Keresés

Részletes keresés

Bozó57 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 25523

09.20-án megyünk a Hotel Slovenska Plázába. Ha hazajöttünk leírom hogy milyen volt.

Egyébként azt olvastam, hogy 2011-ben szinte teljesen felújtották.

Mi Petrovácba foglaltunk, de valamiért nem tudnak fogani. A neckerman ajánlotta fel cserébe ezt a szállást. Al incklusive, 2 fő 348 €. Igaz hogy még januárban lefoglaltuk.

Előzmény: Utazó75 (25509)
szervezkedő Creative Commons License 2013.08.28 0 0 25522

Govori srpski da te ceo svet razume!

 

Ez egy általános útravaló mindazoknak akik Montenegróba utaznak!

 

Valahogy magyarul:

Beszélj szerbül és mindenki megért!

:-)

 

Attól hogy Ulcinjban vagy, a szállásadódnak egy rövid telefonjába kerülne (069/277-693) ezeket megtudnia. Igaz a segítőkészséget nagyban befolyásolhatja, ha ilyen találóskérdésekre este 10 után kerestek választ!

 

Montenegróban nincs olyan hogy SOS.

Menjetek pénteken és holnap kényelmesen tudtok akár még jegyet is foglalni.

A jegyeket egy csomó helyen árulják. Ha nagy az igény akkor van hogy 1-2 nappal előbb kell vásárolni.

 

(Én a hajós kirándulás lehetőségét az első napon felvetem a vendégeknek és ha van rá igényük, a teraszon lévő asztalon várja őket a jegy, egy centit sem kell menniük érte- ha kérik!)

Előzmény: Tubyca (25521)
Tubyca Creative Commons License 2013.08.28 0 0 25521

Ulcinjban vagyunk és mivel az eddigi tapasztalatok alapján az angollal nem sokra megyünk, így gondoltam hátha vannak akik nálunk már tapasztaltabbak ebben a kérdésben,de azért köszi a választ! :-)

Előzmény: szervezkedő (25520)
szervezkedő Creative Commons License 2013.08.28 0 0 25520

"Valaki tudna segíteni...?"

...

"Nagyon sűrgős lenne"

 

Persze hogy van aki tud neked ebben segíteni!

Szólsz a szállásadódnak, derítse ki neked! Gondolom ez sokkal inkább adja magát hogy így hiteles infót kapsz, mint itt.

Ennyire egyszerű!

 

(Szerintem 8körül megy a Holliday, a Delfin és a Delfin II., de ki tudja lesz e szabad hely, kapsz e jegyet?!)

Előzmény: Tubyca (25519)
Tubyca Creative Commons License 2013.08.28 0 0 25519

Sziasztok! Valaki tudna segíteni abban, hogy Bar-ból mikor indulnak a kiránduló hajók Petrovac-Budva-Királynő strand-Bar útvonalon? Nagyon sűrgős lenne, holnap mennénk! Köszönöm mindenkinek előre is, aki tud segíteni!

marci3_ Creative Commons License 2013.08.28 0 0 25518

7. éjszakánk és egyben utolsó is Budvában.

210 eur volt a szállás 7 éjszakára 2 főre nyugodt, tiszta helen klimával és parkolással, zsákutcában van a szállás 1-2 éves ház lehet, de rögtön a Slavinja Markethez közel, pár perc alatt lent voltunk a sétányon és a parton, kikötő, óváros messzebb volt.

130 eurot költöttünk ketten evésre ivásra, nem voltunk étteremben, utcán ettünk, boltból reggeliztünk.

90 euroért utazgattunk ketten, ebben benne volt 3x buszozás ketten 2 irányba, egy hajókörút Budva-Sveti Stefan-Hawaii és onnan este vissza Budva, valamint Kotori öböl egésznapos és onnan kishajóval a kék barlang.

