Keresés

Részletes keresés

Piroska49 Creative Commons License 2009.06.15 0 0 82899
Kedves Jolimama!

Isten éltessen még nagyon sokáig közöttünk névnapod alkalmából!

Puszi:

Piroska49 és Lottesz

Rebeka 55 Creative Commons License 2009.06.15 0 0 82898

Kedves Jolimama és rejtőző Jolánok!

 

Nagyon boldog névnapot és minden jót kivánok nektek!

 

nyüzike Creative Commons License 2009.06.15 0 0 82897

 

Szép napot mindenkinek!

 

Joli Mama nagyon boldog névnapot

Boldog névnapot
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.15 0 0 82896
A puding az puding... Sok látnivaló nincs benne. (engem az érdekel, és a többi felett egyszerűen átsiklottam)
Képekkel sehogy nem állok.
Egyszerűen dolgozom. Sokat.
Tegnap este még készítettem 2 sablont a hajócskához, lemartam és gőzöltem hozzá némi fát is, ezekről ma kiderült, hogy nagy az ív amire hajlítottam.
Ahogy lesz időm (és energiám) újat készítek.
Előzmény: Törölt nick (82892)
Rece-fice Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82895
Marino!

Én nem vagyok zsonglőr, h. bal kézzel vendéget gardírozzak, jobb kézzel tógamintát keressek, a harmadikkal meg a jó ég tudja, h. mit csináljak...
Úgyhogy a képek csak most töltődnek a képtáramba - Szomolya megér egy misét azaz egy külön albumot!
Noha jobb szeretem ezt alaposabban: átnevezni a képeket egyenként, v. a leírásba magyarázatot biggyeszteni - de most ez nem megy, mert holnap Nyíregyházára kell utaznom, keddtől pedig szabadságra megyünk....
Így a jövő héten hézagosan figyelgetlek Benneteket, és aligha tudok reagálni, de a képtáram Veletek marad!

Azért hazafelé Nyházáról igyekszem találkozni Gagával a debreceni állomáson , és pótolom vele az elmaradt rece-leckét:-)
Előzmény: Törölt nick (82886)
LRJudit Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82894

Akkor Viki marad a páncél!

Köszönök minden dícséretet ketteskének!

Jóéjt!

Előzmény: szirmok (82889)
Survivor69 Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82893
hoppá, bocsánat, most nézem, hogy az első link nem idevaló!
Nem is tudom hogy keveredett bele :S
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82892
De hiszen még azt sem tudod hogy néz ki! Hogy állsz a mintákkal?
Előzmény: Törölt nick (82891)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82891
Na ez (is) érdekel.
Nem lehetne megoldani, hogy elkezded a receptjeid az elejétől szépen sorba feltenni???
Mondjuk minden második nap egyet. (Tudom pofátlan vagyok :-)))
Előzmény: Törölt nick (82885)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82890
Valahogy nekem "nem áll kézre"...
Előzmény: Jolimama (82879)
szirmok Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82889

Survivor!

Neked is nagyon köszönöm, minden öteletet elfogadok. Valahogy ez a tóga dolog nekem nem az igazi.

Előzmény: Survivor69 (82881)
szirmok Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82888

Marino!

Köszi, nem találtam róla rajzot, de h Te még szabásmintát is ez fantasztikus.

Még értelemezem majd, és ki kell gondolnom mennyi anyag kell hozzá.

Elképzelésem volt, de nekem minden csak úgy sikerül, ha van egy fotó, vagy rajz.

Szerinted, valami disz kell Antonius nyakába, v fejére? na ez is kérdés, olyan régen láttam a filmet, már nem emlékszem...

Aztán ott a bulin mindenkinek valami kis történetet is elő kell adniuk, de ez már az ő feladatuk. A lány is megcsinálja  a saját jelmezét. Majd kiderül, mennyire lesz egységes a kompozíció. A bulin szinte házaspárok vannak már.

Annak idején amikor a fiamnak minden évben csináltam kicsinek jelmezeket, szólt az osztályfönök, h a karácsonyi előadásban ő lenne az egyik király. Eddig oké ez 1 jelmez, de megkért h mind a 3 nak én csináljam, h "ugymond egységes" legyen.

Majd a képtáram bövülésénél felteszem  a három királyokat, jól sikerült bár akkor még  akarácsonyi vásárlással is elmaradtam.

 

Előzmény: Törölt nick (82883)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82887
Sárika Néninek ezúton kívánok nagyon boldog születésnapo, erő , egészséget!
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82886
Tényleg nagyon jó lehetett! Vannak képek is valamerre?
Előzmény: Rece-fice (82872)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82885
Vendégek még itt vannak! Van kuglóf Tiramisu és cseresznyés puding vaníliás öntettel. Meg rántott husi ebédre:-)) A pudingot az egyik régi könyvemből készítettük (1896) Teljesen más mint a poros változat de nagyon finom! Holnap majd jön a recept is:-))
Előzmény: Jolimama (82879)
szirmok Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82884

Jolimami!

