Keresés

Részletes keresés

fede941 Creative Commons License 2014.08.02 0 0 2563

sziasztok,

elektromos, falra szerelhető radiátort/konvektort kell vennem. Melyiket ajánljátok?

A Nobot és az Atlanticot találtam, mást nem nagyon. A Nobo 1000 W-os majdnem kétszer annyiba kerül. Ennyivel jobb lenne a hatásfoka?

Palási Creative Commons License 2014.07.25 0 0 2562

 Mindegyik turbós kintről szívja. Valószinű a szétválasztottra gondolsz.

 

Szabad ! nem tiltja senki sem , de a józan műszaki ész szerint se igen van akadálya. Legföljebb a szekrényben valamivel hidegebb lesz mint a helyiség egyéb helyein.

Előzmény: hantorish (2560)
Palási Creative Commons License 2014.07.25 0 0 2561

  "és így a beépített cserépkályha nem vihető tovább. "

 

 miért a többi felsorolt tovább vihető ? 

 sokallod a cs. kályhára  a 250 eft átépítést /valóban egy átépítésre tényleg sok / , de a felsorolt elektromos kütyük sem ingyen vannak és ami fő az üzemeltetésük lényegesen több mint egyéb fűtési mód.

Előzmény: Okidkod (2555)
hantorish Creative Commons License 2014.07.25 0 0 2560

Sziasztok!

 

Lakásban lévő turbós kazán (kinttről szívja a levegőt) köré szabad-e szekrényt építeni? Csupán esztétikai, illetve alatta tároló funkciót látna el. 

vaspapucsok Creative Commons License 2014.07.23 0 0 2559

Köszönöm az anyagot

 

Előzmény: dejódió (2553)
KömKel Creative Commons License 2014.07.23 0 0 2558

Ki kell számoltatni rendesen, Winwattal.

 

Kell hozzá:

- MÉRETEZETT alaprajz (ablakméretekkel, falméretekkel)

- belmagasság

- külső határoló szerkezetek rétegrendje

- épület tájolása

 

A max hőigényből már számolható egy becsült fogyasztás, amiből látszik, hogy melyik fűtéssel mennyibe kerülne.

Előzmény: Okidkod (2555)
Okidkod Creative Commons License 2014.07.23 0 0 2557

Szia!

Köszi, hogy válaszoltál.....

Letöltöttem, elindítottam, nézegettem, és fogalmam sincs hogy mit hogy kéne csinálni vele, ez zsákutca számomra!

Előzmény: Lacivill (2556)
Lacivill Creative Commons License 2014.07.23 0 0 2556

Winwatt programot töltsd le, és azzal számold ki a hőveszteséget.

Előzmény: Okidkod (2555)
Okidkod Creative Commons License 2014.07.23 0 0 2555

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni.

Adott egy régi vályogház 50cm-es falakkal, 50cm-es kőlábazattal, alulról nincs szigetelve, fent stukatór. Az ablakok ki lettek cserélve használt, bontott hőszigetelt fa ablakra, 1.5-ös biztos van az üvegezése.

A lényeg, nem tudom a ház hőveszteségét. Valahol ezt találtam : D=G*V*deltaT=2*160*40=12800W. Jó ez a számítás? A ház 61.5m2-es, 160 légköbméter. Télen -20 fokban is szeretnék +20fokot odabent.

Gáz nincs csak villany!

És mindez azért, mert a cserépkályhát el kellett bontani, sajnos.

Ötletelgettük mi lenne jó: mobil infra, mobil elektromos fűtőpanel, mobil klima, fix klíma, cserépkályha(csak az átrakás 250 ezer), kandalló......

A cserépkályha azért sem lenne jó, mert a ház terveim szerint funkcióváltáson menne át, és így a beépített cserépkályha nem vihető tovább.

 

Ha valaki tud segíteni hogy induljak el, számítás egyéb, kérem tegye, nem szeretnék sok százezret értelmetlenül kidobni.

 

Előre is köszönöm.

Ricsipii Creative Commons License 2014.07.20 0 0 2554

Köszi elolvastam. Már csak a saját igényeimre kéne szabni. Tudunk privátban pontos adatok alapján kalkulálni

Előzmény: Ricsipii (2552)
dejódió Creative Commons License 2014.07.20 0 0 2553

FSIF77HFD  arról is küldtem adatot. Igaz kifutó de az ára nagyon barátságos.  Megegyezik a Midea MSX-07HRFN1-QE4 modellel. Olvass mailt.

Előzmény: vaspapucsok (2547)
Ricsipii Creative Commons License 2014.07.20 0 0 2552

Köszi. Várom

Előzmény: dejódió (2550)
dokeee Creative Commons License 2014.07.20 0 0 2551

Ha már netezel, dobd már át nekem is annak a két gépnek a pontos típusát, amiről beszéltünk, átnézném kicsit, vagy ha van bővebb anyagod róla, akkor nem is kell keresgélnem. Köszi.

Előzmény: dejódió (2550)
dejódió Creative Commons License 2014.07.20 0 0 2550

Igen.

