Keresés

Részletes keresés

Mandre Creative Commons License 2005.03.08 0 0 12037

Davorova Katica a tulajnő neve, Ribarska ulica 36.

Igen a szüleiknek, már a foglaló is bankban.

A honlapot naponta maszirozom, most már 90%-os. A foglatság-jelző egy helyen rendetlenkedik még, de holnap az is kap!

Köszönöm.

Előzmény: S Balage (11992)
Equell Creative Commons License 2005.03.08 0 0 12036

Ja-ja, én vagyok, bár a mezítlábas kép az "élőbb" :-) A hajam már rövidebb, hullámosabb, ennyi a változás.. meg nincs úgy lenőve! :-))))

 

De a legjobban az utolsó kép tükrözi személyiségem lényegét és belsőm igazi értékeit. :-))))

 

Nekem az utolsó előtti a nagy kedvenc, oda is írtam, ahol az erdőben kanyarog az ösvény.

 

Én ajánlom mindenkinek, ha Szlovéniában jár, hogy nézze meg, mert tényleg "érintetlen".

 

:-)))

 

Előzmény: S Balage (12035)
S Balage Creative Commons License 2005.03.08 0 0 12035

Szia!

Nagyon szépek a képeid.

Nekem a legjobban az tetszik, amelyieken a két nagy sziklafal között megy a kis túrista út. Izgis lehet.

Az első képek maga tisztelt Equell látható????

Előzmény: Equell (12034)
Equell Creative Commons License 2005.03.08 0 0 12034

Ha látni akartok mezítláb, na jó, szóval a múltkori - szlovén természetfotók - képekből a legjobbak is megtalálhatók itt, ezt a látványt nehéz felejteni, bár a képek szkennelten sokkal sötétebbek, és a zöld és kék türkiz is az előhívott fotón a legszebb (ezért nem sztárolom annyira a digit gépeket) :-)

 

... szóval, Plitvicétől sokat várok, mert nekem ez a kanyon a szívem csücske... most megnézem májusban is.. :-)

 

Ja, a modemesek hagyják, mert ezek nagyobbacska képek, nekem a gépem szinte pillanatok alatt behozza, de akinek nem olyan jó, az inkább ne próbálkozzon, vagy majd meglátja... két részből áll, értelemszerűen a végén link vezet át...

 

Így legalább nem a topicot lassítom... :-))

 

http://equellvintgar.freeblog.hu/

 

 

tomcat73 Creative Commons License 2005.03.08 0 0 12033
Én is hasonló cipőben járok de nézni még óvatosan szabad:)
Előzmény: H_G (12032)
H_G Creative Commons License 2005.03.08 0 0 12032
Neked lehet, de én a barátnőmmel utazom (sőt, az idén már feleségként tart velem), így engem csak akkor érne igazán károsodás! :))
Előzmény: tomcat73 (12031)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.08 0 0 12031
Hehehehe. A hvarit annyi enyhítette, hogy very szép cura volt a pénztáros a bejáratnál, így őt akár 2 órán keresztül is el lehetett nézegetni különösebb károsodás nélkül:)
Előzmény: H_G (12029)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.08 0 0 12030
H_G

HA legközelebb mész menj át Vela Lukába. Ott eléggé kellemes volt a hangulat, korántsem olyanok az emberek.Én Korculán ( a városban) csak egy napot töltöttem de ilyet nem tapasztaltam, mondjuk az is igaz, hogy az ilyen nagyobb helyeken általában nem szállok meg, inkább melletük.

Bár nem hiszem, hogy visszamész az előbb leírtak alapján:).
Előzmény: H_G (12025)
H_G Creative Commons License 2005.03.08 0 0 12029
(De rémisztő avantgárd festményeket azért láttunk mi is, Diocletianus palotájában!)
Előzmény: tomcat73 (12027)
H_G Creative Commons License 2005.03.08 0 0 12028
Akkor mégiscsak én jártam jobban :) -- amikor ott voltunk, csak az előtérben vmi szuvenírbolt-féle volt megközelíthető.
Előzmény: tomcat73 (12027)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.08 0 0 12027
A Hvari színházba be lehet menni. Én voltam benn, bár akkor pont egy festmény kiállítás volt vmi ujhullámos horvát festőtől. ( Borzalmas volt)
Előzmény: H_G (12025)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.03.08 0 0 12026

Rendben, ezzel nem ellenkezem, láthatóan átfogóbb rálátásod van a dologra az ott eltöltött időből adódóan. Még szerencse, hogy csak 1 napot voltunk, így szép emék marad... :-)

 

 

Előzmény: H_G (12025)
H_G Creative Commons License 2005.03.08 0 0 12025
HegyenVolgyon:

a kóborkutya-számot nehéz lenne objektíven mérni, de azért nem meglepő, hogy egy nap alatt nem láttál annyit belőlük (se bunkó korculaiból, se kenyér nélküli élelmiszerboltból), mint mi egy hét alatt. De hogy "a műemlékek rendben vannak", azt ne mondd, mert az egyértelműen megítélhető!

1) A Tudjmanról elnevezett sétány fölött (ahol a jachtok kötnek ki és ahová az orebici komp is érkezik), mindjárt a turisztikai hivatal mögött magasodik az a körbástya, ahová nem lehet rendesen följutni, csak oldalról bemászni némi nehézség árán; na, ez van összesz..va és -szemetelve.

2) Ha folytatod az utad a tengerparti sétány legszebb részén (ahol a legcsalóbb vendéglátóhelyek vannak), egy félig kerek, félig szögletes bástya következik. Ez jó karban van, de a teljes felső szintje koktélbár -- fölengednek ugyan körülnézni fogyasztás nélkül is, de azért érezhetően kinézik az ilyen látogatót.

3) Bár Marco Poloról igazából nem valószínű, h. az itteni Polo családba született volna, ennyi szépítést elnézne az ember a helyieknek (ha amúgy szimpatikus népek volnának) és azt a házat, amit a szülőhelyének kiáltottak ki, szívesen megnéztem volna -- végül is egy középkori olasz kalmárcsalád lakótornya, az mindenképpen érdekes. Tavaly szeptemberben nem lehetett bemenni, statikailag megroggyant az épület és bezárták. A város szerintük legfontosabb műemléke! (Mondjuk, ez így van a hvari Arzenál-színházzal is.)

(Egyébként a kevés olyan helyi fagyizóban, ahol nem 3 doboz Ljedo jégkrémet nyitnak ki -- csoki-vanília-puncs -- van egy standard "Marco Polo fagyi". De ne hidd, h. vmi Kínát idéző dolog van benne, mondjuk, zöld tea v. gyömbér -- nem, meggy és az idiotizmus csúcsaként Amerika ajándéka, csokoládé!)

4) A város fölött, egy parkerdő-félén átvágva éred el a Forticát, egy egykori őrtornyot, amiben most rádió- és TV-átjátszók működnek. (Ez ráadásul nemzeti emlékhelyük is, a falán található emléktáblák szerint itt játszódott az olaszellenes partizánháború némely véres eseménye.) Bár a térképvázlatok -- amiket a többi városban ingyen nyomnak a kezedbe a Turisztbüróban, de Korculán fizetni kell értük -- kilátóként említik, egyáltalán nincs semmi, ami az adó karbantartásához szükséges szinten túl megkönnyítené a megmászását -- töksötétben, porban-koszban, életveszélyes vaslépcsőkön kell fölküzdeni magad a tetejére. (Ami egyébként megéri, mert gyönyörű a kilátás a környező hegyekre! Erről most nincs képem, de majd mindjárt szkennelek egyet.)

Mindez nagyon szokatlan Horvátországban, ahol jellemzően a legtöbb történelmi emlék jó karban van -- igaz, belépőt is szednek minden romnál, amikért idehaza nem kéne fizetned.

Előzmény: HegyenVolgyon (12016)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.08 0 0 12024
Amúgy sajna idén nem együtt megyünk ezzel az őrülttel
Előzmény: tomcat73 (12023)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.08 0 0 12023
Nem mos csak lopja:)
Előzmény: Equell (12022)
Equell Creative Commons License 2005.03.08 0 0 12022

Ja, és amúgy örülj, hogy lopja a fogkrémet, legalább megmossa a fogát, és nem lesz büdös a szája! :-)))) Úgyhogy vigyél extra adagot...

 

vagy....

 

(suttogva):

 

... nyomjál bele egy kis színezőanyagot, ami fog...

... garantáltan szép lesz a mosolya...

 

:-))))))))

 

 

Equell Creative Commons License 2005.03.08 0 0 12021

Bolondok! :-))))

 

Azért állat lehet, mikor ti ketten leszabadultok a horvát partra... kő kövön nem marad... látom, ahogy sivíkoló nők rohannak a part felől, ti pedig Tarzan-üvöltéssel, egy szál fütyiben rohantok utánuk kiéhezve... :-D

 

Tegnap elővettem az útikönyvet, úgyhogy délután számíthattok vagy 40 kérdésre... :-)

 

Egy csomó homokos partot ír az Isztrián (vagy partszakaszt), csak az a baj (már akinek), hogy majnem mindegyik pőre-strand. :-)))) Magyarán nudizni lehet... az meg nem az én világom.... bár lehet, hogy ott könnyű lenne az ismerkedés... elvégre már az első randin sem rejteget semmit az ember :-))))

 

Na, majd jövök a kérdésekkel!

:-)))

Előzmény: tomcat73 (12014)
H_G Creative Commons License 2005.03.08 0 0 12020
"Fordítva képzeltem el."

Ahogy mondtam, elképzelni a távolból én is fordítva képzeltem! (Kissé mérges is voltam utána erre a topikra és a többi hasonló forrásra, amiért nem figyelmeztettek.) Korcula nagyon fotogén, Orebic hangulatát viszont SZVSZ nem lehet képeken visszaadni, legalábbis én még egy ilyet sem láttam.

"Amit eddig Orebicről olvastam egy üdülőfalu képzeletét keltette bennem."

Ezt már olvastad? :)) Sajnos én sem, de azért vicces tudni, h. legalább egy német ponyvaíró szerint a hely alkalmas lenne roppant jelentőségű nemzetközi intrikákra.

Előzmény: pedrocyca (12015)
Azaz Creative Commons License 2005.03.08 0 0 12019

helo!

 

tavaly szeptemberben töltöttünk egy kellemes hetet egy orebici hotelben,

és nem csalódtunk semmiben, se a szállásban, se a helyben.

nem tudom, főszezonban milyen lehet Orebic, de szeptemberben egy hangulatos

kisváros, túristák voltak, de nem tömeg. kellemes esti sétákat lehetett tenni

a központjában, a kikötőben...

nagyon jó kiindulóhely kirándulásokhoz, bejártuk Peljesacot, Korculát

(maga a város nekem jobban tetszett Dubrovniknál - ízlések pofonok),

lekirándultunk Dubrovnikba...

ha szerettek túrázni, akkor érdemes megmászni Sveti Ilia csúcsot,

felejthetetlen élmény...

Peljesac varázslatos félsziget, Hvarral vetekszik, többen írtak a paradicsomról,

nem véletlenül...:-)

és a helyi bor is említésre érdemes...

szóval jó választás.

 

.a

 

 

 

Előzmény: pedrocyca (12015)
téeszelnök Creative Commons License 2005.03.08 0 0 12018
Mandre ügyben megint utánanéztem. Most már látom működik a lap. Felvettem. (Ha te írtad a levelet 2 hete)
Előzmény: Mandre (11991)
S Balage Creative Commons License 2005.03.08 0 0 12017

Szia!

Kérlek ne haragudj, de megmondom őszintén elfelejtettem neked a címet, nevet megnézni. Bocsika!
remélem még holnap nem késik. Már be is pötyögöm a telcsibe, és holnap hoom. Ígérem!!!

Nekik van 4 fős apartmanjuk 3 db is!

 

Equell!

Nem semmi volt, ahogy leírtad a dolgodakat.

 

 

Kóborló állatokról:

Tavaly mandre-ban első este kis szerény vacsi az apartman teraszán. Egyszer megjelent egy kb 8 hetes koromfekete kiscica. Mivel az asszonynak macskamániája van azonnal elkezdte a macskát símogatni, meg minden, meg kaját adott neki. Aztán kb 1-2 perc múlva az egy kismacskából 2, majd 3 és a legvégén 5 tök egyforma kismacska lett. Meg is volt az asszony öröme!

Mi igazi kóbor állatokat nem láttunk! 

Előzmény: krk? (12009)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.03.07 0 0 12016

Én továbbra is favotizálom Peljesac-t, nagyon kellemes kies-mediterrán a hengulata, gyönyörű kis öblök, szép hegyek. Orebic, Viganj valóban megkapó kis helyek, de azért én nem értek egyet az előbbi Korcula-ellenes hozzászólással.

Igaz, egy alkalommal voltunk csak át, és egy sört fogyasztottam mindössze, de akkor a pincér aranyos volt. A város valódi ódon hangulatú, gyönyörű a környezete, szép a tenger, a műemlékek rendben vannak, szépek az utcák, nem emlékszem éhező kóbor állatokra...

Persze simán lehet, hogy egyiknek bejön, másiknak nem, de hogy objektív dolgokban enynire máshogy lássunk... :-)

 

Visszatérve Peljesacra: igazából semmi különös nincs ott, csak úgy általában a hangulata nekem nagyon bejött, ez biztos abból adódik, hogy szeretem a nem frekventált, félreeső helyeket. Nyugalmas. A települések inkább üdülőfalu jellegűek.

A Perna kempingben velünk rendkívül flegmán és bunkón viselkedtek, nem is maradtunk ott, továbbmentünk Viganj-ba, ott kempingeztünk, ott aranyos volt mindenki, de a kemping maga nagyon gagyi volt, szinte semmi infrastruktúra.

Olyanoknak ajánlom Peljesac-t, akik pl szörfözni mennek, vagy több család együtt gyerekekkel, beveszik magukat egy apartmanba, aztán napközben strandolás (apukák sörözés :-), este meg közös buli, flekken, grill...

Előzmény: pedrocyca (12015)
pedrocyca Creative Commons License 2005.03.07 0 0 12015
A leírásod meglepett mind Korculáról, mind Orebicről.Fordítva képzeltem el.Amit eddig Orebicről olvastam egy üdülőfalu képzeletét keltette bennem. Azokért viszont nem rajongok.Továbbra is várom mindenki tapasztalatát Peljasacról.
Előzmény: H_G (12012)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 12014
Franjo!

Ha már így emlékszel, hogy "bársonyos" akkor ez benned mély nyomokat hagyhatott :)

Equell!

Franjoval se menjél mert lopja a fogkrémet és nálunk álandóan összepisili az ágyneműt:)
Előzmény: franjo (12013)
franjo Creative Commons License 2005.03.07 0 0 12013
Nahát Neked aztán van ám költői vénád....
TomCat-tel meg ne törödj, ez a legjobb dumája, mindenkinek ezt mondja, aztán meg egy balzsamos májusi napon megfogja az ember fenekét a Tesco áruházban. Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr......
Kiráz a hideg.
Előzmény: Equell (12010)
H_G Creative Commons License 2005.03.07 0 0 12012
"Orebic nem igazán hoz lázba, mert túl zsúfoltnak, felkapottnak tűnik."

Csak a képek, leírások alapján én is azt hittem! Csodáltam is, hogy meri ennyire nagyra tartani önmagát a történelmi városok között egy minden különös látványosság nélküli település, és eszembe nem volt megállni ott... Inkább mentem Korculára, amit mindenfelé (ezen a topikon is) barátságos, hangulatos helynek mondanak.

A valóság egészen más volt! Korcula egy egyszerre nagyzoló és elhanyagolt turistacsapda, aminek a "hangulata" leginkább a mohó lenyúlásé. Még a piaci kofák is olyan erőszakosan rángatják a karodat, ahogy azt csak az arab országokról tudtam elképzelni; minden irodában, kölcsönzőben stb. rendívül fennsőbbséges ...ák néznek le jó magasról (ami különösen feltűnő volt Makarskáról érkezve -- a a hely igazán zsúfolt és felkapott, de ott meglátszik az előnye is, tényleg keményen versengenek a kegyeidért). Hamis Marco Polo-kultusz mindenfelé, de a valódi műemlékek nagy része elhanyagolva, teleszemetelve, nyilvános WC-nek használva; minden egyes házban aranybolt, szuvenír, pizzéria, de egy normális pék nincs az egész városban, a fagyikínálat gyerekkorom balatoni nyarait idézi, mindenütt éhező koszos kóbor kutyák-macskák... (Utóbbiak azért hasznosak, mert legalább van, akinek nekiadhatod az éttermeik drága-de-fogyaszthatatlan "specialitásait".) És az egészet beharsogja az idegekre mászó dalmát hazafias-népies pop. A környéken ugyan szép sétákat lehet tenni, de amikor bementünk a városba, akor becs'szó valami módon elrontották a kedvünket minden egyes nap! A végén már annyira idegesek voltunk ott, hogy hiába késtük le a spliti hajót, egyszerűen nem voltunk hajlandók ott várni meg a másnapit, szabályosan átmenekültünk Orebicbe.

Ott pedig vertem a fejem a (képzeletbeli) falba, hogy miért nem tettük meg ezt már sokkal korábban. Orebic egy kis szubtrópusi hangulatú paradicsomnak bizonyult, gyönyörű növényzettel, kedves emberekkel, finom burekkel, nyugati zenével és mindennel, amit Horvátországban természetesnek veszel. Az idén már eleve ott fogjuk kezdeni! Ha nem első osztályú a strandja, legalább több időnk marad hegymászásra :)

Előzmény: pedrocyca (11962)
H_G Creative Commons License 2005.03.07 0 0 12011
"Tényleg, ott van állítólag egy kemping a területén, nem tud valaki árakat mondani hozzá, hozzávetőlegesen? Meg hogy milyen?"

Nem pont a területén, az országút túloldalán és 7 km-re a park bejáratától (Karlovac felé). A táblák kevesebbet mondanak, azt ne hidd el.

Árak és képek a honlapján:
http://www.np-plitvice.tel.hr/np-plitvice/smje/koranah.htm

És hogy milyen? Hát embertelenül jó! :)

"Vagy lehet ott frankó helyen parkolni, vadkempingezni, vagy kocsiban aludni? :-)"

Parkoló van, fölteszem, a kocsiban alvás lehetséges. Vadkemping szerintem nem; üres és vízszintes tisztás azon a környéken ritkaság. Még az igazi kempingen belül sem könnyű egy sátornyi vízszintes talajt találni.



Előzmény: Equell (12010)
Equell Creative Commons License 2005.03.07 0 0 12010

Balage! Nincs baj az értelmezéssel, tavaly a két alkalomból egyszer teljesen egyedül voltam, másik alkalommal pedig apámékat is kivittem, de őket letettem a parton, aztán én jártam a szigetet. :) Jó az egyedül, csak tényleg az, hogy ha lerobban a járgány, más ha van egy erős, okos, értelmes férfiember az ember lánya mellett! Na, azért annyira nem kell félteni, mer' a gázolajat is betöltöm egyedül. :-))) Csak be kell tartani azokat a szabályokat, amiket Pesten (a többi ajtót is lezárni, ki ne kapják a cuccot - vagy be ne üljön valaki) :-) Amúgy felettébb élvezetes tud lenni, persze ezt csak azután tudod meg, hogy kipróbáltad. Nincs nyavalygás, nincs veszekedés, igaz, a buli-hangulat nincs meg úgy, de ha nem azért mész ki, akkor teljesen jó. Párizsban is egyedül voltam, és nem mondom, jól esett néha elbeszélgetni magyarokkal (mikor összefutottam velük), de 5 perc elég is volt. :-) A nyelvre is jobban rá van kényszerítve az ember, és valahogy sokkal több időd van mindenre. Olyan egy nap, mintha egy hét lenne. Én ajánlom mindenkinek (akinek nem csüng a nyakában férj, feleség, gyerek) :-))) Jó értelemben mondom! :-))))

 

Plitvice mindenképp. Bele vagyok zúgva a zúgókba. :-))) Ezért is sajog a szívem Krka-ért is. Úgyhogy nem hagyom ki, és elkattogtatok vagy 300 képet, már előre tudom! :-))) Tényleg, ott van állítólag egy kemping a területén, nem tud valaki árakat mondani hozzá, hozzávetőlegesen? Meg hogy milyen? Vagy lehet ott frankó helyen parkolni, vadkempingezni, vagy kocsiban aludni? :-)

 

Nagyon örülök, hogy Cres-ről és Losinj-ról szépet mondtok, így már szuper lesz, már előre látom! :-)

 

És nem Tankcsapda fog üvölteni (mindig) a kocsiban, hanem Black-Out, Junkies, meg válogatás lemezek, kezdve a Queen Bohem Rhapsody-tól a Metallicáig. :-)) LEsz ott minden, mi szem szájnak ingere, és a tengerbe úgy rohanok be, hogy

 

"Néha elrepülsz
Vagy a vízben elmerülsz" (Black-Out)

 

:-)))

 

De inkább úgy képzeljetek el, hogy Opel Kadett (fehér), benne én, ordít a zene (most vettem bele bitang hangfalat, erősítőt, új magnót :-), én iszonyat fals hangon énekelek, szemüveg rajtam, kezem dobol a kormányon, hajam lobog a szélben (merhogy az ablak leengedve), kanyargok a hasadékok felett, alattam a tenger, felettem az ég, előttem az út, hátam mögött a nagy sor, mivel nem bírja az autóm a hegymászást... :-D

 

 

krk? Creative Commons License 2005.03.07 0 0 12009
Szia! Igen átnéztünk több szállást is, még valójában nem döntöttünk. A www.mandre.hu lapon is megnéztünk többet is, vannak köztük jók. Olyan lenne jó, ami közel van a vízhez is, és nem legalább aprókavicsos a strand a közelben. A gyerekeknek szórakozási lehetőség is kellene estére, úgyhogy több szempontot is figyelembe kell venni. Ha a címet megtalálnád, megnéznénk azt is. Valójában 2 db 4 személyes apartmant szeretnénk, azt hiszem Te ajánlottál ilyet is. Köszi a válaszodat!
Előzmény: S Balage (11986)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 12008
JAa az a 800 kuna eléggé zúzos. Ismerőst csak cirka a felére akartak megvágni a horvátok. Irány Bosznia ott csak 5 eur ami csak 35 kuna:)

Equell!

Hm. megindítottad biztos sokunknak a fantáziáját ali zao mi je, ne idu.
Előzmény: S Balage (12002)
S Balage Creative Commons License 2005.03.07 0 0 12007

Jól van no! Embörök meg ne lincseljetek már na!


Csak furcsa volt, hogy tv-t is néztek. Én nem tudnám rávenni magam. Ahova most megyünk, ott lesz, de ha 1 szer is bekapcsolom, az maga lesz a csoda.

 

Kedves téeszelnök! Köszi a pártfogást.

téeszelnök Creative Commons License 2005.03.07 0 0 12006

Az is igaz. Bár én tavaly Trogirban kis híján agyonrúgtam a tévét, mikor este felcsendült a Duna Tv Híradó-szignálja.

Gondolj bele, most lennél lennt, aztán nyomnák a fejedbe a legújabb ügynöklistát meg a traktoristagyűlést. Mondjuk egy Hajduk meccs azért más :)

Előzmény: Laja73 (12005)
Laja73 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 12005
Én mondjuk nem néznék TV-t, de túlmisztifikálni sem kell szerintem, miért ne nézhetne meg egy meccset, aki szereti, nyaralás ide vagy oda.
Előzmény: S Balage (12003)
ARic Creative Commons License 2005.03.07 0 0 12004
milyen emberek?! akkor borzadjál még, mi tavaly külön kértünk tévét, mert focit akartunk nézni!
Előzmény: S Balage (12003)
S Balage Creative Commons License 2005.03.07 0 0 12003

Ja, akkor én értettek félre.
Már kezdtem elborzadni, hogy milyen emberek vannak.

 

 

Equell! Még 1 megjegyzés!

Ha már ilyen sokmindent szeretnél megnézni, ki ne hagyd Plitvice-t. Legalább a kedvemért, már ha annyit kínlódtam, hogy képet tegyek fel neked!

Előzmény: Laja73 (12001)
S Balage Creative Commons License 2005.03.07 0 0 12002

Kedves Equell!

Tökre elképzeltelek magam előtt, ahogy a Zagrab és Karlovac között mész a régi autóddal és közben üvölt belőle a "be vagyok rúgva" című dal a Tankcsapdától, vagy ahogy a parton kis bikiniben rohansz be a vízbe az "Állj, állj állj többé ne csináld nótára!

Tök mulatságos lenne.

 

Én az 1100 km-es távtól nem félek. Tavaly is ment-igaz a vége nehezen a Pagi táv, akkor ez is menni fog, főleg ha a párom is vezet.

 

Lehet, hogy az én értelmezésemmel van baj, de te egyedül jársz horvátba?????

Az nem semmi! Na nem mintha pl én félnék a cukros bácsitól, de mégis.

 

Szerintem az egész nyaralásban mindenki aki arra megy, az M7-est utálja a legjobban, na meg én Pestet.

 

180-as tempóról: Én végig úgy mentem, hogy betartottam a sebesség korlátozást. Többé kevésbe.

Apukám mikor jöttek haza, és Gospic felől mentek a Plitvicei tavakhoz őt bemérte a jard. 50 helyett lakott területen ment 83-al. Meg is akarták vágni 800 kuna-ra, mire a fater kézzel lábbal elmagyarázta nekik, hogy össz 100 kuna-ja van, és csak annyit tud fizetni. A zsaru elvette, zsebretette, apu meg jött tovább.

Ráadásul egy elalvós kolléga menet közben már elvitte a bal visszapillantó tükrét. A seat cordobara cirka 53-ért adtak egy másikat a szervízbe.

Állítólag az ilyenre is buknak, de nagy mázlista apu!

 

Megérte sietnie! Főleg ha 800-ra büntetették volna.