@ment!

 

Igen ezek nagyon jók, az ember már az elején jókedvű és feldobott. Nem kell megvárni, míg az ital hat. /bár a fiam nem iszik, csak néha és keveset/

Ilyen bulikról tudnék mesélni... Az egyik egy szilveszter volt és a férjemet aki szakálas is beöltöztettem polyásnak. Cumisüvegben konyak volt, tea helyett, én meg a dadája voltam, fityulával a fejemen. A poén az volt, h a Városligettől a Jászai Mari térig trolival mentünk így. Gondolhatod mindenki, nevetett, de hát szilveszer volt.

Nagyon jók voltak ezek, csak hát már ez sincs. Örülök, h az a fiatalság akiknek a szülei is csináltak ilyeneket, ezt jónak találták és folytatják a hagyományt.

Mindig van egy témakör és ahhoz kell igazodni.

 

Előzmény: Jolimama (82882)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82883
http://www.howtomakeatoga.info/

http://rabbitoriginals.com/toga/

http://members.ozemail.com.au/~chrisandpeter/radical_romans/male/male.htm

A tóga az egy hatalmas anyagdarab, amit különféle módokon redőkbe szedtek és úgy hordtak. Fontos jellegzetessége hogy varrást nem tartalmaz!! Ezeken a linkeken van szabásrajz is!
Előzmény: szirmok (82878)
Jolimama Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82882
szirmok-Viki sajnos ebben nem tudok segíteni, de hátha valakinek eszébe jut egy jó ötlet.
Érdekes lehet egy ilyen kosztümös buli.
Előzmény: szirmok (82878)
Survivor69 Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82881
Előzmény: szirmok (82878)
Jolimama Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82880
Rece-fice, közben megjött a beszámoló is. Köszönöm.
Abban bízom Nálad is, hogy felteszed a nyaralóba is a képeket, én egyedül egy képet látok csak.

Az új topiktagot pedig szeretettel várom:-)

KZsuzsó-t is jó volt látni. Biztos nagyon el van foglalva az otthoni dolgokkal.

Szép, tartalmas napjaitok voltak. Jó volt Nektek.:-)
Előzmény: Rece-fice (82872)
Jolimama Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82879
Erzsimami, remélem, hogy már nem dagadt és fáj az arcod.

nyüzike, ütős volt ez a videó.....
A babacipőcske nagyon aranyos lett.

Szmine örülök, hogy itt vagy:-) Minden munkád szép, sokszor benézek Hozzád.

fpárduc, kitaláltad már az ajándékot a kis koszorúslánynak?
Örülök, hogy a barátnőd el tud menni. Meglátod, hogy minden rendben lesz. Szorítok, hogy megoldódjanak a gondjaitok.

Május16-Marika, várjuk a képet az új terítődről. Régen beszéltünk:-)

Marino, a vendégek elmentek már? Biztos elfáradtál.
Miket sütöttél-főztél?

Andus, de jó, hogy el tudtál menni erre a talira. Remélem, a jövő évi nagytalin Te is ott tudsz lenni.
Micsoda hajócskákat mutattok. Az árak is szépek:-)

Perzsi, már beszéltünk arról, hogy nincs off téma, büszkélkedj csak nyugodtan az unokáddal. Gratulálok Neki, a szülőknek és Neked is.

szirmok-Viki miért nem teszed fel a képet a nyaralóba? Onnan le tudnánk tölteni. De ha elküldöd nekem levélben, szívesen fel is teszem.
Én ugyan hiába kattintgatok a legtöbb kép nem nagyítható, és ha nincs kép, nem is tudok rákattintani. Nekem nincs ott x sem.

László, sajnálom, hogy nem érzed Magad jól az origon. Nekem tetszik, és jól is érzem magam ott, szeretem is. Van előnye ennek is, meg annak is. Megszokás kérdése szerintem.
Csirip hozzászólásával teljesen egyetértek, nem is tudnám jobban elmondani.

Survivor ügyes ez a papucs, jó ötlet valóban.

Judit Ketteskédnek gratulálok, szuper Fiacskád van. /gyerekeid vannak/

Pocokmalacok gyere csak máskor is nézegetni, olvasgatni, érezd jól Magad közöttünk. Ha sokáig olvasol bennünket, szerintem elő fogod venni hamarosan a kötőtűt, horgolótűt, hogy elkészíts valamit, ami megtetszett.
Jó, hogy át akarod adni a Lányodnak a kézimunka szeretetét. Sokan meséljük, hogy a kézimunkát Édesanyánktól, Nagymamánktól tanultuk, és milyen jó erről beszélni is.

csipke-Marika, köszönöm a képet, jó volt látni Benneteket. Talán lesz még olyan is, ahol a többiek is rajta vannak. Na, és persze beszámolót is szeretnénk:-)

Olimama, nagyon finom ebédetek lehetett ma. Sajnos én képet nem látok. Nem voltam még a nyaralóba, de remélem, hogy ott is megmutattad, és láthatom.
Szemed hogy van?











szirmok Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82878

Segítségeteket szeretném kérni.

