Keresés

Részletes keresés

tp329 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 13718

Ja! Ha konténeres volt a szőlő, akkor lehet műtrágya is éppen, de amikor ültetted, nem tűnt fel?

Előzmény: tp329 (13717)
tp329 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 13717

Lótetű petéje? És akkor  a"hirtelen halál" oka is megvan.

Előzmény: pacsepa (13711)
pacsepa Creative Commons License 2013.03.12 0 0 13716

Mégis igazad lehetett, egy kolléga fel is tette erről a műtrágyáról a fényképet. Valószínűleg tényleg a konténeres szőlőbe rakták és amit megtaláltam az a polimer burkolat...

Előzmény: alias Terkó (13712)
pacsepa Creative Commons License 2013.03.12 0 0 13715

Szia!

A műtrágya elméletnek ellene szól, hogy ez legalább 3 évig a föld alatt volt. Ennyi idő alatt biztosan fel kellett volna oldódnia.

Előzmény: alias Terkó (13712)
kolini Creative Commons License 2013.03.11 0 0 13714

Vagy itt talán még kaphato, Kékfrankos, Cserszegi fűszeres, Esther, Nero, Palatina, Zala gyöngye, Pölöskei muskotál!

4002 Debrecen-Apafa

http://www.molnarfaiskola.hu/hu/gyumolcsfak/szolooltvany/rezisztens-szolo-oltvany/

Előzmény: Battaglia (13707)
kolini Creative Commons License 2013.03.11 0 0 13713

Igaz ez nem Abasár, de itt még kapni, egy pár különleges csemegeszőlő fajtát!

http://www.kert-to.hu/component/virtuemart/?page=shop.browse&category_id=94

Előzmény: Battaglia (13707)
alias Terkó Creative Commons License 2013.03.11 0 0 13712

Hi!

Szerintem osmocote vagy valami ahhoz hasonló műtrágya.

Előzmény: pacsepa (13711)
pacsepa Creative Commons License 2013.03.11 0 0 13711

Sziasztok! Itt is felteszem a kérdést, hátha tud valaki válaszolni. Az elmúlt két évben egy-egy éppen termőre forduló szőlőtőkém kipusztult. A tünet, egyszer csak lekonyultak a levelei és elszáradt... Az egyiken már fürt kezdemény is volt. Fagy nem volt a kipusztulás idején.

Eddig valamilyen rágcsálóra gondoltam, pl. pocokra. Na de most jön a lényeg!

 

A hétvégén az egyik helyére egy új szőlőt rakta le. A gödör ásása közben megtaláltam a régi gyükerét, amin nagyon sok sárga bogyó volt és közte néhány kék is! El nem tudom képzelni, mik lehetnek ezek!  Szerintetek ez összefüggésben lehet a szőlőtőkék kipusztulásával?

Még annyi infó, hogy tapintásra, szétnyomva a többség már száraz volt, de jónéhány apró pattanással pukkadt ki és lé folyt ki belőle.

 

Végül egy nem túl éles kép a "szörnyekről":

 

 

Tud valaki segíteni? Előre is öszönöm!

 

budai2 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 13710

Eszter és Néro nevű szőlő.

 

Két-két  öltványt ültettem egy sorba Esztert és Nérot, négy évvel ezelőtt.

A Néro egy évvel korábban mutatta meg a termését, mint az Eszter, és jól láthatóan erősebben fejlődik nála. További különbség, hogy az Eszter tapasztalataim szerint fagyérzékenyebb, sokkal több vesszővég fagyott el, mint a Néronál (kordonkezdeményben vannak nevelve). Az Eszter hozta a fajtaleírásban megadott 10 napos előnyt (érési időben) a Nerohoz képest.

budai2 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 13709

postán van

Előzmény: Farang01 (13686)
Citrus-liget Creative Commons License 2013.03.11 0 0 13708

Sziasztok!

Egy szőlő fajta nevére lennék kíváncsi. Az Othellóra hasonlít az íze, csak édesebb (el is neveztem piros Othellónak),pirosas szeme van. Elég igénytelen lehet, mert egy műveletlen tanyahelyen a fal tövébe volt szétfutva Othellóval keveredve  és akkor kóstoltam. Megjelöltem a tövet. Tavasszal visszamentem, de sajnos ideiglenes lakók költöztek oda és sajnos teljesen kitakarították a szőlőt. Ha valaki megtudná nekem mondani, hogy ez milyen fajta lehet, esetleg volna pár vesszeje, nagyon megköszönném.

