Keresés

Részletes keresés

Moka25 Creative Commons License 2002.12.27 0 0 675
Szia Wet RinR!

Most, hogy felbukkantal ujra, hadd kerdezzem meg a Te velemenyedet is!
Egyedul maradt Bence kiscicank nagyon furat kezdett k@kalni. Valami atlatszo nyalka, 25-en hajnalban vettuk eszre eloszor. Akkor teljesen viztisztanak tunt, mostanra van egy nagyon pici sargas beutese, de most is atlatszo. Es mindig van benne egy-egy csepp ver. Ez utobbit korabban is lattuk nala egy-egy alkalommal, de a tobb hetes hasmenes utan a popsijan lathato aranyeres csomonak tulajdonitottuk a dolgot. De ez a nyalkas valami, ez most nagyon aggaszto:(. Emellett van neki normal szeklete is, az dokink ki is tapintotta. Ma voltunk nala, fereghajtot es belbevono pasztat adott. Elozoleg az unnep masodik napjat vegigkoplaltattuk vele, azota pedig pepes kajat kap (nem nagy lelkesedessel eszi): pipihusi+fott teszta, ill. fott rizs+RC tap turmixolva.
Mi a mano lehet ez? Te talalkoztal mar ilyesmivel?
Elore is koszi a segitseget!
Udv:
Moka

Wet RinR Creative Commons License 2002.12.27 0 0 674
Penngaladiel! Ha két éve volt a műtét, akkor szerencsére tényleg elég valószínűtlen, hogy áttétről lenne szó. Légcsőhurut esetén érdemes benntartani, maximum pórázon engedélyezett egy-egy rövid, lassú séta.
Előzmény: Penngaladiel (666)
gbern Creative Commons License 2002.12.27 0 0 673
A kicsike egy igazi haspók, és tegnap is azt hitte, hogy kaját kap, elkezdett spurizni, erre a párom lába alá került. Csúszott a földön egy keveset, de aztán felpattant és azt hittük semmi baja. De aztán egész este nem mozdult, pedig igen aktív szokott lenni, és reggel sem evett, csak tejszínhabot. Most meg már lehet látni, hogy húzza a lábát. 4-kor visszük orvoshoz, remélem semmi gubanc nem lesz vele...
Előzmény: Moka25 (672)
Moka25 Creative Commons License 2002.12.27 0 0 672
Sziasztok!:)

Gbern,
szegeny kicsike, hogy tortent a dolog? Jobbulast kivanunk neki! Majd legy hiradassal!

Orbi,
ne haragudj, hogy nem valaszoltam a mailedre, nagyon jolesett, hogy irtal, csak en olyan piszok vagyok, hogy csak halogattam-halogattam a dolgot... Utana meg mar csak rossz hireket tudtam volna irni:(

Előzmény: gbern (670)
orbi Creative Commons License 2002.12.27 0 0 671
Moka: Nagyon sajnálom :(
Előzmény: Moka25 (657)
gbern Creative Commons License 2002.12.27 0 0 670
Köszi, azóta jól van a macsek, valószínűleg tényleg a hormontabletta verte le ennyire. De most meg a kicsivel van baj, lehet, hogy eltört a lába, ma visszük orvoshoz. Remélem semmi komoly, de látszik rajta, hogy fáj a lába, mert nem lép rá, és ha megfogom nyafog. Egyébként meg a biztonság kedvéért mindkét macsek fog kapni FIP oltást is, bár benti cicák. Lesz új kiscicád egyébként?
Előzmény: Moka25 (669)
Moka25 Creative Commons License 2002.12.27 0 0 669
Szia Gbern!

Fogadd oszinte reszvetemet a kutyus miatt!
Igen, probalom nem tragedianak felfogni, hanem elfogadni, hogy ha ennyi volt, ennyi volt, de szep volt, jo volt.
A masik topicban csak azert figyelmeztettelek, hogy nezd meg, nem lazas-e, mert nalunk is gubbasztassal kezdodott a dolog. Meg lazzal, etvagytalansaggal. Meg egy duzzadt nyirokcsomoval a pocijaban, de azt csak az allatorvos vette eszre. Csak nem akartalak ijesztegetni.
Remelem, nem haragszol erte! Hogy van azota a cicmok, elenkebb mar?
Udv:
Moka

Előzmény: gbern (668)
gbern Creative Commons License 2002.12.27 0 0 668
Szia Móka! Csak most olvastam, hogy mi történt szegény cicusoddal, nagyon sajnálom. Tudom ilyenkor semmi sem vigasztal, nekem októberben ment el a kutyusom és még most sem tudom elhinni. Elfelejteni úgy sem lehet őket, és idő után meg már csak az fog eszedbe jutni, hogy mennyi örömöt szerzett neked és milyen bohókás dolgokat csinált.

