Keresés

Részletes keresés

nemisbéka Creative Commons License 2006.01.23 0 0 205

Polenta

 

Pörkölttel, gombával, hússal vagy paradicsomszósszal, vagy egyszerűen reszelt pecorino sajttal és vajjal is jól megy.

 

2,5 l víz

40 dkg polenta

10 dkg vaj

12 dkg reszelt pecorino sajt

 

A vizet 1,5 tk. sóval fel kell forralni. Amint felforr, mehet bele vékony sugárban a polenta, folyamatos keverés mellett. Csökkenteni kell a hőt alatta, és kb. 30 percig főzni, gyakran megkeverve, hogy ne ragadjon le. A polenta simának és lágynak fog látszani és kezd elválni a fazék oldalától, ha a fakanállal megkavarjuk. Ekkor bele kell keverni a vajat és a reszelt sajtot. Egy csipetni feketebors is mehet hozzá és azonnal tálalandó.

 

6 személyes adag

nemisbéka Creative Commons License 2006.01.23 0 0 204
:))) Review-ról volt szó :). Na jó :).
Előzmény: Törölt nick (203)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.23 0 0 203
jó, akkor kezdjük az alapoknál. :-) ízelítőül léci írdd be a polentát. kiváncsi vagyok, mi az autentikus recipe. ja, aztán jöhet a butter cake. :-)
Előzmény: nemisbéka (202)
nemisbéka Creative Commons License 2006.01.23 0 0 202

Na, review helyett egy kis kivonat a receptekből.

 

Január:

Polenta crostini with gorgonzola

Leek tart

Ribollita (Thick bean and dark cabbage stew)

Tuscan risotto

Pappardelle with hare

Mixel boiled meats with herb and anchovy sauces

Lentils

Wild boar stew

Polenta

Mixed meat stew

Oven-baked potato and onion slices

Rice tart

Semolina pudding

 

Július:

Tomato bruschetta

Egg omelette in tomato

Tomato stuffed with rice

Gratinéed tomatoes

Prosciutto with melon

Spaghettini with tomato sauce

Preserved tomatoes

Seafood spaghetti

Tchick tomato and bread soup

Cargrilled chicken

Salt cod with tomato

Veal escalopes with tomato and mozzarella

Miced charcrilled meats and vegetables

Grilled eggplants

Grilled zucchini

Grilled capsicum

The meat

Mixed salad

Potatoes cooked with tomato

Butter cake with caramelised nectarines

Plum cake

Melon sorbet

Pannacotta with mixed berry salad

Peaches in white wine

Preserved plums in sugar syrup

Plum jam

Melon jam

 

Előzmény: mara2 (187)
nemisbéka Creative Commons License 2006.01.23 0 0 201
Jóhogy :), szeretném tudni, hogy maradjon-e rajta a bundája, vagy előtte íróasztalon le kell szőrteleníteni :DDD.
Előzmény: Kanbéka (200)
Kanbéka Creative Commons License 2006.01.23 0 0 200
gondolhattam volna, hogy neked még egy sült békacombhoz is sorvezető kell! én például bármikor séróból sütöm a combomat;-)
Előzmény: nemisbéka (199)
nemisbéka Creative Commons License 2006.01.23 0 0 199
Hogy nem vettem meg szombaton Alain Ducasse könyvét! Abban volt a sült békacomb recept... Ezt a kapitális hibát! :)))
Előzmény: Kanbéka (198)
Kanbéka Creative Commons License 2006.01.23 0 0 198
de sietned kell, látod, már egyesek (akarom mondani: hármasok... de az egy másik topik:)  az életemre törnek;-)
Előzmény: moes (196)
nemisbéka Creative Commons License 2006.01.23 0 0 197
nemisbéka.fenimárahúsbárdot.hu :)
Előzmény: Kanbéka (195)
moes Creative Commons License 2006.01.23 0 0 196

moeska megtekintené ezeket a könyveket. lehet-e valamikor személyesen? úgyis látnám már a kastélyodat. na? anya? :D

