Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

steve1000000 Creative Commons License 2012.09.11 0 0 65827

Most már a komplett szellőzőt is tartalmazó GC-s lesz. 4-ed annyiért sikerült hozzájutni mint ehhez a k...drága kitthez. Remélem a szellőző rostélyokat, meg a vészvillogótkönnyen ki tudom majd pattintani és átrakni.

http://autohifibolt.net/index.php?route=product/product&path=97_126&product_id=869

 

 

Előzmény: kkn (65825)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.11 0 0 65826

Hát ez az!

 

"Inkább nem hallgatnék zenét, mint hogy egy ilyet tegyek a fejemre a kocsiban"

Inkább nem hallgatnék zenét az autómban, ha anyira zavarna a rossz minöség, ugyanis nem tudom kizárni a szél, motor és a forgalom zaját. De annyira nem zavar...

 

"A zajszűréstől (zárt fejhallgatóval) ha egy kereszteződésben nem hallasz meg egy érkező tűzoltó/mentő/rendőr autót, akkor - ha túléled - elég komoly büntetésre is számíthatsz."

A hangos zene is veszélyes, mégis mindennapos...meg vannak különösen jól hangszigetelt autók is.

 

"Autóban elsősorban közlekedni vagyunk"

Ezt mondom én is, hiába van BOSE zeném, csak annyira van felhangosítva, hogy éppen megértsem a híreket...

Előzmény: chunter (65821)
kkn Creative Commons License 2012.09.11 0 0 65825

Ha gyári rádiós géped van, akkor elég a szellőző nélküli. Hiszen az ott van a rádió felett. A gyári beépítőkeret nem is az valójában, hanem a GC középkonzolja. Mivel ott nincsen rádió, így egyben van kialakítva.

Az utángyártott keretek meg eleve a gyári rádió helyett vannak, hiszen a GC-snek nem kell keret, abban eleve ott van. Felette lévő szinteken meg a rádió külön egység a szellőzőtől, így aki a gyári rádiót akarja lecserélni, nem kell neki szellőző. De a kettő helyett befér a GC keret-szellőző kombója is. Ha ugyanannyiért csak a szellőzőset kapnád, az is jó, csak le kell vágni, egyenes vonalban, ha nem akarod a rácsot kivenni.

Előzmény: steve1000000 (65810)
kkn Creative Commons License 2012.09.11 0 0 65824

Én otthon max. a számítógépen hallgatok zenét, két gagyi hangszóróval. Az is ugye aláfestés, effektíve csak zenét nem szoktam hallgatni. Mindig valami mellett. Így a legideálisabb melletti funkció az autózás során hallgatni. Azt meg szinte nem tudom elképzelni zene nélkül. De nem vagyok audiofil, nekem a transmiter is megteszi, ha más nincsen. Gyanítom, a többség így van, kevés ember áldoz időt csak zenehallgatásra.

Előzmény: Törölt nick (65808)
steve1000000 Creative Commons License 2012.09.11 0 0 65823

Közben megoldódott, köszi. Találtam egy használt, komplett gyári középkonzolt, szellőzőstől, benne a fémház, minden. Már postán is van.

Elméletileg megvan minden:

CD-s fejegység

kormányvezérlő adapter

+ ISO csatlakozó

2 DIN-es középkonzol

 

Ha ezek után a már 4 éve kicserélt hangfalaimmal együtt nem lesz érezhető változás a hangzásban akkor tökönbököm magam...:-)

 

Előzmény: freelive (65815)
steve1000000 Creative Commons License 2012.09.11 0 0 65822

Annak idején kifórumoztam. :-) Ez az egyik legmegbízhatóbb, 100 éves konstrukció. Tökéletesen működik, megtesz mindent amit ezzel a gyári rádióval meglehet. Jobb oldali küszöbben ahol jön le az antenna kábel oda van bekötve, kell neki 12V táp, ennyi.

http://www.argep.hu/trend/HIRS/Hirschmann-VV1.html

 

 

Előzmény: Meister (65813)
chunter Creative Commons License 2012.09.11 0 0 65821

"Ezt meg egyenesen autóba való:" Inkább nem hallgatnék zenét, mint hogy egy ilyet tegyek a fejemre a kocsiban, de az esztétikai/kényelmi szempontjaimon túl van egy másik nagy gond is ezzel. A zajszűréstől (zárt fejhallgatóval) ha egy kereszteződésben nem hallasz meg egy érkező tűzoltó/mentő/rendőr autót, akkor - ha túléled - elég komoly büntetésre is számíthatsz.

