Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.25 -1 2 2190

Nekem úgy rémlik hogy veszélyesen meredek. Ha kijön akkor érdemesebb lenne 2 külön napot tervezni, egyszer Felsőtárkányból felmenni, máskor ha már Bél-kő magasságába feljutottatok akkor a fennsíkon egy minél nagyobb kört tenni.

Előzmény: 1szkuter (2188)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.25 -1 1 2189

Érdekes lenne statisztikát látni, de elég esélytelen, hogy az év tetszőleges napján működjön, hacsak nem lesz mostanában látványos mennyiségű eső. Hó is érdemben 1-szer esett a télen és az is elhúzódva tűnik el.

Előzmény: HIMBALA (2187)
1szkuter Creative Commons License 2017.02.25 -2 1 2188

Szerintem félre értettük egymást...

A Cserepes-kő lápán szeretnék lemenni a Vörös-kő völgybe az alsó Vörös-kő forrást megnézni.

Erre már jártál?A térképen elég meredek ez a rész,lehet nem valami jó választás.Ha mégis erre megyünk le,akkor vissza Bélapátfalvára a Hideg kúti völgy-Pes kő völgyön átmennénk. (ez az útvonal milyen nehéz?) Még nem mértem le,de lehet ez nagyon sok lesz....így Felsőtárkányból busszal megyünk vissza Bélapátfalvára...

 

 

Előzmény: Bikk Pubi (2176)
HIMBALA Creative Commons License 2017.02.25 -2 1 2187

Sziasztok!

 

Ha már felmerült a diskurzus során a Vörös-kői időszakos forrás, érdeklődnék a tapasztalattal rendelkező topiktársaktól:

 

március 15. táján általában már "beindul" a forrás? - értitek, mire gondolok.

 

(Idén márc. 15 szerda, munkaszüneti nap, az jutott eszembe, hogy csüt-péntekre szabit veszünk ki, így lesz négy éjszaka-öt nap egyben: irány a BÜKK!!!:) )

perempe Creative Commons License 2017.02.25 0 1 2186

erre gondoltam, és tényleg érdemes a Vörös-kőre is kimenni az OKT útról. jó ha van nálad GPS.

Előzmény: Bikk Pubi (2178)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.24 -2 1 2185

Először én is arra tippeltem amire te, de megnéztem a térképen is, ott is ezt láttam befutónak, és a gerincen szintben futó út is a bal oldali csúcs mellett dönt, annak kell lennie a Vörös-kőnek.

És mivel a Vörös-kő "csupán" 682m magas, így innen, közel 900 méteres magasságból nézve mindenképpen lefelé van.

Ez egy másik fotó, picit más szögből:

Piros nyíl = Vörös-kő 

 

 

Még egyszer köszönöm a segítségeteket, már csak az időpont a kérdéses...

Előzmény: Bikk Pubi (2183)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.24 0 0 2184

Ez lehet az, nagyjából szintben megy az út a gerincen és a végén délre van tiszta kilátás.

Előzmény: Törölt nick (2181)
Bikk Pubi Creative Commons License 2017.02.24 0 0 2183

Ha nem kérdezed meg, akkor a jobbra levő csúcsra mondtam volna (amelyik nem látszik teljesen). De elbizonytalanítottál.

Előzmény: Törölt nick (2181)
Bikk Pubi Creative Commons License 2017.02.24 0 0 2182

A garass által belinkelt videó alapján teljesen igazad van. Még sohase mentem arra, valahogy mindig kimaradt. Most, hogy felhívtad a figyelmemet, mindenképpen megnézem majd. Kösz!

Előzmény: Törölt nick (2179)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.24 -2 0 2181

Utolsó elméleti kérdésem:

Az Országos Kéken a Vöröskő-bérc oldalában csodás kilátás nyílik a bizarr módon oldalazó ösvényről.

 Ez az az ösvény, a fényképező vízszintesen van!

 a piros nyíllal jelölt orom a Vörös-kő?

Ha igen, akkor nincsen több felesleges kérdésem, tudom az utat. :-)

Előzmény: Törölt nick (2180)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.24 0 0 2180

Vagy lehet ez a javasolt is, de ezt a kitérőt oda-vissza nem hagynám ki.