Dett

Előzmény: Moka25 (667)
Moka25 Creative Commons License 2002.12.23 0 0 667
Szia Antisystem!

Hat igen, sajnos nagyon gyorsan kialakult:(((. Nezegetem a naptarat: ma 23-a van. Egy hete 16-an csapoltak meg, elotte egy hettel kezdtunk FIP-re gyanakodni (9-e hetfo) es ez elotti szombaton (7-e) latszott eloszor, hogy puffad. Es meg vissza egy het (nov. 30.), akkor vette eszre a dokink a csomot a hasaban. Es meg elozo nap kutya baja nem volt.
Annyira sarga volt mar szegenykem, hogy semmilyen tovabbi gyogyszerrol nem volt ertelme beszelni. Citromsarga volt a fule! Lattal mar ilyet?:(((
Kellemes Unnepeket Nektek es a Negylabuitoknak!:)
Udv:
Moka

Előzmény: Antisystem (665)
Penngaladiel Creative Commons License 2002.12.23 0 0 666
Köszönöm a tanácsot, mindenképpen elviszem majd röntgenre. De nem valószínű, mert már az utolsó műtétje (azelőtt pedig sugárterápia) előtt is köhögött, és akkor nem találtak semmit, és a köhögéstől eltekintve jó egészségnek örvend, erős és jó étvággyal eszik. És a műtét két éve volt, ha áttét lenne, az már éreztette volna a hatását.
Még egy kérdés: ha légcsőhurut, akkor itthon kell tartani, amíg a gyógyszert szedi, vagy kimehet? Mert őt nagyon nehéz bent tartani, ha nem érzi magát betegnek...
Előzmény: Wet RinR (661)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.23 0 0 665
Kedves Moka25!

Ez esetben csak csatlakozni tudok Wet RinR-hez. Ez a betegség annyira gyors és súlyos lefolyású volt - tán két hete merült fel elöször a dolog - , hogy egészen biztosan kijelenthető, hogy sajnos a cicádon egyik felmerült gyógymód sem segitett volna érdemben és hoszabb távon.

RIP.

ÜdV

Előzmény: Moka25 (664)
Moka25 Creative Commons License 2002.12.23 0 0 664
Szia Wet RinR!

Koszonom, hogy megerositettel a dontesunkben. Mint olvashattad alabb, szegenyke mar nem volt jol.
Bar azt nem hiszem, hogy ezt valaha felejteni fogom...
Remelem, Penngaladiel Benji-je meg sok boldog evet tolt a gazdijaval, es a legcsohurutbol gond nelkul kikezeli!
Minden jot, jo keszulodest es kellemes unnepeket kivanok!
Udv:
Moka

Előzmény: Wet RinR (662)
szuszmok Creative Commons License 2002.12.23 0 0 663
Nagyon-nagyon sajnálom, Moka....
Most nem tudok mást és többet:(((

Előzmény: Moka25 (657)
Wet RinR Creative Commons License 2002.12.23 0 0 662
Moka! NAgyon sajnálom a cicádat. Valószínűleg jól tettétek, hogy nem hagytátok szenvedni, a FIP néha nagyon csúnya halált okoz. Remélem, azt a sok okosságot, amit tőlünk hallottál FIP-témában, lesz időd elfelejteni és soha többet nem is lesz rá szükséged! Zsolt
Előzmény: Moka25 (657)
Wet RinR Creative Commons License 2002.12.23 0 0 661
Nem akarlak ijesztegetni, de miután írtad, hogy a cicának már volt egy rákos daganata, elképzelhető, hogy tüdőáttét lépett fel. Ezt egy röntgen-vizsgálattal könnyen ki lehet zárni. Légcsőhurutra egyébként a recept nélkül is kapható Mucopront szirupot ajánlom, napi 2*1 kávéskanállal. Zsolt
Előzmény: Penngaladiel (648)
Moka25 Creative Commons License 2002.12.23 0 0 660
Szia Tibbe!:)

Hat, en mar mult hetfo ota probaltam baratkozni a gondolattal. Tudom, hogy jobb neki igy. De annyira remeltem, hogy nem jon el ilyen hamar!:''''(((
Jobb neki igy, tudom. Tegnap este mar nagyon nem volt jol:(( A doki is mondta, mikor beadta neki az injekciot, hogy mar a szivburok is tele van folyadekkal:(((

Szia Emma!

