Keresés

Részletes keresés

Idlet Creative Commons License 2012.11.09 0 0 41710

Sziasztok

 

Idén, akarom mondani jövőre mi is Bulgáriát tervezzük. Nem voltuink még arrafele szóval meg akarjuk nézni. Ahogy nézem a startlapos ajánlatok elég kedvezőek. Mit gondoltok a Neckerrmann illetve a Robinsonos ajánlatok is lesznek ennyire "jó" áron?

2Felnött + 2 gyerek(7év körüliek) Ahogy itt olvastam az NBS lenne a befutó. 

GYURMÓKA Creative Commons License 2012.11.09 0 0 41709

Szia !

 

A hotel egy holding tulajdonában van, amelyhez több naposparti szálloda (szerintem a

legjobbak)  -Hrizantema, Trakia Plaza, Trakia, Burgas Beach, Nessebar Beach Nord+Süd 

tartoznak.

 

Mindkét szárnyban van külön lobbi bár, de bárki igénybeveheti a másik szárny összes szolgáltatásait is !

 

üdv 

Gy

Előzmény: Vahurka1 (41707)
GYURMÓKA Creative Commons License 2012.11.09 0 0 41708

Szia !

 

Egy komplexum, az étterem közös, a bárok szintén. A szobák ugyanolyan berendezésűek. Egész pici a különbség. A Süd picit kedvezőbb helyen van, közelebb van a medencékhez, az étteremhez,a tengeri lejáróhoz és a színpadhoz, mint a Nord. Egyébként nem nagy a távolság a két épületrész között, a Nord is simán bevállalható. Árban sem volt eddig nagy a különbözet (3-4 ezer ft/fő/hét)

 

üdv

Gy 

Előzmény: áim (41706)
Vahurka1 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 41707

Igen ez egy komplexum. A nord - észak és a süd - dél a bejáratok elhelyezkedését is jelenti. Valószínüleg van külön lobby bár mindkettő területen, de közös bennük szinte minden: étterem, medencék, medencei bár, animáció. Lehet más-más a tulaj pl. testvérpár és így valamennyi különbözni szeretnének a másiktól. A szobák felszereltségét nem tudom összehasonlítani, mert csak a süd-ben jártam még.

A nord épületei a belső főutcával párhuzamosan futnak.

Előzmény: áim (41706)
áim Creative Commons License 2012.11.09 0 0 41706

Mi a különbség a Süd és a Nord között? Ez egy komplexum, vagy csak a név azonos?

Vahurka1 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 41705

Szia.

Nekünk idén 96 000 Ft volt 2 felnőtt és egy 4 éves kislányra az 1 hetes all inclusive árunk az NBS-be. Az Esperantoban (félpanzióval) 63 000 Ft/család áron lehetett menni előszezonban...

Szerintem nem igazán drága egy ilyen üdülés. Ha kell megadom a kapcsolatomat a startutazásnál és lehet tőlük ajánlatot kérni tőlük.

Előzmény: gemike7 (41702)
Vahurka1 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 41704

Szia.

A honlapjukon rosszul vannak fent az árak, mert /fővel szerepelnek. Pl. NBN 80 000 Ft/család áron van 06.15-től és 06.29-től 112 000 Ft/család - én ilyen levelet kaptam tőlük.

A család 2 felnőtt és 2 14 év alatti gyermekre értendő.

Üdv, Vahurka1

Előzmény: János 2 (41701)
utazo idegen Creative Commons License 2012.11.09 0 0 41703

Szia ! Az idén már Jámbolig van az autopálya megépítve még 13 km és végig ér a tengerig állitolag jövő nyárra.

Előzmény: Vahurka1 (41699)
gemike7 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 41702

szia erika!!

Repülőjegyet vagy te foglalsz magadnak , a wizz.-nél most 50.000ft/ fő kb. persze ha van exkluziv kártyád akkor kapsz kedvezményt .vagy eleve utazási irodánál repülős utat foglasz.

