Keresés

Részletes keresés

Maitréja buddha Creative Commons License 2014.06.10 0 0 45688

kürtök Creative Commons License 2014.06.09 0 0 45687

Egy kis szórakozás.

 

Egy ismerősöm elköltözött, vett egy házat itt némethonban, Münchentől nem messze. A szomszédságában van egy étterem, amely egy volt légiós tulajdonát képezi. A sztori:

 

a srác hét évet szolgált, altisztként szerelt (fejvakakrás + ?), harci búvár volt. Egy orosz társát kilőtték mellőle, a gruppjával, heten, úgy döntöttek, bajtársi kötelességük a gyermekét felnevelni. Az étteremtulaj viszont látogatta a menyecslétk Kazahsztánban, belé is szeretett, az meg őbelé. Lett is nagy álávjúság, házasságig. A másik hat már szanaszét volt a világban, de a lagzira azért elmentek. De: ugyebár egymásét nem báncsuk. Jól elverték a gyereket a lakodalmán, aztán meg jól be..tak együtt.

 

Uram adj erőt elmondani.

 

Az étterme nem megy, mert a helyi plébános a község lakossága előtt a légiós múltjáért kiközösítette, és senki nem megy hozzá zabálni. Hány kérdőjel is van?

 

– hét év után őrmesterként szerelt. A cm 1 után, még három évet legalább szolgálni kell. Ezek szerint már négy év szolgálati idővel őrmester volt. Ilyen van, a műszakiaknál és a REC-nél. De búvár volt. Akkor mászakiak. De akkor hol lőtték ki mellőle a társát? A REP-nél vannak búvárok, de ott nem lesz négy éven belül őrmester. Ennyi idő alatt ott tizedes az ember fia, hacsak nincs zöld útja az elit csapatba.

 

– a plébános kiközösítette. Rólam kilenc év alatt, az itt megismert emberek közül, jó ha öt tudja, hol voltam 96 és 2002 között. Miért kellett ezt meggyónni? A plébános meg a vasárnapi szentmisén kiadta az ukászt, hogy mindenki tömje otthon a majmot.

 

– a legjobb: a vőlegény-verés, meg a keresztapaság. Ez a fajta bajtársiasság ha létezett is valamikor, biztos hogy nem 2003-ban. 

 

Az ismerősöm kérdezte, hogy meg akarom-e ismerni ezt a hőst. Azt válaszoltam, rántott szelet meg hideg sör Münchenben is van…

Maitréja buddha Creative Commons License 2014.06.09 0 0 45686

Azért a riportenrnek a "légendaire béret vert-ért" a szájára kellene csapni, az kicsit arrébb van, 

nem mondom, hogy Churcjill kis játékszerei nem tették oda magukat, még az amerikaiaknak is megtetszett

a dolog (raiders) de azért a Marine commandos zöld beretje nem egál az SAS-es bézs vagy bordó beretjével. A légió zöldjével meg semmiképp.

Mármint az angol.

A Trépel meg a többi azért jó kis csapatok lehetnek.

 

A másik, az mennyire francia, hogy a kiképző bicajjal kiséri  teszten a gyereket ???

Csak egy baguette kéne a hóna alá:)

 

szabolcs888 Creative Commons License 2014.06.08 0 0 45685

Lehet hogy igenybe vennem, most csak a lehetosegeket szedem ossze.

Előzmény: kószák egyike (45663)
mabelle Creative Commons License 2014.06.08 0 0 45684

ezért írnak elé executive summary-t hogy az százoldalas förmedvényeket nem kelljen végigszenvedni a nem megszállottaknak:) 

Előzmény: Maitréja buddha (45683)
Maitréja buddha Creative Commons License 2014.06.08 0 0 45683

" ez amúgy egy nagyon jó kérdés, jó kis kutatómunka alapja lehetne:) "

 

Csak ha lehet ne taftul :P, a legutóbbiból se sokat értettem és a legfájdalmasabb (nekem), hogy nem az angol miatt, hanem mert fájdalmas lyukak tátongtak (még googlizással együtt is) a tudásomban.

Minden egyes kereszthivatkozás felért nekem egy tockossal :)

Kezdve azzal, hogy az alap, ami evidenciaként volt kezelve a továbbiakban, nekem who/what the f. is...kategória volt :P

Előzmény: mabelle (45682)
mabelle Creative Commons License 2014.06.07 0 0 45682

udv koszak

 

a sereg nagy része , ahogy a légió nagy része sem követte de Gaulle-t, nem szerették, főleg a tisztek, ahogy a szövetségesek sem. a Dunquerque -nel evakuált 130 ezer katona nagy része visszakérte magát Vichy Franciaországba. még az észak afrikai partraszállásnál is inkább egy vichy tábornok kapta az irányítást Eisenhoweréktól mintsem de Gaulle. ez amúgy egy nagyon jó kérdés, jó kis kutatómunka alapja lehetne:)

Maitréja buddha Creative Commons License 2014.06.07 0 0 45681

Az meglepett, hogy DP amerikai.