Koszonom szepen! Magyarul ismertem... Nagyon szep!
De kerlek, ne irjartok nekem ilyeneket, mert akkor csak meg jobabn sirok:((
Szegeny Bencuska, mikor hazahoztuk az ures hordozot, olyan ertetlenul szaglaszta...:'''(((((

Előzmény: Tibbe (658)
Emma Woodhouse Creative Commons License 2002.12.23 0 0 659
Ismered a Szivárvány hidat? Talán ez egy kicsit felvidít...

The Rainbow Bridge Story

Just this side of Heaven, is a place called Rainbow Bridge...

When an animal dies that has been especially close to someone here, that pet goes to Rainbow Bridge. There are meadows and hills for all of our special friends so they can run and play together. There is plenty of food and water and sunshine, and our friends are warm and comfortable. All the animals who had been ill and old are restored to health and vigor; those who were hurt or maimed are made whole and strong again, just as we remember them in our dreams of days and times gone by.

The animals are happy and content, except for one small thing: they miss someone very special to them; who had to be left behind. They all run and play together, but the day comes when one suddenly stops and looks into the distance. The bright eyes are intent; the eager body quivers. Suddenly he begins to break away from the group, flying over the green grass, his legs carrying him faster and faster. YOU have been spotted, and when you and your special friend finally meet, you cling together in joyous reunion, never to be parted again. The happy kisses rain upon your face; your hands again caress the beloved head, and you look once more into the trusting eyes of your pet, so long gone from your life but never absent from your heart.

THEN YOU CROSS RAINBOW BRIDGE TOGETHER...

Előzmény: Moka25 (657)
Tibbe Creative Commons License 2002.12.23 0 0 658
Moka-megengedsz egy pár könnycseppet..?
Tudom, hogy most már jó neki, de nehéz
megnyugodni, ha egy fiatal lélek távozik.!
Az én két öreg perzsám, akiket nemrég vesztettem el, leélhették az életük, azzal vigasztalom magam!
Ha van ilyenkor vigasz.
Beletörődés van!
De Marcipán szépsége, emléke megmarad bennünk!
Együttérzek veled!
Előzmény: Moka25 (657)
Moka25 Creative Commons License 2002.12.23 0 0 657
Szia Emma, Antisystem es Wet RinR!

Marcipan sok-sok puszit kuld Mindenkinek, o most mar jo eroben, egeszsegben jatszik a pajtasaival a Cicamennyorszagban.
Megprobaljuk igy felfogni...:''(((( Csak annyira hianyzik...:''(((
Mindannyiotoknak koszonjuk a rengeteg segitseget, aggodast es egyutterzest!
Udv:
Moka

Előzmény: Emma Woodhouse (656)
Emma Woodhouse Creative Commons License 2002.12.23 0 0 656
Hogy van Marcipán?
Előzmény: Moka25 (655)
Moka25 Creative Commons License 2002.12.22 0 0 655
Hello Antisystem!

Köszi szépen a tanácsot, várunk reggelig.
Mobilon nem foglak zavarni, mindenesetre köszönöm.

üdv,
Móka

Előzmény: Antisystem (654)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.22 0 0 654
Szia Moka25!

Hát ez valóban nem egy pozitív dolog, és annó az én ciccem ugyanígy nézett ki. (azután még 2 hétig élt...) A dolog utalhat fájdalmakra is, de utalhat tudatzavarra is, ami egy ilyen betegségben előfordul. Hogy mennyire veszélyes, az voltaképpen attól függ, hogy milyen a légzése...
Én nem látom holnap reggelig ne ráérően kritikusnak a helyzetet így látatlanban. (na ez egy jó nagy képzavar...)
Ha valami van, hívj, mint írtam alább, akár éjjel is.

ÜdV

Előzmény: Moka25 (652)
m_anna Creative Commons License 2002.12.22 0 0 653
Jaj Moka!

Nagyon sajnálom szegény Marcipánt. Ha gubaszt az tényleg rossz jel.

Azért inni iszik?

Talán próbálj meg neki Boci sajtot adni. Mikor a kis macsom nagyon beteg volt, a krémsajt sokat segített. Könnyű enni, és tápláló is. Hátha.

