Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2927
Úgy látszik már olvasni sem tudsz.

Csak a Pannóniával voltam 3-szor. A te cseh-szlovák átmenetedre írtam.
A többit nem írtam le.............................
Hagyjuk.
Előzmény: Nandesz2 (2926)
Nandesz2 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2926
Pont erről van szó, ember!

Te utaztál 3x. Talán ezért, mondom amit mondok, mert három alkalomból következtetéseket vonsz le. Téged az sem érdekel, hogy a topiktársak mit írnak a saját útjaik tapsztalatairól.

Én pedig két hálókocsikalauzzal társalogtam. Ők ketten együtt legalább ezer szolgálatot teljesítettek már hálókocsin.
Előzmény: Törölt nick (2922)
gw Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2925
hú, de randa ez a festés...
Előzmény: Törölt nick (2923)
gw Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2924

én idén eddig 3x utaztam hálókocsival, 1x kusettel Közép-európai viszonylatokon (tavaly ennél 4x többször). a magyar kocsikisérők mindig leadták pár színes történetet, mitől is kell félni, de 5 év alatt, amióta éjszakai vonatokkal járok, soha, egyetlen esetben nem volt semmilyen problémám hálókocsiban, sőt, abban a kocsiban sem, amelyben utaztam. olyan ugyan volt, hogy "állítólag" a szomszéd kocsiban rendőrt kellett hívni, de ebből én semmit sem tapasztaltam és az igazságtartamában már ott is kételkedtem.

 

egy biztos: óvatosnak nem árt lenni, érdekes meghallgatni a horrortörténeket (jobban alszom mese után), de azért kellő mértéktartással kell ezeket kezelni.

 

éjszakai vonatban ülőhelyes kocsi tényleg más, ott figyelni kell a járkálókra, én eddig csak a kaland kedvéért utaztam így (kíváncsi voltam pl. a Cracovia biztonságára), sohasem alvási célból.

Törölt nick Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2923
A összeállt!
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2922
Uffff te beszéltél....

Miért is vagyok "csőlátó, meggyőzhetetlen, bunkóként."????????

Mert nem hagytam általánosítani?
Mert ÉN MÁR utaztam nemzetközi vonaton és elmondtam a vélemyem?

Megint csak ezt tudom idézni tőled:
""A minap alkalmam nyílt meghallgatni, hogy milyen harcot vívnak a rablókkal a hálókocsikalauzok néha, olyan volt, mintha a Kékfényt néztem volna...""

Ennnyi................................
Előzmény: Nandesz2 (2921)
Nandesz2 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2921
Figy!

Egy szóval sem mondtam, hogy ne utazzunk éjszakai vonaton. Mi több, én is tervezem nyáron.

De szerintem abban, hogy kellőképpen körbejárjuk a témát, hogy fosztogatnak, vagy sem, megosztjuk a tapasztalataninkat, és az illetékesnél utánakérdezünk, abban nincsen semmi rossz. Így legalább senkit sem ér felkészületlenül a dolog.

Az ominózus buszon történt eset pedig teljesen rossz példa, ott szó nem volt fosztogatásról, egész egyszerűen az egyik bűnöző ledöfte a másikat, emlékeim szerint.

És valóban, igazad van, a stílus egy dolog. De ez nem változtat azon, hogy egy kulturált mederben folyó beszélgetésbe az egyoldalú, ellentmondást nem tűrő nézeteiddel úgy kapcsolódtál bele, ahogy nem illik. Rövid szócskával: Bunkó módon.

És inkább legyek zsebdiktátorként számontartva itt, mint csőlátó, meggyőzhetetlen, bunkóként.

Előzmény: Törölt nick (2920)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2920
"állítsál magadon,"

Nézd már: a "kis zsebdiktátor" (by: ukkel, monori, .... stb), majd ha akarok.

A stilus egy dolog.
A 21-es buszon karddal leszúrtak egy embert, akkor ezentúl senki ne utazzon a 21-es busszal (Istenem, én hányszor mentem 6 év alatt vele, és egyszer sem szúrtak le).
Magyarul, nem kell általánosítani.