120 eurért vettünk dolgokat, amik megmaradnak, búvárszemüveg, pipa, viziszandál, könyvek, papucs, ajándék csecsebecsék.

ez 540 eur két személyre ehhez még jön az utiköltség, amit most még nem tudok pontosan, de holnap tankolok. 620 km-t jöttünk, normál eszik a berlingo 1.6 hdi 5-6l/100 km dizelt, de szerintem most lényegesen kevesebb lesz a 50-60-80-as korlátozások miatt. Ha most 110 euroval számolok, ami nem lesz, akkor az egész volt 650 eur.

Jövőre jövünk ismét.

marci3_ Creative Commons License 2013.08.28 0 0 25517

szerintem nyugodtan jöhetsz, egy gyönyörű új hely, város meg tele van babakocsival, kirándulni innen lehet, van csomó iroda ami szervezett utakat ad el az egész ország látványosságaira, buszok meg pont a slovensko plazatól indulnak.

Előzmény: Utazó75 (25509)
efraim77 Creative Commons License 2013.08.28 0 0 25516

ááááá majd a testület kiránt a depresszióból..a szabadság utáni első nap:D:D engem úgy szokott:D...már de sebaj már a telelést és  a jövő montenegrói-albáni nyarat tervezem:D

Előzmény: szervezkedő (25510)
szervezkedő Creative Commons License 2013.08.28 0 0 25515

Amikor mi voltunk nulla szél, semmi felhő.

Egyik gép egyik irányból, másik másikból.

Kicsi gép a tenger felől szállt le, nagy gép pedig tenger felé szállt fel.

 

Kiviszem az állványt és viszek normális gépet és egy szép napon amikor nagy jövés-menés várható kiülök egy napra.

 

Mellette kis strand, büfé, kaja minden van!

:-)

Előzmény: nohab (25514)
nohab Creative Commons License 2013.08.28 0 0 25514

széllel szemben szállnak fel is és le is.

tavaly jártunk úgy Tivatban, hogy az uccsó nap szerettem volna egyet kattintani egy gépről, miután a Plaviról láttuk, hogy mindegyik Herceg Novi felé száll fel, de az a gép volt az alső, ami nem így tett, amit már kint néztünk élőben. elállt a szél :)

Előzmény: szervezkedő (25511)
szervezkedő Creative Commons License 2013.08.28 0 0 25513

szervezkedő Creative Commons License 2013.08.28 0 0 25512

Budvát elsősorban nem kimondottan a gyerekes családok szokták választani.

 

Az üdülőfalu kifejezés nem biztosan azt fedi mint amire gondolsz. Ez egy régi valami, aminek tudtommal van még régi lepukkant és csinosított új részlege is, mindez a város kellős közepén, a part mellett.

 

Nem tudom a "szállodai szoba különböző ellátásokkal" kifejezéssel mire gondolsz?

 

Szerintem szánj rá pár hetet, olvass vissza pár évet, okosodj pár információs oldalon, pl. a topic címe alatt is találsz válaszokat a még fel sem tett kérdésekre, majd keress valahol egy olyan magánapartmant, ahol a szükséges létszámban is tudnak benneteket fogadni.

 

Enni bárhol lehet, ha internet kell veszel 20euroért az újságosnál egy mobil sticket, a tenger pedig sós. Ha nem vagytok iskolához kötve, akkor inkább a szeptember elejét célozzátok meg, de júliusban is jó az idő. Mondom ezt úgy hogy egyik év ilyen, másik olyan.

Előzmény: Utazó75 (25509)
szervezkedő Creative Commons License 2013.08.28 0 0 25511

Jut eszembe!

Azt tudja valaki, hogy mi alapján döntenek arról, hogy az adott gép milyen irányból használja a kifutópályát?

 

A hülye apa a beteg fiával, arra készültünk hogy beállunk a gép mögé, de ezek mindig csak "szemből jöttek", úgy nem ahogy az alábbi videón!