Előzmény: Moka25 (652)
Moka25 Creative Commons License 2002.12.22 0 0 652
Hajjaj, hogy megfelelsz!:)

Sajnos, nem tul vidam a helyzet:((
Marcipan a reggelire ra se nezett (konzerv+hal+RC), a mai ebedet (majacska) bevagta, de nem maradt benne:(
Ezutan fecsivel 1 negyed B6-ot nyomtunk be neki, oldva. Ennek ellenere a d.u. felkinalt kajaba se nezett bele.
Most delutan eszrevettunk nala ket nehezlegzesi "rohamot" - most eppen ugy tunik, jol van, pihenget, de ami a legjobban aggaszt az az, hogy gyakran kucorodik fura pozba:
ez leginkabb arra emlekeztet, mikor hanyni keszul. De nem hanyik, csak kucorog.
Gondolom, ez arra utal, hogy fajdalmai vannak:(
Szoval, nagyon ugy tunik, hogy sajnos eljott az ideje:(((
Mar csak azon dilemmazunk, hogy vajon megeri-e a reggelt. Ejszaka-hajnalban minden beteg allapota romlik. Azt meg nem akarom, hogy szenvedjen. A holnap reggel mellett mindossze annyi szol, hogy holnap 9-tol rendel a sajat orvosunk.
A leirtak alapjan mit gondolsz, Te megkockaztatnad, hogy varsz holnap reggelig?

Előzmény: Antisystem (650)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.22 0 0 651
Nem tudom, mikor olvasod, és 9 tájban elmegyünk itthonról.
Úgyhogy elküldtem mailban a mobilszámomat, hívjál fel nyugodtan akármeddig.

ÜdV

Előzmény: Moka25 (649)
Antisystem Creative Commons License 2002.12.22 0 0 650
Ha megfelelek...

ÜdV

Előzmény: Moka25 (649)
Moka25 Creative Commons License 2002.12.22 0 0 649
Sziasztok!

Van-e errefele barmifele kepzettsegu:) allatorvos?
Ha igen, szoljatok, please!
Koszi,
Moka

Penngaladiel Creative Commons License 2002.12.21 0 0 648
Egy állatorvos tanácsára lenne szükségem.
Benji cicám (11 éves, ivartalanított kandúr, túl egy rákos daganaton), sokat köhög, nemcsak mostanában, de már egy jóideje. Nem állandóan, de úgy 1-2 naponta rájön egy-egy köhögési roham. Múltkor, mikor oltásra vittem, a doki meghallgatta (már amennyire a morgástól tudta ;)), és azt mondta, a tüdeje tiszta, nem kell vele foglalkozni. De én azért jobb szeretném, ha egyáltalán nem köhögne. Én légcsőhurutra gyanakszom (nekem sajnos elég gyakran van ilyen, és tudom, hogy ebben az esetben sem hallani semmit), de nem tudom, mit érdemes csinálni. Pls help!
Köszönöm
Antisystem Creative Commons License 2002.12.21 0 0 647
Szia Moka25!

Mektek is hasonló jókat az ünnepekre. Magam - szándékaim szerint - be-benézek, úgyhogy ha kérdés vagy fejlemény van, írjál.
(Ja és magadra is vigyázz, nehogy a töltöttkáposzta megfeküdje a gyomrodat, vagy bájglimérgezést kapjál :-))

ÜdV

ps: a cicának megpróbálhatod a tojást is, sok macska szereti nyersen, vagy főve. Meg a töltöttkáposztát is, a mieink imádják.:-)

Előzmény: Moka25 (646)
Moka25 Creative Commons License 2002.12.20 0 0 646
Sziasztok!:)

Orommel jelenthetem, hogy a B6 hasznalt Marcipannak!:)
Az etvagyat ugyan nem novelte:(, viszont az a keveske, amit evett, az bennemaradt!:)
Beszeltem a dokinkkal, azt mondta, mar eleg sok szteroidot kapott ahhoz, hogy a sargasag mar ezek kovetkezmenye legyen, tehat semmikeppen nem tanacsos tobbet kapnia.
Ezek szerint olyankor is kapott szteroidot, amikor en azt hittem, lazcsillapitot kap.
Ha esetleg nem lesztek a napokban, hadd kivanjak Nektek Kellemes Karacsonyi Unnepeket es Boldog Uj Evet!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!