Keresés

Részletes keresés

Jolimama Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82869
http://forum.origo.hu/topik.jsp?page=0&id=260619&order=0&status=ok

Kedves Bleky! A fennti linken be tudsz lépni a nyaralónkba. Várlunk ott is szeretettel:-)
Kényszerből nyitottam, de jól érzem magam ott, és vagyunkígy többen is. Ha az indexen nem tudunk képet mutatni, vagy belépni, ott meg lehet tenni.

Most visszaolvasok, és mindjárt jövök.:-)
Előzmény: bleky55 (82867)
csipke47 Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82868
 Szeeretném még elmondani,hogy vendéglátónk egy csodálatos szinte egy múzeumba beillő otthonába fogdott bennünket rengeteg csodálatos kézimunkával természetessen ez a rece volt utánna megvendégelt bennünket csodálatossan finom szomolyai cseresznyés köttes rétessel kinált meg bennünlet ennek a tölteléke mák dió turó csresznye volt egyszerre és még háromféle krémmel töltött mézes szeletet kaptunk ásványvizzel és kávéval kiegészitve.
bleky55 Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82867
Nagyon kellemes vasárnap estét mindenkinek!
Csak olvasgató tagja vagyok a fórumnak, így mindig csak azt látjátok ,hogy
" na már megint kér valamit".
De valahol kimaradtam az olvasással, mert már csak azt olvasom, hogy ez is a nyaralóba, az is a nyaralóba van feltéve.
Kérdésem az lenne, hogy én beletudnék-e oda lépni.
Ha tudtok segítsetek.

Köszönöm szépen.
csipke47 Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82866

Jolimama és mindenki

Szerencséssen hazaérkezett mindenki nagyon jól éreztük magunkat nagyon sok szépet láttunk majd az ügyesebbek több képet tesznek fel én csak ennyit de ez magáért beszél, a vendéglátonkkal vagyunk lefényképezve andi és pumukli nélkül.Ők eddig nem tudtak eljönni

LRJudit Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82865

Csirip!

Amit Marino feltett, az hajócsipke volt!

Jóéjt neked is!

Előzmény: csirip46 (82861)
Pocokmalacok Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82864

Köszönöm a hívást. Én régen mindent (kötés, varrás, horgolás, szövés, makramé) Aztán jött a munka, meg a gyerek, meg a férj, meg a ház, stb. Mostanában gyűjtöm a fonalat, meg a mintákat, és ábrándozom. Amikor már nagyon elég a munkahelyemen, akkor járok Felétek, megnyugodni, és elképzelni, hogy egyszer nyugdíjasként (még vagy 25 év múla) miket fogok alkotni. Egyébként most azt várom, mikor kezdhetem a lányomat kézimunkézni tanítani.

 

Köszönöm szépen a receptet, feltétlenül kipróbálom. Nálunk ilyesmiből nagy az igény.

Előzmény: LRJudit (82843)
nyüzike Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82863
Szép napot mindenkink!
Judit gratulálok Ketteske gyönyörű eredményéhez :))))
Recéző lányok nem tudom hogy ez volt e már?
Rece minden mennyiségben
LRJudit Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82862

Zuzana!

Eddig nem jelent meg a kép nálam. A kálának ha van rajza, szeretném nagyon!

Előzmény: Zuzana7346 (82773)
csirip46 Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82861
SZIRMOK. Amit felrakott a MARINO, az ugyanezen s sémán indul el, de a láncszemsorra ráhorgol egy rövidpálca sort, attól vastagabb. A következő sor szintén lsz és azt a következő sorban behorgolja rp-vel. Majd holnap megcsinálom,....ha lesz időm.
No futok is.
Jóéjt mindenkinek, de azért nehogy most lefeküdjetek :-)
Előzmény: szirmok (82854)
Május16 Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82860
LR JUDIT! Én is örülök ketteske tanulmányi eredményeinek. MÁJUS 16 Marika
Előzmény: LRJudit (82857)
LRJudit Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82859
Már lent van!
Előzmény: fpárduc (82858)
fpárduc Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82858
Le a kalappal ketteske előtt!!!
Előzmény: LRJudit (82857)
LRJudit Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82857

Ketteske megjött a TeDeum-ról, ahol az emelt szóbeli eredményeit is megtudta.

