Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Grg Creative Commons License 2011.05.13 0 0 23868

"Németbe is arab, vagy török kereskedők várják szeretettel az embereket, és ők aztán nem becsületes németek."

 

Azért ne fogjunk mindent a "betelepültekre" a helyiek is tudnak ám, nyugodtan utána lehet olvasni pl az ottani szakszervizeknek is, ugyanaz mint itthon.

Tudod, ott is csak emberek élnek. :)  Amúgy meg mindez azér van, mert igény is van rá.

 

 

Előzmény: HABYKA (23865)
IceCortez Creative Commons License 2011.05.13 0 0 23867

Neppertől elhinni az alacsony km-t olyan, mint 30 éves csajtól elhinni, hogy Te vagy neki az első

 

Ez mekkora :D :D 

 

 

A Csonti Car oldalán található egy GY.I.K. menüpont, ott jól leírják:

 

Valós a kilométer?
Ez sajnos Magyarországon sosem biztos…

Vezérlés volt cserélve?
Ha nincs róla számla vagy szervizkönyv, mi sem tudjuk, ha csak nem mi cseréltünk, de az nagyon ritka.

 


Előzmény: Varshi (23866)
Varshi Creative Commons License 2011.05.13 0 0 23866

> "családi dízel"

> Konkrétan?

 

:)) Jogos.

 

Mondom, a Grande 1.3 75 ló Multijet ott állt kint a placcon, mellette az asszem 1.4 8V, mindkettő hitelre, kb. ugyanúgy felszerelve, és Forintra annyit kellett törleszteni - ugyanaddig.

Egy család, aki épp csak megengedheti magának az új Fiatot (ez egyébként egy megtörtént példa, a VaNick nevű user(hölgy) esete), azt látja, hogy innentől minden tankolásnál termelni fogja nekem a pénzt a dízel. Meg sokan bedőlnek a "nagy nyomaték" varázsának.:o)

És mivel újautó, 2+2 évig nem is sok gondja lehet vele elvileg.

 

Na ez az utóbbi érv rögtön repül, ha használtan veszünk dízelt (mert nehéz - persze nem lehetetlen - megtudni, mit rejt a zsák(bamacska)). Ja, a Grande topikban egy szerelő mesélte: 50e km felett ment el a rekorder multijet a gyári olajjal, csere nélkül. Akkor állt be a motor.:)

Értitek, mire célzok, ugye? ;)

 

De a lényeg: van olyan autó, amiből "hihető" lehet a keveset futott dízel (a Grande ilyen volt, meg a korai 2006-os Seat Leonok is, amiből szinte nincs is 2.0 FSI benzines, csak a 2.0 TDI fogyott), ahol jellemzően egy árban volt a benzines modellel a dízel.

 

Cortez:

És tartom a véleményemet, P2-nél használt dízelt venni hülyeség, mert csak őrült nagy futásnál térül meg olyan kis fogyikülönbségnél a szívások lehetséges anyagi kockázata. Annyi futásnál (eleve 100-150e felett indultunk) meg még öregebb lesz az autó, fokozottan kijönnek a hibái 200-250e km-nél.

Cégautó/import vonulat: a P2/b 1.3-asairól sok emlékem nincs, de nem emlékszem, hogy olyan jó árral kecsegtettek volna, mint a benzinesek, a kis súly mellett meg egy benzines is alig fogyaszt, ezért nem hiszem, hogy bárki a fogyi miatt vette volna, kivéve ahol a gázolaj ára a komoly költségtényező -> cégautó. Tehát borzasztóan leszűkül a választék, ami vevőként sose jó. Akkor már inkább egy újabb autót néznék, pl. Grande, alig drágábbak.

