Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7501

Bizony, ez így kezd el működni, a gondolatokkal - az arra irányuló gondolatokkal, hogy jobb lesz - akkor ha arra fogok összpontosítani, hogy jobb legyen. Persze csak ez nem elég, meg kell mozdítanunk a kisujjunkat..........

Előzmény: Törölt nick (7494)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7500

...ad valami hangot? talán egy sipot kéne hozzá párosítani:) ha már nevetsz magadon, akkor jó uton jársz:)

Előzmény: Balibey (7499)
Balibey Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7499

 

 

Malcsik!

 

Hát lehet, mondjuk én is előveszem és a főutcán is megfújom, ha éppen akkor érzem szükségét. Eddig még nem láttam rá fura reakciót, bár nem is nagyon figyeltem.

 

Hajrá!

 

Balibey

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7498

Pedig érthető a történeted, szinte tipikus, vagy típusos. Kiverekedheted magad belőle, elterelési technikákkal, okos étkezéssel, sporttal, önszuggesszióval. De semmiképpen nem gyógyszerekkel. Történet jön, az enyim.:)

 

Álmatlansággal mentem háziorvoshoz. Elküldött egy jóismerőséhez, kórházi főorvos pszikkiáter. Negyed óra s a zsebemben volt a Cipralex recept, ami az egyik leggennyesebb (bocs a gyógyszerpártiaktól) antidepresszáns, amolyan szelektív-szerotonin-visszavétel-gátló. Két hét után már olyan rémálmaim lettek, mert belenyúlt az agyamba, de nagyon, ja s nappal zombisodtam. Beleástam a témába, gyógyszert szerencsére nagy ívben elhajigáltam. Durva szer s, soha többet. 

 

A gyomorra, ami gyakorta lelkibeteg, s nem szervi baja van, szintúgy nem szabad üppre-hoppra PPI-t szedni. Ha van más út, akkor azon kell járni.

 

Szóval gyógyszermentesen, s ésszel az ilyen pszichoszomatikus eredetű kórokkal:) Remélem nem pszichológiát tanulsz.:)

Előzmény: Balibey (7496)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7497

Azért érdeklődtem a csúcsmérő után, mert ha elég egzotikus eszköz, akkor nyilvános méréseket is végezhetnék, persze azután hogy leteszteltem magam, jók-e a hörgőim..:) Érdekes reakciókat váltanék ki az emberekből s viszolygással vegyes csodálkozást, ami önmagában is jó móka, segít az ELTRELÉSBEN, tanulságos szocio-pszichológiai KÍSÉRLET. Vagynem?:)

Előzmény: Balibey (7495)
Balibey Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7496

Malcsik::

 

Fősulira járok 2. diplomára, nyelvvizsgára készülök, hetente 2-3 könyvet olvasok (nem szeretem anyira a tv-t. Főzök+ minden ami jön.

Volt munkám is de egy tetű volt a főnököm, és, hát elmesélem...hívott telefonon nem munkaidőbe, hogy ha 10 percen belül nem érek be mert neki valami kínja van....nem az én munkámmal, akkor ki vagyok rúgva.

 

Kocsi akkor nekem nem volt itthon, tesóm hívtam ő vitt be, 1 percet késtem (25km távolságra járok dolgozni be nagy városba, kicsi kertvárosból, de főútvonalon, csúcsidőben ráadásul. Kirúgott.

 

Ezek után, rengeteg családi gond (nem a családtagok egymás közti baja), ez eltartott 1-1,5 évig, mire végelett.....nekem refluxom lett.

Tudjátok a boltos rosszullét, azt hiszem elmeséltem, de ekorra már 10 kg-ot fogytam.

Éjszaka nem tudtam aludni, szívem is összevissza ment, rémálmok.

