Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.27 0 0 31021

nem értesz te ehhez

 

Előzmény: Öreg?halász (31018)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.27 0 0 31020

Mint vevő neked adok igazat, de ha azt vesszük mennyi takarmány szükséges bizonyos hús előállításához, akkor lehet mégse olyan sok az 1800. Ha már eladásra csinálja próbál annyit hozni beleőle, hogy ne csak 0-ra vagy pici haszonra jöjjön vissza, hanem jó haszonnal. Pont ezért termel eladásra. Van aki szándékosan emeli az árat, mert kevés van, van akinek adott a tuti vevőkör és ezért szab magas árat.

 

 

Vegyük a néma kacsát. egy 1.5-2.5 kilós tojót 2500-t adok.

Ha netán megpucolnám lenne legalább 3500 ft a pucolás/bontás miatt.

vegyünk 2 kilót belőle. Akkor 1750 ft-ra jön ki kilója. Lehúzás lenne részemről? Bár annyiban visít a példa, hogy egy néma kacsa lassabban fejlődik és több takarmányt szív fel, mint egy nyúl.

 

Szerintem a lehúzás az, amikor 900-1000 ft/kg áron adják az élő nyul árát, de választási korban nem hírdetik, felnyomják hírtelen táppal, meg tengerivel, aztán megvan a súly és a pénz.

Aztán az is lehúzás, amikor egy törpe nyúlért 6-8000 ft-ot kérnek el...

Aztán az is lehúzás, amikor egy keverék (semmi bajom a keverékkel, ha korreken adják), jellegtelen nyúlért 2000-4000 ft-ot kérnek... Én 1500-t vettem süldő német óriás keveréket. 5 kilóra fejlődött. Ha az utódai 3 kilót elérik, akkor is bőven elégedett vagyok. Ha csak levágásra vettem volna még 1-2 db-ot is megérte volna...

 

Palaga Bettina Creative Commons License 2013.11.27 0 0 31019

Konkrétan pestorin mormyxot keresek! Előre is köszönöm!

Öreg?halász Creative Commons License 2013.11.27 0 0 31018

Még annyit;tedd te össze a két kezed és imátkozz,hogy a Tesco ne jelentsen fel,mert simán lenyuzhatna róllad néhány milliót  a lejárató megnyilvánulásodért!

Előzmény: Öreg?halász (31016)
Palaga Bettina Creative Commons License 2013.11.27 0 0 31017

Sziasztok!

Nyusziknak való oltóanyagot hol tudok vásárolni?

Öreg?halász Creative Commons License 2013.11.27 0 0 31016

Most te fenyegetőzöl?

Na most töröltelek!Tudod hová teheted a BTK-dat?!

Előzmény: Törölt nick (31015)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.27 0 0 31015

nem én szabom meg.

a BTK kiválóan megteszi helyettem.

Előzmény: Öreg?halász (31013)
Öreg?halász Creative Commons License 2013.11.27 0 0 31014

Érdemes megnézni az Apródon,ma 18 .00-kor megjelent hirdetést .eladó nyul alatt!

Öreg?halász Creative Commons License 2013.11.27 0 0 31013

"ezt itt hagyd abba. ez már rágalmazás."

1.) Akinek nem inge ne vegye magára.

2.)Miből gondolod,hogy megszabhatod mit tegyek és mit nem!

3.) Szerintem 1800 Ft. bizony lehúzás,átverés!

 

 

A te általad eladott nyulhusnak meg nincs viztartalma!-) Vagdalkózol anélkül ,hogy tudnád miről beszélsz,ez bizony csak okoskodás!Összetevőkről az beszéljen,beszélhet aki konkrét laboreredményekkel alá tudja támasztani! Minden más csak parasztvakitás !

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.27 0 0 31012

"Nem mérgelődöm,csak elszomorit ,hogy eggyesek nem kitartó,szorgalmas munkával kivánnak tisztességes jövedelemre szert tenni,hanem a kapzsiság,a máról holnapra való meggazdagodás az egyetlen cél!"

 

ezt itt hagyd abba. ez már rágalmazás.

