Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41120
Pont a puritánság kortalan.
Előzmény: andrew7 (41116)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41119
Szívesen átvenném személyesen, de 250 km van köztünk. Így marad a posta.
Az őrlőt pedig az expolygon-nál fogom venni.
Ha már itt tartunk: érdemes adagolósat venni, vagy tökéletesen megfelel a "fapados" is?
Előzmény: blaze73 (41115)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41118
Köszi Mindenkinek a jókívánságokat!

Egyébként Ti vagytok az "okai", hogy nem elégszem már meg a Saeco + tégla megoldással! Amióta ide járok, és Titeket olvaslak (és amióta Monyesz társaságában randiztam a Faema E61 + Manuel párossal) azóta vannak igényeim.
Ez természetesen nem baj, mert egy jól elkészített, finom kávé igazi örömöt tud jelenteni. És ha még ezt saját magam is csinálom, az meg már bódottág. :)

Előzmény: andrew7 (41114)
blaze73 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41117
En is teljesen igy vagyok vele.
Ezert (is) valasztottam en is Classic-ot pld...

:-)
Előzmény: andrew7 (41116)
andrew7 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41116
"Nekem kifejezetten undorító a Silvia puritánsága meg azok a szar billenőkapcsolók. 2008-ban ez gáz."

Na, ez az! Van aki ezért választja, van aki ezt utálja benne:-))
Pl. van, aki azért nem szereti a Gaggia Baby Classicot, mert azon "korszerű" nyomógombos/érintőgombos kapcsoló van, és nem billenőkapcsoló, mint pl. a Gaggia Classic-on.
Tegnap leírtam a véleményem a rocker switch-ről, a masszív billenőkapcsolókról: a Gaggia Classicon is az van, szerintem gyönyörű, masszív, szinte elpusztíthatatlan, nem hibásodik meg.
Aztán ott van a puritánság-téma: nekem a Rancilio Silvia, a Gaggia Classic és az Isomac Venus pontosan a puritánság, megbízhatóság, áttekinthetőség miatt (is) tetszik...
Előzmény: peppino (41082)
blaze73 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41115
ha vigyazol ra *vizkotelenites, tisztitas* akkor melled ;)

Iberital-t expolygonnal tudsz legolcsobban venni, nem tudom SiD postazza-e a gepet vagy szemelyesen veszed at de tole nincsen messze az expolygon ha szemelyesen mennel ;) :)
Előzmény: Törölt nick (41113)
andrew7 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41114
"A Rancilio egy Iberital őrlővel elég jó páros. :)"

Nem, nem csak "elég jó", hanem NAGYON-NAGYON JÓ páros, kitűnő kávékat fogsz vele készíteni. Gratula hozzá!!!
Előzmény: Törölt nick (41109)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41113
Hamarosan az is meglesz. Azt mindenképpen újonnan fogom venni, de ha tudsz egy jó vételt, azért szólj ám! :)

Sokat agyaltam, hogy megvegyem-e, de az előbb említett indokok miatt én is úgy gondolom, hogy ez volt a jó döntés. Kíváncsi vagyok, hogy tényleg mellém temetik-e majd? :)
Előzmény: blaze73 (41111)
andrew7 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41112
Bocs', de Weinmaker1-el értek egyet... Kérdéseid zömére választ találsz a www.eszpresszo.com és a www.kavekorzo.hu honlapokon...
Előzmény: neumanki (41104)
blaze73 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41111
gratula !
akkor a tied lett a gep :)
szvsz jol dontottel :)

Iberital megvan mar melle vagy most fogod majd megvenni ? ?
Előzmény: Törölt nick (41109)
fobakter Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41110

Gratulla, sok finom kávét kívánok hozzá!

 

Szerintem jól választottottál. :)

Előzmény: Törölt nick (41109)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41109
Azért döntöttem Nancy mellett, mert:

1. Az ebay-es QM nagyon lutri. Vagy szerencsém lenne vele, vagy nem. Ha egyáltalán
én vinném el...
2. Nancy-nél SiD személye a garancia.
3. A Rancilio egy Iberital őrlővel elég jó páros. :)
Előzmény: monyesz (41097)
monyesz Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41108

"Egyébként ha a kávézókban mindig rosszabb az espresso, mint egy jól elkészített otthoni, akkor honnan tudja az ember, hogy mi a cél?"

Azért a mindig nem igaz. Másrészről otthon sem mindig csúcs vagy hibátlan, de otthon tudsz próbálkozni, 1x aztán sikerül és onnantól tudod, hogy milyen magasra van téve a mérce.

