Keresés

Részletes keresés

Jedih20000 Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6353

Ugy látom kicsaptam a biztosítékot nálad!! BOCSÁNAT!!!

megkértelek ne piszkáld a népet kulőnbözö jelzőkkel. mert amit  mondasz nagyon magas lórol beszélgetésnek , tünik.  Te írtad gyorsan készitesz programot , akkor készisd el ingyen kérlek ,de ebben a világban semmi sincs ingyen én nem konkrétan pénzt kináltam  hanem jeleztem mennyit érhet nekem , no de mindegy , remélem nem ástam ki semimi haragot , mert én békésen közelítettem feléd , és továbbra is igy fogok tenni, de viszont nem esnek jól a jelzőid az itteni résztvevőre álltalánosítva.

neked hogy esne ha mindig valaki jelzőket használna rád ?

 

Az "Algoritmus" szoval tul képpen nem tudom mi a gondod ?

pedig amig te nem voltál itt már akkor is téma volt .

 

Bocs az igazságért !!!!

 

Előzmény: rapidcfg (6338)
rapidcfg Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6352

Alapvető félreértések vannak.Például, hogy akik értenek a matekhoz, azok ellendrukkerek:-)

 

Például KKV mondanivalójával innen kellene elindulni.

Aztán kiderül érdemes e vagy nem játszani 1JT

 

Arról van szó 1JT ben:

minden húzási napon 80 közül biztosan kihúznak 20 számot...... gondolkodás.... az állítás igaz

minden eltalált számért a tét 2x esét kifizetik.....gondolkodás... még soha se volt olyan, hogy ne fizettek volna... tehát az állítás igaz. És feltesszük, hogy ez a jövőben is igaz marad.

 

Vegyünk egy N+n egymást követő húzásból álló futamot.

Mekkora tétet tegyünk 1,...,80 számokra? (Figyelem: nem foglalkozunk azzal, hogy melyik szám mennyire esélyes. Mindegyikre teszünk. Ennek a kényelemnek az árát keressük.)

Mekkora a tétek összege húzásonként?

Mekkora az összes eddig megjátszott tét összege?

Mekkora az összes eddigi nyeremény összege?

Két feltétel mellett vizsgáljuk meg a kérdést:

a) a tétek összege rendelkezésre áll és a nyereséget minden húzás után kivesszük

b) a tétek összege rendelkezésre áll ugyan de a nyereséget felhasználjuk a tét fedezésére

Azt mindkét feltétel esetén hozzávesszük, hogy minden befektetésünket realizáljuk.

Akkor szálunk ki a játékból. Azaz N. húzás után úgy döntünk, nem kenózunk tovább, ennek teljesüléséhez kell további n futamig egy másik stratégiával játszani.

Legyen N=150 (például, mert ez a szám itt már említve volt)

 

Belátható, hogy sem a tét duplázás sem pedig a tét triplázás nem elég.

Ennél jóval több kell.

 

Ennek a cash-flow ját kell előállítani.

Az alapján lehet eldönteni: érdemes játszani, vagy nem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (5488)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6351

Minden számsornak van egy jellegzetes eloszlása. A H_átlag = húzások átlagos előfordulása.

Sok sikert a szélsőségesek kiszűréséhez.  :)

Előzmény: alien power (6350)
alien power Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6350

Nekem is van egy algoritmumusom!

A tudatalattimban fut, feladata az, hogy olyan valóságot teremtsen, melyben azt az SMS-t kapom, hogy:

"Ön 100.000.000 Ft-ot nyert. Az összeg átutalásához..."  :D

lsd. (és :) agykontroll     [lsd = lásd ;]

 

@ Keno-JEEP

 

Szép, de a H_átlag az mi?

 

Szvsz ezek a matekos számítgatások inkább arra jók, hogy a szélsőséges helyzeteket kiszűrjük,

de ezeknek is csak a meglétét mutatja meg, a sorsológépet nem fogja különösebben érdekelni,

hogy 1000 vagy 10.000 húzás múlva szűnik meg.

