Keresés

Részletes keresés

Tomi 250D Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154904

Bocsánat, elfelejtettem még valamit:

 

csaton van egy szám: 1447

csat hátoldalán: SYH 5MIC (gondolom ez a bevonat vastagsága)

 

Köszönet az infóért!

Tomi 250D Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154903

szerkezete:

 

Tomi 250D Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154902

NAGYON OFF:

Tud esetleg valaki segíteni nekem ennek az órának a pontos típusában, korában, esetleg értékében?

 

akiesznelvan Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154901

azt hittem csak nekem kezd érthetetlenné válni ...

Előzmény: oys... (154881)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154900

Ha az az ember lennék, aki névtelen internetes csevejek miatt képes megharagudni, sajnálnám önmagam. Ahogyan azt az embert is sajnálom, aki nem az erényei, csak a presztízse miatt választ magának egy személyes tárgyat (lehet az csináltatott cipő, öltöny, óra, autó). Mert az az ember, aki kizárólag azért hord Patekot, mert drága vagy mert megteheti és ezt dobta a gép érettségire, nem pedig azért, mert jó, az nem ismeri a dolgok valós értékét, nem tud örülni az élet apró dolgainak. Pedig az élet apró dolgai - még a tárgyi szinten is - fontosak... Nem, nem a tárgyak okoznak boldogságot, de hozzájárulnak a jó közérzethez, ami hosszú távon, minden mással együtt nem csupán magabiztosságot, hanem pozitív kisugárzást is kölcsönöz az embernek... És most itt szó sincs arról, hogy aki gond nélkül megteheti, hogy vegyen egy Patekot vagy egy Vacheront és nem is gondolkozik rajta, az ne lehetne boldog, jó kisugárzású ember, de szerintem itt a fórumon kevesen vagyunk ilyenek, ezért az átlagos használati tárgynál erősebb kötődés egy-egy órához ebben a körben számomra érthető és elfogadható...

 

Egyébként a vágyott kedvencem továbbra is egy Vacheron Overseas chronó a 40 mm-esből, hogy tudd. Viszont képtelen vagyok saját tapasztalat alapján "reklámozni" mert egyszer volt a kezemen ilyen, az is 42 mm-es volt... És lehet, hogy ez megmarad vágyott darabnak, pedig szerencsére az sem hosszú évek fizetése...

Előzmény: dexter0719 (154898)
vzstrial Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154899

Ha már Rolex... :)

Szerintem egy stílusos (sok kőgazdag tanulhatna tőle stílust), ikonikus és számomra nagyon szimpatikus emberről:

http://www.ablogtowatch.com/rolex-ambassdor-sir-jackie-stewart-watches-cars-good-taste/

 

Ha az első órájának megvétel sztorijának fele is igaz, akkor is számomra tetsző történet.

dexter0719 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154898

tudod mi a különbség egy patek és egy rolex tuladonos között?

hogy a patek tulajdonos soha nem dícséri a saját óráját, mert nincs rá szüksége:-)

remélem érted a viccet és nem haragszol meg érte.

Előzmény: Felfedező2 (154897)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154897

Háát közel sem annyiszor, mint egy-két Steinhart, Orient, Doxa stb. rajongó, mert nagyjából x hónapig max. olvasni járok ide, nem Rolexet reklámozni. Sajnálom egyébként az Omega-t (ezelőtt négy teljes évig próbáltam megbarátkozni a külsőre nekem máig legjobban tetsző modelljükkel - ő viszont nem akart velem, ezért nem tudom magasztalni, meg az IWC-t is, ami meg a kezemre nem akart felkerülni szinte soha az általad említett ellenében, amikor reggel megkérdeztem magam a vagy-vagyról, így ajándékba, jó karra került. Szóval nehéz ezekről ódákat zengenem). Bár továbbra sem értem, hogy miért bűn egy órás fórumon jókat írni egy általam - és nagyjából közmegegyezés szerűen a világban mások által is - kitűnőnek tartott márkáról, kizárólag szubjektív alapon, saját tapasztalatból, de ha zavar, ne olvasd! Én ezt nem éreztem ömlengésnek, de ha Te így, hát szíved joga. Én biztos nem írnék egyetlen Breitling, Omega, Patek stb fannak se ilyeneket, mint Te nekem, mert órás fórumra szerintem, gyűjtők, rajongók, érdeklődők járnak, de az, hogy ki kiről mit ír, mégha kérdés formájában is, maximum őt minősíti. Ha valahol, egy svájci órás fórumon ne legyen már pellengérre állítva az egyik legjobb svájci márka elkötelezettje!

