Keresés

Részletes keresés

Moka25 Creative Commons License 2003.01.10 0 0 735
Aranyos lehet, elkepzelem, ahogy "harcol" a csirkenyakkal!;))
Most mar remelem, meggyogyulunk. Tegnap ota vegre kap gyogyszert!
Előzmény: cecameca (733)
eMM Creative Commons License 2003.01.10 0 0 734
A kóbór rigót meg elkapta a kóbor macska.
Ott heverészik a lábtörlőn a halom rigótoll.
Óvatlan volt, olyan nagyon nem kár érte errefelé sok van, mindig leeszik a cseresznyét.(nyáron)
És biztos nem a mi maccsaink voltak fél év alatt egy szem madarat sem sikerült fogniuk(hja ezek nem elpuhult városi galambok) szemben a kb 50 db(!) egérrel.
Előzmény: eMM (726)
cecameca Creative Commons License 2003.01.10 0 0 733
A kisburmák közül Morpheus rendszeresen elkobozta Menyus csirkenyakait és morogva marcangolta azokat.
Mivel nem nagyon haladt vele, ezért neki megfőzöm, feldarabolom. Így szépen meg tudják enni, még Mirza is.

Igen, fontos, míg vastagbél gyulladása van, ne kapjon semmit ami irritálhatná, karcolhatná a bélfalat.

Előzmény: Moka25 (727)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.10 0 0 732
Koszi a tippet, Orbi!:))
Előzmény: orbi (730)
eMM Creative Commons License 2003.01.10 0 0 731
Kuktában főtt csirkenyak!
NeM is rossz tipp.
Gondolom az a lényege hogy puhára(ehetőre) főnek a csontok is.
Előzmény: orbi (728)
orbi Creative Commons License 2003.01.10 0 0 730
Moka: Szerintem ennyi főzés elég. Ha gumisabb csontot szeretnél akkor már csak a sósavas áztatás van hátra :-PP

Elsétáltok a pároddal a legközelebbi háztartási boltba és lesz :) Ha egszerre több adagot csináltok, majd lefagyasztjátok akkor egy-egy alkalommal a szülőktől is biztos kölcsön lehet kérni a kuktát.

Előzmény: Moka25 (729)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.10 0 0 729
Koszi, Orbi!:)
Ugy ertsem hogy ennyi fozessel mar cicak szamara is ehetoen lefo a husi a csontrol?
Kar, hogy nekem nincs kuktam:(
Előzmény: orbi (728)
orbi Creative Commons License 2003.01.10 0 0 728
Moka: tudom cecamecát kérdeztem, de ha jól emléxem neki is volt vele problémája. Annakidején úgy csináltam, hogy kuktában megfőztem úgy, hogy hagytam 2-3 percig is forogni a szelepet, majd hagytam kb. 20 percet hűlni és újra felforraltam. Soha nem volt vele gondom, míg amit édesanyám küldött a ciccnek a csontot egyszerűen otthagyta.
Előzmény: Moka25 (727)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.10 0 0 727
Szia Cecameca!:)

Ha mar csirkenyak kerult szoba, hadd kerdezzelek meg, mennyire veszelyesek a benne levo kis csontocskak a novendek macsekra?
Te csak a "nagyoknak" adod? Vagy a kisburmak is kapnak belole?
Csak azert kerdezem, mert en eddig meg csak egyszer adtam Bencenek (o jovo heten lesz fel eves), akkor nagyon ugyesen ette. De most eppen vastagbelgyulladasa van:(, es dietaznia kell, nem szabad csontosat kapnia.

Előzmény: cecameca (722)
eMM Creative Commons License 2003.01.10 0 0 726
Most pld tüdőt kaptak.
Nem voltam benne biztos hogy marha vagy sertés ezért inkább megfőzteMM.
Még a kóbor cicáknak is jutott(szegények ilyenkor nehezen jutnak táplálékhoz amikor mindentt hó borít és amit nem az is megfagy,most -7 fok van itt) sőt még a kóbor feketerigóknak is izlik.
Meg a cirmos macskámnak is pedig az egy finnyás macs.
Úgy szoktam hogy veszek pár kilót amikor hozzájutok darabolom, majd fél kilós csomagokban lefagyasztom.
Ennek kilója 130 pénz körül mozog.
Aztán nyultüdö kb 250Ft/kg de ezt nem kell darabolni.
A csirkenyak 300 pénzért drága ennyiért már szárny van reális ára kb 150-200 pénz.
De ott a pulyka kacsanyak stb,ezek olcsóbbak is.
Bár nyakat annyira nem kedvelik mert nem kutyák, túl csontos nekik.
De kapnak azért.
Ami nem jött be az a pulykabőr.
Pedig bazi olcsó volt az ünnepekkor(30 Ft/kiló) a kispesti piacon.
De nem nagyon eszik, se föve, se nyersen, se sütve, se sehogy.
Azonban a kóbor macskák nem válogatósak.:)
Előzmény: cecameca (725)
cecameca Creative Commons License 2003.01.10 0 0 725
Erről lemaradtam. Akkor megnyugodtam:)
Előzmény: eMM (724)
eMM Creative Commons License 2003.01.10 0 0 724
alant (pár száz hozzászólással) már írtam róla hogy mi mindent kappnak a maccsaim.
Nemcsak csirkenyakat,meg kutyakaját:))))
Előzmény: cecameca (722)
eMM Creative Commons License 2003.01.10 0 0 723
Azért nem szabad a cicának kutyakaját adni mert a kutyakaja gazdaságosabb a gazdinak neMM venénk a drágább macskaját.
Szárazból én se adok, de a dobozossal nem lehet gond főleg hogy neMMcsak ezen élnek a macsok+ kapnak "igazi" macskakaját is.
Megnéztem a macskajában min7% a kutyájéban meg6%.
Azér ez nem egetverő különbség.