 

Autóban elsősorban közlekedni vagyunk, ezért nem teheted meg azt, hogy egy zárt fülhallgatóval, vagy akár indokolatlanul hangos zenével kizárod az összes zajt. Felelőtlenség és veszélyes is. Én szeretem hangosan hallgatni az olyan zenét, ami ezt megkívánja, de van egy határ (és nem a hangszóró torzítás ez), ami fölé nem tekerem. 

 

Előzmény: Törölt nick (65819)
chunter Creative Commons License 2012.09.11 0 0 65820

Én innen vettem hozzá anyagot, és én csináltam: http://www.pyrmo.hu/Htm/hangszigetelo.htm

 

Több autót is csináltam már, így volt tapasztalat. A lényeg, hogy ha erre vetemedsz, hogy nem kell telibe tapétázni az egészet. 

Én pl. 50x50-es rezgéscsillapító lapból megoldottam úgy a 4 ajtót, hogy valamennyi még maradt is. 

5-10 centis csíkokat teszek a nagyobb csillapítatlan felületekre, így a hangszóró nem az ajtólemezt "zengeti", hanem befelé szól tisztá(bba)n. 

 

Van aki ezzel kitapétázza az utolsó négyzet centimétert is, de kb. felesleges, illetve jelentős plusz súllyal se akartam terhelni se az ajtókat, se az autót. 

 

A tisztább zene mellett pl. autópályán is csökken a menetzaj. 

Előzmény: Meister (65812)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.11 0 0 65819
Előzmény: Törölt nick (65818)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.11 0 0 65818

Én is halgatok kocsiban zenét, de az eleve csak akkor lehet jó hangzásu, ha állok. Bármit beszerelhettek, a menetzajt, motorhangot, forgalom zaját nem lehet kiiktatni. Ha meg az nincs kiiktatva, akkor megette a fene, a világ összes pénzét beleülheted, akkor sem lesz jobb mint mondjuk egy jobbfajta fejhalgató....

 

Ha kocsiba kellene minöségi zenét hallgatnom, akkor valami jó fejhalgatóban gondolkodnék...de tudom, azzal nem lehet kifelé zenélni, ezért az nem érdekes:-)

(na mostt aztán végképp kihúztam a gyufát)

Előzmény: freelive (65816)
freelive Creative Commons License 2012.09.11 0 0 65817

itthon csak itt láttam: http://www.cmp.hu/suzuki_swift_dvd_gps.html . Ha vállalod az Áfát és a  vámot,  pedig ezt ajánlom: http://www.aliexpress.com/item/Map-gift-Hot-selling-8-inch-screen-Car-DVD-special-Car-DVD-for-Suzuki-Swift-with/545668621.html csak saját felelőségre! 

Előzmény: arpeen2 (65804)
freelive Creative Commons License 2012.09.11 0 0 65816

szia, nagy igazság amit írsz. Az otthoni rendszer sokkal jobb, csak hát a kocsiban ülök 1-1órát reggel és este, nem a hifi előtt sajnos :) Így itt is meg kellett találni az elfogadható hangzást...

Előzmény: Törölt nick (65808)
freelive Creative Commons License 2012.09.11 0 0 65815

a sima gyári 2din kijött, ez pedig a helyére, 20perc volt a csere.  Itt nem kellett szellőzőt cserélni. A sima négyzet alakú 2din fejegységhez a keret, úgy tudom más szellőzőrácsos méret. 

Előzmény: steve1000000 (65803)
ivódzsima Creative Commons License 2012.09.11 0 0 65814

nono..nem biztos..

Előzmény: Törölt nick (65809)
Meister Creative Commons License 2012.09.11 0 0 65813

Ezt a kütyüt hol, s mennyiért vetted?

