Keresés

Részletes keresés

Judit KB-i Creative Commons License 2014.02.05 0 0 18385

A biztosítók magas védelmi fokozatba sorolják azokat az ajtókat, melyek 3 perces mechanikai védelemmel rendelkeznek. Ha 5-10-20 vagy akárhány sok percig tud az illetéktelen próbálkozni, az ellen nincs igazán védelem! :( 

Előzmény: Skhyzo (18384)
Skhyzo Creative Commons License 2014.02.05 0 0 18384

90*210-es ajtóba az általad belinkelt panelek közül a jobb oldali biztosan befér az ajtóba, teljesen mindegy, hogy ajtószárnyból, vagy csak erkélyajtó szárnyból készült-e.

Az erkélyajtószárnyat nem nevezzük normálnak és az ajtószárnyat széles szárnynak. Pont fordítva. Ugye nem akarsz megint tanulópénzt fizetni? :)

 

Mivel ez egy beltéren elhelyezkedő ajtó, így alapvető esetben elég lenne az 5 pontos zár.

Ha a biztonság elvárás, akkor az 5 pontos görgős zár felejtős. Egy komolyabb gyártó 3 pontos csapos zára megfelelő védelmet nyújt.

Az olvasztásos módszer ellen valóban lehet védekezni különböző betétekkel, de ezeknek az ára is magas. A legolcsóbb megoldás, ha nem hagyod az ajtóban a kulcsot. Akkor hiába olvasztja ki, benyúl, de nem találja a kulcsot és az ajtót sem tudja kinyitni. Az egész panelt nem fogja kiolvasztani.

Ha más módon akar behatolni, az zajjal jár.

3 pontos csapos zár szerelhető Ajtószárnyba és Erkélyajtószárnyba egyaránt.

Nem tudom mit jelent az, hogy felforrósodik a naptól, de ha tényleg nagyon meleg van, akkor javasolt az ajtószárny kérése sarokmerevítéssel.

 

Előzmény: SaGa (18383)
SaGa Creative Commons License 2014.02.05 0 0 18383

Nem szeretnék senkit átverni azzal, hogy nem mondom el, hogy jártam vele. Ilyen történettel (egy novellát megérne, van benne szakértelemtől és vevők iránti tisztelettől nem túlterhelt eladó, lelkiismeretes raktáros, aki azért tud tévedni, egyik részében tökéletesen és vevőbarátan működő, másik részében kissé szemellenzős üzletpolitika, alapos és segítőkész ügyfélszolgálatos és eladó, selejtet készítő gyártócég egyaránt) a háttérben én sem venném meg senkitől. Nem sózok senkire olyan árucikket, amiről gyanítom, hogy neki is csak a gondja lesz vele.

 

Megfizettem a tanulópénzt (ennél az ajtónál az amúgy sem alacsony áránál többet is a fent említett nem túl szakértő eladó miatt), így jártam. Szétvágom, ami használható belőle (zár, vasalat, üveg) felhasználom, a lapjából meg a szerkezetétől függően vagy lesz valami egyéb hasznos tárgy, vagy megy tüzelőbe...

Előzmény: február32 (18382)
február32 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 18382

Garanciában ugyan cserélnék, de elment tőle a kedvem, inkább cserélem az egészet műanyagra

 

Én a helyedben, ha lehet, visszakérném a pénzt, mert csalódtál a minőségben. Ha nuku vissza, akkor egy kiszállítás csak, nem beépítve, így eladhatod esetleg valakinek.

Előzmény: SaGa (18371)
február32 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 18381
Előzmény: SaGa (18380)
SaGa Creative Commons License 2014.02.04 0 0 18380

Azt, hogy egy profil "ajtó" vagy "erkélyajtó" profil, miből lehet kideríteni?

Ezt adták meg adatnak:

 

"Rehau Euro 86, Németországból szállított 6 légkamrás UV- és ütésálló PVC (kálcium - cink stabilizált) profil. Horganyzott acélmerevítéssel, és 86mm beépítési mélységgel rendelkező modern nyílászáró."

 

A pótzár ebbe menne bele, nincs külön zárral és zár nélkül ajánlat (egyelőre).

Gyanítom, ha látom egymás mellett a kétféle profilt akkor észreveszem a különbséget, de így leírva...

Előzmény: február32 (18379)
február32 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 18379

Valószínűsítem, hogy az 1 záras, az erkélyajtó rendszer, vagyis a hagyományos profil, míg a +záras, az a bejárati ajtó profil, ami szélesebb, így drágább is. Hogy megéri-e, vagy sem, azt neked kell eldönteni, hiszen írttad, hogy 2. ajtóként funkcionál, van előtte másik.

