Keresés

Részletes keresés

janise Creative Commons License 2008.04.03 0 0 3094
szia!Most értem haza,az Amerikai útról,hétfőn megyek az előzetes orvosi vizsgálatokra,meglepődtem amikor közölték kb.2-3 hét múlva műtenek (ha addig nem őrülök meg a fájdalomtól)és ezt vegyem sürgősségi ellátásnak.Sajnos nem ismerek egy orvost sem,azt sem tudom ki fog műteni,de ha azt mondod jó helyen leszek meg vagyok nyugodva!
Előzmény: bela2200 (3088)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.03 0 0 3093
Szerbusztok!
Zsoka55 vagyok. nagyon régóta olvasgatlak benneteket, és sokat tanulok tőletek. 4 éve műtöttek kiszakadt porckorong sérvel. Eddig úgy ahogy megvoltam, de sajnos most újra előjöttek a fájdalmaim. Kéthét múlva megyek megint gerinc RGt-re. addig valahogy majdcsak kibirom. Van egy közös ismerősünk a sziporka66, nagyon de nagyon rendes egy sorstárs, megkértem hogy tudna e nekem küldeni Rezső Cd -t, egy hét és már nálam is volt a Cd. nem gondoltam volna hogy ismeretlenül is ilyen önzetlen, és rendes legyen valaki. Úgylátom nagyon sokan szeretnétek tőle kérni, én csak javasolni tudom a tornát mindenkinek nagyon szuper. Igaz most egy kicsit hanyagolom, a fájdalmaim miatt de nem hagyom abba. A térdemnek viszont nagyon jó. Sajnos az is pocsékul fáj, néha alig birok felkelni az ágyról. Kaptam 3-3 injekciót de semmit nem ért, pedig az orvos azt mondta hogy minimum fél évig tünet mentesnek kell lenni, hát ez nem jött be, nekem még egy nap sem volt fájdalom nélkül. De ahogy olvasgatlak benneteket, mindenkinek megvan a kis baja problémája. Én is szeretnék hozzátok tartozni, mert nagyon jó kis összetató csapat vagytok, akikhez az ember bizalommal tudna fordulni.
Mindenkinek nagyon jó egészséget, és kitartást kívánok.
zsoka
Előzmény: sziporka66 (3089)
Saughassy Creative Commons License 2008.04.03 0 0 3092
Hat igen, en ma mertem meg a jobb vadlim vastagsagat, es 1 centivel kisebb mint a bal. Lehet, hogy nem uszom meg a mutetet? :/ Pedig a hatam nem faj, csak ez a rohadt labzsibbadas ne lenne.
ica66 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 3091
Thomas így van, de ez a férfiakra is vonatkozik, ha műtéten túl vannak.

A tippet kösz, majd a legközelebbi műtétnél alkalmazom.

Előzmény: Thomas (3090)
Thomas Creative Commons License 2008.04.03 0 0 3090

Nejlonacskó jól körberagasztva (nem pillragasztóval, hanem vizálló ragtapasszal) a seb körül, Akár 2 réteg is ami két szigetelést jelent, és akkor majd a 2. héttöl tudsz óvatosan zuhanyozni...

bevált.

Nem mosogat,

nem föz és

nem csinál uzsonnát a gyereknek.

Rompez!!!

Előzmény: ica66 (3087)
sziporka66 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 3089
aned

Oké köszi, majd várom a borítékot.

Úgy látom a leszázalékolásnál, bekeményít a kormány.

 

 

Előzmény: aned (3081)
bela2200 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 3088

Nyugi. Az Amerikai úton a legjobb helyen leszel és néhány nap után már vigan járkálsz a folyosón.

A fegyelem és az óvatosság viszont nem hangsúlyozható eléggé. 

Előzmény: janise (3086)
ica66 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 3087
Még talán annyit vigyél szivacsot, mert csak mosakodni szabad 6-hétig, tusolni nem.

Azért húz rá még 1-hetet a biztonság kedvéért.

Ülni valóban tilos, még enni is állva.

Ha ki iratod magad egészségesnek számítasz, úgyis alkalmasságira küldenek.

Ha dolgozni szeretnél, kérj az idegsebésztől igazolást, hogy ezt a munkakört elvégezheted.

Ezzel a műtéttel 9-honapig táppénzen lehetsz, tovább nem.

Most ne a háztartás a gyerek vagy a férj a legfontosabb, ha nem te, magad.