Előzmény: Törölt nick (2179)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.24 0 0 2179

Helyette javasoltam a Vörös-kőt, az elágazás is biztos ahol a kék jelzés nagyot kanyarodik, utána domborzatilag is látszik, hogy a jelzés nélküli út a gerincen visz és maga a sziklás rét is jó piknikező hely, plusz kilátás. Aztán ugyanezt az utat kell megcélozni.

Előzmény: Bikk Pubi (2178)
Bikk Pubi Creative Commons License 2017.02.24 0 0 2178

De ezt már Te is nézted

Előzmény: Törölt nick (2177)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.24 -1 0 2177

Kérhetnék most már egy térképet? :-))

Úgy jobban tunnám vizualizálni. :-)

Előzmény: Bikk Pubi (2176)
Bikk Pubi Creative Commons License 2017.02.24 0 1 2176

A Vörös-kő keleti oldala a Simakő-lápa.:-) Most nézem, hogy táblát is jelez oda a térkép, erre nem emléxem.

 

1szkuter: Ha a Cserepes-kőtől lemész az ördögszántáson, az még csak a Kálmán-lápa, onnan még körbe kell menni a Vöröskő-bérc oldalán. Ezt onnan ismered meg, hogy az egyik legszebb a kilátás innen a Bükkben. Továbbhaladva lefelé elérsz egy lokális minimumhoz, ahol a kék balra felfele indul egy bevágásban. Itt kell jobbra vissza- és lefele indulni. Az út inkább a hegy oldalában megy (jobbra a völgy), míg egy erős lejtő után jobbra leérsz a völgytalpra. itt balra/egyenesen mész tovább, vadregényes, köves szurdokban, majd jön a mély vízmosás-patakvölgy. Itt látod, hogy járható-e a meder, vagy fönt, az oldalban kell ügyeskedned.

Előzmény: perempe (2173)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.24 -2 0 2175

Hallgatni fogok rád, ezt az útvonalat is néztem a Vörös-kő felé, de a térképről nem tudtam eldönteni hogy lefelé mennyire vészes a forrásig.

Ha azt mondjátok hogy ez a legjárhatóbb verzió akkor jó, legyen ez. Vörös-kőnek egyébként van kilátása?

Tehát akkor:

Apátság-Bélkő-Őrkő-Cserepes-kő, majd le a Vörös-kőre, onnan ereszkedés a forrásokhoz, aztán végül le Felsőtárkányba. (Busz meg elég gyakran van visszafelé.)

Őrkőre is fel szeretnék már végre menni, mindig csak elmegyünk alatta a kéken, pedig éppen az Őrkő panorámája a füzet címlapfotója!

És nem mellesleg Bikk Pubinak is van onnan egy nagyon szép, kedvcsináló  felvétele a közelmúltból...

18-20 km körül saccolom, de majd leméricskélem pontosan. Két-három hét múlva már hó sem lesz, (az sokat kivesz), esetleg sár.

 

1szkuternek:

 

Szerintem jelenleg ez a legjobb térkép, (osm) azt a kis mérőkét én nagyon-nagyon szeretem benne, sokkal jobb vele útvonalat tervezni, számolni mint bármi mással, tervezéskor arra kanyarítom amerre akarom.

Az a funkció telitalálat!

Másik fórumban egy hozzászólás kapcsán ezzel számoltam ki a minap a magyar és a lengyel határ egymáshoz legközelebb eső két pontját is (kb 77.7km) 

 

viewArticle

 

Előzmény: Törölt nick (2174)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.24 0 1 2174

A szintvonalakat kell figyelni a térképen, mert Bélapátfalváról fel kell menni a Bél-kőre és onnan a fennsíkon lehet menni bátran, de a Vörös-kő forráshoz pedig le kell ereszkedni. A legjobb szerintem a Vörös-kőn átmenni, látványra is és GPS nélkül tájékozódva is. Egyébként pedig Felsőtárkánytól fel a legbiztosabb.

Előzmény: 1szkuter (2172)
perempe Creative Commons License 2017.02.24 0 0 2173

én pár éve egy biciklis sráccal megcsináltam az OKT-re vezető Cserepes-kő-lápát, de ellenségemnek se kívánnám. (ő a hátára vette.) nincs ott út, és nagyon köves! inkább a Vörös-kő keleti oldala, amin szerintem felmentem már, de nem emléxem rá most.

