Keresés

Részletes keresés

ancsur27 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5696

Koszonom mindenkinek! A gyogytorna nekem is sokat hasznal. Szoka Kataekat tenyleg ajanlom. Hat megprobalom lebeszelni az orvost a leszivasrol aztan meglatjuk mi lesz ;(

_chillout_ Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5695

Nekem 2 héttel a meniszkusz-műtét után még nagyon dagadt volt és nem ment a 90 fok sem. Aztán a gyógytorna elkezdett használni és mára egész jó. A dagadás is szépen lement, azóta néha esténként bedagad, de srmmi extra.

Előzmény: ancsur27 (5687)
gombóc63 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5694

7 hete műtötték a térdem, igaz más okból, de pont így néz ki. Hajlítás nekem sem nem megy túl jól, nekem is feszül. 2 hete látta az orvosom, nem talált rendellenességet.

Előzmény: ancsur27 (5693)
ancsur27 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5693

Köszönöm a válszt! igazából fájdalmam egyáltalán nincs, hajlításkor van feszítő érzés de más semmi...a doki annyit mondott hogyha vér akkor az abban lévő anyagok rosszat tesznek a porcnak. én sem szeretném ha leszívnák :( bárki más? tapasztalatok?

Előzmény: L0riana (5692)
L0riana Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5692

Nem tudom, mi lehet, és nekem 2 héttel a meniscus után nem volt bedagadva ennyire a térdem. A 90 fok vállalható. A dagadás okát az orvos megmondja: lehet folyadék (vér v. ízületi) vagy csak bedagadt a macerától, eltérően reagálunk. Nekem sosem szívták le a térdem, mert hiába volt bedagadva a sérülés vagy a pótlás után, az orvos azt mondta, majd felszívódik - így is lett mindig 1-2 héten belül. (És az általad említett szituációt is felhozta, ha leszívja, úgyis újra termelődik. Ha enyhül a gyulladás, úgy fog a folyadék is felszívódni. Egyébként a vérben vannak olyan anyagok, amik kifejezetten segíthetnek a regenerációban, ld. PRP kezelés.) Én a helyedben, hacsak nem elviselhetetlen a fájdalom nyugalomban, akkor hagynám még kicsit.

Előzmény: ancsur27 (5689)
L0riana Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5691

A Győri utca felől van bejárat, a plázától 200 m, bal kéz felől, észre fogod venni, van pár sorompó is. A kartonozó pedig jobbra az első épület (150 m), talán az 5-ös számú, ott bemész egyenesen, pár lépcsőt fel, és szemben bal kézre van a kartonozó, az utolsó két ablaknál lehet bejelentkezni. Előtte telefonon kell időpontot kérni, és kell vinni háziorvosi beutalót is. 

Előzmény: similis (5690)
similis Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5690

Valaki SOS megmondaná, hogy mostanság egyáltalán merről lehet bemenni a sportkórházba és ahhoz képest hol van a kartonozó?

 

Más vonalon addig is míg történik valami megyek fizikoterápiára meg gyógytornára, de nem volna baj ha oda is találnék.

 

Köszi :)

Előzmény: similis (5686)
ancsur27 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5689

bocs talán most sikerül

ancsur27 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5688

csak a kép maradt le...

ancsur27 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5687

Sziasztok

már írtam kb egy héttel ezelőtt ar artroszkópos meniszkusz/plica műtétemet követően. Azóta végigolvastam az egész blogot 3 évre visszamenőleg és mindenki előtt le a kalappal, sok erőt merítettem belőletek!

Most egy konkért kérdésem lenne azokhoz akiknek volt hasonló műtéte (pl. lindus256, LOriana...) vagy tapasztalata. Az utolsó bejegyzésemben is írtam hogy nem alakul minden úgy ahogy kellene. A gyógyotrnát magánórákon nyomom javult is a térdem, most vagyok 15 napos a műtét óta. A duzzanat egy része lement de 2-3 napja stagnál a mérete ugyanolyan terhelés mellett (nem dolgozok, fent van a lábam és a gyógytornát csinálom csak és jegelek, fekete nadálytővel kenem). A gyógytornán az erőnlétem és a 0° megvan de a hajlítás nagyon feszít és nem jutok tovább 90°nál  napja.

Lefényképeztem a lábam és elküldtem a dokinak (ő Kaposváron én már Pesten vagyok), aki visszarendelt és azt mondta le kellene szívni, mert valószínűleg nem víz hanem vér van az ízületben. Persze kép alapján nem tud mondani semmi biztosat de valószínűleg ez lesz és hogy a duzzanatnak megfelelő gyógytorna mellett ennél jobban le kellett volna mennie...

na most engem egyáltlalán nem zavar hogy a punkció mennyire fáj kibírom ha segít inkább attól félek hogy ezzel beindul egy ördögi kör: leszívja feltelik újra leszívja stb...és ezért kérem a véleményeteket. volt akinek segített? pl. lindus256 írta hogy neki 2x leszívták. nem telt fel újra?

tudom hogy senki sem orvos itt de én csak a tapasztalaitokra vagyok kíváncsi. küldök egy képet is hátha segít (persze csalóka a fény miatt és a krémtől fénylik)

előre is köszönöm mindenkinek...

