Keresés

Részletes keresés

thimy31 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13037

Kedves Kozlov!

 

Látszik, hogy régen jártam lent. Most, hogy említetted, kezdek emlékezni a régi tenterparti "filingre".  Meg arra, hogy mindenki lezser és nyugodt...nincs az a rohangálás, kötelességtudattól eltorzult arcok...

Előzmény: kozlov (13034)
thimy31 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13036
Ezt hogy érted? Valakinek a profitját egyértelmű, hogy gyarapítjuk...
Előzmény: mammamija (13035)
mammamija Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13035
Hali!

Kitárgyaltátok már valahol, hogy némely horvátországi helyen a magyar milliomosok profitját gyarapítjuk? mert érdekelnének a vélemények - visszaolvasok ha +mondjátok:)
kozlov Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13034
thimy31 "Mi az amitre utaltál, hogy esténként a szokásos programokat lehet csinálni a part mellett?" mint minden üdülőhelyen itt is vannak kirakodó árusok a parti sétányon, meg olyanok akik portrét rajzolnak, vágnak ki papírból, rízsre festenek, kagylót árulnak .... na ezekre gondoltam ja és napközben meg lehet hajókirándulni, delfint nézni, halsütős túrára menni, vizi eszközökkel parádézni
Előzmény: thimy31 (13027)
thimy31 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13033
Ezt a tenger gyógymódot ismerem. Leégésre sokan ajánlják a helyiek által készített olívaolaj-testápolót. Állítólag jobbak,mint az itteni drága kencék. Engem a tengervíz és a tengeri levegő gyógyított meg a krónikus homloküreg-gyulladásból. Minden évben lent nyaraltunk, és ha nem, akkor az ismerősök által hordott tengervízzel inhaláltam...A napsütés ott gyógyító erejű -  lent minden növény nagyobbra nő stb. A kánikula sátorban ilyesztő, de éjjel nem aludni kell nyaraláskor nemde?
Előzmény: Axton (13032)
Axton Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13032

Thimy: nekem tavaly volt az első tengerparti utam.. (és a második harmadik negyedik is).. 18 éves koromban keringesi összeomlasom volt (ma lettem 23) és azota különösen nem birtam a napot és a magas hőt.. tavaly akkor mentünk Krk-re augusztusban amikor volt az a csunya nagy vihar.. aggodás volt meg minden.. szerda reggel még le volt zárva Krk-i hid, de mire mi odaértünk megnyitották.. az elsö 3 nap tök felhős volt.. mondjuk ugy "rossz idö".. 30 fokkal:) ez alatt a 3 felhös nap alatt rongyá égtem.. utana kisütött a nap és lett vagy 40 fok.. ha magyarorszagon lettem volna akkor fél ora napsütés után napszurást kaptam volna.. ott nem sikerült.. amikor kiértünk horvátorszagba akkor még olyan allergiam volt hogy hangom alig volt.. 2 tengerparti nap utan ezzel sem volt baj:)

éjjeli hőség, sátorban gondolom olyan mint magyarorszagon..  huzos:P

árnyékos hej kell..

jha ha Krk szigeten vagytok és elmentek Punat-ba akkor keressétek meg a Kékestetö fagyiárust:) ott van a parti sétányon.. egy horvát ürge de tud magyarul is egy kicsit:) jo fej ürge és jo a fagyija is:)

Esti programok és a parton maszkalas.. nekünk semmi bajunk nem volt vele. apropo.. tengerpart... egyik kedvenc utszakaszom.. na itt votl halálfélelmem az elsö alkalommal.. egy igencsak kanyargos ut.. egyik oldalt ott a tenger a másik oldalt meg kökerités..

Előzmény: thimy31 (13027)
H_G Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13031
"jó nagy kalapács,amivel a cövekeket leveritek a talajba"

Na ez az, amire a tengerparton semmi szükség; ott a talaj = kő hátán kő, egyszerűen ki kell választani a legszimpatikusabb példányt és már mehet is a sátorverés. Eddig egyedül a plitvicei Koranában fordult elő velünk, hogy jó messze kellett menni, mire követ találtunk.
Előzmény: Pepin (13017)
H_G Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13030
Hát szerintem a vörös prosek gyakoribb -- a legtöbb boltban a "Dioklecijan" található meg; szerencsére, mert ez igazán finom fajta.

Előzmény: HegyenVolgyon (13013)
koltain Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13029
Ja még valmi jutott eszembe. Valami müanyag madzag, "kötél" ruhaszárítónak.......
Előzmény: koltain (13028)
koltain Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13028
Timi
ÉN megtanultam 2 éve hogy rendesen le kell cövekelni. Zadarban voltunk, utazás után, fáradtan, csak immel-ámmal vertem le az elősátor cövekeit. Éjjel már bántam..... virassztottam.... eső szél, stb. Akkor álltam neki alaposabban körbecövekelni. De ez ritka eset meg mi agusztus végén voltunk. SE ELÖTTE SE AZÓTA NEM TALÁLKOZTAM AZ ADRIÁN ESŐVEL VAGY VIHARRAL.
Szerintem a közbiztonsággal sincs gond.
A kocsira valami takorot vigyetek, mert ha fenyvesben lessz a kemping akkor a lecsöpögő gyanta okozhat fejfájást, ue igaz a sátorra is.
Tanács: kempingben jól nézzétek meg a helyet ahová parkoltok, nehogy egy bentfelejtett cövek vagy valami deffektet okozzon.
thimy31 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13027
Ha majd ott leszünk helyben, biztosan ezer konkrét kérdésünk lesz még:), akkor már késő, előre kell gondolkodni, most nem jut az eszembe semmi érdemleges. Megerősítettél, hogy ez nekünk való hely. És a hőség miatt biztosan nem fogunk éjjel aludni. Remélem, biztonságos éjjel is császkálni a tenger mellett... Mi az amitre utaltál, hogy esténként a szokásos programokat lehet csinálni a part mellett?
Előzmény: kozlov (13024)
thimy31 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13026

Tisztelt Elnök Úr!

Köszönöm a linkeket! Ezekből azt a következtetést vontam le, hogy mivel kb 2200 ft. egy sonka, 200 egy túrókrém, inkább itthon veszünk olyat, aminek a minőségét ismerjük is, és talán itthon árban jobban lehet kalkulálni - akciók, multipack stb. És inkább a prosekra, helyi különlegességekre, halakra, fügékre irányítanám a figyelmünket. A burek és a pizza minden pénzt megér, még azt is, hogy a többi napokon esetleg a hazai konzervekből táplálkoznánk. Bureken nőttem fel, és már nagyon hiányzik, amit itthon csinálok az inkább sóstúrós rétes, de ott kemencében sütik...., na és a pizza, na nem olasz, de emlékeim alapján az itthoni csak silány utánzat.

Ásót, kapát, kalapácsot, nagy szögeket viszek. Köszi az infót ezügyben is mindenkinek. Jaj, még a beázástól félek. Kis sátrunk van, de fóliát teszünk rá....

A G portálról csak annyit, hogy ezt nem kunszt megcsinálni, és kilopkodni máshonnan a dolgokat. Remélem a sok önreklámozás megtette a hatását nálunk - antireklám lett belőle...

Tímea

Előzmény: téeszelnök (13023)
kozlov Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13025

 

 

szerintem nem érdemes vinni semmit itthonról

 

 

be kell menni a getroba fiumében és ott megvenni ami kell....

Előzmény: caballo (13019)
kozlov Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13024

rabacról

 

konkrét kérdések vannak e? úgy könnyebben írnék:)

 

egyébként meg nagyon tuti hely egy öbölben van labin alatt ami kb 3 km re van fönt a hegyen (mármint labin)

rabac egy zsákutca tulajdonképpen, nincs átmenő forgalom rajta

az utcák annál magasabban vannak minél messzebb vannak a tengertől

a 3. utcába már kb 150 lépcső vezet...., vagy ugye kocsi de a parton nem nagyon lehet parkolni

 

szinte minden apartmanból van kilátás

 

a kemping lent van a parton nekem nem annyira tetszik, mert túl nyitott kevés a fa, de azért lehet jó helyet találni

 

ha nyugis helyen akarsz fürdeni el kell indulni a parton az erőd vagy mi felé kb fél óra gyaloglás egy ösvényen végig a parton ott van egy tuti öböl

mondjuk ha olyan a széljárás akkor behord mindenféle szemetet a víz de ilyen csak egyszer volt...

 

vagy bérelni kell kis motorcsónakot 2-300 kuna egy napra és akkor még könnyebben lehet jó fördőhelyet találni

 

egyébként a helyi partszakasz is nagyon szép főleg ami fiume felé van a nyilt víz felé

 

esténként a parton a szokásos programokat lehet csinálni...

van egy diszkó, de itt nem voltunk

 

pingo fagyizó (kettő is van) nagyon jó

éttermeket nam próbáltuk itt illetve egyszer pizzáztunk, de inkáb vettünk a piacon halat és megcsináltuk magunknak

 

id én is oda mennék mert nagyon megszerettük, de hát új helyeket is fel kell fedezni.....

 

hirtelen ezek jutottak eszembe

kérdezzetek

Előzmény: thimy31 (13020)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13023

Sátorverésnél a JÓ NAGY KALAPÁCS-on van a hangsúly. Én már vertem sátrat Porec mellett, Opatiján, Trogirban, Tucepiben. Lényeg, hogy 2 kilós szerszámmal nem érdemes nekiállni, a köves, sziklás talaj miatt.

OFF: A JavaScript önmagában nem káros, csak ha hülyegyerek kezébe kerül, aki az összes ingyen talált sz.rt felrakja egy "weblapra". ON

Előzmény: Pepin (13017)
thimy31 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13022
És természetesen van vörös is:)
Előzmény: HegyenVolgyon (13013)
thimy31 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13021

Én már ittam prosekot. Bor gyümölcsökkel édesítve. Finom. Azért nem hasonlítanám össze az itteni szekszárdi, vagy egri borokkal, mert ezek borok, a prosek desszertbor, vagy likőrbor, azt mondják a borászok, hogy inkább női ital.

A rakija mindenfajta pálinka.

A sljivovica viszont szilvapálinka.

A fügepálinkáról külön elnevezést nem tudok.

Előzmény: Axton (13011)
thimy31 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13020

Kedves Kozlov és Caballo!

 

Mi is idén megyünk Rabacra, autóval, 2felnőtt egy gyerek. Kempingezünk-sátor. Ebből a topikból informálódtam erről a helyről (beírod a bal oldali kereső gombnál, hogy Rabac - nagyon sok van róla, de ezt Ti biztosan tudodjátok már). Én sem voltam még Horvátországban, de ismeretlenül is beleszerettem ebbe a helybe. Ha akarjátok, itt, vagy emilben értekezhetünk a nyaralásról. Sok információt összeszedtem már, mégis kellő tapasztalat hijján úgy érzem, csak a sötétben tapogatózom. Egyet elhatároztam, nem foglalok le előre semmit...

Tímea

Előzmény: caballo (13019)
caballo Creative Commons License 2005.04.25 0 0 13019

Szia!

Mi idén megyünk oda mondhatnál valamit bátorításnak.

Ez lesz az első út horvátokhoz.És autóval is.Jöhetnek az autóval kapcsolatos jó tanácsok.Hogy mit érdemes vinni.És mit lehet.

Üdv!

G@b

Előzmény: kozlov (13018)
kozlov Creative Commons License 2005.04.25 0 0 13018
sziasztok rabacon voltunk már 2x is, nagyon bejött, ehez hasonló helyet keresek idénre krk szigeten glavotok települést néztem ki, mi a véleményetek róla? szóval nyugis helyet keresek, ahol azért mégis lehet ezt-azt csinálni üdv kozlov
Pepin Creative Commons License 2005.04.25 0 0 13017
jó nagy kalapács,amivel a cövekeket leveritek a talajba
Még nem próbáltam, de azt hallottam, hogy Horvátországban felejtsd el a cöveket; vinni kell egy köteg 200-as szöget és pillanatok alatt le tudod rakni a sátrat.
Előzmény: párizs (13000)
mmaxxa Creative Commons License 2005.04.25 0 0 13016

1.delfinek: ez valóban a szerencsén múlhat, mi 99-ben Rabacon egy szimpla panorámahajózáson pár száz méterre a parttól futottunk össze egy rajjal, poénkodott is a kapitány, hogy ezért felárat fog felszámolni.

2. Omis: a dugók sajnos tények,2002-ben és 2004-ben is "élvezhettük", először szó szerint mert minden délelőtt,8-10 között a teraszunk előtt állt a sor vége, kb. egy km-re a központtól; tavaly viszont beleszaladtunk, Makarska-Split: 2 óra.

Omis környéki látnivalókról többek között már én is írtam, még annyit hozzá, hogy a Biokovóra vezető panorámautat érdemes bevállalni, de az autóra vigyázmi kell, a félreállásoknál könnyen karcolják a bokrok, az út egyébként meglepően hosszú, kb.30 km, én el is számoltam a benzint, úgyhogy 3km-rel a csúcs előtt befostam, és visszafordultam.

3.a bolti árak nem durvák, többnyire hazai nagyságrend, a péksütemények  fenségesek, meg ne próbáljon senki csomagolt kenyeret vinni.

Axton Creative Commons License 2005.04.25 0 0 13015

A kaja árak függnek az infrastrukturátol..

szigeteken drágább minden.. de nem vészes.. nem balatoni árak vannak..

Előzmény: tomcat73 (13014)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.25 0 0 13014
Én nem jártam még arra, de sztem majd mindenhol van már GETRO meg KONZUM áruház, ott elég jó árakon lehet bevásárolni. A kaja kicsit drágább mint nálunk de nem megfizethetetlen.
Előzmény: thimy31 (12985)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.04.25 0 0 13013
ja, fehér.
Előzmény: HegyenVolgyon (13012)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.04.25 0 0 13012
A Prosek jófajta desszertbor, átlagosan 16%-os alkoholtartalommal.
Előzmény: Axton (13011)
Axton Creative Commons License 2005.04.25 0 0 13011

a posek az milyen ital?

a rakija az fügebor/palinka?

 

ezért kérdeztem ezt a delfinest.. 280 kuna az mégis csak 280 kuna.. és inkabb sörre borra rakijára költöm mint egy hajokazasra a tengeren.. hajokazni ócsobbé is tudok..

Előzmény: prosek (13009)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.04.25 0 0 13010

Attól még, hogy a delfin nem hal, megmutatja a halradar, ha a hatósugarába kerül...

A hatósugara meg szerintem szabályozható irány, látószög és teljesítmény szerint, attól függően, hogy a hajón hol és hogy helyezik el a szenzort.

?

Előzmény: prosek (13009)
prosek Creative Commons License 2005.04.25 0 0 13009
Sziasztok.
Valószinü kamu az egész mert ha jól tudom a halradar csak az alattad mélyen levő
halakat mutatja és a delfin nem az.
prosek.
Előzmény: Axton (13003)
prosek Creative Commons License 2005.04.25 0 0 13008
Sziasztok.
Vrbnikben van egy nagyon jó kis borozó a Nadja. Finom sonka rakija meg bor kapható
prosek.
Ja meg prosek
Axton Creative Commons License 2005.04.25 0 0 13007
Banyek! a képeket modositom és később csatolom.. az összes 513KByte nagysagu és 512 a max..
Előzmény: Axton (13006)
Axton Creative Commons License 2005.04.25 0 0 13006

Rövid komment..

 

1. Stara Baska.. (Ha valaki le tuggya forditani a nevet irja le nekem)

Baska nem Stara Baska:) hegy két oldalán vannak.. Stara Baska Punattol délre van egy tengerparti szerpentinen elérhető.. sok sziklás öblöcske.. tiszta viz..

a háttérben ahol talaln ki lehet venni a civilizácio nyomait ott kisebb aranypart jellegü van.. odaig nem mentünk.. amatör buvárkodáshoz (pipás- szemüveges) szerintem ideális..

2. Ut egyik szélén a vendéglö.. a másik szélén meg a vendéglőhöz tartozo terasz.. és a "betonkorlat" utan szakadek és tenger.. a birka nemtom honnan került oda:)

3. Vrbnikben leparkoltunk és a hegy oldalaban láthato kis szerpentinen eljöttünk ebbe a kis öbölbe ahol csak a mi "csaladunk" volt:)

4. Krk sziget egyik számomra legfurcsább "anomáliája" hogy 3 éghajlathoz tartozo növények vannak.. kontinentális (nyirfa nyárfa makkfa), északi tengeri növényzet (nemtommianeve növények), valamint mediterrán növények.. sajna kevés pálmafával, igy mindegyikkel fényképezkedtünk asszonnyal:)

5. Baska.. mint ha siofok lenne.. szép hosszu tengerpart.. jo pár km-es félhold alaku part.. mindenfele hegy, vagy tenger.. nyaralovárosok minden pozitiv és negativ oldalával.. kb 1 orat voltunk itt..

6. És az uccso pedig Vrbnik.. a Rakija hazája:) szerintem Vrbnik "belvarosa" a legszebb a szigeten (persze az egesz sziget szép). a Képen is láthato hogy szép felhös az idö.. nos.. ezen a napon égtem rongyá ijen felhös idöben..

 

mikor szandekoztak Malinskara menni?

Szép volt király volt mennénk már:)

 

Előzmény: vaki (13002)
Axton Creative Commons License 2005.04.25 0 0 13005

Thimy: azt pontosan nemtom hogy mind javascriptes e.. de tekintve hogy mennyire lehuzza a gépeket a java/javascriptes dolgok állnak közel hozzá az tuti:)

csillivilli hullamok meg körkörös irás meg stb..

engem többek közt az zavar az oldalban (a gép lehuzásán kivül) hogy effektive nem sok ujat mutat a lap.hu-s oldalhoz képest..

igyekeztem finoman kifejezni magam:)

Előzmény: thimy31 (12985)
Axton Creative Commons License 2005.04.25 0 0 13004

őőő.. Amikor Baskaban voltam biztos hogy láttam egy Rijeka - Krk - Baska járatot.. itt már adodik egy pár választás.. 1. megszüntették 2. idöszakos járat. de majd utananézek én is:)

keresek pár képet Baskarol meg a többi hejröl csak ugy nosztalgia és mutogatás céljábol:).. Malinskarol nincs sajna:(

Előzmény: vaki (13002)
Axton Creative Commons License 2005.04.25 0 0 13003

Hmm köszi az infot!

 

Tavaly amikor Krk szigeten voltam akkor láttunk olyan delfinkeresös hajokazós hirdetést.. informálodtunk hogy van e, vagy merre..  aszondták lenn délen talán van.. 280 kuna az ára asszem, már nem emléxem hogy per fő per hajo avgy per mi. de 280 kuna volt az ár.. elmondás alapjan halradaros keresés aztan talalunk vagy nem.. de ezek szerint a vagy nemre nagyobb az esély.. hát ez szomoru.. na de nembaj a 280 kunát tudjuk mire költeni..

nagyon mehetnékem van de (off) a barati körnél mostansag tesz látogatast a szoftverrendörség.. nagyöröm.. aztan foglalgatnak meg büntetnek.. igy most kicsit megcsappant az életkedv.. :( hajaj.. (off vége) remélem azért horvát nyaralás menni fog..

Előzmény: prosek (13001)
vaki Creative Commons License 2005.04.25 0 0 13002

Hát igen, ha lenne autóm, örülnék is.....:(

 

A delfines sztorit lásd korábban, de röviden annyi, hogy barátnőm biológusnak tanul és rákattant a losinji delfinekre, aztán kiderült hogy csak szerencsével lehet látni, így levettük a listáról.....

 

Baskára mindenképpen szeretnénk lenézni, először Silo is tervben volt, aztán kiderült, hogy oda közvetlenül nem lehet eljutni busszal Rijekából, így Malinska maradt.

 

A meleg meg idén is jól fog esni, akárcsak tavaly:)))

Előzmény: Axton (12949)
prosek Creative Commons License 2005.04.25 0 0 13001
Sziasztok.
„Brac sziget felé lehet delfinekkel találkozni?”
Én már jó pár hetet eltöltöttem a Bracon, meg a Hvaron, meg Dugi Otokon, Peljacon
de delfinekkel még soha nem találkoztunk. De ne add fel lehet, hogy neked szerencséd
lesz.
prosek
Előzmény: Axton (12972)
párizs Creative Commons License 2005.04.25 0 0 13000
Ne izgulj a kempingezés miatt,gondold végig mit akarsz :főzöl-e vagy étteremben esztek?Ha főzöl,kell vagy túrista gázfőző vagy (elektromos) rezsó,legalább 50m-es kábellel,természetesen ehhez edények, fakanál,merőkanál,...stb.,úgy,mint otthon,csak kevesebb és kisebb.Kellenek műanyag tányérok,evőeszközök,jó éles kés,egy nagyobbacska lavór,amiben majd mosogattok.Aztán asztal,székek,persze attól függ,mekkora sátorral mentek,mert ha csak kis bebujós,akkor horgász-széket szoktak vinni,de ha nagy a sátor,hozhattok elé pavilont,lehet venni "kerítést",amivel körülkerítheted magatokat!Jó ha van ilyen zöldségtárolótok,ami kis helyen elfér,rengeteg dolgot bele lehet rámolni.Kellenek kampók,és a mindenki által nagyon szeretett Horvátországunkba jó nagy kalapács,amivel a cövekeket leveritek a talajba! Nem sorolom tovább a kellékeket,de ha írsz válaszolok szivesen! 1988 óta kempingezünk,6x voltunk HO.-ban, a többi évben meg egyéb európai tengerpartokon,de a pálmát egyértelműen HO.viszi el!!!
Előzmény: thimy31 (12985)
koltain Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12999
Mi júli vége. Mi is hasonlóképp érezzük magunkat.....
Előzmény: Pepin (12998)
Pepin Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12998
Júni végén megyünk a Galeb-be. De már alig bírok magammal.
Előzmény: koltain (12981)
Pepin Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12997
Rabacban nagy üzletre ne számíts, pici halászfalu. Labinban talán jobban vannak boltok, nincs is messze, kb. 5 km - függőlegesen :-).
A rabaci kikötőben van egy CBA szerűség, a legtöbb dolgot meg tudod ott venni. Van a kempingnek is boltja, meg vannak sétánymenti pékségek. Mi tavaly nem vittünk semmi kaját és mindent meg tudtunk venni. A bolt mellett van egy étterem, nem drága és gyönyörű a kilátás. (A kaja olyan közepes.)
Előzmény: thimy31 (12985)
H_G Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12996
Az ottani CBA messze igényesebb a hazaiaknál! A Konzum árban kb. uott van, mint a CBA, de elég szocreál stílusúak.
Előzmény: koltain (12993)
koltain Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12995
Mi 5-en megyünk :D egy autóval. Tavaly is meg idén is húzunk egy utánfutót. Szerintem kicsikét kényelmesebb....
Előzmény: rpanni (12994)
rpanni Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12994
kösz a választ - mi mindent kint kell majd megvegyünk, akár olcsóbb, akár drágább, ez nem kérdés. Az a kérdés, milyen boltban. Azt a cba-t majd megnézem.
Előzmény: koltain (12988)
koltain Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12993
Mi Omisban a Galeb kemping bejáratánál lévő CBA boltba jártunk. Nem rossz. Az árakat amiről már beszéltem onnan ismerem.
Előzmény: téeszelnök (12989)
rpanni Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12992
mi Crikvenicaba készülünk, Trogirba nem mennék el bevásárolni :-)
igazából olyan segítséget várok, hogy milyen márkák vannak, és azok közül hol érdemes vásárolni, ha van olyan azon a környéken
(pl. itthon azt mondanám, hogy tesco nem túl igényes, de viszonylag olcsó és van választék, cba szintén, de még választék sincs, Kaiser's tiszta, de elég drága, Rotschild kifejezetten nagyon drága - szóval ilyen felsorolást)
Előzmény: téeszelnök (12989)
koltain Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12991
Igen-igen azt a szobrot mi is kerestük tavaly és mi is jól eltévedtünk a kápolna felé. De az az eltévedést mi sem bántuk meg. Nagyon szép. Készült is ott egykét kép (panorámai ius :D) Utánna tudtuk meg, hogy a szoborhoz vezető utat akkor csinálták és le volt zárva. Idén megpóbáljuk megint.

A kecskeösvénytől rettentünk meg mi is meg a tüskés bokroktól.

Brela? hmm nem hallottam róla. na majd idén felfedezzük. Makarskáról már hallottam mert szüleim ott voltak 2 éve. Oda is szeretnék eljutni.

Nem tudom mikor voltál Omisban de a faluból indul egy járat az úton egy darabig fel a folyó mentén és egy panzionál áll meg. Onnan mentünk kicsit felfelé a folyó mentén. Az is nagyon szép. Ha még nem jártál arra érdemes. (Jó hideg volt a víz )

Köszi az infót.

KoltaiN
Előzmény: H_G (12987)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12990
Fordítva! A másik bal kezem felé.
Előzmény: téeszelnök (12989)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12989

CBA : http://www.cba-zg.hr/clanice.html

Jolly akciós újság : http://www.jolly-jbs.hr/index.php?option=com_rsgallery&page=inline&id=210&catid=10&limitstart=1

Billa : http://www.billa.hr/eurobilla_cro/

Tommy Splitben (egyedül itt voltam): http://www.tommy.hr/eng/hiper/polozaj.asp

Vele szemben az út másik oldalán egy nagyobb, színvonalasabb, de annak nem tudom a nevét. Ahogy Trogirból Split felé haladsz, balra Tommy, jobbra meg a másik.

 

Előzmény: rpanni (12986)
koltain Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12988
Emlékeim szerint hasonló árak vannak mint itthon. 1-2 dolog ami drágább (ha jól emléxem akkor az innivaló az biztos)
Előzmény: rpanni (12986)
H_G Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12987
Na, akkor nem magyarázom el Neked, hogyan mászd meg a Biokovót! (Annál is kevésbé, mert a csúcsig még én sem jutottam föl.) Pedig pont Omistól délre kezdődik Dalmácia legszebb hegysége -- de turistaúton ott egyfajta kecskeösvényt értenek, az tény.

Brelát, ahol a legszebbek a strandok és Makarskát, ami nagyon eleven hely, pompás kávéházakkal a kikötőben (a kis zöld félsziget a bal térdemnél :) persze látni kell!

Jadro:

ha a folyón szeretnél végignézni a magasból, a kis hídtól balra érdemes megkerülni a sziklát, hamarosan találsz egy turistajelzést, talán vörös? (metszi az autóknak szánt szerpentint), ha az is elfogy, akkor az autóút mentén kell továbbmenni Gata falu irányába, és eljutsz egy kis kápolnához, az elől hihetetlen pazar a kilátás! (Mi véletlenül jutottunk oda, ui. a híres bronzszobrot kerestük -- eltévedtünk jól, de érdemes volt! :)





Előzmény: koltain (12980)
rpanni Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12986
Ez a bevásárlóközpontos, ez jó kérdés. Mi tuti nem tudunk semmi enni-innivalót vinni, pici autóval megyünk négyen, és ott kell majd bevásároljunk. Meséljetek, please.
Előzmény: thimy31 (12985)
thimy31 Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12985

Ezért érdemes volt benézni Oda! Megtudtam, hogy az, ami idegesít a R G-portálon, azt javascripnek hívják.

A kempingezés topikot megtaláltam, köszi, hogy ajánlottátok, de haldoklik sajna. Visszaolvasom szorgalmasan, hátha találok nekem való információt.

Tudtok kempingezéssel, gumicsónakkal, sátorral stb. kapcsolatos honlapokat esetleg? Mert én ilyen sokat akarok...Ismeretlen a terep, mármint  a hogyan kell felszerelkezni, kempingezni a tengeren téma, és nem ott akarok befürödni, hogy nincs ez meg az...a tengerben szeretnék fürdőzni ugyanis, gondtalanul...,

Kérdés: Nagy bevásárlóközpontok, amik nem drágák (hazai ár) van Rabac környékén? Hülyeséget kérdezek, de úgy gondolom, hogy ott sokminden drágább, mint itthon. Pl Rijekán biztos van, de szerintem felnyomott árakkal. Vagy tévedek?

