Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251969

rendőrségi szóvivő amikor megszólal, akkor már tudom, hogy hazudik. 

Előzmény: tomcat (251966)
dhpage Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251968

jólértesült betelefonáló mindig van. :)

 

pl. anno a CM alatt büntettek a rendőrök és többen írták, hogy a küllőprizma hiánya miatt is. 10, vagy több ember.

aztán a CM szervezők kérték, hogy jelentkezzenek akik így jártak és mutassák meg a szabálysértési papírt, hogy ezzel mehessenek a rendőrségre tiltakozni az eljárás ellen. (bár valóban kresz köteles, de inkorrekt a büntetés, ha egyébként minden rendben van a gépen, van rajta világítás, stb.). főleg hogy nappal büntettek.

 

aztán valahogy senki sem tudott mutatni ilyet, olyan persze volt, hogy nem volt lámpája és mellé írták a prizmát is, de nem azért büntettek.

 

itt is ugyanaz lehet a helyzet.

Előzmény: gerzson_156 (251967)
gerzson_156 Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251967

Miért érdemes embereknek ezt kamuzni? Ennyien gyártanak itthon eü dobozt? :))

De nekem tényleg mindegy, nem én járok antik autóval. 

Előzmény: tomcat (251966)
tomcat Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251966

Tegnap meg a rendőrségi szóvivő cáfolta az egészet a ClassFM-en, aszonta, hogy kizárt ezért a pénzbünti, ilyenkor max. szóban figyelmeztetnek. Tömegpszichózis áldozata volt a 20 beíró/hívó, vagy továbbra is marad a méretes hoax? :DD

Ugyanez a sztori már egyszer lement úgy 6-8 éve.

 

tomcat

Előzmény: gerzson_156 (251965)
gerzson_156 Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251965

Ma reggel volt téma a rádióban, hogy az eü dobozos szopatás nem kamu, beírt/szólt kb. 20 ember, akit a napokban a lejárt doboz miatt megb@sztak 30-50e HUF-ra. És hogy a fertőtlenítő hamarabb jár le, mint maga a doboz, azt külön nézik. Lusta voltam megnézni, de két éves kocsiban csak jó még... az is érdekes kérdés, hogy a céges autóban én felelek-e ezért. 

 

Előzmény: dhpage (251929)
Mcemru Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251964

majd ha a pénzügyi ig leszól a főnöködre, az meg rád, hogy vegyé vissza a telktgből (mert a részletes szla cégeknek ingyé van), akkor majd besírsz és beállsz a sorba kicsihuszár!

mert manapság ezek a pü igek 1-2-3e forintokért leszólnak (a saját kib. nagy pénzükért nem, de ennyiért szívesen leállnak veled 1-2 órát vitatkozni :)

Előzmény: BlueFazer (251957)
tomcat Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251963

A posta-MVM-stb konzorcium idén még tuti nem fog működni, legalább egy-másfél év mire összeáll a technikai háttér a negyedik mobilhoz. Az adót meg júliustól beszedik a Nagy Terv szerint.

Mekkora szopcsi lesz a fidesz flottás apu-anyu-gyerekek kombónak az első percdíjas, sms fizetős számla? Bár izomból az is lehet, hogy ott nulla marad a nulla.

Csak hát ott van a többi előfizető is ugye.

 

tomcat

Előzmény: mondtam, hogy nem kéne. (251962)
mondtam, hogy nem kéne. Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251962

Mennyivel nő pl. a kormányzati és az állami intézményrendszert érintő teljes telekom kiadás?

 

ki szedi az adót?

az állam.

jobb zsebből áttesszük a pénzt a bal zsebbe.

arra se esküdj meg, hogy az állami telefontársaságba nem csoportosítják át a jelnlegi telefonokat viharos gyorsasággal.

Előzmény: tomcat (251959)
tomcat Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251961

Nekem nincs bajom a gravitációval azon túl, hogy nem tudni hogyan és miért működik? De ez a topki kereteit messze meghaladó kérdésekhez vezet. :)))

A többit meg inkább egy-két jó pofa sör mellett vitatnám meg, így is szétoffoltuk a fórumtémát.

 

tomcat

 

Előzmény: Antera (251960)
Antera Creative Commons License 2012.04.24 0 0 251960

Politikatechnikai kérdések hogy jönnek ide, mint érvek? Amiket írsz, igazak és vérgáz, de semmi köze egy adó elvi megítéléséhez.