Azt hittem angol.

Előzmény: Maitréja buddha (45680)
Maitréja buddha Creative Commons License 2014.06.07 0 0 45680

Hát az Mo. volt, itthon volt több partizán, mint lakos.:P

De pont tegnap olvastam, hogy légiós tiszt nevet is változtatott , vagy pld. ugy emlékszem Jeanpierre ezredes is harcolt a Resistance-ban.

(Mondjuk a szótól mindig elkap a röhögés, hála a Halló, hallónak :) 

 

Szerintem a Douglas Porch könyv nem rossz- persze ez szvsz.

784 oldal, 12 dolcsi körül van az Amazonon, angol nyelvű.

Kép nem nagyon van benne és a pali a köszönetnyilvánitásokból itélve tudta hová forduljon infóért.

(Nem 3 kötet, nekem a virágbolti pdf. van meg, az igen:)

Előzmény: kószák egyike (45679)
kószák egyike Creative Commons License 2014.06.07 0 0 45679

Természetesen tudom, hogy Kis daru a leghitelesebb válaszoló, de a kérdés mindenkihez szólt. ;)

Remélem benéz is kifejti.

 

Kösz azokat amiket írtál, érdekes. Ez az időszak amiről elég keveset tudok. Olvastam, hogy elég sokan beálltak az ellenállásba egy komplett szakasz választotta ezt az utat. Nem tudom mennyire hiteles vagy csak UL.

Mert ugye tudjuk, hogy a háború után khmmm kicsit több lett az ellenálló múltú mint amennyi valójában...

Előzmény: Maitréja buddha (45678)
Maitréja buddha Creative Commons License 2014.06.07 0 0 45678

Lol...Kósza, te ezt Kis darutól kérdezed, hidd el.

 

Maga a téma nem egyszerű, a Légió a 2. VH ban.

A létszámnövelés, aztén a kettészakadás, a létszámcsökkentések, állitólag a nácik fel is akarták oszlatni.

Ez a John Parker ir egy érdekes dolgot, hogy Vichy kormányhoz hű légiós egységek is elrejtették a nácik által keresett embereiket, mindenféle távoli helyőrségekbe helyezték át őket álnéven etc.

Remélem az ária gyerek nem lesz öngyilkos, ha ezt olvassa :P

Bár nem tudom, az irónak azt elhigyjem e amit kérdez....

De egyébbiránt  Parker se ir semmit, ráadásul ő Üllő hadműveletet emleget, pedig az már mint Dragonyos futott le.

 

 

Amugy a könyvek- amik nekem vannak- pont ezt a részt ugorják, a 13 DBLE tavasszal Olaszországban harcolt, aztán a következő amit irnak, hogy részt vettek az Operation Dragoonban, de az már augusztusban volt.

Két könyv is Porch angol nyelvű könyvére hivatkozik, ami azért vicces, mert ő is csak a 13 DBLE ről ir, ők még júniusban Olaszországban voltak, illetve a REC egységeiről, de már az augusztusi Dél Fro.i partraszállásnál.

 

Szóval az én tippem(!!!), 1944 június 6. án a Légió Indokinában, Afrikában volt helyőrségekben, Olaszországban harcolt aztán pedig az augusztusban Dél FRo.ban

 

 

Apropó, én nem olvastam se a John Parker se a David Jordan könyveket, de ez azért most mindfuck nekem a Parkeréből (meg kellene nézni, nem-e hülyén ferditették:

" A francia repülőgépek egyszer lemészároltak 15 000 pa­rasztot, akik Vinh felé mentek. Gyakran kérték fel a légióso­kat az ellenállás vezetőinek tárgyalás nélküli kivégzéséhez. Atetőpont az volt, amikor egy év alatt 1000 vietnamit lőttek le és 4000-nél is többet börtönöztek be a franciák. "

 

Mi van ? 

Lemaradtam valamiről, a történelem legnagyobb paraszt mészárlásáról ???

15 ezre paraszt egyszerre ment Vinh felé ?

 

Előzmény: kószák egyike (45677)
kószák egyike Creative Commons License 2014.06.07 0 0 45677

Ha már D-day...