 

@ Hungarofil

"Van egy progid, ami ezt kiszámolja?"

 

Szerintem nincs progija, csak a kedvemért végignézte a táblázatot és papíron összeadta 31,5 perc alatt  :P

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6349

Sajnos nincs. Korábban kifejtettem: szerveren futtatott alkalmazás stb...

Előzmény: Hungarofil (6348)
Hungarofil Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6348

Van egy progid, ami ezt kiszámolja? Van rá lehetőség esetleg, hogy használhassam/elkérjem? Természetesen annak segítségével elért nagynyeremény esetén osztozással...

Előzmény: Törölt nick (6347)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6347

A számaidnak előfordulása (a mai napig)

 

Találat: db.:__ H_átlag

 

1        61            83.64

2      265            19.25

3      663              7.7

4      986              5.17

5    1163              4.39

6    1033              4.94

7      569              8.97

8      259            19.7

9        74            68.95

10      20          255.1

Előzmény: alien power (6344)
Hungarofil Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6346

Ez ám a lelkesedés... :)

20 tipp egy napra. :D

Előzmény: alien power (6344)
alien power Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6345

az előzőhöz a grafika :P

 

alien power Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6344

Sziasztok!

 

Az én tippem:

9, 11, 12, 17, 21, 29, 31, 33, 37, 45, 48, 52, 53, 55, 61, 64, 66, 69, 73, 77

Hungarofil Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6343

Imádom a matekot. És imádom ahogy néhányan hivalkodnak matek tudásukkal. Az a baj a mai oktatással, hogy kőbe vésett valóságként oktat olyan dolgokat is, amelyek bizonyítva vannak, és olyanokat is amelyeket csak bizonyítottnak tekintenek... A másik hibája, hogy valaki okosnak hiszi magát attól hogy megtanul már bizonyított dolgokat, és azt hiszi mennyire ért hozzá. Ez minden tudomány területén így van. Sajnos minden tudomány képvislői közül max 1%, akinek van is sütnivalója, a többi csak bemagolt pár -mások által leírt, és többé-kevésbé bizonyított- tételt. Általában az az 1% nem hangoztatja a tudását, mivel minden tudás bizonytalan, és ezt ők tudják a legjobban (hiszen hányszor bebizonyosodott már egy-egy kőbe vésett, bizonyítottnak vélt állításról, hogy inkább hamis mint igaz).

 

Néhány kérdés azoknak, akik itt hivalkodnak nagy matematikai hozzáállásukkal:

 

1.: Szerintetek a pitagorasz-tétel -Pitagorasz általi- bizonyítása előtt hányan voltak olyanok, akiket kiröhögtek amikor azt mondták hogy összefüggést vélnek felfedezni a befogók és az átló hosszai között?

 

2.: Szerintetek miután kitalálták pl a Rulettet (azért írom ezt, mert ez pont eléggé, de nem túlságosan régi játék ahhoz, hogy viszonylag jól nyomon követhetők legyenek a fejlődési fázisai), mennyi időbe telt, amíg rájöttek hogy duplázós, triplázós, stb esélyekkel taktikusan játszva, folyamatosan nyerni lehet, szinte bárminemű kockázat nélkül, és szükségessé vált limitek bevezetése, illetve az efajta játék korlátozása az asztaloknál (a kaszinótulajdonosi csalásoktól eltekintve)?

 

3.: Szerintetek bizonyítva van az a tétel, amire mindannyian hivatkoztok, miszerint két egymás után lévő KENÓ húzás teljesen független lenne egymástól? Mert a képletek amiket itt folyamatosan írtok bizonyításként, feltételként tartalmazzák, hogy két egymás utáni alkalmazás esetén csak akkor használhatók, ha teljesen független egymástól a két esemény?

 

4.: A 3-ashoz kapcsolódóan: ha most valaki a fegyvert a fejetekhez tartaná, és azt mondaná, hogy lelő, ha nem teszitek fel minden vagyonotokat egy KENÓ-ra (mondjuk 10-esre), akkor csak megadnátok 10 tetszőleges számot (amennyiben elfogadjátok az események egymástól való függetlenségét, akkor ugyebár ezt kéne választani), vagy megpróbálnátok okoskodni?