 

Valóban fingom sincs a telecom árképzési sajátosságokról. Csak fogyasztóként látom, hogy bicskanyitogató és a lehúzásról szól, kár ezen tudományoskodni. (én pl. ebben tennék komoly korlátozásokat...)

 

Adót szeretni? Elég perverz elvárás. De ettől még az adózást önmagában vehemensen utálni olyan dolog, mint gyűlölni a gravitációt...

 

 

Előzmény: tomcat (251959)
tomcat Creative Commons License 2012.04.24 0 0 251959

Ehem. Esetleg a döglött dakota lovon fordítva ülés esete amikor a frakcióvezető órákkal a bejelentés előtt nem tud a kormány(?) szándékáról. Utolsó utáni pillanatra összedobtak egy anyagot, hogy Barrosonak azt lehessen mondani, nem is ismeri a konvergenciaprogramot, mégis mit ugat be az EU? Itt minden nagyon rendben van, hónapok óta minden percben készen állunk megállapodni. (A kohéziós alapokat meg rá lehet bízni nyugodtan Némethnére, a közgép majd felhasználja maradéktalanul.)

Buta kérdés lesz: hatástanulmány? Mennyivel nő pl. a kormányzati és az állami intézményrendszert érintő teljes telekom kiadás? 1-2-5-10 Mrd? Ki tudja?

Arról nem is beszélve, hogy pl. a fidesz flottában ki fog meglepődni az augusztusi számla sárga csekkjétől? Mondjuk az az ő bajuk.

Nem foglak lehülyézni, de szerintem nagyjából fingod nincs a hazai telekom árképzési sajátosságairól. Ez a percadó nem a telekomnak fáj, hanem a fogyasztónak aki fizeti. A telekomnak csak az adminisztrációs költségei ugranak meg hirtelen és viszonylag sokat csuklani fognak az üzletkötők és termékmenedzserek.

Lakótér arányos légköbméter-adó, humán testtömegadó jöhet még? Azt is szeressük, mert arányos a fogyasztással?

 

tomcat

 

Előzmény: Antera (251958)
Antera Creative Commons License 2012.04.24 0 0 251958

A telekomok kifejezetten kérték, hogy ha már adózni kell, akkor legalább saját maguk hadd építhessék be az üzletpolitikájukba

 

Egy normális adórendszernek funkciója, hogy terelgesse a piaci szereplők magatartását is -különös tekintettel, hogy itt koncesszív közszolgáltatásról van szó-, (én pl. sokkal komolyabban szabályoznám az "üzletpolitikát"). Lovon történő fordítva ülés esete, ha úgy gondoljuk, oligopol piaci szereplők kénye-kedve szerint kellene az adórendszert alakítani...

 

Ez az adó pont pofonegyszerű és ritka tiszta. A szolgáltatónalk annyi technikai feladata van, hogy két számot kimunkáljon minden, a hálózatán működött telefonszámra havonta:

 

-kezdeményezett beszélgetések megkezdett percei darabra

-küldött sms-ek darabra.

 

Csodálkoznék, ha ez nem állna rendelkezésre (már csak "nemzetbiztonsági" előírások szerint is megvannak ezek a logok.... De ha nem, nagy a baj, ha gondot okoz előállítani, azért ne sirassuk már szegény telkomokat...)

 

Az így kapott fenti két szám összegét be kell szorozni kettő forinttal és ráírni egy sorban a számlára, és kész. Ez tényleg, egészen kivételesen elfér egy söralátéten. Ráadásul az adó teljesen arányos a fogyasztással, ami szvsz jó. (Mondjuk emiatt pont alapos lehet a rejtett ÁFA-emelés vádja).

 

Az adót a fogyasztó fizeti, egyetlen kivétellel, ami a telecomoknak fáj: a roaming, mert ott ugye maximált az átterhelhető roaming-díj, és hogy-hogynem, minden telecom  a maximálisat terheli, így nekik kell benyelniük ezt a 2 Ft-ot. De ez a maximált díj is teljesen földtől szakadt és hyper-extraprofitot tartalmaz (ez is egy olyan kérdés, ahol én komolyabban beszabályoznám a telekomok árszabását), ezért annyira ne sirassuk már őket...

 

Ezeket a szerződéseket egyoldalúan kell módosítania a szolgáltatóknak - megnyitva a hűségidős szerződésekből kilépést.

 

Ez meg jogi csacskaság, adóváltozások miatt nem kell szerződést módosítani. Vagy Te pl. valamennyi ügyfeleddel új szerződést írtál az éveleji ÁFA-változás miatt??? Ugyanmár...

