Keresés

Részletes keresés

TaXiN Creative Commons License 2005.06.08 0 0 21706
Annyira nem gagyi :) Arra használom, hogy a filmhez hozzászabjam a feliratot, és amikor kiírom CD-re, már rendben legyen.

"Persze a MPlayerhez képest még így is szemetgyönyörködtető a megjelenése..."

ÁRULÓ !!!!!!!
Az mplayer karakteres - és annál nincs szebb !!!!

mplayer -subdelay 11 -dumpmicrodvdsub *.avi

De persze a teljes filmet lejátsza és billentyűzetről vezérelhető.
Előzmény: Törölt nick (21702)
Dulifuli Creative Commons License 2005.06.08 0 0 21705
Előbb a Sajátgép, Eszközök, Mappa beállításai, Nézet alatt vedd ki az Egyszerű fájlmegosztás használata előtti pipát is!
Előzmény: exit66 (21701)
Dulifuli Creative Commons License 2005.06.08 0 0 21704
Nekem elsőre az sem volt az, hogy mi ez: egy külön eszköz, vagy egy program. És az sem, hogy mit tud, mármint minőségben. Mindenesetre letöltöttem a free installt. Kösz a linket!
Előzmény: Gavriel (21698)
Droopy Creative Commons License 2005.06.08 0 0 21703

Ennek a lite (videomentes) valtozata tobbek kozott a neophonex iptelefon kliense...

www.neophone.hu

http://tasztal.index.hu/Article/showArticle?t=9120380

 

Előzmény: Gavriel (21698)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.08 0 0 21702

Kipróbáltam az MPlayer 4 Windowst valamikor. Kegyetlenül fapados, übergagyi. Csak erős idegzetűeknek merném javasolni a helyedben, vagy olyan felhasználóknak, akiknek már minden mindegy.

 

A WM Player valóban mindig is egy katasztrófa volt, bár a 10-es verzió sokat javított a helyzeten, de még mindig elég szörnyű, és továbbra is roppant szegényes a fícsörök/szolgáltatások terén. Szerencsére vannak ma már olyan buheráló progik, amikkel kordában lehet tartani, tehát ha valaki ragaszkodik a WM Playerhez, mert csak kis rövid mpeges vackokat néz a gépen, és játékfilmeket nem, akkor a tizest már be lehet úgy állítani, hogy valamennyire elviselhető legyen.

 

A legjobb lejátszó nyilvánvalóan a BS Player. Gyors, pontos, rendkívül sokoldalú, töménytelen beállítási lehetőséggel.  Mindemellett igen ronda -- ez skin kérdése persze, de valahogy nemigen jönnek ki valami pofás dologgal a szkinerek... Persze a MPlayerhez képest még így is szemetgyönyörködtető a megjelenése...

 

Előzmény: TaXiN (21700)
exit66 Creative Commons License 2005.06.08 0 0 21701

Nálam a 'Más felhasználók módosíthatják a fájljaimat' szöveg van csak. Ha innen kiveszem a pipát, akkor semmit sem lehet csinálni (csak olvasható), ha benne van a pipa, akkor mindent lehet (megnyitni, felülírni, törölni ...)

Hol van a delet-es pipa?

Előzmény: Gavriel (21697)
TaXiN Creative Commons License 2005.06.08 0 0 21700
MS Media Player : szar.
mplayer egy magyar fejlesztésű filmlejátszó Linux és más Unix-ok alá, amit valami elvetemült portolt Win98, W2k, WXP alá.

http://www.mplayerhq.hu/homepage/design7/dload.html

---------

Rakj be alá egy film.bat file-t, amiben ez áll:

mplayer *.avi

és már játsza is a könyvtárába másolt avikat.
Előzmény: Echo Zulu (21691)
pityim palko Creative Commons License 2005.06.07 0 0 21699
Sziasztok!

Megtudnátok mondani, hogy a win 98 regisztrációs adatbázisában az alábbiakban felsorolt elemek közül melyek feleslegesek?

stillmanagermonitor, winlogonstartup,mfcm32.exe,mfcbu.exe, esampm.

Ez a winlogonstartup nem lehet valamilyen kémprogram?

Köszönöm.

