Keresés

Részletes keresés

szüretel Creative Commons License 2011.12.30 0 0 6219

B.Ú.É.K.!

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 6218

Boldog új évet és eredményes kertészkedést mindenkinek !

 

                         Attila

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 6217

Na akkor pontosítok :)

Van 1-2 igérvényem a jövő évre,azokat még ha lehet begyűjtöm /természetesen igyekszem viszonozni is/ , de egyébként nem fogok zaklatni senkit szemzőágért.

Tényleg elértem azt a határt,amikor már meg KELL állni.A területem véges,a maradék helyekre megvan a koncepció,a meglévő alanymennyiségem több mint 2x-er annyi,mint az ültethető fám...és pénzügyileg is elszaladt velem kicsit a ló /vmi eredményt is fel kellene már mutatnom itthon .../.

Van egy csomó jó fajtám ennyi elég...a világ összes fajtáját mégsem gyűjthetem össze.Lassan inkább azon kell gondolkodnom,mi lesz ha a meglévők termőre fordulnak...mert mondjuk piaci szempontból meg nem igazán szerencsés 50-60 fajta őszibarack....ból 1-1 fa stb.Szóval a  gyűjtést háttérbe és a normális termesztést előtérbe.:)

Előzmény: Vebber (6216)
Vebber Creative Commons License 2011.12.27 0 0 6216

"befejeztem a gyűjtést"

 

Pedig szívesen adtam volna a Szimfóniából (már ha a szemzésemből lesz valami), amit régóta kerestél.

Előzmény: Törölt nick (6215)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 6215

Na akkor a sárgák.

 

Ízről külön nem írok, nálam rossz ízű barack nincs :) A tafrina érzékenységről sem,nincs kirívó különbség köztük,az adott év időjárásától ill. a saját szabadidőmtől függ mennyire tudom megvédeni ettől.Nem is aggódok rajta túlzottan,sokkal többet árt/hat a monilia,a jég és a ....tolvajok.

A szakirodalom által emlegetett lisztharmat érzékenységről meg tapasztalat hiányában nem tudok írni,nálam ugyanis ez nem fordult eddig elő /talán jó a fekvés...:)/

Akkor a fajták :

 

Calred: szept eleje/közepe/ ,nem látványos fajta,de érési idejében nem is szempont.Idén termett először,nem rossz.Mivel az aszályos sorban van ,így a méretéről /közepes/ még nem tudok valós értéket mondani.

 

Early Redhaven: tavaly termett először,idén a fa védelmében levertük róla a termést /szárazság/,megbízható fajtának írják...hát majd kiderül,ha nagyobb lesz

 

Gumibarack/valszeg vmelyik Babygold/: az egyik kedvencem,friss fogyasztásra is finom /csak ugye rágni kell/,de befőttnek messze a legjobb.Erőteljesen hajt,nagy termőképességű,a nagy mérethez azért nem árt ritkítani.Hátránya: monilia érzékeny,de ettől még nálunk tuti helye van.

Federica: lásd mint előbb,korábbi a Babygoldnál,egyébként hasonló.Idén termett először.

 

Padana,Fayette:előbbi utóbbi származéka,néhány nap eltéréssel érnek.Kb szept elején.

Matt,nem túl látványos,de jó fajták.Előbbi pár éves,utóbbi idén termett először.

 

Suncrest : ez alapfajta,bárkinek tudom ajánlani,méretes,jellemzően fűszeres,finom ízű,megbízhatóan terem,nagy méretű.Aug közepe táján érik.

 

Cresthaven: a Suncrest után közvetlenül érik,jó megvilágítás esetén nagyrészt bordós fedőszínű.A legnagyobb méretű az eddig már termettek közül.Hátránya : hullásra hajlamos/de ettől még elég sokat terem és hát a mérete miatt eléggé látványos is/

 

Royal Glory:másik kedvenc,teljesen bordó fedőszín,nem magvaváló,de nem is lényeges.

Tavaly termett először 1-2 szemet.Teljesen savszegény,édes.Gyerekeket ezzel lehet rászoktatni a gyümölcs evésre :)

 

Nos ezek termettek az ismertfajták közül.Van néhány ismeretlen,de nemes fajtám,ezek is jók.

