Keresés

Részletes keresés

franjo Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13054
Tényleg igaz az elv, minél előbb, annál jobb. Teljesen igaz amit Kati és az Elnök írt.
'98-ban reggel 7-kor értünk Karlovacra -illetve 10 km hiján a városba - de csak 12-kor mentünk át a városon. Addig lépésben, a jastrebarsko-i leágazásig ért a sor.
Persze 3 kisgyerekkel más szempontok is vannak, de érdemes mondjuk 4 körül indulni, ha tényleg a határ környékén éjszakáztok.
Délelőtt már a tengernél vagy.
Előzmény: onobody (13038)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13053
http://www.hak.hr/cpage.aspx?page=karta.aspx&pageID=20&k=turizam.xml

Itt van egy térkép ahol megtudod nézni a horvát autópályát. Dugókról nem tudok neked nyilatkozni mert nem arra járok.
Előzmény: onobody (13052)
onobody Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13052

Remélem, a párom is sikerül meggyőznöd, nekem ez szimpatikus. Mivel ez az első utunk H.o.-ba, nekem nem tiszta az autópálya sem. Vannak olyan helyek, ahol különösen kell figyelni, mert nem egyértelmű, hogy merre kell menni? Esetleg olyan helyek, ahol nagyobb az esély a dugóra? Annyira alulművelt vagyok, hogy azt sem tudom, most meddig megy a pálya. Leírná nekem valaki?

Köszi

Előzmény: téeszelnök (13043)
tomcat73 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13051
Erre a behajtásra egy példa. Ismerősöm egy nagyobbacska cégnél melózik amelyik vett 1 apartmant lent. A romániai dolgozók lementek ebbe a nyaralóba, harmadnap bevitték őket a rendőrségre mert elmulasztottak bejelntkezni. Ismerős ment le kihozni őket. Tehát oda figyelnek a boravisna tax-ra, nem kell félteni őket. APEH ott is van:)
Előzmény: H_G (13046)
prosek Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13050
Sziasztok.
A rakija elnevezés a törköly pálinkára vonatkozik általában, csak sokan minden fajta pálinkát
rakijának hívnak. Már nem nagyon készítenek eladásra füge pálinkát mert az inkább a szegényebbek pálinkája vagyis akinek nincs szőlője és ezért nem tud rakiját készíteni.
Ezt könnyen megtudhatod amikor veszel rakiját és rákérdezel, hogy füge rögtön tiltakozni fog.
A prosek olyan fehér vagy vörös bor ami cukor hozzáadása nélkül készül. /Mint az aszú/
A diokleciján prosek az egyik legnagyobb dalmát borászatnál készül és nem véletlen a
legelterjedtebb és legolcsóbb a prosek kategoriában.
Én vettem Hvaron a sziget de talán Dalmácia csúcsborászától / ezt nem én mondom hanem a boros újság / Zlatan Plenkovicstól hát a kettő között ég és a föld a különbség igaz sajnos árban is. /Én is amatőr borász vagyok és egy kicsit értek hozzá./
prosek
Előzmény: thimy31 (13021)
prosek Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13049
Sziasztok.
Szia Hegyen Volgyon.
Nem szeretnék vitatkozni veled.
„Mélyen lévő halakat mutatja a delfin nem az” én úgy értettem ,hogy a delfin nem
mélyen lévő. A radarok általában lefelé mutatják ki a halakat /én is horgász vagyok
és radaroztam eleget/.
prosek
Előzmény: HegyenVolgyon (13010)
Axton Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13048

A felmerült milliomos problemara lényegében csak azt tudom mondani hogy amig a pénzemért azt kapom amit elvarok addig nem érdekel kié az apartman/hajo/stb..

 

amugy mi tavaly 2kor indultunk hajnalban.. kecskemét- dföldvár - tamási - letenye utvonalon. onnan a pályán 170nel:) dél környékén már csak az volt a legnagyobb problemam hogy mejik karlovackot boncsam fel:)

na persze ha autopalyan nem 170 a tempo akkor este 10es indulas szerintem tökéletes.. klima sem kell.. relativ kevesen is vannak..