Droopy Creative Commons License 2005.06.07 0 0 21696
Előzmény: Dulifuli (21695)
Dulifuli Creative Commons License 2005.06.07 0 0 21695
Kösz, de nem azt kérdeztem, hogy mi a szabvány, hanem azt, hogy van-e olyan program, ami nagyobb méretben is meg tudja jeleníteni a képet. Ha máshogy nem, akkor zoom-mal. A NetMeeting pl. tudja, de annál csak IP cím alapján lehet csatlakozni a másik géphez.
Előzmény: Droopy (21693)
Droopy Creative Commons License 2005.06.07 0 0 21694
Rossz hir, elmeletileg sehogy, uis a tavoli hozzaferes nem erinti a "server" VM-et.
Előzmény: exit66 (21690)
Droopy Creative Commons License 2005.06.07 0 0 21693
A video szabvanya az nem centi, hanem keppont :) A full PAL is csak 720x576, a gagyi vhs cirka 200 sor (320x240 vagy kifuton 384x288) egy 1280x1024-es monitoron a teljes kepenyo 1/16-a.
Előzmény: Dulifuli (21692)
Dulifuli Creative Commons License 2005.06.07 0 0 21692
Nekem is lenne egy kérdésem, video átvitellel kapcsolatban. Olyan alkalmazást keresünk, amivel pl. a Windows Messenger-hez hasonló módon lehet felvenni valakivel a kapcsolatot, és videobeszélgetést indítani, de úgy, hogy ne csak 3-4 centis legyen a kép egy oldala. A Windows Messenger-rel éppen ez a baj, hogy túl kicsi a kép, és nem is lehet nagyobbra állítani. Eddig úgy vettem észre, hogy az ICQ-nál is hasonló a helyzet. Tehát a kérdés: milyen programmal lehet megtenni, hogy ne csak IP cím alapján találja meg egymást a két fél, de ne legyen túl kicsi a kép sem?
Echo Zulu Creative Commons License 2005.06.07 0 0 21691

10.0-ás MediaPlayer-em van.. amit annó a Microsoft-ról töltöttem le vagyis, a régire felraktam az újabbat.... mit csináljak???

E.Z.

Előzmény: TaXiN (21687)
exit66 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 21690

Sziasztok! Remélem jó helyen kérdezek ... ha nem akkor bocs.

 

Hogyan lehet beállítani azt, hogy hálózaton keresztül, másik gépről (szerverről) törölt file-ok, annak a gépnek (mármint a szervernek) a lomtárába kerüljenek?

A probléma röviden az alábbi. Van egy kis (8-10 gépes) windows-os hálózat (Microsoft Networks), minden gépen windows XP fut. Az egyik gép ki van nevezve 'szerverré', aminek egyik könyvtára mindenki számára látható, és módosítható, és itt vannak a mindenki számára elérhető file-ok is. Szeretném elkerülni, hogy valaki véletlenül úgy bele tudjon törölni, hogy azt később ne lehessen visszaállítani. Mi erre a megoldás? Ha nem állítható be, hogy a lomtárba kerüljön, akkor milyen alternatív lehetőségek léteznek? (Régen, még a lomtár 'megszületése' elött létezett pl. a Norton UnErase program, ami DOS alatt is tudta, a csak FAT-ból törölt file-ok visszaállítását.)

 

Különben van rendszeres adatmentés, de nem szeretém, ha egy véletlen lépés miatt néhány napi munka elveszne.

Előre is kösz mindenkinek a segítséget!

nestaH Creative Commons License 2005.06.07 0 0 21689

segitséget szeretnék kérni: van egy maxtor 15GB vinyom (csak doksimentésre használtam, de elvileg van rajta egy boot particio is) és emlékeim szerint végigprobáltam az osszes lehetséges jumper állitást, master/slave bekotést és az xp a boot képernyoig jut el majd a k.i.t.t. effekt a windows logo alatt megáll és nem bootol be. a setup látja a vinyot.

mi lehet a gond? hogyan lehetne kideriteni hogy valamit rosszul csinálok vagy tényleg meghalt..?!

koszonom

Dulifuli Creative Commons License 2005.06.07 0 0 21688

Ma találtam valamit a registry-ben, ami azt tartalmazza, hogy melyik júzernek melyik könyvtárban vannak a beállításai. Leírom ide, hogy hol található, de azt nem garantálom, hogy ennek az átállítása elég az áthelyezéshez. Már csak azért sem, mert a Dokumentumok könyvtár áthelyezését megpróbáltam ezzel a módszerrel (szintén a Registry-ben, de máshol, a DocFolderPaths kulcsok átírásával), de az nem működött.

Mindenesetre megpróbálhatod, hogy átmásolod a júzer teljes könyvtárát a Documents and Settings alól oda, ahová át szeretnéd helyezni, majd átírod az elérési utat ebben a kulcsban:

HKEY_LOCAL_MACHINE ,  SOFTWARE ,  Microsoft ,  Windows NT ,  CurrentVersion ,  ProfileList ,  ProfileImagePath .

Előzmény: Vlaszij (21542)
TaXiN Creative Commons License 2005.06.07 0 0 21687
Használd az mplayer win-es verzióját.
Előzmény: Echo Zulu (21685)
Dulifuli Creative Commons License 2005.06.07 0 0 21686
Én is jártam így egyszer, mindenféle felirat nélkül, de úgy is egyszerűen fejreállt a kép, nem csak a windózos, hanem a többi lejátszóban is. Szerintem ez is kodek probléma, én minden kodeket leszedtem a gépemről, és újra telepítettem egy codec pack-et, attól megjavult.
Előzmény: Echo Zulu (21685)
Echo Zulu Creative Commons License 2005.06.07 0 0 21685

Sziasztok.