Előzmény: dexter0719 (154895)
dexter0719 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154896

próbáltam megkeresni a 2013-as adatok, nekem nem sikerült, de itt van a 2012-es 60-as lista:

http://www.watchtime.com/wristwatch-industry-news/industry/million-dollar-club-2012-watch-advertising-all-time-high/

A citizen 4. helye nekem elég meglepő.

Előzmény: öccse (154890)
dexter0719 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154895

remélem te ezért kapsz a Rolex-től havidíjat ;-) mert gyakorlatilag minden hozzászolásodban a saját órád nagyszerűségét hírdeted. Bocs, de már nagyon régóta szúrja a szememet, most nem tudtam szó nélkül hagyni.

Előzmény: Felfedező2 (154893)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154894

Azért egy-két havi fizetés egy óráért még nyugaton is sok pénz! Itthon a felső-közép pénz a fövárosban kb. 4-500 nettó körül lehet. Azért ebben a körben mozogva sem látok túl sok embert 800 ezres, milliós órában flangálni. Sőt, aki tudja, hogy valaki ilyesmire ennyit kiad... Sok pénz az, na! Meg másra is kell - lakhatás, szolgáltatások stb. A Roli nagyrészt nyugaton is luxus, hidd el! ha valaki kap egyet, élete legfontosabb ajándékai között tartja számon és nincs a hentesen, pincéren - pedig jól keresnek...

Előzmény: altimus (154885)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154893

hordtam már többfajta, nem alsó kategóriás svájci órát és ezek közül messze (nem kicsit messze) a Rolex a legpontosabb, masszívabb, gondmentesebb. Szerintem milliónyi, jó társadalmi státuszú vásárló több évtizedes hasonló tapasztalata is jó marketing a cégnek...

Előzmény: Wreck Diver (154892)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154892

Pedig ha visszanézed, milyen órákat csináltak a többiekhez képest,
és hogy a kvarcválság kezdenén milyen taktikát választottak, bizony
az akkori innováció, az akkori minőség, és a jó piacválasztás tette lehetővé azt,

hogy manapság így hasítsanak.

Mert ha az omegához és más gyártókhoz hasonlóan elkezdtek volna olcsó szemetet
gyártani, ma ők is csak egy reanimált eta tokozó, vagy egy felfelé kapaszkodó, 5-10
évre újra saját szerkezetet gyártó cég lennének.

Előzmény: dexter0719 (154891)
dexter0719 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154891

igen, így van.

jókat szoktam mosolyogni a hsz-okon akik azt hiszik, hogy azért hasít a Rolex mert ők annyira innovatívak és olyan jó minőségű órákat csinálnak. na persze :-)

Előzmény: öccse (154890)
öccse Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154890

Mai napig is ők költenek erre a legtöbbet.

 

Top 25 Watch Advertisers 2013 :

 

1.  Rolex                                          61,48 Mil. USD

2.  Breitling                                      43,85 Mil. USD

3.  Cartier                                        22,58 Mil. USD

 

 

13. Patek Phillippe                           7,66 M. USD

Előzmény: dexter0719 (154887)
ph5.5 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154889

És persze őt nem a minőségi kategóriára hoztam fel példaként :)

 

A Swiss Made felirat azt hittem kamu. De ma fotóztam bele először és az ETA werk meglepetés volt számomra. Meg a hátoldalán is a fél oldalnyi szöveg... " by Aubry of Switzerland for Cannon Time Corp. Under Cahampion  Licence  

Waterresistant   Fiberglass 5906 "

 

A google meg bölcsen hallhat hogy ilyen is létezett.  

