Keresés

Részletes keresés

Utas2 Creative Commons License 2017.11.25 0 0 11083

Nem fűtenek. Minek is? Csupa olcsópénzű hajléktalan vesz jegyet ilyen utakra.

 

következő hülye kérdés? 

 

(Első alkalom Hegyeshalomtól nyugatra?)

 

most komolyan....

Előzmény: norik (11068)
Utas2 Creative Commons License 2017.11.25 0 0 11082

Cruisecritic.com....

 

Előzmény: Amália82 (11067)
Janos32 Creative Commons License 2017.11.24 0 0 11081

ott van, hogy “cannot be modified“. Vagyis nem modosithato.

Előzmény: Livcsi30 (11078)
Hunameca Travel Creative Commons License 2017.11.24 0 0 11080

Az MSC honlapjan egyertelmuen ott van, hogy ez az osszeg NEM modosithato.

Annyi van meg ott, hogy ha valamelyik szolgaltatassal nem voltal megelegedve es emiatt panaszt teszel a managementnel, akkor annak a service koltseget nem kell kifizetni - amennyiben a management is indokoltnak talalja a panaszt.

 

 

Előzmény: Livcsi30 (11078)
Janos32 Creative Commons License 2017.11.24 0 0 11079

Nem alakithato. Sem az MSC-nel, sem mashol. 

Mutasd meg legyszives azt a linket ahol ezt olvastad az MSC honlapjan. 

Előzmény: Livcsi30 (11078)
Livcsi30 Creative Commons License 2017.11.24 0 0 11078

Annyira nagy hülyeséget nem mondott a nö, mert az MSC sajàt katalògusàban is az van hogy összeg alakìthatò. Csak azt nem tudom, hogy meddig.

Előzmény: Hunameca Travel (11077)
Hunameca Travel Creative Commons License 2017.11.24 0 0 11077

Nem lehet modositani. Ez egy fix, meghatarozott osszeg. Csak gratulalni tudok az ilyen utazasi irodaknak, akik ennyire felkeszulten aruljak az utakat. 

$12 vagy EUR 12/felnott/nap. 11 even aluli gyerekeknek a fele. 

Az osszeget automatikusan terhelik a szamladra. 

 

Előzmény: Livcsi30 (11076)
Livcsi30 Creative Commons License 2017.11.24 0 0 11076

Sziasztok!

 

MSC ARmoniàval indulunk jûliusban Kubàbôl. Minden vilàgos, kivéve a kötelezö borravalôt, vagy szervìzdìjat. Ki hogy nevezi. Azt mondtâk az utazàsi irodàban, hogyha nem akarom az elöìrtat adni, akkor mòdosìthatok? De mekkora a minimàlis összeg ameddig lemehetek? Két kabinunk van, ezért lehet hogy azt mondom 15 eurô/nap/ kabin?

 

Köszi a segìtséget

Jayne Creative Commons License 2017.11.23 0 0 11075

Szia!

Mi a NASA Kennedy Space Centert látogattuk meg, ha valakit az ilyesmi érdekel akkor nagyon érdekes,

ennek a merö ellenkezöje a Disneyworld lett volna, mesevilág akár felnötteknek is, mi az elözö mellett döntöttünk.

Coco Cay-en most nem kötöttünk ki, de voltunk ott 3 éve az Oasis of the Seas-zel, én nem tartottam eredetinek, annak ellenére hogy kristálytiszta viz, homokstrand fogadott, de ez a Royal Caribbean sajàt kis szigete és abszolút a tömegturizmust szolgálja, rengeteg ember van egyszerre kis helyen, nyugágy-nyugágy hátán, de ha kicsit elkalandozol a tömegtöl a màsik irànyba, ott tökéletes nyugalom vàr, alig van ember, gyönyörü! Nem kell sokat menni hisz kicsi az egész,ott lehet zavartalanul búvàrkodni, fürödni.

Jamaicán Ocho Riosban és Montego Bayben kötöttünk ki, mindkettö nagyon szèp volt, az idö is kifogàstalan volt, Mo‘Bayben reggel amikor kikötöttünk még esett az esö de mire kiszàlltunk, elállt.