 

Ha a 4-esben az utóbbi a válasz, akkor igazi matematikusok vagytok, nem veszitek bizonyítottnak azt hogy két vagy több egymás utáni KENÓ-húzás teljesen független lenne egymástól (ami egyébként még nem is volt soha bebizonyítva), és elfogadjátok, amit a szerencsejátékosok itteni egyik fajtája: hogy okoskodással igenis közelebb lehet jutni a megoldáshoz.

oken Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6342

Na nagyokosok, ma sem sok számjavaslat került ajánlásra részetekről.

A magam részéről segítek:

0 és 6 vgűt ill. 10 és 50 csoportokbeli számokat jelöljetek mára (kiegészítve 3, 5, 9 végűekkel).

Pár példa a mai játékaimból:

19, 25, 56, 70

10, 39, 53, 76

  9, 26, 53, 70

13, 16, 40, 59.

Futás feladni, még sikerülhet!

A többit, ha nyert megosztom veletek.

Uff én is beszéltem!

Hajrá kenó!

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6341

Van-e élet a halál után? Ugye nem állítható! És mégis hisznek benne! Vajon miért?

 

/Ha az egyén meghal, attól  még maga az élet, továbbra is létezik/

 

 

(nem kell válaszolni rá)

Előzmény: rapidcfg (6340)
rapidcfg Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6340

Na most akkor miért zagyválsz, amikor megállapodtunk, hogy nem teszel ilyet!

 

1Jt, 2Jt,3Jt, ..., 10Jt re is csak statisztikai átlagban állapítható meg t.

1JT re tuti a dolog. Mert a szám biztos  megmondható  és tmax legfeljebb 7.

2Jt -re  nem ismert biztosan a két szám.  Ez volt az állítás.

Ez ugyanaz, számnégyes.

 

Ez pedig teljesen felesleges hülyeség

(Korábban írva vagyon, a gyakorlati KENÓ nem egyenlő az elmélettel)


Előzmény: Törölt nick (6337)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6339

Pontosíts, mit szeretnél? (mi legyen a program kimenete,1 sor példát, ha lehet)

Előzmény: Jedih20000 (6334)
rapidcfg Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6338

1.Velem te nem fogsz szórakozni. Legfeljebb beszélgethetünk, ha  van értelme.

2. Azt kell látni, az fáj, hogy butaságokat hordtok össze.

3. Mondtam már, hogy olyan szavakat ne használjatok pl: algoritmus.

Butaságnak hat főleg ebben a szövegkörnyezetben.

4. Nekem ne ajánl pénzt se. 

(Bár itt céget feltüntetve nem láttam. Gondolom rendes, adozó vállalkozás.)

5. Azt látni kell, az egy üzleti vállalkozás, ki milyen programot árul.

A matematika mindenkié és ingyen van.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Jedih20000 (6331)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6337

2 JT-re, 3-ra, 4-re stb. ugyanúgy megállapítható, persze nem statisztikailag. (Korábban írva vagyon, a gyakorlati KENÓ nem egyenlő az elmélettel)

Előzmény: rapidcfg (6335)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6336

"Zavaros, hiányos, szóvirágokból semmi sem következik zavaron kívül."

 

Amennyiben valaki logikusan gondolkozik (önébredés), az mindig célravezetőbb, mintha megmondanánk neki mindig, mit tegyen.

rapidcfg Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6335

Na egyezünk meg abban, hogy én egy matematikai összefüggésről beszéltem.

Előbb azt értsd meg. Könnyű. Azzal kapcsolatban feltett kérdésre válaszolok, segítek.

A többi zagyvaság nem érdekel. Nem volt szó statisztikáról sem egyetlen számról sem.

 

Egyébként  egyetlen egy, legfeljebb kettő konkrét szám megmondható az N. húzástól,

ami 1JT vel legfeljebb  N+ t futamon belül kihúzásra kerül.