Előzmény: H_G (13046)
crescere Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13047

Olyan furcsa a gondolkodásmódod... legalábbis nekem. irigykedés helyett miért nem vagy azon, hogy neked is gyarapítsa valaki a számládat?

ne haragudj, de tényleg érdekes ez a hozzáállás.

Előzmény: mammamija (13039)
H_G Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13046
Te nem értetted meg a választ, de tényleg mindegy.

Kétlem, h. találnál a tengerparton állami tulajdonú apartmanházat, valszeg a szállodaláncokat is privatizálták már mostanra. Ha horvát ember a tulajdonos, akkor sem az államnál szállsz meg, az állam az adón keresztül részesül a haszonból; azt viszont mindenkitől megpróbálja beszedni, aki szállásadással üzletel a területén. (És a született horvátok ugyanúgy leleményesen igyekszenek minél kevesebbet fizetni be, mint a magyarok.)

Előzmény: mammamija (13044)
Trila Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13045
Nem biztos, hogy félreértett, de mindegy. Szabad tőkeáramlás van, ahogy Mo-on befektetnek a külföldiek, úgy a magyarok is befektethetnek külföldön. Tetszik, nem tetszik, a Te véleményed, de ez (is) a globalizáció. Az infrastruktúra árát meg azért nyugodj meg, leszedik rólunk, oda-vissza Split kb. 10 eFt (nagyságrendileg). No nem sajnálom tőlük, de ennyi. A tőkét meg nem nemzeti elvek, hanem pusztán a megtérülés elvei vezérlik. Mi meg örüljünk neki, hogy színvonalas szolgáltatást kaphatunk és versengnek értünk a panziótulajdonosok, legyenek azok horvátok, olaszok, szlovének vagy magyarok.
Előzmény: mammamija (13044)
mammamija Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13044
Félreértettél, de mindegy.

Előzmény: H_G (13041)
téeszelnök Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13043

Júli 23-án SZOMBATON délelőtt 11-kor elindulni nem sok jót jelent.

Indulj 6-kor Letenyéről, végignyomod a pályán, délelőtt már csobbansz, kérem tisztelettel. 11-kor a reggel 8 órás pesti indulókkal vagy egy gombolyagban. És este 5-re érsz le. Nem mindegy...  Zagreb, Bosiljevo, kapuk.... Bosiljevotól már benéznek a németek, osztrákok, csehek is. Áááá!!

Előzmény: onobody (13038)
KAti Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13042
Indulj este 10 körül, otthonról. Ha baromira elfáradsz, hajnalban alhatsz egy benzinkút parkolójában. Ha bírod, akkor reggel a parton. Sokan mennek hajnalban, de közel sem annyian, mint délelőtt.
Előzmény: onobody (13038)
H_G Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13041
És gondolod, h. a horvát állam nem szed adót a területén működő vállalkozóktól? Nyilván védik ők az érdekeiket a Te segítséged nélkül is! :) Ha már muszáj tenned valamit, annyira irigyled a yachttulajdonos magyarokat (én is irigylem, naná), nyiss inkább egy "Hű, de utálom a magyar milliárdosokat" topikot a Poli-dilin.

Előzmény: mammamija (13039)
ToMy_ Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13040

Sziasztok!

Az idei célpontunk valószínűleg Omis lesz. Az útvonal elvileg nem gond, Split-ig már ismerős, toronyiránt délre BiH-án keresztül. A vízummentesség a bosnyákoknál idén nyáron is áll, igaz?

Akinek van Omis és környékével tapasztalata, legyen szíves ossza meg velem/velünk!

köszönöm előre is,

Tamás

mammamija Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13039
A riportban arról volt szó, hogy magyar üzletemberek nagyon sok helyen felvásárolták a telkeket, panziókat, apartmanokat építtettek, és nem is tudja sok ember, hogy épp egy magyar milliomos bankszámláját gyarapítja. Volt olyan, akinek több tucat yahtját himbálgatta a szél.... sok-sok millióért, volt apartmanház sok-sok milliárdért.
Mit mondjak, én inkább a horvát állam bankszámláját gyarapítanám ha már odamegyek, hiszen ők építik pl. az autópályákat példa nélküli ütemben - nem a magyar milliomos.
Előzmény: thimy31 (13036)
onobody Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13038

