Keresés

Részletes keresés

ufonauta2 Creative Commons License 2016.09.16 0 0 138273

Nagyon jól néz ki. :)

Előzmény: Lizus11 (138266)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.09.16 0 1 138272

Nagyon tetszett, csend, béke, nyugalom.

Mivel utószezon volt, alig voltak már vendégek, a partról el se mozdultunk, egész nap napoztunk, úszkáltunk.

Az idő nagyon jó volt, a tenger egy kicsit hűvösebb volt már a megszokottnál, de nem zavart minket, jókat fürödtünk. Szerencsénk volt, mert az esősnek jelzett napokon is csak este jött a zápor.

El vagyunk már szokva az apartmanban nyaralástól, de ez majdnem olyan volt, mintha a lakókocsinkkal mentünk volna, mert pár méterre volt a tenger.

Egyszóval tökéletes volt, kikapcsolódtunk teljesen, mert erre volt szükségünk.

 

Pláne jól jött a nyugalom, mert ott tudtuk meg (számítottunk rá), hogy a lányomék eladták a lakásukat, de tegnaptól számítva 30 napon belül el kell költözniük. Új lakás még nincs, tehát jönnek hozzánk unokástól.

Ugye megértitek, hogy szüségünk volt a pihenésre?  :-)

Előzmény: ersekildiko (138270)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.09.16 0 0 138271

Találtam egy jó kaját találtam a trogiri piacon: grillezett rák buciban, ajvárral, 20 HRK volt.

Előzmény: fekvőrendőr (138267)
ersekildiko Creative Commons License 2016.09.16 0 0 138270

Magáról Vinisceről hallgatsz, nem tetszett?

Előzmény: fekvőrendőr (138267)
jerolim Creative Commons License 2016.09.16 0 1 138269

Peljesac felett is tornyosult tegnap valami - legalábbis innen Gradacból nézve. Holnaptól viszont egy hét Peljesac, én onnan teszek majd egy korculai kört is, remélhetőleg, és remélhetőleg ugyanilyen szeptemberi nyárban :-)

Előzmény: andreas19 (138253)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.09.16 0 0 138268

Egyetértek.

Előzmény: Lizus11 (138266)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.09.16 0 1 138267

Ha már kaja!

Többször elmentünk a trogiri halpiacra, vettünk tonha steaket, tintahalat:

 

 

 

 

 

Aztán csináltunk tintahal karikákat sörtésztában, meg grillezett tonhalseaket sült paprikával:

 

 

 

 

 

Előzmény: ufonauta2 (138265)
Lizus11 Creative Commons License 2016.09.16 0 0 138266

Ez az étel csak ott,csak nyáron,fenséges és utánozhatatlan!:-)))))

Előzmény: ufonauta2 (138265)
ufonauta2 Creative Commons License 2016.09.16 0 1 138265

Köszi!

 

Majd szólok asszonypajtásnak, hogy nézze meg nekem. Ő szokott bemenni. Én addig a kocsiban várakozok.

Node ha már kaja (9., 10. kép): http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=140496582&t=9124284

Előzmény: Lizus11 (138264)
Lizus11 Creative Commons License 2016.09.16 0 0 138264

Ha hiányzik a horvát sör,az Aldiban , itthon még lehet kapni Karlovackót.:-)

 

Előzmény: ufonauta2 (138260)
HPEx20i16v Creative Commons License 2016.09.16 -1 1 138263

Mivel hatan jöttünk, plusz a kisfiam, ezért van még jelentkező. Egyébként párom egyik unokatestvére (kettő is jött) volt az "elkövető". Sosem rúgtam még be, nem is tervezem. Egyszerűen sosem szerettem az alkoholos italokat. Természetesen gimi és egyetem alatt is próbálkoztam vele, de sosem sikerült megszeretni.

Tegnap esti kaja megint a Hotel Biokovo-nál volt. Volt ez lasagne, kettő nagy pizza, egy tonhal steak, egy multkorival egyező steak és egy rablóhús, desszertnek csokis süti, meg mousse, persze megint egy sör és vízek. Így lett majdnem 600 kn (fejenként egy százas szerintem ilyen mennyiségben nem rossz...).

Ma van az utolsó nap :(

Ami szerencse, hogy egész héten lehetett fürdeni, víz nagyon jó volt...ma is minden adott hozzá.

