Keresés

Részletes keresés

ica66 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 3154
 Ed30

 

Az influenza a leg alattomos betegség.

Ha az izületeket megtámadja, akkor aztán van gond. Nagyon vigyázz.

 

Műtét után is ezért kell vigyázni.

 

 

Sziporka66

 

Az egyik munkatársam almaecettel fogyott.

Amióta torna után nem rohanok a hűtőhöz az óta én is, adtam le.

A Norbi könyve írja (100-kérdés a fittneszről).

Előzmény: ed30 (3151)
aned Creative Commons License 2008.04.09 0 0 3153
köszi a tanácsokat, most mártudom miért nem fogytam, hiába tornáztam és figyeltem az étrendre, mivel rendszerint torna után negyed órán belül vacsiztam.
nekünk gerinceseknek különösen káros a kis túlsúly is a fokozott terhelés miatt, ugynakkor nehéz leadni mivel nem igazán tudunk úgy, annyit és olyan intenzitással dolgozni hogy az hatásos legyen. de mindent meg kell próbálnunk.
Előzmény: sziporka66 (3150)
aned Creative Commons License 2008.04.09 0 0 3152
szia janise,

hol vetted a párnát, bent az áruházban vagy az üzletsoron? holnap én is gondolok rád!!!

aned
Előzmény: janise (3142)
ed30 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 3151
"tök jól vagyok "!!! az influenza ráment a fülemre !!!!! ágyból felkelni reggel rémület ....
sziporka66 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 3150
A legjobb zsírégető az almaecet (akinek a gyomra bírja).

Én úgy iszom 1-1-ben, hígítom vízzel, és napközben iszogatok, főleg torna előtt.

Nekem jól bevált és a gyomromat meg nyugtatja.

Egyszerre mindig csak 2-kávés kanál almecet és ugyanannyi víz.

Torna után nem szab legalább fél óráig, de legjobb 1-óráig nem enni.(Norbi írta a könyvbe).

Ha torna után mindjárt eszünk a dupláját hízunk (saját tapasztalatom is).

Amióta olvastam a könyvet torna után 1-óra joghurt+teljes kiőrlésű müzli.

Azóta nem hiztam. Elöte torna+hízás, torna+ még több hízás.

Nekem ez vált be.

 

 

 

Edi67

Ha Edina vagy akkor ma adom fel+1 000-ft vissza küldök,mert az már felesleges pénz.

Előzmény: edi67 (3149)
edi67 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 3149
Szia Ica! Megkaptad a dvd-ket?Nem sürgetni akarlak, csak a postát csekkolom!
Mindenkinek jó egészséget kívánok!Nekem mostaáb jrafádogál(egyenlőre lájtosan) a derekam, csak bízok benne, hogy mindez a hosszú munkanapoktól van!:)
bela2200 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 3148
Én is és a legtöbb sorstárs családtag autójában, hátradöntött, vizszintesre bélelt anyósülésen utazott haza.

Akinek erre nincs lehetősége, azt hazaviszi a mentő vagy a betegszállitó, csak az eléggé kiszámithatatlan. Majdnem annyira, mint a zárójelentés kiadásának időpontja :-).

Biztatásként: engem csütörtökön műtöttek, és kedd! délelőtt már birtam pár órát állva várdogálni a zárójelentésre (az ágyat már átadtam, ülni meg nem szabadott).