Előzmény: SaGa (18378)
SaGa Creative Commons License 2014.02.04 0 0 18378

Köszönöm, ez egy fontos szempont, amit figyelmen kívül hagytam. Ezzel együtt kaptam ajánlatot a harmadik panelhez is, ami ez lenne:

 

 

Biztos-ami biztos, visszakérdeztem, hogy a szélesség nem okoz-e gondot, várom a válaszukat. Ha igen, keresek másik panelt. Még semmi nincs lezárva, bárki adhat ajánlatot.

 

Újabb kérdés: felmerült bennem, hogy ha már új ajtó, veszek bele valami masszívabb zárat. Ezt is megajánlották, de a zár durván 50%-kal emeli az ajtó árát (Rehau profil a fenti panellal, önmagában egész kedvező). Ez egy második zár az alapértelmezett "5 pontos" mellé.

 

Kérdés: mennyire masszívak az ilyen műanyag ajtók? Megéri-e a plusz 50 százalékot egy második zár, vagy úgyis könnyen berúgható/leolvasztható a vázáról, tehát értelmetlen a kiegészítő. A cél az lenne, hogy addig feltartson egy behatolót, míg előkapunk valami ütőszerszámot, szükség legyen a betöréshez nagy zajt csapni, ami felriaszt, mert általában mindig van itthon valaki. Gondolom akármilyen stabil zárat teszek bele, egy ténylegesen biztonsági ajtóval akkor sem veszi fel a versenyt, ha meg épp üres a ház, az sem jelentene túl sokat.

 

Tudom, hogy mindenféle panel erősítők meg merevítők is rendelhetők pluszban, csak megér-e a dolog annyit?

 

Mi a biztosítók gyakorlata az ilyen műanyag ajtókkal kapcsolatban?

Előzmény: fgcs (18376)
gabrielke Creative Commons License 2014.02.04 0 0 18377

S-Line

Előzmény: SaGa (18371)
fgcs (X) 2014.02.04 0 0 18376

Az ajtó kis szélessége miatt nem lesznek jók ezek a széles mintás panelek. 

Előzmény: SaGa (18375)
SaGa Creative Commons License 2014.02.04 0 0 18375

Naná, hogy a képeket lehagyta...

 

Előzmény: SaGa (18374)
SaGa Creative Commons License 2014.02.04 0 0 18374

Köszönöm. Ugyan nem Gava (illetve nem tudom, de a gava katalógusokban nem láttam ilyeneket), de az alábbi kettő az, ami most tetszik a családnak:

 

 

Illetve van egy harmadik, de azt most nem találom sehol. Alul és fölül egy-egy "egyenlőszárú" háromszög van, csúccsal egymásnak szembe fordítva és a szembeállított csúcsot közrefogó élek ívesek.

 

A lényeg, hogy legyen rajtuk üveges felület, hogy némi fény bejusson kívülről, de úgy, hogy ha benne amradna a kulcs a zárban belül, egy üveg benyomásával ne lehessen könnyen hozzáférni.

február32 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 18373

Google: Gava ajtópanel

Előzmény: február32 (18372)
február32 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 18372

Nézz utána az ajtópaneleknek, mert annak van ilyen-olyan nem kis ára, és anélkül nem lehet árat kiajánlani :)

Előzmény: SaGa (18371)
SaGa Creative Commons License 2014.02.03 0 0 18371

90x210-es műanyag bejárati ajtót keresek. Ezernyi reklámot, akciót, ajánlatot végignéztem, weboldalakat, vaterát, gyártókat, kértem árajánlatokat és egyre nehezebben tudok választani. Tud valaki megbízható, nem elvadultan drága gyártót, aki az OBI-s minőségnél jobbat gyárt? Nem kell beszerelni, csak leszállítani. Nem biztonsági ajtót keresek, de azért valami masszívabb fajtát, amit nem rúgnak be 3 másodperc alatt. Valami értelmes mintájú üveges panellal. Vannak elképzeléseim, de alkalmazkodni is tudok a mintakészlethez.

 

Egy zárt, faház szerű előtér és a nappali közé kerül, azaz nem kültér, de hőmérséklet különbség van, mert az előtér télen majdnem fagypontig hűlt még a régi rosszul záró ajtóval is, nyáron meg átforrósodik a naptól, azaz hőszigetelnie kell. A külső ajtó egy obiban vett 100x210-es műanyag, oda megfelelt, az marad. Felfogja a szelet, meg még egy réteg a rosszarcúak ellen... Sajnos a mostani ajtó (elvileg mdf, aminek nem lenne szabad vetemedni) ahogy bejött a hideg, szépen elgörbült. Garanciában ugyan cserélnék, de elment tőle a kedvem, inkább cserélem az egészet műanyagra, de annak stabilnak kell lennie.