Tímea

Előzmény: Axton (12973)
Jadro Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12984
Szerintem megéri felmenni. Gyönyörű a kilátás. Mi még a szemben lévő szikla tetejére is átmásztunk, hátha látni a folyót. Nem látni. :)) Cserébe klasszul összekarcoltattuk magunkat a tüskés bokrokkal. A sziklák viszont gyönyörűen csipkézettek.
koltain Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12983
ja....... :D
Lehet hogy igazad van... Inkább a kempingben iszogattunk:D
De helyieket kérdezgettünk és ők se tudták igazán a helyes utat felfelé
Mi magunk mentünk felfedezni,de ahol elfogyott a műút ott feladtuk......
Előzmény: téeszelnök (12982)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12982

Ej, ej! Pedig nem nagy kaland felmenni. Íme a példa:

http://www.omis-croatia.com/foto/grad/velike/omis_croatia_26.JPG

Csak hát a lustaság, ugye ? :) Én is csak azért nem mentem fel, mert esett. Komolyan.

Előzmény: koltain (12980)
koltain Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12981
Szia

Lehet hogy szerencsénk volt, mert túlzott nagy dugókba nem keveredtünk. Mindenek elött türelem. Ahogy emléxem inkább délnek volt dugó Omisban is a hidnál ill még egy kereszteződésben. De a rendőrök ott voltak és írányították a forgalmat. (Kis faluk szűk utcák, nem ilyen nagy forgalomra tervezték őket)

Talán Splitnél volt valami híd bővítés tavaly és az szokta a forgalmat megfogni.

Omisban de. volt 1-2 óra meg du.1-2 óra amikor tényleg beállt a forgalom. De ezt ti is ki tudjátok figyelni ha ott lesztek.

Amikor álltunk szinte észnélkül ment a hűtőventillátor, sokszor inkább le is állítottam a motort..
Hol lesztek?? Kemping?, Apartman? Mikor?

Előzmény: Pepin (12979)
koltain Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12980
Ok,ok. Már értem a kérdésed.
Inkább kocsival, bizonyos mértékben gyalog is lehet, terepet inkább kihagynám.
Pl. Omisban a felső várhoz nem volt lelkierönk felmenni.
Előzmény: H_G (12978)
Pepin Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12979
A dugókat hogy kezeltétek? Mi is Omisban leszünk és gondolkodom egy Split/Trogir kiránduláson, de tartok a part menti úton lévő permanens dugóktól.
Előzmény: koltain (12975)
H_G Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12978
Na jó, de autóval vagy gyalog, milyen távolságra/terepen? Amit én kirándulásnak hívok, az egyeseknek már túlélőtúra, de olyan is van, aki akkora útért be sem fűzi a bakancsát, csak belelép egy strandpapucsba és visszaér reggelire :)

Előzmény: koltain (12977)
koltain Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12977
Szia!

Elmenni megnézni, stb..........
Előzmény: H_G (12976)
H_G Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12976
Mit értesz kiránduláson?

Előzmény: koltain (12975)
koltain Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12975
Sziasztok!

De rég tévedtem már erre.
Tavaly Omis-ban voltunk egy lakókocsiban. De akkor észak felé kirándultunk sokat. Idén is Omisba megyünk de most dél felé szeretnénk venni az irányt kirándulás terén.
Tudtok valamit ajánlani?

Autópályákról és az árakról van infótok?? Vagy megint mehetünk a hegyeken keresztül :(

Ha valakinek kérdése lenne keressen meg emailben.

Üdv

KoltaiN
S Balage Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12974

Tudom, hogy gyönyörű Kornati, azért javasoltam neki.

Azt, hogy Bracnál lehet-e delfineket látni, nem tudom, mert én ott még nem voltam. Augusztus közebén megmondom, oda megyek a környékre.

 

Egy kép Kornatiról:

 

Előzmény: Axton (12972)
Axton Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12973
jha és Radai oldal iszonyat.. azzal a sok villogos ugralis javascriptes akarmivel olyan mint egy bolondokháza
Előzmény: Sbabi (12953)
Axton Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12972

Hei!

 

Kornati szigetekröl igen sok szépet hallanni.. azt én ki nem hagynám ha arra mennék..

 

Brac sziget fele lehet delfinekkel is talalkozni?

Előzmény: S Balage (12971)
S Balage Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12971

Szia!

 

Mivel Pag-sziget nagyon közel van, érdemes átruccannotok. Sok szép kis csendes öblöt lehet találni. A szigetről itt sokmindent megtudhatsz.

http://www.pag.hr/

Ha még nem voltatok, érdemes elmenni a Kornati Nemzeti Parkba szervezett hajóskirándulásra.

valamint Zadar a nagy fal, kikötő, stb..

Előzmény: onobody (12969)
Pepin Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12970
Az az iszapfürdős disznólkodás nagyon tetszik. Valószínűleg a kölykök is élveznék.:-)
Előzmény: onobody (12969)
onobody Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12969

Sziasztok

Nagy nehezen sikerült választani helyet, ma fogom átutalni a foglalót :)) Július végén megyünk, ide:

www.nin-dejanovic.com
Volt már itt valaki? 3 kisgyerekkel megyünk, ha van valakinek ötlete, hová menjünk, mit nézzünk meg a környéken, szívesen venném. Pag mindenképpen, de mivel még nem voltunk arra, minden info új.

Köszi

 

stupiddog Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12968

szia,Timi!

ezzel nem offolsz,és hátha itt is választ kapsz,de van egy olyan topik is,hogy "kempingezés",ha ott rákérdezel,biztos többet tudsz meg.

Tomcatnak(is):a horvátországi webkamerákon is lehet ám élvezkedni:)))

Előzmény: thimy31 (12965)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12967
Ó, köszönöm a bókot, bár sztem itt a topikban vannak még egy jópáran akik experték Horvátország tekintetében és jobban ismerik mint én. Pl. Isztria tekintetében teljesen zöld vagyok:) Abban kedves barátom Franjo van otthon ja és még delfin szakértő is bár delfint még csak képről látott:)))

Thimy!

Már napok óta reggelente loholok a Tv-hez és nézem a HRT adását, hátha kezdödik a turisztikai panoráma. ( Ez ilyen élő kamerás képek Rijekától Dubrovnikig) De sajna még nem kezdődött el, sztem még nincs szezon náluk. De annyira jó nézni a képeket amikor van. Az ember oda képzeli magát a kék tengerbe hmmmmmmmmmm............

Előzmény: téeszelnök (12966)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12966

Figyelj radai!

Nem azzal lehet lemérni egy ember ismereteit, hogy csinált weblapot, vagy sem. A te lapodtól például ki is akadt a böngészőm, mert nem bírja ezt a sok javascriptes ugráló t.knyot.

Tomcat-ról meg csak annyit (bár nem ismerem személyesen), hogy többet tud Horvátországról, mint te a kis faludról, ahol laksz. Tehát nem kéne kóstólgatni. Na, hess innen !

Előzmény: Sbabi (12956)
thimy31 Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12965

Jó reggelt!

 

Az éjjel a tengerparttal álmodtam, azt, hogy ott vagyok, és amolyan reggeli tornaként megmártózom a frissítő tengervízben...Szép volt az álom, valósuljon is meg...

Erre korán reggel mit kell látnom kedvenc topikomban, hogy már megint a Radai. Annyi érdekesség nincs benne, hogy ennyiszer reklámozná magát. Persze, hogy van jobb is.. A lapponthu-t ajánlanám kedvenc nyaralóhelyünket hozzáadva...úgy mint horvátországlapponthu, vagy isztrialapponthu stb. ezekkel érdemes próbálkozni.

Bocsi a reklámért, de felháborodtam, hogy megint az az idegesítő portál a  kígyózó betűivel, és a vibráló tengervíz utánzattal. Nekem nem tetszik. Egyébként általános iskolás koromat juttatta eszembe, amikor az egyik osztálytársnőnk azzal szórakoztatott bennünket, hogy különböző névtelen fenyegető leveleket küldött nekünk, még a régi mechanikus géppel. És egy kopott betűn bukott le. Ugyanis az anyukája is azzal írta az osztályfőnöknek a felmentést kérő levelet... Az a lány több tantárgyból bukott egyébként... Nosztalgiáztam egy kicsit:)

Különben most engem az foglalkoztat leginkább,hogy,hol,minél olcsóbban,tehát,ha lehet,akciósan vehetnék kempingfelszerelést. Mit kell beszerezni egy kezdő kempingezőnek? Sátor,hálózsák van. Ja,és gumimatrac is,de normális pumpa kell hozzá,amolyan gyorsan műödő. Mire legyek figyelmes,hogy minél okosabban oldjam meg a dolgot? Vagy ez már offkérdés? Bocsi,ha az.

Tímea

(nagy erőfeszítést igényel,hogy vessző után ne tegyünk szóközt:), most kipróbáltam,azért nem nagy kunszt :)))

téeszelnök Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12964

Szia Pedrocyca!

Én is Horvátország szerelmese vagyok,minden évbe oda járok!! Keresem a legjobb helyet a tengerparton ki mit ajánl? Ahol nyüzsgés van esténként,szórakozni lehet.

Gratulálni szeretnék egy Horvátországi oldalhoz mert szuper,sok infót onnan tudtam meg.  :):):):):)

Még jó hogy van itt egy hülyegyerek, elég csak kimásolni. Szerintem ezt a 4 mondatot tudja csak leírni.

 

Zuljana nekem is gondot okozott. Pénteken nyílt meg a www.peljesac.lap.hu . Ami ott van Zuljanáról, én is csak annyit találtam.

Előzmény: pedrocyca (12943)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12963
Hja, vannak még véletlenek:))
Előzmény: Pepin (12957)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12962

Ezért tulképp kár volt egy másik nickkel is bepróbálkozni...

Előzmény: Sbabi (12956)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.04.25 0 0 12961
Nagyon átlátszó, és nevetséges! :-)
Előzmény: Sbabi (12953)
valodi_robot Creative Commons License 2005.04.24 0 0 12960

Szegeny radai milyen aranyosan probalkozik ezzel az oldallal :)
rocher Creative Commons License 2005.04.24 0 0 12959
Á, reinkarnáció:-DDDDDDDD
Előzmény: csataló (12958)
csataló Creative Commons License 2005.04.24 0 0 12958
Nem voltam rest, visszamentem 6 lapnyit, s mit ad Isten, látom, egyikük sem használ szóközt a vesszők után... Rokonlelkek?
Előzmény: Pepin (12957)
Pepin Creative Commons License 2005.04.24 0 0 12957
:-))
Íme, itt van valaki, aki ugyan még csak most regisztrált, de az első két hozzászólásában egyből berongyolt ebbe a topikba és figyelmünkbe ajánlotta radait.
Nice try...
Előzmény: tomcat73 (12954)
Sbabi Creative Commons License 2005.04.24 0 0 12956

Szia tomcat73 !!

Nem vicceltem!!! De ha neked nem tetszett akkor ne nézd meg,nekem mindegy.

Kiváncsi lennék a TE web oldaladra,mert látom Horvátország specialistája vagy....

 

Előzmény: tomcat73 (12954)
crescere Creative Commons License 2005.04.24 0 0 12955

Szia! Az apartmanból a tengerre lehet látni... gyönyörű... szerintem ez természetes igény :)

fel akartam tenni néhány képet, de nem ment, majd még megpróbálom. Mail-ben is szívesen küldök, csak nem tudom őket "lekicsinyíteni" :)

Kirándulások szempontjából, Trogír tényleg nagyon közel van, bármerre indulsz érdemes szétnézni! És mondon, Split sincs egy nagy távolságra! Mindenképp' ajánlom, de a számot majd mail-ben, jó? :)

Előzmény: jadransko more (12951)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.24 0 0 12954
Ugye most viccelsz?
Előzmény: Sbabi (12953)
Sbabi Creative Commons License 2005.04.24 0 0 12953

Sziasztok!!!

 

Én is Horvátország szerelmese vagyok,minden évbe oda járok!! Keresem a legjobb helyet a tengerparton ki mit ajánl? Ahol nyüzsgés van esténként,szórakozni lehet.

Gratulálni szeretnék egy Horvátországi oldalhoz mert szuper,sok infót onnan tudtam meg.  www.gportal.hu/portal/radai 

dophan Creative Commons License 2005.04.24 0 0 12952
Sziasztok!

Fogyasztóvédelemről írom a szakdolgozatomat, és készítek egy kérdőívet a fogyasztóvédelem közismertségéről.
Szeretném megkérni, a fórum résztvevőit, hogy segítsen növeleni a mintám elemszámát, ezáltal pontosítani a felmérés eredményét.


http://fogyvedkerdoiv.uw.hu/kerdoiv.htm



Minden kitőltőnek nagyon köszönöm,

NA,
BMF
jadransko more Creative Commons License 2005.04.24 0 0 12951

Szia crescere!

Köszi,megköszöném,ha meg tudnád adni az apartman számát. Nem tudom, hogy nagy igény-e,de olyan helyre szeretnék menni, ahol rá lehet látni a nyílt tengerre. Sevid úgy tudom egy kis benyúló részen van, a ti apartmanotok melyik felén volt? Kilátás? Kirándulásokat tervezek, szerintem innen minden elérhető közelségben van. Nem tudnál küldeni pár képet? (de csak ha nem nagy kérés,majd megadom a privát email címemet)

 

KÖSZI

Előzmény: crescere (12948)
franjo Creative Commons License 2005.04.24 0 0 12950
Igen, így van, szerintem is nyugodtan mehettek Malinskába, nics Omisalj-Adria kőolajvezeték effektus.
Igazából a látvány lehangoló Omisaljban és nem a víz minősége, bár biztos tisztább pl. Baskán. Nézzétek meg Silo-t is, egy ismerősömnek nagyon tetszett.
Előzmény: vaki (12942)
Axton Creative Commons License 2005.04.24 0 0 12949

Vaki:

 

Malinska.. Krk szigeten asszem összesen 3 homokos tengerpart van.. egyik Malinskán.

delfineket elfelejtheted..

klima változékony.. tavaly nagyon meleg volt.. de hirtelen tud esni az esö a hegység miatt..

ha Krk szigetre mentek érdemes körbekocsikazni a szigetet.. mi is megtettük.. Krk szigeten Vrbnik és Stara Baska a legjobb szerintem fürdés szempontjabol..

Krk szép varos.. Vrbnik is.. Baska kicsit siofok feeling csak mediterránosabb.. oda viszont szép ut vezet.. végig a hegygerincen.. majd lekanyargozás a völgybe...

Vrbnik városban ajánlatos parkoloban parkolni.. ott egesz nap járt a trailer.. és kerékbilincs meg egyéb pajkos dolgok.. a várostol délre kb 500 méterre van egy sirályos kis eldugott öböl.. voltunk benne vagy mi.. az teccett a legjobban:)

nekem bejött Krk sziget

Előzmény: vaki (12942)
crescere Creative Commons License 2005.04.23 0 0 12948

Szia! Mi Sevidben voltunk tavaly... :) Az apartman jó volt, magyar tulajdonban van. Semmi extra, felesleges cicoma, egy egyszerű apartman (kényelmes, tiszta) és jó árban volt. Ha érdekel, megadom a tel.számot.

A környék nagyon jó. A víz kristálytiszta, bárhol érdemes búvárkodni.... bár egy picit sétálni kell, "tetemesebb" élővilágot találni.. mondjuk mi is szigorúan amatőrök vagyunk :)

Ha kíváncsi vagy valami konkrétumra, akkor írj.

Maga a falu nagyon nyugodt, de autóval minden könnyedén megközelíthető (Primosten, Trogír, Split-az egy kicsit hosszabb út volt, de nem vészes).

Egyébként szuper volt.

Előzmény: jadransko more (12947)
jadransko more Creative Commons License 2005.04.23 0 0 12947

Sziasztok!

Vinisce és Sevid környékéről van valakinek tapasztalata ? Apartman,búvárkodásra alkalmas helyek (csak amatőröknek...), stb. Köszi

HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.04.23 0 0 12946

Persze... A kocsival volt a gond. Nem egy mostani nagyteljesítményű csoda, hanem egy 12 éves 1.4-es Citroen ZX. Akkor már vagy 15 órája ment és a nagy melegben nem bírta azt a felfelét, én meg nyomtam neki, mert nagyon feltartottam a mögöttem jövőket. Aztán vége lett az emelkedőnek, és hogy kíméljem a motort, lefelé többnyire csak a féket használtam, ennek meg az lett a vége, hogy a lejtő végére annyire felmelegedett, hogy már alig fogott... Aztán álltam fél órát és utána rendben volt minden. :-)

Tudom, alapvető hülyeségmiatti hiba, ne kezdjetek fikázni, tanultam belőle.

Előzmény: sínbohóc (12940)
pedrocyca Creative Commons License 2005.04.23 0 0 12945
Nyugis helynek tűnik, féúton van Peljasacon, kirándulásokra jó kiindulási pontnak tűnik.Köszi,de kemping kizárva.
Előzmény: prosek (12944)
prosek Creative Commons License 2005.04.23 0 0 12944
Sziasztok.
Miért Zuljana?
Kemping nem jó? Mini kemping cimeket tudok.
prosek.
pedrocyca Creative Commons License 2005.04.23 0 0 12943

Sziasztok!

Újra itt vagyok a Peljasac-os, pontosabban Zuljanás problémámmal.Már ezer féleképpen kerestem szállást,de bámerre járok, mindig csak azt a 2 max. 3 szállást dobja ki a gép. Zuljanába szeretnék most már mindenképpen menni, de találok-e ott helyben valami jó szállást?/2 fő/ Valaki!!!

vaki Creative Commons License 2005.04.23 0 0 12942

Sziasztok!

 

Időközben a delfinek és Losinj ejtve lett, maradtak a közelebbi célpontok.

Pillanatnyilag Malinska  (KRK sziget) érdekel.

Járt már valaki arra?

Mennyire van közel az "olajos" Omisalj?

 

Üdv:

vaki

prosek Creative Commons License 2005.04.23 0 0 12941
Sziasztok.
És vigyázni kell mert a Neretva völgynél van agy lejtős hosszú szakasz mindig
radaroznak nekem már sok pénzembe került.
posek
Előzmény: benkoagi (12938)
sínbohóc Creative Commons License 2005.04.23 0 0 12940

ahol felfelé a víz forrt fel, lefelé meg a fék sült meg :-)

Akkor az uatóddal lehetett probléma :-))))

Nekem lakókocsit vontatva sem voltak ilyen gondjaim arra.

Előzmény: HegyenVolgyon (12939)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.04.22 0 0 12939

Szia!

 

Semmi ijesztő, szakadékok, kanyarok vannak, de az Adria főút végig biztonságosan (kicsit lassan a forgalom miatt) járható, szerintem együtt haladni is lehet. Van elég pihenő, leállóhely esetleg bevárni a másikat.

A félszigetre befordulva Orebic felé közeledve van néhány neccesebb szakasz, ahol felfelé a víz forrt fel, lefelé meg a fék sült meg :-), de kellő körültekintéssel ez is lehet biztonságos. Úgy emlékszem, szalagkorlát mindenhol van.

Előzmény: benkoagi (12938)
benkoagi Creative Commons License 2005.04.22 0 0 12938
Azt árulja el valki, hogy milyen az út Splittől délre, konkrétan Orebic-be készülünk. Az érdekel, hogy kanyarok és szakadékok terén nire számítsunk? 4 autóval szerintetek lehet-e viszonylag egyútt haladni?
benkoagi Creative Commons License 2005.04.22 0 0 12937
Csodásak a zadari képek. Tavaly július elején voltunk ott, tetszett, de nem egy nagy durranás. Mi az a magslat ahonnan a képeket csinaltad, mert nekünk csak alig valamivel a tengerszint feletti magasságrol sikerült fényképezni.? Talán felkéretőztél a darura?
repcese Creative Commons License 2005.04.22 0 0 12936
POREC,POREC és ismét POREC!!!
Előzmény: valodi_robot (12932)
prosek Creative Commons License 2005.04.22 0 0 12935
Sziasztok.
Tudtommal csak Brac szigeti Sumartinba megy hajó Makarskáról.
prosek.
Előzmény: inotech (12931)
Beni papa Creative Commons License 2005.04.22 0 0 12934
Paregno (nem leszek népszerű tudom, de imádom az olaszokat. Na jó a dalmátokat is... :-))
Előzmény: valodi_robot (12932)
hajnacsan Creative Commons License 2005.04.22 0 0 12933

Én: Porec :-) Lehet, hogy csak nosztalgia, de legszebb emlékeim oda fűződnek....

 

Sziasztok egyébként :-))))

MÁS: Tud valaki kifejezetten Split-ben szállást? (nem körülötte, nem a szembenlévő szigeteken, hanem SPLIT)

Előzmény: valodi_robot (12932)
valodi_robot Creative Commons License 2005.04.22 0 0 12932

Ha valasztani kell, Krk vagy Porec? Ki mit valasztana?:)
Előzmény: Axton (12929)
inotech Creative Commons License 2005.04.22 0 0 12931

Sziasztok!

 

Tud-e valaki olyat, hogy a makarskai riviérávól, vagy a környékről indul-e kishajó Dubrovnik felé? Az sem hátrány, ha nem fél nap alatt van ott.

 

 

Légyszi,légyszi,légyszi.

Köszi

Axton Creative Commons License 2005.04.21 0 0 12930

Jha bocs.. ez isztria..

Amugy Zadar környékén is voltam:) az is nagyon teccett.. igaz Zadarnál kicsi zavarosabb volt a viz:)

Előzmény: Axton (12929)
Axton Creative Commons License 2005.04.21 0 0 12929

Hei

 

Fogár:

tavaly voltunk Krk szigeten (Punat, Kornic).. megközeliteni egyszerü mert gyakorlatilag végigmentek az autopalyan (Letenye - Zagreb - Rijeka (elött lekanyar)- aztan Otok Krk.. siman odatalaltunk nem tévedtünk el:)

tenger sirályos volt.. viz tiszta.. Krk varosa hangulatos volt..

de Krk szigeten van még pár másik város is.. szerintem a szigeten van minden.. zsufitol a kihalt strandokig bármi:) plusz a viz nagyon szép tiszta volt.. mondjuk homokvárat épiteni asszem nem sok hejen lehet mert többnyire sziklas aprokavicsos part volt..

 

messze van dél? attol függ.. 200km nem sok szerintem.. na persze kinek mi a sok:)

de Krk szigetét tudom ajánlani.

 

Előzmény: Fogár (12928)
Fogár Creative Commons License 2005.04.21 0 0 12928

Sziasztok!!

 

Lenne pár kérdésem. Jelen pillanatban kezdünk hozzálátni a nyaralásunk szervezéséhez-cél Horvátország, és azon belül Dalmácia---észak-közép Dalmácia...délre már nem nagyon-az messze van.

7en lennénk. tehát 8személyes appartmant keresünk...van valakinek vm jó ötlete, tapasztalata, hová érdemes menni?

Elképzeléseink---lehetőleg egy ház, ahol csak mi lehetünk, vagy olyan appartmanház, amibe 8 fő fér el.

Fiatalok vagyunk így v olyan környéket keresünk ahol azért a közelben van vm városka ahol esténként van élet...

Segítségeteket előre is köszönöm.

Fogár

 

valodi_robot Creative Commons License 2005.04.21 0 0 12927

ARic,

Koszi, lehet ezentul a google-al keresek en is :)
Előzmény: ARic (12917)
valodi_robot Creative Commons License 2005.04.21 0 0 12926
elnok, Mi lehet az oka hogy isztriat ennyire nyomjak? en azt hittem dalmacia az igazi...
Előzmény: téeszelnök (12918)
crescere Creative Commons License 2005.04.21 0 0 12925

ÚGY NÉZ KI, hogy lehet, hogy mégis lesz helyünk a Tepli Bok-ban!!!! :))))

Nagyon rendes a pasas, akivel angolul mail-ezek... állítólag van még 2 olyan szabad apartman ami 2+2+1-es... azt mondta, oda mehetünk 10en :) remélem azért nem mindenki a kanapén fog aludni :)) bár olyan nyaralásunk sem volt még :) Csak mennénk már valahová ebből a rossz időből! :)

 

 

Előzmény: csataló (12897)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.21 0 0 12924

Kompok, árak arrafelé:

www.makarska.lap.hu 

"Közlekedés" boxban .pdf-ek. (2005-ös)

Előzmény: inotech (12919)
thimy31 Creative Commons License 2005.04.21 0 0 12923

Bocsi!

Mégis bejön, csak csupa kis betűvel kell írni.

thimy31 Creative Commons License 2005.04.21 0 0 12922

ingmar-b

 

Egy kis kedvcsinálóként, szívfájdítóként, ábrándozásra jól jönnének a zadari képek, de azt írja a kiszolgáló, hogy már nem létezik a fájl, lécci add be még egyszer linkként, hogy csak kattintani kelljen rá. Nagyon kíváncsi vagyok, vagyunk rá...

Tímea

Előzmény: ingmar-b (12921)
ingmar-b Creative Commons License 2005.04.21 0 0 12921
Sziasztok!

Tavalyi ZADARI NYARALÁSUNK KÉPEI (122 db) itt megtekinthetők, remélem segítségére lehetek odautazóknak:

WWW.KEP.TAR.HU/NAGYCSALAD

Szép napot mindenkinek!
Jadro Creative Commons License 2005.04.21 0 0 12920

Omisról tudok neked pár szót mondani. Tavaly nyaraltunk ott egy hetet. Igaz apartmanban, úgyhogy az általad említett szállásról semmit nem tudok mondani.

Maga a város nagyon szép. Van klassz kis belvárosi rész is, de sajnos átmegy rajta egy nagyon forgalmas út. Ez nyáron persze hatalmas dugókat okoz. Ezt leszámítva minden nagyon tuti. Szép a környék. Lehet hegyet mászni, motoroscsónakkal hajókázni a Cetinán, vadvízi evezni. Van sziklás fürdőhely a környéken, aprókavicsos és homokos strand is.

Van várrom a hegytetőn, lejjebb kilátó. Én mindenképpen ajánlom, nagyon klassz hely.

Ha lesz időm, dobok fel képeket is a tárra.

Előzmény: inotech (12919)
inotech Creative Commons License 2005.04.21 0 0 12919

Sziasztok!

 

Lenne még egy két kérdésem:

1) Két hely közül kellene választanom Az egyik Omis-ban a hotel Ruskamen, a másik Baska Vodán a Panzion Zelja. Van valakinek tapasztalata a településeket, és a szállásokat illetően. Egy-két véleményt várnék! Köszönöm!!!!!

 

2) Hol találok  naprakész komp árákat? Poce-Trpanj útvonal érdekelne. A horvátország.lap.hu-n van egy komp menetrend ártáblával eggyütt, de az árak egy holt szezonra 2004.okt.01-2005.márc.23.-ig, majd a másik tábla a fő szezonra 2005.júni.17.-2005.szept.11.-ig vonatkozik. Hol találok a köztes időszakról árakat? 

 

Köszike

Csao mindenkinek!!!

téeszelnök Creative Commons License 2005.04.21 0 0 12918

40-ért simán lehet 2 főst találni, de nem biztos, hogy az Isztrián. A horvát kormány egyébként most 400 millió Eurót fog költeni az idegenforgalomra. Ebből 35 millió Dalmáciára, a többi zömmel Isztriára. Valami azt súgja, hogy nem ez lesz a tömegturizmus bázisa a jövőben. Viszont a parttól 10 km-re kezdődik Belső-Isztria, ami méltánytalanul el van hanyagolva.