Sziasztok, köszi a tippeket Ninhez. Újabb problémával kerültünk szembe. A párommal azon folyik a vita, hogy mikor érdemes indulni. Sajna csak szombati kezdést tudtunk intézni az apartmanban, így júli 23-tól van a foglalásunk. Mindenképpen a határ mellett éjszakázunk és 23-án reggel (?) lépjük át a határt valószínűleg Letenyénél. A vita azon van, hogy mennyire korán induljunk. Szerintem érdemesebb lenne hajnalban indulni, hogy a nagy dugókat elkerüljük, ill. legalább ne a 40 fokban üljünk a kocsiban három kicsi gyerekkel. Ahogy elnéztem, szinte mindenütt szombati váltás van, így elég nagy forgalomra kell számítani. A párom szerint mindenki hajnalban megy, így érdemesebb később indulni, de. 10 után. Szándékaink szerint végig autópályán mennénk, illetve amíg van.

Itt mindenki rutinosabb mint én, segítsetek!!!!!

thimy31 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13037

Kedves Kozlov!

 

Látszik, hogy régen jártam lent. Most, hogy említetted, kezdek emlékezni a régi tenterparti "filingre".  Meg arra, hogy mindenki lezser és nyugodt...nincs az a rohangálás, kötelességtudattól eltorzult arcok...

Előzmény: kozlov (13034)
thimy31 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13036
Ezt hogy érted? Valakinek a profitját egyértelmű, hogy gyarapítjuk...
Előzmény: mammamija (13035)
mammamija Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13035
Hali!

Kitárgyaltátok már valahol, hogy némely horvátországi helyen a magyar milliomosok profitját gyarapítjuk? mert érdekelnének a vélemények - visszaolvasok ha +mondjátok:)
kozlov Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13034
thimy31 "Mi az amitre utaltál, hogy esténként a szokásos programokat lehet csinálni a part mellett?" mint minden üdülőhelyen itt is vannak kirakodó árusok a parti sétányon, meg olyanok akik portrét rajzolnak, vágnak ki papírból, rízsre festenek, kagylót árulnak .... na ezekre gondoltam ja és napközben meg lehet hajókirándulni, delfint nézni, halsütős túrára menni, vizi eszközökkel parádézni
Előzmény: thimy31 (13027)
thimy31 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13033
Ezt a tenger gyógymódot ismerem. Leégésre sokan ajánlják a helyiek által készített olívaolaj-testápolót. Állítólag jobbak,mint az itteni drága kencék. Engem a tengervíz és a tengeri levegő gyógyított meg a krónikus homloküreg-gyulladásból. Minden évben lent nyaraltunk, és ha nem, akkor az ismerősök által hordott tengervízzel inhaláltam...A napsütés ott gyógyító erejű -  lent minden növény nagyobbra nő stb. A kánikula sátorban ilyesztő, de éjjel nem aludni kell nyaraláskor nemde?
Előzmény: Axton (13032)
Axton Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13032

Thimy: nekem tavaly volt az első tengerparti utam.. (és a második harmadik negyedik is).. 18 éves koromban keringesi összeomlasom volt (ma lettem 23) és azota különösen nem birtam a napot és a magas hőt.. tavaly akkor mentünk Krk-re augusztusban amikor volt az a csunya nagy vihar.. aggodás volt meg minden.. szerda reggel még le volt zárva Krk-i hid, de mire mi odaértünk megnyitották.. az elsö 3 nap tök felhős volt.. mondjuk ugy "rossz idö".. 30 fokkal:) ez alatt a 3 felhös nap alatt rongyá égtem.. utana kisütött a nap és lett vagy 40 fok.. ha magyarorszagon lettem volna akkor fél ora napsütés után napszurást kaptam volna.. ott nem sikerült.. amikor kiértünk horvátorszagba akkor még olyan allergiam volt hogy hangom alig volt.. 2 tengerparti nap utan ezzel sem volt baj:)

éjjeli hőség, sátorban gondolom olyan mint magyarorszagon..  huzos:P

árnyékos hej kell..

jha ha Krk szigeten vagytok és elmentek Punat-ba akkor keressétek meg a Kékestetö fagyiárust:) ott van a parti sétányon.. egy horvát ürge de tud magyarul is egy kicsit:) jo fej ürge és jo a fagyija is:)

Esti programok és a parton maszkalas.. nekünk semmi bajunk nem volt vele. apropo.. tengerpart... egyik kedvenc utszakaszom.. na itt votl halálfélelmem az elsö alkalommal.. egy igencsak kanyargos ut.. egyik oldalt ott a tenger a másik oldalt meg kökerités..