Remélem tudtam kicsit segiteni :-)

Előzmény: norik (11074)
norik Creative Commons License 2017.11.23 0 0 11074

Szia!

Meg szeretném kérdezni, hogy Orlandoban voltatok-e fakultatív programon és esetleg Coco Cay-en is kikötöttetek-e? Ha igen, ott milyen volt az időjárás, fújt-e nagyon a szél? Tavaly Jamaicán (Falmouth) olyan szél volt, hogy szinte vágytál vissza a hajóra, nem lehetett kint megmaradni...

Köszi a választ! :)

Előzmény: Jayne (11072)
norik Creative Commons License 2017.11.23 0 0 11073

Szia!

 

Nagyon sokat hajóztunk már a Földközi-tengeren, ez volt az első hajóutunk a tengerentúlon, és mondhatom fantasztikus élmény volt. A hajó tehát a Harmony of the Seas volt, és Ford Lauderdale-ből volt az  indulás. Az első állomás Haiti (Labadee) volt. Az egész hely a Royal Caribbean utasai számára fenntartva, szuper kis öblök kialakítva a strandolóknak, a víz nagyon kellemes volt, simán lehetett fürödni benne. A konyhai személyzet egy kis része lejött és ott helyben szervírozták az ebédet (barbecue sütögetés volt). Az egyik gyerkőcöm elvágta a lábát, a hajótársaság emberei már riasztották is az orvosi személyzetet (akik úgyszintén lejöttek a hajóról) és látták el a sebet. Szóval tökéletes volt a szervezés. Utána következett Jamaica (Falmouth), ahol fakultatív program gyanánt egy gyönyörű fehérhomokos partszakaszra vittek el bennünket. Az időjárás borzasztó volt, annyira fújt a szél, hogy a tengerparton nem lehetett megmaradni, a fehér homokot annyira vitte a szél, hogy a lábunkat szinte csípte. A látvány, a táj azonban itt is mindezért kárpótolt. Majd a harmadik állomás volt Mexikó (Cozumel).  Ott is strandolós programot választottunk, kishajóval vittek el bennünket. A víz meleg volt, a strand szuper, a vízen lebegő felfújható játszóteret ingyenesen lehetett gyereknek és felnőttnek egyaránt használni. A hajó fantasztikus volt,  már a látványa is lenyűgöző. A színházi programok, a promenádon adott műsorok, illetve a hajó hátuljában lévő szabadtéri színház előadásai is mind fantasztikusak voltak. Röviden ennyi..:)

Előzmény: Monika082 (11070)
Jayne Creative Commons License 2017.11.23 0 0 11072

Most érkeztünk meg egy ilyen, 17 napos hajóútról amit kèrdezel, New York-ból indultult okt.27.-én Jamaikára, Floridát (Orlando, Miami), Bahamákat (Nassau),és még 3 Karib szigetet érintve.

New Yorkban beszálláskor még 16 fok volt, de másnap este indult a hajó, addigra jól lehült az idö,

Norfolkban, Cape Canaveralban is hideg volt.

A hajóút nagyon èrdekes és élménydús igy (hidegböl a melegbe), de emiatt több melegruhát kell elcsomagolni az elsö napokra.

A hajón fütenek, a kabinodban magad szabályozhatod a klimát ami egyben a fütés is.

Mi tudtuk használni a legfölsö deck-et az elsö napokban, igaz persze kiskabátban,napos de hüvös idö volt, de esö nem esett, nyilván decemberben is ki lehet menni ha megfelelöen vagy felöltözve, ahogy halad lefelé a hajó, melegszik az idö és nincs több gond a pulóverrel :-)

Szép utat kivánok nektek!

