Keresés

Részletes keresés

Geriboi_84 Creative Commons License 2021.01.19 0 0 181910

Sziasztok!

Meguntam nagyon a nespresso-t és szeretnék belecsapni az otthoni espresso készítésbe. Kérdésem, hogy szerintetek egy ilyen használt géppel érdemes-e belevágni, vagy inkább újat vegyek? Mire kell figyelnem a megvásárlásnál?

https://www.jofogas.hu/budapest/Gaggia_Baby_Ivory_felujitott_kavegep__kavefozo_elado_113032192.htm

Ha tényleg jó vétel, akkor kérem, hogy ne csapjatok le rá előttem ;) Köszi! 

Üdv,

G

Ludovicus Creative Commons License 2021.01.18 0 0 181909

Nagyon jól összefoglaltad a lényeget. Nekem már egy román verzió jutott, ami a legtöbb elem kidolgozásán, pontosabban kidolgozatlanságán jól látszik, de nem gondolom, hogy ez a produktum ízét befolyásolná. Hozzáteszem, nálam (éppen) jól illeszkedik a felső rész az alsóhoz, nincs tömítetlenség, így csiszolgatásra sem volt szükség.

Előzmény: heted7 (181897)
Katoczi Creative Commons License 2021.01.17 0 3 181908

Amely folyamat során egy vastag falú csészéből kb annyi megy mellé, amennyi a célzott csészébe.

Előzmény: H_G (181907)
H_G Creative Commons License 2021.01.17 0 0 181907

"sajnos kiszámíthatatlan, hogy melyik csészébe mennyi kávé folyik végül"

 

Ez nekem nem tűnik nagy gondnak, hiszen az ember teljesen képes arra, hogy megemelje az egyik csészét és egy kicsit áttöltsön belőle a másikba.

 

Előzmény: Giuseeppe (181893)
MZ/Y Creative Commons License 2021.01.17 0 0 181906

Megvan, tárgytalan.

Előzmény: MZ/Y (181905)
MZ/Y Creative Commons License 2021.01.17 0 0 181905

Egyébként volt eszemben, csak nem porszívó, hanem kompresszor. Csak az meg nincs. :)

Előzmény: Horyk1 (181903)
MZ/Y Creative Commons License 2021.01.17 0 0 181904

Már szét van. :)

 

Annyira nem gáz a dolog, csak ez a kapcsoló necces. Működik anélkül is, csak szeretek mindent úgy összerakni, ahogy volt.

Előzmény: Horyk1 (181903)
Horyk1 Creative Commons License 2021.01.17 -2 0 181903

Felesleges szétszedni csak baj lesz belőle ha rosszul rakod össze.

Havi egyszer ki kell porszívózni és jónapot. 😉

Előzmény: MZ/Y (181902)
MZ/Y Creative Commons License 2021.01.17 0 0 181902

Üdv! Megtisztítottam a Graef 702-t és összerakásnál jön a probléma - a biztonsági kapcsoló+rugó konbót nem tudom a helyére rakni. Meglehetősen hülye ötlet, főleg, hogy alul a kapcsoló még mozog is, nem fix. Egyetlen videót láttam róla, ott azt mondja az ember, hogy nem szenvedett vele, alufóliával rövidre zárta a kapcsolót.

Tényleg nincs mód összerakni rendesen?

heted7 Creative Commons License 2021.01.16 -3 1 181901

Igen. Nyilván egy frissen darált jobb ízű (a "finomabb" szó itt nem lett volna egyértelmű :)) ), de általában a bolti téglákkal normálisan működik.

Előzmény: roxul (181899)
H_G Creative Commons License 2021.01.16 0 1 181900

Én is bolti Lavazzával használom a leggyakrabban.

 

Előzmény: roxul (181899)
roxul Creative Commons License 2021.01.16 -1 0 181899

Köszönöm a tippeket! Az őrölt bolti kv-k jók ehhez, már ami az örlési finomságot illeti?

Előzmény: heted7 (181897)
Varshi Creative Commons License 2021.01.16 -1 3 181898

Egyszer írtam korábban, hogy érdemes próbálgatni a kávé mennyiségét, és kevesebbet tölteni a Brikkába.

Akár a félig töltésig is le lehet csökkenteni. (De teletömni tényleg tilos!)

 

Én ha "lazán" töltöttem meg, nekem új ízek jelentek meg! Különböző durvaságú őrleményekkel is lehet tesztegetni, de finomra őrléssel próbálkozni se érdemes, annyival rosszabb lesz.