Igen lehet olyan "gyümölcslevet" találni amelyikben 5% gyümölcs van de azér ezt nem szabad gyümölcslének hívni.
Ahhoz min12% kell ám!

Előzmény: orbi (721)
cecameca Creative Commons License 2003.01.10 0 0 722
EMM, ha hosszú távon gondolkodsz és egy kicsit utánnaolvasol (talán mások is segítenek), akkor be fogod látni, hogy mennyire fontos a táplálék minősége.
Ha tudnád miből készül egy olcsó táp, többé nem adnál olyat a cicádnak.
Nagyon fontos a táplálék összetétele, a foszfor, kálcium, magnézium....aránya, mennyisége.
Nagyon sok cica veséje károsodik a rossz minőségű tápláléktól. Sajnos at esetek többségében csak akkor derül ki, mikor a betegség már visszafordíthatatlan. Ilyenkor a gazdi elköltheti a kaján megspórolt pénzét az állatorvosnál és végignézheti állatkája idő előtti halálát.
Ha pl. csirkenyakat vennél neki, aminek a kilónkénti ára általában 300 forint alatt van, akkor már egy természetesebb táplálékhoz jut a cica. Szerintem így több energiát hasznosít kisebb mennyiségből, így a pénztárcádat se nagyon viselné meg.
A legtöbb cica szereti nyersen, de főzve is ki lehet próbálni ha így nem fogadja szívesen.
Előzmény: eMM (718)
orbi Creative Commons License 2003.01.10 0 0 721
Moka: Valahol a neten én is olvastam, hogy nem szabad a cicának kutyakaját adni, de úgy emlékszem azért, mert van benne valami amit nem tud megemészteni.
Szerintem az RC szárazra visszatérésnek csak Te fogsz örülni, hogy nem kell álandóan főzni :-PP

eMM: Ha belegondolsz mennyi gyümölcs van pl. egy embereknek szánt gyümölcslében akkor a 4%-os halon nincs mit csodálkozni...

eMM Creative Commons License 2003.01.10 0 0 720
Ha beteg a cica az más, akkor az betegdiéta csirkecomb.
A maccsok egyébként is sok fehérjét esznek, ez terheli a veséjüket.
A maccsok nagy része valamilyen vesebetegsébem múlik ki öregkorukban.
Ha tényleg kevesebb benne a fehérje, az tán nem is baj.
Előzmény: Moka25 (719)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.09 0 0 719
Szia eMM!:)

:(
Tudom, hogy nem a legolcsobb megoldas, de reszemrol ezen ne muljon, hogy meggyogyul-e!
A kutyakaja macskanak adasarol visoznt lebeszelnelek. A szakertok majd megmondjak pontosan, nekem csak remlik, de mintha a kutyakajaban kevesebb feherje lenne, mint amennyire egy macskanak szuksege van.
Javitsatok ki, ha rosszul mondom. Sajna mar nem emlexem, hol olvastam.
Udv:
Moka