Előzmény: Öreg?halász (31008)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.27 0 0 31011

gőzöm sincs, mennyi az egész csirke. a csirkemell árához hasonlította vevő:)

 

bizonyíték nélkül? gyere, és megmutatom a bizonyítékokat. két kezemen nem tudom megszámolni, hány csirke- és pulykatelepen jártam. ott a bizonyíték, meg a fazékban, amikor kisül belőlük 30 % víz.

 

de ez mind nem érdekes.

 

nálam a nyúl ennyi. akinek nem tetszik, vegyen teszkós csirkét.

nem vagyok köteles csirkeáron adni a nyulat, mint ahogy a mercedesz sem adja suzuki áron az autót, meg a suzuki sem adja mercedesz áron.

ez nem mások leszólása.  különbség van a bolti csirke és a házi nyúl között. ez tény.

ez a piacgazdaság.

 

értem én, hogy bánt téged, hogy nem tudod ennyiért adni. de én ezzel nem tudok mit kezdeni.

Előzmény: Öreg?halász (31005)
mileskij Creative Commons License 2013.11.27 0 0 31010

Megfelelő takarmányozás mellett hány hónapos korra éri el a pannon fehér konyhakészen a 2kg körüli testsúlyt? Köszi!

Deryan Creative Commons License 2013.11.27 0 0 31009

Amíg a pénz az Isten, a javak halmozása megy a piacgazdaság pörgetésével, ott nincs becsület, emberi tartás, méltóság.

Előzmény: Öreg?halász (31008)
Öreg?halász Creative Commons License 2013.11.27 0 0 31008

Nem mérgelődöm,csak elszomorit ,hogy eggyesek nem kitartó,szorgalmas munkával kivánnak tisztességes jövedelemre szert tenni,hanem a kapzsiság,a máról holnapra való meggazdagodás az egyetlen cél! A nyultartás,tenyésztés sem itt tartana,ha mindenki kölcsönös megelégedésre történne mind a tenyésztés mind a kereskedés!

Sajnosnagyon sok embernek , a piacgazdaságról, a különböző szereplők egymásra utaltságáról,egymás kölcsönös érdekeinek figyelembevételéről halvány lila gőzük sincs,aminek viszont mindannyian isszuk a levét.

Előzmény: Deryan (31007)
Deryan Creative Commons License 2013.11.27 0 0 31007

Ne mérgelődj, sok igazság van abban, amit írsz!

A tények viszont, amiket az ember nap mint nap mindenhol megtapasztalni kénytelen, magukért beszélnek.

Előzmény: Öreg?halász (31005)
Deryan Creative Commons License 2013.11.27 0 0 31006

Gondolom nem a nyíregyházi, miskolci Metróban.

Előzmény: Törölt nick (31003)
Öreg?halász Creative Commons License 2013.11.27 0 0 31005

Elég jól ismerem a multik árukinálatát.A Tesco csirke magyar termék.És csak annyi különbség van a magyar multikban árult csirkéhez képest,hogy a tescóban 20-30%-al olcsóbb,mint pl. a COOP-ban vagy a CBA-ban.Másrészt erős csusztatás a az egész nyulat a csirkemellhez hasonlitani ( hasonlitsd az egész csirkéhez),az meg egyenesen átverés ha a mellfilléhez hasonlitod!Továbbá az normális ha egy kereskedelmi egységben magasabb az ár hiszen jóval több a költsége mint a termelőnek,csak példaként:üzlethelyiség,alkalmazott ,STB.Az meg röhely ,hogy valaki veszi a bátorságot és kijelenti ,hogya multi terméke szar ,bezzeg az övé............Ilyenkor mindig eszembe jut,vajon kik permeteznek például azzal a több 10 tonna DDT-vel amik a volt TSZ méregraktárak feltörése során tünt el Magyarországon.Egy tény azt valakik felhasználták vagy felhasználják még ma is.Mert,hogy nem azért lopták el jóemberek ,hogy biztonságba helyezzék az hótziher!Perszemindenki attól vásárol akitől akar és annyiért amennyiért neki megéri. Én biztos nem  adnék 1800 Ft-ot nyulhúsért amikor 1250-ért sertéscombot vehetek!.Viszont  aki bizonyiték nélkül leszól más élelmiszer- termelőt,forgalmazót  attól viszont ingyen sem kellene!

