajnos gyorsan elrepült a 10 nap.Hazafelé vasárnap ebéd után indultunk.Még gyorsabban,mint odafelé.Kb.1250 km,14 óra alatt,határokkal,pihenőkkel,tankolással együtt.

Az utazás még a felébe sem került,mint amikor repülővel voltunk.Persze szerencse is kell hozzá,mint ahogy az élethez általában.

 

Jövőre újra megpróbáljuk!

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: Béci 72 (41662)
Béci 72 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 41662

Sziasztok!

 

Szófiába éjfél körül értünk,így gondoltam,hogy nem sokan kocsikáznak ilyenkor,így átmehetünk a városon.Jó ötlet volt,mert szinte semmi forgalom nem volt,kicsit fel is ébredtem,és a kivilágított macskaköves belváros is nagyon tetszett.Plovdívig az autópálya kb.olyan,mint nálunk volt az M7-es 20-30 évvel ezelőtt,de legalább van...Hajnali 4 óra felé megálltunk pihenni,de nem sikerült aludnom,mert a napsugarak felkeltettek.Családom ebből semmit sem észlelt.Burgasz előtt van egy út egyenesen Aheloyba,amit nekem nem sikerült megtalálnom,így behajtottam a városba,majd az első körforgalomnál balra Napospart felé mentünk.Nemsokkal 7 óra után már kipakolva,megreggelizve az apartmanház medencéjében fürödtünk.Közel sem voltunk olyan fáradtak,mint az elmúlt években repülővel.Folyt.köv

Előzmény: Béci 72 (41661)
Béci 72 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 41661

Sziasztok!

 

Bocsi,hogy így megbontom a mondanivalómat,de legalább nem kell az egészet újra begépelnem,ha megint elveszne valahol.Nem vagyok egy gyors-és gépíró,így elég sokáig tart,míg valamit is "megszülök"

Szóval valószínű a szerda délutáni indulás miatt nem volt nagy a forgalom,a magyar-szerb határon sem voltak sokan előttünk,és gyorsan át is értünk.Még Belgrád előtt megálltunk egy elég kultúrált kinézetű benzínkútnál,ahol kisebb játszótér is volt.Itt a gyerekek még alvás előtt kicsit kitombolhatták magukat.Továbbhaladva sajnos tévedésből Belgrád előtt a tranzit utat választottuk és bal felől megkerültük a várost,egy elég lassú forgalmú úton,ahol nem volt biztonságos előzni,így inkább nem kockáztattunk.Szerintem itt jelentős időt veszíthettünk.Belgrád után már "normális"autopályán mentünk,majd Leskovác környékén letértünk-mint gondolom majdnem mindenki,aki Bulgáriába készül-Szófia felé az autópályáról.

Ez egy nagyon szép szakasz,különösen,amikor magas sziklák között kanyarog az út.Mondjuk ebből nem sokat láttunk,mert sötét volt,valamint rajtam kívül mindenki aludt.

Folyt.köv.

Előzmény: Béci 72 (41659)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 41660

Várjuk a folytatást!

Előzmény: Béci 72 (41657)
Béci 72 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 41659

Sziasztok!

 

Nem beszélve arról,hogy igencsak korlátozott a magunkkal vihető csomagok mennyisége.Korábbi évek tapasztalatai alapján már kiderült,hogy a bolgár víznek nincs jó íze,valamint a szalámik között sem találtunk nagyon fogunkra valót,pedig nem vagyunk túl válogatósak.Most,hogy kocsival mentünk,mégpedig egy jó nagy kombival,mindent belepakolhattunk,amit csak bírtunk.Az élelmiszereket persze legalulra pakoltam,hogy ne legyen túl feltűnő a kb.30 liter víz és két kiló szalámi.A gyerekek örültek,mert még a kisrollerek,gumicsónak,rózsaszínű póni is elfért a csomagtartóban,és mindezeket nem kellett időre ide-oda bőröndben huzigálni.Egy július végi hétköznapon,délután 4 körül indultunk a Dunántúlról,Pestet az M0-nál érintettük,majd haladtunk Röszke felé.Folyt.köv.

Előzmény: Béci 72 (41657)
solozo Creative Commons License 2012.11.01 0 0 41658

Naná, majd pont azzal nem?:-)

 

Előzmény: utazo idegen (41654)
Béci 72 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 41657

Sziasztok!

 

 

Legfőképpen a repülős és autós utazást szerettem volna összehasonlítani.Mi eddig már kb.ötször voltunk repülővel,mert a gyerekek nagyon kicsik voltak,valamint a komfortosság és gyorsaság miatt.A Wizz-air a korábbi években reggel 5-kor indult Ferihegyről.Ehhez az induláshoz-mivel nem pestiek vagyunk-legkésőbb éjjel 1-kor kellett kelnünk.Én általában ilyenkor megyek aludni.Bármennyire szerettem volna,egy percre sem tudtam lehunyni a szemem az utazás előtti enyhe izgalomtól.Vagyis alvás nélkül kezdődött az amúgy is hosszú tortúra.A gyerekek sem szokták meg,hogy éjjel kell felkelniük,nyűgösek és elég fárasztóak voltak.A repülőút gyorsan elrepült,mire azonban átvettük a bőröndöket,taxit fogtunk és az apartmanba értünk,kb.9-10 óra eltelt az otthoni felkeléstől számítva.Folyt.köv.

Előzmény: Pötyi71 (41656)
Pötyi71 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 41656

Sajnos kezdheted előről. Én mindig kijelölöm, mielőtt elküldöm, mert egy csomószor jártam így.  Megnyitom megint és bemásolom.

Előzmény: Béci 72 (41655)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!