Előzmény: steve1000000 (65810)
Meister Creative Commons License 2012.09.11 0 0 65812

"rezgésmentesítés céljából"

 

Én ennyire nem értek hozzá, de enyém rezeg több helyen, műszerfal is. Van olyan cég, akik foglalkoznak ilyennel reális áron?

Előzmény: chunter (65806)
chunter Creative Commons License 2012.09.11 0 0 65811

Nincsenek illúzióim, de ha bekapcsolok valami zenét, és zavar ahogy szól, akkor inkább nem hallgatom, mert csak idegesít. 

A minimum szintet szeretném csak megugrani: úgy hallgathassak zenét, hogy ne zavarjon. Ha nem lennék finnyás, jó lenne a gyári is erre. :)

 

Amúgy meg minden relatív, van aki megeszi a pacalt, attól én nem szeretem. Tehát lehet ami az én fülemnek már kellemes, más sikítva rohanna előle. 

Ezért is felesleges a saját rendszerünket másnak ajánlani, csak azért mert szerintünk az jó. Meg kell hallgatni párat, ami meg közel áll az izlésvilágunkhoz azt megvenni. Van a drágább módszer: saját kisérletezés komponens szettekkel, fejegységekkel. 

 

A kérdésedre visszatérve: zenemániás vagyok, így fontos hogy a kocsiban (ahol alapvetően sokat vagyok és tudok zenét hallgatni) szóljon valami emészthetően, ezért hát vállalom ezt az ellentmondást. 

Előzmény: Törölt nick (65808)
steve1000000 Creative Commons License 2012.09.11 0 0 65810

Főleg, hogy én 90%-ban rádiót hallgatok...:-)

De ez a gyári fejegység ami a swiftben van gyerekek'!?

Olyan szinten gagyi a vételi érzékenysége is, hogy anno még a hangfalakkal együtt tettem bele egy antenna erősítőt is. Leveszem a gyújtást nincs zene, ráteszem van zene. Szóval így 5 év után érett a cserére. Nekem is az volt eddig a visszatartó erő, hogy a gyárival szép a műszerfal, de ezt most feláldozom a technika oltárán, főleg, hogy bluetooth-os az új egység és még az okostelefonon lévő zenéket is kezeli, kábellel vagy akár anélkül.

Egyébként szerintetek a beépítő keretből kell az ami a szellőzőket is tartalmazza vagy elég a sima ami a rádió körvonalát tartalmazza csak?

Többet nem fogom megkérdezni, ígérem...:-)

Előzmény: Törölt nick (65809)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.11 0 0 65809

Ajj-ajj, vissza is vonom amit az elöbb írtam, úgy látom darázsfészekbe nyúltom, itt mindenki autóban tart koncertet:-)

Előzmény: steve1000000 (65807)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.11 0 0 65808

Ha olyan nagyon zavarja a füled a rossz akusztika és hangminöség, akkor miért autóba hallgatsz zenét?

Nekem ez óriási ellentmondás.

Nekem egy 8 hangszórós BOSE van az OFF-ban, de árnyékába sincs a Yamaha 5.1-nek, amin otthon hallgatom a zenét:

Előzmény: chunter (65806)
steve1000000 Creative Commons License 2012.09.11 0 0 65807

Ebben teljesen igazad van, sajnos tapasztalatból tudom. Drága komponens szettet vettem előre, aztán semmi változás, pedig a gyenge gyári fejegység miatt még a hangszóró érzékenységére is odafigyeltem... Talán CD hallgatásnál van valami különbség, de azt is inkább csak szeretném hallani, mint értékelhető.

Na ezért folytatódik most az upgrade egy jó 2 dines fejegységgel, ami csak azért csúszik mert senki nem segít :-), hogy jó e a sima csak a rádió körvonalát adó beépítőkeret, nem kell e a szellőzőset vennem

Előzmény: kkn (65805)
chunter Creative Commons License 2012.09.11 0 0 65806

Na megvolt a fenéklemez csere. Suzuki Varrónál csináltattam. Hozzáállás jeles, időtartás már kevésbé. 