6-hét után majd ők, most te vagy a fontosabb, a további életedet ez határozza meg.

 

6-hét a további évekhez semmi……

Előzmény: janise (3086)
janise Creative Commons License 2008.04.02 0 0 3086
Sziasztok gerincesek!visszaolvastam,az eddigi írásaitokat,hát néhányan írtok ijesztő dolgokat.Kicsit be vagyok rezelve.Nem hittem volna azonban,hogy ilyen sokan küzdünk hasonló problémákkal.Én még  (4o évesen)túl fiatalnak hittem magam ilyen betegséghez,de olvasom,vannak nálam sokkal fiatalabbak is.
janise Creative Commons License 2008.04.02 0 0 3085
Szia!Köszönöm a részletes felvilágosítást,ezekre nem is gondoltam .Ülni kb3 hónapja nem tudok,ezt már megszoktam,de hogy mi lesz a háztartással,pláne hogy mikor mehetek vissza dolgozni....Hát nem valami jó kilátások.A jelenlegi fájdalmaimat viszont szerintem,nem lehet fokozni.Szégyelem magam,de ha nincs itthon senki üvöltök ajdalomtól.
sziporka66 Creative Commons License 2008.04.02 0 0 3084
Először is nem lesz semmi baj,igy indulj neki.

 

A nehezén túl vagy. Ha kihoznak a mütöböl az örjitö fájdalom, megszűnik és csak a derék fájdalmad lesz.

Fontos, a műtét után, 6-hétig nem szabad ülni. Állva teszel mindent, csak a WC –n szabad ülni. Aki ez időszak allatt ül, annak késöbiekben rengeteg problémája lesz. Nekem az orvos kikötötte, mind a 3-mütétnél. Könnyü kaját egyél, mert nem tudsz rohanni a WC-re. Buborékos vizet tilos, mert a műtét hason fekve végzik, és hányni fogsz. Zoknit vigyél, mert lefagy a lábad. Hálóinget vigyél, ne pizsit mert nem fogsz tudni belebújni. A leg fontossab meg ne fázz (a trüsszentés miatt visszamehetsz a műtőbe, fel nyílik a belső seb). Az első pisilés a leg fontossabb. Könnyü poharat és szivószálat vigyél. 6-hét alatt ne csinálj semmit (főzés mosás, takarítás). Az egyik szobatársam 2-hét múlva teregetet, azonnal visszavitték a mütöbe.

Azota folyamatos a fájdalma és 35-éves.

Én nem fogattam látogatót(orvos tanácsra), féltem hátha valaki bacival jön.

Akkor vége a dalnak.

 

A legfontossabb ennél csak jobb lehet.

 

 

A 3014 írásnál találsz filmet a műtétről, ha akarod, meg nézed, ha akarod nem.

Maj te eldöntöd. Egy kalappal.

Előzmény: janise (3082)
Pitykéné Creative Commons License 2008.04.02 0 0 3083
Szia!
Üdv a fórumon. Ne légy elkeseredve. Hidd el a műtét után sokkal jobb lesz.
Maga műtét nem egy vészes dolog. Nekem legalábbis nem voltak fájdalmaim, koránt sem volt olyan kellemetlen, mint amire számítottam.
Ha gyakorlati segítségre van szükséged olvsgass vissza , rengeteg jó tanácsot találsz a jövőre vonatkozóan.
De ha kérdezel, mindig van valaki, aki segít.
Kitartást és sok szerencsét!
Előzmény: janise (3082)
janise Creative Commons License 2008.04.02 0 0 3082
Szervusztok!Én új fórumozó vagyok és nagyon elkeseredett.Rövid időn belül operálni fognak az Amerikai úti idegsebészeten,egy nagy kiszakadt gyöki compressiót okozó gerincsérvvel.Túl vagyok,minden lehetséges konzervatív kezelésen(eredménytelenül).Egy kis bátorítást szeretnék kérni!köszönettel:Janise
aned Creative Commons License 2008.04.02 0 0 3081
szia,

igen, jó a link, én (is) kérdeztem korábban, köszi.
a dvdk ma elmentek, részletek a levélben, köszönöm.
Előzmény: sziporka66 (3080)
sziporka66 Creative Commons License 2008.04.02 0 0 3080
http://ahirek.hu/go/fa0b5c4edf992e.html

 

 

Itt találtok információt a leszázalékolásról.

Valaki kérdezte.