 

Előzmény: tomcat (251956)
BlueFazer Creative Commons License 2012.04.24 0 0 251957

"Ez a telefonadó szimpi. Bálnát kicsit megfogja. :)))"

 

Császárom!;) Mond az valamit, hogy CÉGESTELÓÓÓÓÓ? ;)

Előzmény: euro (251938)
tomcat Creative Commons License 2012.04.24 0 0 251956

"Én speciel ezt a telefon-adót jónak tartom (mint minden lokális fogyasztásalapút), ezzel semmi baj."

Az nemtom feltűnt-é, hogy fogyasztás alapon 2%-kal növekedett a telekom szolgáltatások adója is január 1-től.

Továbbá, hogy a telekom szereplők teljes értékesítési stratégiáját kell átvarázsolni másfél-két hónap alatt NER-kompatibilisre, rengeteg (milliós számról beszélünk) ügyfélnek komoly fejfájást okozva:

- mobil flották (beleértve a kormányzati és a fidesz-flotta is!)

- családi egymást ingyen hívós kedvezmények

- 100-1000 ingyen SMS a magasabb havidíjú csomagokhoz

- korlátlan ingyen telefonálás hálózaton belül (UPC)

stb, stb

Ezeket a szerződéseket egyoldalúan kell módosítania a szolgáltatóknak - megnyitva a hűségidős szerződésekből kilépést.

Tudod, hogy találták ki ezt az egészet? Megnézték a KSH-nál, hogy mennyi percet telefonál a nép és beszorozták 2-vel, oszt kijött valamelyik elkúrásuk betömése. Pl. idén márciusban a kamatkiadás pont 30 Mrd-al volt több, mint egy évvel korábban. Megoldva, betömve.

A telekomok kifejezetten kérték, hogy ha már adózni kell, akkor legalább saját maguk hadd építhessék be az üzletpolitikájukba, üzleti terveikbe az adó szétterítését a saját ügyfélkörükön, mint az ágazati különadónál. Nem, állam bácsi ehhez is jobban ért.

Teszem hozzá, hogy állam bácsi szépen vissza kell majd fizesse a különadót, mert az ágazat fejlesztése helyett (ami legális) az aktuális elkúrás finanszírozására bedobta a feneketlen központi költségvetésbe. 80-100 Mrd-ról beszélünk?

 

tomcat

Előzmény: Antera (251953)
Divatmotoros Creative Commons License 2012.04.24 0 0 251955

Azzal sem járnál jól, mert a helyetted fizetett adóra biztos kell SZJA-t, EÜ-járulékot, EKHÓT, meg még vagy ötféle másik járulékot fizetni, plusz persze ÁFÁ-t, és 98%-os végkielégítési adót is. Azaz neked kb. 8 Ft-ot kellene befizetni minden Antera által helyetted befizetett 2 Ft után. Na, ki lesz az igazi genya? Befizetjük helyette? :)))))

Előzmény: Törölt nick (251954)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.24 0 0 251954

"ezzel semmi baj."


Igen??? Akkor fizesd helyettem is. :P

Előzmény: Antera (251953)
Antera Creative Commons License 2012.04.24 0 0 251953

Gondolom, mert itt halad az Univerzum szívcsakrája... vagy várj, lehet keverem a vallásokat??? :-)))))))

 

 

Amúgy egy adó, csak mert fizetni kell, önmagában nem rossz és szükségszerű is. Én speciel ezt a telefon-adót jónak tartom (mint minden lokális fogyasztásalapút), ezzel semmi baj.

 

A tranzakciós adó más tészta, a gazdasági infrastruktúra finomszövetének egyensúlyába való durva belenyúlkálás nem okos dolog.

 

De a legnagyobb baj, hogy a költségvetési kiigazítás még mindig csak és kizárólag bevételnövelési szándékot jelent, az állami rendszerekben kavargó szar elpucolásához, költségcsökkentéshez, hatákonyság-, vagy akár csak hatásosság-javításhoz eszük ágában sincs hozzákezdeni.

Sőt, most ugye inkább a gecidrága, de legalább mindentmegmondó űberállam víziója csillog az egybites fejekben...

Előzmény: KTMSzepy (251951)
dhpage Creative Commons License 2012.04.24 0 0 251952

pl. tranzakciós adóban egy sechelle, vagy svájci bankszámla sokkal nagyobb kasza lenne. :))))

Előzmény: KTMSzepy (251951)
KTMSzepy Creative Commons License 2012.04.24 0 0 251951

Én a helyükben ezer jobb helyet tudnék, miért pont ez kellene annyira nekik? ;)

Előzmény: Törölt nick (251947)
KTMSzepy Creative Commons License 2012.04.24 0 0 251950

Gondolom azt látják, hogy vannak bizonyos területek, ahol "talicskával tolják ki a pénzt az országból", mennyivel jobb lenne, ha ez a haszon házon belül, sőt leginkább saját zsebben realizálódna.