Battaglia Creative Commons License 2013.03.11 0 0 13707

Sziasztok!

Több kérdésem is lenne.

 

Néztem az abasári oltványonárusokat és már szinte mindenütt elfogytak azok a szőlők amiket venni akartam...

Van ahol már csak győkérnemes szőlődugványt lehet kapni.

Ez a  sima gyökereztetett szőlővessző? 

 

Mivel már nem tudok olyan helyet ahol kapni még oltványokat, ezért arra lennék kíváncsi, hogy az alábbi szőlőfajtákat lehet e iskoláznom, vagy azokat csak oltványra érdemes?

Kékfrankos

Zalagyöngye

Cserszegi fűszeres

Pölöskey muskotály

Eszter

Néró

Palatina

 

Tud valaki olyan helyet Abasár környékén ahol még van most is nagy választék?

 

Kunleány szőlőt hol tudnék beszerezni?

 

Ali-bá Creative Commons License 2013.03.11 0 0 13706

Nekem is van fagyérzékeny szőlőm, pl. Cardinal. Nagyon alacsony tőkét alakítottam ki. Télen elfedem földel a tőkét /20-30 cm föld/, ezen felül egy hosszú vesszőt is lehajtok egy kis árkocskába a szőlősorom mellett és azt is elfedem földel. Ha nagy fagy van télen, akkor a fent maradt vesszők rügyei elfagynak, a föld alatti vessző rügyei nem. Ha meleg tél van, akkor a föld alatti vessző rügyei kipállanak, a fent lévők megmaradnak. Sok földmunkával jár, de néhány tőkénél kibírható. (A ki-be takaráskor trágyát is bemunkálok, ha már pakolom a földet ide-oda.)

Előzmény: inmi (13705)
inmi Creative Commons License 2013.03.10 0 0 13705

Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni, mit jelent az egy szőlőfajtánál, hogy fagyérzékeny? Telente nagyobb fagyban elfagy/hat a vessző? Az egész tőke?

 

Lehet valahogy védekezni ilyesmi ellen kiskerti viszonyokban? Mittudomén, betekerem november/decemberben ronggyal? Jól felkupacolom a tövét földdel? Mittudomén? Végül is összesen 1 tő szőlőm van, és még négyet tervezek az idén... abból kettő fagyérzékeny, és itten az azért szokott lenni...

kisannar Creative Commons License 2013.03.10 0 0 13704

Kedves Csaba!

 

Köszönöm gyors válaszod, sokat segítettél vele!

Előzmény: SzucsCsaba (13703)
SzucsCsaba Creative Commons License 2013.03.09 0 0 13703

Szia!

 

Nem vagyok (még) szakértő, de szakirodalomban a következőket olvastam.

 

A csirkéket (földkupacokat) időről-időre lazítani, porhanyósítani kell kézzel óvatosan.

 

Júlustól kezdve a csirkéket fokozatosan le kell bontani, augusztustól már nincs szükség rájuk. Itt fontos a fokozatosság, mivel a csirke alatti zsenge hajtásrész könnyen megperzselődhet.

 

Nedves nyarakon a csirkék alatti harmatgyökereket el kell távolítani a lazítás alkalmával.

 

Támasz, karó jelenléte a jobb fejlődés érdekében ajánlatos.

 

A növényvédelemre pedig különösen ügyelni kell.

 

Ősszel pedig a fiatal szőlőt ismét fel kell csirkézni, mivel jóval fagyérzékenyebb, mint egy idős tőke.

 

Előzmény: kisannar (13701)
SzucsCsaba Creative Commons License 2013.03.09 0 0 13702

Sziasztok!

 

Szüleim ősszel telepítettek oltványokat, amelyekből majd bejárati lugast szeretnénk nevelni. Felcsirkézték őket, de a vesszőket nem vágták vissza 2 rügyre, így a csirkékből kilátszódnak és már el is kezdtek hajtani.

 

2 kérdésem lenne:

 

1) Ilyen esetben megbontsuk a csirkéket és vágjuk vissza 2 rügyre, majd fedjük be újra?