Előzmény: Equell (12000)
Laja73 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 12001
Félreértettél szerintem :)
Tavaly nekünk sem volt TV, és annyira jó volt nélküle, úgyhogy gondolkodom azon, hogy idén ha lesz, azt is elvitetem a tulajjal arra a két hétre.
Előzmény: S Balage (11999)
Equell Creative Commons License 2005.03.07 0 0 12000

:-)

 

Hahó! Hétvégén elővettem a horvát útikönyvem, és elkezdtem tervezni az utam (utakat).

 

Az útvonal a következő lenne: kezdem Szlovéniában egy egy vagy kétnapos raftinggal (Bled), onnan irány Postojna, ahol egy barlanglátogatás után irány az Isztria. Végig Rovin-Pula útvonalon, majd onnan hajóval át Cres-Losinj-ra, onnan ismét hajóval húúú, most meg nem mondom, valami S betűs kis szigetre, és onnan Zadarba. Zadarból vissza fel, talán egy ugrásra át Vir-re (miután nagyon ódákat zengtek róla), onnan Pag, tetején át a szárazföldre hajóval, és onnan Plitvice és haza. :-))) Kis nagy körút.

 

Ezt vagy egyben valósítom meg egy kb. kéthetes túra folyamán (bár az én tempómat és nyüzsgésemet ismerve egy hét alatt is lenyomnám), vagy pedig kettébontom egy rafting-Isztria-esetleg Cres-Losinj és egy másik út során Plitvice-Pag-Vir-Zadar útra - bár akkor lehet, hogy még egy picit lekúsznék a Krka-ig is... :-)

 

Szívem szerint úgy vonzana délebb, Trogir és az a rengeteg kis sziget! Jajjj... de hát egy 15 éves autóval - ráadásul tök egyedül, autószerelői tudás nélkül - nem igazán ugrál az ember.

 

Héé, tényleg, nincs olyan szingli még a topicban, akinek ugyanúgy mint nekem, párban lévő barátai vannak (akik ráadásul máshol nyaralnak), és horvátba menne, de nem akar - mert egyedül van, és esetleg nincs mivel? Mert ha van még ilyen horvát-fanatikus csaj, aki nem a testét akarja puhítani a tengerparton, hanem megnézni az országot (na jó, azért naponta egy-két óra fürdés simán belefér :-D), és aki kibír egy rocker csajt (akinek természetesen rockzene megy az autójában), meg azt, hogy nem 140-nel süvítünk le Horvátba, hanem max. 100-al (lejtőn 120-al - kíméljük az "öreget"), akkor beszélhetünk egy társulásról. Bár bírom a "magányt", és a függetlenséget, ugyanakkor tengerparti bulikhoz nagyon jó, ha nem egyedül megy le az ember (bár tavaly bevált, mi az hogy!) :-)

 

Ja, a leúthoz annyi, hogy bár Nyíregyháza eleve húzós, de szerintem simán egyben lenyomható. Én a 600 km-t egyben levezettem, a határnál addig áltam meg, hogy feladjam a lottót :-), aztán irány tovább. Mondjuk mikor elsőnek mentünk, akkor hajnal 2-kor indultunk, hogy mi is a reggeli kompokra jussunk fel (aztán késtünk mint állat, mert félóránként kávé-pisi-zsibbad a lábam effektus jött elő az utastársaknál), de amikor egyedül mentem, akkor reggel indultam korán (pénteki napon), és délre lent is voltam, és sokkal jobb is volt, forgalom tekintetében is. Meleg sem volt annyira, és a szemem sem ba..ta az autók fénye. :-) Szóval, ha váltott vezetéssel mentek, akkor simán le kell, hogy érjetek egy 12 óra alatt (kényelmesen vezetve). Persze relatív minden, vezetőtől éppúgy függ, mint utastárstól, forgalomtól és a tempótól. (Tesómék átlag 180-nal száguldanak nyaralni, úgyhogy ők pár óra alatt lent vannak) :-)

 

Én a legjobban (asszem más is) az M7-től a határig vezető utat utálom. Nem tudom, miért nem csinálják már meg, legalább úgy, mint a 8-as utat. Az elég is lenne (egyelőre).

 

:-)

 

Na, húzok vissza melózni.

:-)))

S Balage Creative Commons License 2005.03.07 0 0 11999

Nyaraláson meccset nézni!
Még egy vb döntő sem tudna érdekelni.

Nincs olyan dolog, ami engem a tv-elé tudna ültetni. tavaly még tv-nk sem volt az apartmanban, de 1 percig sem hiányzott!

 

Előzmény: Laja73 (11997)
ARic Creative Commons License 2005.03.07 0 0 11998

utsó mondat:DDDDDD

 

Előzmény: Laja73 (11997)
Laja73 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 11997
Direkt nagybetűkkel megírtam neki, hogy BOTH, ő meg ezt írta vissza:

"Hello Mr. Szel

The price for upper apartment from o9.o8. - 15.o8 is 50E and from 15.o8.-23.o8. is 45E per day.
for down apartment from o9. o8- 15.o8 is 45E and from 15.o8 -23.o8. is 40E per day.
Usually price is the same 50 +45 for all august . Also family Anic offer good vine , olive oil and
on that period is season fresh fig.
Kind regards,
Ivo Anic
"

Nekem ebből úgy tűnik, mehet a dolog. Azért rákérdeztem mégegyszer. Milyen lenne már, megérkezünk, és ott nézi a Hajduk Split valamelyik meccsét, alsónadrágban, sörrel a kezében :))
ARic Creative Commons License 2005.03.07 0 0 11996
vagy a tulaj addig beköltözik a garázsba/nyárikonyhába:) tiszta Balaton:)
Előzmény: téeszelnök (11995)
téeszelnök Creative Commons License 2005.03.07 0 0 11995
Hát innen 2 szintet egyszerre nem veszel ki. Esetleg ha beházasodsz a családba...
Előzmény: Laja73 (11993)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.03.07 0 0 11994

A lényeg az, hogy  aház két apartmant tartalmaz :-) és az egyikben lakik a tulaj.

Az, hogy melyikben, azt a bérlő igényei döntik el.

 

...szerintem

Előzmény: Laja73 (11993)
Laja73 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 11993
Kedves mindenki, ti hogy értelmeznétek az első sort az alábbi oldalon:

http://www.inet.hr/~anicvulk/apartments.html

Őszintén szólva elég egyértelműnek tűnik, de csak most vettem észre. Viszont tudja, hogy mind a két szintet kivennénk, és erről nem szólt - ugye az nem létezik, hogy velünk élne?:)
S Balage Creative Commons License 2005.03.07 0 0 11992

Tisztelt Balázs Úr!

 

A dícsérő szavakról: tavaly azt kaptuk, amit ígértek. Nem volt mellébeszélés, pénzt befizettük, visszaigazolás jött, mikor lementünk vártak bennünket.

Minden nagyon jó volt.

Már idén is foglaltunk Öntől apartmant. A párom intézte a napokban, a Lucia -t. Augusztus végén. Volt is öröm és meglepetés belőle otthol.

 

Idén nem láttam a honlapoján azt az apartmant, ami a Ribarska u. 36 alatt volt. Nem jut eszembe a nevük, az Úr never, a hölgy meg Gordona volt. Volt 3 db 3 személyes és 3 db 4 személyes apartman.

Abban voltunk tavaly.

 

Végül is ezt szeretnénk, hogy magyarul megbeszélni a dolgokat, és csak menni kelljen.

Munkáját utólag is köszönve, egy tavalyi vendég.

 

S. B.

 

Ui: Jó a honlap, csak még nem mindegyik rész működik a foglaltsági táblázatnál!

Előzmény: Mandre (11991)
Mandre Creative Commons License 2005.03.07 0 0 11991

Köszönöm a dícsérő szavakat, elkél.

Az elmúlt év óta újabb apartmanokat is kaptam, a www.mandre.hu is megújult.

Üdv: B Tibor

Előzmény: S Balage (11956)
S Balage Creative Commons License 2005.03.07 0 0 11990

Féktelenül 2 élőben!


Nem semmi élmény már a nyaralás elején!

Előzmény: tomcat73 (11989)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 11989
Meg sem állt a busz. Egy két ablaka kitört, meg lezúzta az oldalát és ment tovább:)
Előzmény: S Balage (11988)
S Balage Creative Commons License 2005.03.07 0 0 11988

Még szerencse, hogy üres volt a busz.

És mi volt a segítségnyújtási kötelezettséggel? Vissza 2 padlógáz??

Előzmény: tomcat73 (11987)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 11987
Senki nem sérült, mert a busz üres volt. A baleset úgy volt, hogy a Sarajevo előtti kanyargós szakaszon a sofőr valszeg elaludt, áttért a másik sávba ( jó, hogy nem jött senki szembe) és ott a busz oldalával bontotta a Dinári-hegységet kb. 50 méteren keresztül, aztán gondolom felébredt, majd vissza a saját sávjába. Aztán ahol 3 sávos lett az út ott gyorsan elpucoltunk mellette.

Előzmény: S Balage (11984)
S Balage Creative Commons License 2005.03.07 0 0 11986

helló!

Tudtál választani? Találtál nektek megfelelő szállást?

 

balage

Előzmény: krk? (11951)
téeszelnök Creative Commons License 2005.03.07 0 0 11985

""Az a baj benne, hogy nincs jó strandja."
Makarska a remek strandjáról világhírű."

 

Mármint konkrétan? A nagy parkoló melletti, vagy a sétány előtti strandról beszélünk? Mert azok nem hiszem. Kevered Tucepi-vel. Ők kapták meg ezt a díjat 2003-ban.

Előzmény: H_G (11929)
S Balage Creative Commons License 2005.03.07 0 0 11984
Ja!

és mennyire volt súlyos az a buszbaleset? Sérült meg valaki?
Előzmény: tomcat73 (11982)
S Balage Creative Commons License 2005.03.07 0 0 11983

Köszi a segítséget!

Ha megjöttünk-hol van még az- ígérem írok egy részletes beszámolót!

erre nem kell várni sokat, cirka 6 hónapot.

Mindenképpen váltva fogunk vezetni. Mióta megvan a páromnak a jogosítványa lelkiekben készítem fel, hogy ő is be fog segíteni.

Tavaly, mikor mandre-ből jöttünk haza a szigetről nem komppal jöttünk, hanem kerültünk a híd felé. Az is majdnem 1000 km-re sikeredett, mire hazaértünk. Azért pesttől már elég nehéz volt. reggel keltünk korán, mentünk Plitvicére, és kb este 7 -30 kor indultunk onnan. Alig  vártam, hogy elérjek a pályáról polgárnál, mert nem volt semmi forgalom, a párom meg szunyókált.

Mire végre leértem a pályáról szembesültem, hogy útépítés van, és eltereltek. Hurrá.

Már alig láttam, de ébren voltam. Végre hazaértünk, és mint egy élő hulla zuhantam az ágyba egy jó zuhany után.

 

Idén könnyebb lesz remélem.

 

Különben én favorizálom az éjszakai vezetést. Jobban van időm tájékozódni, és kevesebb őrült van az utakon. Viszont hátránya is van, de mivel te is vezetsz, ezért nem részletezem.

 

Előzmény: tomcat73 (11982)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 11982
Megmondom őszintén nem tudom. Azaz igazság, hogy én éjszaka nem szeretek vezetni. MIkor utoljára mentünk át Bosznián éjszaka akkor az előttem haladó busznak a sofőrje elaludt és nekiment a hegyoldalnak. Ez megerősítette bennem azt, hogy éjszaka nem vezetek.

1-2 napra nehéz szállást találni, de nem lehetetlen. Ahol most lesztek ott próbáljátok meg akkor lehet, hogy nem számol fel +-t mert 1-2 napra szoktak pluszköltséget rászámolni.

Én kb. 3 és 1/2 4 között szoktam Udvarnál átlépni a határt és kb. 11-12 között vagyok Metkovicnál. Ez kb. 500 kilométer. Tavaly Franjoékkal lasabbak voltunk mert négyes konvojban autóztunk és nem tudtunk úgy haladni, mert a sor végét be kellett várni.

Ha váltva vezetsz azért könnyebb lesz mindenképpen. Hajrá. Szép túra lesz, majd ha visszajöttetek azért írd ide le, hogy milyen volt az út meg minden.

Előzmény: S Balage (11981)
S Balage Creative Commons License 2005.03.07 0 0 11981

Hellóka!

Bocsi, hogy eltévesztettemaz üzenet gazdáját!

Igazatok van mindkettőtöknek, hogy sokat levezetek, fáradt leszek. De én péntek reggel indulok, így remélem szombaton az első kompon rajta leszek. A szombat az elég semmilyen nap lesz, inkább alvásos. vasárnaptól péntekig meg miénk a sziget, szombaton meg dél körül haza. Abban bízunk, hogy minden szép és jó lesz, és esetleg 1-2 nappal meg tudjuk ott toldani.

Van erre esély szerinted? Mármint hogy találunk ott valami szállást még 1-2 éjszakára?

Szerinted ha péntek reggel 6-7 körül elindulok Nyíregyről, szombaton lenn tudok lenni az első komp indulásra?
Kb. 1000 km.

 

Balage

Előzmény: tomcat73 (11980)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 11980
Franjo volt aki ezt írta, de nincs semmi:)

Amúgy annyiban igaza van, hogy qurva sokat levezetsz és alig van időd pihenni. 1 hét úgy elmegy ott lenn, hogy az ember észre sem veszi aztán jöhetsz haza.

Lehet, hogy ott gyorsabban forog a Föld:)
Előzmény: S Balage (11979)
S Balage Creative Commons License 2005.03.07 0 0 11979

Kedves Iborli!

Köszi szépen a linket, de már ismertem. Nagyon szép képek vannak fenn.

Idén én is beszállok az Iborli által kezdeményezett "Süllyesszük el Hvar-t" dologba.

 

Tényleg! lesz valaki augusztus 6-13 között hvar-szigeten? Szívesen megismerkednék személyesen is veletek.

 

 

Tomcat!
Azt hiszem te írtad, hogy csak 1 hétre megyek le?! tudod a pénztárca is határt szab az ember nyaralásának. De ha ott vagyunk és minden olyan, amilyennek elterveztük, lehet megtoldjuk még 1-2 nappal.

 

balage

Előzmény: lborli (11957)
lborli Creative Commons License 2005.03.06 0 0 11978
Két hetet? Csak? :-)

'83 óta minden évben hármat (kivéve '91-'95 között). '96 óta pedig évente 2x két hetet, s még mindig nem unom.

Persze, hülye kérdésre csak hülye választ remélhetsz. :-))
Előzmény: HegyenVolgyon (11973)
pedrocyca Creative Commons License 2005.03.06 0 0 11977
Szép ez a Mokalo, de ez már féllábbal Orebic. Erősen látszik rajta a tömegturizmus. De ez csak az én véleményem.Azért köszi!
dokeee Creative Commons License 2005.03.06 0 0 11976
http://www.adriatic-mikulic.com/default.asp?jezik=8
Előzmény: pedrocyca (11962)
Laja73 Creative Commons License 2005.03.06 0 0 11975
Jujj de izgulok....döntöttünk, most várjuk a választ! Dear Mr. Ivo Anic, remélem összejön! :))
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.06 0 0 11974
Nekem teccik Vrboska. Nyugis csendes hely. A környéken van mit nézni. Hvar városában az öreg színház, a vár, az óváros, körülötte a Pakleni-otoci (Pokol szigetek),
Jelsa, Sv. Nedjelja stb. stb.
Előzmény: HegyenVolgyon (11973)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.03.06 0 0 11973
Namost a helyzet az, hogy ez olyan nászút-féle lenne majd... :-) de nem az a lényeg, hogy buli-helyre menjünk, hanem hogy szépre. Szeretnénk kis öblöket, kellemes városkákat, mediterrán hangulatot, viszonylagos magányt, bringázni is, és olyan szállást, ahol lehet főzőcskézni is, és van saját fürdője :-) Szüleim nagy Ho. járók, ők sztárolják nagyon Hvar-t, én még nem voltam ott. Azt monták, olyan sok a szép és látnivaló, hogy két hetet simán el lehet tölteni ott úgy, hogy ne akarjon az ember kijönni. Hát én nem tudom. Úgy a képekről nem annyira tetszik :-/ pl ez a Vrboska sem tűnik szépnek. Lehet ám, hogy csak finnyás vagyok :-) Engem tavaly nagyon megfogott Peljesac hangulata is és Dubrovnikba, Korculába is fülig belezúgtam. Hvarban sem csalódnék? (tudom, hülye kérdésre nem lehet jót válaszolni)
Előzmény: tomcat73 (11972)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.06 0 0 11972
Amúgy Vrboskán nincs olyan apartman ahonnan látnád a tengert:)

Csak a faluba mélyen benyúló öböl-kikötöt láthatod, ami szép de fürdeni nem lehet. A legközelebbi bícs Soline nevű földnyelv egyik fele sziklás a másik kavicsos.
Előzmény: HegyenVolgyon (11965)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.03.06 0 0 11971
Jól van na :-) Keresek vissza...
Előzmény: tomcat73 (11970)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.06 0 0 11970
Hmm... akkor sajna nem tok segíteni ebben az ügyben.

Hvarról? Viccelsz?!

Ha vissza olvasol egy párat akkor Balaget már ellátuk infóval Hvarról, meg Iborli is írt már Hvari élménybeszámolókat.

Amúgy Vrboska jó választás, nyugodtan menj oda, ott háborítatlanul biciklizhetsz nincs olyan nagy forgalom.
Tavaly voltunk ott meg 2000-ben. Merem ajánlani.
Előzmény: HegyenVolgyon (11965)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.03.06 0 0 11969
Pedrocyca: pl: www.zuljana.net
Előzmény: pedrocyca (11968)
pedrocyca Creative Commons License 2005.03.06 0 0 11968
A térképről nézve Zuljana felkerült a listára, csak jó lenne több mindent találni róla és persze a szállás sem utosó szempont.Korculát mindenképpen megszeretném nézni, de az idén a sziget ki van lőve./tavaly Brac, Sutivan volt a cél/
franjo Creative Commons License 2005.03.06 0 0 11967
Ui. bocs a gyors gépelés miatti hibákért.
franjo Creative Commons License 2005.03.06 0 0 11966
A Kvarner-szigetek közül Losinj ás amennyit láttam belőle átutazóban, cres szigete a legszebb. Losinj szigetén voltam 1 hetet, nagyon szép és az esti Mali Losinj az egyik legszebb hely aholvalaha voltam, nagyon érdekes hangulata van.
A sziget legszebb része azonban veli Losinj (a nevétől eltérően ez jóval kisebb település mint Mali Losinj, csak régen fordítva volt), egy kis ékszerdoboz egy tengeröbölben.
Akkor tartották (augusztus) a delfinek napját de éppen akkor egy sem tette tiszteletét, de állítólag a sziget környékén relatíve sok delfin látható.
Egy beszkennelt kép Veli Losinjról, még anno 1999.



Előzmény: Equell (11795)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.03.06 0 0 11965

TomCat73:

 

Köszönöm szpen, de e-elérhetőség hiányában sajnos kötve a kezem, mert Horvátul, Angolul, Németül telefonszinten nem megy, a néni meg gondolom nem beszélni magyart.

 

Egyébként jelenleg Hvar a kiszemelt, azon belül is Vrboska. Vinnénk bicajt, tíz nap. Az apartmanból ugyan nem látni a tengert, de magyarok adják ki és így nem lutriznék a foglalóval...

 

Van valakinek arról tapasztalata?

Előzmény: tomcat73 (11955)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.03.06 0 0 11964

Pedrocica:

 

Zuljana nevű hely ott van Peljesacon kb a félsziget felénél, Orebictől délre kb 25 km-re szintén a déli felén. Tipikus ilyen kis eldugott hely, a peljesaci "főútról" is le kell hozzá kanyarodni és menni vagy 3 km-t, mire ott vagy a parton. Nagyon szép kis hely, tündéri strandok vannak a környéken, garantáltan nyüzsimentes.

Egyébként abban az időszakban Orebic is nyugisabb már gondolom, de nekem a strandok nem tetszettek. Inkább szörfparadicsom.

 

Persze akár Korcsulán is nézelődhedsz, szerintem akkor már az is nyugis kisváros. És csodálatos a hangulata...

Előzmény: pedrocyca (11962)
onobody Creative Commons License 2005.03.06 0 0 11963

Sziasztok. Nagyon jó helyeket találtam a Pag szigeten, mostmár csak arra lennék kíváncsi, hogy van-e itt valaki, aki már megszállt a letenyei határátkelő mellett valahol. Nekünk egy nap, mire eljutunk a határig, (Szeged környék) így inkább kettébontanánk az utat, hogy a gyerekek ne bukjanak ki. Ismeri esetleg valaki az Aranybárányt? Nincs weblapja, csak azt látom, hogy ott van Letenyén.

Köszi

pedrocyca Creative Commons License 2005.03.06 0 0 11962
Sziasztok!
Az idén Peljasac-félszigetre szeretnénk menni,a Korcula "felőli" részre.Ha van valakinek tapasztalata, esetleg jó szállásajánlata 2 személyre, szívesen fogadnám. Orebic nem igazán hoz lázba, mert túl zsúfoltnak, felkapottnak tűnik. Igaz, hogy csak szeptemberben megyünk, de a kis településeket, nyugis helyeket részesítem előnyben. Onnan bármikor el lehet menni kirándulni, ha az ember nyüzsire vágyik.Előre is köszi!
oxicort Creative Commons License 2005.03.06 0 0 11961
Üdv!

Augusztus végén utaznánk Horvátországba, három házaspár két kisgyerekkel. Ha valakinek van olyan apartman címe, esetleg képe, amelyben van három külön szoba, fürdőkád, a közelben pedig homokos strand, kérem írja meg a fórumba vagy e-mailen. Köszönöm.
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.06 0 0 11960
Azaz. Jók a képeid fent a fonetikusan a fotókroácián.
Előzmény: lborli (11958)
lborli Creative Commons License 2005.03.06 0 0 11959
Cvercsak cvertyit.
Előzmény: mmaxxa (11762)
lborli Creative Commons License 2005.03.06 0 0 11958
Ez a városi park piac felőli sarka. A háború előtt a vrboskai Pinus kampban laktam. Nomen est omen...
Előzmény: tomcat73 (11731)
lborli Creative Commons License 2005.03.06 0 0 11957
3w.photocroatia.com oldalon találsz jelsai képeket. Véletlen tőlem. :-)
Előzmény: S Balage (11722)
S Balage Creative Commons License 2005.03.06 0 0 11956

Szia!

Ahol mi voltunk tavaly ott csak olyan szállást tudok neked mondani, ahol van 3 db 4 személyes apartman. Ha jó nektek úgy, hogy 2 db 4 személyest vesztek ki, akkor tudok segíteni neked.

Most a pároméknál vagyok, de kedden meg tudom neked írni, ha érdekel.

 

Egyébként ha Pag-szigetre Mandre-ba szeretnétek menni, akkor a www.mandre.hu oldalon találhatsz 8 személyest is.

Nagyon megbízható az Úr, akin keresztül foglalsz. Mi tavaly 2 db idén  pedig 1 db apartmant foglaltunk tőle.

Tavaly semmi gond nem volt vele.

 

1szó mint 100, ha ezen a címen nem találsz, vagy nem tetszik, akkor meg tudom mondani az elérhetőségüket, sőt képet is tudok neked küldeni, de csak a 3 személyesről. Mi abban voltunk. A 4 személyes jobban nézett ki.

Mailt tudsz nekik nekik írni, de tavaly még nem volt honlapjuk. A hölgy jól beszél angolul.

 

Jó keresést: balage

 

 

Előzmény: krk? (11951)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.06 0 0 11955
HegyenVölgyön!

Itt az apartman amit ígértem

Anka Miloslavic

20207 Mlini / Dubrovnik
Medina 20

Telefon: 020/486-191
Mobil: 098 1860 125

Asszem a nulla nem kell a számok elé, de nem biztos. Ho nemzetközi előhívója 385, ha minden igaz. 11 EUR / fő volt a szállás és naon szép a kilátás a tengerre.

Web oldalról nem tudok, hogy lenne neki.
Előzmény: HegyenVolgyon (11730)
H_G Creative Commons License 2005.03.06 0 0 11954
Ezt ugyan már mondtam, de megismétlem: ez a két város remekül kiegészíti egymást! Tehát nem választanod kellene közülük, hanem félidőben áthurcolkodni. Csak Trogirban vannak építészeti szépségek, viszonylag zavartalan történelmi hangulat, elegáns yachtkikötő, gyönyörű pálmafás sátány; csak Omisban van jó homokos strand, lélegzetelállító hegyek, kirándulási és csónakázási lehetőségek, olcsón jó kaja. (Itt egyébként több az apartmanház, csak az a baj, h. főleg a zajos főút mellett; a trogiriak pedig igazából nem a városban vannak, hanem Ciovo szigeten.)
Előzmény: kredoka (11953)
kredoka Creative Commons License 2005.03.06 0 0 11953
Sziasztok!Mi még nem döntöttünk,hogy Trogirba vagy Omisba menjünk nyaralni.Még egyik helyen sem jártunk.Mi a véleményetek,melyik helyen érdemesebb szállást keresni? Apartmannba szeretnénk lakni,4felnőtt+ 2 gyerek, 2hétre mennénk.Nagyon megköszönném,ha esetleg vki konkrét címet is tudna adni.Nem szeretnénk melléfogni.Megbizható helyet keresnénk,tengerpart közelben.Előre is köszi a segítséget!
mmaxxa Creative Commons License 2005.03.05 0 0 11952
A Makarskán történő foglalásnál nekem is az a véleményem, hogy nem biztos, hogy konkrétan Makarskán kellene foglalnotok, szerintem közvetlen tengerparti apartmanok talán nincsenek is, mert végig szállodák vannak ( a Meteorban voltunk is, az szuper, de ma már aranyárban mérik a hetet). Szóval én is a város környéki települések valamelyikét ajánlanám(Brela, Baska Voda, Tucepi, Podgora), én ez utóbbiban voltam, reggeli érkezéssel kb. fél óra  alatt olyan apartmant találtok, amilyent akartok, az ár 10-15 EUR/fő/nap, rugalmas időtartammal.
krk? Creative Commons License 2005.03.05 0 0 11951
Szia Balázs! Írtad már, hogy tudnál Mandre-i szállást ajánlani. Megküldenéd a címet, és azt, hogy milyen a környék, az apartman. 8 személy elférne benne? Köszi a válaszodat előre is!
Előzmény: S Balage (11525)
onobody Creative Commons License 2005.03.05 0 0 11950
Ide nekem az oroszlánt is! De hol hagyjam a párom, ha nem ül be mellém? Átolvastam az egészet, de meggyőzhetetlen. Micsinájjak? Kerülünk. :(
Előzmény: HegyenVolgyon (11945)
rita 20 Creative Commons License 2005.03.05 0 0 11949

 

 

 

 

Szlovénia is gyönyörű!!

rita 20 Creative Commons License 2005.03.05 0 0 11948
rita 20 Creative Commons License 2005.03.05 0 0 11947
rita 20 Creative Commons License 2005.03.05 0 0 11946

Jesoloban voltam már én is , de nem  tetszett , mert tele volt magyarokkal.