Lévén megtartottam a régi kocsimat, így nem okozott nagy fejfájást, hogy 4 nap helyett bő egy hét alatt cserélték ki (a fényezőnek közbejött valami). A kocsit lemosva kaptam vissza, plusz megnézték az üzemanyag szellőztető szelepet is, mely elvileg rendben van. 

 

Amúgy gyárilag nem volt feketére fényezve a lemez, most már fekete lett. 

 

Padlólemez

 

HIFI témához: nem vagyok vájtfülű, de a gyári rendszer eléggé bántotta a fülemet. 

Első körben bekerült egy clarion komponens szett, ebből a fajtából:

 

Majd hátra MacAudio Mac Mobil ment (koax). 

 

Továbbra is eleg gyengen muzsikált, így beruháztam egy pio fejegységre, melyhez 14e volt még a kormányadapter. 

 

Most már tudom úgy hallgatni, hogy nem bánt, de azért nem tökéletes így se. Pedig az ajtókat rezgésmentesítés céljából elláttam pár csík zajcsillapitó lappal, meg kapott egy kis plusz préselt gyapjú szövet szigetelést is. 

 

 

kkn Creative Commons License 2012.09.10 0 0 65805

Pedig köztudott, hogy a Swiftnél, SX4-nél a fejegység cseréjével nagyobb kjavulás érhető el, mint a hangszórókéval. Csak a design miatt sokan ragaszkodnak a silány gyárihoz, és a hangszórókkal akarják megváltani a világot. Persze ideális mindkettő cseréje, de rakhatnak akármilyen profi hangszórókat, ha a rájuk küldött jel nem az igazi.

Előzmény: freelive (65800)
arpeen2 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 65804

Egy linket tudsz adni, honnan vetted ?

Előzmény: freelive (65802)
steve1000000 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 65803

Jók a képek.

Ezt vehetem igennek a kérdésemre? Szellőzőt kellet cserélni?

Előzmény: freelive (65800)
freelive Creative Commons License 2012.09.10 0 0 65802

01

freelive Creative Commons License 2012.09.10 0 0 65801

kép

freelive Creative Commons License 2012.09.10 0 0 65800

Csak azért írok be, mert sokan félnek a kínai dolgoktól. És ha estleg valaki hifit akar cserélni, ez egy lehetőség. A képen látható készüléket még nem régen használom, 2 hónapja. Eddigi amit tapasztaltam:

-nagyon jó hangminőség - gyári cd-ről, dvd-ről, mp3-nál annak a minősége számít :)-  (a 2din gyári pana után) , azonos hangszórókészlettel!! (6 hangszórós)

- működő kormányvezérlés, jó RDS-es rádió, SD-ről mindenevő 

- Kihangosítója jól működik, a telefonkönyvkezelés problémás.

- GPS tökletes, megy a rádsióval is és a SD zenelejátszáskor is, lehalkítja a zenét (PRIMO2), rábeszél a zenére IGO8

- Tv nem volt próbálva

- gyári infra távja is van (minek?)

- kijelző minősége jó, este kikapcsolható, ha rásüt a nap ezt sem látni :)

 

A hangminőségre külön kitérnék, a gyári után ez felüdülés. Ezeket úgy írom, hogy van otthoni Audiofil rendszerem (mp3-at nem tud :) ), tehát jó fülem van, csak ennyire jót nem vártam. 

 

Tartósságát még nem tudom, az majd kiderül.

steve1000000 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 65799

Sziasztok!

 

Gyári 2 DIN-es rádiót cserélem egy komolyra. Kormányvezérlés lehetőségét meghagyó adapter, iso csatlakozó már megvan.

Egy kérdés: Gyári beépítő keretből találtam olyat ami a szellőzővel egyben van, meg olyat ami (számomra logikusan) csak a mostani rádió körvonala. Mi az oka ennek? Mondjátok, hogy jó a sima is nem kell a szellőzős.

kkn Creative Commons License 2012.09.09 0 0 65798

Mindenhol javítanak, itt a Mercinél is. Meg szállítás közben is sérülhet, az után is. Láttam képeket egy angol kikötőről, ahol végtelen sorban álltak a különféle márkák autói. Ott is volt fényező kabin, ahol a szállítási sérüléseket javították, márkától függetlenül.

Előzmény: chip foose (65797)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!