Keresés

Részletes keresés

Hedo Creative Commons License 2012.10.17 0 0 7579

Értem. Köszönöm.

Előzmény: imkerei (7578)
imkerei Creative Commons License 2012.10.16 0 0 7578

Nem jobb az ősszel szedett vessző. A friss a legjobb, a tárolás mindig rizikót jelent, azonban, ahol erős fagyoktól és a vesszők elfagyásától tartunk a tél folyamán, jobb a vesszőket előtte megszedni és állandó alacsony hőmérsékleten tartani a felhasználásukig.

Erre 0-6°C az ideális. Ez alatt megfagyhat, e fölött korán kihajtásra késztethetjük, valamint a romlási folyamatok is felgyorsulhatnak, gomba és baktérium fertőzések következtében, valamint sokkal könnyebben kiszáradhat

Legjobban a hűtő aljában lehet eltartani fóliában vagy a házak északi (hőingadozásoktól védett) oldalán elvermelve. Gombaölőszeres kezelések ekkor is szükségesek lehetnek.

Előzmény: Hedo (7576)
Ali-bá Creative Commons License 2012.10.16 0 0 7577

Ne ősszel, inkább télen!

Előzmény: Hedo (7576)
Hedo Creative Commons License 2012.10.16 0 0 7576

Miért jobb az ősszel szedett vessző? Nem jó ha zölden szedem oltás előtt? És tárolni hogy kell? Ládába, homokba, pincébe jó? köszi

Előzmény: imkerei (7575)
imkerei Creative Commons License 2012.10.16 0 0 7575

Elnézést, hogy ilyen szűkszavú voltam, de éppen csak bekukkantottam a topicra és már rohannom is kellett!

Nem tudom nálad milyen állapotban vannak nálad a szőlők, de nálunk, még a levelek sem sárgulnak. A szőlővesszők ilyenkor még éppen a tápanyagok raktározásával vannak elfoglalva, eszük ágában sincs gyökeret ereszteni (ennek ellenére idő előtt lemetszetted és gyökereztetőhormonnal kezelted). A szőlővesszőben levő hormonok ellentétes parancsot adnak, mint, amit az általad felhordott gyökereztető hormon közvetít.

A vesszők nemsokára mélynyugalomba kerülnek és febrárig eszük ágában sem lesz kihajtani és gyökereket ereszteni. A gyökerezés esetén is először kihajt a vessző és utána kezd gyökereket ereszteni.

Legjobb esetben, ha addig el nem rothadnak a vesszők tavasszal kihajtanak. Vermelni is inkább hűvös helyen szoktuk a vesszőket, de azt is csak a fagyok előtt közvetlenül kell megszedni, hogy a vesszők tápanyagtartalékai ne merüljenek ki idő előtt.

Előzmény: bukfenc12 (7573)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 7574

Kedves gergerg!

 

Köszönöm az újbóli felajánlásodat, akkor találkozzunk tavasszal. Nagyon kíváncsi leszek a nagyszemű szőlődre.

Előzmény: gergerg (7571)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 7573

Kedves imkerei!

 

Nem túl sokat mondtál. Elárulnád, hogy hogyan kellett volna? Még van idő rá, hogy módosítsam a dolgokat.

Előzmény: imkerei (7570)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 7572

Kedves Flanell!

 

Tudom, hogy jobb volna tavasszal, de addig még rengeteg idő van. Ez egy próbálkozás volt a részemről. Egyébként van homokom, ha megerősíted, hogy homokba jobb lett volna elültetni, akkor kiszedem és átültetem őket.

Előzmény: Flanell (7569)
gergerg Creative Commons License 2012.10.15 0 0 7571

Van pár fajtám, nem túl régi telepítés, nem is tudom még csak egy-kettő fajtának a nevét biztosan, a Moldova az biztos, meg van valami nagyszemű fehér, de elvileg jövőre már mégtöbb terem. Ezekből szivesen adok tavaszra, a benzinkútig akár el is viszem neked.

Előzmény: bukfenc12 (7568)
imkerei Creative Commons License 2012.10.15 0 0 7570

Mindent elkövettél, hogy ne sikerüljön...

Előzmény: bukfenc12 (7568)
Flanell Creative Commons License 2012.10.15 0 0 7569

Szerintem ez tavasszal jobban menne.

De ha nincs kimondott homokos talajod, akkor nem sok értelme van, mert előbb-utóbb úgyis megtalálja a filoxéra.