(Megjegyzés: Kriszten György Szőlőlugas c. könyvében olvastam, hogy 2 rügyre érdemes az első 2 évben metszeni az oltványokat.)

 

2) Karók még nem kerültek ki az oltványok mellé. Ezt gondolom, érdemes pótolni. Milyen közel tegyük a karókat az oltványokhoz (hogy ne sértsük meg a gyökérzetet)?

 

Köszönettel.

 

kisannar Creative Commons License 2013.03.09 0 0 13701

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy még az ősszel ültettem 12 csemegeszőlő oltványt, amit a termelő tanácsára fel is kupacoltam télre...

Az lenne a konkrét kérdésem, hogy ha a kibontás mellett döntök, akkor azt mikor tegyem meg? Még mielőtt a szem életre kel, nehogy megsértsem kibontás közben, vagy pedig miután elindult minden részében a keringés és a hajtás is?

 

Illetve érdekelne még az is, hogy kertészetekben láttam már konténeres szőlő oltványt... azt mikor javasolt vásárolni és ültetni? /az ősszel nem jutott egy általam kinézett fajtából már oltvány.../

 

Válaszotok előre is köszönöm!

dezso Creative Commons License 2013.03.09 0 0 13700

A Grauburgunder a a szürkebarát lenne magyarul?  (Oechslének: ez a példány a Kaiserstuhlról van, határozottan iható, és azon túl is mutat valamit, a pár ottani (BWB) bor alapján a talaj teheti.)

Ali-bá Creative Commons License 2013.03.09 0 0 13699

Egyszer az M3-as helyett menj a 3-ason és térj be Abasárra. Ott nagyon sokan árulják elfogadható áron ezeket a fajtákat. (A főutcán végighajtva táblákon hirdetik magukat.)

Előzmény: L.Laszlo0 (13694)
borbánya Creative Commons License 2013.03.09 0 0 13698

A Reform a Feri szőlő egy továbbfejlesztett változata a www.csemegeszolo.hu oldalon megtalálod.

jacsoj Creative Commons License 2013.03.08 0 0 13697

Abasár

Előzmény: L.Laszlo0 (13694)
Fétel apát Creative Commons License 2013.03.08 0 0 13696

Sosem hallottam róla.

Előzmény: Menta? (13693)
Kiss V István Creative Commons License 2013.03.08 0 0 13695

Szia! Az adatlapodra nem tudok írni valami rosszúl van beállítva nálam. Kérlek az e-mail cimemre írjál, vagy légyszi adjál elérhetőséget. Előre is köszönöm. Talán az én adatlapomra tudsz írni.

Előzmény: Kiss V István (13689)
L.Laszlo0 Creative Commons License 2013.03.08 0 0 13694

Szőlő oltványokat keresek megvételre, elsősorban rezisztens fajtákat: Pölöskey muskotály, Téli muskotály(nem rezist. tudom), Bianca, Nero..

 

Valakinek lenne tippje, hogy hol tudnám ezeket most megvenni??

(Elsősorban Bp, és az M3-as mellett lenne jó, mert erre járok/lakom)

 

Köszönöm előre is...

Menta? Creative Commons License 2013.03.08 0 0 13693

Segítsetek:reform nevű szőlőt szeretnék ültetni. Állitólag a csabagyöngyénél koraibb érésű.

 Hol jutok hozzá? érte megyek ha valakinek van

 

 

Gumihal Creative Commons License 2013.03.08 0 0 13692

 :-) Nem igazán !  De azért látom máshol ís volt abból a fajta szőlőből! :-)

Előzmény: pacsepa (13681)
Kiss V István Creative Commons License 2013.03.08 0 0 13691

Köszi!Azt megtaláltam már tegnap de nem működik.A tiéd se hiába kattintok rá!

Előzmény: Tamasa (13690)
Tamasa Creative Commons License 2013.03.08 0 0 13690

Katt a felhasználó névre és ott megnyílik az adatlap. majd Email: küld :-)

Előzmény: Kiss V István (13689)
Kiss V István Creative Commons License 2013.03.07 0 0 13689

Szia! Ne haragudj de nem találoma címed. Hol található?

Előzmény: budai2 (13685)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!