Keresés

Részletes keresés

vigmihaly Creative Commons License 2010.03.19 0 0 1880
hát igen, mondták már hogy olcsóbban is van....
sőt, a 30at tesómnak adom, ő meg majd szaporítja valahogy magának a többit ami kell, nem nehéz elméletileg, de nem csináltam még
nagyon felkapott lett ez a szil az utóbbi években
csodasövény bolt tönkremegy :)
Előzmény: Triumphator (1879)
Triumphator Creative Commons License 2010.03.19 0 0 1879
sőt, jánoshalmán, a kefag-nál 16 ft/tő+áfa az ára... tavaly ősszel vettem is 700 tövet náluk.
Előzmény: vigmihaly (1878)
vigmihaly Creative Commons License 2010.03.19 0 0 1878
100asával voltak csomagolva, nekem meg csak 170 kellett volna, de 30az ajándékba adtak :)
Előzmény: vigmihaly (1877)
vigmihaly Creative Commons License 2010.03.18 0 0 1877
Előzmény: vigmihaly (1876)
vigmihaly Creative Commons License 2010.03.18 0 0 1876
Üdv...
Nefag-nál már külön menüpont is van turkeszténi szil-re
<a href="http://nefag.hu/ewPortal3.icom?shopid=nefag&language_code=hu&ewcateg0=72" target="_blank">link</a>
holnap megy nejem venni 170 tövet, 50,- Ft-os darabáron, nem pedig 100 mint a csodasövény oldalon...
vasárnap el is ültetem....
nappapa Creative Commons License 2010.03.18 0 0 1875
ajaj, a második bekezdésben fagyalozni szeretnék... bocs
Előzmény: nappapa (1874)
nappapa Creative Commons License 2010.03.18 0 0 1874
Az utak mentén nagyon sok van, és igencsak tömörek...no és szépek is...gúgliba beírod...és mindent tudsz...

én is fagyalozni, mert szeretnék itt-ott hiányos... én a metszett darabokat dugványozom... kicsi vizecske, vagy kihajt, vagy nem...megintcsak kihívom az evolúciót...

anélkül, hogy tudnám mit beszélek, én vagy smaragdot, vagy tiszfát(inkább bokrot) ültetnék...nálam a bokrok átláthatatlanok, és nagyok, a fa az inkább érdekesség...(persze némelyik húsz évvel ezelőtti ültetés)...ezeket nem nyírom..a fagyalt muszáj...

sok szerencsét(és lágy vizet)



(a csodasövényt nem véletlenül nem említem)
Előzmény: Alfato (1873)
Alfato Creative Commons License 2010.03.17 0 0 1873
Ez a Tamariska mennyire tömörödik be magától? Az, hogy télen átlátszik az még annyira nem is baj, sőt jó lehet déli oldali árnyékoláshoz is, mert akkor nyáron árnyékol, télen meg átengedi a napfényt. Mennyit fejlődik egy év alatt?

Azért kérdezem, mert sajnos sok sövényt kellene telepítenem, de még nem tartok sehol. A fagyal le lett rakva (lehet még korai, de ahonnan vannak, ott is a szabadban voltak) de ez édeskevés. Meg a struccokat délről le szeretném védeni valahogy majd a meleg ellen, északról meg csak örökzöld jöhet szóba, természetesen nem mérgező fajta....

Tamás
Előzmény: nappapa (1872)
nappapa Creative Commons License 2010.03.16 0 0 1872
Vissza a témához... pár db. tamariskát vettem a múlt év tavaszán, bírja az alakítást, és viszonylag gyorsan nő...csak...csak télen "átlátszik"...


...a szomszédomban gyönyörű gyep van...más semmi...nálam átláthatatlan kert, magas fákkal, sok madáretetővel...televannak a fák fészekkel...van is rajcsúrozás rendesen...a legjobb, az egyik kerítés melletti jegenyémen 21 m magasan évek óta üzemel egy szarkafészek.....( az a szép, hogy sokan megnézik, kibírta-e az aktuális vihart?...kibírta.)...mi a szarkáknak szurkolunk...