 

Talán jobb ha az a téma nem pedig az elmegyógyintézet ápoltjai...

 

Merre volt a légió a jeles napon?

Plieur Creative Commons License 2014.06.06 0 0 45676

Mester

 

Miért ne lehetne javasolni egy ilyen rangsorolást a jövöre nézve?

-először a LÉ jelentkezés

-ha nem sikerül, ott az AB ( Armée Belge):), ott ráadásként nem is kell annyira a francia...:)

-ha ott sem ment, akkor "Reszkess US Army, jövünk":)

 

 

Előzmény: Maitréja buddha (45673)
Maitréja buddha Creative Commons License 2014.06.06 0 0 45675

Ó, Sándor ...:)

 

Engem még mindig nem győzött meg senki, hogy ezeket a vicces dolgokat önálló entitások irogatják ide, 

nem pedig ez a bohém fiú, mindenféle nickken.

 

De legyünk igazságosak, ugyan nem engem kérdezett, hanem volt légióst, vagy aki ismer ilyet,

de szvsz:

 

 

- Az inapte définitif, az végleges elutasitás. Lehet , gondolom, irni egy levelet, akár a tábornoknak cimezve is, hogy vizsgálják felül... szerintem udvarias lesz a válasz.

 

- Meglepődnék, ha a festőművész úr nickjein kivül ismerne itt valaki olyat, aki pénzért fuvaroz ki a Légióba jelentkezőket.

 

- A blogbejegyzés valóban figyelemreméltó.

 

 

Előzmény: qru qrx (45674)
qru qrx Creative Commons License 2014.06.06 0 0 45674

Aki az altalam emlitett ket peldàt nem erti, annak tenyleg nagyon kicsi a lehetosege hogy felvegyék. Sajnos olyan gyerekes kerdesek jelennek meg....

Az XY kap egy papirt  ràirva hogy inapte définitif, szerintem azt  megmagyaràzzàk neki , ha kell tolmàccsal is kogy mit jelent, nem?  Vagy csak forog  oràkon àt a cetlivel a kezében mint egy dervis? Aki ezt keptelen megoldani, az tudja miert lett veglegesen alkalmatlan.  Ez nem lenne vilàgos? Akkor megis muszaly lesz se...be rugni hogy megertse?

   Az is az lesz, aki a magyar mikrobuszos transporttal  akar utazni,indul a kejutazàs...... untig eleget ràgtuk mindenki fulébe, hogy semmi  a lehetosege....

        Vagy aki a metroàllomàsok nevet kerdezi.....leesett màr a tojàshély? Hogy a francba ert Aubagneba az a nepàli gyalogos aki 3 honapig jàrta az utakat?  

 Alljon meg a vilàg....dedoval nem foglalkoznak, meg ha ötvenet is huzodkodsz.....

ied86 Creative Commons License 2014.06.06 0 0 45668

Szia!Az inapte azt jelenti,ennyi volt.Eljutottál a rouge-választásig?Bár lényegtelen,valami miatt úgy döntöttek,nem mehetsz vissza oda.

Előzmény: Melike_986 (45659)
kószák egyike Creative Commons License 2014.06.05 0 0 45665

Amúgy remek a blog címe is: fehérmosoly...:)) Hát a fekete bőrű embereknél senkinek nem fehérebb a mosolya. :))

Előzmény: kószák egyike (45664)
kószák egyike Creative Commons License 2014.06.05 0 0 45664

Ja, hogy ezt te írtad? Mert elég szerényen raktad be a linket mintha végre ráakadtál volna valami jó kis beszámolóra és ajánlod nekünk is.

 

Már éppen írni akartam, hogy ezt nehogy komolyan vegye valaki mert tutti, hogy ez egy hoax, mert komolyan ilyet nem ír senki. És tessék te ezt mégis komolyan gondoltad. Nem tudom sírjak e vagy röhögjek. Inkább röhögök. Jó kis színfoltja leszel ennek a topicnak már látom, a kitiltásodig biztosan. :))) Nem ártana szólni az ápolóknak, hogy ne engedjenek annyit géphez.

 

A kedvenc részem:"El is terveztem minden megölt nigger után, egy borostyán levelet tetováltatok a karomra."

Beszarás, komolyan! :) Miért nem egy kis KKK csuhás figurát? Miért borostyán levél? Gondolom most összetöröm a kis lelked, de megsúgom üres maradt volt a karod.

Előzmény: amfhunor1 (45651)
kószák egyike Creative Commons License 2014.06.05 0 0 45663

Csak nem igénybe akarod venni a szolgáltatást?