Gyakorlatilag, kirúgás után abból állt az életem, hogy otthon mindent én csináltam, kórházba be-ki, betegápolás, fűtés szezonban favágás, 2 kazán fűtése reggel 6-tól éjjeli 2-ig, mert akkor jött haza tesóm és ő váltott, hogy én alhassak.

Mókuskerés és ideg ezerrel.

 

Mire végelett, nekem lett "bajom". A baj az, hogy azóta is vannak bajaim, pedig már nincs a többi baj, legalább is sok elmúlt.

 

 

Szóval nem értem, persze munkám az most nincs.

 

Balibey

Balibey Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7495

Gephard:

 

Csakhogy nálam nem találták ennek a légzési dolognak az okát, legalább is tüdejileg nem.

Arcüreg nyálkahártyám megvastagodott + állandó dugultabb orr+ a torkom állandóan ilyen piros pöttyökkel, foltokkal tarkított.Meg rekedt vagyok.

 

És te mit kaptál ezekre a bajokra? Kaptál rá egyáltalán valamit?

 

 

 

Malcsik:

 

Miért kérdezted amúgy?

 

BALIBEY

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7494

Néhány napja azt kezdtem játszani, hogy semmilyen fájdalmam nincs, s mára teljesen nyugodtan végigalszom az éjszakát, nyoma sincs fájdalomnak....:) Elhittem , hogy egészséges vagyok, IBS sincs s egészséges is lettem. Egy trükk van, nem szabad vizsgálgatni magadat. Folyamatos JÓ ÉRZÉS! Isteni, olyanná vált a közérzetem, amilyent akartam. 

Bali, nem lehet, hogy nem találsz elég elfoglaltságot? Esetleg a munkád - ha van - nem elégít ki, nem fáraszt el, nem jelent napi kihívást? Ha így lenne, keress új kihívásokat. De ez csak ötlet, s vakon tanácsolok.

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7493

Kössz Bali!:)

Előzmény: Balibey (7488)
ghepard Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7492

Nekem is régen voltak ilyen gondjaim is a légzésemmel, 4 tüdőgyulladás, rengeteg torokgyulladás, krónikus bronchitída, szinte állandó taknyosság stb. Nem voltak semmiféle műszereim, úgy is tudtam, hogy nem kapok levegőt. Mint írtam, egész másképp kezdtem egyszer lélegezni és onnantól csak jobb és jobb lett.....

Előzmény: Balibey (7488)
ghepard Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7491

Hát valahol az ezeket az oldalakat irányító progikban lehet(ett) a bibi, mert nélam is így volt (mint írtam is), de mostanra már OK. Mindenestre már bennem van, hogy küldés előtt automatikusan elmentem a CTRL A, majd CTRL C kombinációval, mert sokszor megtörtént, hogy egyáltalán nem küldte el és veszett az írás......

Előzmény: hbummm (7486)
ghepard Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7490

Hát igen, ha fiatal az ember, akkor más gondolatok és így aztán más anyagok is irányítják. Ha én is visszagondolok fiatalkoromra, akkor úgy látom, hogy szinte azon igyekeztem, hogy minél előbb kinyírjam magam - persze akkor nem azzal törődtem, hogy hogyan tudnék abból jól kijönni egyedül, segítség nélkül.....

Előzmény: Törölt nick (7484)
ghepard Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7489

Akkor már javulgatsz, csak így tovább. Ha fogod tudni a dolgokat más szemszögből is látni, akkor másképp is fognak kinézni számodra is. Ezt is próbáljuk érzékeltetni.....

Előzmény: hbummm (7481)
Balibey Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7488

Sziasztok!

 

Úgy száguldottam át, mint egy szélvihar? :)

 

Itt vagyok, minden nap felnézek, olvasok.

 

Csúcsáramlásmérőt neten rendeltem, netáruházból.

Kemény 6000-be került.

Arra való, hogy ha valaki asztmás annak nagy segítség otthon, mert magasság/kg /kor függvényében van egy tól-ig határ ami teljesen jó tüdőfunkciót mutat és ha ez alatt van, akkor hörgőszűkület van, azaz aztmás roham pl.

