Keresés

Részletes keresés

eMM Creative Commons License 2003.01.14 0 0 765
Hali!
Van itten (többek között) egy Zorro névre keresztelt kóbor cica.(Azér Zorro mert fekete fehér és pont olyan a pofija)
Szóval erősen köhög a macs és egyébként is elég sovány.
De étvágya van, rendszeresen kap enni amikor errejár.(nem éreztem lázasnak)
Tudom én ezt a köhögést valamivel kezelni?
Állatorvoshoz nem tudom elvinni mert nem maradna meg a kosárban, meg különben is hó van.
Valami olyan szer ami a patikában is vény nélkül kapható?
Ja és az ilyen bajt(szerintem megfázásról van szó)
elkaphatják az én maccsaim?
Vagy ez nem olyan mint a nátha az embernél?
Előre is köszi a választ!
Előzmény: Wet RinR (763)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.14 0 0 764
Szervusz, Wet RinR!

Hat sajna a ma reggeli adag mar kimaradt!:(
Viszont most kerdeztem, a Menesi uton van, nemsokara megyek erte.
Szerinted milyen terapias hatasra szamithatunk igy, hogy megvolt 5 teljes nap (semmi javulas), ma reggel kimarad, es este ujra kezdjuk es meg 3 nap (csutortokig) kapja a bogyot?
Erdemes egyaltalan folytatni, vagy mar csak a tablettabeadast gyakorolhatjuk?;)
Koszi es udv:
Moka

Előzmény: Wet RinR (763)
Wet RinR Creative Commons License 2003.01.14 0 0 763
Moka! Tudtommal ügyeletes (nonstop) állatpatika csak az Egyetemnél (VII.ker.) és a Lehel úti Állatkórházban (XIII.ker.) van. Zs
Előzmény: Moka25 (762)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.13 0 0 762
Szia eMM!:)
Eeeertem, koszi!:)

Megint a segitsegeteket szeretnem kerni! Tudnatok nekem olyan allatpatikat javasolni a XX. keruletben vagy kornyeken, ami reggel 9-nel hamarabb nyit?

Helyzet ugyanis: most mar frankon be tudjuk adni a gyogyit (legalabbis reggel es most este elsore sikerult), csak mostanra elfogyott! Dokinknal nem volt, receptet kaptunk helyette, de mar nem tudtuk kivaltani, mert bezart az allatpatika. Es csak reggel 9-kor nyit: akkor gyorsan elrohanunk (remeljuk hogy lesz is naluk, ami nekunk kell), futas haza, gyogyszer bead aztan sprint a munkahelyre... Nagyon keson fogunk beerni:( No, szoval mindossze ezt szeretnenk elkerulni...
Elore is koszi, ha tudtok vmi jo helyet!
Udv:
Moka

Előzmény: eMM (761)
eMM Creative Commons License 2003.01.13 0 0 761
Igen a Polyverkan féreghajtó.
"téglában" lehet kapni 200 pénz az álllatosnál és 15kg macskára elég.
Tehát darabolni kell, én úgy adom oda hogy összetöröm és májkrémbe bele azt megeszik, mert ez nem keserü inkábbb édeskés ize van.
Kivéve a finnyás cirmosom de ezt leirtam.
Előzmény: Moka25 (745)
gbern Creative Commons License 2003.01.13 0 0 760
Eleinte nem volt könnyű beadni neki, de aztán belejöttünk. A májkrémes, sajtkrémes megoldás jópárszor bejött, de azért legtöbbször "kegyetlenkednünk" kellett: pofakifeszítés és gyógyszer belepottyintás :)) Kb 10 másodperc volt az egész, és így legalább biztos voltam benne, hogy megeszi. A fürdetésről jut eszembe, hogy a nagyobb "gyerek" jobban viseli a fürdést, de a kisebbik manó egy kis vérengző, páromat már egyszer megharapta :)) A karmolásokat már nem is számolom.
Előzmény: Moka25 (759)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.13 0 0 759
A Stromorgyl asszem a Klion allatgyogyi valtozata -nem volt keseru? Ti hogy birtatok beadni neki?;)

En a furdetest mar gyakoroltam at unokaoccseimmel. Bencus meg nem furdott, bar mar raferne, de ilyen hidegben nem merem. Majd tavasszal. Meg nem tudom, milyen lesz, de attol tartok, embergyereket messze konnyebb furdetni!;))

Előzmény: gbern (758)
gbern Creative Commons License 2003.01.13 0 0 758
De csináltattunk szövettant is, ott derült ki, hogy valami fertőzése van, ami oka lehetett a kinövésnek. Erre kapott Stomorgil tablettát, de a kinövés megmaradt. Kb. 2 hónap múlva megint visszük Felv tesztre, szerintem akkor megint kérek egy teljes kontrollt.