 

kb. egy éve csináltam forrásos túrát: Felsőtárkányról a P+, Z, majd jelzetlen dózerúton mentem az Imóig, fel a Hereg-réttől induló dózerútig, majd onnan a Toldi-kunyhóig, le a forrásbarlangot és a felső forrást érintve a Vörös-kő-forráshoz. (egyedül szar volt találkozni vadkannal a felső forrás előtt pár száz méterrel. be volt vackolva, és mikor közeledtem, felállt; a meredek hegyoldalban kerültem. szerencsére nem követett. a felső forrástól lefelé vezető, hegyoldalban futó ösvény se vmi jó, pláne sáros időben.)

 

aki az Eger-Felsőtárkány-Miskolc busszal megy, az a Tamás kútjánál szálljon le, és jelzésen menjen az Imóig. (visszafelé a Stimecz-háztól a dózerúton érdemes menni, pláne sár esetén.)

Előzmény: Törölt nick (2169)
1szkuter Creative Commons License 2017.02.24 0 0 2172

Szia!Erre voltam én is kíváncsi,hogy Bélapátfalváról a Vörös-kő forrás  hogyan közelíthető meg...

A KÉK túraútvonal és a ZÖLDn találkozásától még egy kicsit kell menni és jobbra letérni...ez erdei út vagy milyen út?Esetleg van tábla,hogy ott kell lefordulni?Ez az alsó kitöréshez visz?

 

Hobo-bobo által belinkelt http://turistautak.openstreetmap.hu/ -on a km-ert ki tudtam számolni...

 

nunavumiuq-végigmértem a szintbeli köveket,tényleg nem sok km-ben...köszönöm a tippet.

Remélem eső nélküli időt fogunk ki és sok jó élménnyel jövünk haza.

Előzmény: Bikk Pubi (2165)
Bikk Pubi Creative Commons License 2017.02.24 0 0 2171

Az, hogy melyik út jobb lefelé, az térd. technika, bátorság kérdése is. Hóban, mikor van lépés, minden további nélkül lemennék, de akkor örültem, hogy felfelé megyek. A forrás az alsó kék pötty, ahonnan a nyilazás indul, az a felső-forrás, onnan van a patakmeder.

Előzmény: Törölt nick (2169)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.24 0 0 2170

A 3 lehetőségből, különösen lefelé én a Vörös-kőt választanám, az önmagában is jó célpot az oda vezető úttal együtt.

Előzmény: Törölt nick (2169)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.23 -1 0 2169

Köszönöm a tanácsokat, akkor ha jól értelmezem a szavaitokat ez az út/csapás a Cserepes-kő felé járható nagyjából:

 

kép forrása, a lentié is: http://turistautak.openstreetmap.hu/

 

Ezzel együtt lehet hogy a Bélapátfalvai indulás jobbnak tűnik, egy ilyen bizonytalanabb, különösen nehéz csapáson csak jobb lefelé menni. A Bélkő felé pedig kényelmesen fel lehet menni 800 méter fölé, jó utakon.

Valamikor márciusban jó lenne ha összejönne egy ilyen túra...

 

 

 

 

Előzmény: Bikk Pubi (2168)
Bikk Pubi Creative Commons License 2017.02.23 0 0 2168

Úgy látom, jól elírogatjuk a tanácsokat keresztbe.

Bikk Pubi Creative Commons License 2017.02.23 0 2 2167

A Toldi-kunyhó felé is fel lehet menni (jobb oldali nyíl), de ez is meredek. A függőleges nyíl a Simakő-lápa. Mikor a Cserepes-kőtől mész az Őserdő felé, egy lokális minimumon (ahol lelépsz az oldalazó útról) jobbra visszafelé indul egy erdészeti út. Ezen tudsz lemenni, de a végén a vízmosás medrében, vagy a meredek parton kell megoldanod. Addig azonban van vicces lejtő, vadregényes szurdok, szikla.

Előzmény: Törölt nick (2164)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.23 0 1 2166

Úgy emlékszem, hogy a Toldi-kunyhó felé van cikkcakkos kijárt út, talán csak az eleje a nehezen járható patakmeder. A forrástól viszza is lehet menni és az elágazástól fel a Cserepes-kő felé, az egyértelmű völgy, csak meredek. Vagy magát a Vörös-kő sziklát is meg lehet oldalról célozni és utána a jelzettlen gerincút érdekes. Mindezt felfelé vagy ugyanezezek fordítva.