én is hasonló cipőben járok, tavaly óta figyelem a fórumot ,olvasgatom ,kérdezgetek ,számolgatok. mi 4.-en mennénk 3 felnőtt és 1 másféléves kislány ,

jelenleg a wizznél 150.000ft-160.000ft között van a rep.jegy . kell még ugye a biztosítás (ezt én a neten fogom megkötni,itt ajánlotta valaki k&h utasbizt. 7000ft jön ki 4 főre ) számold még hozzá a transzfert ( burgaszból vagy taxival mentek ,gondolom ez nagyon drága vagy busszal ,ha megnézed itt a fórumon erre vonatkozólag már írtak árakat , most fejből nem tudom)

kb. 200.000ft a 4 főnek a szálloda all in. én 3 csillagost néztem , Hotel Trákia

tavaly kaptam a robinsontól nagyon jó árajánlatot( 380.000ft / 4 főre all.in) ,most várom az ő katalógusukat ,nov. végén fog megjelenni . ill a necki is megbízható ,mi mindig velük nyaraltunk és soha nem volt probléma , ők dec. elejére igérték a katalógus.

akkor összehasonlítom az árakat és foglalok.

én arra jutottam kb. ugyan annyi ha én foglalom le vagy utazási iroda (irodánál kapunk előfoglalási kedvezményt és nem kell idegeskednem ) nekem ez így kényelmesebb. biztosan van aki más véleményen van .

remélem tudtam segíteni .

üdv

gémike

 

 

Előzmény: matusera (41692)
János 2 Creative Commons License 2012.11.09 0 0 41701

http://www.startutazas.hu/fx_action/search/fx_site/utazas/fx_ujkereses/0/fx_noajax/1/fx_orszag/35/fx_tipus/2/index.php

Itt nézheted meg: startutazas.hu a kiinduló lap.

 

Egyébként méreg drágán kínálja az előszezont is. Véleményem szerint két iroda van amelyBulgária tekintetében  komoly. A Neckerman és a Robinsontuors.

Üdv: János

Előzmény: matusera (41700)
matusera Creative Commons License 2012.11.08 0 0 41700

NBS előfoglalásáró a start utazásnál valami közelebbit tusz írni. Hol nézhetem meg vagy személyesen érdeklődtetek a székesf.vári irodában? Én békés megyei vagyok Gyula mellett lakom. Felénk nincs ilyen iroda de ha nagyon kedvezményes akkor szívesen felveszem velük a kapcsolatot. Privátba esetleg megírhatod a kedvezményeket ha már konkrét.

Előzmény: Vahurka1 (41699)
Vahurka1 Creative Commons License 2012.11.08 0 0 41699

Szia!

 

Merrefelé (melyik megyében) laksz, hogy Románián keresztül mennétek le a Napospartra?

A szerb útvonal gyorsabb (Szegedtől majdnem Dimtrovgrádig -30 km), mert autópályán lehet haladni, valamint Szófia után várhatóan a jövő nyártól autópályán mehetsz le végig a tengerpartra.

Mi Szófiában szoktunk megszállni, így arról van tapasztalatom és általában 8-10 000 Ft egy éjszaka 4*hotelben reggelivel 2 főnek (gyermek kedvezmény mindenhol van).

 

Remélem tudtam segíteni egypicit és a privát mailemre is írhatsz!

 

 

MEGJELENT az NBN előfoglalásos ajánlata a start utazásnál!

Előzmény: matusera (41698)
matusera Creative Commons License 2012.11.08 0 0 41698

Romániai kedvező szállások.. tranzitszállásként: tiszta, rendes, kellemes hely elfogadható árkategórában?

János 2 Creative Commons License 2012.11.07 0 0 41697

T: Matusera!

