Keresés

Részletes keresés

Deryan Creative Commons License 2013.11.27 0 0 30994

Helyes! Vegyen tescos csirkemellet vagy tartson nyulat! Az utóbbinál majd megtudja, hogy mennyi pénzben s munkában van a nyúl.

Előzmény: Törölt nick (30992)
Deryan Creative Commons License 2013.11.27 0 0 30993

Nagyon sajnálom a helyzetedet és a nyuszikat.

 

Sajnos a nyulak nagyon érzékenyek. Fel kell rá készülni, hogy mindenféle betegséget elkaphatnak annak ellenére, hogy Te mindent megteszel azért, hogy egészséges, szép állományod lehessen.

 

Utánna néztem, hogy mi lehet ez a fogcsikorgatós betegség

http://nyuszitartasiabc.uw.hu/oldal/nyulbetegsegek.htm

Nyálkás bélhurut (mucoid enteritis)....

 

Szerintem stressz, bakteriális fertőzés lehet az oka a leírásod alapján. A bakteriális fertőzést szénával/zölddel is behozhattad s nem tudod kiirtani. De egér, patkány is terjeszthette. Egy háztartásban, háztáji nyúltartásban erre lehet leginkább tippelni.

 

A beteg nyulakat el kell erősen különíteni, ha lehet levágni. Vágás után a belsőségeket feltétlenül alaposan meg kell vizsgálni, hogy milyen rendellenességeket látsz a teljes emésztő rendszeren.

 

Ha ennyit kínlódsz velük most már 1 éve, akkor nem ártana egy megbízható állatorvost keresni, akivel megbeszéled a gondodat (+ a költségeket) és vizsgálatra levágsz neki egy nyulat. A kezelésekhez használt gyógyszereket én inkább őrá bíznám, mert a gyógyszerek összetételét én úgysem ismerem. - Ezt úgy is fel lehet fogni, mint egy jó szaktanfolyamot, amiért az ember áldozni is képes.

 

Amit mindenképpen javasolok, egy nagy fertőtlenítés: terület, ketrecek, etetők, itatók takarító eszközök stb., amivel a nyulak közvetlenül ill. közvetve érintkeznek.

Telepadlós ketreceket, kifutókat én naponta 2x alaposan kitakarítanék.

 

Nyílván ez nagy ráfordítás. Az ember sajnál egy szép sajátnevelésű állományt. Ha nem akarsz ennyit bíbelődni, akkor rövidre zárva felszámolod az állományodat és egy kis szünetet tartasz mielőtt egy hatalmas fertőtlenítést végzel. Perzselővel, fertőtlenítővel átsíkálva, mosatva mindent.

 

Majd gyere, hogy mit döntöttél és mi a helyzet! :)

 

Előzmény: potegyerek (30990)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.27 0 0 30992

meg kell nevelni őket:)

nekem egyszer vágta ide egy vevőjelölt, hogy 1400ért már csirkemellet kap a teszkóban, mondtam, hogy akkor lehet elhaladni a teszkóba csirkemellért, ezt a nyulat meg szépen hazaviszem nyúlpástétomnak.

mondjuk nem teljesen idegen volt, azért beszéltem így vele.

 

Előzmény: juhosttt (30989)
potegyerek Creative Commons License 2013.11.27 0 0 30991

kokcidiózis a probléma véleméynem szerint ,probáltam sok mindent sikertelenül, most választás után
Sulfacox T használtam ami után az egyik alomnál 9/1 a másiknál 4/1 volt az ilyen fajta elhullás. De a lényeg amit tapasztaltam ,h a probléma akkor jön mikor az anyát elveszem , lehet az 5,6,7 vagy akár több hetes korba is .

Előzmény: Nagy-Imre (30971)
potegyerek Creative Commons License 2013.11.27 0 0 30990

kb. 15 éve vannak nyulaim és ez nem május óta van hanem már több mint 1 éve. sok ismerősöm tőlem kér tanácsot meg segitek is nekik, náluk nincs probléma. olvastam már meg ki is probáltam több mindent . vannak ismerőseim akik azt se tudják mikor fedeztettek, mennyi idősek a kicsik és azt adnak nekik enni ami éppen van ,szóval össze vissza mindent és náluk semmi gond nincs . és nem sértödöm meg a kritikát el kell fogadni ,de már tényleg nem értem mi lehet ez

Előzmény: tp329 (30960)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.27 0 0 30989

Érdekes, itt az 1000 ft/kg vágósúlyt is sokallnák... látszik h milyen eltérések vannak az országban.

Előzmény: rampi (30988)
rampi Creative Commons License 2013.11.27 0 0 30988

Nálunk a helyi hentesnél lehet alkalmanként kapni házi nyulat,konyhakészen 1800/kg...mi még nem tartunk ott,hogy el is tudjunk adni,mert először a mi húsfogyasztásunk legyen megoldva,de én úgy gondolom,hogy ha én nagyjából 1400-1500 ft/kg-ért adom a konyhakészt,akkor az ehhez az árhoz képet korrekt.nem?már most vannak rá jelentkezők akik a hentesi árat is szívesen odaadják,mert tudják,hogy mit kapnak...ez egyre több embernek fontosabb.