Előzmény: heted7 (181897)
heted7 Creative Commons License 2021.01.16 -4 2 181897

Relatíve durvára kell hozzá darálni a kávét, az eszpresszógépekhez szükségesnél sokkal durvábbra. A jelig kell vízzel tölteni, nem tovább. A jel a felső részben van (legalábbis a régebbi modelleknél), szóval oda méri az ember a vizet és átönti alulra. Nem szabad tömöríteni a kávét, csak kicsit egyenesre seperni a tetejét. Amikor "kirobban" belőle az ital, akkor gyorsan le kell kapni a tűzhelyről, és a végét már jobb nem is meginni, az meg szokott égni. Ha mindez oké, akkor -- szerintem -- nagyon finom, selymes ital nyerhető belőle. Nem eszpresszó, közel sem, de finom ital. Kicsit habos is lesz a teteje, de nem úgy, mint egy presszókávé teteje. Ja és disclaimer: régen ezek a Brikkák jók voltak, később nagyon gyenge minőségben készültek, most még senki nem írta, hogy újra jó. Ezzel együtt, ha nekem kéne vennem most, én ezt venném.

Előzmény: roxul (181896)
roxul Creative Commons License 2021.01.16 0 0 181896

Köszi a segítséget, akkor a Brikka 2 lesz a megoldás!

Horyk1 Creative Commons License 2021.01.16 -2 0 181895
Előzmény: sztereofan (181892)
Varshi Creative Commons License 2021.01.16 0 0 181894

Esetleg annyit tennék még hozzá, hogy a "2 személyes" Brikka inkább csak 1-1,5 személyes, a "4 személyes" meg mondjuk 3.

 

Ha a régről megszokott "irodai" (nagy teafőzős ibrikbe) kávét lefőző géphez, ill. mennyiséghez szokott valaki, az itt meg fog lepődni.

Ha pl. jönnek többen is vendégsége, és kérnek kávét de tejet nem, akkor bizony az lehet, hogy 2-3 kör főzés lesz egymás után a 2 személyessel, mert 1 főzetet elosztva olyan értékelhetetlen mennyiség lesz a csészék alján, hogy ciki szervírozni. :)

Vagy erre külön beszerzel kis csészéket. :D

Előzmény: sztereofan (181892)
Giuseeppe Creative Commons License 2021.01.16 0 1 181893

A Mini Expressre én is azt mondanám, hogy nem a legjobb. Van nekem is, még ha nem is piros, és imádom a formáját, de sajnos kiszámíthatatlan, hogy melyik csészébe mennyi kávé folyik végül. Ezen felül a lefolyás vége felé kicsit köpköd is, ami ellentétes a piros szín által sugallt hangulattal:) Ha a hölgy kávéfanatikus, és kissé felesleges tárgyakat is hajlandó tartani a konyhában, akkor oké, de legyen B terved is.

Előzmény: roxul (181891)
sztereofan Creative Commons License 2021.01.16 0 0 181892

szia,

ez a csőrös mini jól néz ki, de inkább ne ezt válaszd,

kicsit körülményes használni.

 

"eszpresszóhoz leginkább közeli ízvilágú"

 

a súlyszelepes brikka jobb választás lenne ebből a szempontból:

https://www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/44-1-Kavegepek-Eszkozok/285-3-Kotyogos-kavefozok/5/2356-Bialetti-Brikka-2-kavefozo

 

méretben van kettes és négyes is.

 

https://cady.hu/bialetti-brikka-kotyogo-fekete-p-28107.html

itt van egy jó videó is hogyan működik.

 

az igazi karos géppel készült eszpresszó egy másik kategória,

de ezzel a brikkával is jókat lehet készíteni.

főleg ha frissen pörkölt frissen őrölt kávé az alapanyag.

 

 

 

 

Előzmény: roxul (181891)
roxul Creative Commons License 2021.01.16 0 0 181891

Sziasztok!

 

Segítségre lenne szükségem! Bialetti kotyogósból melyik modellt érdemes venni? Melyik az, amelyik a klasszikus eszpresszóhoz leginkább közeli ízvilágú kv-t főz? 

 

Hölgynek lenne ajándékba, de fontos, hogy ne csak a kinézete legyen jó... :-))

 

Ez pl. nagyon tetszik, jó lehet?

 

https://edigital.hu/presszo-kavefozo/bialetti-mini-express-kotyogos-kavefozo-szett-piros-p751392

 

Előre is köszönöm a segítséget!

öccse Creative Commons License 2021.01.15 0 0 181890

Benne lennék én is! Egy PID-elt Silvia-val és egy Rocky-val nyomom itthon, de jó lenne tudni hol tartok és meddig mehetek még.

Előzmény: heted7 (181888)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2021.01.15 0 0 181889

Miről maradtam már le megint :)

Előzmény: heted7 (181888)
heted7 Creative Commons License 2021.01.15 -6 4 181888

Semmi, csak itt valaki nekiállt trollkodni, lett belőle egy kis vita, egy kis (jogos) moderáció (nézd a hozzászólások sorszámát), és ez úgy látszik kedvét szegte a társaságnak.