 

http://youtu.be/SkJ6zayr-Qg?t=1m7s

szervezkedő Creative Commons License 2013.08.28 0 0 25510

A depresszió mély gödrében kapálózva nézegetem a nyáron készített képeinket, videóinkat.

 

Az egyszerű magyar hülye gyerek (azaz ÉN), miután lemaradt a kecskeméti repülőnapról, fogta magát és kisétált a tivati (gyk. Montenegro) reptér kifutópályájának végére


https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/q83/s720x720/544848_10151666089372605_50036143_n.jpg

és tátott szájjal bámulta a gépeket!

 

 


Ááááállat volt!- aminek a hangulatát sajna 10%-ban sem adják vissza a videók!

Sajna csak telefon volt nálm!




Utazó75 Creative Commons License 2013.08.28 0 0 25509

Sziasztok!

 

Egy nagyon jól sikerült Bulgáriai nyaralás után barátainkkal már a jövő nyári lehetséges úticélok kerültek szóba! Rátalálva erre a fórumra, illetve ismerősök ajánlása után Montenegro nagyon szimpatikus lett számunkra! Valószínűleg Budvát választanánk, és innen szerveznénk kisebb kirándulásokat! Szeretném megkérdezni, érdemes-e az előszezonban gondolkodnunk( június vége-júl. eleje), ami az időjárást és a tenger hőmérsékletét illeti, mivel több család több  kisgyerekkel mennénk! Általában milyen az időjárás, illetve kb. hány fokos a tenger ebben az időszakban?

Budván a Hotel Slovenska Plázát ajánlották nekünk, ami kifejezetten gyermekbarát hely, és ahol szállodai szoba különböző ellátásokkal és appartman bérlése is lehetséges!

Járt már esetleg valaki ebben az üdülőfaluban, vagy vannak róla konkrét információi?

Tudom, június még messze van, de mi szeretjük időben kiválasztani úticélunkat, és előfoglalással korán, minél kedvezőbben foglalni!

 

A válaszokat előre is köszönjük!

 

További szép Napot!

szervezkedő Creative Commons License 2013.08.28 0 0 25508

 

Nem tudom miket néztek!

 

A www.meteo.co.meoldal az adófizetők pénzéből finanszírozott hivatalos szervezet.

 

Én csak ezeknek hiszek!

...és látod ők mit mondanak!

:-)

 

Egy hete még a kerti tus alatt hűtöttük magunkat Montenegróban, ma meg majd megfagytam reggel Magyarországon.

Nincs ez jól!

 

(Tegnap kaptam egy lecseszést a munkahelyemen, hogy az évi szabadságaim fele még nincs kivéve!

Érlelődik bennem egy jövő heti 7-8 napos crnagorai kirándulás!

Csak mivel érveljek itthon a tanévhez/iskolához kötött családnál?!)

:-)

Előzmény: Törölt nick (25497)
szervezkedő Creative Commons License 2013.08.28 0 0 25507

"Annyi a vétkem, hogy közben egy másik fórumon keresgéltem,...

....Elnézést, ha valakit megzavartam."

 

Mi a csudáért zavarna bárkit az hogy milyen más topicokban, ki miről diskurál. Ahogy Gabi is írta, vagy ahogy Amari is megjegyezte, azt nem tudtam én sem hová tenni. Szinte ugyanazt a hozzászólást, újra és újra beszúrtad, ráadásul közben még nevet is váltottál.

Azok akik veszik a fáradtságot és témán belüli keresnek, ugyanúgy megtalálják hónapok évek múlva is. Akik pedig nem, azokért pedig egyébként is kár fárasztani magunkat!

De a lényeg, amiben itt azt hiszem itt teljesen az egyetértés:

Szeretjük MONTENEGRÓT!!!