Fizikából javított 98%-ra, a matekot megtartotta 100%-on!:-))))

margitmama Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82856

pMárti! --SÁRIKÁNAK!!!!

SOK SZERETETTEL margitmama. azt hiszem nem megy fel a kép, a nyaralóban teszem .

fpárduc Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82855
Képzeljétek!
Nemrég telefonált a barátnőm, hogy ők is tudnak jönni!!! :))))
Most már jó napom van!!! :)
szirmok Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82854

Ha ráklikkeltek a nem látható képekre, mjdnem mindig kinagyítva megnézhető.

Sajna így is elég idegesítő, h ilyen rossz mostanában az index.

Csirip, mire horgolnál még egy sort, most ez nem ugrik be?

csirip46 Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82853
PMÁRTI. Ez a torta szuper ! Ügyes vagy. Olvastam valahol, hogyan csinálják, hát nem vágnék bele. Igazi kézimunka.
LACI. Én nagyon szeretem a nyaralót. Csak akkor kell a képeket képtárba tenni, ha a gépeden lévőt szeretnéd felrakni. Minden mást a netoldalakról közvetlenül is fel lehet tenni, nem kell a gépbe lementeni. Arról nem is beszélve, hogy a méret nem mindegy. Nincs korlátozva. A kép megjelenitésével még jó nagyban is le tudom tölteni. Ha meg a gépemen lévő képet szeretném felrakni, egy mozdulattal felrakom valamelyik képtáramba, ha van freemail cimed, oda közvetlenül fel lehet tenni. Ha az xszemes oldaladról szeretnél képet feltenni, akkor csak a kép cimének másolása és minden, ahogy eddig. Na eztetet nagyon elmagyaráztam....:-) Az NCL-t én sem szeretem.
SURVIVOR. Jó kényelmes a papucskád !!!
PÁRDUCKA. Nyugodj meg, minden rendben lesz !!!
SZIRMOK. Hasonlóra gondoltam. A láncszemsorra még egy rp sor, aztán megint láncszemsor. Jópofa.

Nagggyon idegesit, hogy hol megjelennek a képek, hol nem.....Survivor papucskájának
magyarázata sem jelenithető meg, és még kellene legyen egy kép, de sohult.
Szirmoknál is csak a szöveget olvasom, ...3D és kép seholsenem.
Survivor69 Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82852
Köszönöm TJucus , bár nem saját ötlet :)
Oldalról inkább nem fotóznám, mert az elég kezdetlegesen néz ki, de mutatom:











És mutatom az ötletgazdát:


Előzmény: TJucus (82844)
szirmok Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82851

Megtréfált a net.

szirmok Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82850
Na egyet a 3D horgolósoknak! A minta megvan nagyobban ha kell valakinek emailben küldhető.
szirmok Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82849

Szép napot Mindenkinek!

Talátam egy ötletet Marino által feltett virág megvalósításához, talán így is lehetne,

 

 

Jolimama Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82848
Szép napot!
Hosszabban a nyaralóban:-)
Délután már itt is leszek, addig pedig ölelés Mindenkinek: Jolimama

fpárduc Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82847
Nem is rossz ötlet!
:)
Előzmény: LRJudit (82846)
LRJudit Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82846

Párducka!

És mi lenne, ha búzakalásszal díszítenéd az ültetőkártyát?

Előzmény: fpárduc (82840)
csirip46 Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82845
Szép Napocskát Mindenkinek.
Legelőször, mielőtt visszaolvasgatlak Benneteket:

TJucus Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82844

Szép Napot!

 

Hát mostan kivételesen járok erre. Várom a párom a következő adag meggyel. Addig pihizek.

 

Párduckám!

Csak semmi izgalom, minden sikerülni  fog. A mi menyasszonyunknak a nagy nap reggelén szakadt el az uszálya. Az is megoldódott. Nálad is minden rendben lesz.

Mi van, ha az ültetőkártyára csak simán kötsz egy kis masnit. Nálunk ültetőkártyaként egy zöldalma volt, nagyfejű díszgombostűvel a név rátűzve. Nagyon ötletes volt és egyszerű.