Előzmény: Nandesz2 (2917)
Nandesz2 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2919
Jaj, ne mondj már ilyet. :-D

Meg lett mondva, hogy az éjszakai vonatokon sosincsenek rablók, teljesen biztonságos, és még nem raboltak ki senkit. Az egész csak kitaláció! :-D

Biztos csak hallottad egy távoli rokonod hatodunokatestvérének ismerősétől. :-D
Előzmény: nepszeru beci (2918)
nepszeru beci Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2918
Alapfelszerelésed legyen egy kb. 40-45 cm hosszú lánc és egy lakat.Sokat látott utazóktól tanultam.Meglátod nyugodtan alszol a fülkében!
Előzmény: Eper 1201 (2892)
Nandesz2 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2917
Először is: Kérlek, állítsál magadon, mert ebben a topikban nem az ilyen vérbunkó stílus a megszokott.

Egyébként ha nem csak ezzel a nagy vehemenciával replikáznál, hanem ki is nyitnád a szemed, akkor olvashattad volna alant, hogy ez nem az a kategória, hogy olyantól hallottam, aki már látott olyat, akinek mesélték.

Nagyon örülök neki, hogy eddig neked nem akadt ilyen problémád, remélem nem is fog, de ha nem bánod, én inkább a hálókocsikon található nyomoknak, illetve az azon szolgálatot teljesítő személyzetnek hiszek, mint a te 3 utazás alapján kialakult nézetednek.

Amit én első kézből hallottam, más személyes tapasztalattal megerősítette, nem kell elhinned.
Előzmény: Törölt nick (2914)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2916
A véleményt, igen tisztelni kell.
De a hallomásokat mellőzük - jó!
Előzmény: HLP (2915)
HLP Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2915

Tiszteljük egymás véleményét!

Annyit nyilván nem sokan utaztak éjszakai vonaton, hogy garantálható biztonsággal meg lehessen állapítani, hogy egy adott vonat biztonságos e vagy sem.

Valakinek több, valakinek kevesebb tapasztalata van.

Valaki csak hallott valamit, valaki meg át is élt.

Ha valaki 10-szer utazik egy ilyen vonaton, és egyszer van kellemetlensége, az nyilván inkább pozitívan nyilatkozik, míg ha valakinek az első útja kellemetlen, az negatívan.

Törekedni kell a biztonságra, éberségre, és lehetőleg nem egyedül utazni.Persze ez utolsó nem biztos, hogy megvalósítható...

 

Előzmény: Törölt nick (2914)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2914
Biztosan igazad van, mert már hallottál egy olyan esetről, amit valakinek egyszer mesélt az unokanővérének a sógorának a keresztfia nénikéje!
Előzmény: Nandesz2 (2913)
Nandesz2 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2913
Te 3x utaztál, a hálókallerek némileg többször teszik, nem gondolod? Vagy szerencsétlen jóember csak odaképzelte a kést a torkához?
Előzmény: Törölt nick (2910)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2912
Nem kell mindent elhinni!
Előzmény: csabyke (2901)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2911
Prágában háromszor voltam a Pannóniával - 0 (nulla) probléma.
Előzmény: Nandesz2 (2909)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2910
"A minap alkalmam nyílt meghallgatni, hogy milyen harcot vívnak a rablókkal a hálókocsikalauzok néha, olyan volt, mintha a Kékfényt néztem volna..."

Ez még csak a szeme! :)

Mi az hogy, nagyon is - kész kalóz bandák járnak a vonatokon - nem tudtad?
Hagyjuk már a hülye dumát, volt alkalmam egy párszor éjjel utazni (egyedűl), és még soha nem volt semmi probléma...............
Előzmény: Nandesz2 (2897)
Nandesz2 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2909
Az alapján, amit én hallottam - topiktárssal összecsengően - szlovák és cseh átmenet a vészes.
Előzmény: csabyke (2901)
szv Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2908
Igen
Előzmény: HLP (2907)
HLP Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2907

Nyáron?

Sezana után már csak nem lehet gond...

Előzmény: szv (2906)
szv Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2906
Veneziát Sezanáig ismerem, addig semmi nem volt.
A spliti hálóban nagyon jó, de már jártunk ugy, hogy vonatpótlóztatták egy rövid szakaszon. (Ogulin-Split között) Az nagyon gáz volt, igaz akkor nem lehetett hálókocsijegyet venni.
Előzmény: HLP (2904)
HLP Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2904

Venezia milyen lehet?

És a Maestral éjjel Split felé nyáron?

Előzmény: szv (2903)
szv Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2903
Abszolut nem gázak Szerbiában, Macedóniában az éjszakai vonatok.
Néha több a rendör mint az utas. Szerb hálókocsival már jártunk ugy,
hogy a fülkeajtót se lehetett becsukni, de akkor se volt semmi.
A veszélyes ut az volt, amikor a szabadkai vasutasokkal utaztunk Barba,
de az se fosztogatás miatt.
Előzmény: Eper 1201 (2898)
DVB Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2902
Helló!