Előzmény: ARic (12917)
ARic Creative Commons License 2005.04.21 0 0 12917

eddig 43 euronál többért még nem voltunk, és hidd el, nekem baromi igényeim vannak, és ha ennyiért lehet találni, nem fizetek 55-öt egy éjszakáért - 10 éjnél ez már harmincezer Ft különbség, azt szívesen költöm másra... tehát azt mondom, ha csak 60-ért lenne olyan, ami az én igényeimnek megfelel, abba mennék, de ha 40-ért is van, akkor inkább keresek egy kicsit... 

nem tudom, te hogy keresel, én beütöm a hely nevét + apartmani/apartment/Appartement a keresőbe, és nekifekszem...

 

bár az is igaz, h. Isztrián még sosem voltunk, lehet, hogy az drágább rész?! (mi itt voltunk eddig: Brac/Sutivan, Crikvenica, Rab/Barbat, Murter, Krk-Punat, Grebastica)

Előzmény: valodi_robot (12901)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.21 0 0 12916

Nem hiszem, augusztusban még ugyanaz volt. :)

 

Az idegesebb, szállást nem találó, illetve foglalásról éppen lecsúszó utazóközönségnek elmondanám, hogy:

Horvátország tengerpartja 5,835 km hosszú (ebből szárazföld: 1,777 km, szigetek: 4,058 km)

Előzmény: vajagaja (12915)
vajagaja Creative Commons License 2005.04.21 0 0 12915
Köszi a képet Téeszelnök! Remélem a táj szépsége nem sokat változott a kiegyezés óta.
Axton Creative Commons License 2005.04.21 0 0 12914

Hei mindenki:)

 

az a baj ezzel a forummal hogy mire elolvastam az utobbi idök hozzászolását eltelt 5 ora és ezenkivül már nincs kedvem aludni mert nagyon mehetnékem van:)

Tavaly Krk szigeten voltunk.. Baska, Stara Baska, Vrbnik.. hmm.. nagyon tuti...

idén egy Bosznián át történö uttal mennénk Dubrovnik környékére..

csak még nem tudom pontosan mi legyen.. maradjunk a kontinensen vagy menjünk szigetre.. Hvarrol és Bracrol sokat hallottam:) hmm hmm:)

apartman foglalás helyben.. julius közepén is lehet szallast foglalni 6-8 före a parton ott helyben?:)

mennyünk má mennyünk máá mennyünk máááá:)

 

Axton

prosek Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12913

Sziasztok.

Szia  csataló.

Ezért is jó Ho.mert aránylag hamar le lehet érni a tengerpartjára.Minél többször

annál jobb. Ez erre is igaz.

prosek.

Előzmény: csataló (12911)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12912

Isztrián még nem voltam, de a Kvarneren igen és Dalmácián szinte végig, mindig helyben keresünk, nem szoktam a neten nézni, 40 Eurónál mi nem adunk többet szállásért, 2fenőtt2gyerek(4,13) és túristatelepek kizárva.

Nem akarok senkit rábeszélni a helyi szálláskeresésre, de nagyon szuper helyeket lehet találni a legolcsóbban és ott ahol épp kedvünk van megállni.

Üdv.

Előzmény: valodi_robot (12909)
csataló Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12911

Szia Prosek:-)

Köszi.

off

Én azért a szakadékoktól félek, főleg, mióta Kiscsikó is a kocsiban ül...

Sajnos, most jött a levél, hogy mégis szombattól szombatig van a turnus, de azért reménykedem, hogy június elején ez még nem okoz fennakadást. Augusztus végén meg péntektől megyünk. Lehet, hogy butaság (és drága) kétszer 1 hétre menni, de idén így jött ki a lépés, és már nagyonis mehetnékem van!

on 

Előzmény: prosek (12902)
crescere Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12910

és tudnál valamit szállást, ami valóban jó? Nekünk egy a baj, nem mindenki magyar állampolg., így kell a határon szállásigazolás meg ilyesmi! Tehát nem tudunk leinteni az út széléről valakit és ott megszállni :)

 

Előzmény: tomcat73 (12908)
valodi_robot Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12909

lalilalilali,

Porecre ugyanez nem ervenyes? A neten se hire se hamva az ilyen olcso szallasoknak (juli-aug).
Előzmény: Törölt nick (12907)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12908
Oké, csak szívem csücske Hvar mellett Dubrovnik.
Előzmény: crescere (12906)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12907

Kitűnő apartmanok vannak 10 Euró/fő körüli áron ott helyben keresve. a hídon mindig vannak integetők és Dubrovnik előtt pár km van egy pici falu vagy mi, ott is kínálnak ilyen áron házakat, már többször voltunk így.

Előzmény: crescere (12906)
crescere Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12906

Na jó, azt hiszem ide már be se írhatom a véleményemet ... :)

Elhiszem. Dubrovnik biztos gyönyörű, meg szuper. Meg is nézném szívesen. DE én nem találtam olyan szállást, ami tetszett volna! Ennyi!!! Nem kell ezt túlragozni... Legalább nem mindenki egy helyre megy... :) Ilyen egyszerű.

Nem akartam ám a lelketekbe gázolni ezzel a témával.

 

Előzmény: tomcat73 (12905)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12905
Csak jó tapasztalatom van. Én idén itt kerestem szállást: dubrovnik-area.com
Előzmény: crescere (12881)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12904
Miiiiiiiiiiiiiiiiiiii??????????????????????????????????????????,
Beírod a gugliba, hogy dubrovnik és millió találat.
Előzmény: crescere (12873)
prosek Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12903

 Egy kicsit berumlizott a gép, de azért remélem érthetö.

posek.

prosek Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12902
Sziasztok.

Szia csataló.

A kompjegy az csak egy útra  szol. Ha nem változtak az árak Drvenik-Sucuraj komp

autó 72 kuna ,1 fő 10 kuna.Én is irtam róla nekem sok rossz tapasztalatom volt a 

komppal kapcsolatban pedig én sokszor nem főszezonban én nem hétvégén mentem.

De azért talán a Drvenik egy picit jobb volt.

prosek.

Előzmény: csataló (12874)
valodi_robot Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12901

ARic,

50-55 EUR/2fo/nap az sok?? Alig talaltam olyat ahol 40-50 EURbol kijon ez a kombinacio, erdekelne hol talalok olcsobbat, ha ez tenyleg soknak szamit :) Pedig megcsak nemis luxust neztem... ja, es Porecben.

udv,
robot

(szerintetek megeri osszekotni Jesolos par napos nyaralassal a horvat utat? 2 legyet egy csapasra)
Előzmény: ARic (12865)
edak Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12900
Sziasztok! Splitről, Biogradról és a Kornati szigetekről keresek jó minőségű, nagyobb méretű (pl. 640*480, 800*600), nyaralás alkalmával készült képeket. Helyszínenként 3-5 szabadon használható képre lenne szükségem. A képek egy viszonylag zárt körben látogatott weboldalra kerülnének, ha kell, forrás megjelöléssel.
(Az off téma miatt kérlek magánban írj!) Előre is kösz!

edak
csataló Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12899

 

...pl. ...

Előzmény: csataló (12897)
crescere Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12898

na még azért próbálkozok :)

megkérdeztem, hogy 2db 4+2es van-e... hátha... :) remélem megérti :) de megkérdeztem tőle hogy "társalogjunk-e" inkább németül?! hátha azt jobban bírják :)

Előzmény: csataló (12897)
csataló Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12897

Puff neki:-(

Én nem tudok mást, előzőleg vitorlással voltunk, az volt a legeslegeslegjobb:-)

Előzmény: crescere (12896)
crescere Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12896

hmm.. végre kaptam választ Tepli Bok felől... a 6+2es, amire szükségünk lenne, csak szept. 7.-től szabad.....

van még valakinek hasonló jó ajánlata?????????????????????????????

Köszke :)

téeszelnök Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12895

A digitális világ előtti időkből, nagy nehezen megtaláltam. A kiegyezés után készült, a benyúló öböl bal felén van Marina, de nem látszik. A félsziget másik felére autózva útközben van ez a kilátó, ami látszik a partról is. Na, onnan fényképeztem. (Haladóknak: szemben Poljica, jobb szélen homályban hátul Ciovo, előtte Vranjica.)

Szóval, szerintem érdemes felmenni, ha már ott vagy. Küvesút is van, mint látszik!

 

Marina-öböl, juhé!
Előzmény: vajagaja (12889)
crescere Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12894

persze elküldöm, csak az az e-mailem jelenleg nem működik és így nem tudom lekicsinyíteni :) de amint tudom, küldöm. Persze csak néhányat a környékről :) Trogir, Split, Marina...

Előzmény: vajagaja (12893)
vajagaja Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12893
Köszi a választ. A képeket szívesen megnézem, ha elküldöd.
Előzmény: crescere (12891)
fekvőrendőr Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12892
Mi is Omisból mentünk kirándulni Dubrovnikba. Odafelé fel kellett mutatni az útlevelet, visszafelé fel sem álltak az árnyékbe tolt padjukról a bosnyák határőrök, csak intettek, hogy menjünk tovább. Szerintem váltsd ki az útlevelet, valószínűleg olcsóbb mint a komp, és az útvonal is szép.
Előzmény: inotech (12880)
crescere Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12891

Szia! igen, Sevid Trogir környékén van, nem közvetlenül mellette, bocsi ha rosszul írtam... tehát. Mi első körben a saját kis falunkat térképeztük fel (közel Marinához).. legnagyobb sajnálatomra a társaság nem volt igazán oda a kirándulgatásért. Amit mindenképp' javaslok (szerintem ezzel többen egyetértenek) Trogirba feltétlenül autókázzatok át, mert hihetetlen gyönyörű :) én imádom. mi még vásárolni is átjártunk oda többször is, mindenkinek tetszett. Én vettem egy úti könyvet és az alapján azonosítottam be/kerestem meg a dolgokat. de ha csak úgy sétálgatni van kedvetek, bazározni, akkor is ideális. Mi voltunk hajókázni is. Hát a pasas inkább volt bunkó, mint horvát :) drága volt, nem is olyan érdekes, de élménynek mindenképp' csodás :)

Átruccantunk Splitbe is. Nekem nagyon tetszett, ott is van mit megnézni, de szerintem oda ne tervezzetek strandolást. Kb. mintha a Velencei-tavon lettünk volna, de egy rosszabb állapotában. Egy mini szakaszon 200ezer ember :) a víznek (kinézetileg) köze nem volt a tengerhez... :) de maga a város nagyon nagyon tetszett :)

Szórakozás gyanánt Primostenig mentünk, de ott igazából nem sok mindent láttam, de a buli jó volt. Majd idén megtudom a többit is :)

Küldjek néhány képet?

 

Üdv

Előzmény: vajagaja (12889)
crescere Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12890

én is viccnek vettem :)

remélem lesz alkalmunk megnézni közelebbről is. szerintetek normális, hogy még nem jeleztek vissza? :)

Előzmény: Laja73 (12888)
vajagaja Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12889
Szia Crescere. Írtad, hogy tavaly Sevidben voltál Trogir mellett. Légyszi írj a környékről, mi az amit feltétlenül meg kell nézni. Mi Marinába megyünk, ha erről tudsz bővebbet, és leírod azt is szívesen veszem. Egyébként mi főszezonban 30 Euro/nap áron veszünk ki egy 2 fős apartmant közel a tengerhez, a képek alapján szépnek tűnik, gyönyörű kilátással a tengerre. Hozzáteszem ilyen áron nem sok hasonlót találáltam, ami még szabad volt!
Előzmény: crescere (12869)
Laja73 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12888
Csak kedves vicc volt, hé :)
Semmi baj a honlappal, a hellyel meg pláne, mesés.
Előzmény: crescere (12864)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12887
2005. 04. 01-től 2005. 09. 30-ig nem kell vízum. Egyébként 57 EUR oda vissza.
Előzmény: HegyenVolgyon (12885)
Laja73 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12886
Egy pillanatra láttam, hogy a Hír TV-n 11:36-kor lesz egy beszélgetés ismétlése egy horvát muftival, de nem tudom, a téma nyaralás vagy Gotovina:)
Majd lesem
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12885

Igen, a személyi az bajos, Boszniába csak útlevéllel lehet menni, és ráadásul vízumkényszer is érvényben van, amit a magyar állampolgárokra vonatkozóan nagylelkűen feloldanak a nyári hónapokra, pontosabban ha jól tudom májustól októberig.

Pár hsz-al ezelőtt volt szó arról, hogy pontosan mennyi vízumot kell fizetni, ha nem nyáron akarsz menni...

Előzmény: téeszelnök (12883)
repcese Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12884

Kérj ajánlatot Porecben :teamar@pu.tel.hr   német v. angol nyelven.

Most voltam Olaszországban számíts rá,hogy jóval drágább mint Ho.

Előzmény: valodi_robot (12858)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12883
Előzmény: inotech (12880)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12882
Bosznián kell átmenned. De nem kell semmi olyan, ami plusz. Sőt, nem is ellenőriznek, De ha igen, akkor is elég az útlevél vagy személyi. Ez tuti.
Előzmény: inotech (12880)
crescere Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12881

még a végén bocsánatot kell kérnem :) biztos nagyon felszínesen futottam át az oldalt.

Egyébként biztos gyönyörű (most komolyan), de én alapvetően az apartmanok honlapját néztem és azok (számomra) nem voltak a leghívogatóbbak... persze közel sem néztem meg az összeset... ezért kérdeztem itt is, hogy van-e vkinek jó tapasztalata dubrovnik-i szállás-ügyben :) neked van?

Előzmény: téeszelnök (12875)
inotech Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12880

Csao mindenkinek!

 

Azt szeretném megtudni, hogy Omis-ből Vagy Splitből hogyan tudok eljutni Dubrovnikba (egy 1 napos kis városnézés erejéig), úgy, hogy nincs útlevelem, csak műanyag személyim?

Ha autóval megyek végig a parton, akkor egy picit át kell menni szerbián. Ez ugye útlevél nélkül nem működik.

Ha komppal megyek, akkor a reggel hetes komp 16.15-re ér oda. Aznap már nem tudok vissza jönni.

 

Előre is Köszi az infókat!

 

Üdv: Inotech

 

 

csataló Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12879
Tényleg gyönyörű, a fotoalbum2004-et néztem...:-)
Előzmény: téeszelnök (12875)
crescere Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12878

JAJJ, nem akartalak ám megbántani :) maradjunk annyiban, hogy én nem találtam semmi olyat, ami számunkra jó lett volna :)

pedig az áltatad írt oldalt is átböngésztem :)

Előzmény: téeszelnök (12875)
csataló Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12877
Bocs, elírtam, közben megtaláltam, franjo írt róla, és Drvenik.
Előzmény: csataló (12874)
crescere Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12876

tisztáznám szívesen, ha válaszolnának :) a vasárnap az szuper lenne, tavaly is úgy voltunk.

a komppal kapcsolatban én nem tudok segíteni, még Horváto.-ban nem vettem igénybe ilyesfajta szolgáltatásokat :)))

Előzmény: csataló (12874)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12875

Elnézést kérek, de ez a Dubrovnik-dolog engem nagyon szíven ütött, személyes érintettség okán. Hogyan, hová, miért ??? Meg, hogy nem vonzó... :(  Ezért, ha kitiltanak, akkor is:

 

www.dubrovnik.lap.hu

Előzmény: crescere (12873)
csataló Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12874

Azért azt tisztázd, melyik appartmanról van szó, mert több épület van, kül. korúak és berendezésüek, mi a legújabban voltunk.

Mi sem szombaton mentünk, hanem vasárnaptól vasárnapig, úgy kértem a szállást, hogy megadtam egy intervallumot, és ők írták ezt az időpontot. Nem volt zsúfoltság az utakon főszezonban sem.

 

Idén Hvar, Jelsa 2X. Én most a kompozástól tartok kicsit, kicsi gyerekkel várakozni, meg az ára is húzós.

Apropó, ugye a kompjegy csak odaútra szól? Akkor pláne sok (10 ezer) egy útra...

 

Help! Régebben írtatok egy alternatív megoldást Dvornik felé, olcsóbb komppal, arra milyenek az utak?

 

Előzmény: crescere (12869)
crescere Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12873

Hát igen.

 

Dubrovnik engem is vonzott :) csak semmi vonzót nem találtam róla :)))))) és hát akkor hogyan és hova na és miért? :)

Egy tetszetős apartmant nem találtam, egy szép strandról sem hallottam. Párom szülei voltak talán tavaly és (bár ők sosem panaszkodnak ár-ügyben) azt mondták, hogy nem volt megfelelő arányan az érték/élvezet ill. az anyagiak.

Bár én olyan városnézegetős, kirándulós nyaraló vagyok, de attól tartok ezzel egyedül vagyok a társaságban mellyel megyünk... :)

 

Előzmény: ARic (12871)
csataló Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12872
Jó, kb. így is beszéltek, de sajna mi sem vagyunk a topon (erős alapfok, ill. gyenge középfok:-))), így tökéletesen megértettük egymással magunkat:-)
Előzmény: Laja73 (12863)
ARic Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12871

na, hát akkor újat nem mondtam neked Trogirral:)))

Dubrovnik engem viszont igencsak vonz:)

 

4-5ezer/fő absz. nem sok, persze, annyiért voltunk mi is, amikor kikötöttünk Grebasticán, na de 7ezer/fő szerintem sok, ahhoz képest, hogy a két szállás között nem volt színvonalbeli különbség

Előzmény: crescere (12869)
atlantisz2004 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12870
www.caorle.com

és itt keresd meg a Lampo ügynökséget...:-))))

Üdv
Előzmény: valodi_robot (12858)
crescere Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12869

Aranyos vagy, köszi. Trogirban mi is voltunk tavaly. Mi egy kis faluban (Sevid) voltunk, talán még közelebb Trogirhoz... Többször átmentünk, na meg Splitbe is... Split is tetszett, csak ha olyan helyen kellene strandolnom... mintha Olaszo. egyik olcsóbb falucskájában lettünk volna... ember-ember hátán...

Mi többen megyünk, 4000-5000re jön ki egy napra a szállás... ha tényleg olyan jó az apartman, akkor szerintem ez nem gáz... :)

 

Na de visszatérve Trogirt kár lenne/lett volna kihagyni :)

Valahogy nekünk ez a környék jön be. Az északi részről én eddig nem sok jót hallottam, Dubrovnikban pedig semmi olyat nem találtam, hogy odáig leautózzunk :)

Előzmény: ARic (12865)
ARic Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12868

he-he:DDDD

 

na most megnéztem a teplibokot megint, hát igem két fős app. 55, 6(+2)-es 100 eur - nem mindegy

Előzmény: téeszelnök (12866)
crescere Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12867
:))
Előzmény: téeszelnök (12866)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12866

OFF (a magyar turista se jobb...)

- Zwei Martini, bitte  !

- Dry ?

- Nein, zwei !

ON

 

Előzmény: crescere (12864)
ARic Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12865

Tepli bok-ot mi is néztük tavaly, tetszett nagyon, csak kicsit húzósnak találtuk az asszem 50-55 eur/ 2fő/ éj árat, csakis ez tántorított el...

ha Primostenbe mentek, szerintem Trogirt se hagyjátok ki, mi kb. 20 km-rel "idébb" voltunk Primostentől, de így is megérte 2x "elugrani" oda!

Előzmény: crescere (12864)
crescere Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12864

Szerintem nem gázos a honlap. Ha az egyik beszél angolul, a másik németül, akkor csak megértjük egymást :)

az legyen a legnagyobb problémánk, hogy vegyíteni kell a nyelvtudásunkat :)

Előzmény: Laja73 (12863)
Laja73 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12863
a fia rendezi, ő beszélt angolul, a tulaj németül

Bizonyára a honlapot is közösen csinálták:

"SEE VIEW" :)
Előzmény: csataló (12853)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12862
Én 6-7 éve mentem át Isztriáról Olaszo-ba, de olyan mocsok drága volt, hogy nem voltam hajlandó maradni. 2 nap alatt non-stop Velence, Chiogga, Rimini, San Marino, aztán tűz "haza" Horvátországba. Parkolásra fizettem annyit, mint szállásra. Igaz akkor még 3 nap "készenléti idős" akksim volt. :) Most már erre lusta lennék. De ez inkább Olaszo. topic.
Előzmény: valodi_robot (12858)
Pepin Creative Commons License 2005.04.20 0 0 12861
Ja, viszont a szállás dupla áron volt Olaszországban. A kaja nem volt vészes.
Előzmény: valodi_robot (12858)
Pepin Creative Commons License 2005.04.19 0 0 12860
Jesolo környékét tudom ajánlani. Van tengerpart, van szállás és hajóval nagyon hangulatos átmenni - illetve bemenni - Velencébe. (Mi az '1 hét Rabac, 1 hét Cavallino' programot játszottuk meg tavaly és nagyon jó volt: köves, búvárkodós horvát tengerpart, utána homokorgiás bocsás olasz tengerpart.)
Előzmény: valodi_robot (12858)
crescere Creative Commons License 2005.04.19 0 0 12859

jujj, már alig várom :) még németek is voltak... imádom őket :) a magyarokat is, csak remélem nem a "kicsi a hűtő, nem fée el a sör" típusok lesznek, mint ahogy azt te is írtad :)

 

Minden szempontból jónak tűnik ez az apartman...

:)

Tavaly hogy volt váltás? 7éjszakára voltatok? vagy itt hogy van a turnus?

Nektek ajánották vagy beestetek oda?

 

Idén hová utaztok?

 

Köszi a tanácsokat!

:)

Előzmény: csataló (12857)
valodi_robot Creative Commons License 2005.04.19 0 0 12858


Sziasztok, ujbol irok

Kineztem Porec-et (bar most ez a Krk tema is megmozgatta a fantaziam, melyik jobb?), de olvastam az elmult nehany hozzaszolasban volt aki rafaragott ismeretlen szallasra (koszos luk stb).

Igy szeretnem megkerdezni hogy tud -e valaki javasolni jo szallast Porecben? Legjobb lenne az ovarosban, vagy minel kozelebb oda, foleg apartman/szoba 2 fore max 50 euro korul/nap.

A masik, at szeretnenk menni az olaszokhoz velence kornyekere, van ott jo tengerpart ill. szallas valahol? Gondolom sokan voltak mar arrafele innen, olvastam sok ilyen hozzaszolast. M is ossze szeretnenk kotni a kettot, lehet hogy 4 nap horvatorszag 3 nap olaszorszag. Ha draga vagy nem is jo ott a tenger akkor max 1 nap velence.

koszi, udv

robot

csataló Creative Commons License 2005.04.19 0 0 12857

A fecskéket üdvözlöm:-)

Előzmény: csataló (12856)
csataló Creative Commons License 2005.04.19 0 0 12856

 

Az erkélyről

Előzmény: csataló (12855)
csataló Creative Commons License 2005.04.19 0 0 12855

Mi tavaly csak májusban foglaltunk, szerintem van remény:-) Igaz, németek is voltak bőven. A nagyobb apartmanokat nem ismerem, a miénk 2 fős volt, de legalább 40 nm-e, és a franciaágyon kívül volt 1 fotelágy a gyereknek, plusz 1 kihúzható kanapé, mindez stílusos, szép. Ellenben érkezett egy nagyobb magyar csoport, (kb 8 fő) ők zúgolódtak, hogy kicsi a hűtő, nem tetszett a bútor sem nekik. A tulaj vitt be egy nagy hűtőt, de mondta azt is, hogy nyugodtan keressenek másik helyet. Én ott láttam őket akkor is, mikor mi eljöttünk.

 

Előzmény: crescere (12854)
crescere Creative Commons License 2005.04.19 0 0 12854

Szuper :)

angolul írtam nekik, pedig a németet jobban bírom :) ha ezt tudtam volna... remélem holnap válaszol, mert nagyon oda szeretnénk menni. Ma összehívtam az utaznivágyókat, aztán a kávézóban pont volt internet-lehetőség, így meg is néztük.. mindenkinek tetszett, amit látott.

Már csak nagyon remélem, hogy lesz helyünk :)))) Szerinted augusztus végére van reményem? :)

Figyu, hogy vannak ott a turnusok? Melyik nap van váltás? Ez fontos lenne... remélem nem szombaton, de ha lesz helyünk még ezt is kibírjuk...

viszont elég "olcsó". nem? ez a 100€. Igazából ez 2 nap a Balatonon :)

Hány apartman áll rendelkezésre? a 6+2-t vegyük egyszerűen csak 6nak? vagy az tényleg 8?

Sokan voltak ott az apartmanban?

 

Nem akarlak ám felidegesíteni titeket a kérdéseimmel, csak én szervezem, így azt akarom, hogy jó is legyen... :)

 

Köszi a segítséget!

Jó éjt!

Előzmény: csataló (12853)
csataló Creative Commons License 2005.04.19 0 0 12853

Mi is ott voltunk, szuper új apartmanban (persze vannak régiek is). Félpanziót is kérhetsz, asszem 10 Eur/fő volt tavaly, a kagylójuk fincsi volt. Persze vendéglőkben is kajáltunk.

A tulaj korrekt, saját strand+napozóágyak, de nem túl nagy. Gyerekeknek medence. Mi emailen foglaltunk, 2 nap alatt visszaigazol, (a fia rendezi, ő beszélt angolul, a tulaj németül) előleg nem kellett.

Kirándulhatsz innen Primostenbe, Sibenikbe, a Krkához, Rogoznyicába, esetleg Makarskára, a melegben ennyi bőven elég szerintem:-)

 

Előzmény: crescere (12851)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 12852
Előzmény: kuff (12846)
crescere Creative Commons License 2005.04.19 0 0 12851

jujj, és jó volt? na de jó. már írtam is nekik egy mail, egyenlőre nincs válasz. Ti telefonon intéztétek?

Jól éreztétek magatokat? Nyugis de azért van mit csinálni? :)

ha időd engedi, írj nekem :)

mennyivel előbb foglaltátok le? mi augusztus végén mennénk. remélem még időben vagyunk. :)

Előzmény: zorka99 (12850)
zorka99 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 12850
Tavaly mi is a Teplibokban voltunk! Ha még van hely, ne habozz, foglalj nyugodtan! Elöleget nem kérnek!!!!
Előzmény: crescere (12847)
crescere Creative Commons License 2005.04.19 0 0 12849

Köszi a segítséget :)

írtam egy mailt Horváto.-ba, volt néhány kérdésem, ami a honlapon (számomra) nem volt egyértelmű... :)

remélem válaszolnak is. Na meg hogy még hely is lesz.

De szerintem felkeresem "heti"-t is. :)

 

üdv

 

Előzmény: H_G (12848)
H_G Creative Commons License 2005.04.19 0 0 12848
Ha beírod oldalt a "gyorskeresés innen" mezőbe, megkapod az eredeti hozzászólásokat -- egyébként heti nevű fórumtársunk járt ott.

Előzmény: crescere (12847)
crescere Creative Commons License 2005.04.19 0 0 12847

Sziasztok!

 

Mi nagyon gondolkozunk Primostenen is. Igazából rosszat még nem hallottam róla.

Megnéztem Tepli Bok honlapját, nagyon tetszett! Remélem még tudunk ott foglalni...

KINEK van konkrét tapasztalata ezzel a szállással??????

Ki mit javasol Primostenben / körül?

 

Köszi, köszi... :)

Előzmény: H_G (12843)
kuff Creative Commons License 2005.04.19 0 0 12846

thimy31,

 

meg tudnád adni a topik címét? nem találom :( :)

 

üdv és köszi,

kuf

Előzmény: thimy31 (12839)
Jadro Creative Commons License 2005.04.19 0 0 12845
Köszi szépen! Ezeket megkukkantom.
Előzmény: H_G (12843)
thimy31 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 12844

Szóval Baska jobb? Köszi az infót.