Előzmény: thimy31 (13027)
H_G Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13031
"jó nagy kalapács,amivel a cövekeket leveritek a talajba"

Na ez az, amire a tengerparton semmi szükség; ott a talaj = kő hátán kő, egyszerűen ki kell választani a legszimpatikusabb példányt és már mehet is a sátorverés. Eddig egyedül a plitvicei Koranában fordult elő velünk, hogy jó messze kellett menni, mire követ találtunk.
Előzmény: Pepin (13017)
H_G Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13030
Hát szerintem a vörös prosek gyakoribb -- a legtöbb boltban a "Dioklecijan" található meg; szerencsére, mert ez igazán finom fajta.

Előzmény: HegyenVolgyon (13013)
koltain Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13029
Ja még valmi jutott eszembe. Valami müanyag madzag, "kötél" ruhaszárítónak.......
Előzmény: koltain (13028)
koltain Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13028
Timi
ÉN megtanultam 2 éve hogy rendesen le kell cövekelni. Zadarban voltunk, utazás után, fáradtan, csak immel-ámmal vertem le az elősátor cövekeit. Éjjel már bántam..... virassztottam.... eső szél, stb. Akkor álltam neki alaposabban körbecövekelni. De ez ritka eset meg mi agusztus végén voltunk. SE ELÖTTE SE AZÓTA NEM TALÁLKOZTAM AZ ADRIÁN ESŐVEL VAGY VIHARRAL.
Szerintem a közbiztonsággal sincs gond.
A kocsira valami takorot vigyetek, mert ha fenyvesben lessz a kemping akkor a lecsöpögő gyanta okozhat fejfájást, ue igaz a sátorra is.
Tanács: kempingben jól nézzétek meg a helyet ahová parkoltok, nehogy egy bentfelejtett cövek vagy valami deffektet okozzon.
thimy31 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13027
Ha majd ott leszünk helyben, biztosan ezer konkrét kérdésünk lesz még:), akkor már késő, előre kell gondolkodni, most nem jut az eszembe semmi érdemleges. Megerősítettél, hogy ez nekünk való hely. És a hőség miatt biztosan nem fogunk éjjel aludni. Remélem, biztonságos éjjel is császkálni a tenger mellett... Mi az amitre utaltál, hogy esténként a szokásos programokat lehet csinálni a part mellett?
Előzmény: kozlov (13024)
thimy31 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13026

Tisztelt Elnök Úr!

Köszönöm a linkeket! Ezekből azt a következtetést vontam le, hogy mivel kb 2200 ft. egy sonka, 200 egy túrókrém, inkább itthon veszünk olyat, aminek a minőségét ismerjük is, és talán itthon árban jobban lehet kalkulálni - akciók, multipack stb. És inkább a prosekra, helyi különlegességekre, halakra, fügékre irányítanám a figyelmünket. A burek és a pizza minden pénzt megér, még azt is, hogy a többi napokon esetleg a hazai konzervekből táplálkoznánk. Bureken nőttem fel, és már nagyon hiányzik, amit itthon csinálok az inkább sóstúrós rétes, de ott kemencében sütik...., na és a pizza, na nem olasz, de emlékeim alapján az itthoni csak silány utánzat.

Ásót, kapát, kalapácsot, nagy szögeket viszek. Köszi az infót ezügyben is mindenkinek. Jaj, még a beázástól félek. Kis sátrunk van, de fóliát teszünk rá....

A G portálról csak annyit, hogy ezt nem kunszt megcsinálni, és kilopkodni máshonnan a dolgokat. Remélem a sok önreklámozás megtette a hatását nálunk - antireklám lett belőle...

Tímea

Előzmény: téeszelnök (13023)
kozlov Creative Commons License 2005.04.26 0 0 13025

 

 

szerintem nem érdemes vinni semmit itthonról

 

 

be kell menni a getroba fiumében és ott megvenni ami kell....

Előzmény: caballo (13019)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!