Régebben meg: idehaza, ahol az 1.9-es JTD Puntók regadója SOKKAL nagyobb volt újonnan az 1.2-eseknél, anyagilag csak extrém futásnál jön ki jól az ember, vagy később - a regadót csökkentve - importálva a kocsit már csökken a különbség, nade neppertől elhinni az alacsony km-t olyan, mint 30 éves csajtól elhini, hogy Te vagy neki az első. :)

Előzmény: Csizi PII (23862)
HABYKA Creative Commons License 2011.05.13 0 0 23865

Az a baj, hogy mostmár Németbe is arab, vagy török kereskedők várják szeretettel az embereket, és ők aztán nem becsületes németek. Tekergetnek, kittelnek, gittelnek, szervízkönyvgyáruk is van, és hazudni is szeretnek. Ismerősöm ment ki a múltkor transportert akart venni. Megnézett 4 hirdetést, ami képek alapján tök jónak tűnt. Aztán odakint kiderült, hogy mindegyik bontószökevény. Az egyiken pl 4mm!!!!-es kittréteg volt. Azt mondta rá a kedves arab, hogy ez nagyon jó így mert plasztik :D

Úgyhogy elkocsikázott 2000km-t a semmiért. Külföldön is már csak magánszemélytől szabad vásárolni.

Előzmény: IceCortez (23864)
IceCortez Creative Commons License 2011.05.13 0 0 23864

Sokan azt hiszik hogy egy külföldről behozott autó mindig megkímélt... :)

 

Pedig épp a múltkor írta egy srác a másik Puntos fórumon hogy neki 180 ezer Km-nél beállt a motor, elvitte szerelőhöz és ott átnézték és kiderült hogy amikor vette a kocsit, /külföldről behozott, megkímélt, 65 ezer Km-el..../ akkor 180-ról tekerték vissza az órát 65-re :)

 

Tehát most közel 300 ezer valós Km van az 1.2-es 16V-s Puntojába.

És majdnem ennyibe került neki a javítás is, amit most ráköltött.

Előzmény: Varshi (23861)
Sracc1980 Creative Commons License 2011.05.13 0 0 23863

- Látok egy kis horpadást az alufelnin. Az acélfelni ellenállóbb. Mivel ezt majd nekem kell javíttatni, 50ezer mínusz!:-)

 

- Én kértem, hogy rakd bele? A cuccok értékvesztése...nézzük csak, az annyi, mint....:-)

 

- Nincs pajtám, nem tudnám hova rakni a lovakat. Vegyél ki belőle 80-at, a többit megtartom.

 

 

 

Előzmény: IceCortez (23854)
Csizi PII Creative Commons License 2011.05.13 0 0 23862

"családi dízel"

 

Konkrétan?

Előzmény: Varshi (23861)
Varshi Creative Commons License 2011.05.12 0 0 23861

És télen sosincs meleg benne, nyersz összesen 1 litert fogyiban, cserébe akár több 100e is lehet a javítási szla egy óratekert dízelnél, amit szinte biztos, hogy külföldről hoztak be vagy cégautó volt.

 

Az első Fiat a Grande Punto, aminél nem biztos (nagy %-ban), hogy sok km-t tettek meg a dízellel (javarészt céges kocsiként), mert volt pár konstrukció, amivel a 75 lovas Multijet ugyanolyan törlesztővel volt kapható, mint az 1.4 benzines, a fogyikülönbség pedig onnantól (ott nem 1 liter!) ajándék --> több "családi dízel" akad a piacon, aminek akár valós is lehet a km-e.

 

P2-ben semmiképp sem éri meg a dízel.

Ha über-tuningolni akarja, akkor esetleg az 1.9-est lehet, na de kérem, ne legyünk komolytalanok, egy Punto nem arra való.

Előzmény: IceCortez (23859)
Varshi Creative Commons License 2011.05.12 0 0 23860

> Erre mit mondanál?!