Remélem meg jelenik.

ica66 Creative Commons License 2008.04.02 0 0 3079
 A megoldás:

 

Veszel 3-dvd-r.

Kiveszed a tokból a lemezeket (a postánál többet fizetsz a sulyánnál fogva)

Beleteszed külön -külön egy nájlonba. (így marad a nájlonos csupasz lemez).

Beleteszed a lemezeket egy borítékba

Ráírod, mi kell és kész

 

Már ne fussunk 20- kört, olyan egy egyszerű (már bocsánat).

 

 

 

Thomas ha gép közelébe vagy, volt valami fontos észrevételed a cipővel kapcsolatba ??

Olyan lesz mind a z internetes napló.

 

sziporka66 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 3078
Aned

Oké majd megoldom.

A SZÁMITÓGÉPHEZ TV-KÁRTYA KELL UGY TUDSZ FELVENNI,  TORNÁKAT A TÉVÉRÖL (számítógép boltba érdeklődj).

 

Az ica66 is tőlem kért, ő sem tudta letölteni.

Nincs letölthető videója sehol sem a Rezsőnek és a Pilatasnek sem.

Megoldás a TV KÁRTYA !!!

 

Pitykéné örülök, hogy rászántad magad,hogy megnézzen egy orvos.

Majd ha gondolod, és szeretnéd, számolj be róla.

 

 

 

Előzmény: aned (3075)
aned Creative Commons License 2008.04.01 0 0 3077
persze, ez világos, csak a 3071. hsz-ból azt vettem ki, hogy te a gugliban találtál ojyan linket ahonnan le lehet tölteni. de mindegy, küldöm a dvdket sziporka66nak. köszi
Előzmény: ica66 (3076)
ica66 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 3076
Aned

Csak azok vannak, amiket felraknak. Ha nincs videó, akkor nincs mit tenni.

 

Pitykéné, jó ha elmész orvoshoz.

Előzmény: aned (3074)
aned Creative Commons License 2008.04.01 0 0 3075
értem, köszi.
ma megy 2 db 120 perces dvd, ezekre nem megy rá mind? a két 60 perces meg még ami van a te belátásod szerint.
Előzmény: sziporka66 (3070)
aned Creative Commons License 2008.04.01 0 0 3074
ica66,

köszi a tipet, de ha beírom a gugliba hogy "vitál tv műsorai" akkor nekem az első 20 találat csak tv műsorújságok, pl. port.hu. ez jött első helyen, gondolom nem erre gondoltál. tudnál esetleg linket küldeni?tehát azt, ahonnan le lehet tölteni. a youtube-ot ismerem, ott nincs 1 órás magyar gerinc pilates.

köszi a segítséged
Előzmény: ica66 (3071)
Pitykéné Creative Commons License 2008.04.01 0 0 3073
Sziasztok!
Én 3. napja nem aludtam egy hunyásnyit sem.
Kaptam időpontot az orvoshoz beutaló nélkül. Igaz csak 14-re.
De legalább azt elintéztem, hogy nem kelljen a háziorvosnál 3-4 órát várakozni egy papírra. Mert ki kall várnom a soromat, úgy csinál mintha legalábbis értene hozzá:-(
ica66 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 3072
Itt szokott lenni anyag, amit le tudsz tölteni.

Írd be, mondjuk Rubint Réka vagy Norbi.

A zenéket is le lehet tölteni, bármilyen nevet írj be, amiről videót szeretnél.

 

http://www.youtube.com/

Előzmény: aned (3068)
ica66 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 3071

Aned a GOOGLE-be beírod vitál tv műsorai, az elsőre rákattintasz, és ott van.

Ezt nem lehet letölteni,ha nem a legujabb számitogéped van.

Azokon vannak ilyen exrák.

Meg attol függ, a szolgáltató milyen csomagot nyujt.

Föleg a számitógéptöl (számitógépes boltba megkell kérdezni).

Előzmény: aned (3068)
sziporka66 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 3070
A 10x 10-percesek egy bizonyos testrészt dolgoznak meg 10-percig

Has+mell

Láb+fenék

Has+törzs

Hátizom

Párat felsoroltam. Az 1-órásba is ugyanez csinálja.

 A 10-perceseknál te állítod össze melyik testrészt, akarod, és mennyi időd van.

 

A pilates az szintén Vitál TV-ről vettem fel (gerinc).

Ma 6-órakor lesz a centi csökkentő, csütörtökön az életerő pilates lesz.

Nézd meg a honlapján.