 

Burgas Beach ALI: aug 28-szept 4-ig voltunk, tengerre néző 9. /valójában 8./ emelet. Nekem jobb nem kell csak dicsérni lehet. Közvetlenül a tengerparton, kajáért piáért 30-60 m-et kel menni /utóbi a medencénél lévő/.  Éjszakai és nappali zaj sincs. Kaja pia kifogástalan, kilátás páratlan. Nehogy sértésnek vegyétek: nem a homokdűnét, vagy az utcát nézed.

Talán kifogás: az ágyak nem egymás mellet voltak a mi szobánkba, a napernyő, napágy a parton 8 Leva/db, a liftre időnként perceket kell várni /19 emelet/.

 

Reggel a kajánál pezsgő, minden kajánál fehér, vörös bor, ebéd-vacsora sör is. Vannak halételek, saláták, husok 3-4 féle köret, sajtok kávé, tea. kakaó. Ital két helyen 10-24ig, a medencénél 18-ig. STB.

Azonban talán van jobb is a BELLEVUE, ott 2011-ben voltunk, szintén négy csillagos. szerintem jobb. A parttól a sétány válassza el egy picit ezért zajosabb, de az ablakok jól szigetelnek. A parton itt a napernyő-napágyért nem kellet fizetni és a parton 10-18ig van egy kis bodegája pia-hotdog, pizza.

 

Ennyi. Üdv: János

Előzmény: matusera (41696)
matusera Creative Commons License 2012.11.07 0 0 41696

Kedves fórumozók Hotel Glarus Beach FP-val, illetve a Hotel Burgas Beach ALI. ezen szállodákról tud nekem valaki konkrét véleményeket megosztani? Köszike

Vahurka1 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 41695

Szia!

 

Megerősíteném Gyurmóka NBS-ről írt véleményét.

Mi idén odamentünk egy 4 éves tündérkével és nagyon jól éreztük magunkat ott, bőven megvan a 3*-os kínálat és itthon kb. a Ramada, Saliris Resort kínálatát is meghaladja (igaz nem a magyar ízlésnek kevésbé fűszeresen főznek). A szállodánál lévő tengerpart teljesen homokos.

Tavaly a Hotel Zefírben voltunk az ellátás elfogadható volt, a szálloda elhelyezkedése viszont nagyon jó volt 1 km délre Neszebár, 1 km-re északra a Napospart központja volt. A szállodánál lévő tengerpart köves-homokos.

 

Időjárás:

1. Tavaly mi jún.25-júl.2 között voltunk kint és sajnos kifogtuk a borongós időt( max 21 fok, de a tenger csak 16 fokos volt), mindössze egy napon tudtunk a tengerbe menni pancsolni. Így viszont sokat tudtunk sétálgatni és felfedezni Neszebárt...

2. Idén jún 28- júl.5 között mentünk ki és minden nap kiváló strandidőt fogtunk ki.

 

Az az, az időjárást nem lehet előre tudni.

 

Foglalás:

Javaslom, ha van lehetőségetek, akkor várjátok meg, amíg meghírdetik az elő- és főszezoni időszakot. Amikor ezt már tudjátok, akkor úgy foglaljatok, hogy az előszezon utolsó napján érkezzetek meg a szállodába és használjátok ki az előfoglalási kedvezményeket (5=7 éjszaka vagy 10=14 éjszaka, 15-20% előfoglalási kedvezményt)

 

Utazás:

 

A repülő jegyek azonnali lefoglalás ilyenkor még eléggé gazdaságtalan, általában február-március időszakban kezdik el először lejjebb vinni az árakat.

Mi eddig mindkét alkalommal autóval mentünk ki - igaz a drága jegyárak miatt Oroszországba is kiautózunk inkább, de remélem a wizz air oda kedvezményesebb árakon repül jövőre.

 

Remélem tudtam segíteni egy kicsikét. A nevem alatt több hozzászólás is írtam mindkét hotelről és utazásról is.