Inkább Rimini , Riccione sokkal jobb!!!!!

Ott aztán van mit csinálni, pezseg az élet.

Családoknak , fiataloknak egyaránt szuper !!!

HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.03.05 0 0 11945

Onobody:

 

Már miért kéne a Szerb részen keresztülmenni? Bosznia-Hercegovinán esetleg... :-)

De butaság rettegni tőle, néhány oldallal előrébb tárgyaltuk ki, miért.

Előzmény: onobody (11942)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11944

fensui,

Tavaly voltunk Makarskában, ahol két napra kerestünk szállást. 12-16 Euró között találtunk volna is, meg is néztem néhányat, szépek voltak, új építésű apartmanházakban. Rengeteg volt a kínálat július legvégén. Szerintem szükségtelen előre foglalni. Brelában is voltak szép kiadó apartmanok, végül ott vettünk ki egyet. Szerintem jobb hely, mint Makarska, kevésbé zsúfolt, szép strandok vannak, ott lehet találni olyan kicsi homokos öblöket, ahol senki sincs.

Üdv.

Előzmény: fensui (11939)
prosek Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11943

   

     Szia wirita.

  Én háromszor voltam szeptember közepe felé a Dalmát szigeteken lehet hogy ki-

  fogtam,de egy kis gyors viharon kivül ami pár óra alatt el is vonult  másban nem

  volt részem.

  prosek.

onobody Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11942

Sziasztok

Ma elkezdtem rendesen szállást keresni, de nagyon béna lehetek, nem találok olyat, ami jó lenne. Fontos szempont a homokos part, másik fontos, hogy ne szombattól szombatig legyen. Utolsó, nem lehet nagyon délen, a legnagyobb gyerek már most retteg előre, hogy végig fogja hányni az utat. Megígértette, hogy nem megyünk nagyon le. Csak Ho.-n keresztül mehetünk, a párom a szerb részen szakadékba zuhant kocsistul, még élénkek az emlékek :)

Szóval, van valakinek ötlete? Medulinban csak szombati váltással találtam, pedig írtam vagy 15 helyre.

prosek Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11941

SZia H G.

 Az éjszakai lámpás halászat engedélyezett. a sekély vizben valami dárda félével

 fogják a szép polipokat. A vörösbornál az ízlések különbözőek, de az igazi vörösbor 

 mindig csersavas, azért szokták pár évig pihentetni, hogy a savak letompuljanak.

 Az igaz, hogy a Dalmát mediterrán vörösbor más mint az itthoni.

 prosek.

 

 

prosek Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11940

Sziasztok.Én is jártam ezekben az országokban francia emberekről nekem sincsen jó  tapasztalatom, bár az országszép,de nagyon drága.A Spanyolok nagyon barát-   ságosak és nem is vészesek az árak.                                                                           

Prosek.

fensui Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11939
Szióka! Idén Horvátországba szeretnénk utazni, szívem szerint Makarskára! Mennyire megbízhatóak a NET-en kínált szállások? Számomra jóval olcsóbbnak tünnek, mint az utazási irodáé!. Négy felnőtt részére szeretnék klassz, tiszta, tengerparti szállást! Esetleg, ha valakinek van már kipróbált szállása, nagyon klassz lenne, ha esetleg közölné. Minden információnak nagyon örülnék. Uticélunk Közép-Dalmácia! Nagyon szeretjük a mozgalmas életet, buvárkodást, horgászást napközben, este meg egy kis hangulatot!KÖSZIKE! A másik két utitársunk a felnőtt fiúnk és lányunk. Nekik is szeretném széppé tenné a nyaralást! Imádják a vizi sportokat, este meg a jó bulikat. Még egyszer köszönök minden információt!
wirita Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11938
hello! hát mi nászúton voltunk szeptember 2. felében Sartin. Ott nagyon szép a part , és akkor már alig voltak, de még volt élet. Az egész Chalkidiki fsz. nagyon szép érdemes bejárni. Nem tudom, szerencse-e, de nagyon szép időnk volt, ilyenkor Ho. már esős szokott lenni. Az apartman egyszerű, de szép és tiszta volt, és ott annyi van, szerintem azért olcsóbbak. Nem tom főszezonban mennyi, de nézz utána, szerintem kb a fele a Ho-inak. A franciákat én sem szeretem :o), Spa.o-ban meg főleg szállodák vannak, azért olyan húzós (egyébként nagyon jó svédasztallal) és hát az 2000km messze van.(jaj én busszal voltam...) más Valaki egy hétre menne? Ne tedd!!! Mire belejössz, haza kell jönni! Szörnyű!!! sziasztok!!! rita
rocher Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11937
Mi is ugyanezt csináljuk, mindig augusztus 12-31 között megyünk, és előre kifizetjük a következő évi szállást. Jó buli:-)))
Előzmény: ARic (11775)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11936
Görögország így buliból valóban bejött de amúgy nem. A tengerbe beúszva rám ragadt az olaj.( Chalkidiki fsz. ili poluotok :) )

Azóta nem kultiválom.

Franciaországot meg nagyképű tuskók lakják akikkel semmilyen emberi nyelven nem lehet érintkezni, kizárólag az általuk használt kódrendszert hajlandóak használni. A partjuk szép de drága. A sör is meg a Boris.

Ho meg szép, kedvesek az emberek, sokan beszélnek idegenül, olcsó, nagyon közel van.

Előzmény: Equell (11933)
stupiddog Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11935
itt figyelek ám tovább,de mivel sorban érkeznek haza a gyerekeim,írni egy darabig nem fogok tudni,de hétfőn reagálok-kérdezek tovább.addig is köszi nektek.:)))))))
Equell Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11934

A csenged az "csendes" akar lenni...

 

 

Equell Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11933

Na, akkor hozzászólnék a tenger-ország összehasonlításhoz, mivel mindegyikben voltam.

 

Első kör: Görögország - Stavros (Chalkidiki félsziget). Ez még jómúltkorában volt (anno 10 éve), amikor még nem bulifalu volt, hanem csenged, igazi görög hangulatú hely... azóta tudom, hogy rengeteg disco épült, meg miegymás, és sokkal zajosabb lett. Viszont nagyon jó tengerpartja van, finom homok (bár nem kóstoltam), gyerekekkel ideális, tengeri sünök és sziklák csak pár km-rel lejjebb vannak, igaz, ott fürdőzők nincsennek, úgyhogy nyugisabb. Van egy nagy kikötője, ahová néha iszonyat nagy hajók beállnak, meg horgásznak ott emberkék, mi polipot is láttunk, ahogy kifogtak, szegény ott tekergőzött a pasi karján... :-( Egyik oldalról elég nagy domb van, és ez egy elég frankó kis öböl, szóval a klímája tuti. A pék harmadnap megismer, szóval kedvesség is oké. Nem volt vele baj, de mint írtam, azóta megváltozott, ki tudja milyen irányban. Nem messze van tőle Asprovalta, szóval annak is kb. ez lehet a klímája, partja.

 

Második kör: egy évvel később Kréta. Ott rontottuk el, hogy augusztus vége felé mentünk, szóval a 40 fok meleg az csak álom volt ott... :-) Minden kiégve, tök kopár minden, tiszta nyüzsi, disco és bár egymás után, csak az menjen, aki végig akarja bulizni a dolot. Mi az északi parton voltunk, Hersonissos-ban, ami a fővárostól nincs messze, de lementünk Iarapetrába is. Ott kedvesebbek voltak az emberek, Agios Nikolaos nagyon szép város (félúton megálltunk), de összességében abszolút nem tetszett. Olyan "turista-hely" az egész. Állítólag Kréta másik fele sokkal szebb és jobb.

 

Negyedik kör: Spanyolország - La Manga. Ide még akkor mentünk, amikor ugyancsak nem kapták fel, most ez szinte "luxus"-nak számít, akkoriban egész jó áron kimentünk. Busszal voltunk, majdnem 48 órás út, úgyhogy az horror. Viszont Franciaország gyönyörű, bár annak a tengerparja sziklás, kavicsos és rohadt drága. La Manga gyönyörű, klassz a partja, rengeteg kagylót lehet gyűjteni, jó a klíma is, bár esténként fújt a szél (nem védett öbölről van szó), kicsit drága, úgyhogy csak úgy bírtuk, hogy főztünk, amivel viszont elmegy egy csomó idő. Az emberek kedvesek, szeretik a magyarokat.

 

Ötödik kör: Olaszország - Bibione

SOHA! SOHA! SOHA! Koszos, zsúfolt tengerpart, látnivaló nulla (kivéve ha elmész Velencébe), szar utak, szar apartman (Eurotoursnál foglaltunk), bár elég olcsón kihozható. Nem ajánlom.

 

Hatodik kör: Horvátország - Rab, Krk

CSODÁLATOS! :-) Szóval én ezt ajánlom. Régen mindig látatlanban elleneztem, mert kavicsos, sziklás a partja, de ma már nem érdekel, mert a látvány megéri. Bár a szigetek kár, hogy nem zöldellnek a szárazföldről nézve, mert úgy még szebb lenne, de hát ne legyek ilyen szőrösszívű. Az emberek a legkedvesebbek, nyomába se érnek se a görögök, se a spanyolok, se az olaszok "vendégszeretetének", talán a franciák ilyen kedvesek még. Meg a szlovének.

 

Szóval ha választani kellene akkor Horvátország vagy Spanyolország. Ez utóbbit viszont inkább repülővel. Horvát tényleg jó, hogy közel van, és ha mondjuk sátras túrára mész, és netalántán jön egy többhetes szar idő, nem ülsz az apartmanban, hanem hazajössz. És árban is szerintem a legközelebb áll a magyarhoz (ráadásul tudsz vinni egy csomó kaját, meg mindent).

 

Na, ennyi voltam.

:-)

 

 

Equell Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11932

Hahó!

 

Szóltak a horvát nyelvi topikban, hogy ide is rakjam be, szóval aki akar horvátul egy kicsit pötyögni, ez egy jó módszer, ha más nem, munka közben is jó, ha zakatol a fületekbe, valami csak "bennragad" :-)))

 

Jó tanulást!

 

http://www.visit-croatia.co.uk/croatianfortravellers/

H_G Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11931
"Kár, hogy nekünk már nincs tengerpartunk..."

Ezt ne nagyon emlegesd a horvátok füle hallatára, sosem tudható, melyik ért magyarul. Egyébként is butaság, mert

1) az a part sosem volt a "miénk", csak a közös államunké (az északi része, mert a legszebb rész, az Velencéé). A perszonálúnió nem azt jelentette, hogy a horvát állam megszűnt volna Könyves Kálmánnal, csak közös uralkodót és kormányzást. (Neked hogy esik, ha a Balatonnál azt hallod egy osztráktól, hogy "ez a miénk volt"?)

2) Az hiányozna, hogy ez is olyan legyen, mint a Balaton-part -- ódivatú, lehangoló, koszos és maffiás, ahol soha sem fejlődik semmi, csak azt magyarázzák szüntelenül, hogy mit miért nem lehet megcsinálni?
Előzmény: rena75 (11925)
H_G Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11930
Stupiddog:

Bemásolom Neked, amit annak idején írtam Milnáról:

"Mala Milna 4km-re északra van Hvar városától, a sziget Korcsulára néző partján. (Azért "kicsi" Milna, mert van ezen a néven egy jelentősebb település is, Brac szigetén.) Csak néhány ház, ezek inkább városiasak, szinte mindben van kiadó szoba + vendéglő; ezen kívül leginkább lámpás halászattal foglalkoznak a helyiek, ami nem tudom, ott legális-e, mindenesetre nagyon érdekes látvány éjszakánként.

Pillanatnyilag itt üzemel a Hvar Cityhez legközelebbi kemping, fantasztikusan szép fenyőfás domboldalban. A vizesblokk elég spártai, de SZVSZ az a környezet bőven kárpótolt érte! Két kis sziklás-kavicsos öbölben lehet strandolni, amiket erdős dombhát választ el; a faluhoz közelebbi a textiles, a távolabbi a nudi szekció."

A panzió nem túl modern, szép régi kőház. Uaz a család üzemelteti, mint a kempinget. A mama modora kicsit kurta-furcsa, de igazából nem barátságtalan (ilyennel gyakran találkozni a horvátok között!) és kitűnően tud angolul. Kis kertvendéglő-féle is tartozik a helyhez (bár nem olyan jó, mint a faluban a "Milina") és egy saját kecskenyáj. Szóval, pompásan mediterrán az egész!

Ami az összehasonlítást illeti, Horvátországban minden tiszta: a víz is, a part is és megbízhatóbb az infrastruktúra -- a csapban iható víz van, a konnektorban egész nap áram (sőt! a használt WC-papírt ugyanoda dobhatod, mint idehaza, nem külön dobozba) a buszok tényleg akkor és oda indulnak, ahova várod, a túristautak végig jelzettek, nem zárják be az egész országot többnapos vallási ünnepeken stb. Ezeket Görögországról nem igazán lehet elmondani... Viszont ott a kaja a legjobb egész Európában, csak a borról és a kávéról van a görögöknek nagyon fura elképzelésük! Ráadásul Horvátországban csak nem érted a feliratokat, Görögországban már el sem tudod olvasni :))


Előzmény: stupiddog (11921)
H_G Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11929
"Az a baj benne, hogy nincs jó strandja."

Makarska a remek strandjáról világhírű.

Előzmény: téeszelnök (11918)
H_G Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11928
Hú, de kényes vagy! Nekem a saját lakásomban is abból az időből származik a legtöbb bútor, amikor még élt Tito, miért baj az?

Előzmény: raulista (11881)
H_G Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11927
Prosek:

köszi, pont ilyen információkra vágytam! Bár a dalmát borok többsége nekünk nem jön be; amikre ők a legbüszkébbek -- Postup, Dingac, sőt a híres Babic is -- nagyon vadul csersavasak. De a Prosek és a Grk nevű fehér, azok jöhetnek minden mennyiségben :)

Előzmény: prosek (11849)
stupiddog Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11926

wirita!

a görög apartmanok olcsóbbak mint a horvátok?És a színvonaluk,felszereltségük?Látom mindkettőt ismered,adj már nekem is tanácsot,léccilécci...

(szóval imádjuk Horvátországot,de mi még máshol nem voltunk tengernél,és lehet hogy kipróbálnánk,azé')

rena75 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11925

Köszi szépen Rita!

Kiváncsi lennék a többi országra is milyen, de azthiszem meggyőztél, nyaralni H.o-ban fogok.

Van otthon utazási irodák által forgalmazott katalógusom,abban szoktam gyönyörködni, ilyen csodás horvát helyek vannak. Kár, hogy nekünk már nincs tengerpartunk...

Előzmény: wirita (11922)
Laja73 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11924
Nema :(
Előzmény: Szylvus (11917)
franjo Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11923

Szia Balázs !

Nehogy már csak 1 hétre menj nyaralni. Ha már egyszer levezetsz annyit, akkor teljesen mindegy (szinte), hogy 7 napot vagy 10  napot vagy a tengernél, de nagyon rosz érzés a 7. napon csomagolni és hazajönni.
Dalmáciába lealább 10 de inkább 2 hétre menj, az az igazi felhőtlen pihenés, akkor tudsz feltöltödni.


 

Előzmény: S Balage (11920)
wirita Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11922
szia! szerintem itt mindenki H. o-t ajánlaná... Én voltam mindegyik országban, és nekem is ők a kedvenceim :o) Az emberekkel mindenképp itt voltak a legjobb tapasztalataim, Ők a legkedvesebb nép, szerintem. A tengerpart többnyire sziklás, a víz nagyon tiszta, ha szeretsz szemüveggel kutakodni, akkor itt lehet. Ha nem félsz a víztől akkor nagyon jó. És hát a kisvárosok hangulata... Az Isztria főszezonban kissé zsúfolt mostanság, de Sibenik felé már tök jó! Az olaszoknál, Jesolo pl jó, ott nagy az élet, fiataloknak az is nagy élmény (meg hát kisgyerekkel). De napközben az van, hogy méternyire fekszenek az emberek a homokban, (H.o-ban úgy is fürödhetsz, hogy nem látsz senkit magad körül, ez kutyákkal nekünk nagyon jó volt, meg amúgy is...) a Víz meg nem annyira átlátszó, a homok miatt, és állatkák sincsenek, max a rákocskák a talpad alatt, de azt jobb, ha nem veszed észre :o) A csizma szárán nem érdemes nyaralni, koszos és ronda minden, max a városok szépek (Róma, Firenze, Pisa) délebbre még nem voltam, de nem is feltétlenül mennék... A másik oldalon La Spezia meg szép sziklás, de marha hideg a víz, szóval akkor inkább H.o. Görögország meg Spanyolország szép és nagy és változatos. Van homok is meg szikla is, akár 20 méterenként váltogatva egymást. De messze vannak. A görög apartmanok viszont szépek és olcsók. Csak amíg oda eljutsz... Horváto. már tényleg csak egy köpködés, és ha elvergődsz a határunkig nagy nehezen, akkor ők már készre építették a kényelmes kis autópályákat, 5 óra alatt mindenhol ott vagy. Ha esetleg van konkrét kérdésed, írjál magánban nyugodtan! Jó nyaralást!!! rita
Előzmény: rena75 (11865)
stupiddog Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11921

Balage,H G,köszi a tippeket!

Milnáról esetleg bővebb infót kaphatnék?Akár személyes tapasztalatokat...

Másoktól is,további ötletek is jöhetnek,ld.előzményben kérdésre.

Más:felvetődött Görögország is,aki tud írjon összehasonlítást,bármilyen téren(strandok,tömeg,kaja,árak,apartmanok színvonala,bármi...)

legyen mit pár nap múlva a férjem elé tárnom,hogy dönthessünk.Köszi.:)))

Előzmény: stupiddog (11823)
S Balage Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11920

Időjárásjelentés Nyíregyházáról:
Nem esik semmi!

Ne is essen!

téeszelnök Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11919

A HorvatApartman.lap.hu az önálló honlappal rendelkező magán apartmanok gyűjteménye. Direktben a tulajjal levelezel.

Ha valaki ismer valami jó helyet, kérem írja bele ide :

Link ajánlása

Kösz.

Előzmény: Belya2 (11916)
téeszelnök Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11918
Makarskán nincs. Az a baj benne, hogy nincs jó strandja. Makarskára este kell menni, akkor viszont kötelező. Meg reggel 6-kor. A legnagyobb. Strandolni, lakni meg Tucepi-n kell.
Előzmény: zorka99 (11914)
Szylvus Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11917
Azt hiszem, lassan oda kellene, hogy érjen...
Előzmény: Laja73 (11913)
Belya2 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11916
Sziasztok! Szeptemberben szeretnénk Horvátországba utazni, kisbabával, tudna valaki jó apartmant ajánlani? AZ utazási irodákat szeretném kihagyni, jó lenne magán úton találni valamit. Az Isztriai rész érdekelne. Köszi előre is!
Szylvus Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11915
Megpróbálom elküldeni őket egyenként, mert egyben nem tudta elküldeni mégsem.
Előzmény: Laja73 (11913)
zorka99 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11914
Nincs valami jó címed vagy tipped Makarsán??
Előzmény: téeszelnök (11906)
Laja73 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11913
Semmi. Nálam van hely, nálad van korlátozás? Most küldtem neked egy üres levelet.
Előzmény: Szylvus (11912)
Szylvus Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11912
Még mindig nem ért oda? Csak mert nekem azt írja ki a fospumpa bilgéc, hogy 10.01-kor elküldte...
Előzmény: Laja73 (11907)
rena75 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11911

Köszi a hozzásólásokat a kérdésemre!!!

 

Nálunk Pesten ömlik a hó!!!

Laja73 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11910
Persze, ezt csak úyg belinkeltem. A foglaláson én is csodálkoztam.
Előzmény: rita 20 (11901)
Laja73 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11909
Azért ez sem semmi, több tízezer közül pont ugyanaz :)
Előzmény: bad_dog (11891)
S Balage Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11908

Szia!

Rákattintottam a képre, de nem volt olyan, hogy lássam rendesen. Na lehet nem kellene napi 10 órát gép előtt ülnöm. Pedig van speckós szemüvegem is!

 

bacilus benő!

 

Én az árat euro-ban írtam, de fel is tűntettem. csodálkoztam is, hogy ezt te sokallod, de mivél én a saját pénztárcámon kívül máséval nem gazdálkodhatok, nem akartam forszírozni.

 

Itt Nyíregyen nem esik semmi!De eddig itt mi mindig megúsztuk a dunántúli ítéletidőket!

Remélem most is megússzuk!

Előzmény: bad_dog (11893)
Laja73 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11907
Még nem ért ide:)
Előzmény: Szylvus (11898)
téeszelnök Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11906
Ezért jó, hogy ők legalább összedobták a sztrádájukat. A nyári lakhelyemről reggel fél 5-kor indulva 8-kor csobbanhatok Opatijában. Akár este haza is jöhetnék. De majd hülye leszek...
Előzmény: Szylvus (11903)
Szylvus Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11905

Merre "nálunk"?

 

Itt (Kaposváron), lassan "hónaljig" ér, és még mindig szakad...

 

Szylvus.legyenmárnyárkukacnagyonvárom.hu

 

 

Előzmény: tomcat73 (11904)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11904
Már térdig érő hó van itt nálunk. Legyen már nyár.
Szylvus Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11903

Köszi a tippet, ezt mi is pont így gondoltuk. Mármint az éjszakai utazást.

Viszont augusztus 8-a hétfő, 18-a pedig csütörtök, úgyhogy kihagyjuk a szombati őrületet. (Úgy tudom, a legtöbb helyen szombaton van turnusváltás, ezért állítólag ilyenkor meg lehet őrülni a dugóktól.)

Előzmény: téeszelnök (11899)
téeszelnök Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11902
Nyugat-Mo-on volt dolgom. Nem esett útba.
Előzmény: tomcat73 (11900)
rita 20 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11901

Laja 73 !

 

Szerintem nézz másik apartmant is, mert nem olyan szimpi az , hogy még egy foglalás sincs feltüntetve a web-oldalán !?

tomcat73 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11900
Miért nem jöttél Bosznián keresztül. Biztos kisebb lett volna a nyüzsi nem?
Előzmény: téeszelnök (11899)
téeszelnök Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11899
Én tavaly az aug. 20-i hétvége vasárnap jöttem haza Makarskáról. Gondolom innen is többen ülték végig a Zagrab előtti végtelen dugót. Ezután augusztusban csak éjféltől reggel 6-ig járok autóval. Na szóval , csak ha nincs más lehetőség. Szerintem.
Előzmény: Szylvus (11896)
Szylvus Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11898
Küldtem Neked mail-t az itteni címedre, pontosabban még mindig küldöm, mert úgy tűnik, hogy túl nagy falat ez az Outlook Express-nek, no meg persze a jó öreg BillGéc barátunknak. Bocsánat, nem offolom szét a topikot.
Előzmény: Laja73 (11889)
raulista Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11897
Dehogy van harag! Most viszont már mennem kell takarítani, mert mindjárt itthon a család, én meg csak itt netezek egész délelőtt és a nyaralásról álmodozom! Aztán majd kikapok! Szasztok!
Előzmény: Szylvus (11895)
Szylvus Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11896
Mi augusztus 8-tól szerettünk volna menni, augusztus 18-ig, de már csak 5 szabad napjuk volt, ha jól emlékszem augusztus 8 - augusztus 12-ig. Az meg ugyebár pont a 10 fele.   :-(((((
Előzmény: raulista (11894)
Szylvus Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11895

De akkor ugye nincs harag. Hiába no, az ember gyakran von le következtetéseket, és bizony hamar "ítél" az első benyomás alapján.

 

Küldök Neked szmájlit:   :-)))

Előzmény: raulista (11890)
raulista Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11894
Mi oda megyünk!! :)))
Előzmény: Szylvus (11892)
bad_dog Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11893
rákattintottál a képre?
Előzmény: S Balage (11862)
Szylvus Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11892
Igen erre én is gondoltam, de amit rita20 ajánlott, ahol Ő nyaral 3 éve, nos az sajnos foglalt arra az időre, amikor mi mennénk. Pedig ott 20 méter a tenger, és gyönyörű a kilátás.
Előzmény: téeszelnök (11886)
bad_dog Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11891

a képen ugyanaz a ház szerepel mint a saco.vela-luka-i hirdetésben, de látszik(?), hogy sok ember "nyüzsög" a parton körülötte, az öbölben motorcsónak, stb.

Az eredeti URL-re már nem emlékszem, csak azért mentettem el a képet, mert én is néztem ezt az apartmant.

Előzmény: S Balage (11862)
raulista Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11890

Nem, nem... Nem ilyen intelligens dologról van szó. Pl.: Fradi-fradista   Raul-raulista  Érted. Amikor regisztráltam, róla írtam, vagy ilyesmi, és nem voltam eléggé előrelátó, hogy máshová is hozzászólhatok még.

 

Előzmény: Szylvus (11885)
Laja73 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11889
Tényleg :((
Előzmény: raulista (11887)
Bacilus Benő Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11888

 

Most jut eszembe: Te 12 euróra céloztál, én 12 ezerre (Ft) gondoltam.