Előzmény: Törölt nick (31002)
Deryan Creative Commons License 2013.11.27 0 0 31004

Nem csupán a csirkemell vizes!

A sarki hentesüzletben vásárolt rosttalanított kirántott hússzeleteknek való papírjában tócsában állt a véres víz, amikor vásárlás után ca. 2 órával a hűtőből elővettem. Az árubeszerzés itt már nagyban van, mert a magyar kereskedő már üzletlánccá nőtte ki magát a rendszerváltás óta.

 

Azok a "jó fűszerezett" kolbászok sem friss  helyi vagy környéken nevelt hizlaldákból vannak. Tömbbe fagyasztva fél európát beutazták. Színt szagot a jó magyaros fűszerezés nagyszerően eltakar.

 

De visszatérve a nyulakra. Vidéken jártamban sok parlagon heverő kertet láttam. Sokan sírnak, rínak ebben az országban, hogy milyen nehéz a megélhetés. Az ócsón vett falusi portát felveri a gaz, a hajdan épült melléképületek pedig üresen omladoznak.

 

A sok lakótelepi elül, hátul nyugdíjas többet ül a sarki kocsmában mint ahányszor a képét kitolja gazos hobby-telkére, amít azért őrizget, hogy majd jó lesz a gyerekeknek.... :( 

Előzmény: Törölt nick (31002)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.27 0 0 31003

Ezek azért elég komoly árak. 2500-3500 Ft-ért veszi valaki a nyúlhúst? Úgy értem, van erre ennyiért kereslet?

Előzmény: Törölt nick (31002)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.27 0 0 31002

a teszkós vizes csirkemell 1400 forint

 

a metrós egész nyúl 2500, a gerinc 3500

 

melyik a lehúzós....?

nem jól figyeltem, te nem tartasz nyulat?

Előzmény: Öreg?halász (30997)
tp329 Creative Commons License 2013.11.27 0 0 31001

Kösz, hogy nem sértődtél meg, visszaolvastam a hozzászólásaidat és azt láttam, hogy májusban szinte szó szerint ugyan ezt írtad. Elhamarkodottan alkottam véleményt, nem kellett volna, bocs!

 

Ha kb. behatárolható, hogy mikor kezdődött ez a probléma, akkor ott kell keresni a kiváltó okot.

Az a baj, hogy a későbbiekben a sok „próbálkozás” is árthatott, így nehéz innen visszajutni az eredeti okhoz.

 

Leírok pár dolgot, gondolat ébresztőnek:

- volt e állomány csere (akár csak 1 db is)

- milyen idősek a tenyésznyulaid

- mennyire beltenyésztettek

- került e be idegen helyről nyúl

- fertőzött takarmány (por, vegyszer maradvány, gomba toxin stb.)

- rágcsálók (patkány, egér)

- ásványi anyag, mikroelem ellátottság (lehet hiányos a takarmány is), adsz e nyalósót?

- változtak e a tartási körülmények (ketrec méret, elhelyezés, 1 nyúlra eső férőhely stb. stb.) zavarás stb.

 

Most hirtelen nem jut több eszembe, gondolkodj tovább. Valaminek történni kellett.

Ahogy itt már említették, lehet bélhurut is, nem minden hasmenés kokci!

Előzmény: potegyerek (30990)
Deryan Creative Commons License 2013.11.27 0 0 31000

A fül belső felületén a felszíni vérzést valószínű a nyúl maga okozta. Leferőtlenítheted  ha úgy gondolod. Ha a nyúl a lábával eléri azt a helyet, akkor úgyis letörölgeti magának saját pamacsaival (tiszta lábával).

 

Ha hobbiként esetleg konyhára tartasz néhány nyulat, akkor próbálj meg nekik nagyobb helyet is biztosítani mint egy ketrec, hogy szokásaiknak megfelelően kiélhessék magukat.

Lehet, hogy majd többet kell takarítanod, de rendkívül sok kellemes élményben lesz részed.