Előzmény: Törölt nick (2164)
Bikk Pubi Creative Commons License 2017.02.23 0 2 2165

Olvadáskor. A nemzeti park honlapján rögtön megírják.

 

Tavaly felmentem.:-)

Az olvadás úgy alakult, hogy a forrás február végén már működött, éppen ezért hétvégénként járt a kisvasút is. A tömeg miatt csak a második szerelvényre fértünk fel, de ez jobb is volt, mert így a kutya is kényelmesebben elfért. A Stimecz háztól még majd' három kilométer a forrás, kényelmes dózerúton, persze sárral. A forrástól balra indul egy jól járható szekérút, amin ~800 méter után elértem a Cserepeskő-lápa alá, ahol az út visszafordul. A jobboldali Vöröskő-lápának kezitcsókolommal köszöntem, de a nagyjából egyenesen induló kapaszkodónak kezdtem neki. Ez sem semmi, de megoldható. Szerencsére vannak kövek, bedőlt fák, ahol visszafordulva lehetett gyönyörködni a völgyben (értsd: megvárni amíg a lila karikák visszaváltanak pirosba). A kéket ott értem  el, ahol a Zn indul a Kopasz-rét felé, nosza én is elindultam arra. A kerékpárúthoz érve azon mentem balra, így fölülről nézhettem végig a töbör-sort. Amúgy egy nagyon szép, fenyvessel kísért útról van szó. A pirosnál a Katonasírokhoz mentem, mert a menetrend ezt kívánta. A szerpentin (itt már K-P-S) nagy balkanyarjánál azért mentem pár száz (1-2) métert előre, mert van egy bájos szikla áttörés, amiért megéri kitérni. A síroktól meg már Bélapátfalva jött. Most a kéken, de jobb lett volna a P+-on mert a gépek nagyon sarasra túrták az utat.

Tavalyelőtt májusban is működött, akkor a Simakő-lápán mentem le hozzá.

Előzmény: Törölt nick (2158)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.23 -2 0 2164

Köszönöm a választ!

Az országos kék felé az a szaggatott vonal valami útféle lehet?

Vagy esetleg ki tudok-e menni a Toldi-kunyhó felé a kék +-re, aztán a zöldön fel?

Vagy esetleg más, járhatóbb lehetőség?

Vagy legjobban járok ha a Bélkő felől az OKT-ról inkább lefelé megyek a Vöröskő-forrás felé?

Bocs a sok kérdésért, próbálok egy túrát összeállítani Bélapátfalva és Felsőtárkány közt, a forrás érintésével, buszközlekedés egészen jó a két falu közt a visszajutást tekintve.

Előzmény: Törölt nick (2161)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.23 -2 0 2163

Nagyjából egy éve felújította a vodafone, áldassék a neve! :-)

 

Tavaly júniusban Kohász Kéktúrát járva ide is felmentem, a létra izgalmas picit, tériszonyosok hendikeppel indulnak:-) 

 

Aztán ősszel is felmentem, szerintem ez (Bálvány), a galyatetői és a karancsi kilátó az ország három legszebb kilátópontja.

Előzmény: ***RS*** (2159)
1szkuter Creative Commons License 2017.02.23 0 2 2162

Köszönöm mindenkinek a tájékoztatást!

Petra-25-néztem én is az erdész ház melletti parkolást,de úgy gondoltuk,hogy a vadas park miatt ez nem lenne jó...ebben megerősítettél,így ezt elvetettük.

Igazából 3 napunk van a teljes napi túrázáshoz.

A tervünk - Bél-kő megjárása...Vörös kő forrás Felsőtárkány felől...Fátyol vízesés Bélapátfalváról.

A térkép náluk lesz,így meglátjuk meddig jutunk és meddig tudunk még elmenni.

Biztos sok látnivaló elmarad ,de ha időnk lesz visszatérünk...

 

 

Előzmény: Petra-25 (2149)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.23 0 1 2161

Kell valami nagy olvadás vagy özönvíz és utána 10 nap. De ha nagy a várakozásod akkor lehet, hogy csalódás lesz, egy kiépített szökőkútra hasonlít leginkább. És fel lehet menni, de jelzés nincs és meredek.

Előzmény: Törölt nick (2158)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!