Előzmény: kcsbcs (25460)
Amaribp Creative Commons License 2013.08.28 0 0 25506
Amaribp Creative Commons License 2013.08.28 0 0 25505
Előzmény: Amaribp (25504)
Amaribp Creative Commons License 2013.08.28 0 0 25504

És hajnalban ébredjetek, ne aludjátok át :)  Ha mégis vonattal mentek........

http://www.youtube.com/watch?v=3fKWJdyAuqs

Előzmény: Törölt nick (25497)
Amaribp Creative Commons License 2013.08.28 0 0 25503

Igen, ez komoly probléma. http://www.youtube.com/watch?v=rFkPFf5qvuE

Ezt meg megint nem értem :)   http://www.youtube.com/watch?v=N0l7gDKo27o

Amaribp Creative Commons License 2013.08.28 0 0 25502

Kicsit többen lesznek :)   http://www.youtube.com/watch?v=hgv3Bl8PB9w

Előzmény: Törölt nick (25497)
Amaribp Creative Commons License 2013.08.28 0 0 25501
Előzmény: Törölt nick (25497)
Amaribp Creative Commons License 2013.08.28 0 0 25500
Előzmény: Törölt nick (25497)
Villa Franco Creative Commons License 2013.08.28 0 0 25499

"Az ember veleszületettsége, hogy érezze magát rosszul, ha másnak rosszat cselekszik."

Előzmény: Villa Franco (25498)
Villa Franco Creative Commons License 2013.08.28 0 0 25498

A számtalan közül ezzel az egy másfél percces bejátszással csak az időszak hátborzongató hangulatára kívánok visszamutatni, és az összes akkori szörnyűségre az egyik kommentár egyetlen mondatát ragadom ki.

 

"Čovjeku je urođeno da se osjeća loše kad loše drugom učini!"

"Az ember veleszületettsége, hogy érezze magát rosszul, ha rosszat cselekszik."

 

Dubrovnik / Crna Gora 1992: Sa Lovcena vila klice, oprosti..

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.28 0 0 25497

Sziasztok!

 

Elérkezett  a mi időnk is, már csak 1 nap, és indulunk. Sajnos azonban az időjárás előrejelzés nem éppen a legkegyesebb hozzánk, a 10 napból valószínűsíthető, hogy kb.5-7 napon keresztül esni fog, és ha szerencsénk van, a napi átlag hőmérséklet eléri a 23-25 fokot is! Hát ez van. De legalább nyaralunk, és ismét ott, ahol már máskor is jól éreztük magunkat. Amúgy meg nagy társasággal megyünk, tehát, a nyaralás csak jó lehet, akár süt, akár esik. A tenger meg amúgy is vizes.

Köszönöm mindenkinek a segítő információt, amit a nyár folyamán kaptunk.

 

obi_van_kitobi Creative Commons License 2013.08.27 0 0 25496

Felejtheted a szerb-bosnyák szembenállást Mostart illetően,

 

Semmi ilyesmire nem gondoltam, de ez tényleg off. Háború? A horvátok aljas módon rátámadtak addigi szövetségesükre Hercegovinában, a korábbi Tudjman-Milosevics egyezségnek megfelelően...Én is befejeztem. :)

Előzmény: ozmele (25495)
ozmele Creative Commons License 2013.08.27 0 0 25495

Igen.

Tudom a tömegtájékoztatási eszközök nem erről tájékoztattak, de ettől még így volt.

Felejtheted a szerb-bosnyák szembenállást Mostart illetően, mert ugyan valóban volt ilyen, de a valódi háború abban a városban a horvátok és a bosnyákok közt dúlt.

Most már kicsit én is kezdem érezni azt, hogy elmegyünk off irányba....

Kiszállok, de annyit azért búcsúzóul megemlítenék, hogy  a valóság és a hírek nem mindíg vannak szinkronban.

Sziasztok, jó nyaralást, jó időt, s szellősímogatta tengerpartot mindenkinek....!:)))))

Előzmény: obi_van_kitobi (25494)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2013.08.27 0 0 25494

Horvátok és bosnyákok lőtték egymást, most békésen kávéznak egymás mellett

 

???

 

Hol? Mostarban?

Előzmény: ozmele (25491)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!