Előzmény: S Balage (11832)
raulista Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11887

"Hiába no, pörög a topik"

Pedig hol van még a nyár...! Épp szakad a hó!

 

Előzmény: Laja73 (11884)
téeszelnök Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11886
Nincs tengerre néző terasz. Ami saját, kiülős és a víz szemben van. Felőlem a tenger lehet 1 km-re is, ha reggel ébredés után az erkélyről látom. Másba nem tudok belekötni. :)
Előzmény: Szylvus (11877)
Szylvus Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11885

HUPPSZ!

Ezer bocsánat! A nevedről Raoul Wallenberg jut eszembe, talán innen a következtetés... Mégegyszer bocsánat!

Előzmény: raulista (11883)
Laja73 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11884
Nem is értem, elsiklottam a kérdés felett. Hiába no, pörög a topik.

Reni, sajnos én sem voltam még a másik 3 országban. Illetve voltam, de nem a tengernél. Gondolom, ott sme egyforma mindenhol. Bizonyára itt is, ott is van ilyen is, meg olyan is (na ezzel aztán jól megmondtam :))
Előzmény: raulista (11878)
raulista Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11883
Nem férfi vagyok!
Előzmény: Szylvus (11880)
Laja73 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11882
Kicsinyítsd le őket, vagy küldd el mailben nekem, 'szt felteszem.
Előzmény: Szylvus (11877)
raulista Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11881
Amikor keresgéltem az apartmanok között, én is azt tapasztaltam, hogy sajnos nagyon sokban van ilyen "Tito korabeli" berendezés. Abban én sem érezném jól magam, nem mintha sok időt óhajtanánk a szálláson tölteni, de mégis...
Előzmény: Szylvus (11877)
Szylvus Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11880

Ééééés, amennyiben Te férfiú vagy, akkor a Zindex, még udvarias is, hogy előreengedett engem, a nőt.

 

:-))))))

Előzmény: raulista (11878)
Szylvus Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11879

Azannya! Láttad, hogy mennyire egyszerre "nyomtunk" ?

Előzmény: raulista (11878)
raulista Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11878
Tudom, hogy sok gyönyörű hely van a földön, azért hivatkoztam épp Go.-ra, mert Reni többek között erről kérdezett, és erről van tapasztalatom. Meg persze egy kicsi Ho.-ról.:)
Előzmény: Laja73 (11876)
Szylvus Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11877

Téeszelnök:

 

Ezért mondtam az elején, hogy vannak fotóim az apartmanról (amiket "kikunyeráltam" tőlük e-maiben), de sajna bazi nagyok, nem engedi a zindex felpakolni őket. Pedig szerettem volna megmutatni, jó lett volna, ha látjátok. A konyha is, és a hálószoba is nagyon kultúrált, a domináns szín az apartmanban a zöld (ki hitte volna?  :). Egyébként a konyhabútor, a hálószobabútor is nagyon modern, szóval semmi retro :-)))

 

Valaki pár nappal, meg jópárszáz hozzászólással ezelőtt írta, hogy nem szeretne olyan helyre menni, ahol még a Tito korából visszamaradt bútorok vannak. Na jó, nem pont így írta, de ez volt a lényege.

 

Amúgy a képek alapján, amiket küldtek, az apartman belsejével, illetve a berendezésével nincs bajom.

 

Sz.

Előzmény: téeszelnök (11875)
Laja73 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11876
Nincs semmi kövezés, Görögország valóban gyönyörű, meg még egy jópár hely a földön - Horvátországban az a csodálatos, hogy mindez itt van a szomszédban.
Előzmény: raulista (11874)
téeszelnök Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11875

Pont a green-ből látszik a legkevesebb. Vajon miért pont a fürdőt fényképezték csak ? A honlapban benne van a meló, mégsincs 1 normális belső fénykép sem.

De ettől még jó lehet.

Előzmény: Szylvus (11869)
raulista Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11874
Ebben a topikban biztos meg leszek kövezve, de nekem Görögország a csúcs! Főleg a szigetek (szárazföldön egyszer voltam, olyan volt, mint a Balaton: magyar étlap, pincér, eladó, mindenki), azon belül is Kréta. Persze Horvátországot is nagyon szeretem, ezért megyünk most már harmadszor a nyáron. Az utiköltség miatt mindenképp Ho. az olcsóbb, mivel a görög szigetekre csak a repülő kb. 50 000 Ft. + 18 000 az illeték, rablás!  Viszont az a tapasztalatom, hogy az apartmanok, szállodák viszont olcsóbbak a görög szigeteken. Csak el kell jutni oda.
Előzmény: rena75 (11865)
Szylvus Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11873

Jesszusom, most látom, hogy velem van tele a topik. Rendesen túltengtem...

 

Bocs.

Laja73 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11872
Ha így is van, ez csak egy apróság. Legalább lesz társaság:)
Emiatt ne aggódj, szerintem.
Előzmény: Szylvus (11869)
Szylvus Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11871

Raulista: mi is így gondoljuk, de sose árt az óvatosság, mert ugye örök igazság az, hogy: "...minden gazdának a saját lova a legszebb, legjobb...". Ebből kifolyólag a tulaj biztosan nem fogja megosztani velünk az esetleges, khhmm, hogy is mondjam, hiányosságokat, illetve negatívumokat. Ezért gondoltam arra, hogy több szem többet lát, ráadásul Ti teljesen elfogulatlanok vagytok. Arról nem is beszélve, hogy Horvátország tekintetében, nálunk minden bizonnyal tapasztaltabbak is...

 

Sz.

Előzmény: raulista (11868)
Szylvus Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11870
Jut eszembe: ha a terrace=terasz, a balcony=erkély, akkor igazad van, mert a képeket elnézve az a nagy asztaltársaság a terrace-n van, a villa képeken pedig a balcony látszik. Ebből arra következtetek, hogy a terrace közös, a balcony pedig nem. Nnaaa, ugye, hogy érdemes kivesézni. Ennyivel is előrébb vagyunk. Köszönet érte neked.
Előzmény: Laja73 (11867)
Szylvus Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11869

A honlapjukon, a green apartman-nál (ide mennénk) az van írva, hogy: "own terrace". Merem remélni, hogy nem lódítás. Ahogy a képeket elemezgettem, arra gondolok, hogy az épület utca felőli részénél el vannak választva a teraszok, az udvarra néző hátsó résznél pedig nincsenek. A grill valószínűleg közös, de hol nem?

 

További észrevétel? Csak tessék, csak tessék: addig egy fia forintot nem utalok nekik, amíg biztos nem vagyok a dolgunkban, úgyhogy az észrevételeiteket bátran osszátok meg velem!

 

Sz.

Előzmény: Laja73 (11867)
raulista Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11868
Szerintem tök jó!
Előzmény: Szylvus (11866)
Laja73 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11867
A felsoroltakból a teraszra meg a grillre, hogy az közös terület-e.
Előzmény: Szylvus (11866)
Szylvus Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11866

Az osztozkodással kapcsolatban mire gondolsz? Abban az apartmanban ahova mi szeretnénk menni, van konyha, fürdőszoba wc-vel, nappali, 2 szoba (ha jól értettem). Szóval tényleg érdekelne, hogy mire gondoltál.

 

Sz.

Előzmény: Laja73 (11864)
rena75 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11865

Sziasztok, szép napot kívánok mindenkinek!!!

 

Kiváncsi lennék a véleményetekre:

 

Szerintetek Horvátországban, Olaszországban, Spanyolországban vagy Görögországban jobb nyaralni.

Igazából az érdekelne, hogy árban kb. mennyi a különbség, milyenek az ottani emberek, hol jobb, melegebb, tisztább a tenger, hol szeretik jobban a magyarokat, egyszóval melyik országgal vagytok jobban megelégedve.

 

Én eddig csak tengert H.o-ban láttam, de más azt fotókon látni, és megtapasztalni.

Ha esetleg vannak nyaralásos fotóitok, szívesen venném.

 

Várom a hozzászólásokat!

Laja73 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11864
Szia!

250 méter az semmi szerintem. 3-4 perc séta. Így leírva a többi dolog is ideálisnak tűnik, mondjuk nem tudom, mennyire kell osztozni a dolgokon a másik 3 apartman lakóival.
Előzmény: Szylvus (11860)
Laja73 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11863
Mintha stég lenne. Az eredetin biztos jól látszik, sajna az index lekicsinyítette. Az eredeti URL segítene.
Előzmény: S Balage (11862)
S Balage Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11862

Őszintén megmondom neked, hogy nem igazán látom, mire szerettél volna utalni.

A képen talán az ott egy házikó akar lenni??
Mond már meg légyszi, mert sajnos nem nagyon tudom kivenni, még szemüveggel sem.

Előzmény: bad_dog (11861)
bad_dog Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11861

nyugalom, 300 méterre a legközelebbi szomszéd, milyen jól is hangzik, aztán jön a valóság :-))

Előzmény: S Balage (11853)
Szylvus Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11860

Szép jó reggelt Mindenkinek!

 

Lenne egy kérdésem hozzátok. Meglehetősen "előrehaladott tárgyalásokat folytatunk" egy apartman tulajdonosával a foglalást illetően, ámdeviszontazonban én most megtorpantam egy kicsit, mert ugyebár sok topiktárshoz hasonlóan, én sem szeretném, ha csalódás érne minket. Ezért szeretném a véleményeteket kérdezni erről az apartmanról:

 

- az ára 45 euró / nap, 2+2 személyes

- 250 méter a strand (ez túl sok?)

- 2 km a centrum

- parkoló, grill, légkondi, kert, terasz, tv(bár ez nagyon nem hat meg!).

 

Az apartmanról meglévő képeim túl nagyok, ezért nem tudom őket beszúrni, de a weblapjuk elérhető itt:

 

www.villamare-vir.com

 

 

Ha valakinek van véleménye, csak tessék, csak tessék, senki ne fogja vissza magát!

 

Sz.

 

 

 

 

S Balage Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11859

Mi augusztus 6-tól megyünk Hvar-ra 13-ig.

tavaly július 23 tól voltunk 30 ig, de az is nagyon jó volt.

Egyszer jó lenne menni június 1 től szeptember 1-ig, de majd ha veszek egy apartmant, talán.

Ennek is olyan esélye van, mint a lottó ötösnek, úgy, ha nem is lottózok.

 

Előzmény: Laja73 (11858)
Laja73 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11858
Minél később mennénk, nem szeretnék már július elején túllenni rajta, és irigykedni itt rátok még két-három hónapig :)
Előzmény: S Balage (11857)
S Balage Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11857

Nekem tetszik!

 

Szerintem nincs mitől tartanod! Mikor mennétek?
Az ár miatt kérdezem. De szerintem ha főszezonban mentek is, amikor 66 euro az apartman, akkor is korrekt árnak tűnik.

Azt is hozzá kell tennem, én még nem jártam korculán, így az árakat nem ismerem.

 

gondolj csak bele! Mondjuk 1 hét pihenés csak a családoddal! Nem hangzik rosszul.

Én kialkudnám 60 ért, és GO.

 

Mi tavaly imádtuk azt, amikor a kis búvárszemüveget feltettük, a pipát a szájba és irány a víz! mint a hülye gyerekek, úgy elvoltunk. Ott biztos lesz vizi élet!

 

Előzmény: Laja73 (11856)
Laja73 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11856
Ez egy 4 fős zitnai apartman, Korculán. Itt keresgéltem:

http://saco.vela-luka.net/index.php?PHPSESSID=bfafec240d709dcea0c2ac2d2b3e7d46
Előzmény: S Balage (11855)
S Balage Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11855

Szerintem nem kell tartanod semmitől. Én nem nagyon hallottam még eddig, hogy valakit is bántottak volna jogtalanul.

Hol is van ez a hely pontosan, meg hány fős az apartman?

A párommal mi meg imádnánk az ilyen helyet. Mi azt sem bánnánk, ha egész nap csak a kabócák hanját hallanánk.

 

 

Előzmény: Laja73 (11854)
Laja73 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11854
Pontosan, a legközelebbi szomszéd 300 méter...én kicsit félnék, pedig én volnék a családfő, aki megvédi a többieket :)
Előzmény: S Balage (11853)
S Balage Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11853

Szia!

Nem rossz hely annak, aki szeretne nyugalomban nyaralni. Igazi világító torony hangulata van.

Ha a "para" szót a látszólagos elszigeteltségre értetted, akkor értem, ha nem, akkor magyarázd meg.

 

balage

Előzmény: Laja73 (11852)
Laja73 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 11852
Hali!

Még nem tart ott a levelezés:), most azt próbálom megtudni, milyen a part, el tud-e pancsolni ott néhány gyerek.

Ez itt lent pld. ideális lenne, csak kicsit para:)
http://saco.vela-luka.net/show.php?kat_broj=438201
Előzmény: S Balage (11815)
wdriver Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11851
H G,
köszi szépen, erre nem is gondoltam, hogy rákeresek,
natúrban nem hiszem hogy kipróbálom talán ha étteremben lenne.
Kagyló, hal okés- fogok, szedek eszek, de a sünt nem kockáztatom meg... :-)

és eddig nem volt rá okom, hogy bosszút álljak, az évek alatt nem sikerült megszúrnia egynek sem, úgyhogy éljenek békességben.. :-))))
a csillagok is hasonlóan..meg a remeterákok sem haraptak meg a szép csigaházakban..ők találták meg előbb, maradjanak csak ott :-))
Üdv W.
Előzmény: H_G (11812)
prosek Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11850
Egy kicsit furcsán jelent meg de azárt olvasható.prosek.
prosek Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11849
Szia H G.                                                                                                                   Hogy még szomjasabb legyél elmondom,hogy a Hvar szigeten van az egyik               legjobb Dalmát borász Zlatan Plenkovic nagyon finom borokat készít csak                 kicsit húzós áron.Sv Nedilján van a borászata benyulik a tengerbe és ott lehet              megkóstolni a finom üveges vagy kimért borokat.A campingre Drveniknél               kell a komppal átmenni kb 40 perc ez a sziget végén van és pár kilométer a                        camping. Tavaly tavalyelőtt a négyszemélyes faház gyönyörű fenyveserdőben              400 kuna volt. Étterem közért motorcsónak Ha szégyenlős  vagy. csak jobbra                   nézz mert balra nudista rész van.A közelben magányos kis öblök ahol senki                      sem úszkál. Szóval szép környék.                                                                                                       prosek.          
franjo Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11848
H_G Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11847
Zadarhoz.
Előzmény: Equell (11846)
Equell Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11846

Pulától nem messze az Isztrián van Medulin, pici település, homokos parttal, fenyőligetben (vagy valami fás ligetben :-)), állítólag gyermekeseknek ideális. Ugyancsak homokos part Rab szigetén, az már kicsit messzebb van ugye, attól függ hány évesek a picik, ha már nagyobbacskák, akkor viszont élvezik a komputat. Ott Loparba menjetek, tudok apartmant, ahol ismerőseim nyaraltak, irtó rendes családnál (jól elpálinkáztak a tulajjal) :-) Plusz ott a kemping, saját homokos parttal (az apartman a másik oldalon van, ott kavicsos a part, vagy autóval pár perc a homokos strandig). Nagyon lassan mélyül a víz, amikor mi voltunk, szinte a Balatonon éreztem magam. :-)))

 

Valaki még itt mondott egy homokos partot, pár oldallal hátrébb, talán ha jól emlékszem Zaton volt a hely neve... el is raktároztam agyamban, aki ajánlotta, megmondaná, milyen városhoz van közel, merre található?

 

 

Előzmény: Bacilus Benő (11819)
H_G Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11845
Prosek:

Ilyen nicket nem ér választani, most tiszta szomjas lettem! :) Mindenesetre mesélhetnél még arról a kempingről! (Köszi!)
Előzmény: prosek (11842)
H_G Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11844
Azért van ám sok olyan család, akik adnak ki szobát/házikót, de nincsenek olyan technikai szinten, hogy a neten is megjelenjenek vele. (Pl. öregek.)

Az ismert szállásközvetítő oldalakon kívül a két nagy ut. irodáét is érdemes lehet megnézni, az Atlas és Kompass uúgy foglalkozik ezzel is, mint itt az Ibusz.
raulista Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11843
Ezt a Liex-es Vir szigeti apartmant kb. 1 hónapja foglaltuk le (igaz, hogy egyszerre ötöt), és én azt hittem, hogy túl buzgó vagyok, és még nagyon korai. De ahogy most olvaslak benneteket, Örülök az előrelátásomnak!
prosek Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11842

Onobody HegyenVogyon Galca topiktársak Küldöm a Rogoznicai telefonszámot.Zlata Marovic 00 385 22 558 577 Fax:00 385 21 370 318. Mobil:00 385 98 571 807. Tavalyi árak:4 fős apartman a yachtkikötöre és az   öbölre néző 55  euro. Már irtam a tulaj tudott  magyarul és nagyon barátságos segitökész volt . Kérésünkre szerzett finom házi vörösbort és sok hasznos tanáccsal látott el benünket.Idén valoszinü mi is visszatérünk. Más:Hvaron  Sucurajban  egy gyönyörű öbölben  fekszik a Mlaska camping sátras de van 4személyes faháza is kilátással a szárazföldre. Ha valakit érdekel írok róla részletesebben is. prosek. 

fegaf Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11841

OK kösz. Kb. 10-14 napot szándékozunk nyaralni és azt azért nam akarom, hogy "nyomorogjanak" a gyerekek. A hely jó lenne, arról nem te tehetsz, hogy nekem "kicsi". Kösz még1x.

Előzmény: rita 20 (11835)
rita 20 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11840
Ja ezt elfelejtettem : http://www.liex.hu/hun_vir.html
rita 20 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11839
dehuha Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11838

Naaaa hello, itt vannak a Vir szigetesek !

Nekem is nagyon tetszett, voltatok a toronynál a szigeten ?

Az v. mi csodás.

Már csak az óriás fügékért is megéri oda menni, nagyon szeretem ..

Még Zadarban a piacon sem láttam ekkorákat , mint ott.

Kár, hogy nincs képem róla ... nem hinnétek el.

 

gilinggi Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11837

Ja és bocsi, hogy megint zavarlak , de van még képed róla ? - vagy olyan amire rá lehet klikkelni?

Nagyon köszönöm !

gilinggi Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11836

Rita 2O !

 

Nagyon tetszik az apartman ahol nyaraltál !

Lehet, hogy én voltam figyelmetlen, de nem láttam a web-oldal cimét a topikban.Fel van téve egyáltalán ?

Ha nincs tedd fel légyszives, mert érdekelne !

Köszi

rita 20 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11835

Kb 1,5 m széles a kihúzhatós ágyuk.

Mondjuk mi 3-an voltunk , de kényelmesen elfértünk.

Ami mellettük szól, hogy nem kérnek plussz pénzt a 4. személy után,(pedig 3-fős az apartman) de esetleg ami titeket zavarhat, hogy ha fizettek egy apartmanért ne camping ágyon aludjon már a fiad. Nem?

Aztán ki tudja , lehet, hogy elfértek ?! ...

Sorry , hogy nem tudtam sokat segiteni

 

rena75 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11834

Tudnátok nekem valami bíztatót írni Pag-ról? Nagyon örülnék fotóknak is!!!

 

Köszi: Reni

téeszelnök Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11833
2004. augusztus 17. Makarska - Tucepi szoba, konyha, fürdő apartman.
30 ajró/nap/2fő.
A tengerre nézett az ojjektum, csak arról a képről le kéne vágnom az üdülőközönséget. Ezért csak ilyen a panoráma.
 
Kilátás a hegyek felé
 
Megyek is vissza júniusban.  
Makarska
Előzmény: S Balage (11832)
S Balage Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11832

2 mail ment neked!
Ha valami kérdésed van, írj nyugodtan!

balage

 

Bacilus Benő!
Sajnálom, de szerintem 12 E/nap/fő árnál olcsóbban nem fogsz apartmant kapni!

 

Előzmény: titinka1 (11829)
gilinggi Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11831
Bacilus Benő Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11830

 

Köszi.

 

Ez a 12E/fő naponta soknak tűnik...

Előzmény: S Balage (11820)
titinka1 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11829

Szia Balage!

 

Írtam neked priviben! Megköszönöm, ha válaszolsz!

 

Előzmény: S Balage (11824)
H_G Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11828
Milna SZVSZ jó lenne Nektek is! (Bár nem a legolcsóbb, ami létezik.)

http://www.hvar.hr/mala-milna/eng/pansion.htm
Előzmény: stupiddog (11823)
stupiddog Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11827

igen,ilyesmi,de ennél kisebb-nagyobb kavicsos is jó!(Pl.Bolról minden utikönyv azt írja,homokos,pedig dehogy!Tökéletes aprókavics.)Vagy Badija sz.,nagyobb fehér de lapos-ovális kövek.

A Mandrékra majd visszakeresek,köszi.

Előzmény: S Balage (11825)
rena75 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11826

Balage:

 

Köszi a segítséget!

A lényeg, hogy baráti társasággal mennénk, 6 fő szinte biztos, de lehet, hogy 8.

2 (v. 3) pár, és + 2 fiú.

A legfontosabb, hogy kényelmes legyen, olcsó (!) legyen, ne legyen túl messze (lévén, hogy pestiek vagyunk) legyen, szép helyen legyen, és közel a tengerhez, amennyire csak lehet.

 

Elég sok elvárás ez, tudom én, de hátha szerencsénk lesz, és találunk ilyen helyet.

 

Eddig mindig sátraztunk, ami olcsó is volt, meg szép helyen is, csak jó lenne most egy kis kényelem.

S Balage Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11825

Ilyen partot akarsz?

 

 

kavicsos part
Előzmény: stupiddog (11823)
S Balage Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11824

Ha visszakeresel a keresőben Mandre- szóra, akkor egy csomó hozzászólásomat megtalálod. Ezeket olvasd végig, és sokmindenre találsz választ.

Pagon találsz kavicsos partot, ahol nincs tömeg!

 

Balage

Előzmény: stupiddog (11823)
stupiddog Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11823

mi is segítségre szorulnánk...

a szálláskereső linkeket többnyire ismerem,de hát ezek túlfényezettek,és azt ami nekünk fontos,(környezet,zsúfoltság téma)nem derül ki belőlük.Úgyhogy személyes tapasztalat alapján,ha tudna valaki ilyet:

-5-en mennénk(2felnőtt 3 közepes korú gyerek)minél nyugisabb,istenhátamögöttibb helyre,szórakozóhelyektől,divatos látnivalóktól,nyüzsitől távol-ezeket majd útközben ill.1-2 erre kiszemelt napon megejtjük.

-vízpart ne sziklás(gyerekek miatt)de ne is homokos legyen,ebből egyszer elég volt,állandóan tele volt a homokkal minden cuccunk-kajánk.Szóval kavicsos v.gömbölyűköves  lenne a legjobb.

-szálláslehetőség azért a víz közelében legyen,vmi apartman.

 

Remélem nem tűnök túl macerás esetnek.

nem vagyunk ismeretlenek Adria-ügyben,negyedszer mennénk,de szeretnénk mindig más helyet megismerni.

eddig nyaraltunk:Orebic(Peljesac fsz):)))Povlja(Brac sz.):)))és Omisalj:(((((Krk sz.)és ezek környékét is bebarangoltuk.

ha ezekkel kapcsolatban tudok bárkinek segíteni,vagy tegyek fel fotókat,szívesen.

 

Kérem ti is küldjetek bármilyen infót,ötletet,javaslatot,köszi!!

S Balage Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11822

Szia!

Nem én küldtem neked mailt!

De hova is szeretnél te menni és hányan mennétek?

Írd meg, hátha tudok segíteni neked.

 

Balage

Előzmény: rena75 (11821)
rena75 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11821

Sziasztok, jó reggelt!

 

Balage:

Te küldted nekem a Mandre-s emilt? Csak mert akkor szeretnélek megkérni, hogy a Kaurloto-házról küldj még fotókat.

A nyaralásról sajnos nem én döntök egyedül, mert baráti társasággal mennénk, meg kell kérdeznem a többiek véleményét is, de nekem nagyon tetszik.

Előzmény: S Balage (11820)
S Balage Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11820

ha visszakeresel a topikban akkor sokat találsz Ajánlanám a keresőt, itt bal oldal.

 

1. Rab-sziget, Lopar

2. pag -szigeten is van 1-2 homokos part,

 

szállást keresgélhetsz:

 

 www.horvatapartman.lap.hu

www.horvathotel.lap.hu

www.mandre.hu    Ez Pag-sziget, tudom ajánlani!

 

www.horvatorszag.lap.hu

 

Árak napi 12 E/fő-től ameddig akarsz. Igények és pénztárcák....

 

balage

Előzmény: Bacilus Benő (11819)
Bacilus Benő Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11819
Az Isztriára, vagy attól nem túl messze délre mennénk 2 gyerekkel. Tehát jó lenne homokos part. Tudtok ajánlani településeket? Kb. mennyi az átlagára 1 napra a 3, vagy 7 személyes apartmanoknak?
ARic Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11818

Zadarba is érdemes ellátogatni épp úgy nappal , mint éjszaka.

Ez egy óváros, itt is jókat lehet sétálgatni, sok a látnivaló.

 

 

:))))))

Előzmény: gilinggi (11817)
gilinggi Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11817

Örömmel látom, hogy más is volt már a Vir szigeten nyaralni.

Én is voltam tavaly előtt és nagyon tetszett.

Igen változatos a partszakasz , van egy vöröshomok nevű hely ,ha jól láttam azt v.ki már fel is tette a topicba.

Az a jó, hogy autóval 1-3 km-t megy az ember és gyönyörű helyeket talál a szigeten.

Este sokat voltunk a sétáló utcában , ilyenkor megtelnek a kávézók, éttermek, mindenhol kis boltok , pavilonok...

Zadarba is érdemes ellátogatni épp úgy nappal , mint éjszaka.

Ez egy óváros, itt is jókat lehet sétálgatni, sok a látnivaló.

Van egy szuper fagyizó , ha arra járunk mindig benézünk oda.

És mondanom sem kell, csak fél órákat utazik az ember kocsival és jobbnál jobb helyeket talál.

Nem tudom más hogy van vele , de én szeretek mindent felfedezni a környéken.

