Keresés

Részletes keresés

BlueFazer Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251986

Majd "4szemközt" egy vacsin elmesélem a sztorit :)

Előzmény: dhpage (251981)
Divatmotoros Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251985

Szombat reggelig csak befejezi a nyüzsgést, és akkor jöhetsz velem. Bár én nem várok rád, tudod... :)))

 

Ma nyomtam egy Dobogókőt a biztonság kedvéért próbaképpen, hogy nem gyullad-e ki a motor GPS-től vagy ilyesmi, de nincs szerencsétek, minden rendben volt. :)

Előzmény: Törölt nick (251983)
dhpage Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251984

a szép :(

Előzmény: Törölt nick (251982)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251983
ma kezdett el nyüzsögni.
Előzmény: Törölt nick (251982)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251982
Nem tudom mi lesz, mert még mindig Pesten ülök és mit tesz isten, az ügyfél
Előzmény: gerzson_156 (251979)
dhpage Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251981

na mi van, kiszámolta a cég a +2.54 forintot a perceiddel felszorozva? :)

Előzmény: BlueFazer (251978)
Mcemru Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251980

inkább semmit, a másik térdemmel voltam MRI-n, az vmi egyébtől ment ki, vagy skiing, és csak azzal tudták megmondnai, 30-ert, magánban, a sima CT sem mutizta

Előzmény: dhpage (251976)
gerzson_156 Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251979

Na genyaságot félretéve, jó utat, jó mulatást, egyben jöjjön vissza mindenki. Adjatok a helyi szüzeknek. :))

BlueFazer Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251978

Szolgálati közlemény!

 

Annyi a mostani telószámomnak! Az új számról majd mindenkit értesítek! :)

A Korzika túra résztvevőit minél hamarabb! :) A szállásunk papírjai megvannak már, mostmár csak húzni kell a gázt aztán egy nagyot úszni a szigetig :)

BlueFazer Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251977

"Vagy elég, ha csoportosan mutatunk fel egyet?"

Anno Pécsen amikor a rend éber őrei igazoltatták a "lájtosan csordogáló" GMC-t, akkor K-nál nem volt egücsomag és elsütöttem ezt a poént, hogy ami nálam van az mindkettőnkké :) Kis hümmögés után elengedtek minket :)

Előzmény: euro (251972)
dhpage Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251976

azok sem tudnak mindent ott helyben megnézni, pl. porcleválást csak ultrahanggal lehet megnézni, az meg náluk tutira nincs.

Előzmény: Mcemru (251974)
Mcemru Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251975

2008ban is volt belőle hoax

http://jogiq.com/tenyleg-buntetnek-a-rendorok-az-egeszsegugyi-doboz-ervenyessege-miatt/

ez egy mostani jogi cáfoglat, meg nem úgy van

 

bent céges központi listán ketten is végignyomták a hoaxot mint hivatalos dolgot :D

amikor szóltam h hoax, 2 picsa engem oltott le, ma elküldtem nekik a jogIQ-t, no reply :)

Előzmény: tomcat (251966)
Mcemru Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251974

jó utat annak akinek már itt se kéne lennie

szép motorozos időnek nézünk elíbe itthon is

erre tegnap este elüt a taxis zebrán 2 utcra homplacstól, mentőt elküldtem, de kár volt, most nézek be kórházasdiba, estig tuti ott szopok

Divatmotoros Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251973

Ma este fogok csomagolni, lehet, hogy kevés lesz a három doboz és bérelnem kell utánfutót is... :)))

Előzmény: euro (251972)
euro Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251972
Kérjük meg DM-et, hogy 6 eü dobozt és 6 izzókészletet tárazzon be a sok üres dobozába. Vagy elég, ha csoportosan mutatunk fel egyet?
De szerintem ha vigyázunk arra, hogy mindig elkövessünk valami egyéb szabálytalanságot is, azzal kivédjük, hogy az eü csomag miatt szedjenek pénzt :)
Előzmény: Törölt nick (251971)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251971

esetleg amikor azt kérdeznék meg tőle, hogy van-e valami utasítás, hogy mennyit kell beszedni az utakon egy nap? Azt is letagadná, aztán csak van.

Előzmény: Törölt nick (251969)
Antera Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251970

A dobozt meg sem szabad nyitni elvileg, úgymond "egyszer használatos", így a fertőtlenítőt sem lehet külön nézegetni. Ezért sem adok nagy esélyt a betelefonálások valóságtartalmának, valszeg kis Münchausenek...

Előzmény: gerzson_156 (251965)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251969

rendőrségi szóvivő amikor megszólal, akkor már tudom, hogy hazudik. 

