Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

keyol Creative Commons License 2011.05.08 0 0 7328

Igazából  bútorokat fújok gyakran magasfényű Pu festékkel és arra kellene.Azért gondoltam 1,4-es dűzniméretre mert talán jobb a porlasztása mint az 1,5 vagy az 1,6-nak.

Előzmény: mykeman72 (7326)
mykeman72 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 7327

Egyébként ez a pisztoly teljes koppintása a SATA 3000 B-s szériának.

mykeman72 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 7326

Mivel,hogy HVLP pisztoly és 1.4-es düznivel szerelt ezért elsősorban metál bázis festékek szórásához ideális. Ha lakkozni is szeretnél akkor javasolnám az RP-s változatot és minimum 1.3-as düzni méretű pisztolyt. A profi szakemberek mindkét művelethez(bázis-lakk szórás) külön pisztolyt használnak.

Előzmény: keyol (7325)
keyol Creative Commons License 2011.05.07 0 0 7325

Azt hiszem akkor nem veszek olyat mert nekem nem barkácsra kell...És ez esetleg profi lehet?http://elektronika.vatera.hu/ipari_gep_berendezes/szerszam_szerszamgep/betta_st3000d_felsotartalyos_festekszoro_pisztol_1456086392.html

mykeman72 Creative Commons License 2011.05.07 0 0 7324

Egyetértek az előttem szólóval,ugyanis kisebb otthoni és- nem ipari- használatra teljesen megfelelő,de komolyabb fényezési munkákat nem célszerű végezni vele.

Előzmény: keyol (7322)
Dózerbike Creative Commons License 2011.05.07 0 0 7323

Ha jó, akkor megéri. De szerintem ez egy erősen barkács cucc.

Előzmény: keyol (7322)
keyol Creative Commons License 2011.05.01 0 0 7322
Előzmény: keyol (7321)
keyol Creative Commons License 2011.05.01 0 0 7321

Sziasztok.Ez szerintetek megéri az árát?Ez elfogadható minőségű lehet?Köszi

Gampa Creative Commons License 2011.05.01 0 0 7320

Üdv. Csupasz fémet mivel érdemes alapozni,hogy rendesen rátapadjon a festék?

keyol Creative Commons License 2011.05.01 0 0 7319

Semmi extra.Én excenteres gépre veszek 3M 1500as papírt azzal felcsiszolom.Aztán 3M fehérkupakos polír és kemény szivacs.Utána 09376 polír és finom szivacs. Üdv

Előzmény: Dózerbike (7318)
Dózerbike Creative Commons License 2011.05.01 0 0 7318

POLÍROZÁS-ban szeretnék tanácsot kérni.

Újonnan lakkozott felületről van szó, ezt szeretném plírozni. 2k PU lakkal lesz fújva. Mivel kezdjem a polírozást?

Tehát hányas szemcsemérettel kezdjek, milyen szivacsokkal és pasztával folytassam? Festool Rotex 150 géppel fogom csinálni.

Bútorrol van szó, nem autórol, de a lényeget tekintve azt hiszem ez nem számít.

 

Előre is köszi a segítséget!

mykeman72 Creative Commons License 2011.04.28 0 0 7317

Bár sokan nem tartják fontosnak azért a lehetőségekhez  képest érdemes egyazon gyártó termékeit használni a lehető legjobb minőség elérésének és megtartásának szempontjából.

Előzmény: anaslex (7315)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.04.26 0 0 7316

Kinca69: ezeket a csillámporokat nem tudom hogy lehet -e használni lakkhoz. Ha neked sikerül próbafújást végezni ezekkel a porokkal és beválik mindenképpen írj ! Szeretném az autómat én is felületlakkozni türkiz-kék, sötétkék gyöngyökkel. köszi !

Előzmény: Kinca69 (7301)
anaslex Creative Commons License 2011.04.26 0 0 7315

Sziasztok!