 

Előzmény: csabanoble (30980)
juhosttt Creative Commons License 2013.11.27 0 0 30999

Ez nem nevelés kérdése, ez az anyagi helyzet...  Nem mindenki engedheti meg, hogy ilyen drágán egyen húst. Most ne mennyünk bele, h milyen egészséges stb. Egyszerűen az itteni keresetek a tescóba kényszerítenek sok embert, mert olcsóbb és egyszerűbb mint jó minőségű állatot nevelni.

 

Én személy szerint nem tudtam zabot venni, 4 anya fijalt meg, 20 kicsi lett, 3 marad tenyésznek a többi levágásra kerül. Még max 1x fijaltatok 1-2 anyát aztán ebben a szezonban pihi jön, a rossz anyákat + a 2 meg nem fijalt anyát levágom, aztán szerzek egy idegen bakot a 2 leendő nősténynek és nekiesek a következő ősznek...

Előzmény: Törölt nick (30992)
Deryan Creative Commons License 2013.11.27 0 0 30998

http://nyuszitartasiabc.uw.hu/oldal/nyulbetegsegek.htm

 

A májkokcidiózis  itt nagyon szépen le van írva!

 

4-8 hetes kisnyulak a legfogékonyabbak a fertőzésre. A fertőző baktériumok ebben a korban vannak a legnagyobb mértékben jelen. A kisnyulakban fokozatosan alakul ki az ivarérettségig, hogy meghatározott helyre piszkoljanak. Ha nem rácsos a ketrec, akkor a telepadolón, földön, mélyalmon végig szaladgálnak a nedves, ürülékes helyeken is, sőt bele is fekszenek, bele ülnek. Aztán jön a nagy mosakodás, egymás mosdatása .

A képen egy rendkívül aktív telepnek az eredménye látható a májon. Jól átfőzve a kutya, macska megeheti.

Ha szétszórtan egy pár nagy göb látható a májon, akkor azt kicsit korában kaphatta meg a nyuszi (öreg kokci, kifelé megy). Ha jövőre tenyészetbe fogtad volna, akkor ezek a göbök felnőtt korára teljesen eltűnnek.

Ha kicsik  a göbök, akkor az folyamatban lévő fertőzés. A többinél is lesz majd több, kevesebb.

A kokcidiózissak mi közel másfél évig kínlódtunk. Ha a képeket megnézed a kigyüjtött hozzászólásaimban, akkor látni fogod, hogy milyen ketreces kifutóink vannak.  A kifutóban lévő WC helyeknek naponta cseréltük a földjét, szénával is letakartuk ezeket a helyeket, de a kokcidiózis keményen tartotta magát. A most vágásra kerülő nyulaknál a wc-helyeket homokkal szortuk le vékonyan.  Minden máj újra tiszta.

Előzmény: rampi (30970)
Öreg?halász Creative Commons License 2013.11.27 0 0 30997

" meg  kell nevelni őket "Na ez az igazi piacgzdaságra jellemző gondolkozás ! Mintha a nyulhusért hosszu tömött sorokban állnának a vevők! Semmi garancia nincs arra,hogy az ilyen lehúzós áron kapható nyulhus bármivel is egészségesebb lenne mint a tescos csirke! Mitől lenne az,azért mert az eladó azt állitja?És a tescós csirke  harmadába kerül,ami azért nem mindegy!Na de láttam én a nyáron a tesco közvetlen szomszédságában 120 ért árulni a dinnyét ,mig odabent 95 Ft volt!És mindkettő magyar termék volt! Na erre mondják ,hogy hülye ,bunkó paraszt, és nem arra aki a mezőgazdaságban dolgozik!

Előzmény: Törölt nick (30992)
Deryan Creative Commons License 2013.11.27 0 0 30996

1500 FT/kg szerintem korrekt ár 1 kg konyhakész nyúlért.

Előzmény: Öreg?halász (30982)
Deryan Creative Commons License 2013.11.27 0 0 30995

Sajnos vannak ilyen bolondosan félős nyulak.