 

"vagy attól még, h kb 25ms alatt kb 30ml kávé jön le (és jó a kávé) nem garancia arra, hogy jó is legyen a kávé?"
Éppenséggel vannak olyan keverékek, amik jobb ízt adnak lassabb lefőzés mellett.

De általánosságban, az arányszabály szerint lejött kávé el kell hogy érjen egy jó minőséget. Aminél persze lehet jobbat is csinálni belőle.

 

"Az mit jelent egyébként, hogy egy felsőkategóriásabb kávéfőzővel könnyű elrontani a kávét (korzon írják)? Nehéz úgy belőni a darálást meg a tamperolást, hogy pont 25 másodperc alatt főjön le, ellentétben egy olcsóbbhoz képest, vagy mi?"

Ezt nem értem...

 

"monyesz: de most az hogy a silvia-nál ezt kiemelik azt jelenti, hogy mondjuk a többihez képest csinálja ezt (gaggia meg hasonlóak), vagy hogy azoknál ugyan jobb a hőtartása, de olyan szinten ahol van, már lehetne jobb?"

Nyilván nem egy alsó kategórisá főzőhöz képest, a saját kategóriájában. Minden géphez társítható valami, a Gaggia hisztizik pl. a darálással kapcsolatban.

Előzmény: neumanki (41100)
jobog Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41107

 

"Az mit jelent egyébként, hogy egy felsőkategóriásabb kávéfőzővel könnyű elrontani a kávét"

 

A gyakorlatban: a Silviánál figyelni kell a hőmérsékletre, a Classicnál  pedig figyelni kell a darálásra. Választás kérdése ki melyiket tekinti önmaga számára könnyebbnek, ezért van aki a RS-sel fog jól járni, más a GC-kal.

 

"mi az a kapcsolóóra?" Ami kint van a folyosón, és a lakás elektromos hálózatát kapcsolja + áramfogyasztás mérőóra.:-))

 

Tréfát félretéve azt értjük alatta, hogy van ezerötért bármelyik alap villanyszerelési eszközöket áruló áruházban konnektorba dugható, programozható időzítő aljzat. Beledugod a gép hálózati dugóját, beállítod úgy, hogy a fölkelés előtt fél órával kapcsolja be a gépet, és mire kitámolyogsz a konyhába bemelegedett gép vár.

 

"Egyébként ha a kávézókban mindig rosszabb az espresso, mint egy jól elkészített otthoni, akkor honnan tudja az ember, hogy mi a cél?"

 

Más otthoniak leírják.

Előzmény: neumanki (41100)
jobog Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41106

 

neumanki!

 

A problémák szintjében is vannak különbségek. Van aki az egyébként tizenmilliós luxus kategóriás autója hangrendszerét, motorját, karosszériáját is tuningolja, átalakítja, mert valami mást akar látni mint amit a gyári nyújt.

 

Ennek az embernek az autós  problémája nem azonos azzal, amikor egy kisnyugdíjas nem tud benzint vásárolni a huszonötéves Trabijába.

 

Előzmény: neumanki (41100)
jobog Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41105

 

Szerintem blaze és peppino egyaránt jól járt a maga választásával annak ellenére is, hogy azok ennyire eltérőek. Az egyéni választás kérdése, hogy ki miként rangsorol a szempontok között, és mindkettő teljesen ésszerű rangsor.

 

Az is fölmerült, ért-e a Rancilio szett 200 rongyot, vagy egy Gaggia Classic 90-et amikor 40-ért is jót lehet vásárolni. Szerintem vannak gépek amikre Tokiótól Rejkjavikig, Sidneytől Moszkváig senki nem mondja, hogy hülyeség volt bolti új állapotában megvásárolni. A Rancilio Silvia, Gaggia Classic föltétlenül ilyenek mi több a korrekt vételként ismert cuccok közül a legismertebbek között vannak.

 

 

 

neumanki Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41104
~41000 hozzászólásba nehéz beleolvasni. Szerintem aki ért hozzá, annak 1 perc a választ bepötyögni, 41000 hozzászólást meg pár évig olvasgathatnék. De megértem, ha ez gond, szóval bocs, és még1szer köszi az eddigi válaszokat.
Előzmény: weinmaker1 (41101)
andrew7 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41103
"Ezeket a hőstabilitás dolgokat - már bocs - de egy hétköznapi kávézó sosem fogja megtapasztalni"