 

a következő témában kérnék Tőletek szakmabeliektől, útmutatást:

 

egy veterránnak készülő tgk. alvázát kellene majd homokfúvás után rögtön lefesteni. A tartósság, minőség nagyon fontos számomra. A fényező azt javasolta, hogy csak és kizárólag két komponensű epoxi korrozióálló alapozóban gondolkodjak, ez rendben is van. Azt, hogy ő mit használ(na) azt persze nem árulta el, csak hogy Győrben készül és magyar termék. Volt még szó talán alvázvédőről is de már nem vagyok biztos benne.

 

Kérdésem tehát, hogy jó szívvel mit ajánlanátok és mi lenne kivitelezés helyes sorrendje. Homokszórás -> korroziógátló felhordása -> festés feketére. Homokszórás -> alvázvédő? Valami más?

 

neten az alábbi epoxi alapú dolgokat találtam, (bár azt monda, hogy nincs különbség mindegyik ugyanolyan jó):

 

HB Body 320 Zinc Fill

 

Epodur

 

előre is köszönöm a segítséget!

 

udv.

kb.

 

 

Kinca69 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 7314

Nagyon köszönöm a segítséget! A fényező is lebeszélt erről a megoldásról ...  

Egyenlőre hozzáfogtam az előkészítéshez,javitom az elemeket hogy kevesebb munka maradjon.

keyol Creative Commons License 2011.04.25 0 0 7313

Sziasztok.A betta tipusú pisztolyokról van valakinek tapasztalata?

bzolee601 Creative Commons License 2011.04.24 0 0 7312

Trabant lakatolásához Budapesten, esetleg környékén keresnék megbízható, gyakorlott lakatost, aki már dolgozott Trabin. Elektronikus formában, képekkel mellékelve le vannak írva a befejezendő feladatok. Idő hiányában leállt az autó felújítása/újáépítése, minden alkatrész meg van, részletek, árajánlat privátban. 

 

bzolee601@freemail.hu

 

Üdv, Z

Elvis74 Creative Commons License 2011.04.23 0 0 7311

Szia. Ez volt az én autóm, barna metál-fehér tetővel, napfényben nagyon cicázott, látszódott a szemcse rendesen.Magamnak csináltam, de már nincs meg:(

Előzmény: Kinca69 (7303)
Elvis74 Creative Commons License 2011.04.23 0 0 7310

Üdv.

Írnék privátban de nem tudom megnézni a címet, ha küld egy mailt (sebi0417@freemail.hu) írok pár szót magunkról.

Szép napot

Előzmény: big-dewil (7279)
mykeman72 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 7309

Nincs az elgondolással probléma,csak a  kivitelezés macerásabb, és jóval több anyagszükségletet igényel ami relatíve megdrágítja az egész folyamatot a ráfordított időről nem is beszélve. A másik -és nem utolsó szempnt- az autó utólagos javítása.

Előzmény: Kinca69 (7307)
diessel Creative Commons License 2011.04.22 0 0 7308

köszi, már velük felvettem a kapcsolatot

soproni fényezőjük van   1,5m környékén csak azt mondta hogy 20-25 éves a kabin meg a szett :S

 elgondolkodtato a dolog számomra jol körül akarom járni

Előzmény: mykeman72 (7306)
Kinca69 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 7307

Szia!

 

Köszönöm a segítséget! Remélem találok olyan festéket ami jó és nem horror áron... Ha esetleg tudsz ajánlani valami festékmárkát azt nagyon megköszöném.Ma kapok egyébként egy fényezői telszámot(álítólag olcsón és jól dolgozik) és egyeztetek vele.

Ezzel a csillogással vagyis a videón látszódó aluporosítással csak a polírozás a macera de az nagyon...Tényleg egyszerűbb volna metal vagy gyöngyház fényezés.

A polírozás viszont elmaradhat ha flittert használnánk alupor helyett hiszen a lakk színtelen és fényes a szemcsék meg a lakkrétegbe vannak ágyazódva... Esetleg a csillogós lakkrétegre egy sima lakkréteget fújva sem lenne kivitelezhető?

Nem vagyok értetlen szemellenzős csak én ilyen ötletgazdag vagyok.Mekk Elek aki mindenre talál megoldást... :D

Előzmény: mykeman72 (7304)
mykeman72 Creative Commons License 2011.04.21 0 0 7306

Keress itt: simon kf honlapja Fényezőfülke felújítást, építést és karbantartást végeznek.