Én nem tudok rosszat mondani a helyről..mi idén is megyünk!

fegaf Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11816
Helló!
Neked mi a véleményed, tényleg kicsi egy apartman 4 személynek? Van egy 17 és egy 9 éves fiam és a tulaj szerint nem férnénk el. Két apartman pedig már kicsit húzós lenne, bár nincs is szabadon 2 apartman 1 időben.
Előzmény: rita 20 (11791)
S Balage Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11815

Szia!

 

Tavaly Pag - szigeten is 50 E/nap áron volt apartman, de az nem is nézett ki ilyen jól. A két sziget között meg van egy kis távolság, és lehet ez is közrejátszik az árban. sokan inkább megcélozzák a közelebbi helyeket, mondván, hogy ott is tenger van, meg itt is, és nem kell még + 2 tank benzin.

Ahogy a térképet megnéztem itt, kis csendes helynek tűnik. talán ez lehet a másik ok?

Azt meg, hogy a szomszédban betonoznak, azt úgyis csak ott tudod meg!

Előleget mennyit kellene fizetni?

 

Balage

Előzmény: Laja73 (11798)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 11814
2001-ben próbálkoztam bemenni de nem tudtam. Nem találtam meg a sétány további részét. De lehet.
Előzmény: HegyenVolgyon (11813)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11813

TomCat:

 

http://www.kekadria.hu/horvato/maganap/kanjou/kanjou1.html

 

Itt azt írják, hogy Srebreno partisétányon keresztül összeköttetésben áll Dubrovnikkal. Namármost ha Mlini Srebrenoval van összenőve, akkor úgy logikus, hogy Mliniből is be tudunk menni sétányon, nem? :-)

 

 

Előzmény: tomcat73 (11804)
H_G Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11812
Kerestem Neked tengerisün-recepteket, íme:

http://www.fooddownunder.com/cgi-bin/search.cgi?q=sea+urchin

Bár szerintük nyersen is jó; csak meg kell tisztítani, citromot csavarni rá oszt' jó étvágyat!

Most már tudod, pontosan hogy állhatsz bosszút, ha talpon döfnek :)
Előzmény: wdriver (11785)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11811

50 EUR-ért naon is renben van. Szerintem azért ilyen ocsó mert eléggé eldugott helyen van szerintem illetve ahogy én emlékszem.Tehát távol a főúttól stb. stb. Nem tom, nekem Korculán az volt az érzésem, hogy kicsit ő a szegény rokon. Kissé elhanyagoltabb mint Hvar, de amúgy korrekt.

 

Ha vásárolni akarsz vmi-t Korculán akkor Vela Luka mellett van egy nagy Konzum áruház, oda érdemes menni, ott vmi-vel olcsóbb mint a városban, bár nem tudom, hogy milyen messze van ez a hely Vela Lukától.

 

 

Előzmény: Laja73 (11809)
Laja73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11810
Írtam neki mailt, bár gondolom nem ő lesz az, aki elbizonytalanít :))
Előzmény: dehuha (11802)
Laja73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11809
Köszi, szóval akkor szerinted sem olyan vészes.
Előzmény: tomcat73 (11808)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11808

Ja vaksi voltam de a szállás oldalán megnéztem, hogy hol van pontosan a hely. Sajna oda nem jutottunk el amikor Korculán voltunk. Érdemes Vela Lukában megnézni a Modra spilját meg felmenni a Hum-ra a világító toronyhoz. Még Ferenc Jóska építette és jó időben be lehet látni Boszniáig + asszondta ott az őr, hogy ha nem párás a tenger ( nincs sumaglice) akkor Talján országot is láthatod.

 

Korculában is érdemes egy kicsit csavarogni:)

 

Dubrovnik piciben, bár Dubrovnik jobban teccet nekem.

 

Ha teheted menjél át a Peljesac fészigeten és Orebicből menj át Korculába. Nagyon szép az út arra felé + megnézheted a stoni várfalat és ehetsz stoni kagylót. Ha Ploceből kompozol akkor készülj fel, hogy Ploce igazi cucilista ipar város. Nekem nem tetszett. Splitből meg marha drága a komp.

Előzmény: Laja73 (11807)
Laja73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11807
Kösz
A ház a nyílnál van:)
Előzmény: tomcat73 (11806)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11806

Cijene u eurima za apartmane po jednom danu

 

Az árak euróban és apartmanonként értendők. Ennyi az ára 50 EUR / nap.

 

Ezért a szállásért király. Korculán van a városban?

Előzmény: Laja73 (11803)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11805

Mi 24 EUR-ért megyünk naponta kétágyas szobába. Ahol kempingeket néztem olcsóbban ott sem jössz ki. 3-5 EUR a sátor hely + autó + személy és ott vagy cirka 10 EUR-nál.

 

Cavtat alá megyünk még bőven, egészen a Crna-Gora-i határ mellé. Irány Herceg Novi és Boka Kotorska + Cavtat

Előzmény: rena75 (11743)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11804
Semmi. Mlini Srebrenoval van összenőve, ott van tengerparti sétány, de Dubrovnikig nincs. Azon az úton pedig biciklizni kicsit szuicid hajlamra vall.
Előzmény: HegyenVolgyon (11764)
Laja73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11803
Itt vannak az árak, maga a hely itt:



Lehet, hogy azért, mert sziget, meg a város sincs közvetlen közel...
dehuha Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11802
A főszezonban azaz júli, aug., biztos akkor 5O euro és mint láttam 2 szoba van akkor az apartman 4 fős lehet, ja és 5Om-re van a tengertől (ezek mindig olcsóbbak , mint a közvetlen vizpartiak), lehet, hogy nincs is semmi baj az árral,de azért járj még utánna..
dehuha Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11801

Laja 73

Ha mégis tévednék sorry ...

Az apartman tényleg gyönyörű!!!

dehuha Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11800
Equell szépek a képeid!!!
dehuha Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11799

Megnéztem a képeket és szerintem erre az apartmanra túl olcsó ez az ár...

Nem lehet , hogy /fő-re kerül ennyibe éjszakánként?

Hallottam már olyat, hogy a ház szép, olcsó...de a környék..épitkezések stb.

Hol is van ez pontosan?

Laja73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11798
Nálam tapasztaltabb szigetlakóktől kérdezem, itt volna egy korculai apartman:

http://www.inet.hr/~anicvulk/gallery.html

Ez időszaktól függően szintenként 30-50 Euro naponta, mindkét szinten 2 szoba + nappali, konyha, fürdő, szóval elég nagy önmagában is egy szint.

Szerintetek reális az ára? Nekem kevésnek tűnik, félek, hogy oka van. A tenger 50 méterre van a háztól.

Kösz előre is.
dehuha Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11797
Equell Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11796

A legjobbak túl nagyok... úgyhgy "csak" ezeket engedte... :-)

 

 

 

 

 

Equell Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11795

Na, végigolvastam.

 

Köszi a képeket Balage és Rita, iszonyat jók, és fáj a szívem, ahogy olvasom, hogy valakinek már komplett útiterv... és a baj az, hogy mindegyik helyről annyi jót mondtok, és annyi szép képet feltesztek, hogy tennék inkább egy horvát körutat, de az jó sok idő és pénz lenne... viszont Plitvicét ki nem hagyom ebben az évben, lehet, hogy két horvát utat tervezek be... :-)))

 

Balage! Ha a képet feltöltöd, és "utólag" nem a feltöltés előtt írod be a kép címét, akkor nem jelenik meg, csak ha rámész a "módosítás" gombra. És természetesen csak az egérrel való ráálláskor jelenik meg, ha alá-mellé akarsz írni, akkor amikor beszúrtad a képet, nyomj egy entert, és írhatsz... annak meg kell jelennie...

 

igen, 500 felett nem engedi a fotókat, az előbb meg is szívtam, mert be akartam tenni egy-két szuper képet.. majd le kell vennem Ps-ban...

 

amúgy mindenki nagyon délnek tart... van valami okotok? Losinj, Cres, Rovinj, Pula nem jó?

 

:-)

 

Ja, és nem tudom, megfigyeltétek-e, de ahol kabóca van, ott szúnyog nincs... nem tom', hogy ő falja fel őket, vagy a szúnyog "csendre vágyik" :-))) Az első órákat alig bírom a zajtól, de utána fel se tűnik... :-)))

 

Ha valaki kempingezni megy, a Preluki kempingbe be ne tegye a lábát! :-) Nincs rá jobb szó: undorító hely.

Rab-Lopar-on viszont a San Marino kemping nagyon jó, csak foglalni kell előre, hogy jó helyed legyen, bár kis szerencsével találsz helyet (pár óra alatt). :-) Ha kell telefonszám, miegymás (tavalyi árak), szóljatok...

 

wdriver Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11794
Si si, bár azt hittem a kaja kapcsán tetted be. :-)

Szerintem tutira megették azok az olaszok akiket láttunk..
W.
Előzmény: S Balage (11788)
Equell Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11793

Az merre van? Pár napra is be lehet ugrani, vagy csak hetekre?

 

:-)

Előzmény: prosek (11698)
S Balage Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11792

Átutazóban voltunk ott. A strand a városban van. Az autóból eléggé zsúfoltnak tűnt. Mi ahogy mentünk Posedarje felé autóval, aszt hiszem bal kéztől volt a strand. Ha az emlékeim nem csalnak, nagyon sokan voltak lenn.

Nem tudom milyen lehet a tisztaság (part, víz) hiszen a városban van a strand.

valahol olvastam-lehet ebben a topicban, hogy vki volt ott, de strandolni nem oda jártak.

 

Egy kis info neked a szigetről:

 

http://www.pag.hr/

 

Balage

Előzmény: Makarska (11789)
rita 20 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11791

 

tintahal, tengerisün,...

Szylvus Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11790

ARic:

 

Ugye-ugye. Az ember mindig tanul valami hasznosat. No nem mintha ennyire hülye lennék, de ez speciel még nem jutott eszembe. Kösz a tippet.

Előzmény: ARic (11784)
Makarska Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11789

Sziasztok!!

Most egy kicsit én "elaludtam". Most olvastam visszafele sokat. Csodásak a képeitek.

Már megint be vagyok már sózva.

Közben én is alkudozom egy Pag szigeti Pag városi apartmanra.
Volt már valaki Pag városban?

Hülye kérdésem van. Vannak ott hullámok esténként? Túl "öbölnek" tűnik.

12 éves fiam tavalyi nagy baja volt, hogy Rogoznicán nem voltak akkora hullámok, mint Hvaron!! Na ott akkor azért féltettem őt és férjemet mikor lubickoltak!!

 

S Balage Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11788

Vidd csak az egeredet a sünis képre. de ne kattints rá!
látod amigo?

 

 

Előzmény: wdriver (11785)
fekvőrendőr Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11787

Apropo Horvát kaja:

Coraban, Auchanban kapható "Adriai csevapcsicsi" nevű félkész étel. Meglepően finom, csak ajánlani tudom, próbáljátok ki. Védőgázas müa. csomagolásban a felvágottak között lehet kapni.

S Balage Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11786

Az az igazság, hogy a kép mellé szöveget akartam beszúrni. Na mármost nem ez jött ösze, hanem amit látsz.

A sünihez azt akartam írni, hogy senki ne legyen ilyen szúrós hangolatú. Mert előttem már valaki mutatott sünit, és hogy olyan hangulatban van.

 

Komprende?

 

Előzmény: wdriver (11785)
wdriver Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11785
Balage,
a sünt nem tudom elképzelni, hogyan kell megenni, vagyis valami fogalmam van róla..
Egyszer egy olasz párt láttunk akik zsákba szedtek össze sünöket, (vajon mi célból) viszont étteremben sem láttam még. Tudsz erről valamit mondani?
W.
Előzmény: S Balage (11761)
ARic Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11784
az esélyes szállást rakd a kedvencekhez, vagy mentsd el a web-címét egy doksiba
Előzmény: Szylvus (11780)
rena75 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11783
Rita: Gyönyörűek a fotóid!!!
Előzmény: rita 20 (11782)
rita 20 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11782
rita 20 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11781
Szylvus Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11780

S Balage:

Ha hiszed, ha nem, én bizony nem gondoltam volna, hogy már most is késő néhol...

 

Az a problémám, hogy annyi, de tényleg annyi olyan oldal van, amin böngészni lehet, hogy a bőség zavarában nem is mindig tudom megjegyezni, mit is szeretnék a férjemnek megmutatni (miután hazaér a munkából). Ezek után természetesen rendre el is felejtem, hogy kinek is szerettem volna e-mailt írni szállás ügyben. Meg ugye itt van a mi kis csimotánk, az 5,5 hónapos kisfiunk, aki azért még majdnem 24 órás szolgálat. De sebaj, ahogy írtam is: felkötöm a gatyeszomat, és nekiülök "vadászni".

 

Sz.

Előzmény: S Balage (11778)
rita 20 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11779
S Balage Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11778

Kedves Szylvus!

A topiktársak ajánlottak nekem Hvarra szállást. Ha hiszed ha nem, én decemberben hívtam fel, és azt mondta az Úr, hogy már mind foglalt! Visszajáró vendégei vannak, és amikor elmennek, már le is foglalják a következő nyári szállásukat!

Egyébként Franjo biztos tudja kiről beszélek, hisz ő ajánlotta.

 

Én pár napja foglaltam le, de nekem is azt mondták, hogy rohamosan nő a foglalások száma. Tavaly "későn" döntöttük el, hogy megyünk. Május elején már alig tudtak július végére nekem szállást adni. De sikerült!

 

Úgyhogy igyekezz, he nem akarsz az általad kiszemelt szállásról lemaradni!
Sok sikert!

Balage 

Előzmény: Szylvus (11774)
Laja73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11777
Nem tudom.
Előzmény: H_G (11741)
stupiddog Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11776
na ha már kajairányba is eltekeredett a topik,itt is egy ajánlat(kár hogy fotóm nincs róla,mert nagyon látványos is volt):ha sült halat akartok enni,ilyet kell kérni:KOMARCA   a c-t cs-nek ejtve.   :))) ettem már jópár finom halat,de ez mindent überelt...
ARic Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11775
igen, vannak olyanok, akik minden évben ugyanakkor (legalábbis kb.) mennek ugyanoda, vagy még az aktuális nyaraláskor lefoglalják a következő évit, főként németek; meg a közvetítők is foglalnak esetenként egész szezonra
Előzmény: Szylvus (11774)
Szylvus Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11774

Rita 20 és Raulista topiktársak:

 

Köszönöm mindkettőtöknek. Fel is hívtam már Őket. Sajnos annyira tele vannak, hogy arra az időre, amikor mi szeretnénk menni, már egyáltalán nincs helyük.

 

(Gyerekek, még csak március 2-a van, de már van hely, ahol minden foglalt. Fel kell, hogy kössem a gatyámat, nem ám itt ülni a gép előtt és hezitálni.)

 

Sz.

Előzmény: rita 20 (11772)
H_G Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11773
Az bizony.

Ezekre a finomságokra már a zágrábi pályaudvar pince-bevásárlóközpontjában rá lehet bukni -- jóval olcsóbban a tengerparti áraknál akkora adagot kapsz, mint 2 Big Mac (csak egy fokkal zsírosabb :) és annyi vágott hagymát adnak mellé fóliában, hogy napokig főzhetsz vele az apartmanodban. Komoly feladat mind megenni, de ha sikerült, jóllaktál a következő 24 órára :))

Előzmény: S Balage (11771)
rita 20 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11772

Szylvus!

A hidon való átkelésért nem kell fizetni semmit !!!!

http://www.liex.hu/hun_vir.html

Érdemes megnézni nekünk nagyon tetszett.

S Balage Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11771

Akkor ez aljvár? Mármint a csevapos kép bal szélén fenn látható?

 

Előzmény: H_G (11770)
H_G Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11770
A pljeskavica lapos húspogácsa, az ajvár meg az a ketchup-állagú sötétvörös krém, amivel ezeket tálalják -- paprikából készül és padlizsánból.
Előzmény: S Balage (11767)
S Balage Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11769

 

 

 

Mégvalamit az Úrnak?

 

A vendégem!

S Balage Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11768

szóval:

 

 

csevapcsicsa
S Balage Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11767

Kedves vendék!


Tessék parancsolni. 1 adag csevapcsicsa és egy kis sültkrumpli.

Lila hagyma helyett csak vörössel tudok Önnek szolgálni!

 

Ajvár micsoda? Mia az a pljeskavica?

 

De sült báránnyal is tudok szolgálni! nagyon finom.

 

Előzmény: H_G (11766)
H_G Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11766
Ezeket megtarthatod, én csevapcsicsit vagy pljeskavicát kérek jóóó sok lilahagymával és ajvárral! Uzsonnára pedig egy túrós burekot lécci :)
Előzmény: S Balage (11761)
S Balage Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11765

figyelte már valaki!
Az előbb beraktam egy pár képet. Amikor beilleszttem volt egy mező szöveg felirattal. Oda írtam be, de nem jelent meg. Ha ráviszitek az egeret, akkor meg kiírja!
de azt hogy kell csinálni, hogy rendesen kiírja alá?

 

Vagy ez csak nekem új még?

HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11764

nyamm... :-)

 

Tudja valaki, hogy a Dubrovnik környéki üdülőtelepüléseket (Pl. Mlini) a főúton kívül el összeköti-e valami kisebb parti sétány, vagy egyéb út? Merthogy szívesen bringáznék.

ARic Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11763

mivel engesztelhetlek ki?:)

 

na majd gondolkodom

Előzmény: mmaxxa (11759)
mmaxxa Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11762

szóval ilyenekbe lehet belelépni (mármint a tengeri sün), és hogy mi fog folyton a fületekbe "ciripelni", hát persze, hogy a kabóca....

 

S Balage Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11761

Te szúrós, én meg éhes! ha horvátról van szó, mindig eszembe jut a kaja, tudojátok olyan,

inkább megmutatom.

na ezt figyeld!

 

 

grillezett hal és hús, saláta

sült bárány

 

fish mix

 

És kérek szépen mindenkit, ne legyetek szúrósak! az nem jó senkinek!

 

 

ne légy szúrós!

 

Na! kinek mit rendeljek!

Nyam-nyam.

Előzmény: mmaxxa (11759)
S Balage Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11760

Hát szó ami szó, mitavaly sem strandoltunk olyan helyen, aholsokan voltak. Mi is szeretünk olyan partra húzódni, ahol kevesen vannak, egy esetleg csak mi vagyunk.

Nincs is attól jobb, mikor az ember totálisan békében tud pihenni.

 

idén az öcsém is megy horvátba nyaralni. Ő például kijelentte, hogy neki olyan strand kell, ahol sokan vannak.

Ízlések és pofonok különböznek.

 

húzzatok be egy X-et nekem is a nyugis part javára.

Előzmény: H_G (11756)
mmaxxa Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11759

ráadásul a fanyalgó hozzászólásokért szúrós lettem:

 

mmaxxa Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11758
megmondom őszintén, hogy 2001-ben még igen, akkor nem volt még akkora zsufi, főleg még délelőtt volt szép lagunakék színe, viszont 2003-ban az öböl oldalában található sziklákon volt a bázisunk, a kép is onnan van, ez jó árnyas volt; a homokos partra vágyóknak meg annyit, hogy mi másodjára a barátaink kicsi lányai miatt mentünk ide, mondanom sem kell, hogy a homokos részen egyszer sem strandoltak, viszont a sziklák kialakította kis medencékben kifogástalanul érezték magukat, úgyhogy tavaly már nem is foglalkoztunk az ilyen szempontokkal, a gyerek, ha vizet lát feltalálja magát.
Szylvus Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11757

Raulista:

 

Teeee, ne "izéljél" már. Mi az, hogy: "ha én is jó leszek". Hálás vagyok a segítségedért. Nna, most megyek, és jól megnézem magamnak azt az oldalt, remélem igazi csemege, aztán visszaolvasok. :-))

 

Sz.

Előzmény: raulista (11728)
H_G Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11756
Fujj, de zsúfolt ez is... Mindig is tudtam, h. jó délre kell menni!
Előzmény: mmaxxa (11751)
mmaxxa Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11755
ez mind igaz, ráadásul én személyesen kiválasztva és tavasszal, előre szoktam foglalni, de pl. két személyre a helyszínen is tuti, hogy lehet találni, fejenként 20-on belül.
ARic Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11754

és te strandoltál is itt?

 

én igen:( de ilyen zsúfolt, koszos, igénytelen partszakaszt még nem láttam

Előzmény: mmaxxa (11751)
ARic Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11753

de gondolom a hét fő az egy, esetleg két apartmanban volt együtt. Csak mert a kétszemélyes appartmanok ára relatíve sokkal drágább. két fős mondjuk 40 euro, u.ez három főre mondjuk 45 euro, egy négy fős pedig 50.

az sem mindegy (legalábbis nekem), MILYEN az az apartman belülről. Harmincéves bútorzat, vagy frissen berendezett helyiségek. Továbbá légkondi, mikrosütő, mosógép, sat. tv pl. komfortfokozat/ár- emelő tényező lehet. Meg lehet egy appartman a víz mellet is, viszont a legközelebbi város 5 km-re.

 

Nem kötekedni akarok, eddig egy kivétellel mindig közvetlenül a tulajdonostól bérletünk appartmant (tehát nem a közvetítő rakott rá sokat), de sokkal olcsóbbat, ami az én igényeimnek megfelelő, nem tapasztaltam.

Előzmény: mmaxxa (11749)
mmaxxa Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11752

valamint íme a Murter szigetre vezető felnyitható híd, valamint a kilátás az apartmanból(40 EUR/4 fő).

 

mmaxxa Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11751

próza után képben: szó esett Murterről, íme a település és a Slanica-öböl.

 

S Balage Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11750

A link nem jelent meg. Miért???

beírom:

 

www.mandre.hu

mmaxxa Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11749

Hú, de beindultunk! Úgyis már csak laza 35-40 fokot kell melegedni a hőmérsékletnek, máris itt a strandidő.

Két dologhoz írnék:1.szúnyogok: mi amikor Omisban nyaraltunk, nem találkoztunk velük, viszont Murteren(Tisno-ban) vérszomjasak voltak, pedig ott nincs folyó, igaz édesvízi tó van nem túl messze.

2. apartmanárak: én nagyon húzósnak találom az itt keringő összegeket, az elmúlt öt nyaralásunk során a legtöbb amit fizettünk a 80 EUR/7 fő/nap volt, pedig olyanba nem megyek amiből nem látom a vizet.

S Balage Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11748

Szia!

Ezt tudom neked ajánlani. Én tavaly 2 apartmant is foglaltam itt. Egy magyar Úr foglalkozik vele. Csak jót tudok róla mondani. Minden olyan volt, amilyennek elmonta. Semmi problémánk nem volt. Tulaj aranyos volt, part közel, tenger gyönyörű!

 

 

Előzmény: rena75 (11746)
galca Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11747
Hello Prosek! Engem nagyon érdekelne az apartman Rogoznicán ! Ha megvan az email-cím vagy a honlap írd meg légyszi. Előre is köszi
Előzmény: prosek (11698)
rena75 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11746
Köszi, megkeresem!!!
Előzmény: S Balage (11745)
S Balage Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11745

szia!

keress vissza a topikbn  hozzászólásaim között már említettem pag-szigeten, Mandre falucskáját. Krk-től nincs is sokkal messzebb!

1-2 hónapja is sokat írtam róla valakinek.

Előzmény: rena75 (11743)
H_G Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11744
Vannak, akik bringáznak a Magistralán -- főleg edzésüket végző országútisok klubszinekben, de akad csomagos turista is. Én nem tenném (egyszer terveztem, de buszból megtekinteve az utat lemondtam róla), mert elég idegnyűvő élmény lehet; a forgalom kb. olyan, mint a 10-esen Bp. és Esztergom között, és ehhez adj még olyan szakaszokat, ahol az út bal oldala majdnem függőleges sziklafal, a másik közvetlenül az aszfalt mellett (se padka, se korlát) üres levegő, 100 m-rel alattad a tengerrel...

Előzmény: HegyenVolgyon (11730)
rena75 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11743

Köszi szépen az infót, azt hiszem, lemondhatók az olcsó apartmanárakról...

Gyönyörű a hely, nagyon szép a szállás, mesés a kilátás, de ez sajnos nekünk drága.

Eddig mindig kempingeztünk, és 7-8 éjszakát töltöttünk kinnt Krk szigeten, és össz-vissz kb. 120.000,-at költöttünk a párommal. Ebben benne volt minden, még a benzin is. Biztosan öregszem, de már vágyom egy kis kényelemre, de ezek szerint jó mélyre kell nyúlnom a pénztárcámban.

Ha tudtok vmi szép helyen olcsó apartmant, kérlek írjatok. A lényeg, hogy tengerparton legyen!

Előzmény: raulista (11739)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11742
Jaj bocsi nem olvasta mléggé figyelmesenmert mingyár kell mennem dolgozni de most pótolom.

Július elején az idő döglesztő. Tehát meleg. 2000-ben június végén voltam de iszonytatóan meleg volt már akkor is. Az már valóban főszezon, az árak hm... EÍzt így igazából nem tudom. Pontosan milyen árakra gondolsz mert akkor úgy jobban tudok segíteni.

Annyi, hogy a tengerpart az drágább mint itt feljebb. Elég sűrűn járok Eszékre itt a ngy bevásárló központokban olcsóbbak a cuccok mint mondjuk a parton, de azért ott sem megfizethetetlen.

1 sör 10- 15 kuna étteremtől függően.Egy polipsaláta ( minden évben ennem kell:) ) kb 30-40 kuna között van.

Hvar óvárosában tudom ajánlani az Ugo nevű éttermet ha még meg van, mert angyon jó a kajájuk és nagyon nagy adagot adnak. Ott ettem az eddigi legjobb grillezett tintahalat.

A tartós tej 1 liter kb 3,5- 7 kuna. Változó. Jelsában találsz egy piacot zöldséget meg gyümölcsöt ott érdemes vásárolni, olcsóbb mint a boltban és mindig friss.

