Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31887

Akkor te is nyáron a hőségben leszel jobban? Mert én igen.

Előzmény: lencsilány76 (31885)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31886

De jó, hogy írod! Egy ideje csak kacérkodom a gondolattal, de most azt hiszem, beszerzem én is, mert már elég sokan dicsérik a diólevélteát. Néha tarts szünetet, mert állítólag mérgező. De mondjuk az AB is az, ha már itt tartunk.

Előzmény: lencsilány76 (31885)
lencsilány76 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31885

Én márciustól júniusig brutál rosszul voltam, két hónapig volt nonstop hőemelkedésem, nem bírtam vonszolni magam, annyira fájt a térdem, mellkasi szorítás, éjjel vödörszám izzadtam, tele kiütésekkel-bevérzésekkel. Szédülés, ájulás, fejfájás, nyomás a szemben, lezsibbad a bal arcom, szúrkál a fülem. A fejem, mintha ólommal lenne tele, feszít, cseng a fülem. Most rengeteg zöldséget eszem, vitaminok, és ami nagyon segített a diólevél-körömvirág tea. Elég sok tünetem elmúlt, enyhült. Egyelőre maradok ezen a vonalon, ha lassan is, de haladok.

Memphi Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31884

Marobert szija. Ne haragudj, hogy itt újra kérdezem, már biztos lírtad, de nem tudom annyira visszanézni a fórumot, emlékszem, hogy a nyári kontroll után írtad, hogy találtak nem csak borreliat de társfertőzéseket is még nálad. Most viszont írod, hogy nem szedsz továbbra sem ABt (ami sztem tök jó). De akkor végül mi lett a diagnózis? Nem folytatódik a kezelés, nem megbízható a kontroll teszt, vagy te döntöttél így mert jól vagy? Csak röviden tudnál nekem erre válaszolni? Köszi előre is!

Előzmény: Marobert1 (31883)
Marobert1 Creative Commons License 2015.10.13 -1 1 31883

Mennyire szomorú dolog ez,hogy csak az hajlandó foglalkozni a lyme-al,aki maga is beteg. A többiek mind leszarják.... Abból,amit leírtál csoda lenne,ha nem lennél lyme-os.

Előzmény: lencsilány76 (31879)
One of the millions Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31882

CBS problémás génekkel rendelkezőknek elsőre nem ajánlott NAC(főleg NEM nagy dózisban!)

Előzmény: hornet599 (31855)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31881

Nagyon jó, hogy találtál egy megfelelő orvost. És külön köszönet, hogy közzétetted, mert jó előre tudni, hogy ki hogyan áll a lyme kérdéshez, nagyon nem mindegy. Egyébként tényleg elég szerencsétlen helyzet, ha a teszt nemigen akar pozitívvá válni. Ezen én is keresztülmentem, és még most is attól tartok, hogy negatív lenne, ha megnézetném. Pedig a tünetek tipikusak, és a bőröm alatt jelenleg is jól érezhetően másznak.

Előzmény: lencsilány76 (31879)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31880

Nekem minden kúrámtól a szemem alatt lesz kicsit püffedt, pedig a mostani gyógyszerre nem vagyok allergiás, ez tuti. Az elején is így voltam, de akkor még folyton hívogattam doktornőt kétségbeesve, pedig ő akkor is megmondta, hogy a lyme csinálja a vízvisszatartást. A vízvisszatartás is lehet magyarázat a súlygyarapodásra.

Nem mondanám azért azt magamra, hogy kövér, de bearanyozta a napomat, amikor egy reggel egy kedves ismerős megkérdezte, hogy miért nem csinálok magammal valamit? vagy jó így nekem? :D Szerintem akkora gondok még nincsenek azért, de aki régről ismer, amikor vékony voltam, az eléggé csodálkozik :)

Előzmény: Marobert1 (31874)
lencsilány76 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31879