Előzmény: Kanbéka (193)
Kanbéka Creative Commons License 2006.01.23 0 0 195
tényleg?:O
Előzmény: nemisbéka (194)
nemisbéka Creative Commons License 2006.01.23 0 0 194
Persze :). A topikgazda tök jó fej :).
Előzmény: Kanbéka (192)
Kanbéka Creative Commons License 2006.01.23 0 0 193
nekem van is például rögvest két vadonatúj szakácskönyvem, amit felajánlanék cserére, az egyik egy olasz ízek cÍmű, amit vettem valakinek, de aztán megse kapta meg, a másik pedig egy ünnepi ételek, amiből valamilyen márnememlékszemokból kifolyólag kettő van.
Előzmény: Kanbéka (192)
Kanbéka Creative Commons License 2006.01.23 0 0 192
én meg arra gondoltam - ha a nagytekintélyű topikgazda is jóváhagyja -, hogy cserélhetnénk is szakácskönyveket, mert ugye az, hogy valakinek egy könyv nem jön be, még nem jelenti azt, hogy az a könyv...khm... na, hogy mondjam, szóval hogy nem jó. Másnak lehet, hogy pont olyan receptekre van szüksége.
nemisbéka Creative Commons License 2006.01.23 0 0 191

Névrokonod a Nigella-könyv lábjegyzeteit vesézte ki nemrég:

 

http://chiliesvanilia.blogspot.com/2006/01/lbjegyzeteim-lbjegyzetekhez.html

Előzmény: chilii (189)
nemisbéka Creative Commons License 2006.01.23 0 0 190
Szia :). Csak nyugodtan sorold fel a gyűjteményedet :).
Előzmény: chilii (189)
chilii Creative Commons License 2006.01.23 0 0 189

Sziasztok! Most fedeztem fel ezt az új topikot. Nagyon klassz! Én nem sorolnám fel az egész gyűjteményemet (kb. 60 db) mert kicsit hosszú lenne a lista. Kb. 15 éve gyűlnek, de anyagi okok miatt nagyon megnézem mit veszek meg. Mára elég kritikus lettem, mert sikerült már többször melléfognom. Tapasztalataim szerint sok a fordítási hiba, mellényúlás. Az Alexandra kiadót pl. tiltó listára tettem a Kenyér és egyéb péksütemények című könyv után (ára: 6000 Huf) amiben katasztrófális hibákat találtam.

Nemrég került a gyűjteményembe Donna Hay Ízvarázs című gyönyörűsége, ahol pl. a sütőport a fordító végig felcserélte szárított élesztőre.

Arra gondoltam, hogy akinek ilyesféle tapasztalatai vannak, jó lenne ha közre adná, másoknak is hasznára lehet!

nemisbéka Creative Commons License 2006.01.23 0 0 188

Szerintem csak próbálják összezavarni :). Illetve a könyvnek két kiadása volt: először (miután senki nem akarta kiadni), saját kőccségén ő maga adta ki, majd mikor nagy siker lett, a Murdoch Books akkor karolta fel és újra kiadták. Ezért van kétféle borítóval, illetve paperback, hardcover.

Review hamarosan :), tegnap este a Slater-könyvbe vetettem magam. Illetve vettem még két szakácskönyvet hétvégén :), az egyik Small bites (partikaja), a másik meg egy általános könyv, aztán elmerültem a Small bites-ban :).

Előzmény: mara2 (187)
mara2 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 187

Hú, ez a Twelve felkeltette az érdeklődésemet! Kaphatnék róla review-t, ha már sikerült belemélyedned??

A libri.de-n meg is találtam, de kétféle van? Van egy Twelve nevű, meg egy Twelve: A Tuscan Cook Book. Vagy csak próbálják szegény olvasót megzavarni?