Igen. bosznián keresztül megyek. Nagyon szeretem azt a helyet. Általában Tuzla és Sarajevo felé megyek mert nagyon szépek a hegyek, mint Ausztria. Sűrű zöld fenyvesek, kristálytiszta levegő, kicsit szar utak ( kb. mint nálunk vagy egy kicsit jobbak) Iszonyatosan hangulatos. Franjonak is tetszett. Aztán be a Neretva völgyébe Sarajevo után. MA folyó vize haragos zöld és általában még júliusban is eléggé hűvös. (1985-ben fürödtem benne utoljára de akkor naon hideg volt)
Ha van még kérdésed bátran tedd fel. Ha tudok segítek de ha én nem Franjo is biztosan tud.

Zelim Vam sretan put i uzivajte ljetovanje. (Szerencsés utat kívánok és élvezzétek a nyaralást)

Off. Eltéptem melózni
Előzmény: S Balage (11729)
H_G Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11741
"Tényleg nem vicc, hogy tavaly nyár óta azt várom, mikor mehetek megint"

Hehe... Azt hiszed, ezzel megleptél bárkit is ebben a topikban?
Előzmény: Laja73 (11701)
H_G Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11740
Pinus = fenyő, latinul.

Előzmény: S Balage (11733)
raulista Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11739

Rena75!

Nézd meg a 11721-es hozzászólásomat!

Előzmény: rena75 (11737)
S Balage Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11738

Dehogynem!

Itt a fórumon többen vagytok, akik nagyon szép dolgokat írtatok Hvarról. Ezért én még tavaly nyáron úgy döntöttem, hogy jövőre nekem is meg kell néznem.

 

Én decemberben elkezdtem infókat gyűjteni. Ha nem nevetsz ki, akkor bevallom neked, hogy már szinte minden el van tervezve. Mikor indulnunk, kb mikorra érnék le, stb. Sőt, már a kuna-t is kiváltottam, meg eurom is van már.

 

A távolság nekem Nyíregyházáról kb 1000-1100 km lesz Jelsa-ig. Egyben nyomjuk le a távot. Én szombattól szombatig leszek, így már pénteken reggel el fogunk indulni.
A páromnak is megvan a jogosítványa, így már tudunk felválta vezetni. Ami nagy könnyebség lesz, mert tavaly egyedül vezettem Pag-ra. Ráadásul nyaraláson az ember nem siet sehova.

 

Szombat reggel szeretnék az első kompon fenn lenni. Onnan még kb másfél óra Franjo szerint Jelsa. Megkeressük a szállást, stb és GO a part.

 

Pár hozzászólással előbb kérdeztem tőled pár dolgot, olvass már vissza légyszi!  

Előzmény: tomcat73 (11736)
rena75 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11737

rita 20: Nagyon szép helyen nyaraltál. Ott milyenek az apartman árak? Utazási irodán keresztül intéztétek a szállást?

Mi eddig Krk szigetre jártunk nyaralni, de nyitott vagyok az újra!

tomcat73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11736
Két részletben fogjátok leutazni a távot vagy egyben? Vagy még ennyire nem részleteztétek az utat?
Előzmény: S Balage (11733)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11735
Valóban nem azt jelenti de azért így magyarul olvasva eléggé jó:)
Előzmény: S Balage (11733)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11734
Passz. Nálam a Mozilla csinált egy darabig ezt mert nem tekjesen kompatibilis az index-el de egy ideje megszűnt a probléma. Már csak hivatkozásokat nem lehet beszúrni.
Előzmény: S Balage (11732)
S Balage Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11733

Nagyítva simán olvasható. Szerintem biztos nem azt jelenti, mint amire egy egészséges magyar férfi gondol! Vagy mégis?

Még jó, hogy nem étterem. Az asszony biztos agyoncsapan, ha oda vinném vacsorázni, és a kaját meg valami pucér csajok hoznák ki!

Ciki szitu lenne.

Előzmény: tomcat73 (11731)
S Balage Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11732

Akkor most már csak azt mondja meg valaki, hogy ha szöveg mezőbe beírtam, hogy "Kornati Nemzeti Park", akkor miértnem jelent meg!

Vagy ne legyek telhetetlen?

 

Egyébként a kép ott készült! Nagyon szép az a hely!

 

balage

tomcat73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11731
Még egy kép Jelsáról. Nem tdom mennyire lesz olvasható a táblán a felirat de a kedvencem: Villa Pinus :) Biztos jó hely lett


Előzmény: tomcat73 (11727)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11730

No, talán Mliniben találunk olcsóbb árfekvésű kellemes apartmant...

 

Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e vinni kerékpárt, mondjuk Mliniből Dubrovnikba kerékpározható-e az út? Vagy csak a Magistrala van? És azon annyira nem kéne bringázni? :-) Vagy nem gond? Lehet?

 

S Balage Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11729

Szia TomCat!

 

Most is Hvar-ra mész? milyen idő van ott július elején? Milyenek az árak? Az már főszezonnak számít?

Ugye te Bosznián keresztül mész?

 

Bocsi a sok kérdésért, de ezért mutatok egy kis kedvcsinálót!

Balage

Előzmény: tomcat73 (11727)
raulista Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11728

Ha én is jó leszek: www.liex.hu/hun_vir.html 

Mi is ide megyünk, és az a jó, hogy magyar a tulaj, így itthon tudod fizetni az előleget és telefonon minden kérdésedre választ ad. 

Előzmény: Szylvus (11724)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11727
Természetes van, ezt jelenti. Mi már júli 10-én veretünk. Az már csak 4 hónap és 7 nap:))
Előzmény: S Balage (11726)
S Balage Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11726

Köszike!

Nagyon szép! Már megint nem bírok magammal!

de messze van még augusztus 6!!!!! Addig meghalok!

 

Ez mit jelent : "Naravno da imam"

Balage

Előzmény: tomcat73 (11725)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11725
Jelsa

Előzmény: S Balage (11722)
Szylvus Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11724

rita 20:

 

Komolyan mondod, hogy nem kell fizetni a hídon való átkelésért? Néztünk ugyanis egy apartmant (Villa Mare - tudsz róla valamit?), de az egyetlen ami visszatartott, az, hogy ismerősök azt mondták, hogy a hídért ugyanúgy kell fizetni, mint a komppal való átkelésért.

 

Esetleg arról az apartmanról, amiről a fotókat feltetted, küldenél linket?

 

Köszi: Sz.

 

Előzmény: rita 20 (11672)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11723
Naravno da imam
Előzmény: S Balage (11722)
S Balage Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11722

Köszike!

Már így is eléggé be vagyok zsongva. Olyan jó, hogy az elmúlt pár napban ennyire feléledt a topik. Én már le is foglaltam a nyaralást! Irány Hvar, Jelsa.

Már alig várom, hogy ott legyek. A képen a kis szigetek a Pokol-szigetek? Ha igen, akkor ez Hvar városa.

Köszi a képet! Jelsa-ról nincs képed véletlenül?

 

balage

Előzmény: tomcat73 (11719)
raulista Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11721
Álomszépek a képek, el is kezdem fűzni a páromat, hogy hazafele tegyünk egy kis kitérőt! Az új fényképezőgépének ideális terep a gyakorlásra!
Előzmény: S Balage (11708)
onobody Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11720

Szia Prosek, engem érdekelne a cím. Gyerekekkel is lehet menni? Nekünk három kicsi van (3,4 és8 évesek), szóval mindenképpen gyerekbarát hely kell.

Köszi :)

Előzmény: prosek (11698)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11719
Balage itt van egy kép Hvarról izelítőnek a nyaraláshoz

raulista Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11718
Köszönöm! Ha még bármi eszedbe jut, jöhet!
Előzmény: rita 20 (11715)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11717
Photoshopban megtudod adni a méretet és pixel számot is és azzal tudod kicsinyíteni a képet, így könnyebben fel tudod tölteni.
Előzmény: tomcat73 (11716)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11716
Tegnap este naon szar volt a fórum elérhetősége, ugyhogy lehet az volt a gond. Amúgy 500 kilonál nagyobb képet nem tudsz asszem feltölteni.
Előzmény: S Balage (11712)
rita 20 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11715

A strand amelyik olyan zsúfolt volt az Biogradnál volt kb 45 km-re az apartmantól.

Kb 1OO m-re van egy jó étterem , 15O m-re egy nagy közért, 8O m-re pékség, zöldséges, újságos...

Az apartman felszereltségével sem volt semmi gondunk.

A központ kb 2 km-re van az apartmantól.Ott van zöldség-gyümölcspiac, halárusok, buvárfelszerelést is lehet vásárolni, sok étterem, kávézó, fagyizó..., a sétáló utca estére megtelik emberekkel.

A mi benyomásunk az volt, hogy szeretik a magyarokat.

Az éttermekben  az angolt és a németet megértik, volt ahol még olaszul is beszéltek..

A viz homokos az apartmannnál - szerencsére még papucsot sem kellett viselni ott, és lassan mélyűl.

Sok helyet felkutattunk a szigeten és nagyon jó partszakaszokra találtunk..

 

 

raulista Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11714

Rita20!

Lentebb írtam Neked!

Előzmény: rita 20 (11711)
Laja73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11713
Na ja, 360*480 lett a 768*1024-ből.
Előzmény: Laja73 (11710)
S Balage Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11712

Internet Explorer-rel.

 

Tegnap egy kedves fórumtárs azt javasolta, hogy tömörítsem be, úgy nem működött. Ma nem csináltam vele semmit, és megy.
Érdekes.

Most úgy örülök neki, mint majom a banánnak!

 

Köszike!!!!!!!!!!!!!!!

 

balage

 

Előzmény: tomcat73 (11709)
rita 20 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11711

jók a képek, szerintem nem haragszik senki, hiszen erről szól a topic...

küldjél még...

 

Laja73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11710
Látszik, hogy gyenge vagyok földrajzból (vagy ez biológia? :))), de el nem tudom képzelni, hogyan marad meg a növényzet...

A képed nagyítható, csak nem teljesen (az Index csökkenti az eredeti méretet). Nekem ez pld fullscreen:



Gondolom itt majd kisebb lesz.
Előzmény: S Balage (11707)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11709
Mivel böngészel? IE vagy Mozilla?
Előzmény: S Balage (11707)
S Balage Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11708

Na még 1-et!

 

S Balage Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11707
Köszike!!!!!!
De vajon miért van belőle 2 db, és miért nem lehet nagyítan?
De már ennek is örülök!

Ugye nem haragszik senki, ha most ptolnám Equellnek a Plitvicés képeket!
Csak egy párat na?????

balage
Előzmény: Laja73 (11703)
S Balage Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11706
Előzmény: Laja73 (11703)
raulista Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11705

Hurrá, végre valaki, aki tud Vir-ről valamit! Mi is ide megyünk, pont ebbe az apartmanba! Örülök, hogy jó véleménnyel vagy a szigetről, mert mi most megyünk először oda, és volt ahol azt olvastam, hogy koszos, kopár stb., csupa rosszat. Az apartmanról ha tudnál valamit részletesebben mondani, annak örülnék nagyon. Tiszta? Jól felszerelt? Van a közelben valami étterem féle vagy sokat kell menni a központig? Az első kép, amit a strandról beraktál, az a nagyon zsúfolt, az remélem nem ott van. Azért szeretném, ha minden nagyon jó lenne, mert több családdal megyünk, és volt aki még nem is volt külföldön. Ezt pedig én szerveztem, szeretném, ha jó emlékekkel térnének haza! Bocs a sok kérdésért!

Előzmény: rita 20 (11687)
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11704
Ezen az oldalon már keresgéltél?

http://www.dubrovnik-area.com/
Előzmény: HegyenVolgyon (11699)
Laja73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11703
Valamit kihagysz a műveletből szerintem.

- browse gomb
- duplaklikk a gépeden megfelelő képre
- feltölt gomb
- beszúrás "gomb"
Előzmény: S Balage (11702)
S Balage Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11702

Jól van mostmár megnyugodtam, hogy rajtam kívül mindenki tud képet felrakni. Nem tudom miért nem sikerült.

Pedig az én tarsolyomban is lett volna pár kép!

 

Equell! Én csak ízelítőt szerettem volna adni nekd Plitvicéről, hogy látsd, hogy nem szabad kihagyni. De köszönt érte a többieknek, hogy raktak fel képet helyettem is.

 

 

balage

Laja73 Creative Commons License 2005.03.02 0 0 11701
Ez jó. Én egyébként borzasztóan félek, hogy valami rosszat fogok ki. Tényleg nem vicc, hogy tavaly nyár óta azt várom, mikor mehetek megint, ezért aztán nem tudnám elviselni, ha csalódnom kéne, inkább megyek kicsit drágább apartmanba, de tuti legyen.
Előzmény: prosek (11698)
victus Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11700

Dalmáciában, hídról megközelíthető (Tisno-n keresztül) Murter szigete, a Slanica-öböl!!! Pici gyerekeknek is! Közelben Kornati, Telascica, Krka-nemzeti park

térkép: http://www.jadran4you.com/murter_en/index.html

 

szállás:  http://www.murter-betina.com/ 

 

HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11699

Igen!

 

Légyszives küldd a mélemre!

Előzmény: prosek (11698)
prosek Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11698
Sziasztok.   Tavaly Rogoznicában,  közvetlen  a tengermelletti apartmanban nyaraltunk, nagyon szuper volt,  a tulaj tudott magyarul, ha kértük vacsorára finom tengeri ételeket főzött. Saját  hajóján elvitt minket kirándulni.A hely adottsága olyan volt hogy három helyen lehetett közvetlen közelben fürödni és mindig segitett,abban hogy melyik nap hol szélmentes hol érdemes fürödni.Volt egy kis tengerszem az mindig pár fokkal melegebb volt a tengernél .                                                                                                                                                                Ha valakit érdekel elökeresem a címet.

Előzmény:Szylvus 11624.

rita 20 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11697
tomcat73 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11696
Okés szombat környékén tudom hozni
Előzmény: HegyenVolgyon (11656)
rita 20 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11695
franjo Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11694
Hű, ez igen, szép kerekek.
Előzmény: rita 20 (11678)
Equell Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11693

Nem, de húú, ezek a képek is... jajjj... kár, hogy nem jön fel nagyobban, csak így ment a feltöltés?

 

Jöhet még nyugodtan!

Előzmény: rita 20 (11691)
rita 20 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11692
Ha kell még kép szóljatok van még bőven ... BYE BYE
rita 20 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11691
Ha nekem szólt a felhívás ez sajna nem Plitvice volt , hanem Krk.. : -)
rita 20 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11690
rita 20 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11689
Equell Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11688

És akkor jöjjön Krk (bár nálam még mindig Rab a nyerő, de arról a legjobb fotók már fent vannak, a többit is majd apránként beadom... :-))

 

Jaj, és miért kell Plitvicével jönni? Olyan gyönyörű, és lehet, hogy most sem tudom megnézni.. úgyhogy tessék szépen ronda képeket felrakni azokról a helyekről, ahová nem megyek - még - el! :-))) Bár lehet, hogy útvonalat változtatok? :-)))

 

Szóval Krrrrrrkkkkkk:

 

 

    

 

 

 

 

 

  

 

 

 

rita 20 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11687
rita 20 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11686
A kilátás az apartmanból ahol nyaraltam, 15 m-re a tengertől...
rita 20 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11685
Pag sziget -hajóút
rita 20 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11684
Vir sziget itt nyaraltam
Equell Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11683

 

Na, akkor én is beszállok, miután a múltkor (tavaly nyár) nem sikerült időben felraknom...

 

Elsőnek egy kis Rijeka, aki meg akarná nézni ezt a -régen magyar- várost... szerintem egy órás sétálgatást megér...

 

 

 A városkapu...      Rijeka címere 

 

... ablakok...   

 

Rijeka tengerpartja kb. 5 km-re délre    

 

Trsat-erőd   

 

Rijekai kikötő

 

 

rita 20 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11682
Ez csak egy koktélbár, de nem hétköznapi az biztos..
zo_lee Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11681
Hurrá, beindult a kép özön!
A sajtok nagyon guszták, az eladó hölgy szintén. :-)
Csak el kellett fordítanom a monitort az asztalon és így kicsit billeg. ;-)
Előzmény: rita 20 (11678)
rita 20 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11680
Ez a Pag szigeten volt - Novalja a hely neve -szuper d.u. 5 kor mindenki táncolt a vízben - óriási bulik reggelig
H_G Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11679
Hú, micsoda tömegnyomor! Ilyen zsúfolt strandot se láttam még soha Horvátországban, még a makarskai is szellősebb volt.
Előzmény: rita 20 (11677)
rita 20 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11678
Ez a Pag szigeti hires sajt, a képen látható hölgy az eladó
rita 20 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11677
rita 20 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11676
rita 20 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11675
próba
rita 20 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11674
Én is azon vagyok , nekem sem megy
S Balage Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11673

Nem tudom miért nem sikerült a képeket felraknom. Pedig kicsinyítettem, tömörítettem, mérete is kicsi volt, meg minden és nem.

 

Sajnálom.

Balage

rita 20 Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11672

Én a Vir -szigeten nyaralok 3 éve nagyon tetszik.

Van homokos part és sziklás is.

Egy hid vezet át a szigetre és az sem kerül semmibe.

Van hajókikötő, sétáló utca, éttermek , kávézók, szórakozóhelyek,piac-szóval minden amire szükség van.És az árak is hasonlóak mint itthon , talán amit ajánlani tudok üditőt vigyetek magatokkal, mert az egy kicsit drágább- de hol nem az ?

És ha kirándulni támad kedvetek :

30km-re van Zadar egy csodálatos óváros, 15 km-re van Zaton homokos nagy strand ,10km.re van Nin ez is egy óváros, 80km-re van  KRKa vízesés, hajóval lehet menni Zadarból a Kornati Np.-ba , a Pag szigetre is mennek hajós kirándulások- tehát van program bőven.

Megpróbálok néhány képet berakni, hátha sikerül.  BYE  BYE

Talán még az apartmanról is van pár képem..

psoos Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11671
Újra.krka
psoos Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11670
Nekem is így sikerült .
Előzmény: S Balage (11668)
psoos Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11669
Próba. Bocsi.
S Balage Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11668

Először is köszi a segítséget!

Akkor most nézzük!

 

 

Előzmény: zo_lee (11667)
zo_lee Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11667
A képet kicsinyítsd le pl. 640x480-ra, és némileg tömörítsd is ha szükséges. /Ezek kb 48-90 Kb./ Utána értelemszerűen : Új kép sorban Browse, majd Feltölt, s végül a Beszúrásra click.
Hajrá, lássuk a képeket!!!!
Előzmény: S Balage (11666)
S Balage Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11666

IGEN, IGEN, IGEN!

Én is ezt akartam! hogy csináltad?

Én is akarok felrakni!
S.O.S. balege

 

Előzmény: zo_lee (11665)
zo_lee Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11665
És egy utolsót, desszertnek:
zo_lee Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11664
Mégegyet?
zo_lee Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11663
Segítek:
Előzmény: S Balage (11662)
S Balage Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11662

balf@sz vagyok.

nem akarom az egész topikot szétbarmolni!

 

Bocsi.

 

 

S Balage Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11661

utoljára:

 

 

S Balage Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11660

Baj van, nem sikerült!

na még 1-szer!

 

Szóval:

S Balage Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11659

Equell-nek képek ízelítőül Plitvicéről.

Remélem sikerül berakni!

Előzmény: Equell (11655)
H_G Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11658
Pontosabban: ha szereted a parmezánt, valszeg ízlik majd a paski is. Mi a lágyabb sajtokat preferáljuk, a paski túl vad volt nekünk. (De csak annyira kell érte Pagra utazni, mint tokajiért Tokajra -- mindenhol kapható, legfeljebb a helyszínen, ha szerencséd van, jobb árat foghatsz ki egy termelőnél.)

Előzmény: S Balage (11657)
S Balage Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11657

Hali!

tök jó, hogy lassan kezd magához térni a topik!

Equell! Ha északon jársz, Kvarner öböl térségében ne hagyd ki Pag-szigetét. Kicsit morcinak fog tűnni, de megéri. ha pedig a grasztronómiát szereted, kóstold meg a híres paski sir-t. Ez egy sajt. Nagyon finom.

Szép öblök, tiszta víz, aranyos kis falvak.

 

balage

Előzmény: Equell (11655)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11656

TomCat:

Köszönöm, küldheted, persze. Emailem szabad, oda jöhet.

Előzmény: tomcat73 (11644)
Equell Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11655

Hahó!

 

Na, ide is benézek végre... Látom, már nagyban készülődik mindenki a nyárra... Én is gondolkodám már a végcélon... Kempingezést én is jó ötletnek tartom, bár elviszi egy kicsit az időt a "táborépítés- és bontás", az biztos, hogy idén, ha ezt választom, nem felfújhatós matracot viszek, hanem tábori ágyat, vagy egy szivacsot... vagy mittudomén.. bár őszintén gondolkodom azon a módszeren, hogy csak végszükség esetére dobom be a sátrat, mert nyáron aludtam egyet az autómban, és iszonyat kényelmes... így bárhol megállhatok, akár fizetnem sem kell, főleg ha a zuhanyzást megoldom a strandon (vagy belógok kempingbe, elvégre az sem nagy cucc, beengednek "szétnézni") ... jaj, de genya vagyok... de ha ezen múlik, hogy pár nappal tovább lehetek... :-))))

 

Szívem szerint én is lemásznék Dubrovnikig, de egy 15 éves autóval (ami Krk közelébe érve mindig köhög) :-), hááát, nem igazán merek kockáztatni.... azon kívül szívesen felnéznék az Isztriára, azt mondják, gyönyörű városok vannak ott is, Medulin meg homokos, ráadásul még mindig átlóghatok Cres-re és Losinj-ra (csak hogy bővüljön a sziget-néző túrám is)... ugyanakkor viszont egyre jobban érdekel Plitvice, az meg nem az az irány... :-( Nem 'tom... jó lenne útitársakat is beépíteni, hogy olcsóbb legyen (meg ne legyen olyan unalmas), de nem sokan bírják a "minden napra egy város" elvet... :-))) Én meg nem szeretek tengerparton dögleni... :-(

 

Na majd elválik... valakinek valami ajánlat északra? Kihagyhatatlan ínyencségek, pótolhatatlan élvezetek, szemet gyönyörködtető látványok, sötét kis sikátorok? :-)))

 

É.

fzh Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11654

Fogsz találni apartmant vagy szobát, de főszezonban tuti nem lesz közel a parthoz. Egyszer júliusban Krk-szigeten Baska-n akartunk szobát kivenni, de nem volt üres szoba, csak kb. 2-3 km-re a parttól. De valószínüleg ha lett volna, akkor sem adták volna ki, mert csak 1 éjszakára maradtunk. Na ilyenkor jó a csomagtartóban a sátor:o) A kempingben a parton mindig van egy szabad sátorhely. Ekkor jött a sátras nyaralás ötlete. Makarska-n is csak valahol a település végén ajánlgatták a szobákat. Persze az ember azt mondja nem gond, majd az autóval bemegyünk a városba, de ott viszont mindenhol fizethetsz a parkolásért.

Előzmény: íziland (11652)
ARic Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11653
mi eddig ált. 43-45 eur közötti áron voltunk főszezonban. három éjszakánál rövidebb tartózkodás esetén rendszerint 30% felár van. nekem ez a tapasztalatom.
Előzmény: íziland (11652)
íziland Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11652

Sziasztok!

 

Idén először mennénk a horvát tengerpartra, viszont apartmant nem foglalnánk le előre, mert több helyet néznénk meg, mindenhol egy-két napot éjszakázva. Mik a tapasztalatok, lehet találni mindenhol szabad kiadó apartmanokat akár főszezonban? Reális 2 személyre 30 juró/fő egy éjszakára augusztusban? Előre is köszönet!

fzh Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11651
A kempingezés tényleg jó ötlet. Mi tavaly közel 3 hetet sátraztunk a horvátoknál. Nem is az olcsóság volt a fő szempont, hanem az hogy mi bejártuk ezalatt az idő alatt Dalmáciát, a szárazföldet és a szigeteket is. Így nem volt gond, hogy csak 1-2 éjszakát töltöttünk mindenhol. Volt olyan kemping, amelyik akkor nyitott és az első vendégek között voltunk. Ezt a módszert azoknak ajánlom, akik tényleg nem szeretnek egyhelyben pihenni a nyaralás alatt. Mi megmásztunk több hegyet és kajakoztunk a kis lakatlan szigetek között. Bejártuk a városokat, falvakat, és számtalan öbölben úsztunk. Azért teljesen nem voltunk nomádok, mert minden nap étteremben ettünk, de így nagyon szabadnak éreztük magunkat:o) Na, kinek csináltam kedvet hozzá?
Előzmény: DAKAR (11647)
S Balage Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11650

Sziasztok!

Én tegnap este lefoglaltam a szállást augusztus  6- 13 , Hvar, Jelsa.

Már most pakolnék!

 

Aki még nem foglalt, annak jó keresgetést, de igyekezzetek, mert egyre többen foglalnak! Nehogy lemaradjatok!

 


Üdv: balage

sera Creative Commons License 2005.03.01 0 0 11649
meg a kave is megallt egy pillanatra a szamban..tenyleg gyönyörü!
Előzmény: Laja73 (11646)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.02.28 0 0 11648

Sziasztok!

 

Köszönöm a válaszaitokat. Sok hasznos ötletet merítettem.

Sajnos eléggé árérzékeny a dolog, mindenképpen ki kellene jönnie kettőnknek 40 Euroból naponta. Mármin a szállásnak. Vannak is ilyenek, és tényleg nem baj, ha nem luxuskéró, csak a hely legyen szép.

Most éppen Mljet szigettel kacérkodom.

Van-e valakinek tapasztalata vele kapcsoltaban? Amiket olvastam róla, jellegre megfelelne tökéletesen, nagy nyugi, nem nyüzsi, vinnénk bringát és bejárnámk a kis eldugott legunákat.

Járt már arra valaki?

DAKAR Creative Commons License 2005.02.28 0 0 11647

Sziasztok. Én az elmult két nyáron Krk-szigeten nyaraltam,közvetlen tenger-parti campingben,szúnyoggal még nem találkoztam az ott töltött 1-1 hét alatt. Aki kedveli a campingezést,annak csak ajánlani tudom,olcsó a szállás,soha semelyikünknek nem tünt el semmije,kulturáltak a mellékhelységek is,és gyakorlatilag non-stop takaritják.