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, bár már régóta olvasgatom, amióta a "kínjaim" elkezdődtek. Nagyon sok segíséget kaptam tőletek, hogy jobban érezzem mgam, mert mndenki totál hülyének nézett. Pedig én az elejétől fogva, az összes orvosnak elmondtam, hogy volt bennem az évek során kb. 50 db kullancs, Kőszegen lakom, jól fertőzött terület, ráadásul az erdőben. Őzek legelnek a kertben, a háztól 30 m-re vaddisznó-dagonya, a kutyáink is bármit hazacipelhetnek. Volt bennem mindenféle színű-fajtájú-méretű kullancs. Évekig voltak kecskéink, ittuk a friss tejet. Az lenne a csoda, ha nem a kullancstól van bajom! Persze, ezt minden orvos elutasította, pedig ők zártak ki minden mást. Az immunológus volt az első, aki miután indenre letesztelt, azt mondta : lehet akár a kullancstól is, de ebbe inkább ne menjünk bele, mert negatív az Elisa. Kaptam egy diagnózist : Urticaria vasculitis és reaktív izületi gyulladás. De hogy mitől van, neki fogalma sincs, várjunk, hátha magától elmúlik! Addig is tök jó szenvedni, ügye.. Amit itt leírtatok, szinte az összes tünetet produkáltam-produkálom. Most végre találtam egy belgyógyász dokit, aki maga is krónikus Lyme-os, és az Esztó doktornőnek köszönheti az életét. Ő maga is beleásta magát a témába, leveszi a vért is, futárral elküldi az Istenhegyire. Amikor elkezdtem sorolni a tüneteimet, az összes mondatomat befejezte. Nagyon alaposan kikérdezett és megvizsgált. Mindenkinek tiszta szívből ajánlani tudom, ő Dr. Kolbenheyer Erik és Szombathelyen a Madentko klinikán rendel. Nekem kb. 10 nap múlva jön meg az eredménye, már nagyon várom.

Memphi Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31878

LTT? Miben más? Hol tudom megcsináltatni?

Előzmény: bob87 (31877)
bob87 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31877

csak az LTT-nek lenne értelme, más wb-nek nem hiszem. Szerintem csináltasd meg, mert így IGG nélkül "még fogunk találkozni".

Előzmény: Memphi (31875)
Memphi Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31876

2-3 kgt hiztam, de az ab kurak utan (mindne kura plusz egy kilo)igazabol a candida dieta alatt visszament. Mondanam h mit egyel es mit nem, de nekem az volt a tapasztalatom,hogy orultem h valahogy kibirta a gyomrom a gyogyszereket, allandoan szenhidratot kivantam es bar eleg fegyelmezett ek tartom magam a kurak alatt nem tudtam megallni h ne egyek.;(

Előzmény: szerencse3 (31870)
Memphi Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31875

Sziasztok! 3 ab kura utan ujra megcsinaltattam az istenhegyin a tesztet, de ugyanaz jott ki harmadszorra is, igm pozitiv (4 altorzsre) igg negativ (egy alt. Poz.). Aprilis ota nem szedem az abt es igazabol egyszer volt par olyan napom mintha visszajonne egy honapja a szokasos tu etekkel 100as pulzus hanyinger es legszomj de kulben jol vagyok. Mit gondoltok? Csinaltatnatok mashol is egy kontroll tesztet? Hatha ott elteraz eredmeny? Koszi elore is!

Marobert1 Creative Commons License 2015.10.13 -1 0 31874

Híztam kb 5-6 kilót,viszont egy évvel a az utolsó AB kúra után 10 kilóval lettem kevesebb. A kúráktól az arcom nagyon felpuffadt,most viszont minden rendben. Másfél éve nem szedtem antibiotikumot.

Előzmény: szerencse3 (31870)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31873

Munkámból kifolyólag én a kakas típus vagyok :)

Előzmény: szerencse3 (31870)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31872

Én mindig normál súlyú voltam, viszont a betegségem eleje óta majdnem 20 kg jött fel, nagy kínkeservesen már lement belőle egy kevés azóta. Először csak úgy magamtól híztam, aztán az AB kúrák hatására még tovább. Most pedig stagnálok, akár fogyózom, akár nem.  A régi alakomat már nem fogom tudni visszanyerni, de nem is érdekel. Mások is jelezték, hogy híznak a gyógyszerektől. 

Előzmény: szerencse3 (31870)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.13 0 0 31871

Én év elején a doxi kúrám után hetekkel voltam még mindig úgy, hogy el kellett mennem kardiológiai beutalóért, mert folyton fulladtam, begyorsult a szívem. Na ez a tünetem is teljesen megszűnt mára, szinte hihetetlen. Végülis nem látott kardiológus, mert mire elmentem volna, helyreállt a rendszer. Valószínűleg a doxi csinálta ezt nálam, mert már az első szemtől is kis híján rosszul lettem, annyira felment a pulzusom. Nem tudom, mi volt ez, herx vagy mellékhatás, mert elmúlt, és nem is tért vissza. De majd most megint a doxit készülök szedni, szóval még visszajöhet.

