Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

BoFe24 Creative Commons License 2012.08.01 0 0 18124

Most kicseréltem a relét, ami arról gondoskodik, hogy meddig izzon.. Eddig müxik jól a kocsi. Hol találom azt a hőmérőt?

Előzmény: MBman (18118)
AAAAAAAAAAAAAAA
isuzuvectra Creative Commons License 2012.08.01 0 0 18123

Sziasztok! Nincs valakinek eladó távirányítója ami a kulcsba épitett. Bosch tipusu?

extrembmx Creative Commons License 2012.08.01 0 0 18122

Sziasztok!


Nagyon úgy fest hogy holnaptól,lesz pár eladó alkatrészem... 
Szal válaszolok mindenki levelére,és ha olyan akkor képeket is teszek fel,hogy mit lehet vinnni,és milyen állapotban van.. 
Bár szinte mindent lehet :D

Üdv :)

novoz Creative Commons License 2012.08.01 0 0 18121

Köszi.

Találtam használt (de jó állapotú) tetőcsomagtartót  neten 12ezer forintért. Az gyári opel, lehet hogy az lesz.

Igen, a felrögzítési pont ilyen kb 10mm-es menetes furat a gumi kéder (géder?!) mögött.

 

Előzmény: djtoci (18119)
novoz Creative Commons License 2012.08.01 0 0 18120

Köszi a választ.

Nem is tudtam, hogy egyews gyereküléseknek van így külön övük, de jó tudni.

Előzmény: Rolika88 (18117)
djtoci Creative Commons License 2012.08.01 0 0 18119
Üdv! Az az övcsat szerintem is isofix bekötési pont.
Nem tudom, hogy a B2-es Vectra milyen tetőcsomagtartó rögzítési ponttal rendelkezik, de gyanítom olyannal, minta a B1, meg az A Vectra: nézd meg az ajtók gumikéderei mögött van-e egy-egy csavarhely. Ha igen, akkor jó rá a fent említett típusokra való. Én speciel az A Vectrámról megmaradtat használom annyi különbséggel, hogy az összekötő sinen pár centit szét kellett húznom. Egy biztos, hogy gagyit ne vegyél! Én mindenféle összefonódás nélkül csak és kizárólag a Thule rendszert ajánlom. Nálam már sokszor bizonyított. (Anno 3,5 mázsányi gerendát vittem az épitkezésre, most meg alu állást a házfelújításhoz. Nem beszelve a tetőboxos 170km/h-ás ámokfutásomról...)
Előzmény: novoz (18116)
MBman Creative Commons License 2012.07.31 0 0 18118

Szerintem az izzítás hőfok érzékelője szarakodik. Elvileg annak úgy kell működnie, hogy hidegen szakadás, melegen meg rövidzár. Ha nem így működik, akkor olyankor izzít, mikor nem kéne, illetve fordítva.

Előzmény: BoFe24 (18114)
Rolika88 Creative Commons License 2012.07.31 0 0 18117

Az ha jól tudom az ISOFIX, gyerek üléshez. De nekem mély láda rögzítési pontként tesz szolgálatot :D

Előzmény: novoz (18115)
novoz Creative Commons License 2012.07.31 0 0 18116

...és mégegy kérdés.

B2 Vectrára tetőcsomagtartót mennyiért lehet szerezni. És hol? Ki vett esetleg mostanában ilyesmit?

novoz Creative Commons License 2012.07.31 0 0 18115

Sziasztok.

A Vectrámban a hátsó ülések hátulján (a csomagtér felé) belóg 3 biztonsgáiöv féle csatlakozó. Az mire van? Lenne valami poggyászrögzítő gurtni, amit oda lehetne csatlakoztatni, vagy mi?

 

BoFe24 Creative Commons License 2012.07.31 0 0 18114

Sziasztok! Nem tudja véletlenül valaki, hogy mi a fenétől lehet az, hogy egyszer az izzítás nagyon hamar kikapcsol, egyszer pedig járó motornál is izzít?

 

B Vectra 1.7TD, és az izzítógyertyák hídján mértem az áramot. Nem valami kóbor áram, mert egy első fényszóró izzót is simán felgyújt.

Előzmény: VauxhallVectra (18113)
AAAAAAAAAAAAAAA
VauxhallVectra Creative Commons License 2012.07.30 0 0 18113

Igen.