Előzmény: janise (3147)
janise Creative Commons License 2008.04.08 0 0 3147
Elfelejtettem megkérdezni,hogy a műtét után hogy mentetek haza,ülve autóban vagy fekve a hátsó ülésen?Esetleg biciklivel?Még működik a humorom,de csak egy kicsit,mert be vagyok rezelve!
Thomas Creative Commons License 2008.04.08 0 0 3146
Végre van egy tök jó biciklim és nem tudom használni mert a derekam nem szereti az előrehajolást. Bezzeg az asszony Ő igen. Ő használja a biciklit de ugye őt a Czirják doki jól megmütötte 2004 áprilisában.......
Szoritunk:-)
Előzmény: janise (3145)
janise Creative Commons License 2008.04.08 0 0 3145
Szia!Pont ezért izgulok,mert az orvos ilyen hamar telefonált.Tegnap amikor nála voltam ,az mr-cd megnézése közben kicsit elkomorult,egyébként az elkínzott fizimiskám,pláne a görnyedt testtartásomra nem szólt semmit.Alaposan megvizsgált,kikérdezett,felvázolta a műtéti tervet,azután megnyugtatott és azt mondta hogy ha elfogadom a műtétet(ő a harmadik orvos aki azt mondta hogy elkerülhetetlen a kés)akkor minél hamarabb annál jobb.Egy forintot sem adtam még neki,majd aműtét után.Érdeklődöm ez ügyben majd.Köszönöm a jó tanácsokat,nagyon rendes vagy,ilyenkor nekem minden segítség kincset ér.
ica66 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 3144
Pitykéné

Azért vigyázni a hízással a gerincre és a térdre nem jó.

 

Janise

A sziporkával együtt én is egy kalappal.

Fogad meg a tanácsokat, mi már túl vagyunk 2-3-mütéten.(ki tudja még lesz-e még).

Előzmény: Pitykéné (3141)
sziporka66 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 3143
A kis mázlista. Szóval igénybe vetted a protekciót.

Remélem, becsomagoltál, kényelmes ruhát vigyél, ne szorítson.

Meg ne fáz.

Nedves törlő kendőt jó, ha viszel, izzadni fogsz egy fojtába. A műtét után 2-óra múlva foroghatsz, de vigyázva. A fenekedet akkorának fogod érni mind, ha 200-kg lenne.

A kezeddel segíts aráb tenni majd. A WC-t takard le papira, mert nem tudod meg tartani a fenekedet az ülőke fölött.

Először nagyon merev leszel, de később engedni fog

 

.A 6-hetet betartani, ez határozza a további sorsod.

A por a lakásba meg vár és a többi munka is.

 

Egy kalappal, majd ha tudsz, jelentkezz, de ne ülj.

 

 

Előzmény: janise (3142)
janise Creative Commons License 2008.04.08 0 0 3142
Sziasztok !Sikerült beszerezni az OMKER-es párnát,a csömöri Auchanban.Hát ülni nem igazán tudok ülni ezen sem,de párna nélkül meg egyáltalán nem.A későbbiekben biztosan jó hasznát veszem majd.Ja az ára:269o ft. volt.Tegnap megkaptam a zöld utat a műtő felé,csütörtökön reggel műtenek,szorítsatok nagyon félek!
Előzmény: sziporka66 (3111)
Pitykéné Creative Commons License 2008.04.08 0 0 3141
A duci tréning sem jó, mert abban meg hajolgatnak. Szerintem közülünk nem sokan bírnák:-)
Az aerobzóna jó volt egyébként, nem olyan durva ugrálós, de mégis jól megmozgat.
Úgy látszik viszont nekem már ez is sokkkk.
Egyenlőre marad reggeli tornának a bugyi felhúzás.
Előzmény: ica66 (3139)
Pitykéné Creative Commons License 2008.04.08 0 0 3140
Persze csak én már 3 éve így táplákozom és annyira hozzászokott a szervezetem, hogy ennél sokkal több elvonás kell, ahhoz hogy fogyjak.
Sajna nekem sokat számít a mozgás ez tény.
2 hónap alatt 25 kilót szedtem fel a műtét után és most is ezzel szenvedek. Persze akkor ezt tetézte a nagyfokú bánatzaba is. Ezt ne úgy képzeljétek el, hogy minden felfaltam, ami velem szembe jött, csak eleresztettem magam és nem tartottam az előtte már jól bevált étrendet, mondván hogy nekem már úgyis minden mindegy.
Aki hízékony annak sajnos erre is oda kell figyelni a műtétnél.
Előzmény: ica66 (3138)
ica66 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 3139
A Norbi torna csak a duci tréning jó a többi ugrál, szökdel, amit én, és a gerincem  nem bír.

A Tatarek Rezső-é hál isten nem ilyen.