 

A címem elérhető, ha valaki közvetlen ajánlatot tenne, de ha rossz lesz a tapasztalat, ide is megírom... A jót is. Ajánlhatod magad is meg azt is, akitől vettél már és jó a véleményed.

 

Köszi...

fgcs (X) 2014.02.03 0 0 18370

Nem tudom, a Profi hogy csinálta annak idején, de simán gyártottak 700-as körablakot 70mm-es profilból. 

 

persze, tudjuk, hogy a termékeik olyanok is voltak :)

Előzmény: kiss_atti (18368)
kiss_atti (X) 2014.02.03 0 0 18368

Hivatalosan nincs,

 

de ha valahol akadna még háromkamrás, 58 mm-es profil, abból lehetne gyártani.

Előzmény: lars28 (18367)
lars28 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 18367

Nyitható körablakból van 70cm átmérőjű???

kiss_atti (X) 2014.02.02 0 0 18366

A kép története ismert ??

:-)

Előzmény: net91 (18365)
net91 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 18365

kukutovicsmanó Creative Commons License 2014.02.01 0 0 18364

Kedves Fórumozók! Kötött valaki szerződést az Iso-Design Kft-vel? Kérem jelentkezzenek azok az emberek, akiket az Iso-Design Kft. (1147 Budapest, Gervay utca 90./ Nagy Péter ügyv. ig.) átvert és becsapott. A cég műanyag ajtók, ablakok gyártásához, beépítéséhez csalt ki pénzt.
Már rég nem tejesítette a szerződésekben vállalt határidőket, mégis újabb és újabb megrendelésekre vett fel előlegeket. Én már tettem rendőrségi feljelentést és bízom abban, hogy ezt megteszi mindenki akiket átvert. Ezért kérem fogjunk össze!

csaksimán Creative Commons License 2014.01.31 0 0 18363

Üdvözlet!

 

 

Érdeklődnék kinek mi a véleménye ezekről az ablakmárkákról 3 rétegű üvegezéssel:

 

Gealan s8000iq  rotont vagy sigenia aubi vasalattal 74 mm tok

kömmerling   rotont vasalat    70mm tok

kömmerling 88 rotont vagy winkhaus vasalat  88mm tok

thermo90 roto nt vasalat    90mm tok

brügmann  roto nt   73 mm tok

intertec    winkhaus vasalat   70mm tok

 

Hogyan bírhatják hosszú távon a 70mm profilok a 3 rétegű üvegezést,legyen az bármilyen márka?

Több cég is árulja így termékeit és persze mind azt mondja,hogy nincs velük baj,de én félek tőle hosszú távon.

 

Várom véleményeteket,tapasztalaitokat!

 

 

fgcs (X) 2014.01.30 0 0 18362

Ebben teljesen igazad van, de nyilván Te is tudod, hogy nem egy lengyel gyártó van, amelyik fillérekért önti be a sz*rt az országba. :(
Egy Oknoplast ablakot bármikor vennék magamnak is.

Előzmény: gabeeen (18360)
kiss_atti (X) 2014.01.30 0 0 18361

Jogos az eszrevetel,

de ezek a gyartok arban is ott vannak, ahol a magyarok.

Előzmény: gabeeen (18360)
gabeeen Creative Commons License 2014.01.30 0 0 18360

A lengyelek tény hogy sok szar ablakot exportálnak Magyarországra, de amelyik Vekát gyárt azok általában nem tartoznak ezek közé.

És  olcsónak sem mondhatóak.

 

A teljesség igénye nélkül néhány nagyobb Vekából gyártó:

Oknoplast, Vidok, Vetrex, Petecki.

 

Nem védeni akarom őket de úgy gondolom hogy csak azért mert lengyel gyártók nem biztos hogy szarnak kéne nevezni a termékeiket.

 

Remélem nem veszed kötekedésnek, vagy kukacoskodásnak az észrevételemet.

Nem annak szántam.

Előzmény: kiss_atti (18359)
kiss_atti (X) 2014.01.30 0 0 18359

Néhány lengyel gyártó.

Magyarországon - tudomásom szerint - két nagy gyártó van, az általad választott Premier, valamint a Fenstherm.

Előzmény: lars28 (18358)
lars28 Creative Commons License 2014.01.30 0 0 18358

Van olyan , aki ezzel dolgozik, de szar a termék?

kiss_atti (X) 2014.01.30 0 0 18357

igen, az jó.

Előzmény: lars28 (18356)
lars28 Creative Commons License 2014.01.30 0 0 18356

Premier, premium.

Az jó?

 

kiss_atti (X) 2014.01.30 0 0 18355

Melyik gyártó ??

Előzmény: lars28 (18354)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!