 

 Átküldök egy oktatási anyagot olvasd el figyelmesen ezt vaspapucsok kollega is megnézheti. 

Előzmény: Ricsipii (2546)
Madaraspisti Creative Commons License 2014.07.20 0 0 2549

 Vegyél egy 3,5 kW teljesítményű klímát !

Előzmény: vaspapucsok (2547)
vaspapucsok Creative Commons License 2014.07.20 0 0 2548

Cimem.

vaspapucsok@citromail.hu

vaspapucsok Creative Commons License 2014.07.20 0 0 2547

 

Üdv!  

95 nm-es ház.  30cm Nf téglafalazat.   gőzöm nincs a hőigényről.  Hogyan számnoljam ki?

 

Ja és nem szeretnék olyan segítséget , ahol megmondják hogy szigetelni kell( azt én is tudom)

 

Egyszerűen csak klímával kapcsolatos dolog érdekel.

 

Valaki segítsen már!!!!!

 

Klímával foglalkozó -kereskedő, szerelő, forgalmazó akármicsoda üzlet telefon elérhetőségét szeretnék.

 

Akkora a választék a klímapiacon ,azt se tudom merre induljak el.

 

Fűtéskiegészítésre  és fűtésre szeretném használni.

 

95nm-es házam vegyes tűz.fűtésem ,van kényelmi szempontból használnám a nem túl hideg téli napokon fűtéskiegészítésre és tavasszal- ősszel.

 

Milyen lehetőségeim vannak.?

 

H tarifának már utánakérdeztem ott mindent értek .Csak magáról a klímákról szeretnék infót típusokat .

 

Milyen teljesítményűt érdemes venni?Milyen lég- tisztitórendszerrel legyen felszerelt, automata -szárítás , antibakteriálisszűrés zajszint stb.

 

Mire kell figyeljek. Melyik extra az ami csak reklámfogás, mi az amit tutira tartalmazzon a klíma.stb. ilyen kérdéseim lennének.

 

Köszönöm!!

 

 

 

Előzmény: dejódió (2545)
Ricsipii Creative Commons License 2014.07.19 0 0 2546

Szia!

 

Esetleg Nekem is tudnál némi segítséget adni ha küldök adatokat?

Előzmény: dejódió (2545)
dejódió Creative Commons License 2014.07.19 0 0 2545

ja nem árt ha "minosegiklima" kerül fel:)

 

Néha nem is bnorzasztó az ára. Csak adat kellene  helyiségméret és fűtőteljesítmény szükséglet -10C-on legalább(hőigény).

 

Milliós érték felett már érdemesebb levegő-víz hőyzivattyúban gondolkodni, mert egy 16 kw-os all dc inverteres Gree Versati hőszivattyú már megfizethető és húteni is tud mint a klíma.

Előzmény: dejódió (2544)
dejódió Creative Commons License 2014.07.19 0 0 2544

Alacsony kültéri hőmérséklet esetén a COP érték és a fűtőteljesítmény a két igen fontos tényező, meg a               légszállítása a gépnek.   A gravitáció jó ha segít ezért fűtésre  alkalmasabb egy kicsit a parapet/padlón álló beltéri egység.

Lényeges, hogy ha ismered a pl -10C -nál meglévő hőigényt annak a gép legalább az 1,2-1.5x-ösét tudja mert iugen jól jöhet az a tartalék.

A csurgalékvíz fagyhat, illetve a jegesegés probléma lehet a +3-3C közti kinti hőmérséklettartományban.

Ügyelni kell a kültéri elhelyezésére ezzel is neyrhetsz valamennyi ewnergiát itt a hűtési üzemmel ellentétben nem baj ha napsütötte helyre kerül(peterc topiktárs ráészletesen beszámolhat róla), vagy olyan átszellőzött padlástérre ahol a nap besugárzása érvényesülhet.

 

A Geo és H tarifát ne keverd ezt már emailban is leírtam,  a napi 2x2 órás szünetet a frekvenciaváltós gépek nem komálják nagyon.

Előzmény: vaspapucsok (2539)
vaspapucsok Creative Commons License 2014.07.18 0 0 2543

Van-e valaki Debrecen környékéről aki Klímával fűt vagy fűtésrásegítésre használja, esetleg valamilyan klíma szaki.

 

Ha esetleg tudna segíteni bármilyen információval a klímás fűtéssel kapcsolatban.

 

várom a megkeresését ezen a címen.

 

vaspapucsok@citromail.hu

 

Köszönöm

vaspapucsok Creative Commons License 2014.07.17 0 0 2542

Én fűtéskiegészítésre vagy akár teljes fűtésre használnám a klímát a vegyestüzelésű kazánom mellé, főleg kényelmi szempontból.

 

Aki klímával fűt, és lenne kedves velem megosztani a tapasztalatait és néhány jó tanácsot ezzel kapcsolatban, Milyen klímát , miért, hogyan ,honnan,???

 

azoknak szívesen várom a megkeresésüket.