Előzmény: bukfenc12 (7568)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 7568

Kedves Kertbarátok!

 

Érdekelni kezdtek a nagyszemű csemegeszőlők és szaporításuk. Mivel szőlőkkel még nemigen foglalkoztam, viszont találtam egy fehér kecskecsöcsű szőlő tövet, ezért arra gondoltam, hogy teszek egy próbát. Vágtam le a vesszőkről 2 nóduszos darabokat, a végüket előbb vízbe, majd Incit 8 gyökérkezelő hormonba mártva kerti földet tartalmazó ládába szúrtam be őket. Úgy, hogy az első nódusz a rüggyel föld alá kerüljön, a második nódusz rügye pedig a föld felszínére. Meglocsoltam a tövüket, majd levittem a faládát a pincébe, ahol télen-nyáron 10-15 fok közötti hőmérséklet van. Ilyent még nem csináltam, de reménykedek benne, hogy néhány meg fog gyökeresedni, amiket tavasszal elültethetek. Lugast szeretnék többféle nagyszemű és édes csemegeszőlőből, ezért ha valakinek véletlenül lenne ilyen fajtája, szeretnék kérni majd tavasszal róla oltóvesszőt. Előre is köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.13 0 0 7567

Hát...azt hittem az új francia fajtákból tudtál szerválni vkitől svarcban /Boldogkőváralja környékén sokat telepítettek belőlük./

Előzmény: Törölt nick (7558)
Flanell Creative Commons License 2012.10.13 0 0 7566

Rendben, remélem, megmarad.

Egy rizikófaktort ugyan - remélhetőleg - kiküszöböltem, amikor direkt görbe alanyra ültettem, így legalább nem lopják el eladni a cigányok, mint a formásakat, de még mindig ott van az őz, nyúl, szarvas, vaddisznó, fagy.

Előzmény: borsika79 (7564)
borsika79 Creative Commons License 2012.10.11 0 0 7565
Szia. Idén vörösszilvára oltottam kajszit,nagyon bevált óriásit nőtt. Mirabolánba oltottam kajszit és őszit. A kajszi jelemtéktelen az őszit nagyon nyomta,szépen hajtott. Összevetve függ az alany életképességétöl és a talajtol,vízellátottságtol is,szerintem.
Előzmény: tooommm0013 (7556)
borsika79 Creative Commons License 2012.10.11 0 0 7564
Érdekességnek jó lenne,ha jól elszaporodik,pár év mulva kérek majd vesszőt.
Előzmény: Flanell (7553)
tooommm0013 Creative Commons License 2012.10.11 0 0 7563

Ez a baj. Akkor te is azt tudod mit én. Talán többet is.

Előzmény: Lactarius Curtis (7562)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2012.10.11 0 0 7562

Köszönöm, ezt ismerem, a pórnépet ősszel nem szolgálják ki, max tavasszal a maradékból. Még a Szikerttől lehet rendelni 3200-ért (+szállítás), de azt sokallom és messziről érkezik. Amelyik faiskolában eddig személyesen próbálkoztam Kuresiaért és Jojoért, nem is ismerik.

Előzmény: tooommm0013 (7561)
tooommm0013 Creative Commons License 2012.10.11 0 0 7561
Előzmény: Lactarius Curtis (7560)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2012.10.11 0 0 7560

Tényleg, hol lehet a főváros környékén Kuresia-t kapni, mert még a neten is alig van találat? A Sieberznél Gödöllőn ígérték, de nem volt meggyőző, mert a katalógusukban sincs benne. Lehet a tavaszi kudarc miatt nem árulják, mert elhűlve láttam egy áprilisi szórólapon, hogy 990-ért szórták ki a megmaradt szabadgyökerűeket... bezzeg most.

Előzmény: tooommm0013 (7556)
tp329 Creative Commons License 2012.10.11 0 0 7559

Szia!

Konkrét tippem nincs, nem egy szokványos összeállítás. :-))))

Én azt csinálnám, hogy a környékről keresnék alanynak valót, ami ott, azon a talajon szeret és jól fejlődik. Így ez a tényező (mit szól az alany a talajhoz) kiesne, mint rizikó faktor. 4-5 félét kellene megpróbálni, aztán majd kiderül. Mandulát saját gyökéren próbának sem javaslom, rossz nézni, ahogy szenved és a végén tönkremegy.