 

Hogy biztos nincs annyi ló. Még kérdés? :)

Előzmény: IceCortez (23854)
IceCortez Creative Commons License 2011.05.12 0 0 23859

Ismerek egy srácot, neki is 1.3 Multijet Punto II/B-je van, mutatott egy képet, ahol 3,1 volt a fogyija :D

Azt mondja hogy stabil 85-ös tempónál országúton szinte 0 forgalommal ennyit kért a jószág :)

 

De megerősítette azt is hogy városban nagy forgalomnál (Budapesten) az is megeszi a 7-et :)

Még az Angol 5. sebesség műsorban teszteltek két azonos típusú autót, az egyik benzines a másik diesel volt. LE-ben is nagyjából megegyeztek és azt vizsgálták melyik éri meg jobban. Ott is az jött ki hogy ha az ember inkább városban használja többnyire és rövidebb távokon akkor benzines, ha meg nagyrészt országúton akkor diesel. Városban asszem 1-2 decivel fogyasztott kevesebbet a diesel mint a benzines :)

 

Meg egy dieselnek nem is tesz jót ha rövid távokat mennek vele, ahol nem is melegszik be igazán a motor. Ott ha valami gebax van az többe fog kerülni mint egy benzinesnél.

Előzmény: w.lacika (23858)
w.lacika Creative Commons License 2011.05.12 0 0 23858

Ez így  igaz , én egy  van-nal szaladgáltam  és mindig számoltam a fogyit.

Ha ésszel mentem volt ,hogy 4 alatt volt az átlagom .

De ha 140 fölött autóztam, és városban is küldtem  képes volt megenni a 8litert!!!!

 ---de a lovaknak enni kell ha dolgoznak , az alvó ló meg szerényebb!!!!---

Előzmény: IceCortez (23857)
IceCortez Creative Commons License 2011.05.12 0 0 23857

Az 1.3 Multijet az viszont igencsak takarékos! :)

 

Átlagfogyasztása a Fiat szerint egy téli álmát alvó medve haligényével vetekszik, városban 5,6, országúton 4, vegyes használatban pedig 4,9 liter gázolajat igényel 100 kilométerre.

Előzmény: mukika009 (23856)
mukika009 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 23856

Hát mostanság még drágább is volt max fél literrel kevesebbet fogyaszt :)

Előzmény: Csizi PII (23855)
Csizi PII Creative Commons License 2011.05.12 0 0 23855

Mert olcsó az üzemanyag :-)

Előzmény: Varshi (23850)
IceCortez Creative Commons License 2011.05.12 0 0 23854

Erre mit mondanál?!

 

- 1 szett téligumival és 1 szett nyárigumival alufelnin! - Nem kell az alufelni! :D

- Nagy intercooler + gyári, chipptuning, gázgyorsító, angel elsőlámpa + gyári, lexus hátsólámpa, Fk ültetőrugók - Vedd ki, tartsd meg, add el, nem kell! :D

- Az autó jelenleg 135-140 ló és 280 Nm! - ??? :D

Előzmény: Sracc1980 (23853)
Sracc1980 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 23853

Sötétített ablak, haragos motorháztető, világító front.

18 éves gyerek. :-D

 

Előzmény: mukika009 (23849)
Svatopluk Creative Commons License 2011.05.12 0 0 23852

Tegnap este vettem észre, hogy 2-3-4-be váltásnál viszonylag alacsony fordulaton, ahogy ráengedtem a kuplungot, gázadásra enyhe rántással és alulról jövő tompa koppanással válaszolt. De érdekes, hogy parajelenség volt, se előtte, se utána nem csinálta.

 

Esetleg valakinek ötlet, vagy hasonló tapasztalat? Én elsőre a kopott váltótartó baknak tudom be.

IceCortez Creative Commons License 2011.05.12 0 0 23851

Eladó használt Toyota, az oldala sérült, de még javítható!! :D :D :D

 

Előzmény: Csizi PII (23848)
Varshi Creative Commons License 2011.05.11 0 0 23850

Miért dízel?

Puntóban kábé semmi értelmét nem látom, pláne használtan, ennyi idősen.

Előzmény: Csizi PII (23848)
mukika009 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 23849
Előzmény: Csizi PII (23848)
Csizi PII Creative Commons License 2011.05.11 0 0 23848

Sziasztok!