Előzmény: eMM (718)
eMM Creative Commons License 2003.01.09 0 0 718
Én olasz macskakaját szooktam venni azokbba általában 2X4% husi van.
Migliorgattot vagy Misstigrist.
Vagy kutyakaját ha akciós sokkal gzdaságosabb a 1200 grammos kutyakaja 200 pénzért mint a 400 grammos százért.
Éss éppúgy megeszik és még nem ugatnak!
Arra nem tellik hogy csirkecombal etessem a maccsokat.:):(
Előzmény: Moka25 (700)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.09 0 0 717
Szeeegenykem... Jobbulast neki, remelem, rendben fog menni az ebredes!
Majd legy hiradassal!:) Drukkolok!;)
Udv:
Moka
Előzmény: gbern (715)
gbern Creative Commons License 2003.01.09 0 0 716
Ezt elírtam, októbert akartam írni...
Előzmény: gbern (713)
gbern Creative Commons License 2003.01.09 0 0 715
Igen, ? az. Nagyon remélem, hogy meggyógyult, de azért még mindig kezeljük. Minden este Gingimeddel kenjük a száját, amit persze utál, de sajnos ki kell bírnia. Remélem azért hosszú távon nem kell ennek a tortúrának kitenni, de most el?vigyázatosságból mindenképpen. Egyébként már túl van az ivartalanításon, de még mindig alszik. Szegény elég kómás, olyan kis védtelen ilyenkor.
Előzmény: Moka25 (714)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.09 0 0 714
Szia Gbern!

De azota meggyogyult, ugye???
O az az ezust csincsilla perzsa, akit irtal a masik topicban? Akit az oktoberi kiallitason vettetek?
Udv:
Moka

Előzmény: gbern (713)
gbern Creative Commons License 2003.01.09 0 0 713
Sajnos amióta a nagyobbik cicánkat megvettük decemberben, szinte mi is minden héten orvosnál voltunk vele. Már lassan magától megy be a szállítókosarába szegénykém. Tudom milyen rossz dolog állandóan az eredményre várni és idegesnek lenni. Biztos meggyógyul a macsek, aztán elfelejthetitek a herce-hurcát.

Hali,

Dett

Előzmény: Moka25 (712)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.09 0 0 712
Szia Gbern!:)

Nem akarom elkiabalni... de azert remenykedem.
Ha nem javul, akkor kell mennunk ujra.

Szegeny kismok, drukkolok neki nagyon!
Udv:
Moka

Előzmény: gbern (711)
gbern Creative Commons License 2003.01.09 0 0 711
Szia Moka! Ez tök jó hír! Remélem nem lesz több betegeskedés! Kell még vele kontrollra menni? Én ma viszem a nagyobbik lány cicát ivartalanítani, már előre sajnálom szegényt!
Előzmény: Moka25 (710)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.09 0 0 710
Sziasztok!:)

Jo hirekkel jelentkezhetem!:)
Parom most volt Bencussal a dokinal! A belhuruton kivul szerencsere minden mast rendben talalt. Kaptunk gyogyszert (szulfonamidot, vegre!!!), napi 2x kell majd adni neki, 1 heten keresztul.
Most kicsit megnyugodtam. Vegre tenyleg a gyogyulas utjara lephetunk!:)
Mindenkinek jo holapatolast!:)
Udv:
Moka

Moka25 Creative Commons License 2003.01.08 0 0 709
Azt mondta a doki, hogy most van allatgyogyszerkent, filmtabletta es kicsi!:)
Remelem, sikerul neki holnapra beszereznie!
Udv:
Moka
Előzmény: Antisystem (708)
Antisystem Creative Commons License 2003.01.08 0 0 708
Nincs mit, és remélem javulni fog a cic! Milyen sulfonamidot akartok szerezni? Gondolom nem olyat, mint a sumetrolim...

ÜdV

Előzmény: Moka25 (707)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.08 0 0 707
Eeeertem!:))
Koszi!
Előzmény: Antisystem (706)
Antisystem Creative Commons License 2003.01.08 0 0 706
Ilyenkor a prednisolon-kura is tulajdonkeppen csak tuneti kezeles, nem? - nem, ha nem is olyan értelemben oki, mint mondjuk egy antibiotikum. Ugyanis a gyulladások töbnyire "rossz körök", amit képes megszakítani. Ugye ilyen létrejön a gyulladás valamitől - romlik a sejtek anyagcseréje - mérgező anyagok szabadulnak fel - súlyosbodik a gyulladás tőle, stb. Ha sikerül a kört megszakítanod, lehet hogy hosszú ideig vagy egyáltalán nem újul ki a gyulladás.
Szóval a gyulladás eredendően egy hasonló védekető reakciója a szervezetnek, mint teszemfel a láz. És mindkettőnél előfordul, hogy ebbe halnál bele, nem magába az alapbajba. Tehát a szervezet tulreagálásának meggátlását egyik esetben sem nevezném "csak tüneti" kezelésnek, mint ahogy a láz sem csak tünet. Ha innen nézed tünet, ha onnan, akkor egy határig kivánatos, azon túl károssá váló folyamat.
Viszont olyan értelemben meg persze nem oki kezelés, hogy ez küzdené le a betegséget. Inkább csak teremt egy egyensúlyt és egy lehetőséget a szervezetnek.

ÜdV

Előzmény: Moka25 (705)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!