Az írásodból is azt olvastam, meg néhányan panaszkodtatok, hogy vannak pofátlan szállásadók, és sokan, mivel magyarul lehet velük beszélni, belemennek, hogy előre lefoglalják a helyet. Én ugyan kempingezni szeretnék (pénzhiány, és természetszeretet, valamint kőfal között otthon is lehetek - okán), de elhatároztam, hogy ott helyben a látottak alapján döntjük el, ha nem leszünk nagyon fáradtak, és talán objektíven tudjuk megítélni, hogy hol legyünk. Tehát sok  "jóindulatú"-tisztelet a kivételnek, mert vannak nagyon rendes házinénik- bácsik is,

kihasználják a helyzetet a nyelvtudás okán. Nekem ugyan könnyebb, mert tudok horvátul, de már előre félek az olyan helyzettől, amikor hülyének nézik a nyaralót, és még a levegővételért is fizetned kell. Régen nyaraltam lent, gyerekkoromban, és abból  a korból is van olyan emlékünk, amikor sorba kellett állni az étterem előtt, ahol két hétre előre ki volt fizetve minden, és a klimatikus lakókocsis nyaralás úgy nézett ki, hogy egy nagy fenyőerdőben volt az egész, attól volt hűvös. Patkányok szaladgáltak időnként, de én arra úgy emlékszem, hogy mókusok voltak...Ezért is határoztuk el, hogy az itt és most döntés fog érvényesülni. Odaérünk, és meglátjuk. Ezért keresek Rabac, Rijeka, Krk és környékén minél több kempinglehetőséget, hogy válogatni tudjunk. Bocs a sok szövegért, de kikívánkozott az előzmények alapján. Igaz, ebben is van kockázat. Mert, mi van, ha éppen tumultus van? Igaz is:

Mit szóltok ahhoz, hogy az autóutak tumultusát kikerülendő hétfőn, kedden, szerdán mennénk, és két hét után lebarnulva kipihenve jönnén vissza kb ezeken a napokon. Szóval a kérdésem az, hogy ekkor nem lesz nehéz helyet találni a kempingben, mivel nem éppen a turnusváltáskor érkezünk.

Tímea

Előzmény: stupiddog (12841)
H_G Creative Commons License 2005.04.19 0 0 12843
Ott két szálláshely is van, amit már nagyon dicsértek topikosok: a Tepli Bok "apartmanhotel" (www.teplibok.com) ill. a Kamenar fogadó a városka főterén.

Előzmény: Jadro (12842)
Jadro Creative Commons License 2005.04.19 0 0 12842

Sziasztok!

 

Kinéztük Primostent, mint következő nyaralásunk helyszínét. Hajóval sikerült már kikötni ott, de most apartmanos nyaralás a terv. Esetleg valakinek lenne konkrét ajánlata apartmanra? Pl már nyaralt ott és nagyon tetszett neki, vagy valami hasonlóra gondoltam.

 

Köszönöm előre is a tippeket!

stupiddog Creative Commons License 2005.04.19 0 0 12841

Krk szép(és közel van:))) de Omisalj-t felejtsd el.Van ugyan egy helyes kis óvárosi része a dombtetőn,kb.10 perc alatt bejárható,de a környéke és a strandjai...

Onnan indul vmi óriási kőolajvezeték vagy mi,nagy ipari létesítmények,tárolóhengerek,és ezek sajna szinte mindenhonnan látszanak.

És olyan mocskos és gusztustalan strandon,mint az ottani,életemben nem voltam,a víz szennyvízcsatornára emlékeztetett.Ott volt a szállásunk,(na ez is egy külön téma,azért foglaltuk le,mert egy magyar nőé volt,és telefonban agyonfényezte,ott meg egy agyonzsúfolt koszos kis luk várt,magunk előtt kellett elmosogatnunk és kitakarítanunk...)szóval Omisaljt csak alvásra használtuk,inkább naponta átautóztunk a sziget túlsó végére: Baska,Stara Baska jobb.

Előzmény: thimy31 (12838)
Pepin Creative Commons License 2005.04.19 0 0 12840
Ebbe ugrottunk bele. Június végén lesz élménybeszámoló is.
Előzmény: barEZ (12837)
thimy31 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 12839

Jééé! Találtam Krk szigetes fórumot. Jéééé! De azért itt is lehet írni róla. Személyes tapasztalat lécci...!

Tímea

 

thimy31 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 12838

Köszönöm az infót Krk szigetről. Megmozgatta a fantáziámat. A környékre szerettem volna menni, de ez még jobbnak tűnik...Van valakinek személyes tapasztalata Krk szigetről, Omisaljról, vagy Njiviceről, vagy inkább olvassak vissza? Az az igazság, hogy a fórumon olvasottak alapján Rabacba szerettem bele, győzzetek meg, hogy Krk szeiget jobb Rabacnál. Csendes, nyugodt, olcsó, és nem kell cuccolni a strandig, mert a kemping sátrait kissé (de nem nagyon) mossák a tenger hullámai. És a minden napi esti koncert A tenger moraja címen szórakoztatja az ott lakókat. És nincs hangoskodás a környéken. Mi kell még? Győzzetek meg, hogy Krk sziget jobb, mint Rabac!

Tímea

Előzmény: gotovina (12836)
barEZ Creative Commons License 2005.04.19 0 0 12837

Cetina: omisban kerestem lakokocsit, igy talaltam a kovetkezo cimre.

http://omisivereb.uw.hu/kirandulas.html

A rafting es a kanyoning menuben talalhattok nemi infot a Cetinan uzheto sportokrol.

 

 

Előzmény: H_G (12741)
gotovina Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12836

Ez kb megfelelhet az igényeiteknekés nem is túl drága-KRK sziget,Njivice.

http://www.tz-njivice-omisalj.hr/privatni_cjenik.htm

 

Előzmény: kHOtjoi (12810)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12835
Trogirtól délre: ne. Ciovo szárazföldre néző fele se nagyon. Ha át tudsz vágni a szigeten (csak kis autóval, de inkább gyalog), a túlsó felén is vannak jó helyek. Ha csúszdázni akarsz, be lehet ballagni a Vranjica-Belvedere strandjára. A parton Marina és Vranjica között is van, de azt úgyse találnád meg :)
Előzmény: belyuka (12834)
belyuka Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12834

  Kösz téeszelnök!

 

Trogir környékén (esetleg a szigeten) tudsz olyan helyeket "amik annyira nem látogatottak, hogy nem is strandok".

 

Előzmény: téeszelnök (12833)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12833
Előzmény: belyuka (12831)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12832

Félre vagyok értve "nyüzsgés-nyugodtság" ügyben, de nem érdekes. Én Ho. legritkábban látogatott strandjaira járok, amik annyira nem látogatottak, hogy nem is strandok. Marina ügyben más a véleményem.

Omis 60 km. Oda. 60 km vissza. Ez nyáron nem annyira.

Homokos strandok Horv.o-ban ügyben néhányan (pl. én is) kifejtették már itt a véleményüket. Az omis-i, crikvenicai, rab-i strandnak annyi köze van a homokos strandhoz, mint a füredi görög falunak Görögországhoz. Ezt most nem tudom jobban elmondani.

 

Előzmény: vajagaja (12830)
belyuka Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12831

Sziasztok!

Segítséget kérek!

Hol találok képeket a Ciovo szigetről? Vagy azon belül Okrug Donji- ról?

Idén ott nyaralunk majd.

 

vajagaja Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12830
Szia. Köszi az infókat Marináról, amit írtál az megerősít a döntésünkben, mármint a hely nyugodtságára gondolok. Úgy vagyok vele, ha nyüzsgésre vágyok, van hová menni a környéken. Egy nyüzsgős helyen megszállva ennek fordítottja nem biztos hogy igaz. Amennyiben helytállóak az információim, Marinának is van egy kis óvárosi része, ahol van néhány étterem és kávézó, úgy gondolom, a mi igényüknek meg fog felelni. Néhány éve Crikvenicán voltunk, és egyre inkább zavart az, hogy az emberek szó szerint egymás lábnyomába lépnek, és elvétve található esténként szabad hely egy-egy étteremben. Persze nem kizárt, hogy neked lesz igazad, és azzal jövök haza, hogy ez a hely tényleg "kihalt", meglátjuk! Légyszi, ha van időd kérlek válaszolj arra, hogy van-e a környéken homokos strand, vagy ezügyben érdemes néha Omis környékére ellátogatni.
Előzmény: téeszelnök (12822)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12829

Pont ezt mondom, hogy szubjektív a dolog. A szállodában nem voltam, csak meggyőzni próbált egy helyi erő, hogy költözzek be, amikor megálltam előtte. (Régebben ott szoktam partot érni kocsival.)

Marinán nincs nyílt tenger. Ennyi nekem a bajom.

De nem is baj, ha nem mindenkinek tetszik pont ugyanaz. Például, ha a kedvenc strandomon lenne hirtelen minden fórumos..... (incl.:radai) Brrrr...

Előzmény: Makarska (12827)
H_G Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12828
Fujj, ez egy balatoni SZOT-üdülő a 70-es évekből.
Előzmény: téeszelnök (12825)
Makarska Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12827

Köszi! Tényleg erre gondolok.

De már minden interneten megtalálható információt megnéztem. (Azt hiszem.)

Inkább személyes élményekre lennék kiváncsi.

Egyébként mi bajod a várossal.?

Egy estét töltöttünk ott anno átutazóban. És a hangulat tényleg nem volt rossz!

Bár nem Makarska az igaz!!!

Előzmény: téeszelnök (12825)
ARic Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12826
engem mondjuk az általad említett dolgok nem tántorítanának el Marináról; tavaly mi Primosten-t néztük ki, szállást nem foglaltunk előre. Körülnéztünk a helyszínen, meg jó pár appartm,ant is, aztán visszajöttünk egy pár km-rel Sibenik felé, egy Grebastica nevű nyugis kis faluba, még étterem is talán csak 2-3 volt, meg egy bolt. Kirándulni viszont lehetett ezer felé.
Előzmény: téeszelnök (12822)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12825

szerintem inkább erre:

http://www.hoteli-biograd.com/adria/index-uk.htm

 

nem látni a képed, ugyanis.

http://www.horvathotel.lap.hu/

Előzmény: rocher (12823)
Makarska Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12824

Nem, ez nem az! (Talán ez Ilirija)

Ez valahol feljebb van, na ez a baj a gyerekem szerint.

Előzmény: rocher (12823)
rocher Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12823
Előzmény: Makarska (12821)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12822

Marina szubjektív:

- egy öböl végén van. a tenger annyira nyugodt, mintha nem is az lenne (ez lehet előny is valakinek. Nekem nem.)

- magán a falun nem megy át az adriai autóút. Ez előny, de a nyugodt meg a kihalt között van különbség.

- van a marinai bástya. minden képeslapon ez van, de aztán vége is. Át lehet menni a hegyen Viniscébe, az esetleg érdekes. Útközben kilátó. (!!!)

- Trogir erős 10 km.

- erősen szubjektív dolog egy hely hangulata. Számomra nem adott, pedig nem vagyok finnyás Ho. ügyben. Sőt. Gyengébb, mint Biograd na moru...

Előzmény: vajagaja (12819)
Makarska Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12821

Újra segítség!!!!

 

Úgy látszik a nagy Horvátország ismeretem mellett mégis egyfolytában a segítségetekre szorulok.

Ki tud valamit a biograd-i Hotel Adriáról???

 

Nekem csak a várossal kapcsolatban vannak emlékeim. (De az sajnos rossz, nagy-nagy szúnyogok jutnak eszembe!!)

tankap Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12820

Köszönöm a mostari szállásos segítséget :)) igényem vele szemben nem sok van: gondoltam, hogy ott megaludnánk, mert délelőtt-délben leérnénk Mostarba, majd megnéznénk a várost - esetleg este is- aztán ott aludnánk, aztán reggel irány Hvar.

 

De amennyire néztem, a boszniai szállásárak magasabbak a horvátországiaknál :(((

vajagaja Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12819
Szia! Netán jártál már Marinán? Túl azon, hogy nyugis, légyszi írj róla többet, ha van időd. Azt jó lenne tudni, hogy hol van a közelben homokos strand, nem mintha azt részesíteném előnyben, de nem egyedül megyek nyaralni!
Előzmény: téeszelnök (12816)
rocher Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12818

:-DDDDDDDDDDDD

Előzmény: téeszelnök (12814)
tyutyubacsi Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12817

Nyaralni vágyók a Zadar melletti Zaton kempinget merem ajánlani mindenkinek, aki szereti a lskókocsis nyarlást.

http://www.adriakemping.tar.hu

 

téeszelnök Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12816
Köszi. Marina tényleg nyugis.
Előzmény: vajagaja (12815)
vajagaja Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12815
Azért Marina, mert itt találtam a legjobbnak tűnő szállást a legjobb áron, és úticélunk Trogir környéke volt. Mint korábbi hozzászólásaimból láthatod, nem ismerem Marinát, de ismerve Horvátország adottságait nagyot nem tévedhetünk, egyébként is nyugis helyet szeretnénk.
Előzmény: téeszelnök (12813)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12814

Nem sok érdekesség van. Dög meleg, kövek, ilyesmi.

De itt egy jó kis útleírás.

http://www.webradio.hu/index.php?option=com_staticxt&staticfile=/utazoo/horvat/index.htm

 

Nem én írtam különben.

Előzmény: eubalaton.com (12812)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12813
Azt meg lehetne kérdezni, hogy miért pont Marina az úticél ? Nagyon érdekelne, csak pár szóban.
Előzmény: vajagaja (12808)
eubalaton.com Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12812

Hello! Horvátországba megyek és érdeklődnék hogy mit érdemes megnézni ha már ott vagyok!

Előre is köszi!

lborli Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12811
Igen, igen. Síelős topikba illesztettem is be egy hírt a Fr.o.-i hóhelyzetről.
Nekem Nagyszombaton zárult a szezon Tonálén.
Előzmény: rocher (12805)
kHOtjoi Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12810

Sziasztok.Segítségeteket szeretném kérni:Horvátországba készülünk a nyáron,4 felnött és4 gyermek. Olyan apartman szállást keresünk ami nincs messze a viztől, /max100m/  és a gyermekek miatt a part homokos,sóderes,apró kavicsos legyen.Bp-töl max.800km-re legyen.Ha jártatok már ilyen helyen vagy hallottatok hasonlórol és tudnátok elérhetőséget adni nagyon hálás lennék.

Előre is kösz: egy apuka

fekvőrendőr Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12809
Az Isztrián láttam néhány Shell kutat, de annak már hét éve, hogy utoljára arra jártam.
Előzmény: em (12806)
vajagaja Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12808
Szia! A Marinában lefoglalt szállásunk annyiban megfelelhet elvárásaidnak, hogy apartman önellátással, és a sziklás strandtól 40 méterre van, az aprókavicsostól 100 m-re. Én a környéken nem találtam kedvezőbbet, a képek alapján kifejezetten jónak tűnik, és főszezonban is csak 30 EUR/nap az ára a 2 fős apartmannak. Több információm a szállásról nincs, bízom benne, hogy nem fogok semmiben csalódni. A horvát közvetítő neve Silvie Carapina, akinek van egy magyarországi referenciája, ez is sokat segített a döntésben. Az előleget is Magyarországon fizettük be, és postai úton megkaptuk a visszaigazolást. A szállások - magyar nyelven is - megtalálhatóak a www.dalmatia-marina.com oldalon!
Előzmény: crescere (12779)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12807
Én ilyenekkel nem találkoztam. Csak INA kutakkal. De ettől függetlenül lehetnek.
Előzmény: em (12806)
em Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12806

sziasztok!

tudtok nekem abban segíteni, hogy vajon Horvátországban vannak-e Shell vagy Esso benzinkutak? (azért lenne fontos, mert a céges üzemanyagkártyánk Shell-es, és sok macerától kímélne meg ha lehetne ott használni). Sajna a shell oldalán nem találtam infót..

előre is köszi!!

 

rocher Creative Commons License 2005.04.17 0 0 12805
Akkor jó:-))) És mit szólsz a svájci havazáshoz??? 3 hete még síztünk.....
Előzmény: lborli (12804)
lborli Creative Commons License 2005.04.17 0 0 12804
Nem is volt. :-)
Előzmény: rocher (12802)
rocher Creative Commons License 2005.04.17 0 0 12803
Akkor ez a harmadik. Nem lennék meglepve, ha ennél is több lenne:-)))
Előzmény: HOOD (12799)
rocher Creative Commons License 2005.04.17 0 0 12802

Nem írom le mégegyszer, hogy élő állatot nem szedünk össze, csak "kacatot".

A jótékonysághoz nem fűznék kommentárt, tényleg az a legegyszerűbb, hogy jattolsz egy összeget. De ha láttad volna azt a sok csillogó szemű gyereket, akik azért alkottak valamit, hogy segítsenek egy beteg gyereken. Sztem felbecsülhetetlen....

 

Amúgy itt zajlott a téma:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9109428

 

Azért nincs harag, ugye???

Előzmény: lborli (12800)
lborli Creative Commons License 2005.04.16 0 0 12801
Láttam az axelero klubban, majd holnap otthonról válaszolok rá.

csábráz
Előzmény: széles tamás (12796)
lborli Creative Commons License 2005.04.16 0 0 12800
Régen, amikor még szabadtüdővel merültem, nem tagadom volt, hogy felhoztam ezt-azt. Talán magamat jutalmazandó.

A büdösödést úgy tudod elkerülni, ha a herkentyűt egy fenyő tövébe, a lehullott tűlevelek közé rejted, s a hangyák szívesen elvégzik a szagmentesítést a nyaralásod alatt, ugyanis lerágván a bomlásra képes részeket, teljesen letisztítják azt, és csak a puszta mészváz marad. Azután már csak pár hetes szellőztetés kell neki otthon valami szellős helyen.

A jótékonyság tiszteletre méltó dolog. Én pénzt szoktam átutalni ilyenkor.
Előzmény: rocher (12797)
HOOD Creative Commons License 2005.04.16 0 0 12799

Van egy Zaton Dubrovniktól északra kb. 10 kilométerre. Csendes, nyugodt hely.

 

Itt van egy jó hajózási térkép, ha valakit érdekel, a "Hasznos linkek" alatt:

http://www.adriatura.hu/

 

 

rocher Creative Commons License 2005.04.16 0 0 12798
Nem egészen:-))))
Előzmény: prosek (12793)
rocher Creative Commons License 2005.04.16 0 0 12797

Szia!

 

Nem a tengerből szedjük ki, kizárólag a kisodródott csigaházakat és kiszáradt tengeri sünöket hozzuk haza. Amúgy a sünök kocsiban annyira büdösek, hogy 20 percet se lehet autózni velük:-((( Viszont a többéves kiszáradt kagylókból fantasztikus kreatív-cuccokat készítenek nemcsak a gyerekeim. Kérdezd meg serát, amikor egy rákbeteg gyereknek gyűjtöttönk kreatív vásárokon pénzt, akkor mindent felhasználtunk amit lehetett, csakhogy valahogy összekaparjunk 2 milliót a műtétre.

Előzmény: lborli (12794)
széles tamás Creative Commons License 2005.04.16 0 0 12796

Zulu!

 

Te fejlőcc! Határozottan! :-) Magam is ezen a véleményen vagyok, a természetet úgy kell(ene) érintetlenül hagyni, ahogy van, bár azt nem ellenzem, ha azért "tenyésztik" ezeket az élőlényeket, hogy otthoni akváriumokba telepítsék. Természetesen csak megfelelő környezetet létrehozva!

 

Mail ment!

 

csábráz

Előzmény: lborli (12794)
kisluca Creative Commons License 2005.04.16 0 0 12795
Nagyon szép! Ez igazából társasággal utazóknak szupi, két emberre azért drága lenne sztem, főleg hogy mi mindig főszezonban megyünk. Meg néha utószezonban is... :)))) Idén Primostenben és környékén fogunk lófrálni július kellős közepén :))))
Előzmény: gotovina (12786)
lborli Creative Commons License 2005.04.16 0 0 12794
Ha a tengerből kiszedett csillagot, sünt (és általában minden tengeri élőlényt )édesvízbe teszed, azzal megrövidíted elkerülhetetlen kínszenvedését.
Mióta palackkal merülök semmit nem hozok fel, csak gyönyörködöm bennük odalenn. Még az elhullott sünházat, vagy kagylóhéjat is érintetlenül hagyom.

Meggyőződésem, hogy a legnagyobb környezetvédőnek sem árt, ha képezi magát, fenti soraim ezt a célt szolgálták.
Előzmény: rocher (12774)
prosek Creative Commons License 2005.04.16 0 0 12793
Sziasztok.

Szia Petra.

Mint már régebben írtam mi is jártunk többször Pirovácon és én is voltam a Miran

nevű Hotelben egy pár éve csak akkor még, hogy is fogalmazzak finoman, nem kellett

fürdőruha a fürdéshez. Azt hiszem 2003-ban változott át.

prosek
Előzmény: rocher (12777)
crescere Creative Commons License 2005.04.16 0 0 12792

De aranyos vagy, köszönöm :)

Nagyon jónak tűnik, utánanézek. :)

Szerintem ezzel az egyetlen "hiba" az lehet, hogy nagyon a közelében voltunk tavaly... :) de végülis ez legyen a legrosszabb :)

 

 

Valahogy az északi részt nem erőltetem, de ez "előítélet", mert ott még nem nyaraltunk.

Nektek milyen tapasztalatotok van?

Vagy vmi izgi fiatalos kis sziget? Esteleg a déli rész, Dubrovnik és környéke?
Az nagyon érdekelne, csak épp' a neten semmi bíztatót, szépet nem találtam.

Valaki??

 

:)

 

Előzmény: kisluca (12785)
Equell Creative Commons License 2005.04.16 0 0 12791
Sziasztok!

Mik ezek a felfokozott indulatok, és szurkálódások? Nem bírtok a véretekkel, hogy kisütött a nap? :-))) Na de tényleg, nehogy mán' összeveszettek itt, és itt nem csak Balage-ékra gondolok...

Bocs a múltkori utolsó soraimért, nem is gondoltam, hogy ennyire nem voltam már magamnál. Sajna bevettem egy altatót, ami elviekben nem lett volna baj, csak mint később kiderült, azt csak alvás előtt közvetlenül lehet benyomni, nem szabad fennmaradni. És mint látható volt az utolsó soroknál a tudatom kezdett elaludni, mire a haverom bejött a szobába, le voltam meredve a képernyőre, később meg vihorásztam magamban és négykézláb másztam az ágyba. Minderre nem emlékszem, filmszakadás volt, csak nem tudtam, hogy egyáltalán hogy kerültem ágyba, és ő mesélte, hogy olyan voltam, mint a drogosok. (fél szem Dormicum, fáradtan, álmosan és kb. negyed óra alatt kiütött). :-))) Kár, hogy nem vette kamerára.
OFF. bocs...

A raftingoshoz csak annyit szólnék, hogy Boszniában én az Unára ismerek túrákat. Állítólag nagyon szép, még nem voltam, mert idén ismét Szlovénia (juhé, május végén), és Szlovákia szerepel a programban, de lehet, hogy kipróbálom Una testvért is... De én azt ajánlanám, hogy aki még nem csinálta, az ne külföldiekkel menjen, mert azért akárhogy nézzük is, lehetnek veszélyesebb helyzetek, és azért annyira jól nem hiszem, hogy elmondják értelmesen angolul, és érted is, hogy megfelelj. Ráadásul ezek turistavadász raftingok lehetnek. Nem reklámozom azt a csapatot, akivel én járok, ha valakit érdekel, magánba elküldöm, de ők legalább magyarok, vigyáznak rád, fiatalok és jópofák, és ügyesek. Még egy gyerek is biztonságban lehet velük, és nem mindegy, hogy magyarok. Lehet úgy szervezni, hogy pont akkor mész arra, amikor ők kint vannak, és beszállsz egy evezésre (akár egy napra is). De ugyanakkor mindenkinek ajánlom, mert iszonyat jó, de persze ha valaki csak ülni szeretne benne, akkor ne... (apám és a haverom már kellőképpen izgul, mert őket is befizettem, ráadásul ők úszni sem tudnak, és paráznak tőle, pedig tök mindegy, elvégre mellény van rajtad)...

Na ennyi voltam.
Örülök, hogy ennyire pörög a topic, bár nehéz utánaolvasni... :-))))

Ja és szerintem is be lehessen írni ide az egyéb adriás helyeket (de azért olaszt ne), mert engem is érdekel azért Bosznia, Montenegro stb. mint átutazási pont. :-)))

Équell
rocher Creative Commons License 2005.04.16 0 0 12790
A határig tökéletes. Az M7-es, ha arra kell jönnötök, az egy rémálom vasárnap délután-este. Mi mindig hétfőn vagy kedden jövünk haza, attól függően, hogy kedden vagy szerdán kezdődik az iskola.
Előzmény: MRTigra (12783)
rocher Creative Commons License 2005.04.16 0 0 12789
Előzmény: rocher (12788)
rocher Creative Commons License 2005.04.16 0 0 12788
2 Zaton van, én a Sibenik mellettiről beszélek.
Előzmény: gotovina (12782)
gotovina Creative Commons License 2005.04.16 0 0 12787

Ez sem semmi arról a környékről:

http://www.dalmatianet.com/sine/eng/offer.htm

Előzmény: kisluca (12785)
gotovina Creative Commons License 2005.04.16 0 0 12786

Ez sem semmi arról a környékről:

www.dalmatianet.com/sine/eng/offer.htm

Előzmény: kisluca (12785)
kisluca Creative Commons License 2005.04.16 0 0 12785

Szia, mi is arra voltunk tavaly, és idén is oda szerettünk volna, csak már nem volt hely akkor amikor szerettük volna. Nézd meg, hátha megtetszik.

http://www.villa-antonija.com/ Saját strandja van a háznak, nincs nyüzsi, ez is Primosten és Trogír között van, kb. félúton. Trogír felől ha jössz, Marinánál kell balra menni, és a hegy túloldalán megtalálod. Valami félelmetesen gyönyörű a kilátás. :))))

Előzmény: crescere (12779)
tyutyubacsi Creative Commons License 2005.04.16 0 0 12784

MRTigra Horvátországban több Zaton is van, Zadar,Split mellett és még néhány, én a Zaton kod Zadra (horvát megjelölés) ismerem.

 

http://www.berzence.fw.hu

 

http://www.zaton.hr

 

 

 

Előzmény: MRTigra (12783)
MRTigra Creative Commons License 2005.04.16 0 0 12783

Ha minden jól alakul, akkor mi nem a szombati turnusváltáskor jönnénk haza Sibenikből, hanem inkább vasárnap. És azt az egy napot azzal töltenénk, hogy végig autózva északra a tenger mentén, megnéznénk minden kis települést pár perc erejéig, készítenénk videót a strandról, stb..

Így már sokkal okosabbak lennénk olyan kérdésekben, hogy "Zaton, az merre is van?" :)

Ki mit szól az ötletemhez, megvalósítható egyáltalán?

gotovina Creative Commons License 2005.04.16 0 0 12782

A közép Adrián,a Murter sziget bejárata előtt néhány km-rel.Ez Pirovác.

Zaton feljebb van,Zadartól északra kb 10 km-re,zajos,zsúfolt üdülőhely látnivaló nélkül.Előbbit /Pirovác, Murter/ inkább ajánlanám.

Előzmény: crescere (12781)
crescere Creative Commons License 2005.04.16 0 0 12781

Zaton? Nem hallottam még róla. De rákeresek. Köszönöm az infót. Hát igen, Split egy igazi nyüzsgő város. Trogirba mi is csak átjártunk, de elég gyakran. Nekem nagyon tetszett, sőt :)

És milyen ez a Pirovac? Merre van?