 

Irj egy elérhetőséget ahol fel tudom venni veled a kapcsolatot. erre az email címre,  vaspapucsok@citromail.hu   

 

 Köszönöm!

vaspapucsok Creative Commons License 2014.07.17 0 0 2541

Tudom!

 

Ez tiszta. Maradjunk a klímánál.

Előzmény: bananarepublica1 (2540)
bananarepublica1 Creative Commons License 2014.07.16 0 0 2540

Elso es legfontosabb-  szigetelni,szigetelni ,szigetelni!!

 

vaspapucsok Creative Commons License 2014.07.16 0 0 2539

Üdv minden kedves fórumtársnak!

 

Információra lenne szükségem.

 

Klímával szeretném kiegészíteni a fűtésem. Van e-ennek realitása?

 

Van egy öntöttvaskazános pufferes -vegyestüzelésű fűtésrendszerem , gázom nincs. Főleg kényelmi szempontból a nem hideg téli napokon és ősszel-tavasszal, mikor csak kicsit kell  éppen begyujtani a lakásba.

 

Tudom hogy van geo tarifa amit a 3 COP -nél jobb készülékekre lehet az eon-nál igényelni ennek már utánna kérdeztem.

 

Milyen Tipusokra kell koncentrálnom a klimák közül?

 

Mi az amit szem előtt kell tartanom. Minden információt szivesen fogadok.

 

Köszönöm!

 

Ricsipii Creative Commons License 2014.07.13 0 0 2538

Még annyit hozzá: eredetileg radiátoros fűtés volt tervezve (2011).A fórumot olvasva jött az ötlet ,ahogy esetleg valamilyen alternatív megoldás is lehetne és a gázhoz sem ragaszkodnánk, ha van helyette árban-gazdaságosságban is versenyképes lehetőség. Előre is köszi a segítséget

 

 

Ricsipii Creative Commons License 2014.07.13 0 0 2537

Sziasztok! Szerkezetkész állapotnál vagyunk(uj építés). A ház 6 kw hőigényű lesz .57 nm+40nm tetőtér. Kondenzációs+ padló,mennyezet mellett felmerült a hőszivattyú is.Akkor el lehetne felejteni a gázt(bár a hozzájárulást már anno befizettük).Asszony panelben nőtt fel (fázni nem szeret), ill. 2 fürdőszoba lenne majd, zuhanyozni sem szeretnek (igy ezért lenne napi melegvíz igény is).Lehet alternatíva a hőszivattyú vagy ilyen kis házra nagyságrendileg sokkal drágább?

A tervezéskor nem gondoltunk a szellőztetőre, viszont időközben felmerült ennek lehetősége némi anyagi kompromisszum árán.Elnézest, kicsit hosszú voltam.

 

dejódió Creative Commons License 2014.06.11 0 0 2536

Elmü-émász területen már geo is igényelhető de ott napi 4 órás szünet van igaz egész évben igénybven vehető hűtéshez is.  Annak egy kicsit eltérnek a feltételei a H tarifától.

 

Feltételeit az Elmu honlapja is tartalmazza   de az alap az hogy A2/20 (2 c külső 20 c belső hőm)nagyobb mint 3 COP.

 

Esetleg a turbós minikazán?

 

A klíma a kültéri elhelyezésen áll vagy bukik a kondenzátum miatt. Gyakorlat  ezt támasztja alá.

Előzmény: n80qd (2534)
Varek1 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 2535

 4 db. kéményes konvektor !

Ez az ami a leggazdaságtalanabb és a leg baleset veszélyesebb.

Előzmény: n80qd (2534)
n80qd Creative Commons License 2014.06.10 0 0 2534

A gázzal az a baj, hogy van bent ugyan 5 kémény, de ezekből csak egy darab, amiben van béléscső. Négy darab kéményen van konvektor, elég érdekes állapotban... :(

A konvektorok nem parapetesek, hanem kéményesek sajnos...

A épület nagyjából L akaku, az egyetlen béléscsőves kémény, az L egyik szárának a legvégén van.

 

H tarifát hogyan tudok igényelni? Mik a feltételek? Inverteres klima is mehet róla? Nyáron hűtésnél ez hogyan jelentkezik? Akkor normál tarifával megy, és fútési szezonban olcsóbb?

 

Igazából a gázzal az a baj, hogy ahol van egy kémény, az sem biztos, hogy elég, mert elég kicsi az átmérője, a többi kéményt kérdéses, hogy a társasház ki tudja-e béléscsővezni, mondjuk kötelessége lenne, de nem tudom van-e pénzük rá.

 

Ezért jött a klima vagy elektromos fűtés, mert talán sokkal egyszerübb lenne kivitelezni, a klima meg még hűtene is. Kérdés, hogy kb. mennyiből jönne ki meg milyen fogyasztásra kellene számolni?

Valamint a klima kültéri elhelyezés, ami még kérdéses, mert alagsor, és azért jobb lenne magasabbra tenni, mint a járdára, vannak erre egyébként szabályok?

Előzmény: dejódió (2533)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!