Előzmény: Nedvig (31865)
szerencse3 Creative Commons License 2015.10.13 0 1 31870

Az lenne a kérdésem, hogy hiztatok az ab kúráktól? Ha igen, mennyit? Mennyi idő alatt, és melyik antibiotól?Én mindegyiktől hiztam életemben,/függetlenül a Lyme-tól/ most a 4 hetes Doxitól is,pedig csak napi 1-et szedtem, 200 mg-ot. Ahogy abbahagytam, 1hét múlva leadtam.

Senki nincs  köztetek,  aki ilyen éjjeli bagoly tipus, mint én?:) 

szerencse3 Creative Commons License 2015.10.12 0 0 31869

Ez az autoimmun-jód kérdés egy nagyon vitatott téma. Eddig tiltották autoimmun pm-eseknek a jódot,mert növeli a gyulladast.

De USA-ban jelenleg pont az ellenkezőjét csinálják az utóbbi pár évben, elkezdték nyomatni a betegeknek a jódot. Mo-on is vannak már ennek az "irányzatnak" követői. Kezdetben ált.nagyon rosszul vannak tőle, de fokozatosan emelik a mennyiséget. Én a legkisebb dózistól is kivagyok, és úgy döntöttem nem vállalom be.  Esetl. ha majd egyszer jobban leszek.:) 

De vigyázni kell, bizonyos esetekben a fokozatos emelés sem vezet jóra. Ezért lehet inkább sosem vállalom be. Mondjuk addig változhat csomó dolog.:)

Előzmény: klarixka (31857)
szerencse3 Creative Commons License 2015.10.12 0 0 31868

Igy már értem, köszönöm!:)

Előzmény: klarixka (31842)
szerencse3 Creative Commons License 2015.10.12 0 0 31867

Nekem van fejfájásom szinte mindennap, csak nem migrén.Nekem ugyanez  kb. a látással kapcs.tünetem amit irtál, és nekem is negativ a látás vizsg.

Előzmény: Nedvig (31833)
pozo54 Creative Commons License 2015.10.12 0 0 31866

http://whatislyme.com/

 

Itt mindent meg lehet tudni a lyme kórról és a társfertőzésekről, kezelésekről.

Nedvig Creative Commons License 2015.10.12 0 0 31865

Nekem össze-viasssza ver, bedobog, kimarad...eddig nem volt probléma a szívemmel, ma azt mondták -hallgatva a szívet- van egy kis zörej, de ez lehet, hogy már volt gyerekkorban, fűzte hozzá az orvos. Majd megyek kivizsgálásra, de már most félek, hogy a lyme csinálja a dolgokat és baj lesz.

Remélem csak méregtelenítés miatti zavar.

Előzmény: Döndöleg (31864)
Döndöleg Creative Commons License 2015.10.12 0 0 31864

Nem, nem feltétlenül.

Előzmény: Nedvig (31863)
Nedvig Creative Commons License 2015.10.12 0 0 31863

Ugye nem feltétlenül teszi tönkre a szívet a lyme? Van valakinek tapasztalata? 

Nedvig Creative Commons License 2015.10.12 0 0 31862

Csak a székletből tud parazitát nézni, mást nem. 

Előzmény: Törölt nick (31848)
Döndöleg Creative Commons License 2015.10.12 0 0 31861

Igen, jó a babesiára, én is úgy tudom.

Előzmény: pozo54 (31860)
pozo54 Creative Commons License 2015.10.12 0 0 31860

Tudomásom szerint az artemisinin gyógyítja a maláriát /ezért kapott Nobel díjat a kínai prof.-nő/, így a babésiát is gyógyítania kell.Senkit nem kezeltek babésiával, szinte hihetetlen, én az állatorvostól tudom, hogy itt a környékünkön sok a babésiás kutya.

Előzmény: Döndöleg (31859)
Döndöleg Creative Commons License 2015.10.12 0 0 31859

Elméletileg hamarosan lesz az Istenhegyin babesia teszt, de még nem megbízható, amit bekértek.

Most tesztelik.

 

Én sem tudom eldönteni, mi lehet nálam, van egy olyan teszt, hogy provokálni kell nagy dózisú artemisiával.

 

Én ezt 2-3-szor megcsináltam, sosem volt semmi reakcióm, de néha vannak gyanús tüneteim.

 

G1-ben persze van babesia, csak drága :(.

 

 

Előzmény: pozo54 (31849)
boxerkutya Creative Commons License 2015.10.12 0 0 31858

Majd írd már meg légy szíves ,hogy mit mondott erre a doktornő !

Előzmény: pozo54 (31849)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!