 

Nővérem keres diesel Puntot, gyorsan szétnéztem az ismerős kereskedésekbe, de nem találtam, használtautón meg csak nepperes van, olyat nem ajánlanék neki.

 

Ha valamelyikőtök tud eladót, ne tartsa magába...max 1,3m

 

Csizi

mukika009 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 23847

Nekem is ez  volt és egy icipici lyukkal kezdődött a flexibilis csőnél ami aztán qrva nagy lett :)

mukika009 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 23846

Kőkeményen lyukas a kipud feltételezem a flexibilis csőnél vagy pedig a leömlődnél van gáz a tömítésed cserés vagy a leömlő lesd meg mássz alá ha tudsz ^^

Előzmény: HABYKA (23843)
Varshi Creative Commons License 2011.05.11 0 0 23845

Nem, ez nem normális.

Előzmény: HABYKA (23843)
Grg Creative Commons License 2011.05.11 0 0 23844

Ha jól tévedek, már jóideje 2 év a műszaki...  Csak újautónál van az első 4 évig aztán mindig 2.

Előzmény: Sracc1980] (23842)
HABYKA Creative Commons License 2011.05.11 0 0 23843

Üdv Kartársak!

 

 

Nekem még mindig nagyon lustának tűnik az autóm, és megfigyeltem, hogy amikor húzatom ki olyan 3000-es fordulattól ad egy ilyen sziszegő hangot mintha turbós lenne, és ha váltok akkor is olyan mintha lefújószelep lenne benne. Nem túl hangos de azért lehet hallani. Lehet hogy falsot szív valahol, vagy ez a hang normális?

 

 

Sracc1980] Creative Commons License 2011.05.11 0 0 23842

Tegnap nagyon gyorsan kellett elmennem megcsináltatni a műszaki vizsgát, úgyhogy egy XIII. kerületi szerviz (és igazolt NKH vizsgaállomás) mellett döntöttem. 24ezer Ft volt, + 3ezer Ft-ért nullázták a motorvezérlést, mert gyújtáskimaradást jelzett. Ez igaz is, néha, hidegindításkor, rángatott a motor. Úgyhogy végül rendben véget ért a kaland. De már nem 3, hanem csak 2 évig érvényes a műszaki.:-P

Előzmény: Varshi (23831)
IceCortez Creative Commons License 2011.05.11 0 0 23841

Azért ez túlzás :))

Néha be kell kapcsolni pár percre, de nem kell olyan sokat járatni.

 

Én most olajcserével együtt kipucoltattam a klímát, befújtak mindent gombaölővel, szóval eg ideig most nem kell félnem a klíma rossz oldalától :D

 

 

Rittkán használom én is, de jó a tudat hogy van és bármikor bekapcsolhatom :D

De mivel barátnőm már a klímakapcsoló kattanásától is megfázik meg utána egy hétig fáj a torka így még kevesebbet tudom használni :D

Előzmény: Mauzliman (23837)
SzabóPeti Creative Commons License 2011.05.10 0 0 23840

Erre én is itt vagyok, mint élő példa!

 

Majdnem fél évig keresgéltem, bejártam az ország minden szegletét, és megnéztem egy rakás klímás jó árú puntót. (mind széthajtott, vagy sérült volt) Végül megvettem egy klíma nélkülit, mert egyébként makulátlan állapotú volt.

 

És rá kellett jönnöm, hogy kb. 2-3 hét van az évben amikor tényleg jól jönne a klíma! Azért meg kár bele!

Így megvettem ezt kicsit többért, mint amennyiért a klímásakat hirdették.(Lehet, hogy pont a barátodét!) :D

 

Nem bántam meg! Nagyon jó vételt csináltam vele!!!

Előzmény: BluElefantino (23836)
BluElefantino Creative Commons License 2011.05.10 0 0 23839

Újból van PUNTOCLUB és chat is van!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!