Köszi az infót! :)

Előzmény: rocher (12780)
rocher Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12780
Splitbe éppen csak leszaladtunk egy nap, hát oda inkább nem mennék nyaralni. Rettenetesen zsúfolt város, irgalmatlan forgalom, 5 fokkal nagyobb a hőség, mint Murteren pl., szóval én nem mennék oda. Meg Trogirba se, pedig szívem csücske, minden évben elmegyünk oda is, rengeteg múzeum és látnivaló van. De ennyi, meg egy jó pizza a Monacoban, aztán húzás. Dubrovnikban még nem voltunk, idén oda is elmegyünk egy napra. Ha sok pénzem lenne, akkor Zatonba mennék, a Sibenik mellettibe. Olyan, mint egy kis svájci falu egy tengerszem partján. De ott duplája a szállás annak, amit mi fizetünk Pirovacon.
Előzmény: crescere (12779)
crescere Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12779

Szia, sziasztok!

 

Mi Marina mellett voltunk egy ici-pici faluban tavaly. A neve Sevid. Nagyon nagyon jó volt. Az az egész környék szerintem szuper. Trogir-Marina-Sevid-Primosten... Mi autóval mentünk. A szállás egyszerű volt (de tiszta, kultúrált és még csúcsszezonban is nagyon olcsó), de hát nyaraláson az ember jóformán csak aludni megy "haza" :)

 

Nekünk is el kellene dönteni, hogy akkor hová is, bár az egyértelmű, hogy Horváto.!

Viszont a neten nem sok jó dolgot találtam, eddig. Ahol tavaly voltunk, az pedig szuper volt (ha valakit érdekel el nyugodt környék, gyönyörű öböl, de minden megközelíthető autóval, elég olcsó, magyar tulajdonosok, akkor szóljatok)csak ugye ugyanoda inkább nem.

Viszont bár titeket nem ismerlek, de gondolom itt mindenki jóindulatú, ha van jó tapasztalatotok, akkor írjátok meg légyszi :)

valahogy választani kell... és hát talán szájhagyomány útján biztosabb, hogy jó helyre kerül az ember és azt kapja, ami meg volt beszélve :)

 

Azért írok néhány kritériumot, hátha így ráismer valaki, hogy "ja, igen" :)

szóval... talán a legfontosabb, hogy milyen a strand.. lehetőleg sziklás és nem zsúfolt :) (nem tudom közületek volt-e már vki mondjuk Splitben strandolni...mintha egy olasz igazi túristakp. lenne) :) ezenkívül inkább apartman, önellátással. A környéken legyenek olyan helyek, ahová érdemes kirándulni... esetleg egy-két szép város... :) körülbelül ennyi, ami igazán fontos.

Dubrovnikban volt vki? Vmi tapasztalat?

 

Köszike mindenkinek!

Előzmény: vajagaja (12758)
rocher Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12778
Tettem fel egy képet az albumba, Miran címmel. Ott láthatod az első mozdulatokat.
Előzmény: rocher (12777)
rocher Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12777
Pirovacon van egy szálloda, a Miran, annak van egy medencéje. Amikor megérkeztünk félig volt feltöltve tengervízzel, a kismanók ott ugráltak egész nap. Annyira tetszett a kiscsajnak, hogy nem lehetett kiszedni a medencéből. Másnap reggeltől-estig ott voltunk, volt ott egy kölni család, a papa úszó volt. Addig igazgatta a kiscsajt, amig "megérezte" a mozgást, és harmadik nap az egyik primosteni öbölben szépen, szabályosan kezdett úszni. Nem mondom, hogy Horvátország előtt nem látott vizet, de ez volt az úgymond "választóvíz". Az elmúlt 5 évben meg annyira megtanult, hogy ki merjük vinni motorcsónakkal a nyílt tengerre is. Iskolával járnak úszni, csak a hosszú haja mentette meg, hogy ne küldjék versenyezni. De hajat szárítani jobban utál, mint "komolyan" úszni.
Előzmény: Törölt nick (12775)
franjo Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12776
Hátha érdekes valakinek:

Repülőjárat Splitbe és Dubrovnikba
Az Eszéki Repülőtér a korábbi évek hagyományaihoz híven Dubrovnikba és Splitbe idén is június 22-e és augusztus 31-e között indít repülőjáratokat.

A repülőtér illetékeseitől megtudtuk, hogy a legolcsóbb menettérti jegy Splitbe – ha időben lefoglaljuk – 420 kúnába kerül. Ha a menetrendszerű járatokon nem jutunk jegyhez, akkor 900 kúnába is kerülhet a retúrjegy. Elővételben a reptéren vagy a cég eszéki kirendeltségében és néhány turisztikai irodában szerezhetők be a repülőjegyek. A telefonon vagy a világhálón lefoglalt jegyeket az utasok kötelesek három napon belül átvenni és kifizetni. A kétévesnél fiatalabb gyermekek utaztatásáért a felnőtt jegyek 10 százalékát kell fizetni, a legfeljebb 12 éves gyerekek pedig féláron utazhatnak. Az eszéki repülőtérről június 22-e és augusztus 31-e között Splitbe minden szerdán 17 órakor, Dubrovnikba pedig minden szerdán 18 óra öt perckor indítanak gépet.


Link:  http://www.hhrf.org/umku/

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12775

petra,

gratulálok, hogy a 3 éves gyereked 2 nap alatt megtanult úszni, jó lenne tudni hogy kell ezt csinálni!

Előzmény: rocher (12774)
rocher Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12774
Kösz a kioktatást! Nagyon örülök, hogy már itt is osztod az eszet, gondolom máshonnan már kiutáltak. Megnyugtatlak, hogy nálam nagyobb környezetvédőt nemigen találsz az indexen, úgyhogy tudom, hogy mit hozok haza. Ezen a fórumon nemigen élnek meg a provokátorok, önreklámozók stb. Úgyhogy kösz mégegyszer a tanácsot....
Előzmény: KAti (12773)
KAti Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12773

Ha azok a kagylók és sünök élők voltak, amikor hoztad őket, ez nem túl szép dolog.

Legalábbis szerintem. Idén inkább ne hozz.

Előzmény: rocher (12770)
enakivagyok Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12772
Sziasztok!

Már rákerestem itt is, meg konkurens fórumokon is, de több ezer hozzászólás között nem találtam meg, amit kerestem. Augusztusban Makarska déli részére, Zivogoscébe, Mala Dubába fogunk utazni. Tud valaki erről a helyről valami infót mondani?
rocher Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12771
Előzmény: rocher (12770)
rocher Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12770

Most már nem értem, pedig publikussá tettem az albumot, esetleg törölj vissza. Este mindenképpe megcsinálom, de most mennem kell vásárolni:-(((

 

Tavaly egy hatalmas vödör kagylót és sünt hoztunk, most kint aszalódnak a sógoromék kertjében, majd kifőzőm őket, ha lesz időm. De lehet, hogy már csak az idénivel fogok foglalkozni.

Előzmény: sera (12769)
sera Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12769

most sem megy,de ha latnam,akkor emlekeznek ra :)

...habar szemelyesen is megfoghattam a tengerisünjeidet ;) de az tavalyelöttröl volt biztos

ezevben maradasunk lesz sajnos :(

Előzmény: rocher (12767)
rocher Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12768
Előzmény: rocher (12767)
rocher Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12767
Bocs, hülyén raktam be a linket, és közben én kiléptem. Mindjárt megcsinálom újra. De asszem Te tavaly már láttad:-)))
Előzmény: sera (12766)
sera Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12766
sajnos nem latni semmit,nalatok müködik?
Előzmény: rocher (12765)
rocher Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12765

Az én lányom is pont 3 éves volt, amikor elkezdtünk Ho-ba járni, 2 nap alatt tanult meg úszni a tengerben. Sibenik és környéke szerintem a legszebb, mi Pirovacon szoktunk lakni, onnan megyünk mindenfele, kedvencünk Primosten, Bilo.

 

Itt: http://community.webshots.com/scripts/editPhotos.fcgi?action=viewall&albumID=141253676 lesznek még képek, egyelőre ennyi van.

Előzmény: makelove (12760)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12764

makelove,

Sztem nincs Šibenik környékén homokos lassan mélyülő strand, nagykavicsos van Primoštenben és környékén, meg murvával feltöltött, de azok is félökölnyi méretűek.

Inkább menj Omis, Brela, Makarska környékére, ott is vannak még jobb ajánlatok. Viszont látnivaló ezen környéken van a legtöbb.

Előzmény: makelove (12760)
H_G Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12763
Omisba menj! (Bocsánat, bocsánat...)

Előzmény: makelove (12760)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12762
www.neretva.rafting.ba-n akit érdekel körülnézhet.
Előzmény: tomcat73 (12761)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12761
Hm.. Boszniában így neten kicsit gázos a szállás keresés mert nincsen sok oldaluk ilyen ami jó is. Olvass vissza egy picit mert tegnap v. tegnapelőtt kiraktam linket boszniai szállásokkkal kapcsolatban. Amúgy sztem a helyszínen keresni sem nagy gáz, olyan sok turista nincs tehát könnyen találhatsz.

A legjobban sztem akkor jársz ha már vhol a Neretva völgyében keresel helyet, mert onnan azért már elég közel van a határ és másnap nem kell sokat autózni.

Peljesac:
Van egy címem Trstenikből, de csak telefonszám +annyira nekem nem teccet úgyhogy tiszta szívből nem ajángatom de ha kell akkor kirakom ide.
Előzmény: pedrocyca (12755)
makelove Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12760

Sziasztok!

 

Horvátországba szeretnénk menni a nyáron a 3 éves fiammal nyaralni. Van egy jó ajánlatom Sibenikbe, de nem ismerem a környéket. Ki tud róla? Van valahol a környéken homokos, lassan mélyülő strand? Az én kisfiam vizimádó, de még úszni nem tud, csak azt hiszi-)) Segítsetek!. Köszi!

ferrari-honda Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12759
Jó döntés, Vodicét ne hagyd ki.
Előzmény: MRTigra (12707)
vajagaja Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12758
Sziasztok! A napokban már kérdeztem, most ismét rákérdezek, hogy van-e valakinek tapasztalata a Trogir mellett lévő Marina községgel kapcsolatban, mert nyáron oda megyünk nyaralni. A Zagreb-Split autópálya készültségi fokával kapcsolatban is hallani ellentmondásos híreket, állítólag még hiányoznak szakaszok, melyek az idén elkészülnek. Akinek hiteles információja van ezzel kapcsolatban, kérem írja meg. Köszi!
tgyongyi Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12757

Szia!

Nézd meg a www.croatia1.com-n a szálláshelyeket. Bocs ha már ismered.

Szia

Előzmény: pedrocyca (12755)
sera Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12756

Szia Sabe!

ne bizonytalanitson el a lakohelyetek hollete,mert ra fogtok döbbenni,hogy ezek a naaaagy strandok nagy nudlik a sok kis eldugott /sajnos itt-ott nehezen megközelithetö öblökhöz kepest/ de mi is harom gyerköccel fedeztük fel ezeket a kisebb öblöket,amelyek nem csak sekelyek,de több helyen homokosak is.

Most nem emlekszem a nevükre,de ha a terkepen megnezed Suha Puntat /az nem nudi??/ szoval attol balra vannak nagyon kellemes kis öblök,babakocsival nem fog menni,de a haromevesünk birta a gyürödest.A parkolas vegett mondom,hogy onnan meg  100-200meter erdön es bugdacsolos ösvenyen keresztül,de mar ki vannak ezek taposva.

Persze,ha nagyobb es zsufolt standokra vagytok,az is van,de ebben nem vagyok jaratos.

Ha a szallas oke,akkor onnan ezernyi helyre lehet autozni,kellemes helyeket felfedezni,nekem egyhelyen lenni borzalmasan unalmas,ezert sem mentünk vissza egyhelyre többször,mint ketszer.

Rab terkep

 

Ezek a kepek pedig a sziget eszaki reszen keszültek /kiveve a komposakat/ a Sahara öbölhöz akartunk ketszer is elmenni,de valahogy mindig felresikerült aztan mind a ketszer valahol mellette kötöttünk ki,de nekem ezek megjobban tetszettek,mint a Suhapunta melletti öblök,ill. mondanam azt,hogy masok.

Sajnos nem arnyekos helyek,de 1-2 kisebb napernyövel vagy negy bottal meg valami nagyobb kendövel tudsz arnyekot csinalni,meg eletemben nem eltem at olyan meleget es tüzö napsütest.

A visszafele ut is lehetett olyan 3/4 ora felfele az autohoz,sajnos estere meg a vizünk is elfogyott,pedig vittünk le vagy hat litert hatunknak.

de megerte!

 

komp Rab felekomp Rab feleA Sahara öböl környekenSahara környekenSahara környekenöböl fele felutonkompallomas Rabon
Előzmény: Sábe (12748)
pedrocyca Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12755

Sziasztok!

Már érdeklődtem Peljasaccal kapcsolatban, s talán most már el is döntöttem, hogy Zuljana lesz a célpont.Innen kb. egyforma messze van Dubrovnik/nagyonnn szeretnám már látni/. Korcula és Peljasac többi része.

A szállással viszont bajban vagyok, mert nem igazán találtam apartmanokat.

Ha valakinek van valami ötlete vagy tapasztalata szívesen venném.

Ja! HegyenVolgyon köszi a leírást Zuljanáról, erős lökés volt a döntésben.

Még valami... Bosznián át szeretnénk menni, mert nekünk Letenye felé olyan hosszú, hogy a határhoz közelebb van a tenger,mint forditva. Már többen kérdezték, hogy Boszniában érdemes-e megszállni. Ez engem is érdekelne ,hogy kb. félúton hol érdemes egy éjszakát eltölteni?Most "csak" ennyi kérdésem van, várok minden tapasztalt utazó  hozzászólását.Köszi!

széles tamás Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12754

Zuluka!

 

Ha sikeresen összekuszáltad a légteret, kérlek ne feledkezz meg rólam és ivadékaimról sem! :-) :-)

 

csábráz

Előzmény: lborli (12749)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12753
Jó az oldal. Bekukkantottam oda.
Előzmény: thimy31 (12752)
thimy31 Creative Commons License 2005.04.15 0 0 12752

Sziasztok!

 

Találtam egy címet, ahol különböző emberkék a nyaralási tapasztalataikat írják le. Csak súgva mondom, hogy nehogymár kapjak a különböző lapok hírdetéséért,

de én is szeretnék egyszer segíteni nektek, hiszen sok tapasztalatot szereztem eme fórumon. Hátha van olyan, aki nem látta:

http://www.utirany.hu/horvatorszag 

És itt van néhány térkép is!!!

 

Tímea

prosek Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12751
Sziasztok.

Szia H G.

Sajnálattal közlöm, hogy a csónakázó tó nem elég tapasztalat a Cetináhóz.A főútról

letérve még 6-8 kilométert kell még felmenni és ott van az indulás lefelé. Az is benne

van a pakliban, hogy felborul a csónak és akkor jön a kievickélés  egyedül a partra.

Szóval egy kis merészség és úszni tudás szükségeltetik

prosek.      

Előzmény: H_G (12741)
valodi_robot Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12750

Koszonom a szallashelyeket azoknak akik irtak! 40 EUR/nap mar eleg jo, es jok a szallasok is.

Ha valaki tud meg ilyesmi szallast (esetleg kiprobaltat) Porec vagy Rovinj vagy Isztria korzetben, szivesen varom! Nem akarok mellefogni valami ismeretlen szallassal.

koszi, udv
robot
lborli Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12749
Nagyon szeretném remélni, hogy: IGEN!! :-)
Előzmény: tankap (12715)
Sábe Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12748

Sziasztok!

 

Mi is a Rab szigetre készülünk, szintén gyerekekkel. Kamporban néztem ki egy apartmant, ami jónak tűnik. Viszont azt írják, hogy a Suha Punta nevű nagy strandtól 1.5km-re van. Ez egy kicsit elbizonytalanít. Ha valaki járt már arra, mondja már meg, hogy vannak ott kisebb strandok, öblök is, vagy a Suha Punta az egyetlen lehetőség a strandolásra? Előre is köszi!

 

Előzmény: párizs (12711)
thimy31 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12747

Milyen jó, hogy felvetettem ezt a térképtémát, mindenkinek máris mennyi ötlete van ezügyben... Csak győzzük követni a tippeket. Megyek mindjárt, és utánanézek.

Régen voltam lent a tengeren, de a friss füge ízét ma is érzem a számban..., meg a kikötő illatát...soroljam? És az emberek arcát. Ti hogy vagytok ezzel? A tengerparti élményekről is írhatnánk....ide

Előzmény: Törölt nick (12745)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12746

Városliget :))

A canoening akkor inkább. A rafting az a zúzósos, ha csak az ajánlott öltözéket nézem. ( Raftinghoz pelenka is kell.):) Én 10 km-re voltam csak a torkolattól, az elég nyugis. De ezek szerintem nem oda visznek. De biztos van, aki tudja, én nem.

Előzmény: H_G (12741)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12745

Szia!

 

Utvonaltervező, térkép lelő helyek... terkep.lap.hu

 

A legjobb amit én találtam az a www.terkepkiraly.hu és kapható is.

 

Szerntem a Michelin Európa térképe elég jó csak nem olcsó. Viszont nem kell beteriten vele az utasteret :)

 

Üdv Blau

Előzmény: thimy31 (12742)
fekvőrendőr Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12744
Tavaly az horvát OMV kutaknál osztogattak Vodafone-os reklámtérképet, az egészen jó volt, legalább is a régi térkép kiegészítéseként, mivel ez pontosan feltüntette az új autópályaszakaszokat, más meg úgyse nagyon változott.
S Balage Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12743

Franjoval veséztük ki mostanában ezt a térkép ügyet. Ő azt írta akkor nekem, hogy Ő horvátba az első benzinkúton venne. Én tavaj vettem tescoban 1600 ért (vagy 1700???, mindegy).

Lehet, hogy igaza van, az frissebb lehet, mint amit itthol lehet kapni, és lehet, hogy még olcsóbb is. De ezt nem tudom, kinn még nem vettem.

 

Tavaj a határon nekünk hajnal 1 kor is osztogattak kis szórólapokat, amelyen egyéb infók között az új pálya szakaszokat is feltűntették.

Tehát egy tavaji térkép sem régi ilyen szempontból.

 

 

Előzmény: thimy31 (12742)
thimy31 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12742
Igen, most kezdek okosodni. A Michelin útvonalvezető nagyon jó szerintem. Sikerült rávenni, hogy vezessen el egészen Szekszárdtól Rabacig. És csak 500 km, ami érdekes, Vajdaságtól pontosabban Becsétől 200 km-rel hosszabb az út, tehát érdemesebb a Magyarországról indulni. Tehát eldöntöttem, nem a nagyiéktól, hanem otthonról indulunk a tengerbe bele... És az is elhatározódott, hogy hétfőn illetve kedden megyünk, és ezeken a napokon kb. jövünk haza, a forgalom miatt....Mire jó ez az útvonalvezető... , de szóljatok bele, ha nem jól látok valamit. Jók ezek a térképek, de én mégis veszek egy nagyot, ropogósat, mert szeretek azzal bíbelődni, amikor megyünk az úton, és a férjem frászt kap tőle, mert a látóterét is beteríti, de hol vegyem? Tecsó? vagy a határ, illetve a benzinkút, de ott drága minden? Friss legyen, ropogós, az éppen előttünk terített autóutakkal....Ez itt egy kérdés....:)
Előzmény: S Balage (12740)
H_G Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12741
Mennyire lehet lájt az a kenus Cetina? Városligeti csónakázótó elég előtapasztalat hozzá? Vagy több tucatnyi darabkában ér le a zúgó aljára, aki nem érti, amit a vezető üvölt arról, hogy mit csináljon az evővel?
Előzmény: téeszelnök (12732)
S Balage Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12740

Tényleg! Biga hozzászólásáról jut eszembe, hogy útvonaltervezőt néztél már?

 

Előzmény: thimy31 (12738)
biga Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12739

Szia Tímea,

 

Térképügyben és útvonaltervezéssel kapcsolatban szerintem érdemes még megnézni a www.map24.de oldalt is. Nekem eddig nagyon bevált.

 

biga

Előzmény: thimy31 (12738)
thimy31 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12738

Köszönöm, köszönöm a térképeket, és Balage Tőled az áldozatvállalást.

Szerintem jó és értelmes linkért nem jár kövezés, pláne, ha egyszer-kétszer van róla említés, és nem napi rendszereséggel, erőszakos módon.

Ha sikerül végre valahára az út, a nyaralás, a pihenés Horvátországban, képes, részletes beszámolót írok róla...hálából, hogy reklámozzam a horvát tengerpartot:)

Tímea

téeszelnök Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12737

Ne máár... Kövezés... Én annyit mondtam csak hogy a közepesnél gyengébb ötlet volt az a link. Lehet, hogy nem pont ezekkel a szavakkal...

Ezek a linkek viszont jók.

Térkép:

Ropogós országtérkép a neten nincs, ha van akkor az privát és el van dugva. Különben mire kinyomtatod, árban ugyanott vagy. Ilyen elnagyolt országtérképpel ki lehet menni az autópályán, de helyi akciókat nem nagyon lehet vele csinálni. Vannak kisebb régiós és várostérképek, de azokat nem linkelem be...

De ha olyan Startlap.hu oldalra találsz, amiben érintett vagy, akkor azon vannak térkép linkek. :)

Előzmény: S Balage (12734)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12736
Látszik is a kézírásodon, hogy remeg a kezed:)))
Előzmény: S Balage (12734)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12735
Raftin lájt ez kiráály.

Ja vmi olyasmi érdekelne ahol azért nem kell nagyon küzdeni az elemekkel.
Előzmény: téeszelnök (12732)
S Balage Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12734

Remegő kezekkel bár, de megírok neked egy linket.

Remélem nem sértek meg vele senkit. Remélem nem köveznek meg.

 

http://www.sielok.hu/Horvatorszag-terkep.htm

vagy

http://hac.hr/eng-autoceste.php

Előzmény: thimy31 (12733)
thimy31 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12733

Kedves Mindenki!

 

Figyelem okos hozzászólásaitokat, és említést is tettetek néha a térképekre, de azt nem, hogy hol lehet letölteni, egy nagyobb friss -ropogós Horvátország térképet, vagy nem is érdemes, inkább a határon veszünk sok-sok pénzért? Eddig próbálkoztam több térképkeresővel, de nem sikerült. Ti hogy csináljátok?

Csak, hogy ne ezt ajánlja véletlenül valaki : A azon a  r.....   portálon sincs szerintem, az igaz, hogy meg se néztem....:) Valami konkrétumot szeretnék hallani. Eddig TI  itt a Fórumon sokat segítettetek abban, hogy a kevésbé tapasztaltak eligazodjanak Horvátország - nyaralás ügyben.

Tímea

téeszelnök Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12732

Rafting lájt ? Engem elkerült. Egyedül Equell képei mozdítottak volna rá talán, de aztán hagytam. Kenuval fél km/óra, karton/nap ? Izé. Az már érdekesebb. De mi Mostar után Nájtrájderbe megyünk, mert a Babámnak a tenger köll. Ezért meg sem állunk, csak a határon, ha kell.

Ezért gondoltam, hogy inkább a Cetina:

http://www.sundance-omis.com/English_Canoeing.htm

De itt a rafting is.

Előzmény: tomcat73 (12729)
rocher Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12731
:-)))
Előzmény: tomcat73 (12730)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12730
Nem idegesítem magam Isten őrizz tőle.:)))

Majd a sóillatot rakd ki ide lécci lécci:)))
Előzmény: rocher (12728)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12729
Kedvesemmel nem hiszem, hogy menne a rafting. Franjo linkelt be jó pár hónappal ezelőtt egy Magyar Hírlapos cikket egy boszniai túráról, ahol a Bunáról indultak ( ha jól emléxem) és a Neretva torkolatáig verettek. Na ilyen mozgatta meg a fantáziámat inkább. Van vmi ötleted vagy helyed ezzel kapcsolatban?

MEg egy kis fotózgatás ott a környéken. Nagyon teszenek nekem ott a hegyek, meg a folyók, meg minden. Szépek a fenyvesek.

Barátunkra rátérve. Ha vki-nek csak annyira futja, hogy két hetente az interneten fellelhető összes horvátországi topikba belinkeli magát azt sajnálom. Mert ha 1-szer megteszi nem érdekel, de ezt már rendszeresen ide böfögi az már egy kicsit zavaró.
AMúgy a feltett kérdésekre nem nagyon válaszolt amit nem is bánok mert csak szétizéli ezt a topikot. Ennek majd kerítünk más helyet.
Előzmény: téeszelnök (12727)
rocher Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12728

Mit idegesíted magad??? Ignore On és kész. Hadd beszéljen magában, minden fórumon van egy-két ilyen.

 

Lehet, hogy májusban egy hosszú hétvégére leszaladunk Pirovacra. El se hiszem, hogy nem kell augusztusig várni egy jó kis sóillatra:-)))

Előzmény: tomcat73 (12726)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12727

Láttam én is. Nem ijedtél meg kicsit ettől a burkolt befenyítéstől ?  :)))  Azért sikerült megint belef.ng.nia a címet...

Ez a Neretva dolog érdekes. Raftinghoz szerintem kicsi az esése. Cetina nem jobb ez ügyben ?

Előzmény: tomcat73 (12726)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12726
Azt szeretem benne, hogy az origo fórumot is teleböfögi a jobbnál jobb hozzászólásaival. Megosztja tapasztalatait, segítőkész és nem reklámozza magát sehol

Például itt az 1962-es hozzászólása

http://forum.origo.hu/forum?act=show&fid=28548
Előzmény: téeszelnök (12725)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12725

Na, kellett nekünk a rossebbet emlegetni...

Rossz helyen kavarsz, öreg!

Lehet, hogy ez nem tetszik.

Előzmény: radai (12723)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12724
A válaszban szereplő személyek és nevek csak fikciók, a valósággal való egyezésük pusztán a véletlen műve.

Amúgy kérdeztem is tőled vmi-t arra nem reagálsz?
Előzmény: radai (12723)
radai Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12723

T.tomcat73  !!

 

Nem tudom hogy miért de az oldalam címét egy kicsit ELÍRTAD !!! (04.13-án)

Lehet,hogy valami nem tetszik??

A helyes cím: http://www.radai.gportal.hu

tomcat73 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12722
Igen. Azt olvastam mindenfelé, hogy átadták a hidat, meg kész van, megnéztem az újjáépítéséről készült filmet,mondom megnézzük. És ami az igazi pekk, ahogy haza értünk kb. 1 hétre rá volt az átadó ünnepség meg minden :(

Pecázós kivételével igen. Kirándulós körülnézős .... sztem.

Évek óta játszok ezzel az ötlettel. Nagyon tetszik nekem Bosznia, a Neretva völgye, Olovo környéke, Jablanica hm....
Előzmény: téeszelnök (12720)
biga Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12721

Szia Párizs,

 

Köszönöm a válaszod! Valamennyire megnyugtattál a zsúfoltsággal kapcsolatban.

Igazából nem lakókocsis lehetőséget keresünk, hanem inkább apartmanba mennénk, de megfontolom a lakókocsis dolgot is.

Ezt az apartmant ismeri esetleg valaki?

http://www.petra-apartmani.com/eng/Apartman_2.asp Nekem így neten keresztül szimpatikusnak tűnik...

 

biga

Előzmény: párizs (12711)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12720

Akkor úgy jártál, mint az egyszeri elnök, aki este itthon hallotta, hogy megnyitották mögötte az autópályát...

Neretva mellé?? Pecázni, hegyet mászni, raftingolózni ???