Előzmény: ph5.5 (154888)
ph5.5 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154888

A tegnapi svájci óra és minőség kapcsán jutott eszembe, hogy szinte napra pontosan 21 éve vásároltam ezt az akkori barátnőmnek (OREX)... (bocs ez csak időmérő)

 

    

 

(tudom koszos... de ő tényleg a fiók alján pihen régóta... de működik)

dexter0719 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154887

szerintem meg azzal, hogy az elsők között (vagy elsőként) jöttek rá, hogy a luxusórák eladásához a marketing a legfontosabb. és ennek megfelelően öltek marketingbe rengeteg pénzt.

Előzmény: Wreck Diver (154886)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154886

A Rolex talán pont azzal élte túl anno a válságot,
hogy ezt a réteget célozta meg a termékeivel. És milyen jól tette..

Előzmény: altimus (154885)
altimus Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154885

> Ezért tud a Rolex tömegesen árulni milliós órákat

 

ez csak erzekcsalodas. az eladott rolexek 90%-a egy kozepesen jo nyugati havi fizetes szintjen mozog. sot mi tobb egy magasabb svajci (kozonseges alkalmazotti) fizetesbol akar ket sub is kijon havonta. a rolex igen keves millios orat (dollarban, euroban, chf-ben persze) ad el, leginkabb arab/kinai szupergazdagoknak. ezen oriasi a haszon, de aranyaiban igen keves ilyen orat ad el a rolex.

 

**

 

a tipikus minosegi orat vasarlo nem nagyon maszik abba bele, hogy mi az a swiss made, nem is erdekli ez a kerdes. orat csillogo/villogo markaboltban vesz, ahol a feher kesztyus elado es a markanev a garancia a minosegre. nameg az ar. 8-10.000 euro felett nem kerdojelezi meg a vevo a minoseget. (altalaban nem is lehet persze a kulso alapjan az ilyen aru orakba belekotni. az meg, hogy belul mi van az oravasarlok 99%-at tokeletesen hidegen hagyja.)

Előzmény: Felfedező2 (154882)
Wreck Diver Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154884

Pontosan - az otp-s mellékletet leszámítva. :))
A komolyabb gyártók igenis profitálnak abból, hogy a kisebb - olcsóbb márkák
alkatrészellátása, minősége, swiss made mivolta megkérdőjeleződik a fórumokon pl.

Hiszen a vásárló részéről biztonságosabb dolog ugyanazt a szerkezetet Tissot köntösben megvenni
mondjuk 50 ezres árkülönbözettel, mint megkockáztatni egy "ja, ezek nem is teljesen svájciak" megjegyzést pl.

Én is hallottam olyat, hogy x márka kínában készül, ahol szinte kis svájcok vannak elkülönítve.
És órás mondta. Na most a fiának ballagási órát vásárolni akaró laikus ilyenkor megy a Certinához biztos, ami biztos...

Előzmény: Felfedező2 (154882)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154883

A nagytestvér létezésére meg ez az OTP-direkt beszúrás a bizonyíték... Nem is jártam ma ott... Talány... Most megnézem!

Előzmény: Felfedező2 (154882)
Felfedező2 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154882

Én nem félteném annyira az IWC-t, vagy a Tissot-t (SW-t). OTPdirekt - OTPdirekt bejelentkezés ...5811 szàmlàn. Azonositò: 28900401  Jòvàhagyàs 08:34-ig.Ezek a cégek túléltek igazi válságokat és prosperálnak egy marketing-vezérelt piacon, sőt ezen a területen a leginnovatívabbak szinte az összes iparág közül. nem véletlen, hogy a felsorolásodban a tradicionális svájci márka tud a legdrágábban értékesíteni (szerencsére a többség az órával tradíciót, minőségélményt - bármi is az - presztízst és hagyományt vásárol, nem nyári öltönyre spórol). Ezért tud a Rolex tömegesen árulni milliós órákat és ezért van helyük a kis manufakturáknak is. az eredetmegjelölést rendszerint nem ez a szegmens játsza ki, ezért az általad említett jelenség még kedvez is a tradicionális Swiss made gyártóknak. A 100 körüli órák nem az ő célközönségüknek készülnek... De tényleg gáz a bóvlisodás, ami sajnos az áremelést támaszthatja alá.