Előzmény: lyvius83 (18112)
lyvius83 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 18112
Sziasztok!
Vezérmű szettet szeretnék csak nem tudom hogy vízpumpás-e vagy nem!
Motorkód: x16xel
Köszi
kiskaldi! Creative Commons License 2012.07.29 0 0 18111
Ne b@zdmeg.... Hàt mindenre gondoltam csak a kuplungra nem......Azt szopásabb lesz cserélni mint a kormànymüvet.....
Annak Meg örülök, hogy a jeladò jò lett és gurul a szekér. Majd holnap ha tudsz 9-10 fele msnen dumàlunk és ki ötlünk valamit.
Előzmény: mumtaz (18104)
MBman Creative Commons License 2012.07.29 0 0 18110

A manuális klímánűl is így van. A levegőelosztó boxban van a fűtő radiátor, amiben a 90 fokos víz kering. Ez ott szépen lassan átmelegíti az egész szellőző rendszert, ha nem hűti folyamatosan a menetszél, vagy a ventilátor. Akkor is, ha el van zárva a csappantyúja. Plusz még a nap is rásegít, ahogy tűzi a műszerfalat. Szóval ott átmelegszik minden, ezért forró először a befújt levegő. Bekapcsolod pár percre a klímát, az visszahűti a szellőző rendszert, utánna már nem 40 fokos a befújt levegő. Ennyi klíma használat meg nem is árt, ha azt akarod, hogy hosszú távon működőképes maradjon, és nem száradajan ki a tömítések a klíma rendszerben

Előzmény: novoz (18070)
MBman Creative Commons License 2012.07.29 0 0 18109

A termosztátház alján van két jeladó egymás mellett. Az egyik a műszernek küldi jelet, a másik az izzító elektronikának. Azt most nem tudom megmondani, melyik melyik, de ki tudod próbálni. Húzd le a vezetéket az egyikről, és nézd meg a hőfokmérő műszert. Amelyiknél nem jelez semmit, az lesz a hőfok jeladó.

Előzmény: isuzuvectra (18042)
extrembmx Creative Commons License 2012.07.29 0 0 18108

Sajnálom :( Pedig szívesen oda adtam volna ,hogy ne álljon Neked is a vas :S

Előzmény: mumtaz (18107)
mumtaz Creative Commons License 2012.07.29 0 0 18107

Az a gáz, hogy ez egy X20XEV F18-as váltóval. Ahhoz az sajna nem jó.

Előzmény: extrembmx (18106)
extrembmx Creative Commons License 2012.07.29 0 0 18106

Szia!

Figyi.. Nem tudom milyen a váltód,és hogy a kupplungom Jó e neked,de nekem van ugye egy új szettem az F17 es váltóba... 40 ért eladom..
És van 4 gumim is 205/55R16 azt meg 20 ért a 4 et.. bőven 2 szezon vagy még 3 amit elmennek...

Csak megjegyeztem... :) 
Ha pedig szükség van rájuk,akkor megoldható az is hogy elviszed,és ha lesz keret akkor fizeted! De ezt csak Neked ajánlom most így fel! Ha más viszi akkor kp-s :)


Krisz

Előzmény: mumtaz (18104)
mumtaz Creative Commons License 2012.07.29 0 0 18105

Ja bocs. Ami kormánymű bekerült tegnap, az egy bontott kormánymű.

Előzmény: mumtaz (18104)
mumtaz Creative Commons License 2012.07.29 0 0 18104

Ma meg volt az első nagyobb útja a vekinek az új motorral. :-)

Bár a boldogság nem felhőtlen, mert Komáromnál szétment a kuplungom. "Hála Istennek".

Pedál egy váltás után könnyeden bement, csak épp a kuplung nem emelt ki teljesen. Álló helyzetben sebességbe sem lehetett tenni. Még kiemelt valamennyire egy darabig, de később már pég puhább lett a pedál, akkor már semennyire. Mondanám, hogy "csak" kinyomócsapágy, DE:

Hazafelé eljöttünk (tudok kuplung nélkül le-fel váltani, csak megállni ne kelljen) az M0-ás felé, hogy ne kelljen szeretett fővárosunkon keresztül jönni. A 0-ás új szakaszán Kistarcsa előtt egy emelkedőnél kicsit nagyobb gázt kellett adnom ugye emelkedőn felfelé és egy ponton hirtelen megcsúszott a kuplung. Na ez viszont már nem lehet kizárólag kinyomócsapágy. Ez már kinyomószerkezet (is), vagy a kinyomócsapágy munkahengeréből került olaj a tárcsára.

 

"Szegény embert az ág is húzza" szokták mondani.