Előzmény: tomcat73 (12719)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12719
Tavaly mikor Franjoékkal jöttünk vissza azt hittük, hogy már megnyitották a hidat, de nem. 2 nagy rendőr állt a hídon és nem engedtek fel bennünket. Amúgy tényleg nem hiszem, hogy nagyon sok időt érdemes eltölteni Mostarban. Én a Neretva mellé terveznék vmi-t ( illetve tervezek is)
Előzmény: téeszelnök (12718)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12718

Én tavalyelőtt voltam Mostarban utoljára. Még nem volt kész a híd, csak a póthíd. Parkolás tényleg jó, egészen az óváros közelében ingyé. Van egy patak a város közepén, azt kövezték ész nélkül. Szerintem már kész és szép is. Eltéveszteni sem lehet, a hídnál ér bele a Neretvába. Na, emellett sétálsz le a parkolási helyedtől a folyóig, át a hídon, mindenféle árusok a falban, aztán vége. Mostar gyönyörű hely, történelmileg megérint (nem csak kellemetlennel), hangulata van. Az ember leül, kávézik, szöszöl egy kicsit, semmi különös, de tök jó. Tévében azt mondanák rá, hogy "kisugárzása van", de én ilyen kifejezést nem használok.

Este még nem voltam, csak 2-3 órás tranzitban. Lehet hogy szép akkor is, de Mostarban nem lehet napokat eltölteni szerintem (1 napos szállás különben is drága). 2-4 éves gyerekekkel pedig NAGY kérdőjel...

Előzmény: tankap (12715)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12717
Tankap. Megnéztem a boszniai fórumot. Ott ezt a választ kaptam:

U srpnju mozes naci smjesstaj u www.hotelbevanda.com ali taj hotel nije ni blizu sredissta grada ni Starog mosta. Pjesske ti treba jedno 35 minuta brzzeg hoda na +45C.

Pansion Most se nalazi u Cernici i lazzu da se nalazi 100 metara od Mosta. Udaljen je citavih 400 metara od samog Mosta.

Kakvu vrstu smjestaja traze tvoji prijatelji? Samo nocenje ili polupansion/puni pansion? Ako im treba samo prenociste a misle se hraniti po restoranima onda postoji dobar pansion u samom starom gradu, nalazi se odmah pored male cuprije (100 metara od Starog mosta).

Mah, mogu ti dati X prijedloga ali zavisi sve od toga kakve su zelje i potrebe tvojih prijatelja.

Za pocetak mozes pogledati i stranicu www.fortuna.ba i eventualno kontaktirati njih ako te zanima nesto posebno.

Hevenyészett fordításban: Júliusban találhatsz szállást a hotel bevandában, ami nincs közel sem a centrumhoz, sme az öreg hídhoz. 35 perc séta 45 fokban.
Pansion Most nem 100 méterre található a hídtól, hanem 400.

Milyen szállást kerestek? CSak éjszakát, fél/vagy teljes panziót? Ha csak éjszaka érdekel, és kajálni étteremben gondoltátok akkor van egy pár jó panzió az óvárosban, közvetlenül a kis kápolna mellett. ( 100 méterre az öreg hídtól)
Na szóval tudok még adni adatokat, de attól függ milyen kívánságaitok vannak. Kezdetnek nézd meg a www.fortuna.ba és ott lépj kapcsolatba velük ha vmi különös édekel.
Előzmény: tankap (12715)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12716
Őszintén, nekem Sarajevo nem tetszett. Mostar és annak óvárosa rendkívül hangulatos, főleg piacnapon. Hát nem tudom, hogy Mostarra érdemes-e 1 napnál többet szánni. De ti tudjátok. Azért ha eltöltöttetek egy anpot egy élménybeszámolóval megdobhatsz bennünket, hogy milyen is volt
Előzmény: tankap (12715)
tankap Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12715

Sziasztok!

 

De jól beindult a topic :)))

 

lborli: június 18-július 2-ig van szállásunk Stari Gradban, a St Roko hotelben (bár lehet, hogy megint az Arkadaban leszünk, merthogy a Rokoban nem lesz hely :))) ) Elképzelhető, hogy Te is tiszteletedet teszed ez idő alatt kedves szigetünkön?

 

tomcat: köszönöm a segítséget a Mostari címekben, még gondolkozok ezen a dolgon... az az igazság, hogy mivel két picivel megyünk (2,4 évesek), így a szigetről kikompolást, majd este visszakompolást nem szeretném bevállalni, nem is beszélve a reggeli/vacsora szállodai időpontjairól, szóval mindenképpen odafelé néznénk meg Mostart. Csak mintha olvastam volna, hogy este milyen hangulatos Mostar, s onnan az ötlet, hogy akár maradhatnánk is egy éjre :))) Meg sosem ittam még bosnyák sört :))) szóval ezért érdeklődöm serényen :)) tényleg: Szarajevó? Érdemes/nem érdemes?

 

S végül szerintem nem kellene külön topic, simán beleférnek ide a Boszniai, illetve a Montenegrói beszámolók is, ugyanis szerintem itt mi (ha beszélhetek csak így a levegőbe többes számban :)) ) az Adriát szeretjük, s bár még az előbb említett országokban nem jártam, ez nem korlátozódhat határokra :)))

téeszelnök Creative Commons License 2005.04.14 0 0 12714

Az említett helyen lévő apartmanokat én drágának tartom. Az augusztussal meg alapvető problémák vannak üdülésileg, közlekedésileg, mint köztudott. Porec szép hely, igaz Rovinj talán még szebb. Helyedben aug-ban nem annyira frekventált helyre mennék. Esetleg délebbre, egy "húzóhely" (Trogir, Makarska, Dubr., Orebic) közeli kis faluba, pálmafa, seaview, hegy, este városba bemegy megoldással. Interneten már a legbizbaszabb apartmanok is megjelennek. Én is naponta kapom az új helyek ajánlatait. Nagyon nehéz választani a sok jó között. A központi szálláskeresők előnye talán az összehasonlíthatóság. Némelyiknél. Egyéni lapok között, pedig olyanok is vannak, amitől szemed-szád.

NA, lényeg: Porec nem augusztusban (egyébként szerintem nincs is hely már) a legjobb.

Bosznia tranzit topic NEM off. Van itt sokkal offabb is. :) A topic címe is : Utaz... Horv-ba - MERRE ?

Előzmény: valodi_robot (12710)
rpanni Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12713
vagy a http://www.horvatapartman.lap.hu/ -ról
http://www.villamihaela.com/indexeng.html
44-50
Előzmény: rpanni (12712)
rpanni Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12712
http://www.apartmani-hrvatska.com/istra_hu/index.htm

ugye kétszemélyes apartmant keresel?
pl. Rovinjban
http://www.apartmani-hrvatska.com/osobnahu.asp?BR=1345
fóőszezonban 40 euro körül (apartman)
Porecben
http://www.apartmani-hrvatska.com/osobnahu.asp?BR=3637
30-50 között
Előzmény: valodi_robot (12710)
párizs Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12711
Mi 3x nyaraltunk már Rab-szigeten,Loparon és mindíg nagyon sokan voltunk a kempingben is és a parton is! Jogos a félelmed a "heringes",mivel kisgyerekeseknek abszolút ideális a homokos,lassan mélyülő part,ezért valóban rengeteg a túrista! De mégis azt mondom,megéri ott eltölteni 1-2 hetet,gyönyörű a sziget,a kisvárosok,maga Rab városa és a gyerek is remekül érzi majd magát! Amúgy a San Marino üdülőkomplexum másik oldalán /háta mögött,ha szemben állunk vele/, vannak jó kis öblök,ahol azért kevesebben vannak,nem kell minden nap a homokos partra menni,ott meg majd elkavicsozik a gyerek! Hasonló partja van Ston város /Peljesac-félsziget/ Prapratno kempingjének is,1 szép öbölben fekszik és nagyon aprókavicsos!Már ha a kemping érdekel!
Előzmény: biga (12703)
valodi_robot Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12710

Hali!

téeszelnök:

<i>
Ja, hogy Porec, augusztusban, az istra.com-ról. Így már igazad van.

Szerintem nem éppen szerencsés ötlet ebben a formában a nyaralás szervezése.

Illetve, csak ha a pénz nem számít.
</i>

Melyik a rossz a 3 kozül?:) Az augusztuson nem nagyon tudunk valtoztatni, talan meg juliusra van esely de akkor mar egykutya majdnem arban. A masik kettohoz nem kotodok, bar jo lenne valami sokak altal javallott es jonak tartott Isztriai hely mint Porec.

"Olcsobb" szallaskeresot tudsz?:) Valaszod alapjan ugy hiszem a fo gond azzal lehet :)

Koszi, udv
robot
Előzmény: téeszelnök (12673)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12709
Franjo barétom fel rakta pár hozzászólással lentebb az útvonaltervet.

A boszniai szálással kapcsolatban: a boszniai fórumon egyelőre csak ostoba poénok jöttek, hogy fiatal lányoknak tudnak szállást stb. stb. Tehát türelem.
Előzmény: barEZ (12702)
prosek Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12708
Sziasztok

Én sem értem a vitát, szerintem S.Balage segítő szándékkal rakta be az oldalt

mindennek nem lehet utána nézni ,hogy ki-kitől-miért  lop.

prosek
MRTigra Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12707

Ma eldőlt, Sibenik lesz, Solaris üdülő.

Ugye jól döntöttünk?

Innen Primosten és Murter is könnyen elérhető, bejárható.

 

Június 11-18.

Ha esetleg valaki pont ekkor megy, dobjon egy mailt :)

franjo Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12706
Előzmény: barEZ (12702)
Laja73 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12705
Nagyon gusztustalan dolog ellopni más munkáját, és minimális átalakítással gyakorlatilag ugyanazt feltenni a saját weboldalra. De ez csakis a két webmester dolga, a látogatóktól nem lehet elvárni, hogy alaposan ellenőrizzék, melyik az eredeti.
Btw, én meg készülök megcsinálni a topik kivonatát excelben, célpontokra bontva, hogy mindenki örüljön:)
Bár lehet, hogy ehhöz a Zindex nem járul majd hozzá.
Laja73 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12704
A 20% teljesen jó, ennyit nekem is megérne. Tollasozni konkrétan nem is fontos (meg ugye a szél), valójában az érdekel, mekkora az élettér egy átlagosan teli kempingben. Kisgyerekekkel ez kiemelt szempont, óránként hányszor kell figyelmeztetni őket, hogy ne bontsák le a szomszéd sátrat...:)
Előzmény: zsuta (12641)
biga Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12703

Sziasztok,

 

Úgy néz ki, hogy mi is Horvátországba mennénk 1 hétre - 10 napra a nyáron egy 2 és fél éves gyerkőccel. Emiatt aztán a Lopart néztük ki Rab szigetén mert ott kicsiknek is alkalmas a homokos strand és nem utolsósorban autóval is elérhető távolságban van. Most viszont egy kicsit elbizonytalanodtam úgyhogy beszéljetek rá légyszi :) Azt olvastam valahol (http://www.lopar.hr/eng/plaze.html), hogy főszezonban baromi zsúfoltak a strandok, én viszont mindenképpen szeretném elkerülni a "sült hering" effektust. Valaki, aki járt ott nyugtasson már meg légyszi, hogy azért nem annyira vészes az a zsúfoltság :))

Nézegettem a fenti oldalon is és még néhány másikon a kiadó apatmanokat, de ha tudtok esetleg saját tapasztalatból megbízható szálláshelyeket, akkor ne tartsátok vissza légyszi. Eddig két helyre küldtem emilt, hogy van-e szabad szobájuk, de sajnos egyik sem válaszolt... Egyáltalán időben vagyok még a szállásfoglalással, ha júliusban szeretnénk menni?

Előre is köszönök minden segítséget

 

biga

barEZ Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12702

Engem erdekelne az ut Bosznian keresztul. Johet az info...

Előzmény: tomcat73 (12690)
csataló Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12701

 

 

Sziget csak úgy...

tomcat73 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12700
Múlt héten voltam lenn és akciós volt a literes Karlovacko de az árára nem emléxem.
Előzmény: téeszelnök (12699)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12699

Pirospont!

Most, még ebéd előtt pedig mindenki pöcköljön föl egy Karlovacko-t, (antik egy Lasko alc.free-t) és igyon arra, hogy másfél hónap múlva már az első fecskék beszámolóit olvashatjuk és nem kell parlamenti stílusban fórumoznuk.

Cccccc, szevasztok!

Előzmény: tomcat73 (12698)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12698
Vagy dubrovnik nem???:)))))

Ahogy már megtettem én is itt:))

Na jó felejcsük má el. EZt a radait meg ki kőne innen ebrudalni. Nem hiányzik, hogy belebögjön itt ebbe a kis kedélyes topikba és itten törzstagokat ugrasszon egymásnak.
Előzmény: téeszelnök (12697)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12697

Tomcat-em!

 

Nem vagyok kiakadva. Már régóta itt téblábolok, mint ahogy Te is. És nem szoktam indulatos lenni. De nem elég, hogy ez a h.lyegyerek r. rossebb felidegesített, erre ez a lnkcnter is. Ennél többet nem szeretnék mondani erről. A horvato.lap.hu NEM az enyém különben.

"vagy kedves Főszerkesztő Úrnak az a baja, hogy nem az ő oldalait "reklámoztam" itt?"

Balage, nekem nincs szükségem az itteni reklámra.

Írd be a google-ba, hogy isztria, rovinj, makarska, split, kvarner,....  (magyar oldalak klikk be), aztán klikk az ELSŐ találatra. Ezután, pedig nem linkelem magam soha.

Remélem, nem idegesítettem fel az OFF-al a többieket. Boccs.

 

 

 

 

Előzmény: tomcat73 (12687)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12696
Köszönöm de nem fogadhatom el ezt a dicsőséget mert azt kedves franjo olvtársunk írta neked azt a fantasztikus itinert - gondolom mikor hazaér és olvassa a topikot majd széles mosolyra húzódik a szája a nagy önelégültségben, hogy milyen f@sza gyerek is:)))) - ezért nem nyúlom le tőle.
Előzmény: S Balage (12692)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12695
Felraktam a kérdést, aztán meglássuk
Előzmény: HegyenVolgyon (12688)
S Balage Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12694

NEM REKLÁMOZTAM SENKIT ÉS SEMMIT!

 

 

DE INKÁBB HADJUK MÁR EZT A SZ..RT!

Előzmény: Pepin (12691)
Pepin Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12693
Izé, bocs, látom, közben más is megválaszolta.
Előzmény: Pepin (12691)
S Balage Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12692

Nem, nem!

Engem is érdekel, bár nekem már szinte utitervet írtál! Én is gondolkodom rajta, hisz Hvar-szigetre megyek.

Bár még nem tuti, merre megyünk, mert lehet megint beiktatnánk Plitvicét, de akkor meg hazafele jönnénk arra.

Előzmény: tomcat73 (12690)
Pepin Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12691
Semmi más nem indokolná...
Dehogynem. Aki szerkeszt valamilyen lap.hu oldalt, pontosan tisztában van vele, hogy milyen pofátlan link, illetve komplett oldal(!) lenyúlások vannak a magyar neten. Én is rosszkedvű vagyok, ha valahol a szemmel láthatóan tőlem lenyúlt oldalat reklámozzák.
Az már csak hab a tortán, hogy hiába ordít egy oldalról, hogy egy az egybe lekapták a tiédet, jogilag nem tehetsz semmit, sőt, gyk. te vagy a rágalmazó.

Bocs az off-ért, csak megpróbáltam tisztázni a helyzetet.
Előzmény: HegyenVolgyon (12680)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12690
Oké. Csak nem akarom szétoffolni a topikot hátha vki-t zavar a boszniai téma.
Előzmény: HegyenVolgyon (12688)
S Balage Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12689

Köszönöm szépen a felvilágosítást!

 

Őszintén megmondom, hogy nem tudtam. Nem is azért tettem ide be, hogy ezzel valakit is bántsak, vigy szándékosan bosszantsak!

 

Azt meg, hogy x, y, z oldalakat ki szerkeszti, honnan kellene tudnom? azt meg főleg nem, hogy ki kitől és mit lop.

Én úgy tudtam, hogy egy topik célja az, hogy kibeszéljük az adott témával kapcsolatos jó és rossz tapasztalatainkat, véleményt cseréljünk, segítsünk másoknak, és segítséget kérjünk másoktól.

 

Már nagyon bánom, hogy beírtam azt a hülye hozzászólást!

 

Előzmény: HegyenVolgyon (12684)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12688

Persze, persze, bocs... :-)

Szerintem belefér a Ho. topikba a Boszniai átutazás témája, főleg, ha úgyis Horvátország a végcél :-))

 

Előzmény: tomcat73 (12685)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12687
Elnököm!

Ne a Balage-ra akadj ki. Nem ő lopta le oldaladat. Sztem csak segítségül rakta ki ezt a linket nem reklámból.
Előzmény: téeszelnök (12679)
H_G Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12686
Természetesen egy oszlopos tagot, mint Te, senki sem téveszthet össze R.R.-bel, akitől informatív segítő hozzászólást még sosem láttunk. Vagy legalábbis ezt hittem...
Előzmény: S Balage (12675)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12685
Ömlesztem ide a mostari szállások címeit:))))

Egyelőre nem jön be a fórumnak az oldala, sztem ott többet tudnak mint így keresővel mert ahogy néztem vannak fenn mostariak is. Na mindegy ha van friss akkor úgy is berakom ide, bár kicsit elüt Horvátországtól. Vagy nyissunk egy Bosznia topikot??
Előzmény: HegyenVolgyon (12681)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12684

Balage!

Tényleg neked írta, azt is tudom, miért.

Azért, mert egy az egyben ua., mint a www.horvatorszag.lap.hu és ha jól gondolom, ezutóbbi Téeszelnök műve. Azt a másikat meg jól lelopták róla...

 

Szomorú dolog, de ezért azt hiszem nem a Balage-t kellene bántani, csak jót akart. Nem ő tehet róla, hogy valaki gerinctelenül nyúlja más munkáját.

S Balage Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12683

Ha hiszed, ha nem jártam azon az oldalon. Nem kell rögtön írástudatlannak nézni a másikat.

Ráadásul qrvára nem értem, mi rosszat mondtam, azaz írtam azzal az oldlallal kapcsolatosan. Én csak segíteni akartam másoknak, hátha talál vki vmi érdekeset rajta.

 

vagy kedves Főszerkesztő Úrnak az a baja, hogy nem az ő oldalait "reklámoztam" itt?

 

De sajnálom, hogy vannak ilyen indulatos emberek ezen az oldalon.

 

"Részemről téma befejezve."

 

Hát részemről is!!!!

Előzmény: téeszelnök (12679)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12682
http://www.realhomepage.de/members/mostar-tanovic-podaca/

Vagy itt is kereshetsz. VAgy írd be a gugliba, hogy smjestaj, bosnia aztán amit kidob nézegesd végig.

Ha vmi-t nem értesz kopizd be ide occt lefordíjjuk.
Előzmény: tomcat73 (12678)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12681

TomCat73!

 

A mostari szálláslehetőség engem is érdekel.

Előzmény: tomcat73 (12678)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12680

Balage:

 

Szerintem csak annyira felhúzta magát Rádai úr miatt, hogy véletlen a Te hsz-ra küldte a választ, miközben neki akarta.

Semmi más nem indokolná...

Előzmény: S Balage (12677)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12679
Gondolom, http://www.lap.hu/ oldalon még nem jártál. Ez még alapjában nem lenne baj. Egyszer, ha ráérsz, próbáld meg összehasonlítani a kettőt ! Részemről téma befejezve.
Előzmény: S Balage (12677)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12678
Tankap!

Nézd meg ezt a szállást ha érdekel.


ttp://www.pansionmost.dzaba.com
Pansion Most Mostar Adema Buca 100. Smejstaj u luksuzno opemljenim sobama sa klimom, TV, sateliskim prijemnicima, kupatilom, telefonom, mini barom, internet konekcija. Tel:00 387 36 552 528. E-mail: www.pansion_most@yahoo.com
03/04/2005


Még ezen az oldalon is kukázhatsz ha akarsz

http://www.infobih.com/portal/link.aspx?link_id=2530&cat_id=14

De ha bejön a kedvenc boszniai fórum oldalam akkor az ottani kedves olvtársaknak is nekiszegezem a kérdést, hogy ki tud vmi szállást Mostarban ha tényleg érdekel.

Előzmény: tankap (12637)
S Balage Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12677

Vajon most mi bajod van, mi nem tetszik már?

 

"A jogi következmények miatt nem írom le, hogy ki-kitől és mit lop."

 

Ezt meg végképp megmagyarázhatnád!!!

Előzmény: téeszelnök (12676)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12676
Ennél nagyobb hülyeséget nem írhattál volna! A jogi következmények miatt nem írom le, hogy ki-kitől és mit lop. Meg, hogy mi hasznos és mi nem. Ne is haragudj, de csak ezt a sz.rt tudtad összeszedni ????
Előzmény: S Balage (12675)
S Balage Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12675

Még mielőtt én is radai sorsára jutnék-ilyen nyilvános megkövezés, stb, jó előre szólok, ez NEM az én oldalam, csak most akadtam rá. Mivel hasznosnak találtatott, ezért belinkelem, hogy hátha találnak benne azon kedves topiktársak valami hasznosat, akik még szállást keresgetnek.

 

http://horvatorszag.linkcenter.hu/

 

Balage

tomcat73 Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12674
Próbálkozz itt ha még nem találtad volna meg:)))



Horvátországi oldalamon sokminden infót megtalálsz Gyere látogass el oldalamra

Cikkek,infók,képek,időjárás,valuta váltó,apartmanok,lakokocsik hirdetései. Ingyen hirdethetsz oldalamon.



http://www.radairossebb.hu
Előzmény: franjo (12668)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12673

Ja, hogy Porec, augusztusban, az istra.com-ról. Így már igazad van.

Szerintem nem éppen szerencsés ötlet ebben a formában a nyaralás szervezése.

Illetve, csak ha a pénz nem számít.

 

radai rossebnek üzenem még1szer:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=43152422&t=9004047

Levelemre nem reagálsz, asszem pofon lesz.

 

Előzmény: valodi_robot (12660)
vajagaja Creative Commons License 2005.04.13 0 0 12672
Sziasztok! Idén júliusban Trogir mellé, Marina községbe megyünk nyaralni. Ha valaki járt már ott, és tud adni Marináról bővebb felvilágosítást, azt szívesen venném.
valodi_robot Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12671


Koszi a valaszt!

Tudom hogy az apartmanok azert apartmanok mert konyha kulon halo stb, mind rendelkezesre all, pont ezert tunt furcsnak kicsit hogy ezek olcsobbak mint a szallodak (amik ugye hotel+furdoszoba). Ebbol talan az is kiderul hogy nem vagyok valami tapasztalt ilyen teren, es itt valoszinuleg a minosegbeli kulonbsegek miatt van az arkulonbozet.

Ezek az arak persze nem veszesek, csak en szamitottam talan olcsobbra kicsit a szallodak teren, ezert lepodtem meg, hogy a "mindenkitol" hallott hude olcso horvat szallasok kozul egybe se futottam bele.. Persze ezek valoszinu "igenytelebb" szobak vagy studiok, esetleg privat szobak, amirol a legendak szolnak. Pl 30 EUR/nap 2 fos szobaer. Ilyet egyet se talaltam, meg ocskat se :) A 40 EUR/kopf/tage meg sok nekunk most sajnos.

Kitartoan keresek tovabbra is, bar lassan elfogynak a Porecben szallast kinalo oldalak :)

udv,
robot
Előzmény: brac (12666)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12670
:-)
Előzmény: franjo (12668)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12669

tankap,

szerintem Mostárra elég néhány óra, mondjuk 3-4, este még nem voltam, nem tudom milyen a hangulata olyankor.   Ha odafelé menet nézitek meg és nem akartok estére maradni, akkor nem érdemes ott megszállni. láttam kiadó szállásokat kiírva, de nem tudom az árakat. Az Óváros közelében jól lehet parkolni és fizetni se kell érte. Mostar környékén és a városban nagyon meleg van, majdnem elviselhetetlen, 6-8 fokkal melegebb, mint a tengerparton. Az autóm hőmérője Mostárban 42fokot mutatott a tengerparton 35-öt.  De Hvarról 1napos kirándulásba is belefér, ha átkompolsz a szárazföldre, onnan kb másfél óra az út, én így mennék. Egyébként Bosznia éjjel-nappal biztonságos, semmi gond nincs vele, évek óta arra járunk, mi nagyon szeretjük. Olcsó a gázolaj, jók az utak 1-2 kivételtől eltekintve, de a nemzetközi főútvonalak jók. Menjetek Bosznián át, nagyon szép hely!

Előzmény: tankap (12637)
franjo Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12668
Nagyon fontos lenne, hogy valaki segítsen !
Nem tudtok egy olyan weboldalt, ahol sokminden infót találok Horvátországról, pl:
cikkek,infók,képek,időjárás,valuta váltó,apartmanok,lakokocsik hirdetései.
Szeretnék ráadásul ingyen hirdetni az oldalon.
Köszi minden segítséget!
lborli Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12667
Szia Peti! Mikor mentek?
Előzmény: tankap (12637)
brac Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12666

Szia robot!

 

Nem vagy sügér. Csak az érdeklödők nagy töbsége tisztelet a kivételnek nincs tisztába a fogalmakkal, és meghatározásokkal. A tisztánlátás érdekében megprobálom elmondani hogy mi mit takar.

Apartman:egy ill.kettő háloszoba,egy (az újabb épitésü) kettő különbejáratu  fürdöszobával,  ,felszerelt különálló konyha nappalival,terasz,vagy erkély.

Az apartmant árakat általában Nap/Eur-ban adják meg,függetlenül a személyek számától. 

Szobák: kettő,három,ill.négy főelhelyezésére szolgáló helységek fürdőszobával,kiegészitve,terasszal vagy erkéllyel.

A szoba árak fő/nap/Eur-ban van meghatározva. Az már csak alku kérdése hogy a három ágyas szobát ha ketten veszik igénybe akkor mennyi az ár.

Az árakon szerintem nincs mit csodálkozni, az Adria egy nagyon felkapott üdülőhely.

A többit pedig mindenkinek elkell döntenie hogy kinek, mi mit ér.

Üdv.brac

tomcat73 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12665
Meglehet de már egy kicsit uncsi a pofa.
Előzmény: lborli (12664)
lborli Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12664
Csak nem maga a radai rosseb személyesen? :-)
Előzmény: lborli (12663)
lborli Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12663
Ki a rosseb ez a radai? :-)
Előzmény: tomcat73 (12659)
xbox10 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12662

  ÜDV MINDENKINEK!

 Igaz a téma nem igen ide tartozik.De én olyan emberek segitségét várom akiknek sikerült horvátországban vállalkozást beinditani.Én kezdésnek üzlethelységet

bérelnék vagy piacon helyet vásárolnék.Segitségeteket előre is köszönöm!

  email:xbox10@freestart.hu

brac Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12661

Helló Asztaa!

 

Nézzétek meg a www.appartementhaus-fulop.com  ott ha a turnusváltást figyelembe veszed akkor találsz még szabad helyet,szerintem megfog tetszeni. Az idő előre haladtával a jó helyek telitődnek.

üdv. Brac

 

valodi_robot Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12660


Pedig frankon oda van irva az osszes tablazathoz, hogy /fo/ej, es a 90% 40EUR folott volt (foszezon). A maradek meg eleg putri. Ennyire hulye lennek? mutasson mar valaki egy olyat legyszi ahol hotel vagy ap. es ugyanez az ar csak pl 2 fore (tehat a szobat arazzak), mert en komolyan mindenhol fo/ej arakat lattam de lehet suger vagyok hozza :)

Az adriatica.net en neztem (ha jol irom), es a http://www.istra.com/porec/eng/index.html reszen a hotel/apartements menunel.

udv,
robot
Előzmény: téeszelnök (12646)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12659
Egyszer vmi érdemleges hozzászólásra is fussa majd tőled vagy csak önreklámozásra?????

Sztem mások is csinálnak oldalakat mégsem teszik be 2 hetente a hirdetésüket
Előzmény: radai (12658)
radai Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12658

Sziasztok!!