Előzmény: pityy palko (138255)
lac956 Creative Commons License 2016.09.16 0 0 138262

Természetesen egyetértek veled, a pozitívumokat nem soroltam. Csak olyan kevés kellene ahhoz, hogy - és itt ismét az Állam és a helyi közösség szabályozó szerepének hiányára utalok- sokkal több pozitivum legyen a tényleg meglévő horvát tengerparti filingben.

Előzmény: Törölt nick (138248)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.09.16 0 0 138261

Még mindig jó áron van, érdemes érte kiugrani!  :-)

http://www.konzumshop.ba/#!/products/60028067/pivo-sarajevsko-0-5-lim-6-1

 

Előzmény: hul (138259)
ufonauta2 Creative Commons License 2016.09.16 0 0 138260

Azért a Lidl sem ördögtől való. Ha az ember vesz 8-10 hatos zsugor vizet, akkor nem a kisboltban veszi meg, ahol kétszer annyiba kerül. Ugyanez vonatkozik a sörre is. Azért a Karlovacko annyira nem lónyál, de a Lidl-ben 2/3-ába került, mint a helyi kisboltban (pláne, amikor vettem akcióban is volt). Igaz én vittem ki Drehert 2 tálcával, de csak kellett némi Karlovacko-t még betankolni hozzá.

Nyilván a zöldség-gyümölcs a piacos az igazi, de idén arra sem volt gondunk, mert házigazdánk mindennel ellátott. :) Étteremben vacsorához meg az ember természetesen nem a lónyálat kéri, hanem minimum egy jó Karlovacko-t. Igaz ahova mi jártunk enni elég drága volt a sör és az üdítő (a kaja viszont jó áron volt) és ráadásul csak 0,33-as, de két üveg minden vacsorához befigyelt. Úgy gondoltam ennyit megengedhet magának az ember.

Visszatérve a Lidl-re. Első bevásárláskor asszony felfedezte, hogy kapható pekán diós táska a pékáru részlegen, ami nekem a kedvencem. Igaz Itthon nem a Lidl, hanem az Aldi forgalmaz ilyent. Ezek után volt olyan nap, amikor semmit nem akartunk venni, de képes voltam 15 Km-ert beautózni Metkovicba, mert pekán diós táskát akartam enni. :D

Jól elkanyarodtam a témától. Szóval annyi, hogy szerintem nem ördögtől való a nagyobb tételeket akár a Lidl-ben megvenni. Ahogy szokásos erdélyi nyaralásainkkor is a jól bevált székelyudvarhelyi Kauflandban csináljuk a nagybevásárlásokat.

Előzmény: hul (138259)
hul Creative Commons License 2016.09.16 0 0 138259

Sok jó termék van, néha pörcögök itt, amikor Horváto.ban a Lidl-t keresik, a Mekiről nem is beszélve, ahol "jót lehet enni". Jót a helyi éttermekben lehet enni, oda jó beülni, ahol sokan vannak és érdemes megkóstolni dolgokat. Vásárolni pedig a piacokon vagy a bácsitól a saját paradicsomát... Aztán drága barátunk a sörnek álcázott, csomagolt, dobozolt lónyállal, mint finomsággal... hát egy komolyabb söröst elborzaszt, értem én, én is vezetek álandóan, sőt van itt olyan topiktárs, aki a hivatása és az egyéni izlése szerint sem iszik szeszes dolgokat. Nincs is ezzel semmi baj. Csak akkor tiszteljük meg a sört! A műanyagból készült szénsavas ital, ami sörösdobozra hajazó vagy sörösüvegben, de egyéni cimkével ellátott az.. az egy guminő. :-) Fekvőrendőr sörei példásak, nemcsak banki útmutásait érdemes követni! :-) 

 

 

Előzmény: fekvőrendőr (138258)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.09.16 0 0 138258

Kifelé menet Szarajevoban egy boltban akcióban adták a Sarajevsko pivot. Nem bírtam ott hagyni, feltankoltam belőle, kint végig ezt pusztítottam: http://sarajevska-pivara.com/sarajevsko-limenka/?lang=en

 

Érdekesség, hogy Boszniában az eredeti horvát termékek is jelentősen olcsóbbak, mint Horvátországban.