Egy merő cumi volt az egész project és egy rakat pénz vándorolt ki az ablakon. A régi kormánymű felújítás olajjal és anyaggal együtt 13000 körül fájt és sz@rnak a pofon, nem lett jó. Tegnap Kiskaldi-val és Vlad-al beraktuk a kormányművet (ugye ahhoz is szinte csak egy NASA kiképzés mérhető). Utána elindultunk Vlad cartársal, de 1km-re leállt az autó. OP-COM kiderítette, hogy főtengely jeladó. Plusz korábbról volt egy vez.tengely jeladó hiba is. Emlékeztem, hogy Kiskaldinál van a régi motorom vez.tengely jeladója, így éjfélkor Kiskaldi után eredtünk Monor-ra, majd vissza az autóhoz. Betettük azt a jeladót és HALLELUJAH, működik a gép. Igaz, megint csak gázon, de azon gyönyörűen. Ma meg elindultunk Sopronba, és jött a kuplung.

Kicsit már sok a jóból. Viszont már annyira kimerítettem minden forrásomat, hogy gumikat sem tudtam venni az autóra. Használtat sem. Hogy férhetne most még bele a kuplung is.

Félek, hogy 1 napi használat és két taliga beleölt pénz és munka (köszönet mindenkinek, aki segített) után újra hosszabb pihenőre megy az autó.

AAAAAAAAAAAAAAA
lifu Creative Commons License 2012.07.29 0 0 18103

Mondjuk jó lenne tudni gyárilag milyen márkájú lambdaszonda van benne?Esetleg ha valaki ezt tudja,az jól jönne.Bosch a tippem,de az unix oldalán annak is 2fehér,fekete,szürke vezetékei vannak.

 

lifu Creative Commons License 2012.07.29 0 0 18102

Mondjuk az NGK nem tudom hogy univerzális-e?De a vezetékek fekete,szürke,2 fehér leosztásuak.De most ennek a színkódoknak is utána nézek.

 

Előzmény: kiskaldi! (18098)
flenfer Creative Commons License 2012.07.29 0 0 18101

Kikaptam a bal első ajtómból a zárat, és a 7 lamellából csak 2 volt benne, de azok is összehajtogatva, szétbarmolva. Valószínű, valaki rendesen megfeszegette.  Mibe kerűl egy új zár? Vagy esetleg egy bontottat érdemes tenni bele?

Az a hátsó légterelő szárny ára igencsak brutális! Nekem is van egy eladó, csak sajnos nem jó a B vekire, hanem az -A ra. 10 ezerért adom.

Rolika88 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 18100

hátttt ja :D kb felét érné. Fékekkel kész vagy??

Előzmény: kiskaldi! (18097)
VauxhallVectra Creative Commons License 2012.07.29 0 0 18099

Nem is kell kisírletezni elviszed egy olyan autóvillamosságihoz aki ki tudja neked mérni és kész. Ha olyanhoz viszed aki meg tudja csinállni de nincs szerszáma akkor nem vagy előrébb.

Előzmény: lifu (18092)
kiskaldi! Creative Commons License 2012.07.29 0 0 18098

Az új szondára is hibát fog jelezni ha nem a megfelelő kerül bele. Megkell figyelni a vezetékek szinét rajta. Ha piros, sárga, zöld kék (ha jól emlékszem a szinekre) akkor ilyennek kell lennie az új szondának is. Nem helyettesithető az univerzális 4vezetékes szürke, fekete, fehér, fehér tipusúval. Kb az első 100km után újra világitani fog a hibalámpa meg visitani, hogy lambdaszonda fűtés szakadt...

Előzmény: lifu (18092)
kiskaldi! Creative Commons License 2012.07.29 0 0 18097

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/kulso_autofelszereles/optikai_tuning/opel_vectra_b_hatso_szarny_irmscher_i500_opc_1615567817.html

Valaki keresett ilyen szárnyat hátha érdekli. Nem tudom ki árulhatja, de szerintem pofátlanul sokat kér érte...

kiskaldi! Creative Commons License 2012.07.29 0 0 18096

Azzal sajnos addig kell játszani még ki nem nyilik valahogy és utánna szétszedni. Kivülről nem lehet oldani a reteszt mechanikusan csak elektromos úton pl táirányitó vagy vezető oldali ajtó lenyomó gomb mozgatásával. Ha kinyilt akkor nem szabad újra reteszelni!!!

Előzmény: Cs.CDX (18095)
Cs.CDX Creative Commons License 2012.07.28 0 0 18095

Sziasztok,

 

Kis sgítséget szeretnék kérni, mert sajnos nem találok semmi hasznosat a témában. A bal hátsó ajtóm sajnos bereteszelve maradt, és szeretném valahogy kinyitni. Az ajtókárpit eltávolítása után meglehet oldani manuálisan, hogy a reteszelést kioldjam, vagy mi lehet a megoldás a dologban?

 

Köszi a válaszokat.

 

Üdv,

Csaba

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!