Azt felejtik csak el, hogy vélhetően nem csak az akarat hiányzott eddig sem az állami cégek hatékonyságához, kellene oda szürke (legálisan fehér ;) ) állomány is, amiben nem dúskálnak.

Mindenesetre extrabevétel az elvtársaknak, már csak a 100 milliárd elköltése is - minimum a fele tiszta haszon. Aztán kijelölik valamelyik telkózseni Bólogató Jánost a vezetőjének, aki ugyan telefont eddig csak a tsz-irodában látott Alcsúton, de könnyen nyomogatja az utalást a vezírek számláira - és vagy eleve nem közölnek pénzügyi adatokat a működésről, vagy alapból hamisítják őket.

Azért ennek a megjóslásában sincsen túl nagy kihívás... :)

Előzmény: gerzson_156 (251949)
gerzson_156 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 251949

Ez teljesen igaz, van egy komolyabb létesítményük is erre Holt-tenger néven. Voltam ott, durva hely, nátrium elvétve akad csak. :))

A fő baj az, hogy amit beszednek, azt elbasszák pl. az állami mobilcégre, ami szerintem legközelebb hozzánk Észak-Koreában van. 

Előzmény: Törölt nick (251947)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.24 0 0 251948

ÍCsak marketing kérdése az egész. Ha elég szuggeszíven mondják, elég sokszor, elég meggyőző pofával a full baromságot, akkor simán elhiszik. Ez van, ezt ismerték fel, és nagyon bejött nekik. Én kalapomat emelem a technika előtt. 

Előzmény: Törölt nick (251947)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.24 0 0 251947

A megdöbbentő inkább az, hogy még mindig számtalan olyan "értelmiségibe" futok, akik szerint a lehető legjobb irányba mennek a dolgok, és az EU kényszeríti a kormányt a nehézségek felvállalására, de ennél jobban nem is mehetnének a dolgok. Csak ugye az EU, a zsidók meg a cigányok, azok akadályoznak minket. A merci fórumban még olyan is van, akik szerint a zsidók írtanak minket a csökkentett nátrium tartalmú sóval, mert meg akarják szerezni az országunkat:)))

 

Előzmény: Törölt nick (251945)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.24 0 0 251946

Óóóó, be szép:

"A telefonadó az ellenzék találmánya"

Csak hogy meglegyen ez a két videó így egy oldalon, örök emlékül .. - Reggel kiszivárog a telefonadó terve. - Az Origo és a HVG megkérdezi erről a kormánypárti képviselőket. - Délután a Széll Kálmán terv 2.0-ban a kormány bejelenti az új adót. Félelmetes, hogy ezeknek az[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: Törölt nick (251945)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.24 0 0 251945

Az csak a más komcsijaira vonatkozott,  a mi komcsink jó komcsi.:)

Előzmény: tomcat (251944)
tomcat Creative Commons License 2012.04.24 0 0 251944

A 98% pofátlansági különadó kivezetése különösen bájos (és a hozzá fűzött indoklás is: alig 2 Mrd-ot hozott). Mostantól ismét szabad a pálya, nem kell szerénykedni. :))

 

tomcat

Előzmény: Törölt nick (251943)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.24 0 0 251943

Nekem a megmagyarázása tetszik, hogy miért kellenek ezek az adók. Mes mennyi hülye van aki elhiszi még mindig ezt a sületlenséget az nem gyenge.

Előzmény: euro (251938)
gerzson_156 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 251942
A számlázórendszerek bármit megoldanak, nem véletlenül kerülnek milliárdba. De pár szófosó kamaszlány és targoncadoktor apukája/cége tényleg meg fog lepődni. :))
Előzmény: tomcat (251933)
Mcemru Creative Commons License 2012.04.23 0 0 251941

mi most kötöttük újra, csak rettegek h már aláírták... és nem dobják vissza

Előzmény: tomcat (251933)
tomcat Creative Commons License 2012.04.23 0 0 251940

A 90-es évek elejéről egy örökbecsű:

"a mobil telefon az nem az idő, hanem a távolság lekűzdésére lett kitalálva"

:)))

 

tomcat

Előzmény: euro (251938)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!