 

Azért vettem, mert a fulladásos tüneteim miatt, ezzel + tudok bizonyosodni arról, hogy nem a tüdőmmel van a  gond.

 

reggel-este kell 3-3- at fújni bele, erősen, rövidet...nem a hossza számít.

felkell jegyezni a legjobb értéket (legmagasabb), illetve olyankor kell használni, ha az ember úgy érzi fullad, vgay nehézlégzése.(asztmásoknál a hörgőszűkületmértékét mutatja. Nekem meg azt, hogy van-e gond vagy nincs.

 

Erre való a csúcsáramlás mérő.

 

Hali, Balibey

 

 

 

 

hbummm Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7487

Igen szeretem a tapasztalt csókákat, de csak azt a fajtát mely jó hatással van rám,tapasztalt,bölcs,okos,tudálékos,oda vagyok értük.Mert építő hatással vannak rám sok mindenben. A fiatalabbak más generáció,sok köztük ostoba,hülye szöveggel áll elő az ilyet nem bírom elviselni.

Előzmény: Törölt nick (7484)
hbummm Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7486

Ghepard meg zavarodott a gépezet,már vagy hatszor írtam le ugyan azt a szöveget, nem küldte el,most kétszer is át megy.

Előzmény: ghepard (7477)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7485

Más: a Bali úgy száguldott át ezen az oldalon mint a szélvihar, remélem nem feneketlen aggódásai bugyrába tűnt tova, mert megszerettem volna kérdezni tőle, hogy a csúcsáramlásmérőt hol vette, s az mire jó pontosan:)

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7484

Hbummm, talán nem veszed tolakodásnak, ha megkérdem, a környezetedben csak fiatal manuszok vannak? Valóban, a tapasztalt csókák sokmindenben tudnak segíteni..., de főleg a bölcsesség által, amit a megélt évek garantálnak. Más tekintetben viszont már nem annyira hadraoghatóak, pl ritkábban táncolnak át egy éjszakát! Nem azért mert nem bírják szusszal, hanem mert az értelmét kutatnák:)))) Szóval néha idegesítőek is és itt magamra gondolok:)

Előzmény: hbummm (7481)
hbummm Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7483

H.....

Előzmény: ghepard (7475)
hbummm Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7482

Ghepard tudom rajtam múlik minden, de nekem jót tesz az előre lökdösés.Mióta ide írogatok lelkileg,egészségileg is jobban érzem magam. S szívesen veszem a jó infókat,tapasztalt pasiktól, persze melyek építő jelleggel hatnak rám. köszi.

Előzmény: ghepard (7476)
hbummm Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7481

Tudom rajtam múlik minden, de ez a kis előre lökdösés nekem jót tesz, pláne egy tapasztalt pasitól. Mert nagyon eltudom magam engedni,olyankor nem érdekel semmi,s hajlamos vagyok egyéb dolgokra.Ami talán még ront is a helyzeten. De mióta ide irkálok, sokkal jobban érzem magam. szia

Előzmény: ghepard (7476)
ghepard Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7480

Hát én nem is néztem utána, de mindkét kolleganőm ezt állítja. Az egyikkel már 20 éve vagyok egy dolgozószobában (63 éves), a másik most jött márciusban  (28 év körüli)- de mindketten kifutottak, pedig  nem csevegtünk erről. Az egyik olyan egy hónapja a rádióban is hallotta. Bárkire hogy halálos lehet, de nem feltétlen végződik azt hiszem halállal, de veszélyes lehet. Hát az egy óriás a méhecske mellett, saccra olyan 4-6cm hosszú is lehet. Tehát elférne benne 10 méhecske is, de talán más a mérge, ami miatt veszélyes. Eddig engem még nem csípett meg, de már többször igen közel voltam ahhoz, hogy meglegyen. Vaddisznóval már én is találkoztam párszor.....