 

Üdv, Vahurka

 

 

Előzmény: matusera (41691)
utazo idegen Creative Commons License 2012.11.05 0 0 41694

tSzia! Mi az idén Junius 29 én voltunk kint a tengeren. A levegő hömérséklet kb. 30-35 fok között ingadozot. A víz kb 26 27 fok volt de volt amikor 28-29 fokra is felugrott. Nagyon jó idő volt.

Előzmény: matusera (41693)
matusera Creative Commons License 2012.11.05 0 0 41693

Napospart időjárása és a tenger hőmérséklete érdekelne 06.20-06.28 közötti időpontban? Kellemes, meleg a tenger vagy még inkább hideg? Köszi

matusera Creative Commons License 2012.11.05 0 0 41692

Kedves gyakorlott utazók!

Repülőjegyet utazási irodánál érdemes megvenni vagy egyénileg? Egyáltalán mikor? A neckermann lassan megnyitja a jövő évi ajánlatait. Érdemes már repjegyet is rendelni, vagy elég ha közelebb érünk időben, kedvezőbb ajánlat lehet. Egyébként összegben sem tudom elképzelni 2 felnőtt és 7 éves gyermek részére mi a kedvező ajánlat...köszönöm előre is mindenkinek aki segít

matusera Creative Commons License 2012.11.05 0 0 41691

Kedves Gyurmóka!

Nagyon rendes vagy köszi az első tippet. Mivel tényleg nem vagyunk egy nagy utazók (külföldön) ezért még utazási tippet is szívesen kérnék tőled. Ha bővebben és anyagi vonzatában is kérhetnék tanácsot akár privátba is azt nagyon megköszönném. Érdekel a repülőút is és az egyénileg autóval megoldott utazás is. Köszönöm szépen.

Előzmény: GYURMÓKA (41690)
GYURMÓKA Creative Commons License 2012.11.05 0 0 41690

Szia !

 

Én a Nessebar Beach Süd  (NBS) szállodát ajánlom, már a gyerek miatt is. Egész napos magyar nyelvű animáció van a gyerekeknek. Sokan térünk vissza sokadjára ebbe a hotelbe.  Ez az egyik legjobb- (ha nem  a legjobb)  ár-érték arányú szálloda a Naposparton. Csak 3 *-os, de messze felülmúlja a kategóriát. Írd be a keresőbe a nevet, és mindent megtudhatsz róla , sokan írtunk az NBS-ről. Ha valami konkrét kérdésed van, szívesen válaszolok 

 

üdv

Gy

Előzmény: matusera (41689)
matusera Creative Commons License 2012.11.05 0 0 41689

Kedves Jeff!

A tanácsokat megfogadom és miután átböngésztem a fórumot konkrét kérdésekkel jelentkezem, hátha tudok majd válaszokat kapni../megváltoztattam a nickem/

Előzmény: Jeff. (41687)
utazo idegen Creative Commons License 2012.11.05 0 0 41688

Szia ! Miinkább Burgasztól lefele  Kiten ,Primorszko stb tudnék szállást javasolni.

Előzmény: Matus Erika (41686)
Jeff. Creative Commons License 2012.11.04 0 0 41687

Szia Erika!

 

Bár nem vagyok "érintett" a lent említett témában, de először is javasolnám, hogy néhány (10-20-30) oldal visszamenőleges áttekintését . Ez nem több, mint fél vagy három negyed óra. Ez alatt rengeteg fontos információval fogsz rendelkezni az idei nyaralásokról, hotelekről. Ebben mindenki igyekezett kimerítően leírni tapasztalatait különböző témákat érintve, így a szállásokról, tranzitutakról, pénzügyekről, kajákról, árakról és egyéb fontos dolgokról, amikkel egy bulgáriai utazás során találkozhatunk. Ahogy írod: "...minden info aranyat ér..."! Ezzel megtiszteled a többi topiktársainkat is, akik időt és energiát nem kímélve beszámoltak tapasztalataikról. 

Mivel az év üdülési szezonja már lecsengett, így a legfrissebb benyomásokkal, élményekkel fogsz találkozni visszaolvasásod során.