Már kifelé menet a bosnyákoknál televásároltuk magunkat Dida Boza narancsos fügelekvárral, Argeta tonhal konzervvel, ajvárral. Na jó, az ajvár bosnyák volt.

Előzmény: AZS (138257)
AZS Creative Commons License 2016.09.15 0 0 138257

ne erre megkóstolok egy jóféle Badel Pelinkovac-ot

Előzmény: pityy palko (138255)
Emi2 Creative Commons License 2016.09.15 0 0 138256

Èn nem vagyok nagy alkohol fogyasztó, pont elèg az a 2% ami ebben van. Viszont nagyon jò ìzű! 

Előzmény: andreas19 (138253)
pityy palko Creative Commons License 2016.09.15 0 1 138255

és egy sör, persze nem nekem

 

Kizárásos alapon csak a nejed ihatta a sört! De áruld már el, hogy miért olyan fontos hangsúlyoznod, hogy nem iszol alkoholos italokat? Nagyon berúgtál egyszer? Beteg vagy? Bocs, ha kicsit személyesre sikeredett, de a nejed már így is nagyságrendekkel szimpatikusabb mint te!:-))))

(Egyébként nálunk is egy normális van a családban, a nejem)! :-))))

 

Előzmény: HPEx20i16v (138251)
andreas19 Creative Commons License 2016.09.15 0 1 138254

Tegnap tettünk egy kört a Peljesac félszigeten

 

andreas19 Creative Commons License 2016.09.15 0 1 138253

Korčula nyugati felén reggel óta egyenletes dél, dél-keleti szél fújdogál, a napsütés (12 napja egyfolytában) szinte zavartalan volt, mostanra lett fátyolos felettünk.

Sajnos pakolunk, holnap indulás haza.

Az idei nyár egyik nagy felfedezése (számunkra :)

 

 

Előzmény: HPEx20i16v (138251)
HPEx20i16v Creative Commons License 2016.09.15 -1 1 138251

Itt ülünk a parton, kisfiam játszik a kavicsokkal, játékaival...gyakran a vízben. Eddig hibátlan az időjárás. Kétszer volt eső. Egyszer éjszaka, egyszer meg strand után, esti kiruccanás előtt. Esténként is pólós, rövidnadrágos a hőmérséklet.

Mostantól bátran merem itt Makarska-n javasolni A Hotel Biokovo éttermét. Több helyen ettünk, a Decima továbbra is nagyon jó, de a Biokovo nagyon bevált. Nagyon jó kaják, udvarias és figyelmes személyzet, korrekt árak (pl tegnap egy Biokovo steak, kettő rizottó, egy nagy Makarska pizza, egy panírozott tintahal, egy gyerek csevap, egy rablóhús, vizek, sütik és egy sör, persze nem nekem 560 kn volt).

hul Creative Commons License 2016.09.15 0 0 138249

A 80-vanas években az járta, minden csodás Jugoszláviában, amiről nem tehetnek: klíma, természet, tenger... De hát ez túlzás volt. A házakat akkor sem fejezték be, az utak széle rendezetlen, korlát nincs, szakadék van, és a kis Zastava 500-al a hegyre felfelé, ha elvetted a gáz egy picit, azonnal előzni kezdtek. Függetlenül attól, lehetett-e látni jön-e valaki felfelé és mennyi roncs van a mélyeken. Pag szigetre menve a főútról ment előttem egy R4-es, a tetején egy komplett széles ágy. Olyan tempósan ment és billegett jobbra, balra, rossz volt nézni. Nemigen tudtam menni utána, nagyon kellett az út szélét figyelmen, mert... hogy nem volt útszéle. 

De a szerelem ilyen. A tenger, a partok, a piacok, a tengeri hal, a halászoktól vettük hajnalban, amikor kikötöttek és a nagyszerű klíma, boldoggá tett. Mint ma is, és most nem a fagyott holland paradicsomra gondolok a boltban, mert azért a piacok működnek...