 

Itt nálunk is (tehát az épületben) sokan oda vannak most. Van itt vagy 300 ember és mindidáig nincs fűtés, mert hogy valami probléma van és nics lóvé. Az épületkezelő viccesen mondta, hogy lehet már csak januárban lesz rá lóvé....... Hát odakint már javában fagy és ma is hidegek a radiátorok. Én mindensetre nem párázom ezen, teszem a dolgom, megvédem magam, nem fázom még úgy sem, hogy egész nap a monitor mögött ülök. Persze azért kimozdulok........

Előzmény: Törölt nick (7478)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7479

Helyes Hbummm, bizz abban, amit javaslok... :)

Előzmény: hbummm (7472)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7478

A lódarázs mérge ilyen erős? Mindenkire halálos? Vagy csak az allergiásokra?

Nekem az erdei futásoknál inkább arra kell vigyáznom, hogy a garatba ne repüljön nagyobb bogár, ha este futok...meg a vaddisznókra, dehát veszélyes az élet:)

Most pl egy kiadós szaunázás, wellnesezés után elkapott egy influ szerű gyenge tünetegyüttes. A legutóbbi vérvizsgálat szerint kissé kevesebb a fehérvértestem, lehet annak is köze van hozzá...

 

Előzmény: ghepard (7474)
ghepard Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7477

Elnézést a dupláért, de kiírta, hogy elment de nem volt besorolva, tehát mintha nem küldte volna el, de hírt adott róla, hogy igen. Nem engedte elküldeni aztán, mert hogy ugyanilyet az előbb küldtem. Kivettem a végéről a pontokat és akkor megjelent mindkettő...

ghepard Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7476

Hát igen, kb csak ennyit tehetünk így a számgép mögül. De még azt a lökést is Te adod magadnak, mert például több más fel sem veszi. Tehát megintcsak rajtad múlik, mit fogsz csinálni, legyen az rossz vagy jó.

Előzmény: hbummm (7471)
ghepard Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7475

Hát igen, kb csak ennyit tehetünk így a számgép mögül. De még azt a lökést is Te adod magadnak, mert például több más fel sem veszi. Tehát megintcsak rajtad múlik, mit fogsz csinálni, legyen az rossz vagy jó........... 

Előzmény: hbummm (7471)
ghepard Creative Commons License 2013.10.04 0 0 7474

Hát ez, mint mondani szokás - benne van a pakliban. Mióta az eszemet tudom, sose szoktam igen azzal törődni, hogy meg van mosva vagy nincs. Én gyakorlatilag nem eszek vett zöldséget, gyümölcsöt - csak azt, amit kitermesztek vagy összehordok a természetből. Ott sok más veszély leselkedik rám is, kullancsok (csak idén 4 volt bennem, túljártak az eszemen, de vagy 60-at takarítottam magamról május körül), darazsak stb. A  lódarázs csípése életveszélyes. Azt hiszem júliusban pár héten át minden nap 1-2 berepült a dolgozószobánkba - 2 nővel vagyok. Úgy iszkoltak ki, hogy azt sem tudtam, hogy mitől ijedtek meg. Addig vissza se jöttek, míg ki nem hajtottam őket, vagy ha nem sikerül, akkor kinyírom őket, mert az nem jó, ha ott repkednek a fejünk körül... S számtalan más. De sose lehet tudni, bármikor jöhet bármi, amivel nem fog tudni mit kezdeni a szervezetem..........

Előzmény: Törölt nick (7470)
hbummm Creative Commons License 2013.10.03 0 0 7473

Balibey  ..... Petivalódi www.torzsasztal.hu

Előzmény: Balibey (7449)
hbummm Creative Commons License 2013.10.03 0 0 7472

Hiszek benned !!

Előzmény: Törölt nick (7457)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!