 

similis Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5686

Senkit sem preferáltam, pontosan véleményt kértem csak. Ha preferálnám akkor nem írtam volna ide hanem elmegyek és kész.

 

Ezentúl sajnos a türelem nem a legfőbb erényem még egészségesen sem, de így hogy mentálisan és fizikálisan is teljesen lerobbanok, miközben hónapok telnek el a semmivel, pláne nem.

Előzmény: pom-pom57 (5685)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5685

 Én 20 évig éltem keresztszalag nélkül mind a 2 lábamban.A Te általad preferált doki vette ki a porcom,meg voltam vele elégedve. Mégse vele csináltattam meg a szalagjaim  .Ennek komoly oka volt. Szerintem ezen a fórumon  talán én vagyok az aki a  legtöbbet tudja az ortopédsebészek munkájáról.Több hónapig kerestem dokit,ha szánsz rá egy-két napot akkor elolvasod a beírásaim 2 évre visszamenőleg , kitudod következtetni melyik sebészről mit írtam. Te döntesz ,mi csak tippet adtunk neked.Remélem jól választasz,és meg leszel elégedve a orvosoddal.

Előzmény: similis (5680)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 5684

3-4 hét teljesen rendbe vagyok. Úgy tűnik T.A vizsgálat alapján ,hogy nincs baj az achillesemmel. Az SZTK-ban kezelő doki is ezt mondta,hogy az inam megtartott .A kórházban ugyan más álláspontot képviselnek,de ott a kezelőorvosom se látja olyan vészesnek a helyzetet ahogy az ott dolgozó orvosi team.Azt mondta,hogy orvosi csoda vagyok.

Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 5683

na mi volt

Előzmény: Chopper63 (5682)
Chopper63 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 5682

MAXIMÁLISA EGYET ÉRTEK!!!!

Előzmény: Arzeen03 (5681)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 5681

biztos mehetsz gyorsan is valamilyen dokihoz akit találsz, jó drágához is, de ha majd jó gyorsan el is rontják a térded, akkor majd lesz pislogás, meg irogatás ide a fórumba, hogy na most mi legyen?

 

egyhez kell menni de az tuti legyen, egy két hónap nem számit, olyan értelemben, hogy ha jól meg lesz csinálva akkor ez az idő nem veszteség lesz, hanem nyereség!

mert utána szenvedhetsz meg még akár újra is műthetik /mint nekem/ és akkor bánni fogod

 

 

Előzmény: similis (5680)
similis Creative Commons License 2015.03.31 0 0 5680

De elgondolkoztam, csak éppen így tök leépülök mire jutok valamire... 

 

És őt is volt aki dicsérte, szidni egyébként meg nem hallottam, de ezért kérdeztem h van-e vélemény. Egyébként meg sokkal többet rendel magánban és drágább is, ezért sem kizárt h hamarabb lehet bejutni.

 

Elhiszem h TA nagyon jó orvos, de azt már nem hogy az egyetlen jó mo-on. :(

 

 

Előzmény: pom-pom57 (5679)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 5679

Azon nem gondolkoztál  még el,hogy  miért lehet olyan gyorsan bejutni egy-két dokihoz ?A térded nem ér meg annyi várakozást ,hogy olyan sebészhez menjél aki az ország egyik legjobbja? Én nagyon sokat időt,energiát nem kímélve kerestem ortopédsebészt míg eljutottam T.A-hoz .Több térműtéten átesett emberrel személyesen beszéltem.Nem véletlen,hogy olyan sokan várnak rá.H.P. is jó.Számomra Ő lett volna a másik alternatíva.

Előzmény: similis (5677)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 5678

Szervusztok !

 

Egy ismerősömet 2013 decemberben műtötték, arthroscopos debridementet végeztek.
A műtét során a laterális meniscus radier sérülését, a medialis meniscus degeneratioját, az LCA elongatioját, valamint a femoropatellaris ízület és a CLT chondromalatiajat észlelték.

 

Azóta kisebb-nagyobb megszakításokkal folyamatosan fáj a térde. Az MR-en gyulladásos eredetű folyadékot látni a térdében, illetve hogy a térdkalácsa kifelé helyezett, ez okozhat panaszokat és túlterhelést.

 

Mit lehet tenni ?

 

Köszönöm.

similis Creative Commons License 2015.03.30 0 0 5677

Valaki aki régebbi "térdes" segítene értelmezni h mire számíthatok? Bár nagyjából értem... A sportolást folytatnám...

 

"A laterális meniscus elülső szarvában vertikális ruptura figyelhető meg. Az elülső keresztszalag részleges sérülése látható. A femur condylusában jelzett odema korrábbi trauma következményének megfelel. (ilyen nem volt).

 

A hátsó és oldalsó szalagokat is épnek írja, ehhez képest ultrahangon a külső szalag részleges szakadása is látszott, és a mediális meniscus szakadása is...