Alfato Creative Commons License 2010.03.16 0 0 1871
Tényleg nem ide tartozik, de ha már itt akadtunk össze.... Mennyi mindenre nincs idő, mennyi mindenre nincs pénz, mennyi mindenre nincs türelem, mert nincs idő és nincs pénz. Aki csak ül a "sötétben" nem látja a lehetőséget, és azt gondolja az úgy (látá hogy az jó? elnézést érte).
Az emberi lét tökéletesen elfordult az alapjaitól, ott ahol a lapos tévé a meghatározó, vagy, hogy milyen mobil telefon csörög a zsebben....de egy sor sövényt telepíteni, és látni, hogy a rigók télen rajta rajcsúroznak...(bár lehet, hogy rakatott egy sort, mert ne lássanak át a szomszédok, de hogy ott másmilyen élet is van???? mármint a sövény által), vagy megásni egy ágyást a magvaknak....vagy sütni egy kenyeret, vagy felnevelni némi lábasjószágot, hogy azt együk, amit tudunk, hogy hogyan lett...meg egyáltalán..

Ül a sötétben, eszi amit kap a reklámokból, mond azt amit hall a reklámokból, teszi amit lát a reklámokból ( no jó nem ennyire sarkalatos, mert ott vannak a szappan operák is)

Derítő érzés, amikor beszól egy ilyen...

Tényleg nem akarok eltérni a témától, ezért egy fagyal sort nyomok a hétvégén a telekhatárra... :-)

Tamás
Előzmény: nappapa (1869)
ZsuR Creative Commons License 2010.03.16 0 0 1870
Vallasos mellekhang nelkul (nem mintha gond lenne...) de...

"to accept the things
I cannot change,
Courage to change the

things I can, and the
wisdom to know the difference."

elfogadni a dolgokat, amiket nem tudok megvaltoztatni...
batorsag ahhoz amit meg tudok valtoztatni...
a bolcsesseg, hogy felismerjem a kulonbseget...

Nem eleg tudni - azt is tudni kell, mit is lehet kezdeni a tudassal (vagy nem tudasssal).

...ne irigyeld a sotet rokonodat :))...
Előzmény: nappapa (1869)
nappapa Creative Commons License 2010.03.16 0 0 1869
..nem ide tartozik... az életem a tanulásról szólt(nem bántam meg), de...azt vettem észre, hogy az egyik tök sötét rokonom sokkal jobban érzi magát...ő nem tud semmiről, ő semmiért nem ideges, és szentül meg van győtődva, hogy ő fújja a passzát szelet...

én meg szenvedek, hogy mennyi mindenhez még csak lövésem sincs...

...nagy szerencsém, hogy az evolúció azért szép csendesen dolgozik...

...a ma reggeli két centis hóból 200 liter esővíz gyűlt össze...
Előzmény: Alfato (1868)
Alfato Creative Commons License 2010.03.15 0 0 1868
No igen annyi minden van amihez nagyon jó lenne profi (fél profi) szinten érteni, de mint tudjuk vagy érezzük a polihisztorizmushoz nem élünk eleget.

Tamás
Előzmény: nappapa (1867)
nappapa Creative Commons License 2010.03.15 0 0 1867

Hali!

asszem nagyon kiokosodtam az alábbi topicban(ból)...nagyon sok okosságot írnak le, okos emberek...jó, némelyik ékezet nélkül...

forum.index.hu/Article/showArticle?t=9064640


.. megvárom, hogy porhanyós, és szagmentes legyen...a kutyám mindenbe belefexik ami büdös...és akkor nagyon boldog...persze ez rövid ideig tart, mert jön a fürdetés...(ne tudd meg)...ezért nem jó a fínom kis marhatrágya(sem)..


hát így küszködöm...


ja, és olvastam a komposztálásról egy-két doktorit...nem hátrány...