Mind a két nap fitt ball labda, torna is lesz (ezeket nem vettem fel).

 

Majd írd a borítékra, melyik torna kell.

 

Előzmény: aned (3068)
aned Creative Commons License 2008.03.31 0 0 3069
szia ring9,


Nincs titkom, egyszerűen rámenős voltam és kiharcoltam, reggel 7-re mentem. Mondd hogy nagyon fáj és szenvedsz, be fognak tenni, ha nincs más akkor korán reggel.
Sajnálom hogy szenvedsz, nekem a kobra már nagyon megy, és alig fáj...
Voltam a dr. Kálborinál is, reccsentett egyet rajtam és sokkal jöbb attól is, remélem ez a tendencia megmarad és tartós lesz...
Igen, az R-Medet ajánlották, azt hiszem te is, a fitball máshol állítólag nem olyan jó minőségű. A párnád a Deákon olcsóbb volt mint az R-Mednél? Az azt hiszem nem is tüskés.

Jobbulást, aned
Előzmény: ring9 (3066)
aned Creative Commons License 2008.03.31 0 0 3068
sziporka66,

Még egy utolsó kérdés: a 10x10 perces rezsi nem uganaz mint a folyamatos 1 órás? szoktam nézni a rezsit a vitáltvn, ma is volt 3x10 perc, és ott azt mondja az 1 órásban is ezek vannak.
A pilates is gerincre van, ami neked van? azt írtad letöltötted, de én nem találtam semmi ilyesmit a vitaltv honlapján. honnan töltötted le?
a dvdket holnap postázzuk remélem, csak el kéne döntenem mit kérek...

köszi, aned
Előzmény: sziporka66 (3064)
sziporka66 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 3067
Én a VALLOMÁS könyvet olvastam. Nem csodálom, hogy zúzatni akarják a könyveit.

Ott tudtam meg a Norbinak 200 milliót (jól olvassátok) akart a Danon adni, azért hogy a fótoja rajta legyen az aktivia termékein.

Nem fogata el, mert tejet nem használnak, hanem tejporból készül az egész.(kamuból rá írták).

Tejet nem is, látott a termék gondolták magyaroknak ez is jó.

Nem tudjuk mitől beteg az ember ???

Érdemes a könyvet elolvasni.

Előzmény: ica66 (3065)
ring9 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 3066

Kedves aned!

 

Örülök, hogy javulsz, és ügyes vagy, hogy újra be tudtál jutni a dokihoz (elárulhatnád a titkot)! Én épp kétségbe vagyok esve, a kezdeti javulás után tegnap reggel egy köhögésroham óta megint nagyon rosszul vagyok. Nem tudom, hogyan fogom így ma folytatni a kezelést, végeláthatatlan ez a küzdelem, egyre nehezebb újra és újra erőt találnom magamban, pedig tudom, hogy egyszerűen nem adhatom fel. Tudom, hogy nekem a műtét sem segítene, ráadásul mivel a fájdalmon kívül továbbra sincs más tünetem (a reflexeim stb. szuperek), a műtétet sem sietnék el. Beszámoltam a gyógytornásznak a Kiem féle kobráról, ő azt mondta a gyakorlat jó, azért fáj annyira, mert ehhez még mindig nem elég erősek az izmaim.

 

Ha az R-medtől rendeled a fittlabdát, ott van (ék alakú) ülőpárna is. Ilyesmit sok helyen lehet venni, pl. az MBT boltban is láttam. Az én ülőpárnám kissé ék alakú, a teteje tüskés, és egy levegővel teli gumipárna, amit a Deák téren egy gyógyeszköz boltban vettem. Strapás dolog rajta ülni, az első munkanap alig tudtam felállni róla, rendesen éreztem a derekamat.

Előzmény: aned (3063)
ica66 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 3065
Most már nagyon megy a folyamatos 1-óra torna (más torna is).

Tanultam is belőle, sajnos utólag.

Örülök, hogy nem lett nagyobb baj (lehetett, volna).

 

Én ma készülök Norbi könyveket venni (szerintem meg veszem mindegyiket).

Akciósan van mind,legalább tanul az ember tőle.

A karcsúság recetjei és Fogyj sütivel, nagyon dicsérik az ismeröseim.

Én is venni akarok  ajándékba többet.

Szép és hasznos ajándék ( 1000-ft ért, lassan egy jó bonbont nem kapni).

Előzmény: sziporka66 (3064)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!