a magyar futball egy olyan átalakulás folyamatában van - 2 éve, és tart legalább az EB-ig szvsz. -, amiben a francia rendszertől tartunk a német felé. Értem ez alatt, hogy a válogatott csapat egyre kisebb mértékben épül az egyre kisebb számú légiósokra, és a profi klubok amatőr(ebb) gárdát is üzemeltetnek.
Vicc. A válogatottban azért csökkent a légiósok száma, mert az érintettek jó részét elzavarta a külföldi klubja. Profi klub pedig nálunk nincs, amatőr viszont annál több.
Mondjuk úgy, hogy ha az a koncepció amit írtam, akkor nem egészen totális csőd az állapot, bár komoly gondok sejlenek a nyári-őszi eredmények alapján és még komolyabbak is lehetnek. De engem ilyen Dunga és tsai. felvetése némi reménnyel töltött.
amikor arról beszéltél, hogy tegnap volt 28-ika ezért egyértelmű az összefüggés azzal, hogy 14-én Obama szarni ment miközben tudjuk, hogy április 13-án egy Dorog-Tatabánya rangadó 1967-ben 0-1-re végződött és a napfogyatkozás kuala lumpurban déután háromra esett, mindemiatt pedig egyértelmú, hogy a dózsa nyeri a bajnokságot 2052-ben, nos szóval ekkor sem mondtál nagyobb hülyeséget mint ebben a hszben.
Te egy nagyon aranyos, optimista ember vagy, de azt mondani, hogy az elmult 2 evben valamifele atalakulasi folyamatban vagyunk, raadasul francia rendszernek hivni, amibol nemet rendszerre terunk at, ez enyhen szolva is mosolyt fakaszto.
Hacsak nem szamitjuk atalakulasnak azt, hogy a semmirol eljutottunk a 0 - ra.
Az a helyzet, hogy jelenleg a magyar futball egy olyan átalakulás folyamatában van - 2 éve, és tart legalább az EB-ig szvsz. -, amiben a francia rendszertől tartunk a német felé. Értem ez alatt, hogy a válogatott csapat egyre kisebb mértékben épül az egyre kisebb számú légiósokra, és a profi klubok amatőr(ebb) gárdát is üzemeltetnek. Van ebben elképzelés, be is jöhet, a 24-es EB-re kijutás komoly mérce és lépcsőfok lehet, és adhat a magyar futballnak egy új origót. Aztán ha netán ezzel párhuzamosan a következő két-három év valamelyikében az EL-be is sikerülne újra csapatot adni, akkor a magyar futball elmondhatná, hogy elmozdult egy pozitívabb, nézőket is jobban kiszolgáló és eredményesebb irányba.
Adminisztrativ eszkozokkel semmit nem lehet elerni.
A szurkolo eredmenyt akar latni es az sem erdekli ha a csapataban sok, vagy keves kulfoldi szerepel ha jok az eredmenyek.
Kulfoldiekbol minosegi igazolasok kellenenek, de arra senkinek sincs penze, a hazai felhozatal siralmas, aki pedig 1 picit is tud focizni az kifele kacsingat.
Konkluzio:
Marad minden a regiben klub szinten egy jodarabig.
A valogatott lehet jo, ha a kinti ligakban edzodott sracok odateszik magukat es akarnak valamit.
Az első mondatot ebből a hsz-ből saját magadnak is címezhetnéd, hisz abból alakult ki az eszmecsere, hogy valaki kijelenti (nem, nem "én azt gondolommal"), hogy márpedig ez így szar, egy másik meg azt mondja, neki nem. Hát hisz van ez így.
Nem igazán értem, mire rágtál be. Rád se haragudott meg senki. (A szmájlit, bár utálom, éppen ezért tettem oda.)
Én még nem olvastam, de amit Sterbenz mond benne, az egyrészt igaz, másrészt viszont két éve is sejthető volt, harmadrészt nehéz szabadulni a gyanútól, hogy a Szolnok (a kosárlabda Videotonja jelenleg), miután szinte az összes itthon játszó vagy hazacsábítható válogatott magyart leigazolta, továbbá a honosítottakat is, és ezzel sem megy sokra az Adria Ligában, most hirtelen inkább több külföldit játszatna, erős, khm, lobbierővel.
én ezzel az egésszel úgy vagyok, hogy ha szurkolok egy csapatnak, abban a saját nevelések száma érdekel, hogy a zsoldos külföldi vagy magyar, az már nem. persze a zsoldoshoz is lehet jobban kötődni egy idő után, de akkor már megint nem számít annak a nemzetisége.