...és persze van egy csomó,ami még nem termett,ezek /már vegyesen fehérek,sárgák,pirosak,szőrösek és laposak/ :Royal Gem,Spring Lady,RékAri vérbarackja,Baglas-hegyi vérbarack,Maria Marta,Loring,Vistarich,Nino ismeretlen olasz fh,Morsianni51,Sweet Lady,Ambra,Juliska,Regina.

Idei szemzések : Caldesi2000,Nektár H,Collins,Szegedi arany,K10 kínai,July Lady,Gloria Red,Babygold 6, Vései nemesítésű ism.

Asszem nagyjából az összes szóba került...és kb ez tekinthető véglegesnek is.Hely hiányában gyakorlatilag befejeztem a gyűjtést.

Előzmény: Törölt nick (6192)
Vebber Creative Commons License 2011.12.25 0 0 6214

 

Boldog Karácsonyt!

Csarli1 Creative Commons License 2011.12.24 0 0 6213

 

Áldott Karácsonyi ünnepeket, és boldog Új évet kívánok minden kedves fórumozónak  és családjának.

 

 

Rzola Creative Commons License 2011.12.24 0 0 6212

*** Karácsonyi üdvözlet ***



Olvad az első hó, csupa sár minden,
A szánkó is még a padláson pihen,
De a téren reggeltől fenyőfa áll
És minden ága csillogó díszre vár.

Az ablakokban este gyertyák égnek,
S az emberek szemében titkos fények.
Szájukon mosoly, kezükben csomagok,
Emlékeik közt régi karácsonyok.

A faluban száncsengő hangja szálldos
És megszaporodtak a Mikulások,
A gyerekek is most egy kicsit jobbak
És aranyos-furcsa leveleket írnak.

Karácsony jön és bekopog csendesen,
Varázsától megváltozunk hirtelen
S olvadhat az első hó, minden csupa sár,
A szeretet most már a szívekben jár.

Szeretetben Gazdag Békés Ünnepet Kívánok!

szüretel Creative Commons License 2011.12.24 0 0 6211

Boldog Karácsonyt !

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.23 0 0 6210

Mindenkinek békés ,boldog karácsonyt és sikeres kertészkedést kívánok az új évben ! :))

 

                         Attila

Vebber Creative Commons License 2011.12.23 0 0 6209

Nekem jó lenne 5.-e.

Az enyémek a tálcába vannak még ugye? Én tavaszig valószínűleg az erkélyen tartom őket.

Előzmény: Ali-bá (6206)
Vebber Creative Commons License 2011.12.23 0 0 6208

Köszönjük szépen Csarli a segtő fáradozásod.

A mienk (amit Alibának postáztál) végül melyik fajta?

Előzmény: Csarli1 (6207)
Csarli1 Creative Commons License 2011.12.23 0 0 6207

 

Nem kel félni az alanyoktól, ezek olaszba már nyitott fóliaházban vannak.

 

Tavaly egy ismerősöm elfeledkezett róluk, és egész télen a tálcába voltak kint a kertjébe, és tavasszal meglepődött hogy hajtanak.

 

 

 

Előzmény: Ali-bá (6206)
Ali-bá Creative Commons License 2011.12.22 0 0 6206

Ma kaptam meg az alanyokat. Beültettem őket cserépbe, egyelőre a hidegházban vannak.

 

Vebber! 5.én megyek Debrecenbe, ha gondolod beviszem.

Előzmény: Ali-bá (6205)
Ali-bá Creative Commons License 2011.12.20 0 0 6205

Én is remélem. Már nagyon várom.   

                                                           (Vebber - nem tudom a címedet.)

Előzmény: Csarli1 (6204)
Csarli1 Creative Commons License 2011.12.20 0 0 6204

Ali-bának postáztam, szerintem holnap megkapja

Előzmény: Vebber (6203)
Vebber Creative Commons License 2011.12.20 0 0 6203

Alibának, és nekem összejött az a néhány alany?

Előzmény: Csarli1 (6193)
szüretel Creative Commons License 2011.12.19 0 0 6202

Ez nem semmi!:)

Csarli1 Creative Commons License 2011.12.19 0 0 6201
Előzmény: szüretel (6200)
szüretel Creative Commons License 2011.12.18 0 0 6200

HHHHHHmmmmmmmmmmmmmmm

Lehet jólenne egy lista:)

 

Csarli1 Creative Commons License 2011.12.18 0 0 6199

Ebbe biztos vagy?