 

Horvátországi oldalamon sokminden infót megtalálsz Gyere látogass el oldalamra

Cikkek,infók,képek,időjárás,valuta váltó,apartmanok,lakokocsik hirdetései. Ingyen hirdethetsz oldalamon.

 

http://www.radai.gportal.hu

 

asztaa Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12657

Szia zsuta és a többiek!

 

Olvastam a problémádat, át tudom érezni (három gyerekünk van: 4,2,1 évesek). Nekünk bevállt a felfújható gumicsónakba víz vagy homok vagy kavics (persze nem egyszerre) + homokozójátékok kombináció, biztos fél óra nyugalmat jelentett.

 

Viszont lenne egy kérdésem úgy mindenkihez. Egy nagyobb társasággal keresnénk barátságos appartmant a Kvarner részen 10 felnőtt és 8 max. óvodás korú gyerek részére. 2-3 ágyas szobák, nagy közös helység konyha - ebédlő.  Június közepén mennénk, van ötletetek?

 

Egy helyet félig meddig lefoglaltunk Rab szigeten, csak csatlakozna még egy család.

Előre is köszi a segítséget!

Előzmény: zsuta (12641)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12656

Írtam egy fél oldalt a pénzváltásról, de elszálltam (blfsz...)

Nem, kunát ne vegyél itthon. Egyébként minden valutavásárlás pénzváltás. Ugranak le a %-ok. Eurót se vegyél, ha nincs egyébként is. Főleg nem beváltani.

Előzmény: thimy31 (12649)
Beni papa Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12655

De akkor ha olaszokat akartok(-nak), miért nem mentek(Nek) olaszba?

 

Hát, Isztria kb. annyira horvát, mint amennyire pl. a Székelyföld román. Viszont Isztriának még érdekesek és szépek a strandjai, és talán a tömeg is jobban eloszlik, mint Trieszten túl.

 

Amúgy nagyon kedvelem Isztriát, csak kipróbálnék már valami újat is. De akkor az a próbálkozás jövőre fog maradni.

Előzmény: S Balage (12654)
S Balage Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12654

Hát akkor nem tudok neked segíteni.

Kvarner-ben igen.

De akkor ha olaszokat akartok(-nak), miért nem mentek(Nek) olaszba?

Előzmény: Beni papa (12651)
Beni papa Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12653

Akkor jövőre már nem lesz vita. Én fogok diktálni. :-)

Előzmény: H_G (12652)
H_G Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12652
Akkor Neked még van miért élned! :) Pont a legszebb részt nem láttad.
Előzmény: Beni papa (12651)
Beni papa Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12651

Szia!

 

Az a helyzet, ha kizárólag rajtam múlna, akkor valahova Šibenik és Makarska közé mennék idén, mert az az a rész, amit még egyáltalán nem láttam. Én.

 

A csoport tobbi tagja viszont ragaszkodik az olaszokhoz. (Úgy kellett lebeszélnem néhányukat Lignanoról), és mivel az Isztrián túl már nincs olasz csak elvétve, kompromisszumként maradt megint Isztria.

 

Vannak szállástippjeim, csak tök jó lenne, ha valaki volt már arra egy kafa appartmanban, és ajánlaná, mint egy tök ismeretlen helyet kelljen lefoglalni.

 

Illetve a másik, hogy ez a lakókocsis buli is felkeltette az érdeklődésemet, csak amit eddig láttam, az összehasonlításban drágának találtam. De szerintem kell legyen ócsóbbér' is, csak nem sikerült rábukkannom.

 

Tehát aki Isztrián tud egy kafa appartmant, vagy campinget telepített lakókocsikkal, az ne hallgassa el.

 

Köszi,

 

Beni

Előzmény: S Balage (12639)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12650

Ezen már én is elkezdtem gondolkodni, azaz felfrissíteni az emlékeket, és nagyjából erre jutottam.

Itthon semmi Kuna, csak Euro, kint meg sok helyen nagyon szépen váltják Kunára.

Ahol lehet, ott meg kártya.

 

Köszi én is, Mr. President. :-)

Előzmény: thimy31 (12649)
thimy31 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12649

Köszönöm, köszönöm,  Elnök Úr! Tehát, ha jól értettem itthon ne vegyünk kunát forinttért.....

Tímea

Előzmény: téeszelnök (12644)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12648
Hát Mostar este valóban izgalmas lehet:))
Előzmény: tankap (12637)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12647
TV-ben nem csak a Barátok közt című szappanoperát néznéd, te is információk birtokába jutnál:)

Amúgy a Ljetni retrovizor című horvát adásban mondta a kommentátor hölgyemény Korculáról.
Előzmény: franjo (12629)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12646
jajaja. az perapartman, nem perfő.
Előzmény: ARic (12645)
ARic Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12645
40-50 euro / appartman / éj, nem??? ez egy 2-3 fős appartman ára, nem egy főre
Előzmény: valodi_robot (12635)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12644

Lehet, hogy én voltam. De biztos mások is írtak erről. Szerintem:

Tankolás, hotel, kemping, némelyik apartman, nagybevásárlás nagymarketban : kártyával fizetni. Ezek a tranzakciók ingyenesek, valamint elszámolás itthon DEVIZA eladási árfolyamban, ami jó dolog.

Kápé: kis címletű eurók, biztonság kedvéért. (Ha hazajön velünk, az sem baj.) Az úton adódó esetleges "félreértések" miatt. 20-asok 5-6 darab például. A határon az ATM-ből egyszerre ha lehet kivenni az útravalót kunában. Ami marad, hazafelé beletankolni a kocsiba. Ilyesmi.

ATM: Letenyén átérsz, balra 2szintes épület, az aljában a falon. Barcsnál: Virovitica központban.

De biztos sokan másképpen csinálják.

Meet El Presidente

Előzmény: thimy31 (12643)
thimy31 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12643

 

Kedves Fórumozók!

 

Átnéztem a keresővel a topikot, mégsem találom azt, ahol a pénzváltásról írt valaki, lehet, hogy nem is ebben olvastam. Mindegy. Érdekelne, hogy melyik éri meg inkább: itt venni forintért kunát, vagy inkább euróért, esetleg a határon, illetve Horvátországban éuróért kunát. Valami olyasmire emlékszem, hogy jó árfolyamon vettek itthon forintért eurót és Horvátországban euróért kunát. De nem emlékszem a pontos árfolyamokra, és egy frissebb infó kellene. Ha valaki informáltabb ez ügyben, kérem írjon!

Tímea

 

téeszelnök Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12642

Ezen is fenn van az említett szálloda:

http://www.horvathotel.lap.hu/

bal alsó sarok. Nem tom, ezt láttad-e?

Előzmény: tankap (12638)
zsuta Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12641

sziasztok!

Kuff, előre is nagyon köszönöm - ha ráérsz, irj, minden érdekel. most megyünk először krk-re, jó lenne minnél több info, persze olyan sokkal eltérőbb nem lehet, mint az isztria.

 

Laja73  mi mindig előre lefoglaljuk a sátorhelyeket is, mert ugye 7 gyerekkel nem lehet kockáztatni. az irodák/campingek nagyon rendesek, emailben elküldik általában a beszámozott térképüket is, tehát tudsz fixen foglalni. a közvetlen parti sátorhelynél általában 20% felár van,  de nekem mindent megér, hogy nem kell ingázni a sátor és a part között teljes menetfelszerelésben (innivaló, karúszó, búvárcucc és egyebek)

tollasozni még nem próbáltunk, de foci és kézi stb szóba jöhet, jó kis pályákkal is találkoztunk a campingekben.

 

az idei nagy gondunk, hogy a 2éves már ugye nem marad a babakocsiban, kellene valami járóka féle, amivel talán 5 perc nyugi lenne, de nem a szokványos 1m2-es hanem valami nagyobb, ami persze összecsukható. gondoltuk, hogy teniszhálót 3-4 fa köré tekerünk... vagy pedig mint a kiskutyát hámba és futóra))))van valakinek ötlete????persze ezt a gondot csak az értékeli, aki már túl van rajta!

 

Csataló - nekünk is jól jönne az unicum, cserébe küldök követ a H-betűhöz)))))))

Előzmény: kuff (12628)
KAti Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12640

Mosztár nekem nagy csalódás volt, igaz vagy 4 éve voltam ott. Szállást nem tudok, de szerintem belefér még az esti hangulat is egy Hvar-ról történő kirándulásba a nyaralás közben.

 

Előzmény: tankap (12637)
S Balage Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12639

szia!

A 12590-es hozzászólásodra azért nem válaszoltam, mert én Isztrián nem tudok szállást apartmanban, kempingezni meg még életemben nem kempingeztem. (Hacsak nem számít annak, amikor a gyerekkoromban az ebédlőasztalt lepedővel leteríve indiánosat játszottunk az öcsémmel).

Én csak a Kvarner - öbölben, Pag-sziget, Mandre falucskájában tudok neked szállást ajánlani. Amit itt már x2+1 szer meg is tettem. Nincs sokkal messzebb, sőt!

Ha érdekel, írj!

 

Balage

Előzmény: Beni papa (12636)
tankap Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12638

Sziasztok!

 

Ezt a kérdést kaptam pont ma mailben. Valakinek tapasztalata:

 

>SZia!
>
>Te voltál Murteren a Hotel Colentumnál vagy benne?
>Nincs esetleg fényképed róla? A neten csak nagyon piciket találtam.
>Van medencéje? Jó a strandja? Van olyan mint a Solaris, vagy inkább
>oda menjünk?
>
>köszi,
>Mrt

 

mi csak fürödtünk az öbölben, szóval nekem ez passz :(((

tankap Creative Commons License 2005.04.12 0 0 12637

Sziasztok!

 

Végigolvastam tegnapra az egész topicot :))) persze nekem könnyű volt, mert két évvel ezelőttig folyamatosan követtem, sőt írtam is, úgyhogy most csak 9800 hozzászóláson kellett túlesnem :)))

 

Idén ismét Hvarra megyünk, S Balage-nak üzenem, hogy ha megjöttünk írok neki részletes beszámolót, hogy mire mennek, képben legyen :))) Megint a szokásos tesco gazdaságos Neckermannos utunkat fizettük be, így négyünkre (2 felnőtt + 2 6 év alatti gyerkő) a két hét szállodában félpanzióval 125-be lett :)))

 

Amit kérdezni szeretnék, nem is annyira a szigetről, mert idén már harmadszorra megyünk, inkább az útról. Bosznián át megyünk, ez már biztos, sokat írtatok róla, teljesen rendben lévőnek is tűnik. Mostart szeretném megnézni, de olvastam, hogy esetleg Szarajevot is érdemes. Tényleg érdemes? Másik: mindenki írta, hogy Mostar este is izgalmas és érdemes ott lenni. S Balage is kérdezte, de aztán senki nem írt rá semmit: tud valaki valamilyen szállást Mostarban? Vagy nem érdemes ott megszállni egy éjszakára?

Beni papa Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12636

Írj, segítünk.

 

És nekem nem!? :(( Légyszi-légyszi ;)

 

12590

 

Köszi

Előzmény: S Balage (12620)
valodi_robot Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12635

Nem nagyon vagyok tisztaban az arakkal, de most atneztem jopar netes isztriai szallaskereso helyet, es meglepodve tapasztaltam, hogy a legolcsobb hotel/apartaman foszezonban (amikor mennenk) 40-50 EUR/fo/ej. Nehany hely volt csak (3-4 a 30bol!) ahol 20-30 EUR volt ugyanez, ami nekunk megfelelne, viszont a kepek alapjan nem tunnek tul jonak :(

Elrontok valamit?:)

En sokallom ezeket az arakat, foleg hogy ilyen aron szinte barhova el tudok menni (+ repjegy persze), tuneziatol kezdve spanyolorszag vagy gorogorszag torokorszag egyiptom mittomen.

Persze lehet mondani hogy miert lenne olcsobb horvatorszag? :)

Ha nem lesz olcsobb/jobb szallas lehet hogy inkabb hozzadobunk egy repulojegyet es irany egyiptom vagy tunezia:(

udv,
robot
lborli Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12634
:-DDDD
Előzmény: franjo (12633)
franjo Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12633
Igen, TomCat mindig túloz a centikkel, a barátnője megmondhatója.
Előzmény: lborli (12630)
csataló Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12632

Rendben:-)

csak már ott tartanánk...

kövönakő Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12631
Báskánál csak 64,9 m a "leláthatóság", de semmi pánik, a helyi KÖJÁL már vizsgálódik. '. - )
Előzmény: tomcat73 (12604)
lborli Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12630
A régi Bács-féle (Jugoszlávia) útikönyv szerint 50 m-ig lehet lelátni repülőről. Lehet. Nem tudom. Az ellenben biztos, hogy ha a vízfelszínről (hajó, csónak) nézel le, és már csak a kéket látod magad alatt, akkor legalább 20 méter mély a víz. Az Adria szigetei környéki igen tiszta vizekben nem ritka, hogy halványan kivehetsz sziklákat, vagy mást még ilyen mélység mellett is.
Előzmény: franjo (12629)
franjo Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12629
"repülőről 65 méterre lehet lelátni"

Honnan lehet tudni, hogy pont 65 m-re lehet lelátni?
Gyanús ez a nagy tudástömeg nekem.
Előzmény: tomcat73 (12604)
kuff Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12628

zsuta,

 

rám gondoltál? :) Sajna nagyon el vagyok havazva, de szivesen irok krk-ről neked privátba ha érdekel, ha tehetjük, évente 2x leugrunk!

 

üdv,

kuf

Előzmény: zsuta (12606)
S.Zola Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12627
És ha lehet ne szigeten legyen.
Előzmény: S.Zola (12626)
S.Zola Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12626

Üdv !

 

Engem valami olyasmi apartman érdekelne, ami nem bent van a városban, tehát nincs a környékén nyüzsgés, nincs messze a tengertől, nem túl drága, és ne legyen nagyon lent Dalmáciában, hanem inkább feljebb.

Tud valaki ajánlani valamit? 

MRTigra Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12625

Köszi Raulista.

 

Plitvicei tavak!

Most kaptam a friss emailt a többnapos belépőről:

 

"That is an old information, you will have to buy two day ticket.
Price is 95 kn (one day ticket is 80 kn)"

 

Végülis így sem rossz..

 

S Balage Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12624
Előzmény: Juttesz21 (12623)
Juttesz21 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12623

Sziasztok!

Mi idén Trogir, illetve Ciovo szigetre megyünk nyaralni. Van valakinek tapasztalata? Köszi

valodi_robot Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12622

Ja igen, meg valami, aki ismeros Porec-ben tudna javasolni jo szallast? nyuzsis kornyek nembaj, kozel a tengerhez/ovaroshoz, mindenkepp modern szalloda/apartman, nem szocreal zimmer frei. 2 fo. augusztus.

kosz!

(juteszembe ezt mar egyszer irtam de azer ha mar megirtam elkuldom megegyszer)
Előzmény: valodi_robot (12621)
valodi_robot Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12621

Koszonom a tippet!

Az egyetlen "bajom" akkor mostmar Poreccel csak az, hogy a kepeken ugy lattam itt nincs semmi olyan magaslati hely ahonnan be lehetne latni az egesz tengert ill. az oblot/varost "felurol", ill. jo erzessel toltene el felnezni ra :) Nem szeretem a siksagot. De majd utkozben vagy a kozelben nyilvan vannak ilyen helyek :)

udv

Robot
Előzmény: Laja73 (12601)
S Balage Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12620

Mégis melyik részre szeretnél menni?
Isztria, Kvarner -öböl, vagy Dalmácia?

Írj, segítünk.

Előzmény: eubalaton.com (12612)
raulista Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12619

MRTigra!

A bejáratnál van ugyan egy sorompó, de sohasem kérdezték, hogy tényleg ott lakunk-e, nyitják egyből. Szerintem, ha elég határozottan közelítetek, simán be tudtok menni.

Előzmény: MRTigra (12591)
rocher Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12618
A tollasozást sztem felejtsd el. 6 év alatt még egyszer sem volt olyan szélcsend, hogy elővettük volna a kocsiból az ütőket.
Előzmény: Laja73 (12610)
csirketojas Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12617

Nem, se Hvaron se Korculan nem voltam. De az illeto Magyarorszaghoz kozeli helyet keresett, es ilyen ertelemben pl. az Isztriahoz kepest osszehasonlithatatlanul tisztabb Baskan es KRK nyugati, del-nyugati reszen a tenger.

Kulonben meg ilyen tiszta vizet (Magyarorszaghoz kozel :-)) Cres nyugati partjan lehet talalni, de oda kompozni kell (es teriszonymentes autovezetore is szukseg van :-) ), igy idoben nem biztos, hogy "kozeli".

 

Udv,

Cst.

 

Előzmény: tomcat73 (12604)
thimy31 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12616

Rabacról úgy tíz napja kaptam értékes infókat ezen a fórumon. Nézd meg, ha igaz lesz, mi is ide megyünk kempingbe, engem meggyőztek.

Tímea

Előzmény: caballo (12595)
S Balage Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12615

Hát ha nagyon akarod esküszöm megcsinálom neked!

De cserébe, mivel te mész júniusban is, ezért írsz nekem egy nagyon frankó, mindenre kiterjedő élménybeszámolót akár itt-gondolom mások is szívesen olvasnák, vagy magánba!

 

Áll az alku?

 

Előzmény: csataló (12614)
csataló Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12614
A palackposta jó ötlet, legyen benne valami finom jéger vagy unikum is, jóóóóó?
Előzmény: S Balage (12613)
S Balage Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12613

Mi is szeretnénk ilyen kis hajókátzásokat mindenfele.

Sajnos én ilyen rádiós dolgokkal nem rendelkezem, de telcsin tudunk beszélni, vagy egész egyszereűen pl: az a magyar zászlót lengető, piros - fehér-zöldre  festett kopaszra nyírt papucsban ronagáló Karlovacko-t kortyoló, magyar mulatós zenét hallgató szalmakalapos csávót keress dolog mehet.

 

húú, de nagyon hülye vagyok, már megint mehetnékem van naggyyyonnnn!

 

Sory!

 

Csatoló!
Majd hagyunk nyomokat! pl mikor tavaj Mandre-ban voltunk a víz alatt kb. 2-3 méter mélyen ki volt rakva SLOVENIJA tök király volt. Biztos nagyon unatkoztak.

Mi majd kirakjuk a víz alatt a H betűt! Ok így? Vagy valami palackpostát odarögzítünk neked.

 

Balage

Előzmény: HegyenVolgyon (12607)
eubalaton.com Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12612
Hello! Én is voltam Horvátországban és nagyon jó! Főleg a Plitvicei tavak tetszettek! Mindenkinek csak ajánlani tudom! Idén is mennék, de még nem tudom hova! Mit ajánlanátok? Köszi :)
csataló Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12611

..majd hagyjatok valami nyomot, jelet, mert mi csak aug. 26-tól megyünk, így asszem a taliról lemaradunk:-(

Ja, persze, jut eszembe,  mi is kezdünk júniusban:-)))

Előzmény: S Balage (12603)
Laja73 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12610
Szia zsuta!

Az ilyen tengerparti sátorhelyek mennyire szellősek (grillsütő, tollasozás, stb), illetve fellelhetők még ilyenkor is? Arra gondolok, hogy a parti helyeket már jó előre lefoglalják, és már csak hátrább vannak kiadók.
Nekünk sajnos idén nem aktuális (nincs lakókocsink, meg rendes sátrunk se, úgyhogy ez a napi 80 euro kifizetődőbb apartmanban), de a jövőre nézve nem kizárt.
Előzmény: zsuta (12605)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12609

Mi a Brac-i Bol-ra szeretnénk áthajózni majd, valamint egy dubrovniki hajóút van betervezve. Akár Mljet sem kizárt.

Előzmény: S Balage (12603)
zsuta Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12608
hi, bocs de ez nagyon félrement
Előzmény: zsuta (12606)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12607

Rendben, aztán már én is rájöttem, hogy biztos csak a képek miatt linkelted be az oldalukat. Nem baj, tényleg nincs az messze.

Mi viszünk bringát is, 10 perc Jelsa... Majd megbeszélünk valamit.

PMR-rádió is lesz nálam, ha esetleg más elvetemült is van a az itteniek közül, jó lenne beszélni az éteren keresztül is.

Előzmény: S Balage (12600)
zsuta Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12606
szia! Engem nagyon érdekel a beszámolód!! köszönöm
Előzmény: kuff (11022)
zsuta Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12605

Sziasztok!

 

Mi aug 10-től tudunk integetni Krk-ről!

 

aki szeretné kipróbálni a camping életet - hajrááááááááááááá csak javasolni tudom!

mi már mindent kipróbáltunk, a szálloda-appartement-camping vonalon.

én a campinget helyezem elsőre, mert nagyon természet és gyerekbarát vagyok.nincs annál szebb dolog, mikor hajnalban felébredsz a madarakra és a kávédat a tengerparti sziklán iszod úgy, hogy közben nem kell tíz lépésnél többet tenned. persze ehhez azt is tudni kell, hogy mi mindig frull extrásan utazunk, a kenyérpiritótól avízforralóig - mindent viszünk. eddig a horvát campingekben mindig gyönyörű környezet, ápolt park, naponta 20x takarított fürdők wc-k és mindig van papir. a falucentrumok sincsenek messze, persze, ha kicsi falut választasz.

gyerek szempontból azért választom a campinget, mert nem kell állandóan felcuccolva elindulni a strandra, a gyerekek állandóan szem előtt vannak -

nekünk 7 van belőlük - szóval csak odafigyelni kell pld kávézás közben, vagy ebédfőzés közben, hogy mi van velük. és még nem említettem a 24órás tengerhangot!

 

Az idén Krk - 10-en vagyunk, ebből sok a gyerekkedvezmény, de

2sátorhely,2kocsi,2utánfutó,árammal és minden taxal napi 600.-Kn

ebben benne van a tengerparti felár is.

 

szóval aug10-20 között kivel tudunk találkozni???

Előzmény: S Balage (12603)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12604

A part aprokavicsos, gyonyoru atlatszo tiszta a viz es aranylag lassan melyul

 

Hmmm.... akkor még nem voltál mondjuk Hvaron, Korculán ( itt a legtisztább a víz az egész Adrián, repülőről 65 méterre lehet lelátni).

Előzmény: csirketojas (12596)
S Balage Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12603

Természetesen! Sőt én úgy tudom, hogy vannak oda 1 napos kis hajós kirándulások is, amin szívesen részt vennék. Úgyhogy hajós támadás Korcula ellen!

 

Ki lesz esetleg Brac-on, vagy Vis-en ebben az időban?
Még lehet, hogy tényleg összejövünk páran???

Kiirrráááálllllyyyyyy lenne!

Előzmény: Laja73 (12602)
Laja73 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12602
Szia Balage!

Azért átintegettek Korculára is? :)
Előzmény: S Balage (12600)
Laja73 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12601
Szia Robot!

Porec szerintem a legjobb választás. Hatalmas kemping- és ezeken belül szállodakomplexumok (ilyeneket keress, hogy a neten, hogy plava laguna, bijela uvala) vannak 2 km-re a turistás-pálmafás-éjfélkorisnyüzsgős városközponttól, egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy ne találj számotokra tökéletesen megfelelő szállást. Partszakaszok: szintén vannak csendesebb öblök, illetve kiépített, jól felszerelt strandok a kempingeken belül.
Vannak Horvátországban szebbnél szebb részek, de Porec talán a legszélesebb választékkal rendelkezik ilyen téren.
Előzmény: valodi_robot (12599)
S Balage Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12600

Szia!

Mikor elküldtem a hozzászólást, már tudtam, hogy félreérthető lesz.

Én nem abban az apartmanban leszek, hanem ebben:

http://hvariapartmanok.fw.hu/

de az idő egyezik. Mi augusztus 6-tól leszünk ott. Igaz, te Vrboskan én meg Jelsan leszek, de pár km az egész.

Semmi akadálya egy topiktalálkozónak! Előtte egyeztetünk.

 

Ja, várjuk a többieket is, akik ebben az időben ott lesznek!

Balage

Előzmény: HegyenVolgyon (12568)
valodi_robot Creative Commons License 2005.04.11 0 0 12599
Na ujra irok.

Olvasgattam kicsit, es ugy tunik hogy Isztrian mindenki Rovinj-t es Porec-et preferalja, nem tudom ezek megfelelnek-e az alant leirt kovetelmenyeimnek? :) Ha valaki ismeros arrafele ajanlhatna jo szallasokat 2 fore, ha lehet valami szep es modern, nyomokban se legyen szocreal! :) Olyan 45 EUR /2fo/nap a maximum, persze ha van feleennyiert ami megfelelo, az is jo! Sajnos nem ismerem az arakat ott.

Milyenek ezek a helyek tengerpart/ovaros/kavezo/etterem/korzo/palmafa tekinteteben? Erdemes mas helyek kozul is valogatni Isztrian?

Koszi!
Pepin Creative Commons License 2005.04.10 0 0 12598
Nem kötekedő szándékkal mondom: itt bal oldalt van egy 'Keresés' mező, oda beírod, hogy 'Rabac' és mivel alaphelyzetben abban a topikban keres, ahol vagy, egyből megkapod az összes olyan hozzászólást, amelyikben szerepel a 'Rabac' szó.
Előzmény: caballo (12595)
Beni papa Creative Commons License 2005.04.10 0 0 12597

Sziasztok!

 

Valamelyik lelkes fórumozó személyes tapasztalattól vezérelve tud nekem olyan apartmant ajánlani az Isztrián, amit kipróbált és tetszett neki?

 

A másik pedig, hogy néztem a nagyobb campingek oldalait, és szinte sehol sem tüntetik fel a telepített lakókocsikat, vagy mobilházakat, és főleg ezek árait.

Szintén az Isztrián tudtok olyan kempinget, ahol egy ilyen alkalmatosságot 15 Euró/fő/éj árig bezárólag lehet bérelni. (tehát olyat, aminek ára leosztva nem több ennél.)

 

Ki akarnám próbálni ezt a kempinges életformát külföldön is, mert sokan mondják, hogy sokkal hangulatosabb külföldön, mint itthon, de szerintem ez az a maximum ár, amiért még éppen megéri feladni az apartman nyújtotta kényelmeket, egy ilyen kalandért. Csakhogy ebben is állást foglaljak. :-))

 

Előre is köszi a segítséget,

 

Beni papa

csirketojas Creative Commons License 2005.04.10 0 0 12596
Mi tavaly voltunk KRK szigeten, Baskan, nekunk nagyon tetszett. (Bar olvastam, hoyg sokaknak nem tetszett. :-( Mi az ovarosban laktunk egy apartmanban, 50 meterre a tengertol, az ovarosi reszhez jartunk strandolni, es estenkent lesetaltunk vacsizni es fagyizni a haz elott futo korzora. A part aprokavicsos, gyonyoru atlatszo tiszta a viz es aranylag lassan melyul. :-) )

Itt talaltam nehany fotot, szerintem erdemes megnezni: http://www.magreisen.at/HR/baska.htm
(Felulrol a 2. kepen aranylag jol latszik Baska: alul a kemping, kozepen a szallodak, felul pedig az ovaros.)

Terkepes apartman szallaskereso: http://www.pdm-guliver.hr/karta_baska_en.htm

Szallodak: http://www.hotelibaska.hr/
(Az arakat nem tudom sajnos )

Talan talalsz itt kozottuk valamit, ami megtetszik. :-))))
Cst.

Előzmény: valodi_robot (12594)
caballo Creative Commons License 2005.04.10 0 0 12595

Sziasztok!

 

Van valamilyen infótok Rabacról?

Esetleg pár kép is jól jönne.

Köszi.

G@b

valodi_robot Creative Commons License 2005.04.10 0 0 12594


Szevasztok!