 

2JT re már az sem ismert, hogy t értéke mennyi.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (6333)
Jedih20000 Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6334

A programba elemezhető legyen mindegyik játék tipus előfordulása 1-80 szám analizise dátumokal regisztrálva ugy ahogy  a K.K,V  leirta melyik nap van a szám csoprt kihuzva , a számcsoprt a játék tipusokra értendő 1-10ig.

 egy link  http://www.friweb.hu/hujo/

 neki van egy hasonlo de algorimust nem vettem benne észre , hogy ugy ajánlaná melyik szám csoport ami erősebb a huzásra %-os arányban

ez megvan nekem  még 5000 ft nem is drága érte

 

10000 ft-ot megérne nekem egy ehhez hasonlo progi .

 

látod még munkát is kapsz tőllunk . és szerintem enyit megérhet egy jo progi !!

Előzmény: Jedih20000 (6332)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6333

Igen! Érteni kellene, neked is. A KENÓT nem lehet CSAK a statisztikai eszközök segítségével értelmezni!

A rögeszme: a tapasztalatokon keresztül alakult ki, akár a statisztika. Amíg Te valószínűséget prezentálsz (csak), addig nem fogod (nem tudod) meghatározni egy szám gazdaságos játékát. (mindig az lesz az eredmény, hogy nem érdemes játszani)

Ezen kell túllépni!

Előzmény: rapidcfg (6330)
Jedih20000 Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6332

"Ehhez képest  15 perc alatt megírom bármelyik kérdésetekhez tartozó programot

és közzé is teszem."

 

Akkor irj nekunk egy algorimusra épitett  Keno programot a valoszinuség számítást figyelmbe véve ha tudsz ilyet vevő vagyok rá !

Előzmény: rapidcfg (6330)
Jedih20000 Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6331

"""Emberek érteni kellene, miről zagyváltok!""

 

Látod pont ezt írtam, lekezelő stilusban beszélsz rolunk, pedig ha egy kicsit stilust váltanál és kicsit tisztelettel lennél a játkosok lelki világára akkor . jol el tudnánk veled is szorakozni .

Te érted biztos amit írsz , de hol vagyunk mi te hozzád  képest és az egyetemi szintu matematkához , gyere  kérlek a mi szintunkre és szot fogunk érteni!!

én hála az égnek nem veszek fel kesztyut senkivel inkább a békés egymás mellett élés politkáját vallom!!

Előzmény: rapidcfg (6330)
rapidcfg Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6330

A legmefelőbb összefüggést mutattam meg. Ezt képlettel szoktuk felírni.

Elmondtam, mi az összefüggés. Ha ezt alaklamazod, akkor csak annyi történik,

hogy mindenki megérti és ellenőrizni is tudja.

Zavaros, hiányos, szóvirágokból semmi sem következik zavaron kívül.

 

Itt mindenki valami rejtelmes titkos programjára hivatkozik.

Meg 10   éves kutató és fejlesztő munkájára, amit beleölt. Lol...

Ehhez képest  15 perc alatt megírom bármelyik kérdésetekhez tartozó programot

és közzé is teszem.

 

Ezt megtettem már például a számoljuk ki a lottó ötöst topikban is éppen.

 

Egyébként éppen a te rögeszmédet formuláztam meg és tettem fel a kérdést

a matematika elsősegély topikban.

 

Emberek érteni kellene, miről zagyváltok!

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (6327)
Jedih20000 Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6329

Képzeld él ,én értem mit kergetek ! , de mint írtam nem vagyok matematukus !

a logika és matematika egy kicsit eltér egymástol , de mégis összefuggésbe hozható egymással és nagyon is tudom a kulőnbséget.

nekem a keno putto rulett szorakozás kikapcsolodás ,( na most meg leszek kövezve mert én mást is játszom ) mert ez a 3 játék a kedvencem , a toton is nagyon sokat jétszottam 13 asom is volt ami kb 20000-ret fizetett, gondolkodom a luxort is kikéne probálni , de ahhoz aztán még nincs tapasztalatom , Szüz kéz szerencsét hoz alapon a következő héten 1000 Ft-ot be is teszek rá.