Előzmény: nickback38 (154880)
oys... Creative Commons License 2014.08.29 0 0 154881

Két dolog:

- Annyira kezdesz ebbe a témába belebonyolódni, mint múltkor a forgató-ügybe.

- Az előző hozzászólásodban a végén írtakat - legalább Te - valóban érted???

Előzmény: nickback38 (154880)
nickback38 Creative Commons License 2014.08.28 0 0 154880

"A Swiss made egy egyszerű eredetmegjelölés, amiből legenda lett"

Ez a gond, legenda lett. Ez alapján ítélnek a vásárlók és ezt meglovagolva áraznak a kereskedők, nem kétséges ki jár jól. Rövid távon. Mert lehet azt mondani, aki hülye haljon meg, de amikor elég hülye halt már meg és elkezd gondolkozni a vásárló, akkor ugyanaz lesz a szitu, mint amikor az autóipar "legendái" kényszerűen szembesültek azzal, hogy az emberek rájöttek, nyugodtan vehetnek Skoda-t, Kia-t, Dacia-t stb. Az meg kifejezetten vicces lesz, ha mondjuk vkinek egy IWC-vel a csuklóján azt kell bizonygatnia, hogy az övé nem a kínai swiss made, hanem a svájci...pláne ha egy "ja persze igen" lesz a reakció.

Rá kellene döbbennie a svájci óragyártásnak, hogy ez így nem lesz tartható...

 

"amit számon kérsz"

??? Milyen szavakkal kértem számon?:-) 

 

A COSC és tsai nem alkalmasak arra, hogy támogassák a vásárlót a döntésben - nem erre lettek kitalálva.

Amit én fikcióként javasoltam (példának tekintendő) :

 

Van 200e  pénzem egy "szép" órára, a jelöltek :

- Tissot Visodate (sw group, 170e, 85/100 pont)

- STEINHART MARINE 38 (Steinhart, 114e, 80/100 pont)

- Ingersoll Clay (Zeon?, 90e, 73/100 pont)

 

Az első cc. 2x drágább az utolsónál és alig több mint 10% az előnye a minősítés szerint, hm...nézzük miért 73 pont  a sereghajtó :

- Pontosság csak percen belül, kibírom.

- Járástartalék csak 36 óra, kibírom.

- 4 évente szerviz alkarészcserével, telefon a szervizbe, mindenestül 10e/alkalom, kibírom.

- Átlagos kidolgozottság, boltban kézbe fogtam, nekem jó.

 

Van egy igényeimnek megfelelő órám és megmaradt 110e - veszek egy nyári öltönyt az órához :-) 

De kár ezen ennyit rugózni, ahogy leírtam, én sem látom reálisnak a megvalósulását.

A feszengő IWC-s, illetve a nevető 3. Seiko/Seagull stb. esetét viszont igen.

Előzmény: Felfedező2 (154873)
y78 Creative Commons License 2014.08.28 0 0 154879

Szia,

publikus az e-mailem, írj, tudok segíteni.

Üdv

Előzmény: NormanBates (154858)
NormanBates Creative Commons License 2014.08.28 0 0 154878

azert kvarc orat keresek, mert akinek szanom az nem szeretne a mechanikus szerkezetekkel valo torodest. de ha ebben az arkategoriaban megis tudtok valami mechanikusat ajanlani, akkor megfontolom.

Előzmény: H_G (154871)
NormanBates Creative Commons License 2014.08.28 0 0 154877

koszonom, a google-t ismerem es hasznalom. azert gondoltam, hogy megkerdezlek titeket is, mert tobb szem tobbet lat. sokszor amikor valaki hasonlo jellegu kerdest tesz fel, olyan uj modellekbe lehet belefutni, ami mellett korabban elmegy az emebr es erdekes lehet. ennyi. mar en is volt, hogy ajanlottam masnak orat.

 

svacjit keresek, mert most ez a koncepcio. tudom, hogy vannak prima nemet, japan, stb orak. 

Előzmény: nickback38 (154869)
oys... Creative Commons License 2014.08.28 0 0 154876

Köszönöm a segítségeket!

Franek-52 Creative Commons License 2014.08.28 0 0 154875

Szia.

 

ETA 2892-A2

 

Feri'bá

Előzmény: oys... (154861)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!