Előzmény: Alfato (1866)
Alfato Creative Commons License 2010.03.15 0 0 1866
Ha a komposztod még rostos, akkor is alkalmas áztatásra. Én egy műanyag hordóba teszem a cuccot egy körszövött szákba, és úgy hagyom lezárva három-négy napig. Lesz belőle egy barnás büdi szmötty, amit fele arányban hígítva locsolok ki alájuk. Évente ezt kb kétszer vagy háromszor szoktam megcsinálni. Amúgy ezt a rostos anyagot szoktam alájuk is szórni, mert az év során így is bebomlik a talajba.

Tamás
Előzmény: nappapa (1865)
nappapa Creative Commons License 2010.03.14 0 0 1865
valaki ma megesküdött az anyám életére, hogy a legjobb a kéktrágya...és mondott valami német nevet...azt mondta az eladó, hogy igen, van....csak Bécsben, az ottani obi-ban...ő is azt mondta, tényleg attól szépülnek a legjobban...

na, most ilyenkor mi van...a gugli, a barátom, az sem ismeri...

van komposztom, csak még nem az igazi...
Előzmény: Alfato (1864)
Alfato Creative Commons License 2010.03.13 0 0 1864
Csak komposztot szoktam beáztatni, és azzal locsolom őket, én még nem vettem semmilyen tápszert soha.

Tamás
Előzmény: nappapa (1862)
Alfato Creative Commons License 2010.03.12 0 0 1863
Igen lesz a gombóc vagy 2 mázsa. Leszünk arra annyian, mint az oroszok, hogyha egy Villányi vörös felbontása lesz az elvégzett munka jutalma :-D

Tamás
Előzmény: SammyJR (1860)
nappapa Creative Commons License 2010.03.12 0 0 1862
Így az örökzöldekkel kapcsolatban...használt valaki blüh-fix örökzöld tápot?(obi)
SammyJR Creative Commons License 2010.03.11 0 0 1861
A teljes növény ekkora volt!

Előzmény: SammyJR (1860)
SammyJR Creative Commons License 2010.03.11 0 0 1860
Szívesen!
Annyit még hozzátennék, hogy ez egy többszereplős feladat lesz!
Min.2, de inkább 3fő ami kell a "logisztikánál"! :-)
Előzmény: Alfato (1858)
Alfato Creative Commons License 2010.03.10 0 0 1859
Ptak, Nappapa!

Nagyon köszönöm a segítségeteket, meg fogom próbálni, mert ha nem teszem, akkor nem fog kiderülni, hogy alkalmatlan vagyok a feladatra :-)

Tamás
Előzmény: nappapa (1856)
Alfato Creative Commons License 2010.03.10 0 0 1858
Szuper így már van arányosítási alap!

Nagyon köszi!

Tamás
Előzmény: SammyJR (1857)
SammyJR Creative Commons License 2010.03.10 0 0 1857
Üdv!

Ekkora a 350/400-as leylandi konténere /földlabdája!





Előzmény: Alfato (1849)
nappapa Creative Commons License 2010.03.10 0 0 1856
szia!

először is, "ptak" nagyon vágja a témát...

...én nem nyesem őket, a többi baromi nagy(van hely). Évekkel ezelőtt nyestem meg egy párat, hogy terebélyesebbek legyenek később, de megbántam...(magazinban olvastam)..nekem nagy fákra van szükségem...amik összeérnek, és átláthatatlanok... nekem a madárvilág nagyon fontos...rengeteg etető van eldugva, télen marhanagy a forgalom...a madarak imádják az óriási fákat..a szomszédok nem...

...de ha mégis, akkor kicsi egykezes, vagy nagyobb kétkezes, áttételes ollóval érdemes birkózni...ezek mind rávágók legyenek...az oldalvágósok most felhördülnek, de nem baj...én az összes mellévágóst eldobtam, még az áttételes, baromi drága fiskarst is...nekem a rávágó "jön be"....hogy trendi legyek...

...az örökzöldek télen is élnek, és bizony icipicit mozdulnak is......ha nem fagy akkor lehet öntözni őket, persze érzéssel...(és esővízzel)..

ja, még valamit...mint ráérő nyugdíjas, erőnlét-tartásból kifolyólag az összes félrelepátolt havat a fák alá hordtam..volt aki csak nézett, volt aki követte a példát...

szaporításhoz nem értek, de alább leírták...

csá

jajj...majd' elfelejtettem....a hosszúhatású trágyák csodát tesznek, pláne, ha öntözéskor tápoldat is van az esővízben..

ha megjelennek a szarkák, akkor már magasak...