 

 

És Dr. Knoll Zsoltrol mi a vélemény, mert oda hamarabb lehetne bejutni.

_chillout_ Creative Commons License 2015.03.30 0 0 5676

:-))))) Nagy like az egész posztért, _az_első_mondattól_az_utolsóig_ :-))

Előzmény: Arzeen03 (5674)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 5675

Ezért nem fogok veled semmilyen titkot megosztani,mert lepcses szájú vagy.Nyilván a repülőn elvégzett műtéteket azért hajtom végre mert senki földje hiába  illegális tevékenységnek számít  orvosi diploma nélkül,vagyis egyik ország sem vonhat felelősségre. 

Előzmény: Arzeen03 (5674)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.29 0 0 5674

jól van, nyugalom

 

köszi nekem ne irjatok magán jellegű dolgokat és akkor ezt a problémát letudtuk :)

 

azt sem kotyogtam ki, hogy pompom titokban megirta nekem - aki most pilóta képzéseken vesz részt - az a vágya, , álma, hogy repülés közben pilótaként végezhessen el egy térműtétet az egyik utason..

 

azt is megirtam neki, milyen ötletes hogy a gazdioldalon vannak a barátnőjével igy könnyen hozzájutnak állatokhoz az állatkisérleteikhez, amiket pompom végez otthon a garázsban

 

pompom! kimondom nyiltan itt a fórumban, hogy továbbra sem értek egyet azzal a véleményeddel, hogy a nyelőcső alkalmas lenne a keresztszalag pótlására mint ahogy azzal sem, hogy a porcfelszint tört dióhéjjal helyettesitenéd! ezen hiába is mérgelődsz!

 

bár nem tudom, azóta mióta ezt irtad, hogyan alakultak a további ezzel kapcsolatos macskákon végzett kutatásaid?

Előzmény: Chopper63 (5673)
Chopper63 Creative Commons License 2015.03.29 0 0 5673

Szia!!

 

Kérdésedre MAGÁNBAN VÁLASZOLTAM!!

 

AZÉRT MAGÁNBAN..MERT A MAGÁN LEVÉL AZT JELENTI:AKI IRJA,NEM ÓHAJTJA A TARTALMÁT SEHOL MÁSHOL MEGOSZTANI!!!!!!!!!!!!

 

Ezt mindenkinek irom,hogy tudja,ez a dolog igy működik!!

 

Amit az ember senki mással nem akar megosztani..azt irja magánban!!

 

Köszönöm szépen,ha ezt mindenki megérti végre!!

 

Nagy örömmel veszem!!!!!!!!!!!

 

Válaszolj rá lécci..MAGÁNBAN!!!!

 

Köszi!!

Előzmény: Arzeen03 (5672)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.29 0 0 5672

mi vaannn? ti is kedden mentek TA-hoz? most kérhetek új időpontot..

 

amúgy chopper ezek már régen érdemi előrelépések nálad, csak még nem tudod.

 

egyébként birod még a rehabon? nem telnek rakéta gyorsasággal a napok gondolom.. és a társaság? meg tudjátok egymással osztani a problémáitokat? azért kicsi egy szoba, meg hosszú ez a pár hét, tudom..

 

 

Előzmény: Chopper63 (5671)
Chopper63 Creative Commons License 2015.03.29 0 0 5671

Szia.

 

Engem akkor visznek át a beteghordók hozzá,amikor hiv..

Ez van sajnos..

 

LOriana tudja hol vagyok szoba számilag megtalálható..

Ide nem irom ki logikus..

 

Mail cimed nem tudom..

Arzeen,Chili,LOriána tudják mail cimemet..

 

 

 

 

Előzmény: pom-pom57 (5670)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.29 0 0 5670

Én 12-re megyek,hozzá.Te hányra vagy bejelentve?

Előzmény: Chopper63 (5669)
Chopper63 Creative Commons License 2015.03.28 0 0 5669

Sziasztok..

 

Szia kedves pom-pom57!

 

Kedden én is T.A-nál leszek..újabb konzilium..

Csak legalább érdemben haladnék is valamerre..

 

Hát te sem vagy egyszerű eset az biztos..

Gyógyulást mindenkinek!!

 

Előzmény: pom-pom57 (5667)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.28 0 0 5668

ezt jól tetted, hogy nem szóltál rólam!

én is próbálkoztam pilótának, de engem már az alkalmassági vizsgálaton sem fogadtak, arra sem feleltem meg..

 

remélem jobban van Mr. Fontana. üdv.

Előzmény: pom-pom57 (5665)
pom-pom57 Creative Commons License 2015.03.28 0 0 5667

Kedden megyek T.A. hoz.A kezelődikom és még sokan mások akik látták a lábam,nem tudják mi a góc,ami nem nyugtat meg.Sejtésük,hogy a 24 éves  elhalt varrat okozhatja a gyulladást,de nem láttak erre utaló jelet.

Előzmény: L0riana (5660)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!