Előzmény: diessel (7305)
diessel Creative Commons License 2011.04.21 0 0 7305

Sziasztok

Festö fülke épitésén vagy vásárlásán töröm a fejem-

ha valakinek van valami ötlete vagy esetleg tud elado használt  festö fülkét akkor ne tartsa magában

minden tanácsot  ötletet szivesen veszek...

köszönöm

mykeman72 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 7304

Megítélésem szerint a válsztani kívánt szín nem fog érvényesülni az autón.Ezt a variációt vizes festékkel nem lehet megcsinálni csak és kizárólag oldószer bázisú festék jöhet szóba.

Előzmény: Kinca69 (7303)
Kinca69 Creative Commons License 2011.04.18 0 0 7303

Az is felötlött bennem hogy kiválasztok egy grafitmetál színt de legyen egyedi is egy kicsit ha már fényezzük...

Lehetne például ilyen szép is:  

                                                                      

Csak hát ilyen volt és ilyenre is szeretném némi egyedi lakkozással:                                                                                                           

 

        Egy kis baleset miatt                                                          most jelenleg ilyen :                              

 

Nem is tudom hogyan nézne ki ilyen világosbarnán a metál,azaz látszódnának egyáltalán a szemcsék.Ezért gondoltam a szines flitteres lakkozásra.A világos alapon kék,zöld,piros "pötty"  nagyon kitűnne...Tudom hogy kétséges a kimenetele de talán a flitter vízállósága akrill festék és lakk esetén megoldás lehet. Nem fényeztem még autót csak kerékpárt,babettát neolux spay-vel annó és ezeket a vizes bázisú festékeket sem ismerem. Viszont elvileg működnie kell a dolognak...

Az anyagiak sem mellékesek ezért próbálok olcsón egyedit összehozni.

Előzmény: mykeman72 (7302)
mykeman72 Creative Commons License 2011.04.17 0 0 7302

Akkor már érdemesebb lenne valami metál,vagy gyöngyház színt keresni ebben az árnyalatban,és a fényező sem fog 2 héten keresztül pályamódosításon gondolkodni,ugyanis ez így ebben a felállásban elég macerás, és a végeredmény is kétséges!

Előzmény: Kinca69 (7301)
Kinca69 Creative Commons License 2011.04.17 0 0 7301

Sziasztok!

 

Autófényezés előtt állok,egy warbit szeretnék majd fényezni.Jelenleg gyári fehér de a forgalmiban a szine világosbarna (barna 09) A Lada szinkódja 22-22200 Mipa spray-be töltve egyezett vele.Most az egész autót szeretném fújni erre a színre,aztán a krémszinű fényezésre szeretnék csillámporral kevert színtelen lakkot fújni ahogy a belinkelt videón is látszik. Kicsit feldobná az alapszínt és jobban mutatna...

A fényező haver annyit mondott hogy amilyen festéket viszek azzal dolgozik...

 

Lenne néhány kérdésem:

Milyen festékből kevertessem ki a színt ami elfogadható áron és jó minőséget biztosít? 

Milyen lakkot vegyek ami tartós és véd hosszútávon is?

A kereskedelemben kapható kozmetikai csillámporok alkalmasak a lakkhoz keverve?

 

http://www.csillamvilag.com/shop/Glitter_powder_csillám   

 

Több szín kombinációjával (kék,piros,sárga,zöld,ezüst) csillámporral szeretném megoldani a lakozást.

Akinek van ebben tapasztalata kérem segítsen!

Előzmény: vw_golf1.6TD (7266)
limetta Creative Commons License 2011.04.15 0 0 7300

Köszönöm szépen!

Előzmény: mykeman72 (7299)
mykeman72 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 7299

Ha mély /körmöd beleakad/ abban az esetben már csak a fényezés segít,egyéb esetben a polírozás segít. Nem minden esetben tűnik el 100%-osan a karc de a magas fény miatt kevésbé észrevehető. De ezt biztosra csak a szakember tudja megítélni. Nem mindegy a gk. színe ,fényezésének állapota,és egyéb tulajdonságai.

Előzmény: limetta (7298)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!