Előzmény: norik (11068)
hlslaszlo Creative Commons License 2017.11.21 0 0 11071

Sziasztok,

 

Szombaton szetnezunk (terv szerint) az Aida priman Gran Canarian. Live videot tervezunk majd a Face oldalunkon, ha gondoljatok es erdekel benneteket, nezzetek be hozzank! :)

 

https://www.facebook.com/YourGranCanaria.tour/

 

Udv

Laci

Monika082 Creative Commons License 2017.11.20 0 0 11070

Szia Norik! Én nagyon szívesen olvasnàm a kiregényed :)

Jamaicaban és Mexikóban melyik vàrosok voltak a célpontok?Mit néztetek meg?

Előzmény: norik (11069)
norik Creative Commons License 2017.11.19 0 0 11069

Szia ! Mi tavaly télen utaztunk vele, Fort Lauderdale-ből indultunk Haiti, Jamaica, Mexikó útvonalon. Egy álom volt, a hajó is, illetve az érintett állomások is. Kérdezz bármit nyugodtan, nagyon szívesen válaszolok. Ha mindent le akarnék írni, egy kisregényt kellene...:))

Előzmény: Amália82 (11067)
norik Creative Commons License 2017.11.19 0 0 11068

Sziasztok!

 

Véleményeket szeretnék kérni olyanoktól, akik indultak már a Bahamákra hajóval New Yorkból. December 12-én indulunk az Anthem of The Seas-vel, többször jártunk már hajóúton, de mindig csak "melegből melegbe", ez viszont úgy gondoljuk más lesz, hiszen New York-ban az is lehet, hogy havazni fog, utána következik Orlando, majd Nassau és Coco Cay. Leginkább az érdekelne, hogy fűtenek-e első napokban a hajón, milyen lesz a hajón a hőmérséklet, illetve egyáltalán milyen így utazni.

 

Köszönöm! :)

Amália82 Creative Commons License 2017.11.14 0 0 11067

Sziasztok!

Utazott már valaki a Harmony of the Sea hajóval ? Véleményekre lennék kíváncsi.

RPetyás Creative Commons License 2017.11.13 0 0 11066

Szia Livcsi30!

 

Az italokról néhány szóban, az idei MSC Splendidás földközi-tengeri út alapján:

ITALCSOMAG/JEGY: igazából foglalás után saját magad meg tudod nézni, hogy mik vannak és mennyiért. Persze, csak akkor, ha az iroda, ahol foglalsz kiadja a foglalási számot. Két féle létezik, egyik amit napi X euróért adnak és minden napra minden egy foglaláson utazónak meg kell venned, és a kuponos/jegyes változat, ami előre meghatározott mennyiségű italt jelent. Alapvetően nem sokkal olcsóbb csomagban, de ha elhasználod azt a 7-14 kupont, akkorérdemes. Legelterjedtebb csomag a víz, üdítő, kávé, bor. De vannak kombinációk is. Felhasználhatóságot tekintve általában az összes bárban, a büfében és a főétteremben is használhatod, de pl a bor csomagot csak a főétteremben, és ha nem fogyasztod el az összeset, akkor másnap "folytathatod, ahol abbahagytad".

Említetted a sört, van csomagban 14 sör 60€-ért, de ez régi ár!

ÉTKEZÉS: igazából reggeltől éjfélig mindig van mit enni, van miből válogatni.

Reggeli időben ingyenesen vannak a gyümölcslevek az automatából.

A többi időszakban a víz, teák vannak ingyen.

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: Livcsi30 (11063)
SzultanICPX Creative Commons License 2017.11.12 0 0 11065

Szia!

 

Gratuities ne borravalobak inkabb szervizdijnak forditsd.

Ez a napi dij azon szemelyzet fizetese akik tesznek ertettek. Pl kabin stewardok vagy a felszolgalok az etteremben. Nekik ez a fizetes es nincs alapfizetesuk.

 

Nyari idoszakban mentek a hajok teli vannak gyerekkel mindenfele. 

 

Az hogy melyik hajo megy utvonalon hajotarsasagok oldala megbizhatobb. 

De www.cruisetimetables.com oldalon hajok szerint letudod ellenorizni.

Ha ket hetre mentem az autonatikus koltsegeken tul napi 70-100 dollar kolte tervezettek be. Strand belepo szuvenir ...