Előzmény: Öreg?halász (30982)
rampi Creative Commons License 2013.11.27 0 0 30987

már járt a baknál:),sose voltunk durvák vele,anyának jó volt nagyon,ezért is él még...

 

A kokcis tapasztalatokat szívesen veszem,minden megélt,átélt betegségből lehet tanulni.

Előzmény: Deryan (30981)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.27 0 0 30986

kg

Előzmény: juhosttt (30984)
japipapi Creative Commons License 2013.11.27 0 0 30985

Szia!

Igazad van, én annyiét adom pucolva, élve 1000,-Ft/kg. 

Előzmény: Öreg?halász (30982)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.27 0 0 30984

Ez kg-kénti ár, vagy db ár?

Előzmény: Törölt nick (30983)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.27 0 0 30983

annyiért. akinek nem tetszik, vegyen teszkóscsirkét. de tetszik nekik.

Előzmény: Öreg?halász (30982)
Öreg?halász Creative Commons License 2013.11.27 0 0 30982

1800-ért árulod! De mennyiért veszik meg? Az ország sok részén örölnek a nyultartók ha 1200-ért eltudják adni.

Előzmény: Törölt nick (30978)
Deryan Creative Commons License 2013.11.27 0 0 30981

Ha jó anya, akkor lehet alkalmazkodni, kesztyűvel benyúlni hozzá. Biztosan nagyon fél s az agresztivitást vált ki belőle. Ivarzáskor is megbolondulhat. Az anyák mindig nagyon kezesek valószíná a kicsinyeik érdekében.

 

Mielőtt benyúltok beszélgetni kell hozzá és kimérten benyúlni, nem sietve, kapkodva.

 

A kokcidiózissal kapcsolatban majd jövök és részletesebben leírom a tapasztalataimat. Mi sokáig küzdöttünk a kifutós tartás miatt.

Előzmény: rampi (30970)
csabanoble Creative Commons License 2013.11.27 0 0 30980

Üdv
Még kezdő és hobby szinten tartok pár nyulat.
Olvasom ás a gyakorlatban alkalmazom az itt elhangzottakat.
Kitakarítottam 4 nyulam füleit fültisztító és egy SH-Ampo nevü szer segítségével.
Szénapor és var keverékét szedtem ki igen nagy mennyiségben.
A fülkagylóban felszini vérzést "minimális" találtam.
Le szeretném fertőtleníteni alább olvastam, hogy jó a Betadine.
Alkalmazhatom e?
Egyébként elképesztő milyen értelmes állatok.
Az elején még ficánkoltak kissé, a pucolás előrehaladtával szinte ők dugták oda a fejüket és türték.
Teljesen levágták, hogy segítek ezzel rajtuk.
Még a Labrador kutyáink sem értelmesek ennyire.

kemorgo Creative Commons License 2013.11.27 0 0 30979

Nálam ez pont fordítva van. Akkor zakkannak meg, ha hasasok, vagy kicsik a gyerekek. Most lett kész, nemrég az újabb ketrec, átköltöztettem a két várandós anyát, úgy látom, most már nyugisabbak lettek, nagyobb jóval a ketrec és így elférünk egymás mellett békében. :D

Előzmény: rampi (30970)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30978

ki vásárol fel szombathelyen?

 

élve 800? olyat még sosem hallottam. nem véletlenül áruljuk pucolva 1800-ért.

Előzmény: John.Rambo (30975)
Dirtyfree Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30977

Egyelőre ezt találtam

SH-Fenbendazol 5% gran. 50 g

Előzmény: Dirtyfree (30976)
Dirtyfree Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30976

Nyúl férgességre mit szoktak használni?

John.Rambo Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30975

Sziasztok!

 

Az idén akarok elkezdeni leadásra nyulakat tartani, szép fokozatosan 4-5 anyával kezdve 20 anyáig első körben.

Érdeklődnék elsősorban a felvásárlási árak felől, nálam Szombathely környékén 400ft/kg-ért viszik el élve.

 

Olyat legyetek szívesek ne írjatok, hogy vágjam le stb. és akkor többet kapok érte mert nem fogom. Vágósúlyban értékesíteni kívánom felvásárlónak, ennyi.

 

Szombathelytől kb. 100 km-es körzetben el is vinném ha már lesz több tíz darabom leadni. Hallottam állítólagos 600-800ft-os kilónkénti felvásárlási árról is de jó lenne tudnom hol adnak ennyit érte.

 

 

Fajtákon még gondolkodom de érdekel eladó anyának és baknak való is.

 

Üdv: Rambo

Jency76 Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30974

Hát akko tedd megint a bakhoz...

Előzmény: rampi (30970)
Jency76 Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30973

Aranyosak! Nálam egyeske és négyeske a befutó.