Szombatra, kéne fiamnak egy Antonius jelmezt készítenem. Elképzelésem sincs, úgyan a szenátori, római tóga képe előttem lebeg, de hogy fogjak hozzá?

Mi kell még? Annak idjén amikor II Ramsesznek öltöztettem, volt egy rajzom.

Most semmi és közben eltelt12-13 év.

Jópofa kerti partira hivatalos, ahol híres film pároknak, v történelmi pároknak kell öltözni. Egy szingli lány lenne Kleopátra.

Persze ha valakinek lenne más jó ötlete az sem lenne rossz, hátha tudnék nekik még ötletet adni.

Elösször a arzan és Jane v az ötlet, de azt valamiért elvetették.

Amúgy nagyon szeretek ilyet csinálni, és jó ötlet így érkezni egy buliba, annak idelyén nekünk is volt pár jó bulink.

Na itt még fáraó, de ezt már láttátok.

 

olimama65 Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82877
Persze a "beszúr" lemaradt. Aztán még olvasok tovább, mert van elmaradásom.
 
 
olimama65 Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82876
Megmutatom, hogy mit készítettem ma ebédre. Töltött cukkini és a Csöpiéktől kapott süllőt sütöttem meg.
olimama65 Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82875
Szép estét Mindenkinek!
Köszönteni jöttem drága Sárikánkat!
Még NAGYON SOK BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT kívánok erőben, egészségben.
Sokszor puszillak. 

csipke47 Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82874

nyüzike

igen köszönjük szépen

perzsi Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82873

Szép estét Mindenkinek!

 

RJudit! Köszönöm a linket, elmentettem, de konzultálnom kell a vőmmel, mert így a leírások alapján nem tudom melyik lenne a jó.

 

Ketteske eredményéhez gratulálok!

Rece-fice Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82872
Puszi!Lányok!

Megjártuk Szomolyát, sok szépet láttunk a falucskában is, a környékre nem volt időnk, DE
az utolérhetetlen az emberek kedvessége volt.
Engem ugyan néhányan már ismertek, de mindenki nagy szeretettel és közvetlenül fogadott bennünket.
A háromból két Gizi néninél tudtunk annyit időzni, hogy mintákat is gyűjtsünk. Sok szép rececsipke előkerült, és szorgalmasan kattintgattuk a fényképezőinket.

Andus csak kicsit tudott maradni a gyerekek miatt, de legalább most megismertük személyesen.
Rövid időre Pumukli is velünk volt - de ő már törzsvendég a cseresznyefesztiválon.
Taptapo Magdi/b] kicsit később érkezett ugyan, de ők még túlóráztak a családdal Gizi néninél...
Szereztem egy topiktagot is - remélem, hogy sikerül hamarost regisztrálnia: Anna Békéssztandrásról.
KZsuzsót a paradicsompalántáival már ismertük a Népligetből - ő még csak szemez a neccel - egyelőre inkább hajócskáztak Andussal...
A többiek egész estig maradtak: a rececsipkézést egyedül tanuló Éva levélbarátnőm a meghökkentően fiatal fekete kislány - ki hinné, hogy ilyen fiatalon eljegyezte magát a recével... Ő is olvasgat néhanapján bennünket!
Ágotáék férjestül-kutyástul csatangolnak ott a környéken már több napja...
Mert a kemény mag mégis a vásárhelyi különítmény....
Csipke Marikával az élen!
NAGYSZERŰ kis-tali volt!

Itt az elején Pumuklival és Andussal a délelőtti turnus:

Íme a necc diplomatái a faluvégi Gizi nénivel: Bocs - ez felcserélődött, de nem nyúlok hozzá, hátha elillan!

Most a családé vagyok, de töltögetem közben a recéket is!!!!
Előzmény: csipke47 (82866)
szirmok Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82871

LRJudit!

Az lehet, h hajóscsipke volt, de akinek az nem megy vagy nem szereiti annak ez is egy megoldás. Szerintem ötletes.

Gratulálok ketteske eredményéhez! Nagyons szép eredmény!

Előzmény: LRJudit (82865)
szirmok Creative Commons License 2009.06.14 0 0 82870

Csirip!

 

Köszi már értem mire irtad.Valahogy kiesett a fejemből az a beírásom. Igen én is úgy láttam, h az vastagabb, de ma találtam ezt a 3szöget és megörültem, h így az meghorgolható ha valakit érdekel.

Előzmény: csirip46 (82861)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!