Saját tapasztalat, hogy azért a Pannónia vagy a Báthory,Cracovia elég gáz ilyen szempontból (főleg a sima kocsik, nem a fekvő vagy háló). Sok ismerőst raboltak ki mig aludt és csak a kis akármit zárta be fent. Feje alól szedték ki a cuccokat...
Én igy utaztam Cracoviával 2x, Pannóniával 2x - voltak alakok a folyóson,de mivel csak ilyen félálomban voltam, rájuk néztem,amikor igy lassitottak. A vicces,hogy pl 1x Prágából az 'Excelsior'ral jöttünk haza, Brno-i Amicusos átszállással. Azon a vonaton szintén ez a progi, de sehol senki, direkt a nemzetközire utaznak.

Szarajevóba menet, nem volt semmi nyoma akármilyen próbálkozásnak, csak utasok voltak végig. (akkor még éjjel ment ugye)

Báthory-val mentünk Varsóba hálókocsiban és Prágából Galilei-vel vissza fekvőhelyesben. Mindkétszer elmondta a kalauz,hogy zárjuk be rendesen, mert van esély, rá, hogy lesznek vendégek. Bezártuk. Persze aki a mi fülkénkbe belépett volna, ki is dől a szagtól... Meg ugye nem véletlen van javitja a régebbi vagonokban a zár (látod a javitást a falon) - meg ugye nem véletlen van 3 zár. Rendes, lánc, plussz még egy forgatós.

Szóval max amit lehet tenni, hogy bezársz mindent, az értékeidet úgy pakolod és kevésbé mélyen próbálsz aludni. Ezek az én tapasztalataim az éjszakai vonatozással kapcs.

Űdv.
DVB


Előzmény: csabyke (2901)
csabyke Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2901
Hát, ha már valaki nekikezd, gondolom, hogy komolyan is gondolja azt :((

És ez egytől egyig minden viszonylatra igaz? Illetve hol?

Mondjuk egy forgalmasabb főpályaudvaron (gondolok itt ilyenre, mint Keleti, Beograd, Wien-West, München), vagy inkább a kissebb megállókban jellemző?

Azért - ha a Küsett / Háló -fülke zárható, ott viszonylag biztonságban tudhatjuk magunkat... Vagy ott sem?

Dúrva. Ha lenne joga a kocsikisérőnek a zárat feltörő embert lelőni, biztos lenne elrettentés... De így - tuttinincs. Pedig, aki zárfeltöréssel akar egy vonatra feszálni, az tuti, hogy nem csak spontán lekéste / eltévedt etc.
Előzmény: Nandesz2 (2900)
Nandesz2 Creative Commons License 2008.04.20 0 0 2900
A lényeg annyi, hogy szinte minden úton próbálkoznak, és ha igazán komolyan gondolják a fosztogatást, nem igazán van előttük akadály. Ha kell, erővágóval jönnek, vagy leverik a kocsi zárját.
Előzmény: csabyke (2899)
csabyke Creative Commons License 2008.04.20 0 0 2899
Mesélj-mesélj-mesélj!
Előzmény: Nandesz2 (2897)
Eper 1201 Creative Commons License 2008.04.19 0 0 2898

Köszönöm Nektek a hozzászólásokat. :-)

 

Lassan összeáll, hogy s mint lesz.

Ha jól emlékszem 22 ezer körül van a retúrjegy és 2X 6000 a hálókocsijegy, ha 2 személyesbe kérem. Mégis csak jobb, ha nem egyedül utazom egy hálófülkében.

A kávé és az alvás nálam nem zárja ki egymást, de akkor Beogradig feltöltöm magam.  :-)

 

 Akit kérdeztem ne bántsátok, csak jót akart. Ő az a kategória szerintem, aki  beül másik 60 ember mellé a buszba 24 órára, hogy elmenjen egy befizetett útra. Nem kell gondolkodnia, hogy szervezze meg, merre menjen, mit nézzen meg, nincs felelősség. Van aki így szeret nyaralni 

 

 :-)

Nandesz2 Creative Commons License 2008.04.19 0 0 2897
A minap alkalmam nyílt meghallgatni, hogy milyen harcot vívnak a rablókkal a hálókocsikalauzok néha, olyan volt, mintha a Kékfényt néztem volna...
Előzmény: Eper 1201 (2892)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!