Előzmény: bezsecera (138247)
bezsecera Creative Commons License 2016.09.14 0 0 138247

Az általad vázolt problémák jelentős része a háború miatt van, azt hiszem. A félkész épületek, a hátrahagyott ingatlanok, a gondozatlan területek egy része biztosan. Nem feltétlenül azért, mert pl Privlakán lőttek, de akkoriban a volt jugoszlávia területén szerte éltek szerbek, horvátok, bosnyákok...a háború miatt pedig sokan menekültek, ahova tudtak. Hátrahagyva életüket, félelmükben. Nekem egyébként sokkal jobban tetszik az "össze-vissz" épült házak látványa, mint nálunk az egyen utcák látképe. Rom és gaz itthon is van, szóval különösebben nem érdekel, ha ilyen látok nyaralás alatt.

Előzmény: lac956 (138238)
hul Creative Commons License 2016.09.14 0 0 138246

Mindig úgy indulunk el, hogy van kisebb és nagyobb zsákunk, tekercsben, abba gyűjtünk, akár kemping, akár apartman. De a kocsikban állandóra is rendszeresítve van, hogy ne legyen gond.

Viszont magam is láttam nem is olyan rég, hogy tahókámék képesek az autó ablakán kidobni, szemetet, papírt sőt pár hónapja valami rohadék egy üveget hajított ki a 4-esen. Szerencsére mögöttem 3-mal jött egy rendőrautó és rögtön "baszdfelakéket" I.Maffia zenekar után szabadon, félreállította.

Remélem a kóter kulcsát is eldobták... (v legalább 50 e feljelentéssel)

Előzmény: The_Rible (138242)
The_Rible Creative Commons License 2016.09.14 0 0 138245

Szezonra megtisztítják a partot, ezért nem láttad. A nyomait azért lehet látni. De nyilván ahol part közelébe le tud menni a szemetesautó, onnan elszállítják. De a horvát part legtöbbje járművel megközelíthetetlen.

Előzmény: ersekildiko (138244)
ersekildiko Creative Commons License 2016.09.14 0 0 138244

Vinisceben már szelektív hulladékgyűjtés van. A házigazdánk folyamatosan "könyörög" a vendégeinek, hogy gyűjtsék külön a műanyagot, üveget stb.-t. Állítólag igen kis hatékonysággal. Mondtuk neki, amíg a szemetesben nem lesz 4 rekesz, esélye sincs rá. 
Ilyen égetést még nem láttam :(

Előzmény: The_Rible (138242)
Veszpremi Creative Commons License 2016.09.14 0 0 138243

Döbbenetes, hogy az ember mit művel a saját környezetével. Én egy papírzsebkendőt sem tudnék eldobni szemétként, de még a tizedét sem. Mások meg iparszerűen, érdemes beleolvasni: http://ecolounge.hu/nagyvilag/uszunk-a-szemetben

Előzmény: The_Rible (138240)
The_Rible Creative Commons License 2016.09.14 0 0 138242

Ugyan valóban összeszedik, de sajnos a helyszínen a parton elégetik. Nem magyarázom ez mit jelent. Mi ha lent vagyunk a parton mindig összeszedünk mindent amit találunk, és elvisszük a szelektív gyüjtőbe. ( télen, tavasszal azért nem, mert tonnányi szemetet kellene elvitetni. Ezt általában a következő vihar viszi el, majd néhány nap múlva el kezd gyűlni megint)

Azért a helyieknek sem mindenkinek tetszik, ha "idegenek" szedik össze az szemetüket. A bokorba behajított szétrozsdált hordóabroncsot, motorolajos flakont és törött tetőcserepet sötétedés után szoktam begyűjteni, nehogy megverjenek :)

Előzmény: ersekildiko (138241)
ersekildiko Creative Commons License 2016.09.14 0 0 138241

Életem első tengeri "hajózásakor" (valójában egy 8 fős kis lélekvesztő volt) a kapitány elvitt egy gyönyörű öbölbe, ami szintén tele volt műanyag palackokkal (ásványvizes, mosogatós és mosószeres flakonok), mikor felháborodottan kézzel-lábbal magyaráztam, hogy lehet így tönkretenni a környezetet, ő is szomorúan mutatta a közelben "veszteglő" luxus jachtokat: "ez mind onnan került a tengerbe" és elővett egy hatalmas zsákot és amíg én lubickoltam a kristálytiszta vízbe, ő összeszedte a szemét nagy részét (még mielőtt letolnátok, akartam segíteni, de nem engedte) és kivittük a partra. 

Előzmény: andreas19 (138239)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!