Előzmény: tomcat (251966)
dhpage Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251968

jólértesült betelefonáló mindig van. :)

 

pl. anno a CM alatt büntettek a rendőrök és többen írták, hogy a küllőprizma hiánya miatt is. 10, vagy több ember.

aztán a CM szervezők kérték, hogy jelentkezzenek akik így jártak és mutassák meg a szabálysértési papírt, hogy ezzel mehessenek a rendőrségre tiltakozni az eljárás ellen. (bár valóban kresz köteles, de inkorrekt a büntetés, ha egyébként minden rendben van a gépen, van rajta világítás, stb.). főleg hogy nappal büntettek.

 

aztán valahogy senki sem tudott mutatni ilyet, olyan persze volt, hogy nem volt lámpája és mellé írták a prizmát is, de nem azért büntettek.

 

itt is ugyanaz lehet a helyzet.

Előzmény: gerzson_156 (251967)
gerzson_156 Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251967

Miért érdemes embereknek ezt kamuzni? Ennyien gyártanak itthon eü dobozt? :))

De nekem tényleg mindegy, nem én járok antik autóval. 

Előzmény: tomcat (251966)
tomcat Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251966

Tegnap meg a rendőrségi szóvivő cáfolta az egészet a ClassFM-en, aszonta, hogy kizárt ezért a pénzbünti, ilyenkor max. szóban figyelmeztetnek. Tömegpszichózis áldozata volt a 20 beíró/hívó, vagy továbbra is marad a méretes hoax? :DD

Ugyanez a sztori már egyszer lement úgy 6-8 éve.

 

tomcat

Előzmény: gerzson_156 (251965)
gerzson_156 Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251965

Ma reggel volt téma a rádióban, hogy az eü dobozos szopatás nem kamu, beírt/szólt kb. 20 ember, akit a napokban a lejárt doboz miatt megb@sztak 30-50e HUF-ra. És hogy a fertőtlenítő hamarabb jár le, mint maga a doboz, azt külön nézik. Lusta voltam megnézni, de két éves kocsiban csak jó még... az is érdekes kérdés, hogy a céges autóban én felelek-e ezért. 

 

Előzmény: dhpage (251929)
Mcemru Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251964

majd ha a pénzügyi ig leszól a főnöködre, az meg rád, hogy vegyé vissza a telktgből (mert a részletes szla cégeknek ingyé van), akkor majd besírsz és beállsz a sorba kicsihuszár!

mert manapság ezek a pü igek 1-2-3e forintokért leszólnak (a saját kib. nagy pénzükért nem, de ennyiért szívesen leállnak veled 1-2 órát vitatkozni :)

Előzmény: BlueFazer (251957)
tomcat Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251963

A posta-MVM-stb konzorcium idén még tuti nem fog működni, legalább egy-másfél év mire összeáll a technikai háttér a negyedik mobilhoz. Az adót meg júliustól beszedik a Nagy Terv szerint.

Mekkora szopcsi lesz a fidesz flottás apu-anyu-gyerekek kombónak az első percdíjas, sms fizetős számla? Bár izomból az is lehet, hogy ott nulla marad a nulla.

Csak hát ott van a többi előfizető is ugye.

 

tomcat

Előzmény: mondtam, hogy nem kéne. (251962)
mondtam, hogy nem kéne. Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251962

Mennyivel nő pl. a kormányzati és az állami intézményrendszert érintő teljes telekom kiadás?

 

ki szedi az adót?

az állam.

jobb zsebből áttesszük a pénzt a bal zsebbe.

arra se esküdj meg, hogy az állami telefontársaságba nem csoportosítják át a jelnlegi telefonokat viharos gyorsasággal.

Előzmény: tomcat (251959)
tomcat Creative Commons License 2012.04.25 0 0 251961

Nekem nincs bajom a gravitációval azon túl, hogy nem tudni hogyan és miért működik? De ez a topki kereteit messze meghaladó kérdésekhez vezet. :)))

A többit meg inkább egy-két jó pofa sör mellett vitatnám meg, így is szétoffoltuk a fórumtémát.

 

tomcat

 

Előzmény: Antera (251960)
Antera Creative Commons License 2012.04.24 0 0 251960

Politikatechnikai kérdések hogy jönnek ide, mint érvek? Amiket írsz, igazak és vérgáz, de semmi köze egy adó elvi megítéléséhez.

 

Valóban fingom sincs a telecom árképzési sajátosságokról. Csak fogyasztóként látom, hogy bicskanyitogató és a lehúzásról szól, kár ezen tudományoskodni. (én pl. ebben tennék komoly korlátozásokat...)