Előzmény: Pitykéné (3131)
ica66 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 3138
Csak az injekció és a kenőcs tud csak ott hatni, ahol oda teszik.

A gyógyszer, ha bevesszük minden hol hat.

 

Ha a cukrot és a finom lisztet (van teljes kiörlésü liszt) elhagya valaki azonnal fogyni fog.

A Norbi édesitöszerel még finomabb a süti és egésségesebb is és nem kell annyit tornázni.

Minimális befektetés a fogyáshoz.

Hiába tornázzunk, ha nem megfelelöen táplálkozunk (hízni fgunk).

Megkell néznünk mitöl hízunk és azt elkell kerülni.

Előzmény: Pitykéné (3131)
ed30 Creative Commons License 2008.04.07 0 0 3137
igen én is tudom , hogy csak ct meg mri mutatja ki . (FULL Hipochonder vagyok , ami inkább a daganatos betegségekre vonatkozik ) Nem mintha a sérv komolytalan lenne mert azért olvasok itt kissé elrettentő példákat is :( Bár meggyőződésem, hogy sérvem van ! Na nem sírok tovább most is alig tudok ülni.. :P
Előzmény: janise (3136)
janise Creative Commons License 2008.04.07 0 0 3136
Szia Ed!A röngen vizsgálat a sérvet nem mutatja ki,ezt csak mri. vagy ct. mutatja .A röngen nálam csak szűkületet mutatott ki,az mri pedig egy kiszakadt és egy kezdődő sérvet is.Ezzel nem akarok Rád ijeszteni,de ha továbbra is fáj,érdemes egy mri.-t kérni az orvostől. Maguktól nem mindig adnak.
ed30 Creative Commons License 2008.04.07 0 0 3135
csütörtökön megyek újra dokihoz gondolom elküld ct-re . Azt kivárni ...... ááááá!
Előzmény: Saughassy (3134)
Saughassy Creative Commons License 2008.04.07 0 0 3134
Nekem csak a jobb sarkam zsibbad mostanaban es a vadlim van beallva, a leletek szerint serv egy agyeki csigolyanal, es kezdemenyek alatta, felette. Szoval neked is kinez legalabb ennyi. Szerintem. Mit mond a CT vagy az MR?
Előzmény: ed30 (3133)
ed30 Creative Commons License 2008.04.07 0 0 3133
Sziasztok ! Új vagyok itt a fórumon! Én voltam már reumatologusnál másfél hónapja a rtgen kopásokat mutatott ki elküldtek fizikora . 10 alkalom semmit nem javultam sőt .... Napi 1 cataflam és napi 1 xefo tabletta az alap. NEm tudok ülni mert a farizmom kiszakad ugynígy a vádlim is !! Már a regeli felkelés is botrányos !! (zsibbadás csak elenyésző) Szerintetek sérv??? Vagy lehet ez a szimpla porckorong kopástól??? Nagyon fáj a bal oldalam és már lassan két hónapja csak szenvedek.....
Pitykéné Creative Commons License 2008.04.07 0 0 3132
Bocsi, természetesen Sanya helyett Bela2200:-)))
Pitykéné Creative Commons License 2008.04.07 0 0 3131
Sziasztok!

Sanya, én értelek és igazad van. De sajnos a tájékozatlanságból adódoan sokszor olyaqnok is a műtét mellett döntenek, akiknek nem lenne muszáj. Sajnos én is ismerek olyat, aki egy kis zsibbadás miatt megműtette magát most meg veri a fejét a falba.
Persze ez nagyban az orvosok felelőssége, de sajnos még mindig van ilyen is.
Ezért én is azt mondom, hogy ameddig lhet az ember huzza ki, de ha menni kell, hát menni kell.