Hogyne lehetne? A te állampolgárságod mit változott az EU-tól? Vagy a születési helyed? A határokat meg jobb ha pont én nem felejtem el, másrészről meg EU-t tekintve bármerre átléped a határt: euró van, csekélység..
„Fel fogom sorolni az érveimet, amelyek alapján jónak tartanám, ha minden pillanatban legalább két magyar játékos lenne a pályán a férfi NB I A-csoportjában – mondta Sterbenz Tamás, a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének főtitkára, aki a klubok képviselői mellett részt vesz a kedd délelőtt 11 órakor a fővárosban kezdődő ligaülésen, amelyen napirendre kerül a következő idény versenykiírása. – A végső döntés az ügyben az elnökség kezében van, de a testület támogatná, ebben biztos vagyok. Viszont a szabályok szerint előbb el kell nyerni a férfitagozat jóváhagyását is. Amely tavaly leszavazta az ötletet, bár már akkor is voltak olyan vélemények, hogy egy év múlva be kellene vezetni.”
Sterbenz mindenesetre a szövetség képviselőjeként azt az álláspontot fogja képviselni, hogy elég volt a légiósáradatból, hiszen a mostani évadban is kiderült: a középszerű külföldieket futószalagon cserélgető klubok nem mennek túl sokra. Bizonyíték erre az idény talán legnagyobb csalódását okozó körmendiek és kecskemétiek szereplése: mindkét együttes kiszorult a felsőházból, miközben az előbbi kilenc, az utóbbi pedig hét külföldi kosarast vetett be – és ebben nincsenek benne a próbajátékosok!
Holott mindkét városban egészen jó az utánpótlás, de sem itt, sem ott nem bíztak eléggé a fiatalokban.
2013
Sajnos az elmúlt években nem hozta meg a várt eredményt, hogy két magyarnak kellett a pályán lenni, nem sok tehetséges fiatal jött föl, egy-két kivételtől eltekintve. Azt is reméltem: e lehetőség az edzők terén is hoz némi megújulást, fiatal szakemberek robbannak be. Ez sem történt meg. Az idősebb magyarok játszottak főleg, a színvonal pedig sajnos évről évre esett. Ennek emelkedéséhez most szerintem is hasznos átmenetileg több külföldi játékát engedélyezni. Két-három évig, amíg reményeim szerint a mostanában induló akadémiák – amelyeknek talán addigra NB I B-s csapatai lesznek – el nem kezdenek “termelni”. Amíg azokból már több, tényleg akár nemzetközi szinten is minőséginek mondható játékos nem kerül ki.
az EU-n belül felejtsd el a határokat. és nyilván nem lehet az emberek születése idején életben lévő törvényeket és szabályokat érvényesnek tekinteni a jelenben.
Mi bukó: magyar határokon belül született játszhat, kívül született korlátozva. De tudod mit: kössék OTP bankszámlához. Az is jellemzően itt van, nem a világ másik felén.
Nem lehetne, mert közvetett módon az is korlátozza a munka szabad áramlását. Ha egyszerre csak 3 külföldi lehet a pályán, az azt jelenti, hogy 1) egy külföldinek kb. négyszer nehezebb bekerülni a csapatba, mint a hazainak 2) a klubok nyilvánvalóan lényegesen kevesebb külföldit fognak igazolni, hiszen minek üljön a padon meg a lelátón 10-12 külföldi? Az EU a közvetett korlátozást is szankcionálja, ennek szekérnyi irodalma, joggyakorlata van, sajnos.
Igazából marha könnyű lenne feloldalni: nem állampolgársághoz kéne kötni, hanem születési helyhez, függetlenül állampolgárságtól, aztán az EU se szólhatna, meg a FIFA se. Magyarországon kívül született játszhat három, vagy öt, vagy amennyit épp kitalálnak, aztán a honosítás se működne iparilag - mert a születési hely ritkán változik -, meg nem állampolgársági alapú a megkülönböztetés. A szabad munkavállalást meg nem sérti - jobban mint egy sor más szabály -, mert attól még lehet foglalkoztatott, hogy padozik, fizetést is kaphat úgy is, és ennyi erővel a tizenegy játékos is sérti a szabad munkavállalást, mert a keretben többen vannak.
ha a hazait kicseréled hazai nevelésűvel, azzal nincs gond, és eléred, amit szeretnél. de tudtommal Magyarországon jelenleg is korlátozva van a külföldiek száma csapatonként, mégpedig asszem öt lehet. Viszont az afrikai, és EU-s játékosok nem külföldiek, legalábbis nem számítanak annak. sőt asszem az oroszok, és ukránok se. az itt játszók közül lényegében a szerbek/bosnyákok, és a dél-amerikaiak azok, akik külföldinek számítanak. most ezt nyugodtan tovább lehet korlátozni azzal, hogy 5 külföldiből csak 3 lehet pályán.