Előzmény: Alfato (1853)
sjohn Creative Commons License 2010.03.10 0 0 1855
Szép napot mindenkinek!
Kérdésem lenne a hozzáértőkhöz.
Nevezetesen , hogy a csodasövényt mikor lehet dugvánnyal szaporítani? most kihajtás előtt , vagy nyáron?
Köszönöm , ha valaki felvilágosít.
ptak Creative Commons License 2010.03.10 0 0 1854
A Leyland-ciprust dugványról lehet szaporítani, de elég nehezen gyökeresedik (legalábbis itt nálunk Magyarországon, mert a száraz nyarakon az anyanövények hajtásai megvénülnek).
Ha mégis megpróbálkoznál vele, akkor azt ajánlom, hogy a dugványokat július-augusztus tájékán készítsd. Olyan anyanövényt válassz lehetőség szerint, ami minél fiatalabb, árnyékosabb, párásabb helyen nő, ennek hiányában a növény azon oldaláról szedjél, ahol a legkevesebb napot kapja. A hajtáson keresd meg azt a részt, ahol a szár színe már sárgásabb, de még nem barnás, ott vágd le a dugványnak valót. Ha van gyökereztető porod, akkor mártsd bele a dugvány alját, és mehet egy kis ládába, vagy cserépbe. Legjobb, ha előre benedvesített nem túl savas tőzegbe, vagy kertészeti perlit-homok keverékbe dugványozod őket. Fontos, hogy minél tisztább legyen a közeg, hogy a baktériumok és gombák ne öljék meg a dugványt. Beöntözheted gombaölőszerrel vagy sütőben kisütheted a tőzeget/homokot, hogy steril legyen. A dugványok kiszáradásának elkerülése miatt célszerű betakarni őket valamivel, ami alatt azért kapnak levegőt, de ha vállalod, hogy naponta 1-2x megszellőzteted őket, akkor nejlont is használhatsz. Olyan helyre tedd őket, ahol nem éri napsütés, télire pedig fagymentes helyre kell tenni őket. Ezután jön a türelemjáték, a gyökeresedés elhúzódhat több hónapig is, de akár egy évig is!Ideális esetben 6-8 hét alatt megvan. Ezalatt fontos, hogy végig nedvesen maradjon a földje, de ne tocsogjon soha. Onnan láthatod, hogy sikerrel jártál, ha a dugványok elkezdenek új hajtásokat fejleszteni.
Macerás egy dolog.. de nagy öröm, ha sikerül!
Előzmény: Alfato (1853)
Alfato Creative Commons License 2010.03.09 0 0 1853
Papi!

Köszönöm, ez azért megnyugtat, hogy van remény. Hátra kemencét akarok építeni, de a kutyám legázolt néhány tövet, amit most akkor fel tudnék tölteni a nagy méretű ciprusokkal.

A nyírásról: nekem csak kézzel sikerült (értsd sövényvágó olló), mert minden gépbe beleszorult a lágy növény ága....bár ilyen bazi drága cucc nem került a kezembe. Neked hogyan megy?

Meg: nem tudom, biztos túl sokat látom és vizionálok, de olybá tűnik, mintha a tél folyamán is fejlődött volna, amit nem értek....vagy csak az ágak lettek lazábbak a hó miatt?

Szaporításról esetleg van infód?

Tamás
Előzmény: nappapa (1850)
Csaba_F Creative Commons License 2010.03.09 0 0 1852
Sövény rendszeres vágásához milyen szerszámot ajánlotok? 80m sövényről van szó.

Bosch AHS48 amit kinéztem egyenlőre. A nagy távolság miatt vezetéskest nem szeretnék, a súly miatt pedig a benzines nem szimpi.
nappapa Creative Commons License 2010.03.09 0 0 1851
ajaj..helyesírási hiba, és múltidő jelenidővel keverve.....erre nincs mentség.
Előzmény: nappapa (1850)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!