 

Adót szeretni? Elég perverz elvárás. De ettől még az adózást önmagában vehemensen utálni olyan dolog, mint gyűlölni a gravitációt...

 

 

Előzmény: tomcat (251959)
tomcat Creative Commons License 2012.04.24 0 0 251959

Ehem. Esetleg a döglött dakota lovon fordítva ülés esete amikor a frakcióvezető órákkal a bejelentés előtt nem tud a kormány(?) szándékáról. Utolsó utáni pillanatra összedobtak egy anyagot, hogy Barrosonak azt lehessen mondani, nem is ismeri a konvergenciaprogramot, mégis mit ugat be az EU? Itt minden nagyon rendben van, hónapok óta minden percben készen állunk megállapodni. (A kohéziós alapokat meg rá lehet bízni nyugodtan Némethnére, a közgép majd felhasználja maradéktalanul.)

Buta kérdés lesz: hatástanulmány? Mennyivel nő pl. a kormányzati és az állami intézményrendszert érintő teljes telekom kiadás? 1-2-5-10 Mrd? Ki tudja?

Arról nem is beszélve, hogy pl. a fidesz flottában ki fog meglepődni az augusztusi számla sárga csekkjétől? Mondjuk az az ő bajuk.

Nem foglak lehülyézni, de szerintem nagyjából fingod nincs a hazai telekom árképzési sajátosságairól. Ez a percadó nem a telekomnak fáj, hanem a fogyasztónak aki fizeti. A telekomnak csak az adminisztrációs költségei ugranak meg hirtelen és viszonylag sokat csuklani fognak az üzletkötők és termékmenedzserek.

Lakótér arányos légköbméter-adó, humán testtömegadó jöhet még? Azt is szeressük, mert arányos a fogyasztással?

 

tomcat

 

Előzmény: Antera (251958)
Antera Creative Commons License 2012.04.24 0 0 251958

A telekomok kifejezetten kérték, hogy ha már adózni kell, akkor legalább saját maguk hadd építhessék be az üzletpolitikájukba

 

Egy normális adórendszernek funkciója, hogy terelgesse a piaci szereplők magatartását is -különös tekintettel, hogy itt koncesszív közszolgáltatásról van szó-, (én pl. sokkal komolyabban szabályoznám az "üzletpolitikát"). Lovon történő fordítva ülés esete, ha úgy gondoljuk, oligopol piaci szereplők kénye-kedve szerint kellene az adórendszert alakítani...

 

Ez az adó pont pofonegyszerű és ritka tiszta. A szolgáltatónalk annyi technikai feladata van, hogy két számot kimunkáljon minden, a hálózatán működött telefonszámra havonta:

 

-kezdeményezett beszélgetések megkezdett percei darabra

-küldött sms-ek darabra.

 

Csodálkoznék, ha ez nem állna rendelkezésre (már csak "nemzetbiztonsági" előírások szerint is megvannak ezek a logok.... De ha nem, nagy a baj, ha gondot okoz előállítani, azért ne sirassuk már szegény telkomokat...)

 

Az így kapott fenti két szám összegét be kell szorozni kettő forinttal és ráírni egy sorban a számlára, és kész. Ez tényleg, egészen kivételesen elfér egy söralátéten. Ráadásul az adó teljesen arányos a fogyasztással, ami szvsz jó. (Mondjuk emiatt pont alapos lehet a rejtett ÁFA-emelés vádja).

 

Az adót a fogyasztó fizeti, egyetlen kivétellel, ami a telecomoknak fáj: a roaming, mert ott ugye maximált az átterhelhető roaming-díj, és hogy-hogynem, minden telecom  a maximálisat terheli, így nekik kell benyelniük ezt a 2 Ft-ot. De ez a maximált díj is teljesen földtől szakadt és hyper-extraprofitot tartalmaz (ez is egy olyan kérdés, ahol én komolyabban beszabályoznám a telekomok árszabását), ezért annyira ne sirassuk már őket...

 

Ezeket a szerződéseket egyoldalúan kell módosítania a szolgáltatóknak - megnyitva a hűségidős szerződésekből kilépést.

 

Ez meg jogi csacskaság, adóváltozások miatt nem kell szerződést módosítani. Vagy Te pl. valamennyi ügyfeleddel új szerződést írtál az éveleji ÁFA-változás miatt??? Ugyanmár...

 

Előzmény: tomcat (251956)
BlueFazer Creative Commons License 2012.04.24 0 0 251957

"Ez a telefonadó szimpi. Bálnát kicsit megfogja. :)))"

 

Császárom!;) Mond az valamit, hogy CÉGESTELÓÓÓÓÓ? ;)

Előzmény: euro (251938)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!