 

 

Előzmény: Livcsi30 (11063)
SzultanICPX Creative Commons License 2017.11.12 0 0 11064

St Thomas USA terulet kezeljetek ugy

Előzmény: Utazó csajszi (11051)
Livcsi30 Creative Commons License 2017.11.09 0 0 11063

Sziasztok!

 

Visszaolvasva a 2017es évet a fôrumon, felmerült bennem pàr kérdés. Momentàn egy Karib hajôùton vacilàlunk. Hozzàteszem, még soha nem voltunk. Ez egy két hetes,  jùlius 7-ei indulàsû MSC hajô Havanna- Jamaika-Cayman szigetek-Mexico-Kuba-Belize-Honduras-Mexico-Kuba ûtvonal.

Tudom a jûlius nem a legjobb hônap, de a gyerekeknek (3an vannak) akkor van a legtöbb szünet:) Ezt a két hetet-feltéve ha összejön- még meghosszabbìtanànk egy egy hetes Strandolàssal Varaderon.

 

Namàrmost, ami felmerült bennem:

--az elsö, hogy az MSC katalôgusa az Operat ìrja hajônak, mìg a honlap, meg az utazàsi iroda az MSC Armoniâval szàmol. Nagy külöbség nincs a hajôkban, nem annyira felszereltek mint a meraviglia vagy a seaside

--màsodik kérdésem: kötelezö borravalò. Ez mindenkinek mondjuk napi 10 dollàr, vagy gyerekeknek kevesebb? Mert ha csak 700 dollàrt adok ki borravalôra, akkor az màr gàzos.

--a katalôgusban vannak az italcsomagok amiket per fö/nap lehet venni. de itt sokan ìrtatok italjegyekröl. Azokat hol ês mennyiêrt vettètek? Olvastam olyat is, hogy vacsihoz adnak vizet, meg limonàdèt. Akkor oda nem kell elhasznàlni a jegyekböl? Nem vagyunk nagy ivôsok, én egy két koktél, de nem minden nap. A gyerekeknek alkoholmentes koktêl egyszer-egyszer. A férjemnek mondjuk létszükséglet a sör:)

--azt jôl értelmeztem hogy a reggeli-ebéd-vacsi kombinàciôban, azt iszol amit akarsz, amit befizettél csomag az a bàrokban, meg a köztes idöben fontos?

--aztàn olvastam hogy Kubàba van valami 25 dollàros turista kàrtya féle valami. Ha kétszer megyünk Kubàba, akkor azt kétszer kell kivàltanom?

--a hajòn a gyerekeknek programmok ingyenesek vagy fizetni kell értük? Ez a kérdés vonatkozik az esti müsorokra is.

 

Köszi elöre is a segìtséget. Amîg neme döntök, addig még biztos jövök a tovàbbi felmerülö kérdésekkel.

 

Livia

 

 

gizus170 Creative Commons License 2017.11.08 0 0 11062

Kedves !

 

Visszaolvasva az oldalt , láttam hogy te/ti korábban vártatok az Aidabellával hasonló helyeken mint ahova mi megyünk nemsokára. Bármilyen tapasztalatot, információt, ötletet szívesen olvasnánk. Ez a terület nem nagyon kerül fel ezen a fórumon. Mi december 19- én megyünk az AidaBellával 2 hétre Bangkok, Koh Samui, Kuala Lumpur, Penang, Phuket, Langkawi, Singapur, Bangkok útvonalon.

A segítséget előre is köszönöm!

 

Gizus

Előzmény: Vicus&Boti (10197)
maszilvia Creative Commons License 2017.11.08 0 0 11061

Sziasztok!

 

Írjatok karibi élménybeszámolókat, szívesen olvasnánk!

Akoka25 Creative Commons License 2017.11.08 0 0 11060

Sziasztok!

 

Valaki utazik, vagy utazott Szingapúrból Malajziába és Tájföldre hajózni? Írja meg tapasztalatait!

 

Köszönöm!