Csináltam egy videóhoz egy feliratozást - srt file-t.

Tök jól mőkidok, feliratoz frankón, de egy a baj... a videó fejjel lefelé megy a MediaPlayer-ben...

Help.

E.Z.

Dulifuli Creative Commons License 2005.06.07 0 0 21684
A második linkedre ezt mondja: Could not read file.
Előzmény: Törölt nick (21683)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.06 0 0 21683

Kodekproblémára ajánlott ez a progi. Az a dolga, hogy kiírja, milyen kódekekre van szükség az adott filmanyag lejátszásához. Amúgy meg valszeg az AC3 filter az, ami kell neked -- katt a linkre, letölt, futtat, és ha megjött a hang, nagyon örül.

 

Előzmény: Echo Zulu (21679)
Dulifuli Creative Commons License 2005.06.06 0 0 21682
Őszintén szólva nem nagyon tudom, én soha nem szoktam az IE-t büzgetni. Szerintem valószínűleg nem is azt kell, hanem a Vezérlőpultban állítsd be a megfelelő Területi és nyelvi beállításokat!
Előzmény: Zeusz77 (21680)
Dulifuli Creative Commons License 2005.06.06 0 0 21681
Klipet készíteni elvileg a Windows Movie Maker-rel is lehet, ami az XP-ben benne van (Kellékek / Szórakozás). Azért mondom, hogy elvileg, mert én egyszer elindítottam, de az istennek se tudtam rájönni, hogy hogyan lehet vele megvágni egy filmet. Mi a Studio 8-at szoktuk használni ilyen célra, az nem rossz, de fizetős.
Ha nincs kodeked, akkor valahonnan fel kéne tenni. Én már egyszer javasoltam valakinek, hogy tegyen fel egy codec pack-et, és majdnem leharapták érte a fejem, tehát ezt nem javaslom. :-)
Amivel még próbálkozni lehet: Windows Update alatt a Választható szoftverfrissítések, vagy az a weboldal, amit nemrég belinkeltem. Ez az. Nekem az ott található Windows Media Video 9 kodek megoldotta a gondjaimat. Keress rá a WMV3 karaktersorozatra, és kattints a mellette levő linkre!
Előzmény: Echo Zulu (21679)
Zeusz77 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 21680
Sziasztok, mitől függ az, hogy az IE megtudja-e jeleníteni egy web oldal menüpontjának a szövegét rendesen?? Egyik gépen csak a hosszú ú,ű hiányzik. A másikon mással hangzók, é,á is. Ugyanaz az IE 6.0 sp2-vel, csak az első angol, a második magyar verziójú....(gépek: XP SP2)
Echo Zulu Creative Commons License 2005.06.06 0 0 21679

HELP.

MediaPlayer 10.0-ám van de egy filmnek nincs hangja amit lejáccanék... azt írja ki h vmi codec(?) nincs renden--- az a király azt sem tudom h az mi... a feliratozás az megy, de az angol szöveg nem megy alatta, és elég szar így... mit kéne csinálnom, honnan és mit letölteni vagy nemtom segítsetek lécci...

Továbbá olyan progi érdekelne amivel videoókat (mpeg, avi, stb.) lehet vagdosni, zenét alájuk tenni, feliratozni stb... szóval amivel így lehet "klippeket" csinálni - jó legyen mindezt ingyér...:)

Tudtok segíteni?

Köszi.

E.Z.

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.06.06 0 0 21678

Gyakorlatilag is le kell játszania, az a saját különbejáratú formátuma. Nyilván kódekgond lehet. Ha a gép csatlakoztatva van az internethez, és nincs ez letiltva, akkor magától keres és letölt kódekeket. Vagy telepítsd a gépre az ffdshowt, abban minden kódek ott figyel, ami mostanában kellhet.

 

Előzmény: Törölt nick (21675)
lildiko Creative Commons License 2005.06.06 0 0 21677
Nos, ámítástechnikus kollegák kipróbálták a cuccot a saját gépükön, ott működött. Akkor mégiscsak az otthoni gép beállításaiban van még mindig a gubanc. (És nem installáltak előtte semmit sem, csak bedugták :-) és működött.)
Előzmény: robicsek (21640)
kdezsoe Creative Commons License 2005.06.06 0 0 21676
Koszonom a segitseget, kozben megoldodott! (GDB)  :)
Előzmény: Törölt nick (21674)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.06 0 0 21674
Bocsi, de húznom kell a dologházba, majd azért bentről még rádnézek.
Előzmény: kdezsoe (21672)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!