A part aprókavicsos,szóval nem leszel tőle tökig homokos. Idén is gyanus,hogy ott kötün ki :-)

Laja73 Creative Commons License 2005.02.28 0 0 11646
Mi valami ilyesmit néztünk ki idén nyárra:

Dubrovnik

Szerintem meseszép.
tomcat73 Creative Commons License 2005.02.28 0 0 11645
Ha keresni akarsz a gugliban akkor írd be, hogy privatni smjestaj +a helység nevét ahol meg akarsz szállni és ki fog dobni kb. 5000 ajánlatot.
Előzmény: HegyenVolgyon (11637)
tomcat73 Creative Commons License 2005.02.28 0 0 11644
Mlini jó lesz? kb. 15 -20 km Dubrovniktól délre. A házi néni egy nagyon aranyos idős néni. Ha jó akkor elkérem tesóméktol a címet, meg a nevet + telefonszámot.
Előzmény: HegyenVolgyon (11637)
tomcat73 Creative Commons License 2005.02.28 0 0 11643
Szegény Franjo most nem tud írni, mert behányt a gépe a hétvégén. Szerintem ma vitte doktorhoz:)
Előzmény: S Balage (11638)
ARic Creative Commons License 2005.02.28 0 0 11642
hát Crikvenicát éppen nem mondanám kicsi helynek:)
Előzmény: repcese (11641)
repcese Creative Commons License 2005.02.28 0 0 11641
Porec remek hely,már többször voltunk ott. De legutóbb háromszor Crikvenicán és velünk volt az egyéves kisunokánk aki nagyon élvezte a gyermekeknek ideális kitünően felszerelt városi strandot amely homokos és lassan mélyülő. A parkolás,ha ott bérelsz appartmant nem téma,mert nem kell sokat gyalogolni a strandig-ez viszonylag kis település.De Selce és Novi Vinodolski is ajánlatos.
Előzmény: Szylvus (11632)
ARic Creative Commons License 2005.02.28 0 0 11640

http://www.apartmani-hrvatska.com/

 

én már foglaltam innen

Előzmény: Szylvus (11628)
téeszelnök Creative Commons License 2005.02.28 0 0 11639

Én itt:

 

Horvát apartmanok

 

 

Előzmény: HegyenVolgyon (11635)
S Balage Creative Commons License 2005.02.28 0 0 11638

Kedves Franjo!

 

Semmi baja, hogy "csak" későnm tudsz válaszolgatni, visszaírogatni. Tudod én valóban munkahelyről tudok netezni. ilyenkor korán reggel szeretem ezeket a dolgokat elolvasgatni, esetleg hozzászólni.

jó a kép. őszintén megmondom, nem is tudtam, hogy ilyen is van, sőt azt sem tudnám, hogy merre keressem.

 

Üdv: Balage

 

Azért 1 szer keríts sort Pag-ra, megéri.

Előzmény: franjo (11625)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.02.27 0 0 11637

Sziasztok!

 

Tudna nekem valaki -személyes tapasztalat alapján- ajánlani Dubrovnik környéki alsó kategóriás apartman, szoba elérhetőséget? Konkrét cím, telefonszám...

Majdnem az egész napot arra szántuk, hogy keresgéltünk a neten, de vagy nagyon drága, vagy már foglalt.

Előre is köszönöm.

 

 

Üdv.

AmBesten Creative Commons License 2005.02.27 0 0 11636

Ha a babával utaztok akkor olyan tengerpartra menjetek ahol garantáltan van árnyék és ahol babakocsival is le lehet menni a vízig. Gondolom kirándulni nem mentek.

Az Isztriai félsziget nyugati partjának települései megfelelőek. Pl. Porec.

De ne menjetek a Kvarner öböl északi oldalára - nagyon meredek partszakaszok vannak ott.

Kissé délebre Novi Vinodolski ideális.

Crikvenica túlzsúfolt és zajos, alig lehet parkolni - oda ne menjetek.

Előzmény: Szylvus (11632)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.02.26 0 0 11635

Sziasztok!

 

Tényleg, ti hol szoktatok nekiállni apartmant keresni a rengeteg lehetőség közül?

tomcat73 Creative Commons License 2005.02.26 0 0 11634
To je dobra idea
Előzmény: lborli (11633)
lborli Creative Commons License 2005.02.26 0 0 11633
Íme, jedan dobar tipp. Olvasd végig a topikot. Sokáig tart majd, de megéri. :-)
Előzmény: Szylvus (11628)
Szylvus Creative Commons License 2005.02.26 0 0 11632

Köszönöm Neked is a tippeket. Valami konkrét tapasztalat?

 

Sz.

Előzmény: AmBesten (11630)
Szylvus Creative Commons License 2005.02.26 0 0 11631

Kérlek írj valami konkrétabbat is, vagy legalább egy linket, hogy hol találom őket, milyen az apartman, a tengerpart (6 hónapos kisfiunk van), a kilátás, stb...

 

Várom válaszod, akár e-mailbe is.

 

Sz.

Előzmény: zorka99 (11629)
AmBesten Creative Commons License 2005.02.26 0 0 11630

Az úti cél kiválasztásának csak második eleme a térkép. :-)

 

Először azt kellene tisztázni mennyit akartok utazni: rövidebbet (Istria), vagy hosszabbat (Dalmácia). Isztriának és Dalmáciának más a hangulata és más a kulturája.

 

Utána azt döntsétek el, mit szeretnétek csinálni: fürdés fürdéssel, vagy kirándulás és fürdés felváltva. Ha ez utóbbi, akkor olyan hely kell, amelyből könnyen lehet ide-oda menni, vannak várak, középkori kikötővárosok.

 

A legismertebb túrista-városok északról-délre:

Porec,

Rovinj

Crikvenica (zsúfolt)

Zára

Sibenik

Trogir

Split

Makarska

Dubrovnik

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Szylvus (11628)
zorka99 Creative Commons License 2005.02.26 0 0 11629
Mi tavaj Primostenben voltunk a TepliBok apartmanban. Bátran merem ajánlani bárkinek. Ha ilyet ki tudnék fogni az idén is, nagyon meg lennék elégedve.
Előzmény: Szylvus (11628)
Szylvus Creative Commons License 2005.02.26 0 0 11628

Sziasztok!

 

Hozzátok irányítottak, remélem tudtok segíteni. Bemásolom ide a kérdésemet-kérésemet:

 

"Itt gubbasztok a gép előtt, és egyfolytában horvátországi magán-apartmanokat vadászok (már napok óta). Ha tudna valaki segíteni, hogy hova érdemes menni (még egy nyamvadt horvátország térképünk sincs, hogy legalább azon kiválasszuk az úticélt). Annyit már tudunk, hogy nem igazán szeretnénk szigetre menni, és ha lehet, akkor a strandon a kilátás(előrefelénézéslátás) ne a szembelévő szigetre korlátozódjék. Szóval, ha valaki már járt arrafelé, és van néhány jó tippje, ne kíméljen.

 

Köszönöm: Sz."

 

(Várok minden jó ötletet.)

fekvőrendőr Creative Commons License 2005.02.26 0 0 11627

Régi személyi igazolvánnyal is lehet utazni Ho.-ba:

http://www.origo.hu/itthon/20050225aregi.html

tomcat73 Creative Commons License 2005.02.25 0 0 11626
Dobro vecer Franjo.
Majd jövőre megnézzük a stoni falat. Bár én idén is tervezem, majd küldök fényképet.
Előzmény: franjo (11625)
franjo Creative Commons License 2005.02.25 0 0 11625
Úgy látom nem azonos az időbeosztásunk, Te akkor kerülsz netközelbe (talán munkahely ?! ), amikor én márrég elmentem dolgozni, ez az oka a kései válaszoknak.

Persze, hogy nem baj, hogy ismét Rabon a sor, de annyi más területe van Horvátországnak, ahol még nem jártam, hogy sajnálom, hogy pl. nnem Korculan vagy a fórumon már sokat emlegetett Divna beach-en süttetem a hasam, de privát okok miatt ez idén elmarad. Dubrovnik is fehér folt még, talán jövőre.
Találtam a neten egy érdekes képet, nem tudom kit ábrázol - nem, is fontos - de a stoni nagy fal kátható a háttérben. Érdekes látvány, ez is kimaradt eddig.
Tomcat persze már látta, de egy sör mellett mégis én mesélek neki olyanokat, hogy leesik az álla   :)
A kép:

Ston
Előzmény: S Balage (11624)
S Balage Creative Commons License 2005.02.25 0 0 11624

Kedves Franjo!

 

Majd megszakad a szívem! Úgy sajnállak! De komolyan. Olyan keserűen hangzik nekem ez a mondatot. Ha nem jelentesz fel szerzői jogok megsértése miatt, bemásolnám:

 

"Remélem jó lesz bár nekem már a harmadik Rab-szigeteki nyaram."

 

Ha Hvarra jönnél a nyáron, meghívnálak egy Karlovacko-ra fizetség gyanánt.

Miért baj az, hogy már harmadjára mész Rab-ra? Jobban kedveled Hvar-t?

Minden jót: balage

Előzmény: franjo (11623)
franjo Creative Commons License 2005.02.24 0 0 11623
Bocs a kései válaszért de nem voltam világhálóközelben.
Már megvan, egy kedves ismerősöm jár oda évről évre és az ő ajánlásásra megyünk Kamporba. Egy nagy ház. 3 szint, 8 szoba, szintenként 1 konyha.
Remélem jó lesz bár nekem már a harmadik Rab-szigeteki nyaram.
Előzmény: S Balage (11621)
Timcsi11 Creative Commons License 2005.02.24 0 0 11622
Köszi Sera!
S Balage Creative Commons License 2005.02.24 0 0 11621

Igaz én még csak 1-szer voltam Horvátban, de amikor jöttünk hazafele, úgy éreztük, hogy nekünk az egészet látni kell. Lehet, hogy az a baj, hogy túl sok látnivaló van, és az ember bőségzavarban szenved.

Jó lenne eljutni minden lényegesebb helyére a horvát tengerpartnak.

 

Pallagruza-t mi is nézegettük a párommal interneten keresztül. Tuti jó lehet. Egy kis háborítatlan sziget, semmi kóválygó ember, csak nagyon kevesen. csend, béke nyugalom. Igazi paradicsom lehet. este kiülni egy sziklára és nézni, ahogy a napot elnyeli a tenger. Másnap elmenni egy kis horgászásra valami öreg szakival, a fogást megsütni ebédre...

Húúú! Keltsen fel valaki!

Bocsi, csak elszállt a képzeletem. Már éreztem is egy jó kis grillezet hal ízt a számban.

 

Szállást lefoglaltátok már?

Előzmény: franjo (11612)
fekvőrendőr Creative Commons License 2005.02.23 0 0 11620

A múlt nyárig én se nagyon találkoztam Ho.-ban szúnyoggal, de Omisban a Galeb kempingben szét nyomtam párat a sátorponyván, ha kíváncsi vagy rájuk megtekinthetők :-))

Én nem a Cetinának tulajdonítom őket, hanem azoknak a fűzfáknak a vonzó hatásának amik alatt a sátor állt. Nem veszélyes a szúnyog mennyiség egy gyenge Balatoni napot meg se közelít.

Előzmény: krk? (11613)
tomcat73 Creative Commons License 2005.02.23 0 0 11619
Mázlista
Előzmény: lborli (11618)
lborli Creative Commons License 2005.02.23 0 0 11618
Hmm... Palagruza. Május végefelé kapitányom éppen arra tervez egy hajókázást. Ha tehetem vele tartok.
Előzmény: franjo (11612)
tomcat73 Creative Commons License 2005.02.23 0 0 11617
Az bizony jó volna. Jövőre megpróbálhatnánk pár napra Pallagruzát
Előzmény: franjo (11612)
sera Creative Commons License 2005.02.23 0 0 11616

http://www.grbic-home.com/rez.fewo5.htm

itt jobban lathatod a szabad idöpontokat...habar lehet,hogy nektek harmojotoknak kisebbet keresel?

Előzmény: sera (11615)
sera Creative Commons License 2005.02.23 0 0 11615

Hu varjal!

A kepen lathatsz ket hazat egy nagyobbat es egy kisebbet.

Mind a ket hazban van 2-2 lakasuk,teljesen különallo,tehat a lakas szobai ill. fürdöszobaja es konyhaja csak a tied.Tehat semmi osztoszkodasrol nincs szo!

Mi a nagyobb hazban voltunk a földszinten,de legközelebb az emeletre mennek,mert ejjel nem mertük kinyitva hagyni az ablakot.Volt ugyan klimaberendezes is,de ra sem kerdeztünk,hogy müködik vagy sem.

A felsö lakasokhoz is kivül vezet fel a lepcsö,ami a teraszra vezet.Minden lakashoz volt grillezö,mi nem hasznaltuk ki,olyan ehesek voltunk a tenger utan,hogy literszamra ettük utana a maggilevest,nagyot enni meg bementünk Rabra a Harpunba.

A lakasban minden benne volt,ami egy kenyelmes es jol berendezett lakashoz tartozik es a hütö is müködött!es nagyon ertekeltem,hogy nem volt sehol szönyeg,tehat teljesen hygienikus volt minden.

A honlapukon http://www.grbic-home.com/ferienwohnung.htm  lathatod az arlistat is: http://www.grbic-home.com/Preis.htm Habar itt szerintem min. negy szemelyre szamolja fel a lakas arat,de az a biztosabb,ha megkerdezed.

 

Itt lathatod,hogy a különbözö FEWO-k /lakasok/ melyik idöpontokban szabadok: http://www.grbic-home.com/rez.fewo4.htm

 

Az emeleti lakasok nagyon kis romantikusak:)

 

Nemetorszagi horvatok,teljesen korrektek es baratsagosak.

 

Ha jol emlekszem  20 %-ot kellett befizetnünk.Innen Svajcbol utaltam at Nemetorszagba a penzt bankon keresztül.

Alaposan megbantam,hogy nem oda mentünk vissza...kellett nekem villa swimmingpoollal meg tengerkilatassal.

 

Előzmény: Timcsi11 (11606)
H_G Creative Commons License 2005.02.23 0 0 11614
Eddig volt szerencséd, mert szúnyogok mindenfelé vannak (ha megfelelő nekik az időjárás). Akadnak Omisban is, de nem hiszem, h. a folyónak köze lenne hozzá (nem mocsaras a torkolat).

Előzmény: krk? (11613)
krk? Creative Commons License 2005.02.23 0 0 11613
Sziasztok! Olvastam egy másik fórumon, hogy mivel Omisnál ömlik a Cetina folyó a tengerbe, elég sok a szúnyog esténként. Igaz ez? Mi még Ho-ban soha nem találkoztunk szúnyoggal, ezért hihetetlen számomra. Tudtok erről valamit? Köszi
franjo Creative Commons License 2005.02.23 0 0 11612
Sokan megyünk, kb. 11 fő és aránylag olcsón tudjuk megúszni a 10 napot.
Szempont volt még, hogy közel legyen (idősebbek is jönnek) és homokos partnak is kell lennie gyerekes család miatt. (Lopar)
Szóval Pag talonba marad, de eltettem a képeket amiket küldtél és talán jövőre Pag lesz a cél. Bár Dubrovnikot és környékét még nem ismerem és egyszer még talán Tomcat-tel elmegyünk Pallagruza-ra, a barátnők legnagyobb örömére.
Csak egy pici sziget, a szállás világítótorony és sehol semmi kirakodóvásár és bazár.
Előzmény: S Balage (11611)
S Balage Creative Commons License 2005.02.23 0 0 11611

Köszi a tájékoztatást. Nem tudtam, hogy Rab olasz neve.

 

Kedves Franjo Úr! És miért nem Pag lesz a nyaralás célpontja. Mondjál valami jó érvet, mert a távolság nem túl jó. Nincs sokkal messzebb Pag, mint Rab (Arbea).

 

Minden jót: Balage

Előzmény: H_G (11610)
H_G Creative Commons License 2005.02.23 0 0 11610
Arbe Rab olasz neve.

Előzmény: S Balage (11609)
S Balage Creative Commons License 2005.02.23 0 0 11609

Hali!

Ne izgulj, nem értettem félre. Tudtam, hogy csak viccnek szántad. Különben mikor megírtad otthol áttanulmányoztam egy térkép segítségével. Valóban elég részletes leírás.

 

Nem tudom melyik sziget lehet Arbe. Horvátban van egyáltalán. Ebben a topikban még nem hallottam róla.

Hol van?

Előzmény: franjo (11607)
tomcat73 Creative Commons License 2005.02.22 0 0 11608
Arbe?????? Nem Rab? Már hülyeségeket beszélsz és még nem is ittál:)
Előzmény: franjo (11607)
franjo Creative Commons License 2005.02.22 0 0 11607
Persze, hogy az vagyok, de igazából csak viccnek szántam.
sajnos most csak egy "rövidtávú" utazás lesz, a cél Arbe szigete.
Kíváncsi vagyok, tudod-e melyik szigetről van szó.
Előzmény: S Balage (11605)
Timcsi11 Creative Commons License 2005.02.22 0 0 11606

Kedves Sera!

 

A Rab szigeten lévő apartmaról lenne kérdésem, amit felraktál. Előleget kellett-e fizetni, ha igen milyen módon? A házban írtad 3  db 2 ágyas szoba van, mindegyikhez külön fürdőszoba tartozik? És a konyhán osztozkodni kell? Mi csak ketten  mennénk egy pici babával, ezért kérdezem.

 

Előre is köszi!

 

Timi

S Balage Creative Commons License 2005.02.22 0 0 11605

Kedves Franjo!

 

Kéretik tisztelettel nem tetszik egy kicsit elfogult lenni?

1 ici-picit?

 

Mész idén Pag-ra, a kicsi Mandre-ba???

Vagy másfele indulsz az Adrián?

 

Balage

Előzmény: franjo (11600)
S Balage Creative Commons License 2005.02.22 0 0 11604

Hali!

Így van ez a tiltásos dolog Szlovéniában és Olaszban is. Ha nagy a szél, a hegyekbe nem engedik fel a kamionosokat, és egyéb nagy szerelvényeket.

Igaz én még nem jártam Boszniában így nem tudom, milyenek a szélviszonyok, de csak úgy biztos nem szórakoznának ilyesmivel.

 

Ti tudjátok már hova szeretnétek menni a nyáron?

 

Üdv: Balage

KAti Creative Commons License 2005.02.22 0 0 11603

Ember, attól függ, mivel húzod. Nem hiszem, hogy gondod lenne.

Nem hegyi kecskecsapásra kell gondolnod, ha Boszniai utak kerülnek szóba. Országos főutakon kell haladnod. Alapvetően két úton haladhatsz délnek, az egyiken van egy húzós emelkedő. Hasonló, mint ami Zágrábtól felfele jön, a cső alatt ami átbújik. Annyi a különbség talán, hogy Boszniában mindez erdős hegyekben van előadva, 10-15 fokkal alacsonyabb környezeti hőmérsékleten, mint a sziklás horvát hegyoldalon.

 

Nem tudok olyan útszakaszról - a főutakat számítva - ahol nem lenne szabad utánfutóval menni. Pár szeles hidat szoktak időnként megtiltani az utánfutósoknak, úgy tudom, mert ha nagy a szél, fel tudja borítani, főleg a lakókocsit.

 

Előzmény: HOOD (11602)
HOOD Creative Commons License 2005.02.22 0 0 11602

Szerinted egy kb. 900 kg-os hajót húzva nem lenne gondom a bosnyák hegyekben?

 

Van olyan útszakasz Horvátország felé, ahol nem szabad utánfutóval menni?

Előzmény: KAti (11595)
tomcat73 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 11601
Ez igaz, pár hozzászólással ezelőtt már áradoztam róla:)
Előzmény: franjo (11600)
franjo Creative Commons License 2005.02.21 0 0 11600
Ettől jobb boszniai útleírást én még nem olvastam.  :)


http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=40912691&t=9004047


tomcat73 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 11599
Jaa! Bár nekem még papírt is adtak:)
Előzmény: 405GRX (11596)
sera Creative Commons License 2005.02.21 0 0 11598

Kisuborka!

Ha szeretitek a zsufoltsagot akkor valoban erdemes San Marinora menni.

tavalyelött Barbaton voltunk es a hazigazda is nagyon helyeske volt,ket 6 lakasos haz volt az övek,nem laktak ott,de nagyon kis gondoskodoak voltak.

A lakas uj,apolt es tiszta volt.

Itt lathatsz kepeket is: http://www.urlaub-anbieter.com/osijek.htm

Tavaly Banjolon voltunk abban a sokkvillaban,gondoltuk,milyen jo lesz majd a forro napsütesben jol lehüsülödnünk,hat a fraszt!

Ja,egy nap csak mosta a medencet, a masik nap töltödött icinyke-picinyke slagbol meg igy tovabb.

Nekem az a tapasztalatom,hogy barhol lakhatsz Rabon,ugyis elvandorolsz minden nap mashova,szebbnel-szebb helyeket fedezel fel.

Mi pl. Banjolbol ha nem is San Marinoba,de azt hiszem a Sarahaba akartunk elvandorolni es egy kicsit eltevesztettük az iranyt,egyorai bolyongas utan kikötöttünk,ha nem is a Saharaba,de mellette van egy nudi....de tök veletlenül,alig volt ott emberfia meg hosszu volt a part rendesen,ugyhogy ha nem is vettük le a gatyat,de az egyik legidealisabb /gyerekeknek homokos es sekely eleg messze!/ fürdöhelyre talaltunk.

Előzmény: kisuborka (11576)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.21 0 0 11597
Tavalyi képek Horvátországból, Sibenik, Krapanj, Krka. Talán idén is lesznek :)
405GRX Creative Commons License 2005.02.21 0 0 11596

Ez az 5 EUR valami predefined setting lehet, tavaly én is ennyit fizettem, 50 helyett 67-ért lakott területen, és még vissza is tudtak adni a barátságos rendörök, akik mintha egy Kusturica filmböl léptek volna ki:-)

Amúgy pedig mindenkivel egyetértek, Bosznia gyönyörü, az utak jók, a vezetés nagyjából kulturált, úgyhogy idén is arrafele fogunk menni szerintem. Reggel 5 órai indulással a délután 6 órai fürdés abszolút reális Dubrovnikban.

Előzmény: tomcat73 (11591)
KAti Creative Commons License 2005.02.21 0 0 11595

Még egy "Bosznián át" párti hozzászólás.

3 v. 4 x mentünk már Bosznián át Horvátországba, még lakókocsit húzva is. Semmi problémával nem szembesültünk.

Sok a rendőr, sok helyen mérnek kis kézi radarpisztolyokkal, de ha nem hajtunk gyorsan, nem állít meg. Ha elkap, a büntetés sokkal enyhébb, mint nálunk vagy a horvátoknál.

Éjszaka nem indulnék neki, főleg a gyatra útirányjelző táblák miatt, no meg éjszaka még Nyugat-európában sem szívesen menedzselnék le egy műszaki hibát vagy balesetet, nemhogy Boszniában. Persze ez csak előítélet, nincs ilyesmiről tapasztalatom.

 

Ami szívatós lehet, az a sok teherautó, amit időnként nehézkes megelőzni. De még teherautóval is át lehet menni Bosznián 4-5 óra alatt....

 

Tavaly Horvátország legdélebbi csücskét terveztük be, de az az út, ami a térkép szerint a legjobb lett volna nekünk, biza le volt zárva. Kellett tennünk egy bő 150 km-es kerülőt, át Montenegroba.

Nincs itt nálam most a térkép, nem tudom az utat megnevezni.

lborli Creative Commons License 2005.02.20 0 0 11594
Olvasd el 10603-as számú hozzászólásomat, talán választ kapsz a kérdéseidre.
Előzmény: onobody (11578)
Whitehair Creative Commons License 2005.02.20 0 0 11593

Ha szépet akarsz látni, a Boszniai utat választod. A rendőrök - ha nem szabálytalankodsz - nem piszkálnak, az csak Bulgáriában, Romániában és Szerbiában divat. Megnézték a rendszámot és többször az útlevelet sem kérték.

Tehát Bosznián keresztül irány Horvátország!

Egy nagyon szép út: (az eleje lakóhelyfüggő) Udvar-Eszék-Nasice-Pozega-Nova Gradiska-autopályán az Okucani kijáratig-Stara Gradiska- BiH-Bosanska Gradiska-Banja Luka-Vrbas völgye (nagyon szép)-Neretva völgye (szintén)- Mostar-Metkovi-Hr-Opuzen, aztán jobbra, vagy balra. (Ez csak egy - kipróbált - variáció.) Bugojnonál nem megyün Mostar felé, hanem lekanyarodunk Livno felé és így lehet kijutni a horvátországi Omisba.

Jó utat!

Előzmény: onobody (11580)
tomcat73 Creative Commons License 2005.02.20 0 0 11592
Ja az előbb leírtam, mekkora az a hatalmas boszniai bírság, akkor most itt a horvátországi kis bírság:
Branjin Vrh, bevezető szakasz 50-es tábla, kedves ismerős 75-el, 500 kuna helyszínen.
Ez nagy bírság, a 10 euro szerintem barátibb.
Előzmény: onobody (11580)
tomcat73 Creative Commons License 2005.02.20 0 0 11591
2000 óta járok át ismét Bosznián. Semmi probléma. A főutak jól kitáblázva, elég jól lehet haladni. Az utak olyanok mint nálunk, tehát nem sztráda minőségű, de azért nem olyan veszélyesen rossz. Franjo pár hozzászólással már írt egy jó itinert Balagenek, de a boszniai részt felvázolom neked én is:
Ha Zupanjénál lépsz határt akkor utána Tuzla - Sarajevo - Mostar - Metkovic és már a határon is vagy. Kladanj és Sarajevo között szép magas hegyeken visz át az út, de nem veszélyes, mi még Trabanttal is megjártuk nagyon régen.
Az út bevisz Sarajevoba, ahol egy kicsit a felüljáró előtt figyelni kell, ah nagy a forgalom, mert a hely miatt későn lehet észrevenni a táblát mai mutatja, hogy itt kell elfordulni Mostar felé.
A táj nagyon szép, valóban van sok rendőr, de hát azok itthon is vannak. A komoly büntetés nálam 5 Euro volt ( de lehet, hogy tíz. 50-es tábla 73 km/h). A szembejövők általában villantanak, ha van rendőr.
Vannak nagyon jó állapotú benzinkutak ahol kultúrált körülmények között lehet használni a mosdót.
EZ az útvonal kb. 400 km, gyerekkel is bátran bevállalható. Megéri.
Előzmény: onobody (11588)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.19 0 0 11590

onobody,

 

Röszke-Szabadka-Zombor, ott a Dunán van egy híd, az a határátkelő H.o.-ba. Ha hajnal 4-kor elindulsz, akkor du 5-6-kor már akár Dubrovnikban fürödhettek.