Rebeka12345 Creative Commons License 2017.11.06 0 0 11059

Sziasztok,

 

Első hajóutunk lesz. Miamiból indulva royal caribbeanel: Haiti, Cuaracau,Bonaire és Aruba. Ki mit tanácsol nekünk? Érdemes befizetni programra vagy béreljünk autót és menjünk végig a szigeteken? Kivéve Haiti mert az veszélyesnek olvastam.

Az italcsomag iszony drága! Mire érdemes befizeni? Nem vagyunk nagy piálosak de azért egy- két koktélt biztos megiszok majd. Az üditős csomag még jónak tűnik árban a wifivel. Szerintetek arra érdemes benevezni? Vagy mi az ami beletartozik az akap árba?

Please valaki segitsen!!

Köszönöm

 

utazásfüggő Creative Commons License 2017.11.06 0 0 11058

Szia!

 

Most jöttem vissza egy másik hajóútról, úgyhogy azért nem jelentkeztem, elnézést.

Ha még nem hajóztatok sosem, akkor elsőre én az MSC-t ajánlom, most úgy tudom, hogy az MSC Divina hajózik a karibi részen és van neki két hetes karibi útja. Az első héten kelet-karibi útvonalon megy, most megváltoztatták a hurrikán miatt, mivel két szigetet letarolt szeptemberben, de szerintem még jobb lett most az útvonal. St.Thomas szigetét tették be és Antiqua-t. Az utóbbi szigeten még nem jártam én sem, de nagyon szépek. St.Thomas-t ajánlom nagyon, amerikai Virgin sziget, fejlett, nagyon szép strandok vannak, első ránézésre Horvátországhoz hasonlít, hegyes, sziklás a part, de itt van a Magen bay, ami csodálatos fehér homokos öböl, a világörökség 10 legszebb strandja közé sorolják.

Idemásolom a Divina december elejei két hetes karibi útvonalát.

Ezután majd az MSC Seaside hajó fogja átvenni ezt az útvonalat, a Divina átmegy Costa Rica-ba és Panamába és  11 éjszakás útja lesz.

MSC Divina hajóútvonala  december 23-ig.

Előzmény: Julis5 (11054)
maritimer Creative Commons License 2017.10.31 0 0 11057

Se pro, se kontra mem tudok neked mondani semmi erdekeset roluk. 

En Kanadabol “hasznaltam” oket es itt azert kicsit maskepp mukodik ez a business mint otthon.

Elsosorban idosebbek jarnak hozzajuk, akik nem posztolnak es ertekelnek online.

Előzmény: Törölt nick (11055)
maszilvia Creative Commons License 2017.10.30 0 0 11056

Köszönöm, meg is rendeltem!

 

Előzmény: anetkukaca pont hu (11053)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.30 0 0 11055

Sziasztok!

 

Olvasgatva a fórumot, többször belebotlottam a Hunameca cégbe. Sajnos nem nagyon találtam róla infót. Mivel szeretek utánajárni a dolgoknak, egy alap honlap és Facebook oldal mellett mennyire megbízható a cég? 

 

A két FB oldal kedvelő K.János és Sz.Rita. K.János neve a honlapon is felbukkan a keresőben. (Elég a menüre vinni az egeret és az állapotsoron látszik. Valószínűleg ezt hamar javítani is fogja, ha itt van. Ráadásul itt János32 nevű tag is több alkalommal ajánlotta a céget.) 

 

Nem üzletrontás a cél. Csak mai világban szerintem fontos az alaposság. Szimpatikusnak tűnik a cég, csak nem megnyugtató a 0 feedback. 

 

Kinek volt már személyes tapasztalata a céggel kapcsolatban?

Julis5 Creative Commons License 2017.10.28 -2 0 11054

Szia Utazásfüggő

 

Ne haragudj, hogy így ismeretlenül megszólítalak, de olvastam a leírásaid, és nagyon jó részletesnek és hasznosnak találtam, azért is szeretnék segítséget kérni.

Mi december végén szeretnénk Miamiból 14 napos hajóútra menni.

Tudnál nekem segíteni, hogy melyik hajótársasággal, milyen útvonalra foglaljunk?

Előre is köszönöm válaszod :)

 

Juli

Előzmény: utazásfüggő (10989)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!