 

Mi az év elején 2 kaliforniait vettünk. Ez egyik nagyon kezes lett, a másikkal akármit csináltunk bolond volt végig. Még a szeme is kifordult rémületében úgy lapult, amikor meg akartuk símogatni. Anyaként egész jól lehetett kezelni, de amikor a kicsinyei nagyobbak lettek, akkor újra felvette a régi stílusát.

 

Volt olyan saját nevelésű anyanyulunk, aki egyszer megmarta a kezem, amikor tettem be neki a vizet. Szemközt öntöttem a vízzel (nyár volt), aztán megfogtam a grabancát és az orrához nyomtam a véres kezem veszekedve. Ettől kezdve maga volt a lapító angyal.

 

De sorolhatnám, hogy már mi mindent megértünk.

Tény, hogy a nyulat az első durvább megnyilvánulásokkor azonnal nevel ni kell. Módszeresen, figyelve az eredményt. Nagy röptű logikát, értelmet nem szabad tőlük elvárni. :)

Előzmény: rampi (30987)
Deryan Creative Commons License 2013.11.27 0 0 30994

Helyes! Vegyen tescos csirkemellet vagy tartson nyulat! Az utóbbinál majd megtudja, hogy mennyi pénzben s munkában van a nyúl.

Előzmény: Törölt nick (30992)
Deryan Creative Commons License 2013.11.27 0 0 30993

Nagyon sajnálom a helyzetedet és a nyuszikat.

 

Sajnos a nyulak nagyon érzékenyek. Fel kell rá készülni, hogy mindenféle betegséget elkaphatnak annak ellenére, hogy Te mindent megteszel azért, hogy egészséges, szép állományod lehessen.

 

Utánna néztem, hogy mi lehet ez a fogcsikorgatós betegség

http://nyuszitartasiabc.uw.hu/oldal/nyulbetegsegek.htm

Nyálkás bélhurut (mucoid enteritis)....

 

Szerintem stressz, bakteriális fertőzés lehet az oka a leírásod alapján. A bakteriális fertőzést szénával/zölddel is behozhattad s nem tudod kiirtani. De egér, patkány is terjeszthette. Egy háztartásban, háztáji nyúltartásban erre lehet leginkább tippelni.

 

A beteg nyulakat el kell erősen különíteni, ha lehet levágni. Vágás után a belsőségeket feltétlenül alaposan meg kell vizsgálni, hogy milyen rendellenességeket látsz a teljes emésztő rendszeren.

 

Ha ennyit kínlódsz velük most már 1 éve, akkor nem ártana egy megbízható állatorvost keresni, akivel megbeszéled a gondodat (+ a költségeket) és vizsgálatra levágsz neki egy nyulat. A kezelésekhez használt gyógyszereket én inkább őrá bíznám, mert a gyógyszerek összetételét én úgysem ismerem. - Ezt úgy is fel lehet fogni, mint egy jó szaktanfolyamot, amiért az ember áldozni is képes.

 

Amit mindenképpen javasolok, egy nagy fertőtlenítés: terület, ketrecek, etetők, itatók takarító eszközök stb., amivel a nyulak közvetlenül ill. közvetve érintkeznek.

Telepadlós ketreceket, kifutókat én naponta 2x alaposan kitakarítanék.

 

Nyílván ez nagy ráfordítás. Az ember sajnál egy szép sajátnevelésű állományt. Ha nem akarsz ennyit bíbelődni, akkor rövidre zárva felszámolod az állományodat és egy kis szünetet tartasz mielőtt egy hatalmas fertőtlenítést végzel. Perzselővel, fertőtlenítővel átsíkálva, mosatva mindent.

 

Majd gyere, hogy mit döntöttél és mi a helyzet! :)

 

Előzmény: potegyerek (30990)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.27 0 0 30992

meg kell nevelni őket:)

nekem egyszer vágta ide egy vevőjelölt, hogy 1400ért már csirkemellet kap a teszkóban, mondtam, hogy akkor lehet elhaladni a teszkóba csirkemellért, ezt a nyulat meg szépen hazaviszem nyúlpástétomnak.

mondjuk nem teljesen idegen volt, azért beszéltem így vele.

 

Előzmény: juhosttt (30989)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!