Előzmény: szabolcs888 (45662)
szabolcs888 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 45662

Sziasztok!

 

Tudja valaki annak az illetonek az elerhetoseg(eit)et, aki  kocsival visz ki jelentkezoket Strasbourgig?

(ha egy mod van ra ne facebook elerhetoseget irjatok, mert olyanom nincs, termeszetesen, ha ezen mulik a dolog csinalok) Koszi

qru qrx Creative Commons License 2014.06.05 0 0 45661

az olyan définitif, hogy  définitivement définitif

Maitréja buddha Creative Commons License 2014.06.04 0 0 45660

Azért ezzel az Inaptè Définitif-el van egy kis pityputy.

Bár lehet, hogy latinul irnak mostanában a Légióban ?

 

Nem elkeseritésképp, de ugye tudod mit jelent a " définitif szó " ? 

 

Általában a " fellebbezésnek helye nincs" szerű elutasitásokat akkor lehet megtámadni, ha jogsértés történt.

Pereld be a Légiót, mittudomén, túl sok a nigger...

Előzmény: Melike_986 (45659)
Melike_986 Creative Commons License 2014.06.04 0 0 45659

Sziasztok!

 

Olyan személyt keresek

aki járt már a Légióban,

vagy jelenleg is ott szolgál.

Esetleg van kapcsolata akitől tudna érdeklődni. 

Konkrétan ez érdekelne; "Inaptè Définitif"-el hogyan lehet újra jelentkezni ? Pár privát kérdésem lenne csupán,  de

Nagyon fontos, kérlek írjon aki úgy érzi tudna segíteni. 

 

Köszönöm

ied86 Creative Commons License 2014.06.04 0 0 45658

A szófordulataidból gondolom,meg a szép kép alapján,amit alulra tettél.Olyan keménytökűnek tűntél,ahogy írtad,hogy "n" így,meg "n" úgy.Az ilyenek azért kemény fiúk,nem,akik nem ijednek az árnyékuktól,van vér a pucában,nem?Erre látsz közelebbről is pár "n"-t,felemelik a hangjukat,és erre elsöpörsz onnan pár órán belül...Látod,az "n"-betűsök,meg a mindenféle szláv,meg ilyesmi,ők férfiként elmentek egy teljesen más kultúrába,összezárva olyan népekkel,akik utálják egymást,mégis férfiként ott voltak,végigmentek a felvételin,eredménytől függetlenül!Te meg,aki elvben egy kemény nacionalista,egy harcos keménytökű,hazajössz pár óra után....Látod,ez itt a baj.

Előzmény: amfhunor1 (45657)
amfhunor1 Creative Commons License 2014.06.04 0 0 45657

Ki mondta, hogy harcos vagyok vagy bármi. Nem emlékszek, hogy ilyet írtam volna. Kérlek másold be.

Előzmény: ied86 (45656)
ied86 Creative Commons License 2014.06.03 0 0 45656

Ott,hogy már a nulladik napodon civilt kértél.És ez is rontja a magyarok jó hírét ott,ami sajnos a Légióban amúgy is gyenge.És mégis mit vártál te ott?A Föld összes országából,majd szerinted szegregálni fogják az embereket?Velem is mindkétszer úgy beszéltek,bántak,ahogy,összezárva mindenféle legalja kis nyomorékkal,lopóssal,csőcselékkel,mégis férfiként ott maradtam,ahogy mások is...Mégis mit hittél?De ha ilyen harcos típus vagy,miért nem mondtad,csakazértis,te megmutatod,hogy férfi vagy,és csinálod,amíg bírod,gerincesen!Miért nem?

Előzmény: amfhunor1 (45651)
Maitréja buddha Creative Commons License 2014.06.03 0 0 45655

Ott néztem, azért kérdem, kb. pontosan :P mennyi ?

Előzmény: Dobri (45654)
Dobri Creative Commons License 2014.06.03 0 0 45654

Van pár. Gugli térképbe írd be és meglátod. :)

Előzmény: Maitréja buddha (45653)
Maitréja buddha Creative Commons License 2014.06.03 0 0 45653

Franciaországban hány darab Légion Etrangere nevű utca vagy sugárút van ?

Maitréja buddha Creative Commons License 2014.06.03 0 0 45652

Hunor, szittya testvérem !

 

Ne törődj az idegenszívűekkel !!!

Ennek a kis kárpát- medencei, véráztatta, szétszabdalt Hazának ilyen gyökerekre van szüksége mint Te, akik

utolsó leheletükig védik és kapaszkodnak a hun rögbe !!!

Előzmény: amfhunor1 (45651)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!