Úgy látszik egyébként, hogy mindenki azzal jön, hogy gyerek kellene, nem macska, én is hallottam már ezt valahol :)) Én a maccsokon tanulom a fürdetést meg ilyeneket. Mivel hosszúszőrűek, elég sokat bíbelődöm velük. Nem is tudom, hogy mi lesz, ha tényleg lesz gyerek, mert akkor majd sorban fognak állni a fürdőszoba előtt a fürdéshez, 1 gyerek, 1 macska... :)

Előzmény: Moka25 (757)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.13 0 0 757
Jaj, szegenykem... Nem csinaltak szovettant, hogy mi a mano lehet az?
Megertelek teljesen, hogy nem akaord abbahagyni. Asszem, en is igy cselekednek.
Egyebkent, en is megkaptam mar az egyik itteni (mhely) sractol, hogy "Hagyd a fenebe a macskat, szuljel mar gyereket!";))
Az a legviccesebb, hogy valahol igaza van. Bencuska egy picit amolyan gyerek-potlek is nekem;))
Előzmény: gbern (756)
gbern Creative Commons License 2003.01.13 0 0 756
Azért kell neki kezelni a száját, mert volt neki egy nagyon csúnya kinövése, amit 2-szer ugyan leoperáltak neki, de mindig visszajött. Amikor már harmadjára akartunk nekiállni a műtétnek, a doki mondta, hogy előtte napokon át kenjük a száját ezzel a géllel, hogy fertőtlenítse. És csodák csodájára, pár nap alatt kb. 70%-ban visszahúzódott a kinövése, így már nem kellett leműteni. Azóta nem is merjük abbahagyni, nehogy kiújuljon neki megint. Persze tudom, hogy éveken keresztül ezt nem lehet csinálni, de most még pár hónapig szegényt biztos macerálni fogjuk. Úgy félünk, hogy visszajön neki, de most hál' istennek viszonylag szép a szája. De szerintem az aggódás még addig megmarad, amíg pár tünetmentes hónap nincs a hátunk mögött. Lassan már úgy érzem magam, mint egy kétgyerekes családanya, mindig van valami :))
Előzmény: Moka25 (755)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.13 0 0 755
Szegeny kicsi Mico! Miert kell neki kenni?
Mi lefogasban mar olyan profik vagyunk, hogy csak na!;) Ha segitseg kell, csak szolj!;)))
Előzmény: gbern (754)
gbern Creative Commons License 2003.01.13 0 0 754
Na akkor már legalább valami sikerélményetek is van :) Még hány tabletta van hátra? A végére egész jól bele fogtok jönni. Mi ugyan a tablettázáson hála istennek túl vagyunk, de minden napos elfoglaltság, hogy a micó száját Gingimed géllel kezeljük, és ez sem egyszerűbb. Folyik minden felé, csak épp oda nem, ahová kellene. A cicc egy darabig türelmes, tartja is a száját, de utána mint egy "na most már elég, hagyjatok békén" címszóval durcásan elkezdi forgatni a fejét. :) Ilyenkor általában feladjuk, és útjára engedjük őfelségét :))
Előzmény: Moka25 (753)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.13 0 0 753
Szia Gbern!:)

Orulok, hogy jol van a cicmok!:)
Haladunk, haladunk... lassacskan. Meg a vegen megtanulok tablettat beadni a makkanak!:)
Ugyanis, kepzeljetek:
ma reggel _ELSO_ probalkozasra sikerult lenyomni!!!:o)))
Pedig mar ugy keszultunk, hogy meg van ket szem tablettank, azzal elbenazunk, aztan megyunk a dokihoz (9-tol rendel), ujabb doboz gyogyiert (no meg hogy adja is be), es aztan talan-majd-valamikor-esetleg del fele beerunk dolgozni;))
De szerencsere nem igy tortent... Pedig most abszolut natur-egyszeruen az ujjammal nyomtam be neki. Parom lefogta, en meg szajat nyitottam...
Hat lassacskan ugy tunik, belejovunk...:)))
Meg is koszontem utana Bencusnak, hogy ilyen vegtelen turelemmel viseltetik a bena gazdik irant!:))

Előzmény: gbern (752)
gbern Creative Commons License 2003.01.13 0 0 752
Szia Moka! Van már valami előrehaladás? Egyébként még az jutott eszembe, hogy májkrémbe kellene betenni a tablettát, azzal hátha ki lehetne fogni a maccson. Legalábbis a mienknél ez bevált párszor.