ha viszont a nem külföldinek számító afrikaiakat, EU álllampolgárokat, stb. szeretnéd külföldiesíteni, ahhoz fel kell mondani a megfelelő megállapodásokat, amit nem hiszem, hogy a FIFA díjazna, az EU-sat nem is igen lehet.
szerintem ez esetben ez tökmindegy. Az EU-n belüli szabad munkavállalást csak az sértené, ha nem alkalmazhatnának a klubok bárkit. De egy versenykiírást hozhat úgy egy nemzeti szövetség, hogy a pályán mindig legyen 8 hazai játékos.
Az persze utópia, hogy ezt konszenzussal minden országban bevezessék, a PL-nek vagy a La Liga csapatainak eszébe sem jutna ilyet lépni, gondolom.
Szerintem lehetne, csak akarat kérdése. Kosárlabdában pl. 3 külföldi lehet egyszerre a pályán a magyar bajnokságban. Ez nem EU-s munkajogi kérdés (az már az lenne, ha azt korlátoznák adminisztratíve, hogy egy klub hány db vagy hány %-nyi külföldit alkalmazhat).
Amúgy most nézem, hogy Camacho is szabad lenne. Egyébként én kifejezetten örülnék egy jó délszláv edzőnek. Pl. a VB után lehet mozdítható lene Susic, esetleg Balzavic, ha még vállal munkát ennyi idősen.
Maradjunk olyan jelöltnél aki már ért el erdményt és nem a fizetésért akar jönni. Én 8még)elégedett lennék egy angol 3. vonalbéli figurával. Hajtaná a bandát mint a lovat.
egyvalami jutott eszembe: olyan szabályt sem lehetne hozni, hogy egy meccsen egyszerre csak 3 külföldi lehessen pályán? Ez még nem korlátozása a munkavállalásnak, a klub annyi külföldit szerződtethet és láthat el havi fizetéssel, amennyit akar.
Ne legyen ebben igazam, de szvsz. a valóság ehhez képest kijózanító lesz. Gondolom ittak, mielőtték kérdezgették ki jönne, azért mertek ilyen szintről is...
Egyetértek, a két úriember közül bármelyik tökéletes lenne. Én Dungának nem örülnék annyira. Oké, hogy jó focista volt, de edzőként olyan komoly eredményei nincsenek (a kurva erős brazil válogatottal a vb8 és a copa megnyerése nem számít annak) soha nem dolgozott ejrópában, azt meg évekig kéne szoknia, hogy egy bognárgyuri meg egy mezeygyuri akarná neki megmondani, hogy mi az a fodball.
Az ideális kapitány jelölt számomra:
-Van komoly játékos múltja
-Dolgozott már kelet-európai csapatnál/válogatottnál és ott nem bukott meg.
a múlt heti kazincbarcikai meccsre már utódom, Bücs Zsolt nem utazott el –, ez annak tudható be, hogy volt játékosaim megélhetésük érdekében rá voltak kényszerülve arra, hogy polgári foglalkozást vállaljanak.
Jól értem, eddig az NB3-ban a fizetés akkora volt, hogy dolgozni nem kellett? Igazi amatőr liga.
A 2012-es EB egyik legjobb poénja az volt, hogy "Gdanskban a szervezők szigorítottak az ellenőrzéseken, miután találtak két józan ír szurkolót, amint békésen városnéztek. A bajkeverőket szurkolótársaik jelentették fel, és már úton vannak hazafelé Lengyelországból." :)
Amúgy mi magyarok egy közeli EB-n, VB-n szintén nem lennénk szerintem szomjasak. Mondjuk ha ott lehettünk volna Bécsben...:)
Pont ezt mondom én is, nem kell nekem szezononként 8 reálbarca.
Tulajdonképpen az egész klubfoci nem érdekel már, a hazai bundás azért nem, mert fos, a külföldi bundás meg azért nem, amit írtam. A városom csapata még érdekelne, ha nem csupa idegen játszana benne.
A válogatott az érdekel, főleg a magyar, de a többi is. De az EB is borzasztó irányba halad, 128 csapat, városi rendezés stb. Bronzmeccs sincs, nem is lesz.
Én olyan BL-re szavaznék, ahol nincsenek kalapok, nincsenek csoportok, max. 3 légiós/csapat, csak oda-visszavágók. Ha az első körben elfüstöl a Barca, akkor szelaví, majd lesz helyette más.