Általában ez igaz, hacsak extém hőingadozás nincs. De kávéja válogatja!!! Vannak nagyon-nagyon "hőérzékeny" kávékeverékek, ahol az alacsony/abb hőmérsékletet a kávé keserű/kesernyés vagy savanyú/savanykás ízzel jelzi...
Egy jó minőségű, megbízható eszpresszógép PID nélkül is képes KELL legyen a fellelhető kávék legalább 95%-ból kitűnő kávét készíteni...
Előzmény: peppino (41086)
andrew7 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41102
Egyetértek. Nekem is ajánlottak Gaggia Classicot használtan, mégis az új mellett döntöttem. E témában ugyanúgy gondolkodtam mint te, ugyanezek az érveim az új gép/használt gép témában... Persze, lehet néhány kivétel, amikor azt mondom, hogy egy jól átnézett és felújított gép (ha az ár/érték arány is előnyös) adott esetben bevállalható.
Előzmény: peppino (41084)
weinmaker1 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41101
Igazán nem akarlak megbántani, de te most vagy semennyire nem olvasol bele a topikba vagy netán csak unatkozol és szívatod a jónépet?

Sok elég furcsa kérdést tettél föl, bár nekem mindegy.....

Tudom emiatt nem leszek népszerű, de ez van.
Előzmény: neumanki (41100)
neumanki Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41100
köszi a válaszokat!

monyesz: de most az hogy a silvia-nál ezt kiemelik azt jelenti, hogy mondjuk a többihez képest csinálja ezt (gaggia meg hasonlóak), vagy hogy azoknál ugyan jobb a hőtartása, de olyan szinten ahol van, már lehetne jobb?

peppino: mi az a kapcsolóóra?

Az mit jelent egyébként, hogy egy felsőkategóriásabb kávéfőzővel könnyű elrontani a kávét (korzon írják)? Nehéz úgy belőni a darálást meg a tamperolást, hogy pont 25 másodperc alatt főjön le, ellentétben egy olcsóbbhoz képest, vagy mi? vagy attól még, h kb 25ms alatt kb 30ml kávé jön le (és jó a kávé) nem garancia arra, hogy jó is legyen a kávé?

Egyébként ha a kávézókban mindig rosszabb az espresso, mint egy jól elkészített otthoni, akkor honnan tudja az ember, hogy mi a cél?

bocs a sok kérdésért.üdv. b.
Előzmény: monyesz (41094)
weinmaker1 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41099
Kipróbálta a bialetti mukkát egészen durvára darált molinari oroval is, de úgysem az igazi.
Most vagy a molinari nem fekszik neki, vagy ez kifejezetten tejeskávé, és kapu készítésére lett kihegyezve, bár még a nejem is megjegyezte, hogy sokkal finomabb ha lefőzök neki egy eszpresszót amit ő bekever tejjel.

Szal lehet, hogy ez vakvágány volt, és hamarosan megy piacra.
Persze az is benne van, hogy túlságosan elkényeztetett a sok jó kávé :)
blaze73 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41098
jahh.... ja es bocsanat.

azt elfelejtettem, hogy a DHL fele be lett nyujtva a serules miatt karigeny.

ha azt kifizetik akkor lehet a -51 E Forint felkuszik pld -65 -70 Ezerre
ami pedig egyre jobb dealle varazsolja ugy gondolom :)

(minusz SiD-nek fizetendo penz)
Előzmény: _MrB_ (41091)
monyesz Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41097
Helyes, keresünk majd hozzá valami kellemes kávét !
Előzmény: Törölt nick (41087)
mad_a Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41096
Ez azért van, mert a Saeco Nina, hogy ami Gaggia belső jó a szűrő...

üdv,
mad_a
Előzmény: andrew7 (41016)
monyesz Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41095
Bocs, gyúrok akart lenni...
Előzmény: monyesz (41093)
monyesz Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41094
A lefőtt kávén már a víz hőmérsékletének 1-2 fokos változása is érződik. Ld a PID, ahol ilyesmivel lehet eljátszani, mit ad egy kávé magából, ha 1-2 fokkal változik a hőfok. Tehát jelentősége van a hőstabilitásnak !
Előzmény: neumanki (41083)
monyesz Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41093
Erősen gyúrik valami másra, úgy 12-15 kilóig. :)
Előzmény: SiD- (41080)
_MrB_ Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41092
+c
Előzmény: _MrB_ (41091)
_MrB_ Creative Commons License 2009.01.08 0 0 41091
Amiből még akár jól is kijöhetsz. R-go... összességében ténleg ez az a mentalitás, ami idálisnak mondható jelen szituban. Zwak úr után szabadon, meglátni a pozitív jelet. ~ : D
Előzmény: blaze73 (41090)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!