Ica!
Köszi az infókat:-)
Amit az izomlazítótról írtál egyszerűen ledöbbentett. Én egy elég bögyös fajta vagyok és az elmúlt 1 évben feltünően megereszkedett a mellem. Én ezt betudtam a hízásnak , meg a koromnak. Soha nem vontam volna összefüggést az izomlazítókkal. De most hogy írtad elgondolkoztam rajta, hogy 2 évig elég nagy dózisban szedtem, mert nekem a fájdalom izomgörcsöket stimulált és ezt írták fel rá. Döbbenet....
A Norbis könyveket köszi olvastam, mindet. 3 éve a Norbi fórumán mindennapi vendég voltam, toppon vagyok mind a mozgásformákat, mind a táplálkozást illetően.
A baj az hogy mentálisan nem:-(
A futásról tudtam, hogy veszélyes és teljesen biztos vagyok abban, hogy attól vannak a panaszaim. De a lelkemnek annyira szüksége volt rá és annyira jól esett, hogy egyszerűen nem akartam elhinni, hogy nekem ettől bármi bajom lehet.
Na meg aztán nyomtam egy aerobzónát, igazából akkor jöttem, rá hogy gáz van, amikor egy szökellésnél padlót fogtam.
Dehát így jár az a tehén aki azt hiszi, hogy ő a gazella:-)
ica66 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 3130
Egem nem sértettél meg, inkább sajnállak, hogy így jártál, mert bárki járhat úgy, hogy a műtéte nem sikerül.

Fekszünk, és csak bizakodhatunk, hogy ez velünk soha sem fordul majd elő.

Felébredés után vagy örülök vagy, bánkódunk egy egész életen át.

A további életünk ezen múlik.

Szívből remélem a következő műtét, nagyon jól sikerüljön.

 

Előzmény: sanya06 (3129)
sanya06 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 3129

Sziasztok.Ez persze természetes hogy mindenki saját maga dönti el hogy mi legyen,akarja a műtétet vagy nem!Én sajna igy jártam hogy nem sikerült az első,de aztmondták ha akkor nem csinálják meg akkor lehet hogy nem fognak tudni a késöbbiekben segiteni a lábamon,mármint örökre béna maradhat.Azt mondta a dokim hogy 1-2 hónap múlva mehetek vissza dolgozni.Ahoz képest itthon vagyok már egy éve és még kitudja meddig.A tanácsomat meg vagy megfogadja valaki vagy nem,ezzel én senkit nem akarok megsérteni..

ica66 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 3128
Szerintem is nem jó a halogatás, semmilyen betegségnél, úgyis minden hol időpont van, és nem 1-hét.

Az orvos úgyis ad konzervatív kezelést és vagy javulni fogunk vagy műtét.

Butaság a halogatás, saját magunknak ártunk.

Ha adnak időpontot és közben, meg gyógyulunk vissza, mondhatjuk (más beteg még örül is, hogy előrébb jutott).

 

 

Előzmény: bela2200 (3127)
bela2200 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 3127
Persze. Csak a halogatásnak is komoly veszélyei vannak.
Ezért mondom hogy inkább ne adjunk tanácsokat se műtét mellett, se ellene.
Előzmény: ica66 (3126)
ica66 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 3126
Szerintem, csak azt mondta, hogy az ő műtéte nem sikerült és próbáljuk műtét nélkül meg úszni, ha tudjuk.

Sajnos ö sem tudja és még lesz is neki.

Ha az orvos rosszul végzi a műtétet, akkor a beteg teljesen tehetetlen.

Ezért félünk mi is.

A SANYA 06 MEG NAGYON, hisz neki már 1-szer nem sikerült, reméljük azért nem minden orvos nyúl mellé.

JOBBULÁST NEKI is és NEKÜNK is.

Előzmény: sanya06 (3123)
bela2200 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 3125
Mindegyünk betegsége, állapota, élethelyzete egyedi. Nem hiszem hogy laikusként szabad javaslatokat tennünk ezekben a kérdésben
Hogy kell-e műtét és mikor, a beteg vagy az orvos vállalja-e annak kockázatát, van-e egyáltalán választása ezt döntse el az orvos és a beteg együtt.
Mi itt annyit tehetünk, hogy segitünk megemészteni az ilyen vagy olyan döntést a sorstársaknak.
Azzal, hogy látják hogy nincsenek egyedül, hogy túl lehet élni, ...
Előzmény: sanya06 (3123)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!