Előzmény: nemisbéka (186)
nemisbéka Creative Commons License 2006.01.23 0 0 186

Megjött sok könyvem az amazontól :), köztük két eddig még nem említett. Az egyik Nigel Slatertől a Kitchen Diaries, a másik Tessa Kirosról a Twelve. Mindkettő "naplószerű", NS napokra bontva írogatja a receptjeit, TK pedig hónapokra, ezek toszkán receptek. Naggyon guszta mindkét könyv :). És most láttam az amazonon, hogy Tessa Kirosnak készülőben van az új szakácskönyve is: Apples for Jam :).

 

 

 

 

 

nemisbéka Creative Commons License 2006.01.21 0 0 185
Szolgálunk és google :)).
Előzmény: FAPATA (184)
FAPATA Creative Commons License 2006.01.21 0 0 184
Köszönöm a címeket. Annát megrendeltem a másikat keresem.
nemisbéka Creative Commons License 2006.01.20 0 0 183

http://www.blikk.hu/Nyomtat_cikk.php?cikk=18281&

 

Itt azt írják, nemrég megjelent faxsimile kiadásban, de a google nem találja máshol. Talán érdemes lenne írni egy e-mailt a blikk online-nak, hogy hol.

Előzmény: FAPATA (176)
nemisbéka Creative Commons License 2006.01.20 0 0 182
Előzmény: FAPATA (176)
kulináris kóstológia Creative Commons License 2006.01.20 0 0 181

Szia Rollller!

Köszönöm eredményességed közzétételét!:-))) Ominózus hely érdeklődés szintjén előjegyezve, alkalmasint bekukucs!

(79)-es hsz.-ed óta egyébként saját háztartásban szemrevételezhettem két hete a pélményi készítését, amit annak kifőzése után tejfölösen fogyasztottunk.

Olyannyira nyerő volt mindenkinél a családban, hogy ismétlése következik! (Szorgalmazásomra fiam, s barátnője volt a "kivitelező", mivel rutinos készítői.)

 

Üdv.! kulináris

Előzmény: rollller (177)
Kanbéka Creative Commons License 2006.01.20 0 0 180
a francba! Ilyen vén fejjel kell megtudnom, hogy két anyám van?:)))))))))
Előzmény: rollller (179)
rollller Creative Commons License 2006.01.20 0 0 179
menjen a foti coraba, akinek 2 anyja van:) na ez csak vicc, de a foti cora azert az csak egy elszant retegnek valo, en meg, mint ez tudvalevo a konyhatrukkok topikbol, kaisersnel nagyobb meretu boltban ideges leszek:) meg draga az idom, hogy kiautozzak fotra akar, ahhoz a mi haztartasunk nem eleg nagyfogyaszto, de ez off:)
Előzmény: Kanbéka (178)
Kanbéka Creative Commons License 2006.01.20 0 0 178
a fóti Corában is lehet ilyesmit kapni, külön kis üzlet van közel a bejárathoz, pelmenyi legalább négyféle volt, meg egyéb töltött, sütni való izékek:)
Előzmény: rollller (177)
rollller Creative Commons License 2006.01.20 0 0 177
na akit erdekel, ma eljutottam az istvan utcaba, az ominozus hely 7. kerulet istvan utca 20. bejarat a hernad utca felol, arbat gasztronom, h-p 9-19, szo 9-nememlekszemmeddig, volt pelmenyi 2 fele most, es mindenfele orosz teruletrol szarmazo izgalom, halak is tobbek kozt, meg kekszek, meg konfeta, szoval aki tudja, hogy moszkva es leningrad tobb annal, mint az orosztanulniutalok celpontja, az siman talal itt kellemes meglepeteseket
FAPATA Creative Commons License 2006.01.20 0 0 176
Szasztok! Örülök a topicknak. Érdeklődnék "Bornemisszaanná"-t hol lehetne beszerezni és "Misztótfalusi:Szakáts mesterségnek könyvetskéjé"-ről hallott-é már valaki? Nekem is van könyvből 75kg receptújságból 23kg. Majd ha gépelni is úgy tudok mint főzni akkor felrakom a listát is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!