A ciccem köszi jól van egyébként, bár műtét után elég sokáig kómázott. Már kezdtünk aggódni érte, de aztán mintha elvágták volna, tök jól lett. Rosszalkodik a drága, sőt éjszaka még a párnámról is kitúr :)

Előzmény: Moka25 (749)
Antisystem Creative Commons License 2003.01.12 0 0 751
Pünkt ezt akartam mondani kedves Tibbe! kenésre a halolaj rulezz ha a kenendő dolog a macskatorok.:-)))

ÜdV

Előzmény: Tibbe (750)
Tibbe Creative Commons License 2003.01.12 0 0 750
Ha neked gusztustalan az étolaj, akkor egy kis vaj, esetleg halkonzerv olaja?
Nehogy azért ne vegye be, mert te utálod az olajat. Még a végén kiderül, hogy Bencus átérzi a te utálatodat a tabletták irányában.
Ezektől a macskáktól minden kitelik!
Előzmény: Moka25 (749)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.12 0 0 749
Szia Tibbe!:)

Az az igazsag, olajozva meg nem. Nemtom, vhogy idegenkedem tole. De ez biztosan az en hibam. Nekem felfordul a gyomrom az olaj szagatol is, izetol is.
Biztosan az a baj, hogy tulsagosan is bele tudom elni magam Bencus helyzetebe. Ezt most felig trefasan, felig komolyan mondom, nem is tudom, milyen smiley-t tegyek ide;)
Mikor kicsi voltam, Anyu nekem se birta soha lediktalni a torkomon a gyogyszereket. Persze, o is belerakta mindenbe, lekvarba, mezbe. Es azt hitte, olyan hulye vagyok, hogy nem latom: ott viritottak a sarga/feher kis gyogyszerpottyok a sotetbordo szilvalekvarban...:o)
De ezt Bencusnak meg nem meseltem, szoval ettol o meg azert lenyelhetne azt a bogyot!;))

Előzmény: Tibbe (748)
Tibbe Creative Commons License 2003.01.12 0 0 748
Nem nekem kell elkeseredni.. szegény Bencus gazdáit nem írigylem...}}}}}}}}}}}}
Mit találjunk még ki, olajozva is próbáltad?
Előzmény: Moka25 (747)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.12 0 0 747
Tibbe kedves... nem akarlak elkeseriteni... ezt is kiprobaltuk...:(
Előzmény: Tibbe (746)
Tibbe Creative Commons License 2003.01.12 0 0 746
Az állatorvosom úgy csinálja, hogy a tabletta"bedobás" után, kicsit ráteszi az orrára a tenyerét, hogy ne kapjon levegőt, ekkor van egy " kényszerből-nyelés"--
Így tán lecsúszik az a fránya tabletta!
Előzmény: Moka25 (745)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.12 0 0 745
Szia Antisystem!:)

Igen, mi is ezzel probalkozunk: cica lefog, fejet hatradont, szajat kinyit (azt most mar profin nyitva tudjuk tartani, ha sikerul egyaltalan kinyitni;)), tabletta beceloz hatra (na ez az, amiben benak vagyunk), cica szaja befog, torka simogat. Es itt kezdodnek a gondok. Merthogy ez a kis szorgomboc nem nyel! Hiaba simogatom a torkat! Es mivel nem nyeli le rogton, a filmbevonat a nedvessegtol oldodni kezd, es egy pillanat alatt kiderul, milyen keseru is a bogyi valojaban. Es akkor kezdodik az oklendezes, felora nyaladzas... szornyu:(
De remelem, este bejon majd a csipesz-modszer.

Szia eMM!:)
Ne haragudj, nem ertettem egesz pontosan, hogy ez a Polyverkan micsoda! O fereghajto?

Szia Gbern!:)
Hogy vannak a cicaid?
A tablettabeadast probaljuk tokelyre fejleszteni... lsd fent;)

Előzmény: Antisystem (744)
Antisystem Creative Commons License 2003.01.12 0 0 744
Szia Moka25!