Előzmény: Törölt nick (30965)
Nagy-Imre Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30972

( a másik részét a mondandómnak külön küldöm el mert a múltkor is elszált egy hosszú írásom erről és lusta vagyok gépelni :-))

Árpát,zabot,tápot,réti szénát esetleg egy kis száraz lucernát adj a vállasztási nyulaidnak ,mert ebben az időszakban rendkívül sok rostot ,de viszonylag kevesebb fehérjét igényelnek.a túl sok fehérje megterheli a növendék nyúl bélrendszerét.Fontos ,hogy ilyenkor ne etess zöldet ,csak ha nagyobbak lesznek akkor fokozatosan lehet őket szoktatni,módjával.Vállasztáskor ,csak annyi abrakot adj a nyulaidnak amennyit 1-2 órán belül megesznek,gyepszánát tetszés szerint!Később ,ha megszokták emelheted az adagjukat.7-8 hetes kor körül már adhatsz nekik tetszés(ad libitum) szerint abrakot,lucerna szénát is.

A tisztaság nagyon fontos a nyúltartásban(mint már az előbb kifejtettem)!Az itatókat kb 2 hetente kimoshatod hypóval vagy valami fertőtlenítő szerrel és az etetőknek sem árt egy kis fertőtlenítés ,ha könnyen tisztíthatóak!Fontos ,hogy a trágyát sűrűn távolítsd el a nyúlházból.Itathatsz velük almaecetet,Gastroferm MVit stb. vitaminpótlásképpen.

Jó takarmányozás,tiszta ivóvíz,jó tartástechnológia,tiszta környezet stb.:Ha ezeket betartod szerintem nem lesz károd a nyúltartásban.

Előzmény: Nagy-Imre (30971)
Nagy-Imre Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30971

Szia!Nagyon sokszor látom ,hogy az egyik legnagyobb problémát az ilyen tünetek okozzák a kezdő nyúltartóknál!

Szerintem kokcidiózis vagy a rossz tartás okozza a legtöbbször ezeket a tüneteket.A kokcidiózis a 4-6 hetes nyulak legelterjedtebb betegsége.Ugyanis ekkor több stresszhatás éri őket és ebben az időszakban legyengül az immunrendszer és a peték(oociszta) elszaporodhatnak a bélrendszerben.Streszhatás lehet: a szőrváltás,vállasztás,túl sok fehérje/kevés rost a takarmányban,igénytelen tartási körülmények stb.Vállasztás előtt 1 és után 1 héttel esetleg leitathatod őket Trisulmix porral,Baycox stb.Fontos ,hogy telepítés előtt alaposan fertőtlenítsd a ketreceket(gázperzselő,hypó stb) és sűrűn takaríts!Mindig friss tiszta ivóvíz legyen előttük.A legjobb a golyós,szelepes itató mert abba nem tud belepiszkítani.

Előzmény: potegyerek (30959)
rampi Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30970

köszönöm a választ,eddig napi szinten,néha volt csak 2 naponta a takarítás,és akkor a levágott tesóinak a mája teljesen szép volt,ez a kettő lett ilyen.Akkor vagy kifelévagy épp belemegyünk ebbe a "betegségbe"?takarítást tudjuk,hogy a napi lenne a jó,megpróbáljuk újra felvenni a nyári ritmust.

 

Az mitől lehet,hogy az első nyulunk ivarérett korára (nőstény) hihetetlen agresszív lett,ha benyúltunk hozzá rögtön támadt,harapot.Fedeztettük,lettek kisnyulak,teljesen kezes lett,ok,azért nem lehetett tutujgatni,de nyugodtan be lehetett nyúlni hozzá és takarítani,stb...hétvégén elvettük tőle a 43napos kicsiket (egy másik anyától is ekkor választottuk el a kicsiket és minden rendben volt) és azótamegint tiszta bolond,nem lehet ebnyúlni hozzá,újra harap,rúg...egyébként jó anya volt,adunk mégegy esélyt neki,de lehet,hogy ő ilyen,ha vannak kicsinyei akkor ok,különben vadállat.

Előzmény: Deryan (30963)
pápailepketarka Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30969

meg persze kapnak mindig száraz lucernát és néhe szárazkenyeret is :D

pápailepketarka Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30968

Ők a kis 3 hetes német tarka sárgarépazabálók :D csak az anyának szoktam bedobni, de az elmúlt két napban ők eszik meg. 2 db közepeset szoktam adni neki. naponta

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30967
Szia az utolsó képen látható vadas lepke tarka a bak a többi fekete lepke tarka az anyák
Előzmény: gyoritomi30 (30966)
gyoritomi30 Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30966

Szia!

 

Ezek a nyulak fantasztikusan szépek! Gratulálok hozzájuk! Tuti nagyon szép kisnyulak lesznek. Melyik a bak?

 

Üdv, Tomi

Előzmény: Törölt nick (30965)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.26 0 0 30965

Sziasztok Nyúltenyésztők.

 

Hoztam egypár db új képet az állományomról.

 

4db anya+1db bak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!