Latom az utobbi hozzaszolasok mind a hovamenjek, jo hejre megyek e kategoriaba tartoznak. Remelem nem haragszotok meg egy ujabbert :)

Ismeri-e valaki ezt a helyet? Megeri-e? http://www.villasanda.com

Ketten mennek foszezonban HO-ba, kb ilyen helyet kepzeltunk el, csak jo lenne fele ilyen aron :) Tudnatok-e javasolni helyeket, esetleg kepekkel? Eddig Isztriat neztem fokent (Pula!), mert kocsival nincs tul messze, es jokat irnak rola.

Igenyeink alig vannak :)

-Igazi mediterran hangulat: palmafa, jo tenger + part (betonozott kizarva), piros csereptetos ovaros, kavezok a setanyon, ettermek, jo hangulat este. Fiatalok vagyunk, nem csendes elszigetelt hely kell, turista hangulat preferalt.
-Szep modern szallas (nembirom a porszagu dohos apartmanokat), inkabb szalloda mint csaladi hazas jellegu!
-Homokos tengerpartol nagyjabol lemondtam :(


Segitsetek legyszi mert mar 1 hete csak kepeket nezek es eselytelen igy valasztani!

Jo nyaralast mindenkinek, meg irok ugyis :)

Koszonom!

kuff Creative Commons License 2005.04.10 0 0 12593

úgyemlékszem, tavaly 15 kuna volt, személyautóra.

 

Krk-i híd cam

 

üdv,

kuf

Előzmény: zsuta (12592)
zsuta Creative Commons License 2005.04.10 0 0 12592

Szervusztok!

Visszaolvastam elég sokat a topicban, szeretnék néhány kérdést feltenni

 

Írtátok, hogy Krk-re van hídpénz - mennyivel kalkuláljunk?

 

Mi eddig Isztria rajongók voltunk, bejártuk az egész tengerpartot,campingezve.

Ahogy valaki írta, Medulin és Premantura valóban nagyon kiváló kisgyerekes és

sátras úthoz, de sajnos az is igaz, hogy többnyire lejtős a terület mindenhol.

De ezt kompenzálja a sok árnyék.-

 

Az idén Krk, Malinska / Camp.Glavotok a cél.

Volt valaki közületek már? Tapasztalat?

Érdekel a városlátogatás, búvárkodás és a peca(kell hozzá valamilyen engedély?)

Köszönöm előre a segítséget

MRTigra Creative Commons License 2005.04.10 0 0 12591

Raulista:

 

nem tudod véletlenül, hogy a Solaris változatos strandjait az is igénybe veheti, aki nem a hotelek, kempingek valamelyikében száll meg?

Murter-re mennénk, de egy délutánt szívesen eltöltenénk a Solarison is. Esetleg valami napi belépő van?

 

köszi!

Előzmény: raulista (12062)
hemat Creative Commons License 2005.04.10 0 0 12590
Mi tavaly voltunk Primostenben. A városkaput délután 5-től tényleg lezárják, elvileg csak gyalog/motorral lehet ki-be közlekedni (autóval voltunk, este 8-kor érkeztünk, a tulaj telefonált a kapusnak, és simán beengedtek). A félsziget csúcsán laktunk, az óvárosban, autóval óvatosan kell közlekedni, visszapillantó tükrök behajtása erősen ajánlott. Gyönyörű, hangulatos hely, a félsziget csúcsa nagyon csendes, csak a tenger morajlását hallani.
mohacsig Creative Commons License 2005.04.10 0 0 12589

Sziasztok

 

Kisgyerekkel (2 éves) mennénk Horvátországba. Tavaly Rab/San Marino-n voltunk és valami hasonlót keresünk. (homokos lassan mélyülő part) Tud valaki valami jó helyet ?

gotovina Creative Commons License 2005.04.10 0 0 12588
Előzmény: gotovina (12587)
gotovina Creative Commons License 2005.04.10 0 0 12587
Naplemente
Előzmény: kövönakő (12579)
gotovina Creative Commons License 2005.04.10 0 0 12586
Ki tud róla? Hová tűnt a topic gazda?Az INDEX egyik legjobb és legrégebbi fóruma,mindig várom hogy kérdez,véleményez,minősít,javaslatot tesz,egyszóval hiányzik.Hol vagy,mit csinálsz,hol nyaraltok a kislányoddal?Jelentkezz,vagy aki hallja adja át!CSEPP jelentkezz!!
gotovina Creative Commons License 2005.04.10 0 0 12585
Nagyon szép,köszönöm!
Előzmény: kövönakő (12582)
rocher Creative Commons License 2005.04.10 0 0 12584

Szia!

Mi úgy vagyunk vele, hogy amikor először mentünk, azt mondtuk, hogy majd jövőre Bilo vagy Primosten, de annyira megszerettük, hogy úgy járunk oda, mintha haza mennénk. Persze ebben a házinéni a ludas, aki szabadkai, csak a régi YU időkben vették a házat, és ő is akkor jön mindig pihenni, amikor mi megyünk. Lassan a gyerekeim többet látják őt, mint a nagyszüleiket. Ő a fogadott nagyi!!! És az se utolsó szempont, hogy van 2 szobánk, fürdővel, konyhával, étkezővel 3 hétre 4-500 euróért, ami igen baráti ár. esténként együtt főzünk, nagy vacsorákat csapunk, és az ott nyaraló szabadkai és egyéb ismerősökkel már mi is baráti viszonyban vagyunk. A strand az valami csodálatos, de mi kétnaponként megyünk valamerre, így már lassan egész Dalmáciát bejártuk. Szoktunk egynapos Murtert, Kornatit, Krkt, és tavaly úgy mentünk, hogy egynapos Plitvicával indítottunk. Idén aug. 12-31-ig leszünk ott, már alig várom.

Előzmény: prosek (12583)
prosek Creative Commons License 2005.04.09 0 0 12583
Sziasztok.

Szia petra.

Én is már három éven keresztül mindig megállok  párnapra Pirovácnál.

Hangulatos kis hely. Van egy  Adriatic nevű vendéglő nagyon jó tengeri ételeket

készítenek. Az óváros része kicsi  hamar be lehet barangolni, de az egészhelynek

van valami varázsa, hogy mindig visszatérek én is.

    prosek
Előzmény: rocher (12571)
kövönakő Creative Commons License 2005.04.09 0 0 12582
A kompkikötő mellett,  az északi "sarok".
Előzmény: gotovina (12581)
gotovina Creative Commons License 2005.04.09 0 0 12581
A strandos kép pontosan hol van?
Előzmény: kövönakő (12579)
kövönakő Creative Commons License 2005.04.09 0 0 12580
Alant látható néhány kép a Baska "vitához", pusztulat, nem? Mindenki monnya le!
kövönakő Creative Commons License 2005.04.09 0 0 12579
         
bukki Creative Commons License 2005.04.09 0 0 12578

Kedves barez!

Ebből még nem kaptam választ a kérdésemre! Igen, visszaolvastam, és teljesen egymásnak ellentmondó vélemények vannak, van aki imádja Báskát, van aki utálja! Van ez így!

 

 

Előzmény: barEZ (12575)
Tittici Creative Commons License 2005.04.09 0 0 12577
Svédasztalos reggeli = büféreggeli. Hol így használják, hol úgy.
Előzmény: MRTigra (12570)
barEZ Creative Commons License 2005.04.09 0 0 12576

Amugy nekunk 75 lett volna 7 ejszaka ugyanabban a kempingben, 4 fos lakokocsi.

 

Előzmény: bukki (12572)
barEZ Creative Commons License 2005.04.09 0 0 12575

Bukki, ha visszaolvastal 120-at, akkor pont benne voltak a kovetkezo hozzaszolasok:

12524

12538

12540

12545

 

Ezek arrol szolnak, hogy mi is foglaltunk egy lakokocsit Baskan.... visszaolvastam az osszes Baska-s hozzaszolat, es lemondtam, mielott meg befizettem volna.

(bal oldalt a kereseshez ird be a baska-t, also kombo maradjon a 'Gyorskereses innen')

 

Előzmény: bukki (12572)
gotovina Creative Commons License 2005.04.09 0 0 12574

Murter a kedvenc szigetem,ha lenne pénzem,Jezera faluban vennék nyaralót.Kristálytiszta víz,aprókavicsos zuhanyozós strand,szép yahtkikötő,gyönyörü öblök,számtalan kis sziget,vendégszerető helybeliek.Helyismerettel kedvező apartman árak.Juniusban 5-en megyünk apartmanba 35 Eu/nap,augusztusban 8-an/4felnőtt,2 iskolás,2 ovodás/ 40 Eu/nap/app.

 

Primosten is egy ékszerdoboz,de a városkapun belül inkább az őslakosok laknak,ott kevés az app.és jóformán parkolóhely sincs.Kívül pedig ilyen gond nincs,és az óváros is csak néhány száz méter.

Equell Creative Commons License 2005.04.09 0 0 12573
Balage!

Próbáld ki egyszer a kempingezést, bár lakókocsival/ban én sem voltam még, jobban szeretem a sátrat. Szerintem nagyon feelinges, ahogy reggel felébredsz, átszűrődik a napfény a sátorlapon (legszebb a sárgás sátor alatt), kellemes meleg van, érzed a sátor összehasonlíthatatlan illatát, és furán - lentről - hallod a hangokat. :-))) Jó, a kis sátrakban frászt kapsz, mikor át akarsz öltözni, és nem tudsz felállni, és ülve bénázva kell gatyát váltanod, meg amikor olyan helyen vagy (pl. Magyarország), ahol pont egy hangyabolyra vered fel a sátrad, és hogy idegeskedsz esetleg, hogy nem-e kilopják valamilyen cuccod, de szerintem ez még szerencsére itthon sem dívik annyira (vagy csak kempingfüggő). És reggel kimész a sátrad elé a mini-gázfőződdel, sütsz rajta egy palacsintát vagy egy omlettet, kinyitható kis széken elfogyasztod, mellé kávét főzöl.... hamisíthatlan hangulat... Régi szép időket lehetne még idézni, mikor nem voltak frankó pumpák és igencsak megizzzadtál, mire a család teljes matrackészletét felfújtad. :-)
De hát a "kész-matrac" sokkal nagyobb helyet foglal a kocsiban. :-))))

Aki viszont viszoly attól, hogy esetleg egy hangya bemászik hozzá aludni, vagy hogy egy kis homok megy a sátor bejáratához, az gondolja meg. És vigyetek ásót Horváthba, jó erőset, mert néhol tényleg iszonyat kemény a föld, és szenvednek kell a sátor megfelelő beállításáért. Ajánlatos plusz neylon is vinni meg kikötőpóznát, mert néha megtámad egy-egy egy viharl

És igen, eléletlleg a legolsótt verziónak a kempinnek kéne lenni de soksor nem így van. viszont ha szar, továbbállz, s nem vagykötlees leghhúzni egy suar helyenheteket.

Na beájju.l,,mert márnem tjuo,íi, bocsiérte. Jó jt .


bukki Creative Commons License 2005.04.08 0 0 12572

Üdv!

 

Én abszolút kezdő vagyok, úgyhogy bocs minden nem megszokottért. De! Elolvastam visszamenőleg kb. 120-at. Kérdésem van: Báskában foglaltunk lakókocsit, és ma kiderült, hopgy előre kell befizetni 50%-ot (nem is ez a gond), és 4 nappal az utazás előtt meg a másik 50%-ot. Én még nem voltam Horvátországba, meg lakókocsi se soha...De ez így szokott lenni, hogy mielőtt látnád a kempinget, hogy egyáltalán létezik-e, ki kell fizetni 100 ezer Ft-ot? Ez nekem fura!

Tudtok ajánlani a  Baskába, vagy környékén lakókocsis kempinget? Mennyi most a normál ár? Mi 14 ezret fizetnénk+ valami díj még. Nem sok ez/nap/kocsira?

 

Köszi

rocher Creative Commons License 2005.04.08 0 0 12571

:-)))

 

Mi meg már 6 éve Pirovac. De mindig úgy vagyunk vele, hogy idén utoljára, aztán augusztusban kifizetjük a következő évet előre....

Előzmény: efegy (12546)
MRTigra Creative Commons License 2005.04.08 0 0 12570

No a végére értem. Mármint a hozzászólásoknak.

Elolvastam, mind a 12ezret!...

(hogy senki ne mondja majd azt, hogy "olvass vissza" :)

 

Tehát:

június közepén mennénk Sibenik környékére egy hotelbe 2-en.

Aránylag csendes hely érdekelne, reggel ne arra ébredjek, hogy zajos az utca, viszont este jó lenne valami kis élet pár száz méterre, ahonnan haza lehet sétálni.

Legyen valami dombocska a közelben, melyre felmászva szép panoráma táruljon elénk a tenger felé. Videózni szeretnék sokat, naplementék, stb. Tehát jó lenne

ha ezután is pár perc alatt hazasétálhatnánk. Esetleg autóval. Van ilyen?

Murter, Primosten, sibeniki Solaris? Melyiket válasszuk?

Sok képet láttam már mindegyikről, igazából mind tetszik.

 

Csak, van aki szerint Murteren tömeg, szemét, felkavarodó sárgás víz van, olyan mint a Balaton.  Más szerint pedig kellemes és TISZTA hely homokos, sziklás strandokkal. Hogy lehet akkkor ez alapján dönteni? :)

 

Primostenben tetszene, hogy előtted alig van sziget, a nyílt tengert látod.

Viszont állítólag du. 5-től a váruskapun kocsival se ki se be.

Ha ez  igaz, hogy jövünk haza pl. a Krka kirándulásról este 7kor?

 

Sibenik:

sokan írták, hogy koszos a víz a hajók miatt. De ez ugye nem a Solaris központra vonatkozik? Mert katalógusokban ott gyönyörű kék a víz.

És a medencék...

Valóban használhatja ezt bárki ingyen, aki valamelyik hotelben szállt meg?

 

A hely kiválasztásán túl lenne még néhány kérdésem:

A Paklenica-i nemzeti parkban milyen látnivaló van? Érdemes azt is megnézni, vagy nem nagy szám Plitvice, Krka és Kornati után?

 

Plitvicén ha du/este bemegyek, kivel és mikor pecséltessem le a jegyet, hogy másnap ne kelljen ismét belépőt fizetnem? A közelben lenne a szállás.

 

A katalógusokban van ugye a félpanziós ellátás svédasztalos reggelivel, vacsorával. Ez OK. De pontosan mit jelent a büféreggeli? Egyféle választék?

 

köszönet minden ötletért!

 

H_G Creative Commons License 2005.04.08 0 0 12569
"én még SOSEM kempingeztem, így nem tudom, az milyen"

Nagy buli!

Előzmény: S Balage (12561)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2005.04.08 0 0 12568

Balage!

 

Te is? Én is..., akarom mondani, mi is. A párommal.

A Birinyiapartmanba :-)

Mi augusztus 4-től vagyunk bejelentkezve. Ti?

Király lenne. Hvaros topiktali :-)))

Előzmény: S Balage (12562)
prosek Creative Commons License 2005.04.08 0 0 12567

     Sziasztok.

     fe ga

  És tele szokott lenni a szák a sziklafal alatti pecázásnál?

   prosek.

Előzmény: fe_ga (12551)
Pepin Creative Commons License 2005.04.08 0 0 12566
Igen, igen, a Galebre gondoltam.
Előzmény: Miki76 (12565)
Miki76 Creative Commons License 2005.04.08 0 0 12565
Szia.

Én tavaly Omisban voltam 10 napot.Ez nem a Galeb kemping?Az apartman amiben laktunk,a kemping bejáratával szemben volt.Egész jó a kemping,de szerintem az Omisi városi strand sokkal jobb fürdőzésre.(Ez csak az én véleményem)
Egyébként Omis szuper hely.Éjszaka az óváros nagyon hangulatos.
Előzmény: Pepin (12564)
Pepin Creative Commons License 2005.04.08 0 0 12564
Járt valaki mostanában Omisban? Olyan infót kaptam, hogy valami szélvihar elrendezte a kempinget - legalábbis a fákat.
Pepin Creative Commons License 2005.04.08 0 0 12563
Ráadásul nem is azért írtam, mert le akartam róla valakit beszélni,

Oké, én sem veled akartam vitatkozni.:-)
Csak te írtad le azt a fél mondatot, amiről eszembe jutott ez az összehasonlítás.
Előzmény: S Balage (12561)
S Balage Creative Commons License 2005.04.08 0 0 12562

Képek Jelsaról és a szigetről.

 

http://www.birinyiapartman.hu/galeria.html

 

Én is oda megyek augusztusban!

Előzmény: csataló (12559)
S Balage Creative Commons License 2005.04.08 0 0 12561

Természetes IGAZAD van, de mint írtam én még SOSEM kempingeztem, így nem tudom, az milyen. Ráadásul nem is azért írtam, mert le akartam róla valakit beszélni, csak megemlítettem, hogy szerintem annyiért nem olcsóbb, mint az apartman!

Meg nekem valahogy mindig az ugrik be, hogy a kemping olcsóbb.

Például a mi "házinénink"-től aranyosabbat, kedvesebbet, segítőkészebbet elképzelni sem bírok! Anyukának is elmenne, olyan aranyos volt.

Mondjuk azért egy jó kis házsátos, igazi zsörtölődős, mindenbe beleszólós anyósszerűséget is el tudok képzelni, és attól Isten őrizzen!

 

Ja, ráadásul a mi apartmanunk tavaly a víztől egy kőhajításnyira volt.

Előzmény: Pepin (12560)
Pepin Creative Commons License 2005.04.08 0 0 12560
szerintem ennyiért apartmant is lehet kapni, ami kényelmesebb, mint a kemping.

Nem tudom, ki hogy van vele, én úgy, hogy lakásban itthon is lakhatom - ha nyaralni megyek, akkor vágyok egy kis változatosságra. Egy árnyékba rakott lakókocsi, előterasszal, vízközelben sokkal vonzóbb számomra, mint egy párszáz méterre lévő akármilyen jól berendezett apartman. Meg szeretek a magam ura lenni, mindenféle házinénik nélkül - de ez persze már egyéni szociális probléma.:-)
Előzmény: S Balage (12556)
csataló Creative Commons License 2005.04.08 0 0 12559

 

..szóval Jelsáról kérnék szépen infókat, tengerpart, város, komp, bicajozási lehetőség, bármi...

 

Köszi!

Előzmény: csataló (12558)
csataló Creative Commons License 2005.04.08 0 0 12558

off

a zuram is ezt mondja:-)

Előzmény: S Balage (12556)
csataló Creative Commons License 2005.04.08 0 0 12557
túl vagyunk rajta, de kösz:-)
Előzmény: KAti (12555)
S Balage Creative Commons License 2005.04.08 0 0 12556

Egy meghozott döntösén utólag már sose bánkódj, főleg ha nem tudod visszacsinálni.

Legfeljebb cserealapon sokat mész másfele.

 

Equell!
Nem drága egy 4 főre 12 ezer Ft kempingben? Én még soha nem voltam kempingben, de szerintem ennyiért apartmant is lehet kapni, ami kényelmesebb, mint a kemping.

 

 

Balage 

Előzmény: csataló (12553)
KAti Creative Commons License 2005.04.08 0 0 12555
OFF azt hiszem 1 hétig mondhatod le indoklás és költségek nélkül a szerződést. Amúgy sok sikert hozzá. Én is erősen gondolkodtam hasonlóban, aztán nemet mondtam mindenféle ilyen ajánlatra. Főleg, hogy "használt" üdülőjogot az első értékesítők árai alatt jóval lehet venni.
Előzmény: csataló (12553)
csataló Creative Commons License 2005.04.08 0 0 12554
Még annyit, hogy a nemzetközi cserével olyan drágább helyekre lehet eljutni, amit nem tudnánk máshogy megfizetni, pl. Skandinávia. Ebben reménykedem:-)
Előzmény: csataló (12553)
csataló Creative Commons License 2005.04.08 0 0 12553

Az ár attól is függ, mekkora az apartman, milyen szezonba veszed. A miénk a főzezon utáni első hét,  (aug. vége), három fős vadiúj, teljesen felszerelt (tv, mosogatógép, mikro) nagy teraszos lesz. Szabadtéri medence is van. (Kisgyerek miatt fontos.) A magyar befektető(!) egyéb szállodáit, hajóit 50%-os kedvezménnyel vehetjük igénybe majd.

Most számoltam ki, évi 60 rongy+kb. 120 Eu fenntartási díj. Nem olcsó, ezért is bánkódom kicsit a döntésünkön. Viszont kamatmentes részletre (3 év) fizetjük, a hetünket kiadhatjuk ill. nemzetközi cserében nagyon jó cserealap.

Képem mégcsak prospektusról van, most épül, májusban adják át.

 

Előzmény: franjo (12550)
Equell Creative Commons License 2005.04.08 0 0 12552

Jól tetted! :-) Baska-ról sok rosszat hallottam, meg olvastam is itt negatív véleményeket.

 

Azért leírom a Rab-Lopar-San Marino kempingben lévő lakókocsis elérhetőségét:

 

Felírtam az árat is: tavaly 12 eFt volt egy éj, 4 személyes a kocsi (de ugye pici gyerekekkel lehet többen menni).

 

Geri2002 Bt.

06-309/563-536

06-304/822-660

 

É.

Előzmény: barEZ (12547)
fe_ga Creative Commons License 2005.04.08 0 0 12551

Hali!

Nekem a három közül, Stoja a kedvencem.

a kemping nyugati oldalán ilyen sziklafalak vannak:))
innen pecázni sem rossz

 

 

Előzmény: párizs (12549)
franjo Creative Commons License 2005.04.08 0 0 12550
És mennyibe kerül egy ilyen, ha nem titok?
Ki is lehet adni a saját időszakodat?
Képet - csak kíváncsiságból - nem tudsz betenni ide?
Köszi előre is.
Előzmény: csataló (12548)
párizs Creative Commons License 2005.04.08 0 0 12549
Köszönöm az infókat!" Gyerek" van,de már nekik is lehetne,olyan korúak/27,25 évesek/...! Mindketten a férjemmel/ sajna 1 évvel ötven előtt/ a lassan mélyülő,kavicsos partot szeretjük,úgyhogy a 3 kemping közül nem is tudom melyiket válasszuk majd? Nagyon tetszenek,amiket küldtél!! Mi Trogírban,Stónban,Umagban és 3x Rab-on voltunk kempingezni,ha valakinek segíthetek,szivesen írok ezekről!
Előzmény: fe_ga (12536)
csataló Creative Commons License 2005.04.08 0 0 12548

Sziasztok:-)

 

Szinte lehetetlen visszaolvasni, úgy megélénkült ez a topic az elmúlt hónapban!

Tavaly itt kaptam a klassz primosteni címet, most meg képzeljétek, vettünk egy üdülőjogot Jelsára, ahol még sosem voltunk. Sok álmatlan iccakám volt amiatt, hogy biztos baromságot csináltunk, 30 évre előre fizetni a nyaralásért, tuti bukta... de most már mindegy, ez már tény, reméljük a legjobbakat.

 

Először - körülnézni - június elején mennénk le egy hétre, aztán újra augusztus végén egy hétre. Júniusban pihenni, bicajozni (kisgyerekkel), medencében fürdőzni gondolnánk, meg egyáltalán, ráhangolódni a nyárra.

 

Tudom, hogy írtatok Hvarról, meg a kompokról, keresem is vissza, de ha van még bármi info ezekről, nagyon megköszönném.

Előzmény: tomcat73 (11725)
barEZ Creative Commons License 2005.04.07 0 0 12547

Kozben lemondtam a lakokocsit Baskan. Egyenlore ugy nez ki, hogy Omisba megyunk. Kb ugyanannyiert van lakokocsi, tuti arnyek, homokos tengerpart! A leirasok alapjan az lesz a legjobb a gyereknek (2,5 eves)... hacsak, nem tudtok egy jobbat mondani, ahol van medence is :)

 

Előzmény: Equell (12545)
efegy Creative Commons License 2005.04.07 0 0 12546
Na ja... Én is gondoltam már rá, hogy lehet, hogy változtatni kellene ezen a már 5 éves szokáson, meg már Isztriát is bejártuk, de a szívem visszahúz Rabacba.
Előzmény: Pepin (12538)
Equell Creative Commons License 2005.04.07 0 0 12545

BarEz!

 

Igaza van Párizsnak, jó a lopari kemping, és nagyok a fák. A kemping egy nagyobbik része bérelhető lakókocsis (ezek a legjobb helyek persze), különböző nemzetiségek egy csoportban, tehát pl. a magyar kocsik egy-egy "utcát" foglalnak el, így még csak nem is kell német vartyogásra ébrednek (más kérdés, hogy nem káromkodhatsz féktelenül :-). A lakókocsis rész inkább az árnyékos helyen van, de van a parton is, aki azt szeretné. A fák hatalmasak, de turnusváltáskor ha sátorral mentek, jó adag szerencse kell, hogy olyat fogjatok ki (nekünk az volt pedig pénteken érkeztünk). Viszont előre is lehet sátorhelyet is foglalni, meg kell jelölni, hogy árnyékos helyen, és akkor nincs gond.

 

Ha kell a kemping száma, szóljatok, megírom. Ja, és beszélgettünk az egyik lakókocsissal, kiderült, hogy pont ő a főnök, övé pár kocsi, elkértem a számát, ha kell megadom. Mindennel (mikró, székek, asztalok, talán tv is) felszerelt a kocsi, és rendesnek tűnt a pasi. Elhozom a számát holnapra (ha nem felejtem el) :-)))

 

És tényleg jó az a hely minden szempontból.

 

É.

rpanni Creative Commons License 2005.04.07 0 0 12544
köszi, akkor azt még jobban megnézzük!
Előzmény: ARic (12543)
ARic Creative Commons License 2005.04.07 0 0 12543
krk-re hídon, min. összegű díj ellenében
Előzmény: rpanni (12542)
rpanni Creative Commons License 2005.04.07 0 0 12542
akkor Crikvenica jó választás :-) köszi
(Krk -re komppal kell menni, nem?)
Előzmény: ARic (12541)
ARic Creative Commons License 2005.04.07 0 0 12541

ahogy olvastalak, pont Crikvenica ötlött fel bennem:)

de lehetne esetleg Krk is

Előzmény: rpanni (12540)
rpanni Creative Commons License 2005.04.07 0 0 12540
sziasztok, hadd kérdezzek én is.
Mi augusztus végén, szeptember elején megyünk majd, négy felnőtt, olyan 8-10 napra.
Szeretnénk persze strandolni is, de kirándulni is, mármint kocsival, többek közt Plitvice is szerepel a célpontok közt. Rijekától délre, de nem túl messze. Ne kelljen komppal menni. Nem igazán turistaközpontot keresünk, lehessen a faluban / városban sétálni este, de azért a strand is gyalogos távolságban legyen. Eddig Isztrián és Dubrovnikban voltunk.
Crikvenicát néztük ki, szerintetek ez jó választás?
Makarska Creative Commons License 2005.04.07 0 0 12539

Igen! Nekem írtál!

 

Nem, nem jól érted a helyzetet. A főnöknő, valóban az igazgatónő (az iskolában) és ő menne a kedvesével. Én pedig a férjemmel és a fiammal, de nem együtt. Külön-külön.
Na most az én felelősségem, hogy mit ajánlok neki, mert ők még nem voltak.

A közel Rijeka alatt értendő Crikvenica stb. Na ezt a részt annyira nem ismerem és nemis szeretem.

Segítsetek.

Előzmény: S Balage (12537)
Pepin Creative Commons License 2005.04.07 0 0 12538
Szia efegy!

Talált, süllyed.:-) Erre a fagyisra gondoltam...
Eleinte szóba került Rabac is (bár most a falu másik oldalára koncentráltunk), de végül átgondoltuk jobban a helyzetet: a gyerekek 11/13 évesek, van kb. 5-6 évünk, amíg velünk jönnek nyaralni - és ehhez képest annyi a szép hely csak Horvátországban... Szóval bátran belevetjük magunkat a számunkra ismeretlenbe.
Előzmény: efegy (12530)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!