 

Survivor! Nagyon jó ötlet ez a papucs. Ügyes vagy. A dekorálás meg már csak ötlet kérdése, az meg van neked. Lefényképeznéd oldalról is, hogy hogyan erősítetted a talphoz? Ha nem nagy kérés.

 

Pocok, ne csak olvasóként gyere. Ha csak jó receptjeid vannak, az is érdekel bennünket igaz? És csatlakozom Judit kérdéséhez!

 

Íme a receptek (mert több is van)

 

Citromos meggydzsem

 

Hozzávalók 4 (2,5 dl-es) üveghez:

1 kg kimagozott meggy 1 közepes citrom 1 vaniliarúd 50 dkg extra zselírozó cukor 2:1  

Elkészítés:

A meggyet nagyméretű lábosba tesszük. A megmosott citrom héját vékonyan lehámozzuk, levét kifacsarjuk. A vaniliarudat kettéhasítjuk, belét kikaparjuk, majd a citromhéjjal, lével együtt a meggyhez adjuk. (A rudat is.) Rászórjuk a cukrot és alaposan összekeverjük.

Állandó keverés mellett magas hőfokon felforraljuk és tovább kevergetve a habzástól számított legalább 3 percig bugyogva forraljuk. A citromhéjat és a vaniliarudat kivesszük belőle. A megtöltött csavaros tetejű üvegeket lezárjuk és 5 percre fejtetőre állítjuk.

 

Meggydzsem olaszosan.

 

Hozzávalók 6 ( 3dl-es üveghez):

1 kg kimagozott meggy; 1 kg Koronás befőzőcukor vagy zselírozó cukor (1:1) 10 dkg felaprított mandula; 1 evőkanál barnacukor (1,5 dkg); 1 dl grappa v. törkölypálinka;  

Elkészítés:

A meggyet nagyméretű lábosban a cukorral elkeverjük és kb. 3 órát állni hagyjuk.

Közben a felaprított mandulát lehetőleg teflon serpenyőben, szárazon aranybarnára pirítjuk, majd az 1 ek. Barnacukrot rászórva, kevergetve karamellizáljuk. A serpenyőből kivesszük, és hűlni hagyjuk.

A meggyet fakanállal állandóan kevergetve felforraljuk és pontosan 4 percig bugyogva főzzük. Beleforgatjuk a mandulát, majd hozzákeverjük a grappát. Azonnal csavaros tetejű üvegekbe töltjük, lezárjuk és 5 fejtetőre állítva hűlni hagyjuk.

 

 

Meggylekvár dióval.

 

Hozzávalók 6 db (2 dl-es) üveghez:

1 kg kimagozott meggy; 10 dkg összevagdalt dióbél; 1 kg főzőcukor; ½ dl gyümölcspálinka.  

Elkészítés:

A meggyet botmixerrel péppé zúzzuk és összekeverjük a cukorral. Kevergetve felforraljuk. A forrástól számított 4 percig főzzük, belekeverjük a diót és a pálinkát.

Alekvárt azonnal üvegekbe szedjük, lezárjuk és sötét helyre rakjuk.

 

Hát jó munkát hozzá. és gyere máskor is, ötletekkel is.

 

Most meg elmegyek vasalni egy kicsit. Mint tudjuk, azt nagyon imádom! :-((

Előzmény: fpárduc (82838)
LRJudit Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82843

Szia Pocok!

El van nézve, de tarts ki, Jucus napközben nemigen jár erre.

Kézimunkázni szoktál?

Előzmény: Pocokmalacok (82842)
Pocokmalacok Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82842

 

Sziasztok! Elnézést, hogy csak így read only-ként beleszöszögök, de ez a mandulás-diós meggydzsem recept nagyon-nagyon érdekelne. please!

Előzmény: TJucus (82835)
LRJudit Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82841

Szép jóreggelt!

Párducka!

Csak nyugi! Annyira tetszik, hogy nyugodtan készülsz semmi túlpörgés!

Én úgy gondolnám, az ilyen dolgokra nem emlékezni kell!

A hajócskázáshoz talán már késő van, de ismered-e a fonalgrafikát?

Előzmény: fpárduc (82838)
fpárduc Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82840
Pmárti!
Anyukádnak sok boldogságok, és horgolós szép vidám évet kívánok!!!


Perzsi! Gratulálok az unokádhoz!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!