Előzmény: onobody (11588)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.02.19 0 0 11589

Alapvetően két észak-déli irányú főút van, attól függően, hogy honnan és hova igyekszel.

Az egyik a Neretva völgye, a másik meg egy másik folyó völgye, ez a nyugatabbi (az most nem jut eszembe). Majd nézek térképet és leírom, mi merre mentünk pontosan.

Előzmény: onobody (11588)
onobody Creative Commons License 2005.02.19 0 0 11588
Ha tudunk, akkor Röszkénél megyünk, nekóünk az esik útba. De ha jól értem, ha reggel indulunk, még sötét előtt leérhetünk, ha nincs túl nagy nyavalygás a gyerekekkel.
Előzmény: Törölt nick (11585)
onobody Creative Commons License 2005.02.19 0 0 11587
Okes, nézem a térképet. Nem vagyok rendőrellenes, semmi gond, ha nem szívatnak. Mondjuk 3 nagyon kicsi gyerekkel nem akarok száguldozni, nem lesz gond. Bulgár és román utakkal abszolút tisztában vagyok, ha nem roszabbak, akkor már jó. A párom háború előtt bebarangolta szerbiát is, úgyhogy valamennyi helyismeret is van, csak az új viszonyokkal nem vagyunk tisztában
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.02.19 0 0 11586

Korrektül ki van táblázva minden.

Amúgy mért nem ezzel kezdted? Ha Bulgáriában jártál már (igaz én csak gyeerekként, még kb 20 éve) akkor itt nem fog meglepetés érni.

Előzmény: onobody (11584)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.19 0 0 11585

onobody,

 

Ha pl Mohácsnál lépsz ki, onnan 2 óra míg eléred Boszniát. Bosznián keresztül 6-7 óra alatt lehet átérni, kevés pihenővel ( Eszék-Szarajevó-Mosztár). Az út jó minőségű, talán jobb, mint nálunk. Az út folyóvölgyben megy szinte végig, úgyhogy szerpentin sincs benne, csak pár km. A látvány nagyon szép.  Mostar is elég kellemes hely. Kis kerülő Medjugorje, a híres zarándokhely. A háborúnak vége, úgyhogy Bosznia meglehetősen közbiztonságos. Talán jobban mint kis hazánk. Van sok rendőr hálistennek, akik a TE biztonságod miatt vannak olyan sokan, indok nélkül biztos, hogy nem fognak büntetni. Tényleg nagyon sokszor mentem át Bosznián, de még nem büntettek meg. Autópálya lényegében nincs. 

Azon gondolkodok közben, hogy miért lenne érdemes körbe menni Horvátországon keresztül. Esetleg az autópálya miatt, aki arra izgul.

Előzmény: onobody (11582)
onobody Creative Commons License 2005.02.19 0 0 11584

Én Egerben tanultam és még élénken emlékszem a bélapátfelvi cementgyár füstjére. Sokkal nagyobb meglepetést ez a gyár sem okozhat.

Ki van táblázva minden rendesen? ha igen, azt tudom követni. Bulgáriában egyszer egy birkacsapáson mentünk vagy 40km-t mert útnak jelölte a térkép, tábla meg nem volt. Ilyesmi itt előfordulhat? Mert akkor tuti robbanunk.

Előzmény: HegyenVolgyon (11583)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.02.19 0 0 11583

Elnézést, egy nyomasztó részlet mégis volt. A hegyek közt egy nagy gyár, sok füstölgő kéménnyel, a környéket is megülte a füst. Kihalt volt, de működött, kicsit olyan "filmbeli jövő háborúja utáni" hangulata volt.

De ezenkívül tényleg semmi. Gőzerővel folyik az újjáépítés, a hangulat kellemesnek látszik. Nagyon szép ország, kár kihagyni.

A főút jó minőségű átlagos kétsávos, nem autópálya.

VISZONT! a főútról letérni tilos, életveszélyes a turista számára, mert a háborúból sok felderítetlen akna maradt. Ez azért nem azt jelenti, hogy ha véletlen elvétesz egy kanyart és egy másik úton mész 10 métert, akkor rögtön robban veled a kocsi, hanem azt, hogy terepre, elhagyatott helyekre nem szabad lemenni. A kaki-pisit intézni van elég vendéglő, presszó, megállóhely egyébként.

 

Még annyit, hogy azért egy másik világ, másik mentalitás, egyértelműen délibbek, nagyon érdekes szokásuk az útszéli forgatós báránysütés, mindenhol nagy majálisszerű rendezvényeket láttunk (7végén).

Hozzátartozik még, hogy legalább 7-szer láttam igazoltató rendőrt (tehát sűrűn vannak) de normálisan közlekedtem és egy sem vetett ügyet ránk.

 

Az utak biztonságosak, kretén autósra egyre sem emlékszem (nem igaz az, amit olvastam a Külügy honlapján, hogy: "Elavult autóparkkal vadul közlekedő helyiek")

visszafelé egy helyen voltam tanúja útszéli kőomlásnak, az akár veszélyes is lehetett volna :-)

Na de itt most tényleg leírtam minden negatívumot, összeségében tényleg nagyon kellemese és szép út volt. A Neretva völgye felejthetetlen látvány. Zöldeskék a vize...

Előzmény: HegyenVolgyon (11581)
onobody Creative Commons License 2005.02.19 0 0 11582

Bocs, biztosan hülyén fogalmaztam, semmi előítélet, mi kelet felé tartó utazók vagyunk, főleg a gyerekek előtt, szóval nem mosogatógépes jacuzzis villában akarunk nyaralni, de körülöttünk mindenki Horváto. felé kerül. Magam miatt nem aggódok, a párom kifejezetten nomád párti, de három pici gyerekkel tutira akarok menni. Ha azt mondjátok, hogy semmi gáz én elhiszem.

Viszont még mindig kérdés, hogy meddig van autópálya, és durván mennyi idő alatt lehet leérni. A gyerekek pihenőidejét majd én levonom.

Köszi

Előzmény: HegyenVolgyon (11581)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.02.19 0 0 11581

Onobody:

 

Tényleg, mit értesz vadodnon?

Ha előiítélettől vezérelve :-) Boszniát, akkor ki kell ábrándítsalak. Mi a barátnőmmel a Neretva mellett mentünk le tavaly a Peljesacra, és egész Bosznia VÉGIG nagyon civilizált, van, ahol alpesi jellegű a táj és az urbanizáció, van ahol csak olyan, mint Nyugat-Mo., de hogy legyen valami "egzotikus" is, néhol szétlőtt házak képe csúfítja a falvakat.

Nincsenek vademberek, Rambók, és még csak túlkapós zsaruk sem. Normális a közlekedés, vannak boltok, Sarajevo környéke kimondottan kellemes, nyüzsgő, olyasmi, mint Bp környéke, egyszóval, semmi semmi félelmetes nincs.

 

Előzmény: onobody (11578)
onobody Creative Commons License 2005.02.19 0 0 11580
Van egy ismerősünk, ő azt mondta, hogy csak Horváto.-n keresztül menjünk, Boszniában rosszak az utak, rendőrök állandóan megállítanak, hatalmas bírságok stb. stb. Ez csak egy legenda? Végig autópálya van ott is? Merre érdemes Brac felé menni?
Előzmény: Törölt nick (11579)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.19 0 0 11579

 

onobody,

mi mindig Bosznián keresztül járunk. nem tudom mire vagy kíváncsi !

Mit értesz 'vadon' alatt, és mi az hogy '3 kisgyerekkel kockáztatni' ??

Előzmény: onobody (11578)
onobody Creative Commons License 2005.02.19 0 0 11578

Tudna valaki utitervben segíteni? Mi Szegedről mennénk valószínűleg a dalmát részre, délre. Van valaki aki nem került Horváto. felé, hanem átvágott a vadonon? Három kisgyerekkel meg lehet ezt kockáztatni? Vagy inkább kerüljünk? Egyhúzásra nem tudunk lemenni, biztosan meg kell állnunk jópárszor.

Durván mennyi idő az út?

Köszi

tracy71 Creative Commons License 2005.02.19 0 0 11577
Mi tavaly voltunk Horváthország Dalmáciai részén Biogradban. Mindenkinek tudom ajánlani, végig autópálya. Közel van a Kornati szigetcsoporthoz, a Krka nemzeti parkhoz és a Paklenicai nemzeti parkhoz is. Ne haggyátok ki a Krka vízesésekkel dúsított csodálatos nemzeti parkot. Ilyenkor fáj a szívem, hogy mostmár nem tartozik kis hazánkhoz.....
kisuborka Creative Commons License 2005.02.18 0 0 11576
Sziasztok! Én új vagyok itt a topikon. Idén nyáron Rab szigetre lopár településre szeretnénk a családdal elmenni nyaralni egy 4 és egy 6 éves gyerekkel. Ha valaki tud egy jó apartmant, ahol normális a házigazda és elfogadható az ár, az legyenszíves írja meg. Jó lenne Dan Marinon helyet találni. Köszi.
dokeee Creative Commons License 2005.02.18 0 0 11575
11558
Előzmény: zorka99 (11574)
zorka99 Creative Commons License 2005.02.17 0 0 11574
Sziasztok!

Feleségemmel eldöntöttük, hogy az idén Omisba szeretnénk menni. Ha van közöttetek, aki személyes tapasztalat alapján tudna valami jó szállást ajánlani, azt nagyon megköszönném. Persze minden más infót is szívesen fogadok.

Eddigi üdüléseink alatt is igen sokat csavarogtunk és most is szeretnénk. Tavaj Primostenben töltöttük a nyarat, tavaj elött pedig Rovinjban. Én is szívesen segitek bárkinek.
Mandre Creative Commons License 2005.02.17 0 0 11572

Pag-sziget Mandre, Pag

www.mandre.hu

Sok hasznos tudnivalóval, árakkal!, félkész, de már használható.Kikötő

S Balage Creative Commons License 2005.02.16 0 0 11571

Sziasztok!

Foglalt már közületek valaki az Island Travel utazási irodától? Ez egy horvátországi, Supetár-ban lévő utazási iroda.

Mennyire "biztonságos" az ilyen?

 

Infókat és véleményeket várnék.

 

köszike: Balage

 

Lassan-lassan, de jön a nyár!

sera Creative Commons License 2005.02.16 0 0 11570

arazsa  varazsa

Előzmény: sera (11569)
sera Creative Commons License 2005.02.16 0 0 11569

Sziasztok!

ebben az evben sajnos nem lesz leutazas,megszivtuk a vizes benzinnel,azota is szenved auto es mi töle.

Rab-szigeten voltunk immar masodjara,csodalatos kis sziget a regi varoskajaval es gyerekbaratsagos öbleivel,de ha valakinek eszebejutna a Villa Veronikaba mennie,tegyen le rola!!!!!

 

Harom kisgyerekkel megerkeztünk holtfaradtan egy oraval a szallas elfoglalasanak idöpontja elött,amugysem tudtuk,hogy mikortol lehet elfoglalni a szallast,mert az iroda szart nagyivben valaszolni a levelünkre /amugy nemetorszagi horvat ürge/.

Ott meg ugy letamadott a marha tulaj,mintha azon az egy oran mulott volna a szezoni bevetele.Az felesege rendes volt,elnezest kert az ura modoraert,de hat ök is ket eve csinaljak a botot,amiota is Nemetorszagbol tertek vissza 30 ev utan es ugye a ferje agyara ment az üzlet arazsa.Asszonyka azonnyomban megkinalt kis hazival,amire aztan azonnyomban jokedvem kerekedett.

A pacak rögtön kioktatott minket,hogy este 10-töl semmi zene-bona es ricsaj,a medencebe delutan ket orat nem lehet bemenni,talan 14.00-16.00-ig? vagy valami ilysemi...

A berendezesröl ne is beszeljek,hatunkra negy szek a konyhaba,egy fotel es valami iszonyu kenyelmetlen büdös kanape es ez egy hatszemelyes lakasban.

Pasi reggel hatkor mar fent "üvöltött" a süketnema felnött csori fiaval es mondanom sem kell,hogy este tiz utan sem mi voltunk azok,akik daridoztak,habar utobbi akkor nem zavart volna,ha nem mar eleve ugy fogadott volna,hogy kuss legyen!

...es ekkor vagtam ki a konzervesdobozt!

 

Az egy het alatt csak elegedetlen vagy jopofaskodo vendegeket lattam..tavaly voltunk ott,de nem volt kedvem az elmenybeszamolohoz.

 

Amugy arrol is letettem,hogy minden szabad percet a lakasban töltsünk es a gyerekeket sem engedetem le szivesen-ha eppen otthon voltunk- a medencebe,de aztan kenytelen-kelletlen voltam,mert elsösorban a medence miatt mentünk oda,mondvan,ha otthon vagyunk legalabb tudjuk magunkat hüsiteni.

 

Minden este Rabon kajaltunk,viszont a Harpun nevezetü kisetteremben elfeledtem a bajokat :) Isteni! ha valaki meg nem probalta volna ki!

 

Itt a Villa Veronika  es annak egyetlenegy normalisan berendezett lakasa a hatbol.

Nem reklamnak szanom.....inkabb kezeket el!

caballo Creative Commons License 2005.02.16 0 0 11568

Sziaszok!

Nagyjából mennyiből jön ki egy hét?Költőpénz nélkül.

Út+autóp.díjak+szállás+kaja.

Üdv!

IUEToledo Creative Commons License 2005.02.15 0 0 11567

 

 

     Szia  cztamas!

 

  Segíteni szeretnék : hívd a következő számot, +38598749740 ez HR-i. vagy

                                                                            +36305005700 ez MO-i.

   Kérd a Krisztina appartmanba a szállást. Ez Dornji Okrugon található./ Ciovo-É-NY/

   .....Ja igen Augusztus 20-tól kevesebben vannak.....esetleg garázs is össze jöhet.

  

 

Előzmény: cztamas (11562)
kuff Creative Commons License 2005.02.15 0 0 11566

krk?

 

privátban szívesen írok krk-ről, minden évben kb 2x leugrunk, imádjuk.

 

üdv,

kuf

Előzmény: krk? (11560)
dokeee Creative Commons License 2005.02.13 0 0 11565
Mi két éve itt nyaraltunk: http://www.kroatien-urlaub-kroatien.de/hrvatska/house.cfm?PlaceID=265&HouseID=1454
Előzmény: krk? (11560)
fszevacsoki Creative Commons License 2005.02.13 0 0 11564
Tavaly ott nyaraltam, szuper hely!!!  Mire lennél kiváncsi?
Előzmény: cztamas (11562)
hul Creative Commons License 2005.02.12 0 0 11563
Nem hogy nem messze, hanem összeépült városkát képeznek. A régi városból egy lélekvesztő nyitható hidon kell átmenned és már a Ciovó félszigeten vagy. Remek hely, már évek óta itt nyaralunk és nagyon szerethető.
Előzmény: cztamas (11562)
cztamas Creative Commons License 2005.02.11 0 0 11562
A nyáron Ciovo-ba készülünk, ami Trogirtól nem messze van. Ha valaki járt már arra, minden infot köszönettel vennék...
haha20 Creative Commons License 2005.02.11 0 0 11561
Sziasztok! Hallott valaki olyat, hogy apartman v. ilyesmi szélessávú internet-hozzáféréssel? Köszi!
krk? Creative Commons License 2005.02.11 0 0 11560
Írtam már egyszer, hogy a Krk szigetre szeretnénk menni nyaralni az idén. Miután írtátok, hogy inkább a nyári tömeg miatt inkább szeptemberben jó csak az utazás, elbizonytalanodtunk. Nekünk csak az augusztus jó. Most a másik hely, amit kinézett a családom - és nem tudunk dönteni a Krk és Omis. Viszont tudni szeretnénk még róla egy-két dolgot. Mmaxxa: írtad, hogy jártatok már ott, és nagyon jó hely! Hány km-re van Mo-tól, merre lehet menni oda? (A férjem csak Horvátországon át szeretne utazni). Nagy gyerekeknek (majdnem felnőtt) is jó? Szórakozási lehetőség van számukra? És írtad azt is, hogy talán még van 8 főnek való szállás. Ha megtaláltad, elküldenéd? Köszi a válaszokat előre is!
atlantisz2004 Creative Commons License 2005.02.11 0 0 11559

Üdv!

 

Imádom Horvátországot, de amíg a gyerekeink kicsik voltak inkább Olaszországba mentünk...a homokos és lassan mélyülő part miatt....

 

Mára 10 év felettiek lettek, így irány az Isztria..

 

:-))

Előzmény: caballo (11557)
H_G Creative Commons License 2005.02.11 0 0 11558
Megbízható iroda: www.kompas.hu
Előzmény: caballo (11557)
caballo Creative Commons License 2005.02.10 0 0 11557

Sziasztok!

 

Nekem szimpatikusnak tűnikk H.ország.A lassan mélyülő homokos vagy kavicsos partot favorizálnám.Főleg a gyerek miatt.

Viszont nyaralás közben nem akarok főzni,takarítani,mosogatni csak pihenni.

Tudtok valamilyen épkézláb ajánlatot valahol.Esetleg egy megbízható irodát.

Köszi.

 G@b

tomcat73 Creative Commons License 2005.02.10 0 0 11556
http://www.dalmacija.net/omis.htm
Vagy itt is körülnézhetsz
Előzmény: onobody (11555)
onobody Creative Commons License 2005.02.10 0 0 11555
köszi a tippeket, már megyek is oda
scorpio-grass Creative Commons License 2005.02.10 0 0 11554
www.almissa.com
Előzmény: kami1 (11553)
kami1 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 11553

Ez engem is érdekel!

Hol találok róla bővebben?

Köszi

Előzmény: cdl1 (11552)
cdl1 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 11552
Én Omist javasolnám erre,szvsz ideális Nektek.
Előzmény: onobody (11550)
franjo Creative Commons License 2005.02.09 0 0 11551
Szia !

Elkezdtem írni a választ, de aztán kipróbáltam, hogy beírtam a keresésbe (itt az oldalon): homokos part > majd klikk a "gyorskeresés innen" opció megtartása mellett, és egy csomó részletes leírást kapsz. Így egyszerűbb, elég sokan írnak a témáról.
Amennyire beleolvastam, Omis és a Rab-szigeteki Lopar a legismertebbek, én Loparon már voltam, tényleg nagyon sok gyermekes család jár oda és ráadásul relatíve közel van, szinte végig autópályán mehetsz.
Bár a Split alatti Omis is elérhető a pályán, hisz a sztráda már Split városáig megy.
Előzmény: onobody (11550)
onobody Creative Commons License 2005.02.09 0 0 11550

sziasztok

Új vagyok ezen a topikon, de hátha tudtok segíteni. Oyan gyerekbarát helyet keresünk, ahol homokos a part, és jól tudjuk magunkat érezni 3 gyerekkel (3,4 és 8 évesek). Nem akarunk éjszakai életet, csak strandot, fagyit meg kaját. Mindezt nem csillagászati árakon. Van valakinek ötlete?

S Balage Creative Commons License 2005.02.09 0 0 11549

Hali!

Először bocsi, mert elírtam 1 írásjelet. Kijelentő akart lenni, hogy Hvar városában van, azt tudom.

Te nem jártál már a szállodk valamelyikében?

Valami gubanc lehet, mert elég olcsónak tűnik nekem. Én is az adriatica-n néztem meg.

Azért köszi a segítséget!

Üdv: Balage

Előzmény: franjo (11548)
franjo Creative Commons License 2005.02.08 0 0 11548
Előzmény: S Balage (11542)
fekvőrendőr Creative Commons License 2005.02.08 0 0 11547

Szívesen!

Itt egyébként tényleg minden megvan pontosan: http://www.venezialines.com/eng/index-en.htm

 

Előzmény: Andy-05 (11546)
Andy-05 Creative Commons License 2005.02.08 0 0 11546

Köszönöm!

Én is az utikönyves kirándulást részesítem előnyben.

Az internetcímet majd megnézem!

Szia

Előzmény: fekvőrendőr (11544)
téeszelnök Creative Commons License 2005.02.08 0 0 11545
Helo!
ROVINJ - VENICE 7.15 11.30
VENICE - ROVINJ 17.00 21.15

Ha aznap megfordulsz : 60,00 € / felnőtt
A cég neve :VeneziaLines

www.rovinj.lap.hu
Előzmény: Andy-05 (11543)
fekvőrendőr Creative Commons License 2005.02.08 0 0 11544

Komppal nagyon lassú lenne a velencei kirándulás, ezért két hajó jár át naponta, a Prince of Venice például az Adria leggyorsabb nagy hajója, így is kb két és fél - három óra a menetidő. A hajó reggel hét körül indul az Isztriáról, és kb nyolc - fél kilenc mikor visszaér. A szabadidő amit Velencében tölthetsz kb nyolc óra. A kirándulással idegenvezetős túra is jár, de az szerintem egy rohanás gondolázással, pizza ebéddel, muránói üvegműves meglátogatásával, és mindez aranyáron. Mi mindkét alkalommal leváltunk a csoporttól és az egyes vaporettóval végig mentünk a Canale Grandén, lődörögtünk, a utikönyvből előre kinézett dolgokat megnéztük, szóval igyekeztünk jól érezni magunkat. Az idegenvezető mindent elmond németül, angolul, szlovákul, így nem hiszem hogy ehhez lett volna türelmem. Emlékezetem szerint 50-60 euro körüli volt egy főnek a kirándulás. Szerintem jó program. Ha Gooogle-val rákeresel a "Prince of Venice"-re találsz a kirándulásról anyagot.

Előzmény: Andy-05 (11543)
Andy-05 Creative Commons License 2005.02.08 0 0 11543

 

Szia !!

Én is egy napos kirándulásra gondoltam, úgy hogy felpattanunk a kompra hajnalban és a Velencei bóklászás után irány vissza az Isztriára!!

A Jadrolinija komptársaság hajója úgy tudom, hogy megy át Velencébe vagy ha ez nem más nemzetközi kompjárat biztos.

Mennyi idő alatt ér oda a hajó pl: Rovinjból?

Kb mennyibe került a jegy oda vissza 1 személyre?

Mennyi időt töltöttetek Velencébe?

Mikor indultatok oda és mikor hagytátok el Velencét?

Ha tudsz kérlek válaszolj.

Köszi: Andy

 

Előzmény: fekvőrendőr (11541)
S Balage Creative Commons License 2005.02.08 0 0 11542

Sziasztok!

Járt már közeletk valaki a Hvar-szigeti hotel Pharos-ban vagy esetleg a hotel Slavija-ban? Mindkét szálloda Hvar városában van?

Ha valakinek bármilyen infója van az alábbi szállodákkal kapcsolatosan, kérem ossza meg velem!

 

Előre is köszi: balage

fekvőrendőr Creative Commons License 2005.02.07 0 0 11541
Bocsánat felületesen olvastam a beírásod, én nem kompoltam az Isztriáról Velencébe, hanem egynapos kirándulásokra mentem.
Előzmény: fekvőrendőr (11540)
fekvőrendőr Creative Commons License 2005.02.07 0 0 11540
Én már kétszer mentem át, egyszer Pulából a Prince of Venice hajóval, másodszor Rovinjból a másik hajóval, aminek a nevére már nem emlékszem. Kérdezz nyugodtan.
Előzmény: Andy-05 (11538)
Amazon Creative Commons License 2005.02.07 0 0 11539

Szia!

 

Mi tavaly a barátainkat látogattuk meg Medulinban és ott kimondottan ilyen part volt. Lassan mélyülő homokos strand. Mi Opatijában voltunk, de az inkább sziklás, de gyönyörű. A városi strand úgy van megoldva, hogy egy nagy részt elkerítettek a gyerekeknek és az elég sekély. Én is ajánlok egy internetes címet: www.holiday-home.org/hu  Én itt foglaltam és azt kaptam amit ígértek, szerintem idén is náluk foglalok.

 

Ildikó

Előzmény: kardio1 (11537)
Andy-05 Creative Commons License 2005.02.07 0 0 11538

Sziasztok!

Érdekelne, hogy nyaralt-e már úgy valaki a kedves fórum olvasok közük, hogy az Istria valamelyik kikötőjéből (Pl: Rovinj, Pula) átkompolt Velencébe??

Ha van ilyen emberke akkor az jelentkezzen mert lenne hozzá néhány kérdésem??!!

Köszi

Sziasztok: Andy

kardio1 Creative Commons License 2005.02.05 0 0 11537

Sziasztok!

Nyárra kerestem tengerparti lehetőséget a neten, és eközben akadtam a www.adriatic.hr oldalra, ami egy internetes értékesítéssel foglalkozó spliti cég, gyakorlatilag egész Dalmáciában kínálnak apartmanokat, magyarul is lehet hozzájuk fordulni. Ismeri őket valaki? Én gyerekeknek való, lassan mélyülő homokos parton kértem tőlük ajánlatot és többek közt Kraj falut ajánlották Pasman szigetén. Volt már vki közületek ezen a szigeten? Ha igen, milyen tapasztalatai voltak? Kraj a sziget keleti, szárazföld felőli oldalán van félúton Pasman és Tkon közt. A komp Tkonba mennyibe kerül (1 autó, 2 felnőtt, 2 gyerek). Éttermi árak (pizzeria is) milyenek a horvát tengerparton?

Kardio1

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!