Előzmény: tooommm0013 (7556)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 7558

A legtöbb ágat gönci magyar kajsziból hoztuk, mert nagyon ízlett. Semmi kesernyés háttéríz, kiváló típus (sajnos már csak nagyon kevés volt belőlük a fákon, július 14. volt).

Amit kóstoltunk és hoztunk még, valami apró szemű magyar fajta, finom édes, nem tudta a nevét, szerintem rózsakajszi lehet. Akkor az érésidejének utolsó napjaiban járt.

Valamint adott egyetlen fájáról valami úgynevezett "ananász" félét, amiről a felesége ódákat zengett, hogy mekkora és milyen klassz. Az már le volt érve július közepére, nem tudtuk megkóstolni, de jópár szemet eltettem arról is.

Előzmény: Törölt nick (7557)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 7557

A kajszifajták nevét nem árulta el ?/már amiket adott/

Előzmény: Törölt nick (7549)
tooommm0013 Creative Commons License 2012.10.10 0 0 7556

Nyáron száraz tavasszal akár belvizes is a terület ahol a fáimat nevelgetem. Mégis szeretnék mandulát ültetni. Valakinek van e tapasztalata a mirabolan alanyra oltott mandulával? Vagy valami javaslat?

Ugyan ez a kérdés őszibarackkal is. Az melyik szilván él meg legjobban?

A válaszokat előre is köszönöm.

 

Illetve hol tudnék kuresia kajszit vásárolni? Neten 1 faiskolában találtam, de ott is főleg kertészeteket szolgálnak ki.

Esetleg más himlő rezisztens fajtát?

bukfenc12 Creative Commons License 2012.10.10 0 0 7555

Kedves egaborBP úr! :)

 

Köszönjük a képeket és nagyon örülök a próbálkozásaidnak. Szerintem ezeknek a szemeknek a többsége tavasszal ki fog hajtani, bár tapasztalatom még nekem sincs erről több első éves oltóként, csak olyan szépnek néznek ki. A szempajzs zöld maradt és az összeilleszkedéseknél sincsenek beszáradások. Szóval nyugodtan bízhatsz bennük szerintem és további sikeres próbálkozásokat kívánok.

 

Előzmény: Törölt nick (7549)
aBaluuuu Creative Commons License 2012.10.10 0 0 7554

Hogy bazi nagy termésű somot kapjak oltani kell. Egy átlag húsos som 700-1000 ft a kertészetekben míg egy nagytermésű 5-6-7-8 ezer ft.

Előzmény: Ali-bá (7542)
Flanell Creative Commons License 2012.10.10 0 0 7553

Egy ismerősöm csinálja egy kisebb közép-hevesi halastó körüli munkálatokat (fűnyírás, bozótirtás, stégek karbantartása, stb.), és ott a tó körül vannak gyümölcsfák, a horgászok kedvéért. Ott van ez a cseresznye is. (Meg hatalmas, metszetlen, rendkívül erősen hajtó és termő őszibarackok, amiket csak zölden láttam még.)

Tavaly vitt ki, megmutatni ezt a cseresznyét. Már csak néhány szem volt rajta, de ő állította, hogy sokat termett, csak már lelegelte a nép. Próbálkoztam zöldoltással és -szemzéssel, de a télen az összes elpusztult. Ezért tavasszal kimentem vele újra, és hoztam vesszőt.

Fotót is tettem fel valahová két szemről, de most nem találom.

Ízre, állagra olyan átlagos. Különlegessége a mérete.

Előzmény: borsika79 (7550)
Flanell Creative Commons License 2012.10.10 0 0 7552

Ha ki akartad volna hajtatni, akkor vissza kellett volna vágni a szemzés fölött 2 rügyre. Az őszibaracknak van egy erős őszi növekedési periódusa.

 

Előzmény: Törölt nick (7549)
borsika79 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 7551
Kedves Ali-bá. Tavasszal ültettem 2 Babygold barackot,annak a levágott vesszőit 1 ideig hűtőben tároltam. Sima ékoltással mirabolán szilvába oltottam. Szerintem voltak hibák,de 5-böl 1 mégis sikerült. Ha 1 hatalmas vihar nem töri ki ki tudja mekkora lenne(megfakadás után irgalmatlanul nőtt). Nemsokára ültetek néhány alanyt és tavasszal újra próbálom.
Előzmény: Ali-bá (7547)
borsika79 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 7550
Szia. Jól hangzik ez az óriáscseresznye,merre lelted fel. Kóstoltad a termését,milyen?
Előzmény: Flanell (7539)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!