Matematukosok erre most gombot varhattok mert lesz egy pici osztalék a zsebetekbe,

 

 A  HELYESÍRÁSI HIBÁKÉRT MINDENKITŐL ELNÉZÉST KÉREK !!

 

 gyorsan írok és nincs mindig időm a javitgatásra, sajnos nekem nics titkárnőm aki letudja gépelni helyettem !!

Előzmény: rapidcfg (6326)
Jedih20000 Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6328

Üdv !

Azt tudni véljuk viszont bármilyen szerencsjátékot a matematikusokkal számoltatnak ki mielőtt piacra dobják , de nekik csak annyi részük van , hogy egy ujjabb  adót hogyan tegyen zsebre az Állam bácsi , viszont a matematukusok egyetlen szevényt sem tőltenek ki mert nekik talán még az osztalék is jár amiért kiszámolták az adott játékra vetített véletlenek halmazára épitíett lehetetlent. persze mi játékosok hiszunk a lehetetlenbe és bolondul játszunk!

Aki el tudja képzelni hogy nyer . és van akkora hite hogy nyer az nyerni is fog és ez a Vonzás Tőrvénye , amivel biztos nem számoltak a "Matematikusokkk" , inkább sokkolják itt a népet a nem játszásra , de akkor hol van itt az ősszefüggés ?

 

Kenora Fel !

 

Tegnap 100 Ft -ot nyertem Hurrááááá!!!!

Előzmény: rapidcfg (6326)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6327

A fejed tele van képlettel, és nem a megfelelőt használod itt az oldalon, mivel még egy konkrét javaslatod sem volt.

Bizonyos szempontból érdekes lenne, mit tud az elmélet.

Előzmény: rapidcfg (6326)
rapidcfg Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6326

Ne nevettesd már ki magad:-)

A szerencsejátékok mint említettem, bizonyos szempontból érdekesek a matematikusoknak.

Csak amíg én tudnék keno szelvényt kitölteni (bár nem szoktam, de fentiek miatt még sok szerencsejátékot, logikai játékot, játékot ismerek azért) addig ti azt se értitek, mit kergettek.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (6323)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6325

"Vagy ahogy te mondod, nem mondható meg hogy melyik számnégyes kerül kihúzásra."

Evvel nem értek egyet, épp azt mondtam, abból az egy vizsgálatból nem lehet kikövetkeztetni.

Mi volt a kérdés? Meddig mejünk le!

Előzmény: rapidcfg (6324)
rapidcfg Creative Commons License 2011.12.04 0 0 6324

Azért írtam be azt a formulát, mert az matematikailag igaz.

A jobboldala annak a teljes eseményrendszernek az entrópiája amire alkalmazzuk.

 

Pl: számnégyesekre

 

bármely számnégyes kihúzásának valószínűsége pk

 

A k. számnégyes az N. kísérletben vk(N) szer fordult elő.

Ez a keno.xls listából megmondható.

 

Ti azt gondoljátok, hogy ennek befolyása van a jövőre?

Remélem nem. Ezt szoktuk úgy mondani, hogy a kenonak, lottónak,

puttónak stb nincs emlékezete.

Vagy ahogy te mondod, nem mondható meg hogy melyik számnégyes kerül kihúzásra.

Ez ugyanazt jelenti.

 

Van egy feltételezett esemény, hogy az N+n. húzásig a k. számnégyes előkerül.

Ez egy heurisztikus esemény, bekövetkezése vagy be nem következése csak utólag

ellenőrizhető. Ezt nevezhetjük fogadásnak.

 

Ennek ára van. Ezt kell beárazni.

 

Tehát nem az van, hogy p=1/2 és hatványai és egyéb számbeli tévedések például csak abból kiindúlva, amit KKV elmondott. Ennek persze hatása van az árra. A számok kegyetlenek szerencsére.

KKV egy egyszerű egydimenziós bolyongás alapján számolt csupán.

 

Olvasd el az első fejezetét a belinkelt pénzügyi matek jegyzet első példája arról szól.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (6319)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!