 

Vagy csak mindenki remek kávékat főz otthon és nincs miről beszélni, kész, elértük a nirvánát :)

 

Én például most egy perui csodát iszom egy nagyra becsült topiktársunk pörköldéjéből. Finom is, de azon gondolkozom, hogy ha elmúlik ez a járvány akkor jó lenne valami topiktali, vagy nem tudom mi, ahova a magamfajta halandó elvihetné a készletét és valaki megmondaná, aki jobban ért nálam ehhez (nem lesz nehéz), hogy kész, ezzel a szettel ezt lehet, vagy lehet ez még jobb is, ha ügyesebb vagyok. A szett amúgy Gaggia Classic +pid, Ascaso i-mini i-2, mérleg, tamper és jó kávé. Ízlik, ízlik, soha rosszabbat, de úgy érzem ebben több van :)

Előzmény: öccse (181887)
öccse Creative Commons License 2021.01.15 -1 0 181887

Történt valami? Hét napja nincs hozzászólás.

crondore Creative Commons License 2021.01.08 0 0 181883

Értem, ez így logikus. 

Előzmény: Freedom of mind (181880)
Freedom of mind Creative Commons License 2021.01.08 0 3 181880

"Arról nem is beszélve, hogy pl egy bottomless kar szerintem nem is tud annyira átmelegedni, sem pedig hőt tartani a nyitottsága miatt - ha máshogy van majd kijavítotok. ;)"
A karnak azért kell átmelegednie, hogy amikor fölrakod ne vonjon el hőt a bojlertől a fejen keresztül és a kosártól és nem utolsó sorban azért is, hogy a kávét ne hűtse le csapolás közben. Utóbbinak nyilván nincs jelentősége egy nyitott kar esetében, de a nyitott kar falvastagsága is ad annyi tartalékot, hogy a hőelvonás ne legyen drasztikus csapoláskor. 

Előzmény: crondore (181852)
Elektronikus Creative Commons License 2021.01.07 -7 4 181879

Nem erről volt szó, de hagyjuk, unalmas... Elektronika nem bojler, az automata gép funkcióit vezérlő processzorban a PID-program is elfér stb.

Előzmény: heted7 (181877)
Katoczi Creative Commons License 2021.01.07 -6 7 181878

Azzal, hogy általánosan lesznoboztál, burkoltan idiótáztál mindenkit a fórumon nem tudom mit szerettél volna elérni. Van az az angol mondás, hogy Rómában tégy úgy mint a rómaiak, ha új vagy valahol sok gondtól megkímél ha megfogadod. Szóval üdv ha maradsz (és próbálsz segíteni a betévedő automatásoknak) illetve viszlát ha nem tudsz változtatni és mész. Nem érdekes ki kezdte, szerintem itt az ideje, hogy mindannyian befejezzük. Én mindenesetre ezt teszem.

Előzmény: Elektronikus (181876)
heted7 Creative Commons License 2021.01.07 -14 7 181877

"én is bánom már, hogy minek kellett nekem ismét benézni"

 

Pontosan. Én például nem tudom a francot esznek az emberek azon, hogy kutyaszépségversenyeket tartanak, de nem megyek oda és nem mondom azt, hogy ti mind hülyék vagytok, hogy ezzel töltitek a drága szabadidőtöket. Nem fogom egy vegetáriánus étterem vezetőjét győzködni arról, hogy szolgáljon fel rántott húst, mert az jobb, mint a rántott sajt és nem mondom egy futónak, hogy haver, kocsival gyorsabb vagyok, vegyél te is autót edzés helyett.

 

Ha idetolod az arcod és azt mondod, hogy "mind hülyék vagytok", akkor ne csodálkozz, hogy mindenki téged fog hülyének nézni és ennek hangot is ad.

 

Attól sem vagy több, hogy meg tudsz javítani egy bojlert, míg mások nem. Mások meg mást tudnak, amit te nem. (A szaktudásod is kicsit fura nekem, hiszen pl. többször elmondtad, hogy egy automata gép hőmérsékletét processzor szabályozza, szóval az jó. Lehet jó, maradjunk annyiban.) Nem fogunk sírni, ha nem jössz vissza.

Előzmény: Elektronikus (181876)
Elektronikus Creative Commons License 2021.01.07 -6 7 181876

ezt nem tudom miért nekem írod

 

Szerintem meg furcsán érvelsz, hiszen te szólítottál meg, én meg láthatóan csak általánosságban próbáltam megértetni, hogy alapvetően én is jóindulattal néztem be ebbe a témába. Nem írtam olyat, hogy vedd magadra.

 

Csak később tapasztaltam kellemetlen jelenségeket és akkor már én is változtattam a stíluson. De mindegy, nekem sem egy jó sport, hogy ilyen dolgokra vesztegessem a betűket, miközben én is szívesebben töltöm az időt olyan fórumozással, amit jobban megbecsülnek.

 

Úgyhogy nem kell ezt erőltetni, én is bánom már, hogy minek kellett nekem ismét benézni, holott egyszer már megbántam. Most megint idetévedtem, de minek...

Előzmény: Katoczi (181875)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!