Kajszi 32, őszi 37, nektarin 20, szilva 19, körte 15, alma 15, cseresznye 37 fajta, ez összesen 175 fajta majdnem 1500 Euró,

Előzmény: szüretel (6196)
szüretel Creative Commons License 2011.12.18 0 0 6198

Annyira nagy lenne a választék?

 

gergerg Creative Commons License 2011.12.18 0 0 6197

Arra szerintem a gatyád is rámegy.

Előzmény: szüretel (6196)
szüretel Creative Commons License 2011.12.18 0 0 6196

Ha mész ki, gondolj már rám is:)

Mindenből ami kapható kint, kellene vagy 1db legalább:)

 

Csarli1 Creative Commons License 2011.12.18 0 0 6195

Ha öszejön a menyiség, hogy megérje kimenni akkor igen.

Előzmény: szüretel (6194)
szüretel Creative Commons License 2011.12.18 0 0 6194

Megint rendelsz Csarli?

Csarli1 Creative Commons License 2011.12.18 0 0 6193

Hétfőn adom postára az árút.

Előzmény: gergerg (6187)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.17 0 0 6192

Itt vannak képek is ezekről a fajtáimról /ideiek aképek alatt látható dátum ellenére is-anno nem állítottam be a fényképezőgépen a dátumot,nem tartottam lényegesnek/ :

 

Erre a képre kell kattintani és bejön a többi is :)

Előzmény: Törölt nick (6191)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.17 0 0 6191

Akkor a fehérek :) /ebből van a kevesebb :) /

 

Mariska : az első fajtánk volt,az anyafája már rég +halt,de ezt meg akartam őrizni,így anno még az apóssal szemeztettem róla.

Nagyon finom,nem túl látványos,a nálunk kaphatóak közül a korai időszakban van,közepes méretű- normális csapadék mellet.Idén az összeset levertem róla,mert csak a dió méretet érte el ...:( ilyen még nem volt

 

Meystar : idén termett először,elég jól színeződik,a mérete...nem tudom megítélni,mert a legaszályosabb sorban van /igy lett alsó közép/.Az íze finom,de nem lédús,inkább krémes -lehet,hogy ez is a vízhiányra vezethető vissza.Nem lesz ez rossz.

 

Michelini: szeptemberi fajta -normál esetben.Idén augusztusban lement,de legalább most ehettük,mert 2 éve érés időben folyamatosan esett,az összes a földön végezte.

Elég jó termőképességű,de nem szabad elhanyagolni.Nekem sokáig sumákolt ,aztán egyszer bemérgedtem ,nagyon erősen megmetszettem virágzás után-mert alig volt rajta virág,na jól megijesztettem :9 azóta normálisan terem.Elég jó méretű, az íze sem rossz-bár vannak nála jobbak,de a kései időben már nem sok fajta van...nálunk.A fodorra nálam az egyik legérzékenyebb,de mindig helyrejött.Fedőszín-mint ált. a fehérhúsúakon-nem sok,de aki nem nézegetni akarja /vagy eladni/ annak jó.

 

kínai lapos fehér: gyenge,a legértéktelenebb őszim,átlagos termőképesség,ami a legrosszabb :a bibepontnál reped,emiatt alig megmenthető a moniliától:ha sikerül -1 ág kivételével-átszemzem másra.

 

Manon : egyik ellentmondásos fajtám.Nem túl érzékeny,jó növekedési erélyű,korai ,elég szép,nagyon finom-de gyenge termőképességű.Eleve kevés virágot is hoz.Még nem tudom,hogy lhet--e kezdeni vele vmit /én vok a béna/ v. ilyen.Azért nálam elfér az íze és a koraisága miatt.

 

Maria Bianca : " szüretel"-nek írtam róla.Én jó fajtának tartom,méretes finom,nagy méretű,kevés fedőszínnel.

 

Redhaven Bianca: idén a fa megmentése érdekében levertem róla a gyümit... tavaly termett először.Nekem bejön,elég jó fedőszínű,finom,a Redhaven mutánsa.

 

Incrocio Pieri : Idén termett először,nagy méretű ,némi fedőszínnel,a leírásokhoz képest kicsit csalódás az íze-édesebbre számítottam-,de ettől még nem lesz ez rossz.

 

 

Előzmény: Ali-bá (6169)
Csarli1 Creative Commons License 2011.12.16 0 0 6190

O.K.

Előzmény: szüretel (6189)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!