A csipesz-politika ismerős, a mi dokink is szokta csinálni, csak ő valami fogó-félével. Ha ennyire finnyás a maccsod, akkor pechetek van sajnos, nekem ilyen még nem jött össze, többnyire ha a csaomi nem, akkor a cica lefog - szájába nedvesitett tabletta mélyen bedob - cica szája befog nyelésig stratégia működött.
A Rota TS egy Sumetrolim-analóg, annyi a különbség, hogy az egyik komponense Sulfametoxazol helyett Sulfadimidin.
Szerintem jövő hét első felére köll látszatnak lennie. Ha nincs, akkor marad az amőba és rá a Klion (Stomorgyl) vagy a Doxycyclin :-))

ÜdV

Előzmény: Moka25 (741)
eMM Creative Commons License 2003.01.12 0 0 743
Az én cirmosom se hajlandó megenni a féreghajtó tablettát.Bújatva sem mert nagyon válogatósan eszik.
Az állatkajásnál kapható az a fehér szinü "tégla" Polyverkan névre halgat.
Ezt elvben megeszik a maccsok natúrban gyakorlatilag kajába keverve teszik ezt,ami a keserü (féreghajtó)tablettánál nem így volt.
A cirmosom ezt se ette,úgyhogy neki belepotyogtattuk a szájába a darabokat(fölülröl gravitációsan miközben fogni kelett hogy ne ugorjon el a cirmos) na akkor lenyelte.
lehet hogy egy ez 1 ilyen "kényszeres nyelés" a macskáknál?
mert akkor igy az orvosságot is be lehet adni nekije.
Előzmény: gbern (742)
gbern Creative Commons License 2003.01.12 0 0 742
Szia Moka! Mi is megszenvedtük, mikor a ciccnek gyógyszert kellett adni, mert nem akarta megenni. Mi kinyitottuk a száját és belpottyantottuk simán a tablettát, aztán összezártuk a kis pofáját és kész. Próbáltátok már így?
Előzmény: Moka25 (741)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.12 0 0 741
Szia Antisystem!:)

Hat, most momentan benaztunk:( Elmentunk a Lehel utra, ott a doki szep hosszu szaru csipesszel lenyomta a torkan. Szerencsere ilyet majd en is tudok szerezni a laborbol. Addigis szemoldokcsipasszel probalkozunk majd... oooovatosan...

az az igazsag, hogy kajaba csomagolas nemigen jon be:( A majkremet csak nyalogatja, igy hamar kibukik, ha van benne vmi "meglepetes", a husit meg agyonragja, es az eredmeny ugyanaz.

A szer neve egyebkent Rota-TS mite, es eddig meg nincs javulas. Csutortok ota kapja, napi 2x. Egy hetig rendelte a dokink. Nem tudom, mennyi ido utan kell latni vmi valtozast?
Udv:
Moka

Előzmény: Antisystem (740)
Antisystem Creative Commons License 2003.01.12 0 0 740
Szia Moka25!

Számot momentán nem tudok XX. kerületben, de ne bénázz:-) Fogj egy darab kenőmájast(májkrémet, olajos halat, sonkát), tedd bele a pirulát, és a macska le fogja nyelni. Sonkába-húsba úg tudod, hogy levágod a falatot, hegyes késsel beleszursz, és a képződött lukba beteszed.
Különben használ az matseknak? Mi a neve nekijje?

ÜdV

Előzmény: Moka25 (739)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.12 0 0 739
Szep jo reggelt Mindenkinek!:)

S.O.S.!
Tudnatok nekem segiteni kicsit? Olyan allatorvos telefonszamara lenne szuksegem, aki a XX. keruletben vagy kornyeken most rendel, vagy esetleg hajlando kijonni, hogy beadja a &%# gyogyszert??? Egyszeruen benak vagyunk:( A gyogyszer pedig nagyon keseru:(
Koszi elore is!
Udv:
Moka

Emma Woodhouse Creative Commons License 2003.01.10 0 0 738
Sztrovacsek a múltkor gyakorlatilag rágás nélkül cuppantott be egy csirkenyakat! Az enyémek a mindenféle humán kajából megmaradó csirkecsontot is megeszik. Úgy szétrágják, hogy csak egy-két fél centis szilánk marad belőle. Amint meg mégsem esznek meg, azzal Cicvarek még sokáig eljátszik. Rigót ezek is gyakran fognak, mert a hülye rigója rájár a macskakajára.
Előzmény: cecameca (733)
Moka25 Creative Commons License 2003.01.10 0 0 737
Remelem, megfelelo... ugyanis most csak "vaktaban celoztunk", hatha rendbejon tole. De azert ugy erzem, jo eselyeink vannak. Koszi, jo hetveget Neked is!:))
Előzmény: cecameca (736)
cecameca Creative Commons License 2003.01.10 0 0 736
Ha már megvan a megfelelő gyógyszer, akkor nagyon hamar látható a javulás. Gyógyulós hétvégét kívánok!:)
Előzmény: Moka25 (735)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!