Szerintem csekély az esélye már, hogy egy "kóbor nickes” új infóval lep meg bennünket. : ) Bár, úgy legyen, mert minden hsz-ra szükség van. Aki itt van, az meg csak önmagát tudja ismételni és esetleg újra leírni. Amennyiben már összegződött az olvasás során a kiválasztott téma pro és kontra formában, úgy már egyszerűbb és könnyebb a leszűkített konkrét kérdésekre válaszokat adni.

Továbbá azért is érdemes visszaolvasni, mert a leírt szállásokból jó néhányról pozitív és negatív beszámolókat is találhatunk. Ki hogyan élte meg a "bentlakást", ki milyen igénnyel viszonyult a kiválasztott hotelhez, stb. vagyis a turnus hete kire, hogyan hatott.

 

Biztos vagyok benne, hogy többen is segíteni fognak ajánlataikkal helyesen dönteni. Kitűnő választás Bulgária és remélem jól fogjátok érezni magatokat! : )

Előzmény: Matus Erika (41686)
Matus Erika Creative Commons License 2012.11.04 0 0 41686

Sziasztok!
A családommal(2 feln. 7 éves kislány) úgy döntöttünk hogy jövőre Bulgáriát választjuk nyaralóhelyül :) Napospart..Aranypart..stb
A szállás még nincs kiválasztva, még nézelődünk, érdeklődünk...Mindenképp félpanzió, de all inclusive ellátás is érdekel
Ha valaki tud ajánlani egy jó szállodát( mely gyermekbarát jó ételeket kínál) vagy tapasztalatból mondani valamit a helyről, az nagyon jó lenne :)

Bulgáriában mit takar az all inklusive ellátás. Anyukák írjatok, még sosem voltam a gyermekkel tengernél, egyénileg utaznánk.. minden info aranyat ér.. Beszámoló is érdekel privátba is. Köszi

utazo idegen Creative Commons License 2012.11.04 0 0 41685

Szia! Pont ez az a lényeg hogy ő saját magának építi nem akar szállodát csinálni belőle ezt nagyon határozottan kijelentette sőt még a Bulgár tv ben is nyilatkozta (Skat Tv). Állitolag 14 éve kezdte építeni (ki tudja). Tavaly a tulaj nem volt sehol csak a kertész aki rendben tartotta a kertet Ő meg azt mondta,hogy lehett hogy lecsukták ez volt a kertész válasza.

Előzmény: Béci 72 (41682)
Jeff. Creative Commons License 2012.11.04 0 0 41684

A helyszínen kölcsönzök velocipédet (bolgárul: велосипед). Néhány hotelben hivatalosan is kölcsönöznek, de a szálláshelyek házigazdái is szívesen kerítenek biciklit akár több napra is.

Előzmény: Béci 72 (41683)
Béci 72 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 41683

Szia!

 

Ebben teljesen igazad van!Fiatalabb koromban fél Nyugat-Európát bejártam bringával,főleg a hatalmas hegyek vonzottak.Ez a szenvedélyem azóta is él,csak az időm lett kevesebb.Bulgáriába viszel magaddal bringát,vagy ott szoktál bérelni?

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: Jeff. (41677)
Béci 72 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 41682

Szia!

 

Lehet,hogy hotelként akarja működtetni,ha elkészül?

A falain futó növény mintha borostyán lenne,többek között ebből is gondoltam,hogy talán már korábban épült.Az enyhén giccses stílus a modern bolgár építkezéseknél több helyen is megfigyelhető.Szeretik a különféle tornyokat.Néhány naposparti hotelnél,apartmanháznál,meg biztos még számos más helyen is követik ezt a stílust.Ha nem túlzott mértékű,nekem bejön.

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: utazo idegen (41678)
Béci 72 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 41681

Szia!

 

Például,ha megéheznétek Bulgáriába menet-jövet,akkor még akár hasznos is lehet...

 

Üdv.:

Béci

Előzmény: Pötyi71 (41680)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!